partitionmanager - en to ka translation catalogue (480 entries)

en:  MiB
ka:  მიბ

en:  sectors
ka:  სექტორები

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
ka: %2შეიყვანეთ %1-ის საკვანძო ფრაზა:

en: &Cylinder alignment
ka: &ცილინდრების სწორება

en: &Label
ka: &ჭდე

en: &Logical
ka: &ლოგიკური

en: (icon)
ka: (ხატულა)

en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
ka: <b>გაფრთხილება:</b> ეს მოწყობილობაზე ყველაფერს წაშლის!

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
ka: &დამატებითი

[ctx: @action:button]
en: &Details
ka: &დეტალები

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
ka: დარჩენილი ოპერაციების გადატარება

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
ka: უკანაბოლოს შეცვლა

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
ka: ფაილური სისტემის შეცვლა

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
ka: დარჩენილი ოპერაციების გასუფთავება

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
ka: დანაყოფების &ახალი ცხრილის შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
ka: MS-DOS-ის ტიპის შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Delete It
ka: წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
ka: უკანაბოლო არ შეიცვლება

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
ka: არ შეცვალო ფაილური სისტემა

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
ka: არ შექმნა თავიდან ფაილური სისტემა

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
ka: დანაყოფის თავზე გადაწერა

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
ka: <application>%1</application>-დან გასვლა

[ctx: @action:button]
en: Recreate existing file system
ka: არსებული ფაილური სისტემის თავიდან შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
ka: ფაილური სისტემის თავიდან შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
ka: მოწყობილობების თავიდან ძებნა

[ctx: @action:button]
en: Rescan Support
ka: მხარდაჭერის თავიდან სკანირება

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
ka: SMART-ის ანგარიშის შენახვა

[ctx: @action:button]
en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
ka: დიახ, ყველა ოპერაციის გაუქმება

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
ka: დამატებითი

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
ka: KPMCore ბიბლიოთეკის შესახებ

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
ka: მარქაფი

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
ka: შემოწმება

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
ka: ჟურნალის გასუფთავება

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ka: დააკოპირე

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
ka: ტომების ჯგფის დეაქტივაცია

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
ka: მიმაგრების წერტილის ჩასწორება

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
ka: დანაყოფების ცხრილის გატანა

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
ka: ფაილური სისტემის მხარდაჭერა

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
ka: დანაყოფების ცხრილის შემოტანა

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
ka: მიმაგრება

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
ka: დანაყოფების ახალი ცხრილი

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
ka: ტომების ახალი ჯგუფი

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ka: თვისებები

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
ka: ტომების ჯგუფის წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
ka: ტომების ჯგუფის ზომის შეცვლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
ka: ზომის შეცვლა/გადატანა

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
ka: აღდგენა

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
ka: SMART-ის სტატუსი

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
ka: ჟურნალის შენახვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
ka: განადგურება

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
ka: განბლოკვა

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
ka: გადატარება

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
ka: გაწმენდა

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
ka: ახალი

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
ka: მოწყობილობების სიის განახლება

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
ka: <para><warning>დაკარგავთ მონაცემებს დანაყოფზე <filename>%1</filename>.</warning></para><para>ფაილური სისტემის ცვლილება დანაყოფზე, რომელსაც ის უკვე ჰქონდა, ზედ არსებულ მონაცემებს სამუდამოდ წაშლის. თუ გააგრძელებთ და მთავარ ფანჯარაშ არსებულ ოპერაციას გადაატარებთ, <filename>%1</filename> -ზე არსებული მონაცემები სამუდამოდ წაიშლება.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
ka: <para><warning>თქვენ დისკზე მყოფ მონაცემებს დაკარგავთ:<filename>%1</filename>.</warning></para><para>დანაყოფის თავზე სხვა დანაყოფის ან ასლის ფაილის გადაწერა სამიზნე დანაყოფზე მონაცემებს გაანადგურებს.</para><para>თუ გააგრძელებთ და გადაატარებთ მთავარ ფანჯარაში აღწერილ ოპერაციას, <filename>%1</filename> -ზე არსებული მონაცემებს ზედ სამუდამოდ გადაეწერება.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
ka: <para><warning>დაკარგავთ ყველა მონაცემს დანაყოფზე <filename>%1</filename>.</warning></para><para>ფაილური სისტემის თავიდან შექმნის პროცესი მის შემცველობას წაშლის. თუ გააგრძელებთ და გადაატარებთ მთავარ ფანჯარაში არსებულ ოპერაციას, <filesystem>%1</filesystem> -ზე არსებული მონაცემები სამუდამოდ წაიშლება.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
ka: <para>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ შეინახოთ ცვლილებები ფაილში <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>არსებულ ფაილს ახალი მონაცეები ზედ გადაეწერება. ამ ქმედებს <emphasis strong='1'>დაბრუნება შეუძლებელია</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
ka: <para>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გადაატაროთ ქვემო სიაში ჩამოთვლილი ოპერაციები?</para><para><warning>ეს სამუდამოს შეცვლის თქვენს დისკებს.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
ka: <para>მართლა გნებავთ უკანაბოლოს შეცვლა?</para><para><warning>ეს ასევე თავიდან დაასკანირებს მოწყობილობებს და ამით დარჩენილი ოპერაციების სიას გაასუფთავებს.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
ka: <para>მართლა გნებავთ <filename>%1</filename>-ზე MS-DOS-ის დანაყოფების ცხრილის შექმნა?</para><para>ეს მოწყობილობა 2^32 სექტორზე დიდია. ეს კი მაქსიმუმია, რისი მხარდაჭერაც MS-Dos -ის დანაყოფების ცხრილს გააჩნია, ასე რომ, მთლიან მოწყობილობას ვერ გამოიყენებთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
ka[0]: <para>მართლა გნებავთ აპლიკაციიდან გასვლა?</para><para>ოპერაცია ჯერ კიდევ დარჩენილია.</para>
ka[1]: <para>მართლა გნებავთ აპლიკაციიდან გასვლა?</para><para>%1 ოპერაცია ჯერ კიდევ დარჩენილია.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
ka: <para>მართლა გნებავთ მოწყობილობების თავიდან სკანირება?</para><para><warning>ეს ასევე დარჩენილი ოპერაციების სიას გაასუფთავებს.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
ka: <para>იმხელა დანაყოფის შექმნა, რომ წყარო დაიტიოს, შეუძლებელია.</para><para>ეს ხდება მაშინ, როცა მოწყობილობაზე არსებული დანაყოფები არასწორადაა გადანაწილებული და მთავარი დანაყოფიდან გაფართოებულ დანაყოფზე კოპირებისას.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
ka: <para>მითითებული ("%1") და ნაგულისხმები ("%2") უკანაბოლოების დამატებების ჩატვირთვა შეუძლებელია.</para><para>შეამოწმეთ პროგრამის ფაილები.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
ka: <para>თქვენს კომპიუტერზე არსებული ფაილური სისტემების მხარდაჭერის პროგრამები აღმოჩენილი არაა:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>დანაყოფი</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>ფაილური სისტემა</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>მხარდაჭერის პროგრამები</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>იქამდე, სანამ ამ ფაილური სისტემების მხარდაჭერის პროგრამებს არ დააყენებთ, მათი ცვლილება არ შეგეძლებათ.</para><para>ამ პაკეტების პოვნა თქვენი დისტრიბუტივის პაკეტების მმართველით შეგიძლიათ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
ka: <para>მორგებული უკანაბოლოს დამატების "%1" ჩატვირთვა შეუძლებელია.</para><para>მის მაგიერ ნაგულისხმები დამატება, "%2" ჩაიტვირთება.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
ka: <para>დანაყოფის <filename>%1</filename> წაშლა ამჟამად შეუძლებელია, რადგან ერთი ან მეტი დანაყოფი უფრო მაღლი ლოგიკური ნომრებით ჯერ კიდევ მიმაგრებულია.</para><para>ჯერ საჭიროა უფრო მაღალი ლოგიკური ნომრების, ვიდრე %2, მქონე დანაყოფების მიმაგრების მოხსნა.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
ka: <para>მონიშნული დანაყოფის ზომა საწყისი დანაყოფის ან მარქაფის ფაილის დასატევად საკმარისი არაა.</para><para>აირჩიეთ სხვა სამიზნე ან შეცვალეთ დანაყოფის ზომა, რომ წყაროს ზომას დაემთხვეს.</para>

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
ka[0]: <para>მოწყობილობაზე ძირითადი დანაყოფი უკვე არსებობს. ეს მაქსიმალური რაოდენობაა, რომლის მხარდაჭერაც ამ დანაყოფების ცხრილს გააჩნია..</para><para>თქვენ არ შეგიძლიათ შექმნათ, ჩასვათ ან აღდგინოთ ძირითადი დანაყოფი მანამდე, სანამ არსებულს არ წაშლით..</para>
ka[1]: <para>მოწყობილობაზე უკვე %1 ძირითადი დანაყოფი არსებობს. ეს მაქსიმალური რაოდენობაა, რომლის მხარდაჭერაც ამ დანაყოფების ცხრილს გააჩნია..</para><para>თქვენ არ შეგიძლიათ შექმნათ, ჩასვათ ან აღდგინოთ ძირითადი დანაყოფი მანამდე, სანამ არსებულს არ წაშლით..</para>

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
ka: <filename>%1</filename>-ში ჩაწერისას დროებითი ფაილის შექმნა შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
ka: დროებითი ფაილის შექმნა შეძლებელია <filename>%1</filename>-ში ჩაწერისას.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
ka: შეყვანის ფაილის <filename>%1</filename> გახნა შეუძლებელია

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
ka: ფაილის (<filename>%1</filename>) შემოსატანად გახსნის შეცდომა: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
ka: დროებით ფაილის <filename>%1</filename> გახსნის შეცდომა <filename>%2</filename>-დან შემოტანისას.

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
ka: მიმაგრების წერტილების <filename>/etc/fstab</filename>-ში შენახვა შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ამოცანის გაუქმება?

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
ka: მართლა გნებავთ დარჩენილი ოპერაციების ცხრილის გასუფავება?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
ka: მართლა გნებავთ ბუფერში მყოფი დანაყოფის წაშლა? წაშლის შემდეგ მისი ჩასმა შეუძლებელი იქნება.

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
ka: შემოსატან ფაილში ნაპოვნია ერთზე მეტი დანაყოფების ტიპი (ხაზი %1).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
ka: აღმოჩენილია დანაყოფი ცხრილის ტიპის გარეშე (ხაზი %1)

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
ka: მოწყობილობაზე დანაყოფების სწორი ცხრილი ნაპოვნი არაა.

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
ka: დანაყოფი %1 საწყის სექტორზე ადრე სრულდება (ხაზი %2).

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
ka: დანაყოფების მმართველს სამუშაოდ პრივილეგიები ესაჭიროება. განაახლეთ მოწყობილობები და შეიყვანეთ ავტორიზაციის დეტალები, როცა გკითხავენ.

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
ka: დანაყოფების ცხრილის ტიპი "%1" შემოსატანად მხარდაჭერილი არაა (ხაზი %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
ka: დანაყოფების ცხრილის ტიპი "%1" უცნობია (ხაზი %2)

[ctx: @info]
en: Please select a device.
ka: აირჩიეთ მოწყობილობა.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
ka: დანაყოფზე <filename>%1</filename> მდებარე ფაილური სისტემის დაბლოკვა შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
ka: დანაყოფზე <filename>%1</filename> მდებარე ფაილური სისტემის განბლოკვა შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
ka: ფაილური სისტემა დისკის ასლის ფაილში <filename>%1</filename> მონიშნულ დანაყოფზე აღსადგენად მეტისმეტად დიდია.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
ka: დანაყოფზე <filename>%1</filename> მდებარე ფაილური სისტემის მიმაგრება შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
ka: დანაყოფზე <filename>%1</filename> მდებარე ფაილური სისტემის მოხსნა შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
ka: შემოსატანი ფაილი <filename>%1</filename> სწორ დანაყოფების ცხრილს არ შეიცავს.

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
ka: დანაყოფების ცხრილის ტიპს "%1" გაფართოებული დანაყოფების მხარდაჭერა არ გააჩნია, მაგრამ ერთი ნაპოვნია (ხაზი %2).

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
ka: უცნობი მოწყობილობა "%1"

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
ka: უცნობი დანაყოფი "%1"

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
ka: ფაილური სისტემის "%1" შექმნის შეცდომა დანაყოფისთვის %2 (ხაზი %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
ka: დანაყოფისთვის %1 მშობელი დანაყოფი ან დანაყოფების ცხრილი არ არსებობს (ხაზი %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
ka: დანაყოფი %1 მოწყობილობის საზღვრებს მიღმა აღმოჩნდებოდა (ხაზი %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
ka: უცნობი დანაყოფის როლი "%1" დანაყოფისთვის %2 (ხაზი %3).

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
ka: Calamares-ის ყოფილი პროგრამისტი

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
ka: SMART-ის უკეთესი მხარდაჭერა

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
ka: LVM-ის მხარდაჭერა

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
ka: დანაყოფის ვიჯეტის დიზაინი

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
ka: UDF-ის მხარდაჭერა

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
ka: ყველა ოპერაცია წარმატებით დასრულდა.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
ka: ოპერაციები გაუქმდა.

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
ka: ძებნა დასრულებულია.

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
ka: მოწყობილობების ძებნა...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
ka: &მორგება...

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
ka: შეცდომები ოპერაციის გადატარებისას. გაუქმებულია.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
ka: ჯამური დრო: %1

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
ka: გამოიყენება უკანაბოლოს დამატება: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
ka: ოპერაციის დასასრულის მოლოდინი...

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
ka: სამართავი მოწყობილობა

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
ka: სიაში მყოფი დარჩენილი ოპერაციების გადატარება.

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
ka: დარჩენილი ოპერაციების გადატარება...

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
ka: დანაყოფის მარქაფი გამოსახულების ფაილში.

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
ka: დანაყოფის ან ფაილური სისტემის შეცდომებზე შემოწმება.

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
ka: ჟურნალის გამოტანის პანელის გასუფთავება.

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
ka: დარჩენილი ოპერაციების გასუფთავება.

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
ka: არსებული დანაყოფის კოპირება.

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
ka: შემოსატანი ფაილის %1-ე ხაზის დამუშავების შეცდომა. იგნორირება.

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
ka: ტომების ახალი LVM ჯგუფის შექმნა.

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
ka: მოწყობილობაზე ახალი, ცარიელი დანაყოფების ცხრილის შექმნა.

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
ka: ახალი დანაყოფის შექმნა.

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
ka: მოხსნადი მოწყობილობების გამოძრობამდე მონიშნული ტომების ჯგუფის დეაქტივაცია აუცილებელია.

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
ka: დანაყოფის წაშლა.

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
ka: მიმაგრების წერტილის და მისი პარამეტრების ჩასწორება.

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
ka: დარჩენილი ოპერაციების სიის გასუფთავება.

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
ka: დანაყოფების ცხრილის ფაილში გატანა.

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
ka: ტომების მონიშნული ჯგუფების გადიდება ან დაპატარავება.

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
ka: დანაყოფების ცხრილის ფაილიდან შემოტანა.

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
ka: დანაყოფის მიმაგრება ან მოხსნა.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
ka[0]: 1 დარჩენილი ოპერაცია
ka[1]: %1 დარჩენილი ოპერაცია

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
ka: დანაყოფი <filename>%1</filename> დაკოპირდა გაცვლის ბუფერსი.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
ka: დანაყოფს <filename>%1</filename> ზომის ცვლილებისა და გადატანის შემდეგ იგივე მდებარეობა და ზომა გააჩნია. ოპერაცია იგნორირებულია.

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
ka: კოპირებული დანაყოფის ჩასმა.

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
ka: ტომების მონიშნული ჯგუფის წაშლა.

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
ka: ბოლო ოპერაციის სიიდან წაშლა.

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
ka: განაახლეთ მოწყობილობების სია.

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
ka: დანაყოფის აღდგენა გამოსახულების ფაილიდან.

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
ka: ჟურნალის ფაილში ჩაწერა.

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
ka: KPMcore-ის ფანჯრის ჩვენება.

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
ka: მხარდაჭერილი ფაილური სისტემის შესახებ ინფორმაციის ნახვა.

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
ka: SMART-ის სტატუსის ჩვენება, თუ მისი მხარდაჭერა არსებობს

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
ka: დანაყოფის აღუდგენლად განადგურება.

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
ka: გაადიდეთ, დააპატარავეთ ან გადაიტანეთ არსებული დანაყოფები.

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
ka: ოპერაციის დაბრუნება: %1

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
ka: დაშიფრული დანაყოფის დაბლოკვა ან განბლოკვა.

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
ka: მოწყობილობის თვისებების ნახვა და ჩასწორება

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
ka: დანაყოფის თვისებების ნახვა და ჩასწორება (ჭდე, ალმები და ა.შ.)

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
ka: ყველა ოპერაციის გადატარება

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
ka: დანაყოფის მარქაფი

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
ka: დანაყოფის შემოწმება

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
ka: ყველა ოპერაციის გასუფთავება

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
ka: ჟურნალის გასუფთავება

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
ka: დანაყოფის კოპირება

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
ka: ტომების ახალი LVM ჯგუფი

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
ka: დანაყოფების ახალი ცხრილის შექმნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
ka: ტომების მონიშნული ჯგფის დეაქტივაცია

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
ka: დანაყოფის წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
ka: მიმაგრების წერტილის ჩასწორება

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
ka: დანაყოფების ცხრილის გატანა

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
ka: დანაყოფების ცხრილის შემოტანა

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
ka: დანაყოფის მიმაგრება ან მოხსნა

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
ka: ახალი დანაყოფი

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
ka: დანაყოფის ჩასმა

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
ka: ყველა მოწყობილობის სიის განახლება

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
ka: ტომების მონიშნული ჯგუფის წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
ka: დანაყოფის ზომის შეცვლა ან გადატანა

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
ka: მონიშნული ტომების ჯგუფის ზომის შეცვლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
ka: დააყოფის აღდგენა

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
ka: ჟურნალის ფაილში ჩაწერა

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
ka: KPMcore-ის ფანჯრის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
ka: SMART-ის სტატუსის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
ka: მოწყობილობის თვისებების ფანჯრის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
ka: დანაყოფის თვისებების ფანჯრის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
ka: დანაყოფის განადგურება

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
ka: ბოლო ცვლილების დაბრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
ka: დაშიფრული დანაყოფის დაბლოკვა ან განბლოკვა

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
ka: ფაილური სისტემის მხარდაჭერის ინფორმაციის ნახვა

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
ka: (არაფერია ნაპოვნი)

[ctx: @item uuid]
en: (none)
ka: (არცერთი)

[ctx: @item:intable]
en: Offline
ka: გათიშული

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
ka: ბებერი

[ctx: @item:intable]
en: Online
ka: ონლაინ

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
ka: ავარიის-წინა მდგომარეობა

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
ka: %1 [დაშიფრულია]

[ctx: @label]
en: &Flags:
ka: &ალმები:

[ctx: @label]
en: &Label:
ka: &ჭდე:

[ctx: @label]
en: (unknown)
ka: (უცნობია)

[ctx: @label]
en: Align partitions per default
ka: დანაყოფების ნაგულისხმები სწორება

[ctx: @label]
en: Backend plugin
ka: უკანაბოლოს დამატება

[ctx: @label]
en: File system colors
ka: ფაილური სისტემის ფერები

[ctx: @label]
en: First sector:
ka: პირველი სექტორი:

[ctx: @label]
en: Hide log messages below
ka: ქვემოთ ჟურნალის შეტყობინებების დამალვა

[ctx: @label]
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
ka: პირველად გაუშვით KDE Partition Manager-ი?

[ctx: @label]
en: Label:
ka: ჭდე:

[ctx: @label]
en: Last sector:
ka: ბოლო სექტორი:

[ctx: @label]
en: Maximum size:
ka: მაქსიმალური ზომა:

[ctx: @label]
en: Minimum size:
ka: მინიმალური ზომა:

[ctx: @label]
en: Mount point:
ka: მიმაგრების წერტილი:

[ctx: @label]
en: Number of sectors:
ka: სექტორების რიცხვი:

[ctx: @label]
en: Partition sector alignment
ka: დანაყოფების სექტორების სწორება

[ctx: @label]
en: Partition type:
ka: დანაყოფის ტიპი:

[ctx: @label]
en: Preferred unit:
ka: სასურველი საზომი ერთეული:

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
ka: მოწყობილობის სკანირება: <filename>%1</filename>

[ctx: @label]
en: Scanning...
ka: ძებნა ...

[ctx: @label]
en: Show the application's menu bar
ka: აპლიკაციის მენიუს ზოლის ჩვენება

[ctx: @label]
en: Size:
ka: ზომა:

[ctx: @label]
en: Status:
ka: მდგომარეობა:

[ctx: @label]
en: This file system does not support setting a label.
ka: ამ ფაილურ სისტემას ჭდეების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

[ctx: @label]
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
ka: ცილინდრებით სწორება (თავსებადია Windows XP-სთან)

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
ka: ცუდი

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
ka: კარგი

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
ka: არცერთი

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
ka: %1 (მხოლოდ წაკითხვა)

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
ka: გამოყოფილი PE:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
ka: მასივის ზომა:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
ka: მოცულობა:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
ka: ნაჭრის ზომა:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
ka: თავისუფალი PE:

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
ka: LVM ტომების ჯგუფი

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
ka: სექტორის ლოკიკური ზომა:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
ka: PE-ის ზომა:

[ctx: @label device]
en: Path:
ka: ბილიკი:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
ka: სექტორის ფიზიკური ზომა:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
ka: ძირითადი/მაქს:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
ka: RAID-ს დონე:

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
ka: პროგრამული RAID მასივი

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
ka: სულ ნაჭრები:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
ka: სულ PE:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
ka: სექტორები სულ:

[ctx: @label device]
en: Type:
ka: ტიპი:

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
ka: ტომების მმართველის მოწყობილობა

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
ka: ტომის ტიპი:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
ka: გამოყოფილი PE:

[ctx: @label partition]
en: Available:
ka: ხელმისაწვდომი:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
ka: მოცულობა:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
ka: დაშიფვრის რეჟიმი:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
ka: დაშიფვრის სახელი:

[ctx: @label partition]
en: File system:
ka: ფაილური სისტემა:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
ka: პირველი სექტორი:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
ka: თავისუფალი PE:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
ka: ჰეში:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
ka: გასაღების ზომა:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
ka: ბოლო სექტორი:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
ka: სექტორების რიცხვი:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
ka: PE-ის ზომა:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
ka: დატვირთვის წანაცვლება:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
ka: სულ PE:

[ctx: @label partition]
en: Used:
ka: გამოყენებული:

[ctx: @label partition capacity available]
en: Available:
ka: ხელმისაწვდომი:

[ctx: @label partition capacity used]
en: Used:
ka: გამოყენებული:

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
ka: ყველაზე ცოტა ერთი ლოგიკური დანაყოფი ჯერ კიდევ მიმაგრებულია.

[ctx: @label partition state]
en: idle
ka: უქმე

[ctx: @label partition state]
en: mounted
ka: მიმაგრებულია

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
ka: მიმაგრებულია <filename>%1</filename>-ზე

[ctx: @label:listbox]
en: F&ree space before:
ka: თავისუფალი ადგილი მანამდე:

[ctx: @label:listbox]
en: File syste&m:
ka: ფაილური &სისტემა:

[ctx: @label:listbox]
en: File system:
ka: ფაილური სისტემა:

[ctx: @label:listbox]
en: First sector:
ka: პირველი სექტორი:

[ctx: @label:listbox]
en: Free space after:
ka: თავისუფალი ადგილი შემდეგ:

[ctx: @label:listbox]
en: Last sector:
ka: ბოლო სექტორი:

[ctx: @label:listbox]
en: Partition type:
ka: დანაყოფის ტიპი:

[ctx: @label:listbox]
en: Si&ze:
ka: &ზომა:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
ka: <application>KDE -ის დანაყოფების მმართველი</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
ka: მართეთ დისკები, დანაყოფები და ფაილური სისტემები

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
en: Sev.
ka: სიმძ.

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
en: Time
ka: დრო

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
en: Message
ka: შეტყობინება

[ctx: @title:menu]
en: Columns
ka: სვეტები

[ctx: @title:menu]
en: Device
ka: მოწყობილობა

[ctx: @title:menu]
en: Panels Shown
ka: ნაჩვენები პანელები

[ctx: @title:menu]
en: Partition
ka: დანაყოფი

[ctx: @title:menu]
en: Partition Manager Toolbar
ka: დანაყოფების მართვის ზოლი

[ctx: @title:menu]
en: Select Current Device
ka: აირჩიეთ მიმდინარე მოწყობილობა

[ctx: @title:menu]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
ka: ფაილური სისტემის ფერები

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
ka: დამატებითი

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
ka: გადავატარო დარჩენილი ოპერაციები?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
ka: ყველა ოპერაციის გაუქმება

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
ka: სამიზნე დანაყოფის შექმნა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
ka: დანაყოფის წაშლა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
ka: გავასუფთავო დარჩენილო ოპერაციები?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
ka: ბრაუზერის გაშვება შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
ka: დაშიფრული ფაილური სისტემის დაბლოკვის შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
ka: ფაილური სისტემის მიმაგრება შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
ka: ანგარიშის შენახვა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
ka: SMART-ის ანგარიშის შენახვა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
ka: დაშიფრული ფაილური სისტემის განბლოკვის შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
ka: ფაილური სისტემის მოხსნა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
ka: <filename>%1</filename>-ზე დანაყოფების ახალი ცხრილის შექმნა

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
ka: ახალი დანაყოფის შექმნა

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
ka: ტომების ახალი ჯგუფის შექმნა

[ctx: @title:window]
en: Device Information
ka: დისკის ინფორმაცია

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
ka: მოწყობილობის თვისებები: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Devices
ka: მოწყობილობები

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
ka: მოვაცილო დარჩენილი ოპერაციები და გავიდეთ?

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
ka: მიმაგრების დამატებითი პარამეტრების ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
ka: <filename>%1</filename>-ის მიმაგრების პარამეტრების ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
ka: დანაყოფების ცხრილის გატანის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
ka: დანაყოფების ცხრილის შემოტანის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
ka: ჟურნალის ფაილის შენახვის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
ka: დანაყოფების ცხრილის შემოტანის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
ka: მიმაგრების წერტილების შენახვა შეუძლებელია

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
ka: დანაყოფის გახსნის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
ka: შეცდომა: უკანაბოლოს დამატების ჩატვირთვა შეუძლებელია

[ctx: @title:window]
en: File System Support
ka: ფაილსი ფორმატის მხარდაჭერა

[ctx: @title:window]
en: Information
ka: ინფორმაცია

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
ka: დანაყოფის ჩასმა

[ctx: @title:window]
en: KDE Partition Manager
ka: KDE-ის დანაყოფების მმართველი

[ctx: @title:window]
en: Log Output
ka: გამოტანის ჟურნალი

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
ka: აკლია ფაილური სისტემის მხარდაჭერის პაკეტები

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
ka: ფაილური სისტემის აღდგენისთვის ადგილი საკმარისი არაა.

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
ka: დანაყოფის ინფორმაცია

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
ka: დანაყოფის თვისებები: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Pending Operations
ka: დარჩენილი ოპერაციები

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
ka: მართლა შევცვალო უკანაბოლო?

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
ka: მართლა გნებავთ MS-DOS-ის დანაყოფების ცხრილის შექმნა?

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
ka: მართლა წავშალო დანაყოფი ბუფერში?

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
ka: გადავაწერო არსებულ დანაყოფს?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
ka: მართლა შევქმნა თავიდან <filename>%1</filename> ფაილური სისტემით %2?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
ka: მართლა შევქმნა თავიდან ფაილური სისიტემა <filename>%1</filename>-ზე?

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
ka: მართლა მოვძებნო ახალი მოწყობილობები თავიდან?

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
ka: გსურთ ცვლილებების შენახვა?

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
ka: ტომების ჯგუფის სახელის გადარქმევა

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
ka: ზომის/მდებარეობის შეცვლა: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
ka: SMART-ს თვისებები <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
ka: მოწყობილობების ძებნა...

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
ka: სამიზნის ზომა საკმარისად დიდი არაა

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
ka: მეტისმეტად ბევრი ძირითადი დანაყოფი.

en: Active backend:
ka: აქტიური უკანაბოლო:

en: Advanced Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Align partition
ka: დანაყოფის სწორება

en: Align partitions per default
ka: დანაყოფების ნაგულისხმები სწორება

en: Allow everyone to write and read on this device
ka: ამ მოწყობილობაზე ჩაწერის და წაკითხვის უფლების ყველასთვის მიცემა

en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
ka: მოწყობილობაზე ჩაწერისა და წაკითხვის უფლების მხოლოდ root-სთვის მიცემა. დაგჭირდებათ, რომ წვდომები თითოეულ საქაღალდეზე ხელით მიუთითოთ

en: Assessment
ka: შეფასება

en: Attribute
ka: ატრიბუტი

en: Available
ka: ხელმისაწვდომია

en: Backend
ka: უკანბოლო

en: Backup
ka: მარქაფი

en: Bad sectors:
ka: ცუდი სექტორები:

en: Byte
ka: ბაიტი

en: Capacity:
ka: მოცულობა:

en: Check
ka: შემოწმება

en: Choose the type of partition table you want to create:
ka: აირჩეთ დანაყოფების სასურველი ცხრილი:

en: Copy
ka: დააკოპირე

en: Create
ka: შექმნა

en: Current
ka: მიმდინარე

en: De&vice Node
ka: &მოწყობილობის კვანძი

en: Debug
ka: გამართვა

en: Default file system:
ka: ნაგულისხმები ფაილური სისტემა:

en: Dump &Frequency:
ka: ჩაწერის &სიხშირე:

en: E&xtended
ka: &გაფართოებული

en: Edit Mount Options
ka: მიმაგრების დამატებითი პარამეტრები

en: Edit the mount options for this file system:
ka: ამ ფაილური სისტემის მიმაგრების დამატებითი პარამეტრების ჩასწორება:

en: EiB
ka: ეიბ

en: Encrypt with LUKS
ka: LUKS-ით დაშიფვრა

en: Error
ka: შეცდომა

en: Everyone
ka: ყველა

en: Failure Type
ka: ავარიის ტიპი

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: File System Color Settings
ka: ფაილური სისტემის ფერების მორგება

en: File Systems
ka: ფაილური სისტემები

en: Firmware revision:
ka: მიკროკოდის ვერსია:

en: First Sector
ka: პირველი სექტორი

en: Flags
ka: ალმები

en: General Settings
ka: საერთო პარამეტრები

en: GiB
ka: გიბ

en: Grow
ka: გაზრდა

en: Hide messages below:
ka: ქვემო შეტყობინებების დამალვა:

en: Id
ka: ID

en: Identify by:
ka: როგორ ვიცნობთ:

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: KiB
ka: კიბ

en: Label
ka: ჭდე

en: Last Sector
ka: ბოლო სექტორი

en: Logging
ka: ჟურნალი

en: Logical Volume Name:
ka: ლოგიკური ტომის სახელი:

en: Logical sector size:
ka: სექტორის ლოკიკური ზომა:

en: MiB
ka: მიბ

en: Model:
ka: მოდელი:

en: More...
ka: მეტი...

en: Mount Point
ka: მიმაგრების წერტილი

en: Move
ka: გადაადგილება

en: No automatic mount
ka: ავტომატური მიმაგრება აკრძალულია

en: No binary execution
ka: მანქანური კოდის შესრულება აკრძალულია

en: No update of directory access times
ka: საქაღალდეებთან წვდომის დროის არ განახლება

en: No update of file access times
ka: ფაილებთან წვდომის დროის არ განახლება

en: Number of Sectors
ka: სექტორების რიცხვი

en: Only Root
ka: მხოლოდ Root

en: Open in External Browser
ka: გარე ბრაუზერში გახსნა

en: Operation: %p%
ka: ოპერაცია: %p%

en: Operations and Jobs
ka: ოპერაციები და დავალებები

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Overall assessment:
ka: სრული შეფასება:

en: Overwrite with:
ka: გადააწერა:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
ka: საკვანძო ფრაზა არასწორია.

en: Partition
ka: დანაყოფი

en: Partition Alignment
ka: დანაყოფების სწორება

en: Partition Label
ka: დანაყოფის ჭდე

en: Partition Label:
ka: დანაყოფის ჭდე:

en: Partition UUID
ka: დანაყოფის UUID

en: Partition UUID:
ka: დანაყოფის UUID:

en: Partition table:
ka: დანაყოფების ცხრილი:

en: Pass &Number:
ka: Pass-ის &რიცხვი:

en: Path:
ka: ბილიკი:

en: Permissions
ka: წვდომები

en: Physical Extent Size:
ka: ფიზიკური დიაპაზონის ზომა:

en: Physical sector size:
ka: სექტორის ფიზიკური ზომა:

en: PiB
ka: პიბ

en: Power cycles:
ka: ჩართვების რაოდენობა:

en: Powered on for:
ka: ჩართულობის დრო:

en: Preferred unit:
ka: სასურველი საზომი ერთეული:

en: Primar&y
ka: &ძირითადი

en: Primaries/Max:
ka: ძირითადი/მაქს:

en: Random data
ka: შემთხვევითი მონაცემები

en: Read Label
ka: ჭდის წაკითხვა

en: Read Usage
ka: გამოყენების წაკითხვა

en: Read-only
ka: მხოლოდ წაკითხვა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Restore
ka: აღდგენა

en: SMART status:
ka: SMART-ის სტატუსი:

en: Save
ka: შენახვა

en: Sector alignment:
ka: სექტორის სწორება:

en: Sector based align&ment
ka: ცილინდრებზე დაფუძნებული &სწორება

en: Select...
ka: აირჩიეთ...

en: Self tests:
ka: თვითტესტები:

en: Serial number:
ka: სერიული ნომერი:

en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
ka: ამ ფაილური სისტემის LUKS-ით დაშიფვრა. პაროლს გკითხავთ.

en: Severity
ka: სიმკაცრე

en: Shredding
ka: დაკეპვა

en: Shrink
ka: დაპატარავება

en: Size
ka: ზომა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Support Tools
ka: მხარდაჭერის ხელსაწყოები

en: Synchronous access
ka: სინქრონული წვდომა

en: Temperature:
ka: ტემპერატურა:

en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
ka: ამ ცხრილში მოყვანილია მხარდაჭერილი ფაილური სისტემები და რომელი კონკრეტული ოპერაციების ჩატარება შეიძლება მათზე.
    ზოგიერთ ფაილურ სისტემას გარე პროგრამების დაყენება სჭირდება. მაგრამ ყველა ოპერაციის ჩატარება ყველა ფაილურ სისტემაზე შეუძლებელია მაშინაც კი, თუ ყველა საჭირო პროგრამა გიყენიათ. დეტალებისთვის იხილეთ დოკუმენტაცია.

en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
ka: ეს თავიდან დააფორმატებს ფაილურ სისტემას, რითიც დაიკარგება მისი შემცველობა, მაგრამ ფაილური სისტემის ტიპი შენარჩუნდება.

en: Threshold
ka: ზღვარი

en: TiB
ka: ტიბ

en: Time Elapsed
ka: გასული დრო

en: Total LV:
ka: სულ LV:

en: Total Sectors:
ka: სექტორები სულ:

en: Total Size:
ka: სულ ზომა:

en: Total Time: 00:00:00
ka: დრო სულ: 00:00:00

en: Total sectors:
ka: სექტორები სულ:

en: Total: %p%
ka: სულ: %p%

en: Type
ka: ტიპი

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Units
ka: საზომი ერთეულები

en: Update Type
ka: განახლების ტიპი

en: Update access times relative to modification
ka: მოდიფიკაციასთან დაკავშირებული წვდომის დროების განახლება

en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
ka: ცილინდრებით სწორება (თავსებადია Windows XP-სთან)

en: Used
ka: გამოყენებული

en: Used Size:
ka: გამოყენებული ზომა:

en: Users can mount and unmount
ka: მომხმარებლებს შეუძლიათ მიმაგრება და მოხსნა

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Volume Group Name:
ka: ტომების ჯგუფის სახელი:

en: Volume Group Type:
ka: ტომის ჯგუფის ტიპი:

en: Warning
ka: შეტყობინება

en: Worst
ka: უარესი

en: Write Label
ka: ჭდის ჩაწერა

en: Zeros
ka: ნულიანებით

en: extended:
ka: გაფართოებული:

en: unformatted:
ka: დაუფორმატებელი:

en: unknown:
ka: უცნობი:
