kate - en to ka translation catalogue (126 entries)

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
ka: %1 [ჩახშობილია: %2]

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
ka: შეცდომა რეგულარულ გამოსახულებაში: %1
    წანაცვლება %2: %3

[ctx: @info]
en: LSP Client
ka: LSP კლიენტი

[ctx: @info]
en: LSP Server
ka: LSP სერვერი

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
ka: ახალი სახელი (გაფრთხილება: ყველა მიმართვის ჩანაცვლება შეუძლებელია)

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
ka: დეკლარაცია: %1

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
ka: აღწერა: %1

[ctx: @title:tab]
en: Diagnostics
ka: დიაგნოსტიკა

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
ka: გამოკვეთა: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
ka: იმპლემენტაცია: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
ka: მიბმა: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
ka: ტიპის აღწერა: %1

[ctx: @title:window]
en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Add Global Suppression
ka: გლობალური ჩახშობის დამატება

en: Add Local Suppression
ka: ლოკალური ჩახშობის დამატება

en: Add imports automatically if needed upon completion
ka: დასრულებისას შემოტანების საჭიროებისამებრ დამატება

en: Add parentheses upon function completion
ka: ფუნქციის დასრულებისას ფრჩხილების დამატება

en: Allowed && Blocked Servers
ka: დაშვებული და დაბლოკილი სერვერები

en: Automatically Expand Tree
ka: ხის ავტომატური გაფართოება

en: Automatically expand tree
ka: ხის ავტომატური გაფართოება

en: Client Settings
ka: კლიენტის მორგება

en: Close All Dynamic Reference Tabs
ka: დინამიკური მიმართვების შემცველი ჩანართების დახურვა

en: Code Action
ka: კოდის ქმედება

en: Collapse All
ka: ყველას ჩაკეცვა

en: Completions:
ka: დასრულებები:

en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Corresponding Header/Source not found
ka: შესაბამისი თავსართი/კოდი ვერ ვიპოვე

en: Count declarations when searching for references to a symbol
ka: აღწერების დათვლა სიმბოლოზე მიმართვის ძებნისას

en: Default Server Settings
ka: სერვერის ნაგულისხმები პარამეტრები

en: Delete all entries
ka: ყველა ჩანაწერის წაშლა

en: Delete selected entries
ka: მონიშნული ჩანაწერების წაშლა

en: Diagnostics:
ka: დიაგნოსტიკა:

en: Disable Suppression
ka: ჩახშობის გათიშვა

en: Display additional details for symbols
ka: სიმბოლოების დამატებითი დეტალების ჩვენება

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
ka: გნებავთ LSP სერვერის გაშვება?<br><br>ბრძანების სრული ხაზია:<br><br><b>%1</b><br><br> არჩევანი შეიძლება კონფიგურაციის ან დამატების მორგების გვერდიდან შეიცვალოს.

en: Document outline:
ka: დოკუმენტის სტრუქტურა:

en: Enable Suppression
ka: ჩახშობის ჩართვა

en: Enable semantic highlighting
ka: სემანტიკური გამოკვეთის ჩართვა

en: Enable signature help with auto completion
ka: ავტომატური დასრულებისას ხელმოწერის დახმარების ჩართვა

en: Error
ka: შეცდომა

en: Expand All
ka: ყველას ამოკეცვა

en: Expand Macro
ka: მაკროს გაფართოება

en: Expand Selection
ka: მონიშნულის გაფართოება

en: Failed to find server binary: %1
ka: სერვერის გამშვები ფაილი ვერ ვიპოვე: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
ka: შეცდომა სერვერის კონფიგურაციის ('%1') დამუშავებისას: %2

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
ka: შეცდომა სერვერის კონფიგურაციის ('%1') დამუშავებისას: JSON ობიექტი არ არსებობს

en: Failed to read server configuration: %1
ka: შეცდომა სერვერის კონფიგურაციის კითხვისას: %1

en: Failed to start server: %1
ka: სერვისის გაშვების შეცდომა: %1

en: Filter...
ka: გაფილტვრა...

en: Find Implementations
ka: იმპლემენტაციების პოვნა

en: Find References
ka: მიბმების პოვნა

en: Format
ka: ფორმატი

en: Format on typing
ka: ფორმატირება კრეფისას

en: Go To
ka: გადასვლა

en: Go to Declaration
ka: დეკლარაციაზე გადასვლა

en: Go to Definition
ka: აღწერაზე გადასვლა

en: Go to Type Definition
ka: ტიპის აღწერაზე გადასვლა

en: Highlight
ka: მოუნიშნავის გაბუნდოვნება

en: Highlight goto location
ka: Goto მდებარეობის გამოკვეთა

en: Highlight lines with diagnostics
ka: დიაგნოსტიკის მონაცემების მქონე ხაზების გამოკვეთა

en: Highlight target line when hopping to it
ka: ხაზზე გადასვლისას მისი გამოკვეთა

en: Include declaration in references
ka: მიმართვებში აღწერების ჩართვა

en: Incremental document synchronization
ka: დოკუმენტების ინკრემენტული სინქრონიზაცია

en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
ka: LSP სერვერთან დოკუმენტების ინკრემენტული სინქრონიზაცია

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: JSON data is invalid: %1
ka: JSON მონაცემები არასწორია: %1

en: JSON data is invalid: no JSON object
ka: JSON მონაცემები არასწორია: JSON ობიექტი არ გადმოცეულა

en: JSON data is valid.
ka: JSON მონაცემები სწორია.

en: LSP Client
ka: LSP კლიენტი

en: LSP server start requested
ka: მოთხოვნილია LSP სერვერის გაშვება

en: Line: %1:
ka: ხაზი: %1:

en: Loading...
ka: ჩატვირთვა...

en: More Options
ka: მეტი პარამეტრები

en: More options
ka: მეტი პარამეტრი

en: NOT Restarting
ka: არ გადაიტვირთა

en: Navigation:
ka: ნავიგაცია:

en: No Actions
ka: ქმედებების გარეშე

en: No JSON data to validate.
ka: დასადასტურებელი JSON მონაცემების გარეშე.

en: No LSP server for this document.
ka: ამ დოკუმენტისთვის LSP სერვერი არ არსებობს.

en: No edits
ka: ჩასწორებების გარეშე

en: No results
ka: შედეგების გარეშე

en: Not enough results
ka: საკმარისი შედეგების გარეშე

en: Please check your PATH for the binary
ka: შეამოწმეთ ბილიკი და თქვენი წვდომები გამშვებ ფაილამდე

en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
ka: სიმბოლოების ბრტყელი სიის მაგიერ იერარქიაში ჩვენება

en: Quick Fix
ka: სწრაფი გასწორება

en: RangeHighLight
ka: დიაპაზონის გამოკვეთა

en: Remove Global Suppression
ka: გლობალური ჩახშობის წაშლა

en: Remove Local Suppression
ka: ლოკალური ჩახშობის წაშლა

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Restart All LSP Servers
ka: ყველა LSP სერვერის რესტარტი

en: Restart LSP Server
ka: LSP სერვერის რესტარტი

en: Restarting
ka: გადატვირთვა

en: Search and Go to Symbol
ka: სიმბოლოს პოვნა და გადასვლა

en: See also %1 for installation or details
ka: დაყენების ან დეტალებისთვის ასევე იხილეთ %1

en: Server Memory Usage
ka: სერვერის მეხსიერების დატვირთვა

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
ka: სერვერი მოულოდნელად დასრულდა ... %1 [%2] [საწყისი გვერდი: %3]

en: Server:
ka: სერვერი:

en: Settings File:
ka: პარამეტრების ფაილი:

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Show Diagnostics Highlights
ka: დიაგნოსტიკის ხშირი შეტყობინებების ჩვენება

en: Show Diagnostics Marks
ka: დიაგნოსტიკური ნიშნების ჩვენება

en: Show Diagnostics Notifications
ka: დიაგნოსტიკის შეტყობინებების ჩვენება

en: Show Diagnostics on Hover
ka: დიაგნოსტიკის თაგუნას გადატარებისას ჩვენება

en: Show Messages
ka: შეტყობინებების ჩვენება

en: Show diagnostics on hover
ka: დიაგნოსტიკის თაგუნას გადატარებისას ჩვენება

en: Show function signature when typing a function call
ka: ფუნქციის გამოძახების აკრეფისას ფუნქციის ხელმოწერის ჩვენება

en: Show hover information
ka: გადატარების ინფორმაციის ჩვენება

en: Show information about currently hovered symbol
ka: ინფორმაციის ჩვენება ამჟამად თაგუნას კურსორ-მიშვერილი სიმბოლოს შესახებ

en: Show inline docs for selected completion
ka: მონიშნული დასრულებისთვის ხაზისშიდა დოკუმენტების ჩვენება

en: Show notifications from the LSP server
ka: LSP სერვერიდან მოსული გაფრთხილებების ჩვენება

en: Show program diagnostics
ka: პროგრამის დიაგნოსტიკის ჩვენება

en: Show selected completion documentation
ka: მონიშნულის დასრულების დოკუმენტაციის ჩვენება

en: Shrink Selection
ka: მონიშნულის შემცირება

en: Sort Alphabetically
ka: ანბანის მიხედვით დალაგება

en: Sort symbols alphabetically
ka: სიმბოლოების ანბანის მიხედვით დალაგება

en: Started server %2: %1
ka: სერვერი გაეშვა
     (%2): %1

en: Switch Source Header
ka: წყაროს თავსართის გადართვა

en: Switch to Diagnostics Tab
ka: დიაგნოსტიკის ჩანართზე გადართვა

en: Symbol Info
ka: სიმბოლოს ინფორმაცია

en: Symbol Outline
ka: იდენტიფიკატორის სტრუქტურა

en: Symbols
ka: სიმბოლოები

en: Tree Mode
ka: ხის რეჟიმი

en: User Server Settings
ka: მომხმარებლის სერვერის პარამეტრები

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
ka: მომხმარებელი სამუდამოდ დაიბლოკა: '%1'.
    ბლოკის გასაუქმებლად დამატების კონფიგურაციის გვერდი გამოიყენეთ.

en: Warning
ka: ყურადღება

en: max diagnostics tooltip size
ka: დიაგნოსტიკის მონაცემების შემცველი მინიშნებების მაქს. ზომა
