kcmkonqhtml - en to kk translation catalogue (256 entries)

en:  day |  days
kk[0]:  күн

en:  second |  seconds
kk[0]:  секунд

en: &Black on white
kk: Ақтағы қа&ра

en: &Export...
kk: &Экспорт...

en: &Fixed font:
kk: &Ені бірыңғай қаріп:

en: &Foreground:
kk: &Мәтін түсі:

en: &Host or domain name:
kk: &Хост немесе доменнің атауы:

en: &Import...
kk: &Импорт...

en: &Java policy:
kk: &Java ережесі:

en: &Maximum completions:
kk: Жаттап алатынның &саны:

en: &Medium font size:
kk: &Орташа қаріп өлшемі:

en: &New...
kk: &Жаңа...

en: &Path to Java executable, or 'java':
kk: Java бағдарламасының немесе 'java' &жолы:

en: &Show close button on tabs
kk: Қойындыларда жабу батырма &көрсетілсін

en: &Suppress images
kk: Кескіндер бол&масын

en: &Use same size for all elements
kk: &Барлығы бір өлшемді болсын

en: &Use security manager
kk: Қауіпсіздік менеджері қ&осылсын

en: &White on black
kk: Қарадағы &ақ

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
kk: (c) 1999 - 2001 Konqueror жасаушылары

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
kk: <b>Ая</b><p>Әдетті аясының түсін таңдауға мүмкіндік береді.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
kk: <b>Ая</b><p>Ая түсі мәтіннің астында көрсетілетіні. Ая кескіні көрсетілетін болса, бұл параметр ештемеге әсер етпейді.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
kk: <b>Ақтағы қара</b><p>Бұл қалыпты жағдайдағы көретініңіз.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
kk: <b>Қалау бойынша</b><p>Бұл әдетті қаріптің түсін таңдауға мүмкіндік береді.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
kk: <b>Қаріп шоғыры</b><p>Қаріп шоғыры деген бір-біріне ұқсас, тұрпаты бөлек, яғни қалыпты, қалың, көлбеу және соңғы екеуінің бұдандасуынан құрылатын, қаріптер тобы.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
kk: <b>Мәтін түсі</b><p> Мәтін әріптерінің түсін анықтайды.</p>

en: <b>Images</b>
kk: <b>Кескіндер</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
kk: <b>Стиль кестелері</b><p> Каскадтық стиль кестелері туралы қосымша мәліметтерді http://www.w3.org/Style/CSS сайтынаң табуға болады</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
kk: <b>Стиль кестелері</b><p>Konqueror парақтарды бейнелеу үшін стиль кестелерін қалай қолданатынын осында анықтаңыз.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
kk: <b>Ая кескіндері болмасын</b> <p>Konqueror ая кескіндерді жүктемейді де көрсетпейді.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
kk: <b>Кескіндер болмасын</b> <p>Konqueror кескіндерді жүктемейді де көрсетпейді.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
kk: <b>Арнайы стильдер кестесі қолданылсын</b><p> Бұны таңдасаңыз, әдеттегі қаріпті, оның өлшемін және түсін тышқанды бірнеше шертумен анықтауға мүмкіндік беріледі. Баптау... қойындысына ауысып айтылғандарды қалауыңыз бойынша баптаңыз.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
kk: <b>Әдетті стильдер кестесі қолданылсын</b><p>Әдеттегі стильдер кестесін қолдану үшін осыны таңдаңыз.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
kk: <b>Барлық мәтін бір түсті болсын</b><p>Бұл құсбелгі қойылса, таңдалған түс әдетті қаріпіне және стиль кестесінде келтірілген түстердің орнына қолданылады.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
kk: <b>Барлық мәтін бір қаріп шоғырымен жазылсын</b><p>Парақтағы барлық мәтін бір қаріп шоғырымен жазылатын болады.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
kk: <b>Барлығы бір өлшемді болсын</b><p> Бұл құсбелгі қойылғанда HTML кодында көрсетілген қаріптердің өлшемдерді елемей, барлығыбір өлшемде көрсетілетін болады.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
kk: <b>Пайдаланушының стильдер кестесі қолданылсын</b> <p>Бұны таңдағанда Konqueror төменде келтірілген орыннан стильдер кестесін жүктеп алмақ болды. Стильдер кестесі шолғышқа веб-парағының пішімін толық өзгертуге мүмкіндік береді. Келтірілген файлда дұрыс құрастырған стильдер кестесі болуға тиіс (каскадтық стильдер кестесі туралы мәліметті http://www.w3.org/Style/CSS сайтынан қараңыз).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
kk: <b>Қарадағы ақ</b><p>Бұл әдетті түстер сұлбасына кері.</p>

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
kk: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK сілтелінген кескіндер мен фреймдерді тексеретін сүзгілер тізімін құруға мүмкіншілік береді. Сәйкес келген URL сілтемелері көрсетілмейді немесе орынбасар кескінмен ауыстырлады.

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
kk: <h1>Konqueror шолғышы</h1> Мұнда Сіз Konqueror шолғыш қасиеттерін баптай аласыз. Бұның файл менеджер қасиеттерін "Файл менеджер" баптау модулінде орнатылады. Ал мұнда, Сіз веб парақтарының HTML кодын кейбір жуктеу ерекшеліктерін баптай аласыз. Бірақ әдетте мұндағы параметрлерді өзгертуге қажеті жоқ.

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
kk: <h1>Konqueror қаріптері</h1>Бұл бетте, Konqueror веб-парақтарды көрсеткенде қолданатын қаріптер орнатылады.

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
kk: <h1>Konqueror стилінің кестелері</h1> Бұл модуль стильдер кестелерін (CSS) пайдаланып, жеке түстер және қаріптер баптауын қолдануға мүмкіндік береді. Сіз осындағы парараметрлерді келтіре аласыз немесе өзіңіздің стильдер кестесін жазып, оның орналасуын көрсетесіз.<br />Ескеру: бұл баптаулары, параққа сайттың авторы жаратқан стильдер алдында басымды. Бұл көру қабілеті нашар адамдар немесе нашар құрастырылып, оқуға қиын веб парақтар үшін қолданғанда ыңғайлы.

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
kk: <h2>JavaScript</h2> Бұл бетте, парақтарға ендірілген JavaScript бағдарламаларды Konqueror шолғышында орындауға рұқсат беру - бермеуін баптай аласыз.<h2>Java</h2>Бұл бетте, парақтарға ендірілген Java-апплеттерді Konqueror шолғышында орындауға рұқсат беру - бермеуін баптай аласыз.<br /><br /><b>Ескерту:</b> Белсенді ендірмелер әрқашанда тәуекелге ұшыратады, сондықтан Konqueror, Java және JavaScript бағдарламаларын орындайтын хосттарды нақты келтіруін талап етеді.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
kk: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Тақырыптың аты 1</h1>
    <h2>Тақырыптың аты 2</h2>
    <h3>Тақырыптың аты 3</h3>
    
    <p>Пайдаланушы анықтаған стильдер кестесі
    көру қабілеті нашар адамдарға көмек
    болады.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
kk: <html>Konqueror шолғышта гиперсілтемелердің асты сызылғаны:<br /><ul> <li><b>Болсын</b> дегенде әрқашанда сызылады</li> <li><b>Болмасын</b> дегенде ешқашан сызылмайды</li> <li><b>Тек меңзегенде ғана</b> дегенде тышқанды сілтеменің үстінен жүгірткеде ғана сызылады</li> </ul><br /><i>Ескерту: Сайттың өзінің CSS параметірлері бұл таңдауыңыз алдында басымды</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
kk: <html>Konqueror шолғышта кескіндердің анимациясын көрсетуі:<br /><ul> <li><b>Болсын</b> дегенде әрқашанда көрсетіледі.</li> <li><b>Болмасын</b> дегенде ешқашанда көрсетілмейді.</li> <li><b>Тек бір рет қана</b> дегенде бір рет көрсетіліп, бұдан әрі қайталанбайды.</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
kk: <html>Konqueror қай кезде HTML парағын тегіс жүгіртіп, қай кезде - тұтас аттап ақтаратын ережесін анықтау:<br /><ul><li><b>Әрқашанда</b>: ылғи тегіс жүгірту.</li><li><b>Ешқашанда</b>: ешқашан тегіс жүгіртпей, тұтас аттап жылжу.</li><li><b>Тиімді болса</b>: жүйелік ресурстар тапшылығына апарып соқпаса ғана тегіс жүгірту.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
kk: <html>Белгісі қойылса, Konqueror веб парақтағы барлық кескіндерді автоматты түрде жүктейді. Әйтпесе, ол кескіннің орнына орынбасар белгіні көрсетіп қояды, ал оны көру үшін кескіннің орнын түрту қажет. <br />Желі қосылымыңыз өте баяу болмаса, ыңғайлы жұмыс істеу үшін, бұл белгіні қойған жөн.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
kk: <html>Белгісі қойылса, Konqueror веб-парақтағы әлі толық жүктеліп алынбаған кескіндердің орнына тек қоршауын ғана көрсетеді.<br /> Желі қосылымыңыз баяу болса, жұмысын тездету үшін, бұл белгіні қойған жөн.</html>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
kk: <p>Бұл қоршауында ерекше Java ережелерге бөлінген домен мен хосттар көрсетіледі. Бұл ережелер, осы домен мен хосттардан келген Java апплеттерді орындау не орындамау туралы әдетті ережелердің орнына қолданылады.</p><p>Керек ережені таңдап, оң жағындағы тетігімен оны өзгертіңіз.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
kk: <p>Бұл қоршауында ерекше Java ережелерге бөлінген домен мен хосттар көрсетіледі. Бұл ережелер, осы домен мен хосттардан келген Java апплеттерді орындау не орындамау туралы әдетті ережелердің орнына қолданылады.</p><p>Керек ережені таңдап, оң жағындағы тетігімен оны өзгертіңіз.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
kk: <p>Қазір таңдалған қаріп шоғыры</p>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
kk: <qt><p>Сүзгі өрнегін келтірңіз. Бұның екі жолы бар:<ul><li>қоршау-ортадағы үлгі қалқа арқылы, мысалы: <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, <tt>*?[]</tt> деген үлгі қалқаларды қолдануға болады </li><li>толық үлгі өрнегі арқылы, жазуын '<tt>/</tt>' белгілерімен қоршап, мысалы былай: <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul> <p>Кез келген сүзгінің алдында, барлық сәйкес келетін URL-адресті "ақ тізіміне" (яғни рұқсатты қылып) енгізіп, '<tt>@@</tt>' дегенді келтіруге болады, бұндайы "қара тізімдегіден" (бұғаталғандардан) артық деп саналады.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
kk: <qt><p>Сүзгі кәдімгі мәтін пішімінде экспортталады. Файл <tt>[AdBlock]</tt> деген атау жолынан басталады да, әрбір келлесі жолда бір сүзгі жазылады.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
kk: <qt><p>Сүзгі кәдімгі мәтін пішімінде импортталады. Бос жолдар, '<tt>!</tt>' деп басталатын түсініктеме жолдары және <tt>[AdBlock]</tt> деген атауы елемей қалдырылады. Өзге жолдар сүзгі өрнегі деп алынады.

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
kk: <qt>Сүзгі өрнегі (мысалы, <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">толығрақ мұнда</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
kk: <qt>Толығрақ мәлімет <a href="importhelp">импорт пішімі</a>, <a href="exporthelp">экспорт пішімі</a> дегендерде

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
kk: Бос парақ көрсетілсін

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
kk: Кіріспе парағы көрсетілсін

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
kk: Бетбелгілерімді көрсетілсін

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
kk: &Konqueror бастағанда:

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
kk: До&менге қарай

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
kk: До&менге қарай

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
kk: Түрлі басқа

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
kk: Қаріптер

[ctx: @title:tab]
en: General
kk: Жалпы

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
kk: Стиль кестелер

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
kk: Java ережесін өзгерту

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
kk: JavaScript ережесін өзгерту

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
kk: Доменге арналған ережелері

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
kk: Жаңа Java ережесі

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
kk: Жаңа JavaScript ережесі

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
kk: Мекен парақты таңдау

en: A&nimations:
kk: А&нимациясы:

en: A&utomatically load images
kk: Кескіндерді а&втоматты түрде жүктеу

en: Accept
kk: Қабылдау

en: Accept all popup window requests.
kk: Қалқымалы терезелердің талаптарын орындау.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
kk: Қалқымалы терезелердің талабын, олар тек қана тышқанның түртуі не перненің басуымен белсендететін болса, орындау.

en: Activate previously used tab when closing the current tab
kk: Назардағы қойынды жабылғанда алдыңғысына ауысу

en: Additional Java a&rguments:
kk: Қосымша Java а&ргументтері:

en: Allow
kk: Рұқсат ету

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
kk: Автоматты түрде кідірітіп &жаңарту/бағыттауды рұқсат ету

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
kk: Скрипттерге күй-жай жазуын өзгертуге рұқсат беру.

en: Allow scripts to change the window position.
kk: Скрипттерге терезені орынын өзгертуге рұқсат беру.

en: Allow scripts to change the window size.
kk: Скрипттерге терезенің өлшемдерін өзгертуге рұқсат беру.

en: Allow scripts to focus the window.
kk: Скрипттерге терезеге назар ауыстыруға рұқсат беру.

en: Ask
kk: Сұрау

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
kk: Бетбелгіні қосқанда атауы мен қапшығы сұралсын

en: Automatic Filter
kk: Автоматты сүзгілеу

en: Automatic update interval:
kk: Автоматты жаңарту аралығы:

en: Bac&kground:
kk: &Ая:

en: Base family:
kk: Негізгі шоғыр:

en: Base font si&ze:
kk: &Негізгі қаріп өлшемі:

en: Boo&kmarks
kk: Бет&белгілер

en: C&ursive font:
kk: Кө&лбеу қаріп:

en: Chan&ge cursor over links
kk: Сілтеме үстінде меңзер өз&гертілсін

en: Chan&ge...
kk: Өз&герту...

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
kk: Веб сайттарға нені қарап шыққанызды қадағалауын қаламайтыңызды білдірем десеңіз - осыны белгілеңіз.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
kk: Тізімінен таңдалған хост не доменге арналған ережені өзгерту үшін осы батырманы басыңыз.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
kk: Тізімінен таңдалған хост не доменге арналған ережені өшіру үшін осы батырманы басыңыз.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
kk: Хост не домен ішндегі арнаулы саясатты орнатуға осы батырманы басыңыз.

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
kk: Бұл батырма Java ережелері жазылған файлды таңдауға арналған. Таңдаған ережелер бар ережелерге қосылады. Қайталауларға мән берілмейді.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
kk: Бұл батырма JavaScript ережелері жазылған файлды таңдауға арналған. Таңдаған ережелер бар ережелерге қосылады. Қайталауларға мән берілмейді.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
kk: Бұл батырманы Java ережесін қысылған архивке сақтау үшін басыңыз. <b>java_policy.tgz</b> деп аталған файл Сіз таңдаған орынға сақталады.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
kk: Бұл батырманы JavaScript ережесін қысылған архивке сақтау үшін басыңыз. <b>javascript_policy.tgz</b> деп аталған файл Сіз таңдаған орынға сақталады.

en: Colors
kk: Түстері

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
kk: Көп қойындылары бар терезе жабылған&да құптауы сұралсын

en: Cus&tom
kk: Қалау &бойынша

en: Custom&ize...
kk: &Баптау...

en: De&lete
kk: Өші&ру

en: Debugging
kk: Жөндеу

en: Default encoding:
kk: Әдетті кодтамасы:

en: Default web browser engine:
kk: Әдетті веб-браузер тетігі:

en: Deny
kk: Бас тарту

en: Domain-Specific JavaScript Policies
kk: Доменге қарай қолданылатын JavaScript ережелері

en: Dra&w frame around not completely loaded images
kk: Толық жүктелмеген кескіндердің қоршауын &көрсету

en: Ena&ble JavaScript globally
kk: JavaScript жүйе &бойы рұқсат етілсін

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
kk: Қатынау п&ернесін Ctrl пернемен белсендету рұқсат етілсін

en: Enable Ja&va globally
kk: Ja&va жүйе бойы қосылсын

en: Enable debu&gger
kk: Жөн&деушіні қосу

en: Enable filters
kk: Сүзгілерді іске қосу

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
kk: AdBlocK сүзгілерді рұқсат ету-етпеу. Рұқсат етілсе, бұғаттауы күшіне ену үшін сүзгі тізімінде бұғаттайтын ULR өрнектер жиынын келтіру керек.

en: Enables builtin JavaScript debugger.
kk: Құрамындағы JavaScript жөндеушісін қосу.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
kk: HTML парақтарда ECMA-скриптте (басқаша JavaScript деп аталатын) жазылған бағдарламаларды орындауды рұқсат ету. Бүкіл шолғыштарда скрипт бағдарламаларды орнындауын рұқсат еткен қауіпсіздік маселелерін тудыруы мүмкін.

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
kk: HTML парақтардағы Java скрипттерді орындауды рұқсат ету. Бүкіл шолғыштарда секілді, белсенді ендірмелерін рұқсат етуі қауіпсіздік мәселелерін тудыру мүмкін.

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
kk: JavaScript орындалғандағы қателер туралы хабарлауын рұқсат ету.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
kk: Қауіпсіздік менеджері қосылғанда Java виртуалды машинасы қауіпсіздік менеджерінің қадағалауында істейді. Бұл апплеттер жағынан файл жүйеңізді оқу-жазу, өзімен-өзі сокеттерді құру секілді қауіпсіздікке қайшы амалдарды жасауға бермейді. Бұл мүмкіндікті өшіріп, тәуекелдікке бару-бармауды өзіңіз шешіңіз. Java ережелерін баптау кұралымен $HOME/.java.policy файлын өзгертіп, кейбір сайттарға арнаулы құқықтарды бере аласыз.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
kk: Бұны рұқсат еткенде Java виртуалды машинасы желілік тасымалдау үшін KIO бағдарламасын қолданады

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
kk: Хосттың атауын келтіріңіз ("www.kde.org" секілді) немесе нүктеден бастап доменнің атауын (мысалы, ".kde.org" немесе " .org")

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
kk: Java бағдарламаларға жолды көрсетіңіз. Егер жол PATH айнымалыңызда болса, жай java деп жазуға болады. Немесе толық жолды көрсетіңіз (мысалы, /usr/lib/jdk/bin/java), немесе 'bin/java' орналысқан қапшыққа (мысалы /opt/IBMJava2-13).

en: Export...
kk: Экспорт...

en: Fantas&y font:
kk: Fantas&y қаріпі:

en: Focus window:
kk: Терезедегі назары:

en: Font &size adjustment for this encoding:
kk: Осы кодтамасына бейімделген қаріп ө&лшемі:

en: Font Family
kk: Қаріп шоғыры

en: Font Si&ze
kk: Қаріп ө&лшемі

en: Font Size
kk: Қаріп өлшемі

en: Form Com&pletion
kk: Пішіндерді толты&ру

en: Global JavaScript Policies
kk: JavaScript жалпы ережелер

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
kk: Мұнда Konqueror қанша жазуларды жаттап алатының анықтай ала аласыз.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
kk: Мұнда Сіз ерекше бір хост не домен үшін бөлек Java ережелерін орната аласыз. Жаңа ережесін қосу үшін <i>Жаңа...</i> деген батырмасын басып, шыққан диалогта керек мәліметті келтіріңіз. Бар ережені өзгету үшін <i>Өзгерту...</i> деген батырмасын басып, шыққан диалогта керек ережені таңдаңыз. <i>Өшіру</i> деген батырмасы басылғанда, таңдаған ереже өшіріледі де, сол доменге әдетті ережелер қолданылатын болады.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
kk: Мұнда Сіз ерекше бір хост не домен үшін бөлек JavaScript ережелерін орната аласыз. Жаңа ережесін қосу үшін <i>Жаңа...</i> деген батырмасын басып, шыққан диалогта керек мәліметті келтіріңіз. Бар ережені өзгету үшін <i>Өзгерту...</i> деген батырмасын басып, шыққан диалогта керек ережесін таңдаңыз. <i>Өшіру</i> деген батырма басылғанда, таңдаған ереже өшіріледі де, сол доменге әдетті ережелер қолданылатын болады. <i>Импорт</i> пен <i>Экспорт</i> деген батырмалар, архив файлдан оқып не файлға жазып, басқа адамдармен JavaScript бағдарламаларды қолдану туралы ережелермен алмасуға мүмкіндік береді.

en: Hide filtered images
kk: Сүзгілеген кескіндерді жасыру

en: Hide the tab bar when only one tab is open
kk: Бір ғана қойынды болғанда қойындылар панелі жасырылсын

en: Home page:
kk: Мекен парағы:

en: Host/Domain
kk: Хост/Домен

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
kk: Белгісі қойылса, Konqueror жаңа бетбелгісін қосқанда оның атауы мен сақтайтын қапшығын өзгертуге мүмкіншілік береді.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
kk: Белгісі қойылса, Konqueror пішіндерде толтырылып жазылған деректерді жаттап, соны ұқсас пішіндерді толтырғанда ұсынады.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
kk: Белгісі қойылса, Konqueror панелінде тек сол үшін бетбелгі өңденгіші әдейі белгіленген бетбелгілерді ғана көрсетеді.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
kk: Белгісі қойылса, тышқанның оң батырмасын басуы құралдар панеліндегі "Шегіну" батырмасына тең болады. Контексті мәзірін ашу үшін оң батырмасын басып тышқанды жылжытыңыз.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
kk: Белгісі қойылса, таңдалған URL сілтемесі тышқанның ортаңғы батырмасымен ашылады.

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
kk: Бұл параметр таңдалса, гиперсілтеме үстінен жүгіргенде меңзердің түрі өзгертіледі (әдетте, қол суретіне).

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
kk: Бұны рұқсат етпесе, Konqueror JavaScript тілдегі <i>window.open()</i> командасын орындауды тоқтатады. Бұл, осы команданы қалқымалы терезелерді асыра қолданып жарнама баннерлерді көрсете беретін сайттарды жиі ашатын болсаңыз пайдалы.<br /><br /> <b>Ескерту:</b> Сонымен бұны рұқсат етпесе, <i>window.open()</i> командасын негізінде көрсететін кейбір сайттардың жұмысына кедергі болады. Әйтеур, абайлап қолданыңыз.

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
kk: Егер Сіз Java виртуалды машынасына қосымша аргументерді тапсырығыңыз келсе, оларды осында жазыңыз.

en: Ignore
kk: Елемеу

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
kk: Скрипттің күй-жай жазуын өзгерту әрекетін елемеу. Веб-парақ  жазуын өзгерді деп <i>ойлайды</i>, брақ іс жүзінде терезе жылжымайды.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
kk: Скрипттің терезенің орнын өзгерту әрекетін елемеу. Веб-парақ орны өзгерді деп <i>ойлайды</i>, брақ іс жүзінде терезе жылжымайды.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
kk: Скрипттің терезенің өлшемдерін өзгерту әрекетін елемеу. Веб-парақ өлшемі өзгерді деп <i>ойлайды</i>, бірақ іс жүзінде терезе өлшемі өзгермейді.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
kk: Скрипттің терезеге назарды ауыстыру әрекетін елемеу. Веб-парақ назар ауысты деп <i>ойлайды</i>, брақ іс жүзінде назар ауыспайды.

en: Images
kk: Кескіндер

en: Import...
kk: Импорт...

en: Insert
kk: Ендіру

en: Java Runtime Settings
kk: Java орндау баптаулары

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
kk: JavaScript қатынас бақылауы
    Доменге арнаулы ережелерді қолдану

en: JavaScript policy:
kk: JavaScript ережесі:

en: Konqueror Browsing Control Module
kk: Konqueror шолуын бақылау модулі

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
kk: Konqueror ешқашанда бұл өлшемнен ұсақ қаріпті көрсетпейді, <br />Бұл параметр басқа баптаулар алдында басымды.

en: M&iddle click opens URL in selection
kk: Таңдалған URL &ортаңғы батырмамен ашылсын

en: M&inimum font size:
kk: Ең ұ&сақ қаріп өлшемі:

en: Manual Filter
kk: Қолмен сүзгілеу

en: Middle-click on a tab to close it
kk: Ортанғы түрту қойындыны жабады

en: Modify status bar text:
kk: Күй-жай жазуды өзгерту:

en: Mouse Beha&vior
kk: Тышқанның қа&сиеттері

en: Move window:
kk: Терезені жылжыту:

en: Name
kk: Атауы

en: O&pen new tabs in the background
kk: Жаңа қойынды а&ртқа қосылсын

en: Offer to save website passwords
kk: Вебсайт парольдерін сақтау ұсынылсын

en: Only on Hover
kk: Тек меңзегенде ғана

en: Open &links in new tab instead of in new window
kk: &Сілтемелерді терезедегінің орнына жаңа қойындысында ашу

en: Open &new tab after current tab
kk: &Жаңа қойынды назардағыдан кейін орналассын

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
kk: URL сырттан ашылғанда, бар Konqueror терезесінің қойындысы болып ашылсын

en: Open new windows:
kk: Жаңа терезелерді ашу:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
kk: Қалқы&малы терезесі жаңа терезе ашпай, жаңа қойындыда ашылсын

en: Policy
kk: Ереже

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
kk: Веб-парақтарды қарап жатқанда Ctrl пернесін басқанда Қатынау пернелері белсендетеді. Белгіні алып тастаса бұл арнаулы мүмкіндік бұғатталады. (Өзгерістер Konqueror қайта жүетелгенде ғана күшіне енеді)

en: Preview
kk: Көру

en: Prompt every time a popup window is requested.
kk: Қалқымалы терезелердің талабын орындауын сұрау.

en: Reject
kk: Қабылдамау

en: Reject all popup window requests.
kk: Қалқымалы терезелердің талабын орындамау.

en: Remove
kk: Өшіру

en: Report &errors
kk: Қат&елер туралы хабарлау

en: Resize window:
kk: Терезенің өлшемдерін өзгерту:

en: Right click goes &back in history
kk: Оң батырмасы журналда &шегіндіреді

en: S&erif font:
kk: S&erif қаріпі:

en: S&mooth scrolling:
kk: Тегіс &жүгірту:

en: S&tandard font:
kk: С&тандартты қаріп:

en: Sa&ns serif font:
kk: Sa&ns serif қаріпі:

en: Search:
kk: Іздейтіні:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
kk: Жоғарыдағы хост не домен үшін Java ережесін таңдаңыз.

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
kk: Жоғардағы хост не домен үшін JavaScript ережесін таңдаңыз.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
kk: Әдетті кодтамасын таңдау. Көбінде, 'Тіл кодтамасын қолдану' дегенді баптаған жеткілікті, сондықтан бұл параметрді өзгертуде қажет болмайды.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
kk: Веб сайттарға қадағалауын қаламайтыңызды (DNT арқылы) жеткізу

en: Show Only Once
kk: Бір рет қана

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
kk: Панельде тек белгіленген бетбелгілер ғана көрсетілсін

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
kk: Іссіз апплет сервері келесі уақыттан кейін &доғарылсын:

en: Smart
kk: Ойласып

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
kk: Кейбір веб-парақтар, мезгілі автоматты жаңарту немесе қайта бағыттауды талап етеді. Бұл белгіні алып тастап, бұндай талаптарды елемеуге болады.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
kk: Кейбір веб-сайттар терезесіне <i>window.status</i> немесе <i>window.defaultStatus</i> командаларымен , шын URL-адресті не гиперсілтемені көрсетпей, күй-жай жазуын өзгертеді.Осы параметр аталған әрекетте не істемекті анықтайды.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
kk: Кейбір веб-сайттар терезесінің орнын <i>window.moveBy()</i> немесе <i>window.moveTo()</i> командаларымен өзгертеді. Осы параметр аталған әрекеттерде не істелмекті анықтайды.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
kk: Кейбір веб-сайттар терезесін <i>window.resizeBy()</i> немесе <i>window.resizeTo()</i> командалармен өзгертеді. Осы параметр аталған әрекеттерде не істелмекті анықтайды.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
kk: Кейбір веб-сайттар терезесіне <i>window.focus()</i> командасымен назарды ауыстырады. Бұл пайдаланушының істеп жатқан ісін бөліп, терезесіне назарды ауыстырып, оны алға шыгарады. Осы параметр аталған әрекетте не істемекті анықтайды.

en: Stylesheets
kk: Стиль кестелер

en: Suppress background images
kk: Ая кескіндері болмасын

en: Tabbed Browsing
kk: Қойындыларда шолу

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
kk: Бұл әріптердің ені бірыңғай мәтінді көрсетуге арналған қаріп.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
kk: Бұл веб парақтағы кәдімгі мәтінді көрсету үшін қолданатын қаріп.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
kk: Бұл fantasy әріпті деп белгіленген мәтінді көрсетуге арналған қаріп.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
kk: Бұл көлбеу әріпті деп белгіленген мәтінді көрсетуге арналған қаріп.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
kk: Бұл suns-serif әріпті деп белгіленген мәтінді көрсетуге арналған қаріп.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
kk: Бұл serif әріпті деп белгіленген мәтінді көрсетуге арналған қаріп.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
kk: Бұл бүкіл құрамындағы кескіндер мен медиа нысандар үшін қолданатын URL сүзгілер тізімі.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
kk: Konqueror сайттарды көрсеткенде қолданатын қаріптің салыстырмалы өлшемі.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
kk: Көп қойындылары бар терезе жабу алдында құптау сұралады.

en: This will display close buttons inside each tab.
kk: Әр қойындысында жабу батырмасын көрсету.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
kk: Бір ғана қойынды болғанда қойындылар панелі жасырылады. Әйтпесе, ол ылғи көрсетіліп тұрады.

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
kk: Жаңа қойынды ашылғанда, алдына шығарылмай, артқа қосылсын.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
kk: Сілтемені немесе қапшықты тышқанның орта батырмасымен ашқан секілді түрлі жағдайларда, жаңа терезедегінің орнына жаңа қойындысын ашу.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
kk: Жаңа қойынды ашылғанда, соңғы болмай, назардағыдан кейін пайда болсын.

en: U&se accessibility stylesheet
kk: А&рнайы стильдер кестесі қолданылсын

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
kk: Вебсайт парольдерін сақтау ұсынылмасын десеңіз бұл белгіні алып тастаңыз

en: Und&erline links:
kk: Сілтемелердің ас&тын сызу:

en: Update
kk: Жаңарту

en: Us&e default stylesheet
kk: Әдетті стильдер кестесі қ&олданылсын

en: Use &KIO
kk: &KIO қосылсын

en: Use &user-defined stylesheet
kk: Пай&даланушының стильдер кестесі қолданылсын

en: Use Global
kk: Жалпы жүйеліктер қолданылсын

en: Use Language Encoding
kk: Тіл кодтамасын қолдану

en: Use global
kk: Жалпы қолданылсын

en: Use same color for all text
kk: Барлық мәтін бір түсті болсын

en: Use same family for all text
kk: Барлық мәтін бір қаріп шоғырымен жазылсын

en: Use setting from global policy.
kk: Жалпы ережесінің параметрін қолдану.

en: When Efficient
kk: Тиімді болса

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
kk: Апплеттер жұмысын аяқтағанда, апплет сервері жабылу керек. Алайда, Java виртуалды машинасын қайта іске қосу үшін біраз уақыт кетеді. Сондықтан, егер Сіз желіні шарлап жүргенше, ол істеп тұра тұрсын десеңіз, қажет күту уақытын орнатып қойыңыз. Виртуалды машина бүкіл Сіздің konqueror шолғышпен жұмыс істеген уақтыта дайын тұрсын десеңіз, 'Апплет сервері жабылсын' деген құсбелгіні алып тастаңыз.

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
kk: Назардағы қойынды жабылғанда, оң жақтағысына емес, оның алдында назарда болғанға ауысу.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
kk: Рұқсат етілсе бұғатталған кескіндер осы парақтан мүлдем өшіріледі, әйтпесе 'бұғатталған' деген орынбасар кескінімен ауыстырылады.

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
kk: URL-сілтемесін басқа KDE бағдарламасында түрткенде немесе оны ашу үшін kfmclient деген шақырылғанда, назардағы үстелде, түйліп тұрмаған Konqueror ізделіп, табылса терезесінің қойындысы болып ашылады. Табылмаса, Konqueror шолғыштың жаңа терезесі ашылады.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
kk: Қойындыда тышқанның ортанғы батырмасын не тегіршігін түрткенде оны жабылатын қылу.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
kk: JavaScript  қалқымалы терезесі, жаңа терезе немесе жаңа қойынды екі түрлердің қайсында ашылсын деген таңдау.

en: You must first enter a domain name.
kk: Алдымен доменнің атауын келтіріңіз.

en: You must first select a policy to be changed.
kk: Алдымен өзгертетін ережені таңдап алыңыз.

en: You must first select a policy to delete.
kk: Алдымен өшіретін ережені таңдап алыңыз.

[ctx: animations]
en: Disabled
kk: Болмасын

[ctx: animations]
en: Enabled
kk: Болсын

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
kk: Әрқашанда

[ctx: soft scrolling]
en: Never
kk: Ешқашанда

[ctx: underline]
en: Disabled
kk: Болмасын

[ctx: underline]
en: Enabled
kk: Болсын
