katepart4 - en to kk translation catalogue (734 entries)

en:  lines
kk:  жол

en: "%1" is mapped to "%2"
kk: "%1" деген "%2" дегенге сәйкесті

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
kk: "Әдетті стиль қолданылсын" параметрі стиль қасиеттерін өзгерткеннен кейін автоматты түрде ысырылып тасталынады.

en: % of View Width
kk: % of view

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
kk[0]: %2 дегенге %1 алмасу жасалды

en: &Abort Loading
kk: &Жүктеу туралы

en: &Always On
kk: &Әрқашан қосылған

en: &Autocenter cursor:
kk: Меңзерді &автоцентрлеу:

en: &Background
kk: &Аясы

en: &Background Color...
kk: &Аясының түсі...

en: &Backspace key in leading blank space unindents
kk: Жол басындағы бос орында &Backspace шегіністі кішірейтеді

en: &Bold
kk: Қа&лың

en: &Bookmarks
kk: &Бетбелгі

en: &Clean Indentation
kk: &Шегіністерді тазалау

en: &Close
kk: &Жабу

en: &Code Folding
kk: &Код жолдарын бүктеу

en: &Configure Editor...
kk: &Редакторды баптау...

en: &Delete
kk: Ө&шіру

en: &Dynamic Word Wrap
kk: &Динамикалық тасымалдау

en: &Edit
kk: Өңд&еу

en: &Encoding:
kk: &Кодтамасы:

en: &End of Line
kk: Жол &аяқтауы

en: &File
kk: &Файл

en: &Filetype:
kk: &Файл түрі:

en: &Find All
kk: &Барлығын іздеу

en: &Format:
kk: &Пішімі:

en: &Highlighting
kk: &Талдап бояулау

en: &Highlighting:
kk: &Талдап бояулау:

en: &Ignore
kk: &Елемеу

en: &Indent
kk: &Шегіндіру

en: &Indentation
kk: &Шегініс

en: &Indentation width:
kk: Ш&егініс қадамы:

en: &Italic
kk: Көл&беу

en: &Keep extra spaces
kk: &Артық бос орындар сақталсын

en: &Local files
kk: &Жергілікті файлдар

en: &Margin:
kk: &Жиегі:

en: &Mode
kk: &Режімі

en: &Name:
kk: &Атауы:

en: &New
kk: &Жаңа

en: &Next: %1 - "%2"
kk: &Келесі: %1 - "%2"

en: &Off
kk: Ж&оқ

en: &PageUp/PageDown moves cursor
kk: &PageUp/PageDown меңзерді жылжытады

en: &Previous: %1 - "%2"
kk: &Алдыңғы: %1 - "%2"

en: &Read Only Mode
kk: Тек &оқу режімі

en: &Remote files
kk: Қа&шықтағы файлдар

en: &Replace
kk: А&лмастыру

en: &Scripts
kk: &Скрипттер

en: &Section:
kk: &Бөлімі:

en: &Selected Color...
kk: &Таңдалғанның түсі...

en: &Settings
kk: &Баптау

en: &Spaces
kk: Б&ос оындар

en: &Tabulators
kk: &Кестелеулер

en: &Tools
kk: Құ&ралдары

en: &Underline
kk: &Асты сызылған

en: &Unindent
kk: &Шегіністен қайту

en: &Variables:
kk: &Айнымалылар:

en: &View
kk: &Көрініс

en: '%1' %2,  Hex %3,  Octal %4
kk: '%1' %2,  Оналт %3,  Сегізд %4

en: (Selection of)
kk: (Таңдауы)

en: <Unchanged>
kk: <Өзгермеген>

en: <a> through <b> occurrences
kk: <a> - <b> аралықтағының кедесуі

en: <p> char <b>identifier</b> </p><p>This command allows you to insert literal characters by their numerical identifier, in decimal, octal or hexadecimal form.</p><p>Examples:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>
kk: <p> char <b>идентификаторы</b> </p><p>Ұл команда таңбаны оның цифрлық коды бойынша, мейлі, ондық, сегіздік не оналтылық түрінде болса да.</p><p>Мысалдар:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>

en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
kk: <p>Назардығы жол <b>Тасымалдайтын деңгейі:</b> параметрін көрсеткішіне жеткенде сөз автоматты түрде тасымалданады.</p><p>Әлден бар жолдарға бұл параметр әсер етпейді - бұлар үшін <b>Құралдар</b> мәзіріндегі <b>Статикалық тасымалдауды қолдану</b> дегенді таңдаңыз.</p><p>Егер жолдар терезенің еніне сәйкес <i>тасымалданғандай көрсету</i> режімін қаласаңыз, <b>Көрінісі</b> бетіндегі <b>Динамикалық тасымалдау</b> дегенді таңдаңыз.</p>

en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
kk: <p>Динамикалық тасымалданған жолдарды бірінші жолдың шегінісіне туралау. Бұл код көрінісін оқуға ыңғайлы қылады.</p><p>Оған қоса, асқанда, тасымалданған жолдар тігінен тураланбайтын экранның енінің пайыз шегін орнатуға мүмкіндік береді. Мысалы, 50% дегенде, шегінісі экранның енінен 50%-дан асқан жолдар тігінен енді тураланбайтын болады.</p>

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
kk: <p>Жеке бір команда туралы анықтаманы алу үшін <code>'help  &lt;команда&gt;'</code> деп жазыңыз.</p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
kk: <p>Төменгі колонтитулдың пішімі. Келесі белгілерді қолдануға болады:</p>

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
kk: <p>Жоғарғы колонтитул пішімі. Келесі белгілерді қолдануға болады:</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
kk: <p>Бұны қоссаңыз, әрбір беттің мазмұны, қасиеттері төменде анықталған, айналдыра қоршаумен өрнектеледі. Сонымен қатар, жоғарғы және төменгі колонтитулдар негізгі мәтіннен бір жолмен бөлінеді.</p>

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
kk: <p>Бұл белгі қойылса, беттің сол жағында жол нөмірлері басылып шығарылады. </p>

en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
kk: <p>Бұл белгі қойылса, барлық жаңа терезелері терезенің сол жағындағы таңбаша жиегімен көрсетілетін болады.</p><p>Бұл таңбаша жиегі, мысалы, бетбелгіні белгілейді.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
kk: <p>Белгісі қойылса, тік жүгірту жолағында маркерлер көрсетіледі.</p><p>Мысалы, бұл маркерлер бетбелгі орнын көрсетеді.</p>

en: <p>Open the Print dialog to print the current document.</p>
kk: <p>Назардағы құжатты басып шығару үшін басу диалогын ашу.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
kk: <p>Құжаттың түріне қарай, синтаксисін талдап белгілеу үшін қолданған типографиялық келісімдер туралы мәліметтер басылып шығарылады.</p>

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
kk: <p>Таңдалған маркер түрінің ая түсін орнату.</p><p><b>Ескерту</b>: Мөлдірліктің арқасында маркердің түсі елеулі болады.</p>

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
kk: <p>Ауыстырғанның ая түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
kk: <p>Тапқанның ая түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
kk: <p>Назардағы, яғни меңзер орналасқан жолдың аясының түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
kk: <p>Өңделіп жатқан ауданның ая түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
kk: <p>Таңбаша жиегінің ая түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
kk: <p>Таңдалған үзіндісінің ая түсін орнату.</p><p>Таңдалған мәтін түсін орнату үшін &quot;<b>Бояулауды баптау</b>&quot; диалогын пайдаланыңыз.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
kk: <p>Сыңары жақшасын бояп белгілеу түсін орнату. Мысалы егер меңзерді <b>(</b> жақшасына қойсаңыз, <b>)</b> сыңарысы осы түспен боялады.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
kk: <p>Сөздерді тасымалдау белгілердің түсін орнату:</p><dl><dt>Статикалық тасымалдау</dt><dd>Мәтін тасымалданатын бағанды белгілейтін тік сызықша</dd><dt>Динамикалық тасымалдау</dt><dd>Тасымалданған жолдардың сол жағына көрсететін жебесі</dd></dl>

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
kk: <p>Бүктелген код жолақтын түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
kk: <p>Өзгертілген жолын көрсететін бояу түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
kk: <p>Өзгертіліп сақталған жолын көрсететін бояу түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
kk: <p>Емле қатесі бар жолын көрсететін бояу түсін орнату.</p>

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
kk: <p>Кестелеу белгісінің түсін таңдау.</p>

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
kk: <p>Тік шегініс түсін таңдау.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line between line numbers and the icon borders, if both are enabled.</p>
kk: <p>Жолдың нөмірлер және таңбаша шегі арасындағы (олардың көрсетілуі сұралса) сызығының түсі.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
kk: <p>Жолдың нөмірлерін (көрсетілуі сұралса) түсі.</p>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
kk: <p>Бұл Katepart-тың <b>команда жолы</b>.<br />Қолдануы: <code><b>команда [ аргументтері ]</b></code><br />Командалар тізімін көру үшін <code><b>help list</b></code> деп жазыңыз.<br />Жеке бір команда туралы анықтаманы алу үшін <code>'help &lt;команда&gt;'</code> деп жазыңыз.</p>

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
kk: <p>Бұл тізім колданыстағы синтаксисті талдап белгілеу режімінің контекстін көрсетіп, оларды өзгертуге мүмкіндік береді. Контексттің атауы қолданыстағы стильді сипаттайды.</p><p>Перенетақта арқылы өзгерту үшін <strong>&lt;БОС ОРЫН&gt; </strong> пернесін басып, шыққан ашылмалы мәзірден керек әлементін таңдаңыз.</p> <p>Түстерді өзгерту үшін түс шаршысына түртіңіз немесе ашылмалы мәзірден таңдап алыңыз.</p><p>Ашылмалы мәзірді пайдаланып ая түсі мен таңдалғанның аясының түсін бұрынғы қалпына қайтаруға болады.</p>

en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
kk: <p>Бұл жол арқылы Kate-айнымалылар көмегімен осы MIME түріне сәйкесті файлдар үшін Kate-тың параметрлерін баптауға болады. Бүкіл дерлік параметрлер осылай қол жеткізерлік, сол қатарда бояп белгілеу, шегініс режімі, кодтамасы, т.б.</p><p>Толық айнымалылар тізімін анықтамасынан қараңыз.</p>

en: <p>cleanindent</p><p>Cleans up the indentation of the selected lines or current line according to the indentation settings in the document. </p>
kk: <p>шегінуді келтіру</p><p>Таңдалған жолдарды не назардағы жолды осы құжатқа бапталған шегіну тәртібіне келтіру. </p>

en: <p>comment</p><p>Inserts comment markers to make the selection or selected lines or current line a comment according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
kk: <p>түсініктеме</p><p>Керек белгілерін қойып таңдалған жолдарды не назардағы жолды түсініктеме қылу.</p>

en: <p>date or date <b>format</b></p><p>Inserts a date/time string as defined by the specified format, or the format yyyy-MM-dd hh:mm:ss if none is specified.</p><p>Possible format specifiers are:<table><tr><td>d</td><td>The day as number without a leading zero (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>The day as number with a leading zero (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon'..'Sun').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>The long localized day name (e.g. 'Monday'..'Sunday').</td></tr><tr><td>M</td><td>The month as number without a leading zero (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>The month as number with a leading zero (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>The year as two digit number (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>The year as four digit number (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>The hour without a leading zero (0..23 or 1..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>hh</td><td>The hour with a leading zero (00..23 or 01..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>m</td><td>The minute without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>The minute with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>The second without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>The second with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>The milliseconds without leading zeroes (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>The milliseconds with leading zeroes (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Use AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Use am/pm display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</td></tr></table></p>
kk: <p>date әлде date <b>пішімі</b></p><p>Келтірілген пішіміне сәйкес (пішімі келтірілмесе yyyy-MM-dd hh:mm:ss пішімінде) Күн/Уақыт мәтін жолын енгізеді.</p><p>Мүмкін пішімдері мынадай:<table><tr><td>d</td><td>Күн саны (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>Керегінде нөлден басталатын екі таңбалы күн саны (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>Қысқартылған жергілікті апта күні (мысалы, 'Дс'..'Жс').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>Толық жергілікті апта күні (мысалы, 'Дүйсенбі'..'Жексенбі').</td></tr><tr><td>M</td><td>Ай саны (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>Керегінде нөлден басталатын екі таңбалы ай саны (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>Қысқартылған жергілікті ай атауы (мысалы, 'Қан'..'Жел').</td></tr><tr><td>yy</td><td>Екі таңбалы жыл саны (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>Төрт таңбалы жыл саны (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>Сағат саны (0..23 немесе 1..12 егер AM/PM белгісі болса).</td></tr><tr><td>hh</td><td>Керегінде нөлден басталатын екі таңбалы сағат саны (00..23  немесе 01..12 егер AM/PM белгісі болса).</td></tr><tr><td>m</td><td>Минут саны (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>Керегінде нөлден басталатын екі таңбалы минут саны (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>Секунд саны (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>Керегінде нөлден басталатын екі таңбалы секунд саны (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>Миллисекунд саны (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>Керегінде нөлден басталатын үш таңбалы миллисекунд саны (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>AM/PM белгісін көрсетуі. AP дегені "AM" не "PM" белгісімен ауыстырылады.</td></tr><tr><td>ap</td><td>am/pm белгісін көрсетуі. ap дегені "am" не "pm" белгісімен ауыстырылады.</td></tr></table></p>

en: <p>goto <b>line number</b></p><p>This command navigates to the specified line number.</p>
kk: <p><b>n-жолға</b> өту</p><p>Нөмірі келтірілген жолға ауысу командасы.</p>

en: <p>indent</p><p>Indents the selected lines or the current line</p>
kk: <p>шегіну</p><p>Таңдалған жолдарды не назардағы жолды шегіндіру</p>

en: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Enable or disable autoindentation.</p><p>possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-auto-indent <b>режімі</b></p><p>Автошегінуді рұқсат ету немесе етпеу.</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the folding markers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-folding-markers <b>режімі</b></p><p>Жол тасымалданғанын көрсету маркерлерді рұқсат ету немесе етпеу</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Sets the syntax highlighting system for the document. The argument must be a valid highlight name, as seen in the Tools → Highlighting menu. This command provides an autocompletion list for its argument.</p>
kk: <p>set-highlight <b>тіл</b></p><p>Құжаттың синтаксисін талдап бояулау жүйесін орнату. Тіл деген аргументі Құралдар -> Талдап бояулау мәзірінде кетірілгеннің біреуі болу тиіс. Аргументін келтіргенде автотолықтыру істейді.</p>

en: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the icon border.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-icon-border <b>режімі</b></p><p>Таңбашалардың қоршауын көрсетуді рұқсат ету немесе етпеу</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-mode <b>mode</b></p><p>The mode parameter is a value as seen in the Tools - Indentation menu</p>
kk: <p>set-indent-mode <b>режімі</b></p><p>Режімі дегені - Құралдар -> Шегіну мәзіріндегідей мән.</p>

en: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation of text pasted from the clipboard is adjusted using the current indenter.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-indent-pasted-text <b>рұқсат ету</b></p><p>Рұқсат етілсе, алмасу буферінен орналастырған мәтін үшін шегіну тәртібі қолданыстағымен сәйкесті болады</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-width <b>width</b></p><p>Sets the indentation width to the number <b>width</b>. Used only if you are indenting with spaces.</p>
kk: <p>set-indent width <b>n</b></p><p>Жолды бастау шегініс енің <b>n</b> орын деп орнату. Тек бос орынды қолданатын шегініске ғана пайдаланады.</p>

en: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the line numbers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-line-numbers <b>режімі</b></p><p>Жол нөмірлеу бағанын көрсетуді рұқсат ету немесе етпеу</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-mode <b>mode</b></p><p>Sets the mode as seen in Tools - Mode</p>
kk: <p>set-mode <b>режімі</b></p><p>Режімін Құралдар -> Режімі мәзіріндегі көрсетілген біріндей қылу</p>

en: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mode</b></p><p>Removes the trailing spaces in the document depending on the <b>mode</b>.</p><p>Possible values:<ul><li><b>none</b>: never remove trailing spaces.</li><li><b>modified</b>: remove trailing spaces only of modified lines.</li><li><b>all</b>: remove trailing spaces in the entire document.</li></ul></p>
kk: <p>set-remove-trailing-spaces <b>режімі</b></p><p>Жол соңындағы мүмкін бос орындарын өшіру тәртібі <b>режімі</b> дегеніне тәуелді.</p><p>Ол <ul><li><b>none</b> болса: олар ешқашанда өшірілімейді. </li><li><b>modified</b> болса:   олар тек өзгертілген жолдарда ғана өшіріледі.</li><li><b>all</b> деген болса: құжаттың бүкіл жолдарда өшіріледі.</li></ul></p>

en: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>If enabled, tabs are replaced with spaces as you type.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-replace-tab <b>режімі</b></p><p>Рұқсат етілсе енгізілген кестелдегіш бос орындарымен ауыстырлады.</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>When enabled, tabs will be replaced with whitespace whenever the document is saved.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-replace-tabs-save <b>режімі</b></p><p>Рұқсат етілсе енгізілген кестелдегіш бос орындарымен сақтаған кезде ауыстырлады.</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation will be visualized by a vertical dotted line.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-show-indent <b>режімі</b></p><p>Рұқсат етілсе, шегіну таңбасы нүктелі тік сызығымен белгіленеді</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>If enabled, TAB characters and trailing whitespace will be visualized by a small dot.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-show-tabs <b>режімі</b></p><p>Рұқсат етілсе, TAB таңбасы мен бос орындар және жол соңындағы бос орындары шағын нүктелерімен белгіленеді.</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-tab-width <b>width</b></p><p>Sets the tab width to the number <b>width</b></p>
kk: <p>set-tab-width <b>n</b></p><p>Кестелегіш енін <b>n</b> деп қою</p>

en: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Enables dynamic word wrap according to <b>enable</b></p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
kk: <p>set-word-wrap <b>режімі</b></p><p>Динамикалық жол тасымалдауын рұқсат ету немесе етпеу</p><p>Рұқсат ету: 1 on true<br/>рұқсат етпеу: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap-column <b>width</b></p><p>Sets the line width for hard wrapping to <b>width</b>. This is used if you are having your text wrapped automatically.</p>
kk: <p>set-word-wrap-column <b>n</b></p><p>Нөмірі <b>n</b> бағанынан асырмай жол тасымалданады. Тек автотасымалдау қосылып тұрғанда ғана қолданылады.</p>

en: <p>uncomment</p><p>Removes comment markers from the selection or selected lines or current line according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
kk: <p>түсініктемеден шығару</p><p>Керек белгілерін алып тастап таңдалған жолдарды не назардағы жолды түсініктеме қатарынан шығару.</p>

en: <p>unindent</p><p>Unindents the selected lines or current line.</p>
kk: <p>шегінуден қайту</p><p>Таңдалған жолдарды не назардағы жолды шегінуден қайтару</p>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
kk: <ul><li><tt>%u</tt>: пайдаланушының аты</li><li><tt>%d</tt>: қысқа күні мен уақыты</li><li><tt>%D</tt>: толық күні мен уақыты</li><li><tt>%h</tt>: басып жатқандағы уақыт</li><li><tt>%y</tt>: қысқа пішімдегі күні</li><li><tt>%Y</tt>: толық пішімдегі күні</li><li><tt>%f</tt>: файл атауы</li><li><tt>%U</tt>: құжаттың толық URL-адресі</li><li><tt>%p</tt>: беттің нөмірі</li><li><tt>%P</tt>: жалпы беттер саны</li></ul><br />

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
kk: Дабыл

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
kk: N-дік бүтін сан

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
kk: Таңба

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
kk: Түсініктемесі

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
kk: Деректер түрі

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
kk: Ондық сан/Мәні

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
kk: Қате

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
kk: Қалқымалы нүктелі сан

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
kk: Функция

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
kk: Түйінді сөз

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
kk: Кәдімгі

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
kk: Басқалары

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
kk: Блок маркері

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
kk: МәтінЖолы

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
kk: Контексті

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
kk: Аясы

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
kk: Таңдалғанның аясы

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
kk: Кәдімгі

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
kk: Таңдалған

en: A&utomatic end of line detection
kk: Жол аяқтау түрі авт&обайқау

en: Active Breakpoint
kk: Белсенді тоқтау нүктесі

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
kk: &Байт реті маркерін (БРМ) қосу

en: Add Placeholder...
kk: Орынбасарды қосу...

en: Add new mapping
kk: Жаңа сәйкестік

en: Add to Dictionary
kk: Сөздікке енгізу

en: Add...
kk: Қосу...

en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
kk: Алмасу буферінен &орналыстырған кодтың шегінісін туралау

en: Advanced
kk: Қосымша

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
kk: Үлесін қосқан, бірақ осында аталмай қалған бүкіл әріптестерім

en: Allow scrolling past the end of the document
kk: Құжаттың соңынан асырып жүгірту рұқсат болсын

en: Always
kk: Әрқашан

en: Always On
kk: Әрқашанда қосылған

en: Always advance to the &next tab position
kk: &Әрқашан кестелеуден бастау

en: Always increase indentation &level
kk: Әрқашан шегініс &деңгейін үлкейту

en: Appearance
kk: Көрінісі

en: Append newline at end of file on save
kk: Файл сақтағанда соңына бос жол жалғау

en: Apply &Word Wrap
kk: &Сөздерді тасымалдауын жасау

en: Argument-hints
kk: Аргумент-ишарасы

en: Auto Completion
kk: Автотолықтыру

en: Auto Word Completion
kk: Авто толықтыру

[ctx: Autoindent mode]
en: None
kk: Жоқ

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
kk: Кәдімгі

en: Automatic Cleanups on Save
kk: Сақтағанда авто тазалау

en: Automatic Spell Checking
kk: Емлесін автотексеру

en: Available Commands
kk: Қолдануға болатын командалар

en: Bac&kground
kk: &Аясының

en: Background
kk: Аясы

en: Background Area
kk: Ая ауданы

en: Backslash
kk: Кері көлбеу сызық

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
kk: '%1' аргументі дұрыс емес. Қолдануы: %2 on|off|1|0|true|false

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
kk: %1 шақыруда тырнақша қатесі. Тырнақшаның алдына кері көлбеу сызықты қойыңыз.

en: Begin lowercase conversion
kk: Кіші әріпке айналдыруды бастау

en: Begin uppercase conversion
kk: Үлкен әріпке айналдыруды бастау

en: Beginning of line
kk: Жолдың басы

en: Best matches
kk: Сәйкестіктері

en: Bl&ock Selection Mode
kk: Бл&окті таңдау режімі

en: Bookmark
kk: Бетбелгі

en: Borders
kk: Шектері

en: Box Properties
kk: Қоршаудың қасиеттері

en: Bracket Highlight
kk: Жақшаларды бояп белгілеуі

en: C&omment
kk: Түсіні&ктеме қылу

en: Cancel
kk: Қайту

en: Capitalize
kk: Бас әріптен

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
kk: Таңдалғанды немесе таңдалғаны болмаса, меңзер тұрған сөзді бас әріптен жазу. (Сөздің бірінші әрібі - бас әріп, қалғандары кіші әріппен).

en: Change Dictionary...
kk: Сөздігін таңдау...

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
kk: Емлесін тексеруде пайдаланатын сөздігін таңдау.

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
kk: Меңзерден бастап алға құжаттың емлесін тексеру

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
kk: Динамикалық тасымалданған жолдар индикаторлары қашан көрсетілітінін таңдау

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
kk: Динамикалық тасымалданған жолдар индикаторлары қашан көрсетілітінін таңдау.

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
kk: Мәтінді тергенде ендіру мен бар мәтіннің үстінен жазу режімінің бірін таңдау.

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
kk: Құжаттарды сақтау кезінде қолданылатын жол аяғын таңбалауын таңдау

en: Clear &All Bookmarks
kk: &Барлық бетбелгілер өшірілсін

en: Clear Dictionary Ranges
kk: Сөздік ауқымдарын өшіру

en: Close Document
kk: Құжатты жабу

en: Close Nevertheless
kk: Бәрібір жабылсын

en: Close message
kk: Хабарламаны жабу

en: Co&lor:
kk: &Түсі:

en: Code Folding
kk: Код жолдарын бүктеу

en: Colors
kk: Түстер

en: Colors:
kk: Түстері:

en: Column must be at least 1.
kk: Бағаны кемінде 1 болу керек.

en: Command
kk: Команда

en: Command "%1" failed.
kk: "%1" командасының қатесі.

en: Command not found: %1
kk: Келесі команда табылмады: %1

en: Complete Date/Time (long format)
kk: Толық күн/уақыт (ұзын пішімде)

en: Complete Date/Time (short format)
kk: Толық күн/уақыт (қысқа пішімде)

en: Configure
kk: Баптау

en: Configure various aspects of this editor.
kk: Редактордың түрлі параметрлерін баптау.

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
kk: Таңдалғанды немесе таңдалғаны болмаса, меңзердің оң жағындағы таңбаны, кіші әріпке айналдыру.

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
kk: Таңдалғанды немесе таңдалғаны болмаса, меңзердің оң жағындағы таңбаны, үлкен әріпке айналдыру.

en: Copy as &HTML
kk: &HTML ретінде көшірмелеу

en: Core Developer
kk: Негізін қалаушысы

en: Could not access view
kk: Көрініске қатынау мүмкіндігі жоқ

en: Create a new file type.
kk: Жаңа файл түрін құру.

en: Current Date (long format)
kk: Бүгінгі күн (ұзыны)

en: Current Date (short format)
kk: Бүгінгі күн (қысықасы)

en: Current Line
kk: Назардағы жол

en: Current Time
kk: Қазіргі уақыт

en: Current User Name
kk: Қазіргі пайдаланушының аты

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
kk: Таңдалған мәтінді қиып алып алмасу буферіне салу

en: Decrement number under cursor by 0.1
kk: Меңзер астындағы санды 0,1-ге азайту

en: Decrement number under cursor by 1
kk: Меңзер астындағы санды 1-ге азайту

en: Decrement number under cursor by 10
kk: Меңзер астындағы санды 10-ға азайту

en: Default Text Styles
kk: Әдетті мәтін стильдері

en: Default indentation mode:
kk: Әдетті шегініс режімі:

en: Delete Line
kk: Жолды өшіру

en: Delete Next Character
kk: Келесі таңбаны өшіру

en: Delete Word Left
kk: Сол жақтағы сөзді өшіру

en: Delete Word Right
kk: Оң жақтағы сөзді өшіру

en: Delete the current file type.
kk: Назардағы файл түрін кетіру.

en: Deletes tag under cursor
kk: Меңзер астындағы тегті өшіру

en: Deletes the current line.
kk: Назардағы жолды өшіру.

en: Depending on the choice, trailing spaces are removed when saving a document, either in the entire document or only of modified lines.
kk: Қалауыңыз бойынша, жол соңындағы бос орындар, құжатты сақтағанда, не түгел құжаттан өшіріледі, не тек қана өзгертілген жолдардан өшіріледі.

en: Developer
kk: Жасаушысы

en: Dictionary:
kk: Сөздік:

en: Diff Output
kk: Diff шығысы

en: Digit
kk: Цифр

en: Disable Annotation Bar
kk: Аңдатпа панелін жасыру

en: Disabled
kk: Бұғатталған

en: Disabled Breakpoint
kk: Бұғатталған тоқтау нүктесі

en: Discard
kk: Қалпында қалтыру

en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
kk: MIME түрлерін оңай таңдайтың шеберді келтіреді.

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
kk: Осы файлды жапқыңыз келгені рас па? Деректер жоғалуы мүмкін.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
kk: Шынымен осы файлды сақтағыңыз келе ме? Ашылған файл мен дискідегі файл екеуі де өзгертілген. Кейбір деректеріңізді жоғалтып аласыз.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
kk: Шынымен осы өзгертілмеген файлды сақтағыңыз келе ме? Дискідегі файлға енгізілген өзгерістерді жоғалтып аласыз.

en: Document written to disk
kk: Құжат дискіге жазылды

en: Draw &boxes
kk: Қор&шаулар сызылсын

en: Draw bac&kground color
kk: &Аясы боялсын

en: Duplicates the selected lines down.
kk: Таңдалған жолдарды төменде қосарлау

en: Duplicates the selected lines up.
kk: Таңдалған жолдарды жоғарда қосарлау

en: Dynamic Word Wrap Indicators
kk: Динамикалық тасымалдаудың индикаторлары

en: E&ncoding
kk: &Кодтама

en: E&nd of line:
kk: Жол &аяқтауы:

en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
kk: Әрбір жаңа бетбелгі, құжаттың қай жерінде қойылғанына қарамай, соңына қосылады.

en: Editable Placeholder
kk: Өңдейтін үлгі орынбасары

en: Editing
kk: Өңдеу

en: Editing Options
kk: Өңдеу параметрлері

en: Editor Background Colors
kk: Өңдегіштің ая түстері

en: Embeddable editor component
kk: Ендірілетін редактор компоненті

en: Enable &auto completion
kk: &Автотолықтыру болсын

en: Enable/disable automatic spell checking
kk: Емлесін автотексеруін рұқсат ету/етпеу

en: Encode special chars in a single line selection, so the result text can be used as URI.
kk: URI ретінде қолданатындай, жалғыз жол таңдаудағы арнаулы таңбаларды кодтау.

en: End case conversion
kk: Айналдыруды аяқтау

en: End of line
kk: Жолдың соңы

en: Enlarge Font
kk: Қаріпін үлкейту

en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
kk: Сақтық көшірме файл атау алдына жалғайтын префиксін келтіріңіз.

en: Enter the suffix to append to the backup file names.
kk: Сақтық көшірме файл атауына жалғайтын жұрнағын келтіріңіз.

en: Error
kk: Қате

en: Error Creating Diff
kk: Diff орындалғанда қате пайда болды

en: Error calling %1
kk: %1 дегенді шақыру қатесі

en: Error calling 'help %1'
kk: 'help %1' шақыру қатесі

en: Error loading script %1
kk: %1 скриптті жүктеу қатесі

en: Error loading script %1
kk: %1 скриптті жүктеу қатесі

en: Error: No range allowed for command "%1".
kk: Қате: "%1" командасында ауықым келтірілмейді.

en: Escape sequences
kk: Escape тізбектері

en: Evaluates a simple math expression
kk: Қарапайым математикалық өрнегін есептеу

en: Execution
kk: Орындау

en: Expands the abbreviation using Emmet expressions; see http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn
kk: Қысқармаларды Emmet өрнектер көмегімен тарқыту; http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn дегенді қараңыз

en: Export File as HTML
kk: HTML түрінде экспорттау

en: Export...
kk: Экспорт...

en: F&ind:
kk: І&здейтіні:

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
kk: '%1' аргументін бүтін санға түрлендіру қатесі.

en: Failed to create backup copy.
kk: Сақтық көшірмені құру жаңылысы.

en: File Format
kk: Файл пішімі

en: File Name
kk: Файл атауы

en: File Opening & Saving
kk: Файлдарды ашу мен сақтау

en: File e&xtensions:
kk: Файл &жұрнақтары:

en: Find Selected
kk: Таңдалғанды іздеу

en: Find Selected Backwards
kk: Таңдалғанды кері бағдарда іздеу

en: Find Variants
kk: Варианттарын табу

en: Finds next occurrence of selected text.
kk: Таңдалған мәтіннің келесі кездесуін іздеу.

en: Finds previous occurrence of selected text.
kk: Іздегеннің алдыңғы кездесуін іздеу.

en: Flash matching brackets
kk: Сыңары жақшаларды жыпылақтату

en: Focused Editable Placeholder
kk: Өңдеуге ұшталған орынбасары

en: Fold Toplevel Nodes
kk: Ең жоғарғы түйіндерді бүктеу

en: Follow &Line Numbers
kk: &Жолдар нөмірлерінен кейін

en: Follow Line Numbers
kk: Жол нөмірлерінен кейін

en: Footer Properties
kk: Төменгі колонтитул

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
kk: %1 файлды сақтаудың алдында сақтық көшірмесі жасалған жоқ. Егер сақтау кезінде бір қате орын алса, файл деректері жоғалу мүмкін. Қате тасушының толып кеткеннен немесе қапшық Сізге тек оқу үшін болса орын алады.

en: For&mat:
kk: Пі&шімі:

en: Foreground:
kk: Жазудың:

en: Former Core Developer
kk: Бастапқы негізін қалаушысы

en: Full document URL
kk: Құжаттын толық URL-і

en: Function '%1' not found in script: %2
kk: '%1' функциясы келесі скриптте жоқ: %2

en: General
kk: Жалпы

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
kk: JavaScript функциясын аргумент ретінде келтіріп, оны (таңдалған) жолдар тізіміне шақыртып, ол қатардан, аталған функцияны false дегенді қайтарғызғандарын кетіріңіз..<br>Мысалы (<code>rmblank</code> дегенді де қараңыз): <br><code>filter 'function(l) return l.length > 0;}'</code> <br>Бұл амалдың қысқа жолы да бар:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
kk: JavaScript функциясын аргумент ретінде келтіріп, оны (таңдалған) жолдар тізіміне шақыртып, оларды, аталған функция қайтарғанымен ауыстырып алыңыз.<br>Мысалы (таңдалған жоларды біріктіру): <br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code> <br>Бұл амалдың қысқа жолы да бар:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>

en: Go to the next bookmark.
kk: Келесі бетбелгісіне өту.

en: Go to the previous bookmark.
kk: Алдыңғы бетбелгісіне өту.

en: Group, capturing
kk: Топ, қармап алу

en: Group, non-capturing
kk: Топ, қармаудан тыс

en: H&ighlight:
kk: Талдап &бояулау:

en: Hea&der && Footer
kk: Ко&лонтитулдар

en: Header Properties
kk: Жоғарғы колонтитул

en: Header/footer font:
kk: Колонтитулдің каріпі:

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
kk: Мұнда назардағы құжат қалай талдап белгілейтінін таңдай аласыз.

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
kk: Мұнда назардағы құжат үшін қай режім қолданатынын таңдай аласыз. Бұл мәселен матінді бояп белгілеу және тасымалдау тәртібін таңдау.

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
kk: Оналтылықты таңба 000-ден FFFF (2^16-1) дейін

en: Highlight range between selected brackets
kk: Таңдалған жақшалар ара ауықымы боялып белгіленсін

en: Highlighting Text Styles
kk: Мәтінді талдап бояулау стильдері

en: Highlighting for Ferite
kk: Ferite талдап белгілеуі

en: Highlighting for ILERPG
kk: ILERPG талдап белгілеуі

en: Highlighting for LaTeX
kk: LaTeX талдап белгілеуі

en: Highlighting for Lua
kk: Lua талдап белгілеуі

en: Highlighting for Makefiles, Python
kk: Makefile, Python талдап белгілеуі

en: Highlighting for Python
kk: Python талдап белгілеуі

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
kk: RPM Spec-файл, Perl, Diff үшін талдап белгілеуі және т.б.

en: Highlighting for SQL
kk: SQL талдап белгілеуі

en: Highlighting for Scheme
kk: Scheme талдап белгілеуі

en: Highlighting for VHDL
kk: VHDL талдап белгілеуі

en: Icon Border
kk: Таңбаша жиегі

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
kk: Егер осы жолда бетбелгісі болмаса, ол қойылады. Егер бетбелгісі болса, ол өшіріледі.

en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
kk: Тасымалдау рұқсат етілсе, бұндағы параметр қай ұзындыққа жеткенде сөз автоматты түрде тасымалданатынын анықтайды.

en: If this is enabled, matching brackets are animated for better visibility.
kk: Рұқсат етілсе, сыңар жақшасы ерекшеленіп анимацияланады.

en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
kk: Бұл белгі қойылса, жол шегіністерді анықтау үшін тік сызықша көрсетілетін болады.

en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
kk: Рұқсат етілсе, таңдалған ашу-жабу жақшаларының аралығы боялып белгіленеді.

en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
kk: Бұл белгі қойылса, барлық өзгертіліп сақталған жолдар сол жағында шағын белгісімен көрсетілетін болады.

en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
kk: Бұл белгі қойылса, барлық жаңа терезелердің жол нөмірлері терезенің сол жағында көрсетілетін болады.

en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
kk: Бұл белгі қойылса, барлық жаңа терезелер бүктеу белгілерімен көрсетілетін болады.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
kk: Бұл белгі қойылса, барлық жаңа терезелердің тік жүгірту жолағында бүкіл құжаттың шағын сұлбасы көрсетіледі.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
kk: Бұл белгі қойылса, барлық жаңа терезелердің жүгірту жолағында шағын сұлбасы көрсетіледі.

en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
kk: Бұл параметр рұқсат етілмесе, шегіністің деңгейін өзгерту жолды <b>Шегініс қадамы</b> параметірі көрсететін мөлшерге түзетеді.

en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
kk: Бұл параметр өңдегіштің өзіне жол аяқтау түрін байқауға мүмкіндік береді. Бірінші кездескен жол аяқтау әдісі бүкіл файлға таратылады.

en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
kk: Бұл белгі қойылса, жергілікті файлдарды сақтағанда сақтық көшірмесі жасалады.

en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
kk: Бұл белгі қойылса, қашықтағы файлдарды сақтағанда сақтық көшірмесі жасалады.

en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
kk: Бұны таңдаса, алмасу буферінен орналастырған код шегіндіріледі. <b>аайту</b> командасы шегіністі қайтарады.

en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
kk: Бұл параметр таңдалса, меңзер жол басындағы бос орында тұрса, <b>Backspace</b> пернесін басып шегініс деңгейін кішірейтуге болады.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
kk: Бұл параметр таңдалса, назардағы жол әрқашанда <b>Tab</b> пернесі <b>Шегініс қадамы</b> белгілеген шегіністі жасайды.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
kk: Бұл параметр таңдалса, <b>Tab</b> пернесі келесі кестелеу орнына дейін бос орындарды енгізеді. Ол <b>Өңдеу</b> бөлімдегі <b>Кестелеу бос орындардан құрылсын</b> деген рұқсат етілсе бос орындармен, әйтпесе бір кестелеу таңбасымен толтырылады.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
kk: Бұл параметр таңдалса, <b>Tab</b> пернесі назардағы жолды шегіндіреді немесе келесі кестелеу орнына апарады.<p> Егер ендіру орны алдыңғы бос орынды емес таңбада не оның алдында тұрса немесе бір үзіндісі таңдалып тұрса, назардағы жол <b>Шегініс қадамы</b> көрсеткен деңгейге шегіндірледі.<p> Егер ендіру орны алдыңғы бос орынды емес таңбадан кейін орналасса немесе ешбір үзіндісі таңдалып тұрмаса, келесі кестелеу орнына дейін бос орындар енгізіледі: сонда <b>Өңдеу</b> бөлімдегі <b>Кестелеу бос орындардан құрылсын</b> деген рұқсат етілмесе кестелеу таңбасы ендіріледі.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
kk: Егер назардағы құжатта таңдау бар болса, ол алынып тасталынады.

en: Ignore Word
kk: Сөзді елемеу

en: Import from vimrc file
kk: vimrc файлынан импорттау

en: Import...
kk: Импорт...

en: In Entire Document
kk: Толық құжаттан

en: Increase indentation level if in l&eading blank space
kk: А&лдыңғы бос орында тұрса - шегініс деңгейін үлкейту

en: Increment number under cursor by 0.1
kk: Меңзер астындағы санға 0.1-ді қосу

en: Increment number under cursor by 1
kk: Меңзер астындағы санға 1-ді қосу

en: Increment number under cursor by 10
kk: Меңзер астындағы санға 10-ды қосу

en: Indent using
kk: Шегіністі пайдалану

en: Indentation
kk: Шегіністер

en: Indentation Actions
kk: Шегініс әрекеттері

en: Indentation Line
kk: Шегініс жолы

en: Indentation Properties
kk: Шегіністің тәртіптері

en: Insert Smart Newline
kk: "Ақылды" жаңа жолды енгізу

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
kk: Назардағы жол басындағы әріп те, цифр де емес (бос орын секілді) таңбаларын қайталап, жаңа жолды енгізу.

en: Invoke Code Completion
kk: Кодты толықтыруды қосу

en: Join Lines
kk: Жолдарды біріктіру

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
kk: Түгел құжаттағы немесе таңдалған мәтннің жолдарын біріктіру. Оған қоса, жол араларында қоятын (міндетті емес) бөлгішін келтре аласыз:<br><code>join ', '</code> деген, мысалы, жолдарды біріктіріп, араларында үтірлерді қояды.

en: Jump to next match
kk: Келесі табылғанға

en: Jump to previous match
kk: Алдыңғы табылғанға

en: KWrite Undo History, Kspell integration
kk: KWrite амалдардан қайту журналы, Kspell-мен бірлестіруі

en: KWrite XML Syntax highlighting support
kk: KWrite-те XML синтаксисын талдап белгілеуі

en: KWrite port to KParts
kk: KWrite-ті KParts-қа көшіруі

en: Kate Handbook.
kk: Kate анықтамасы.

en: Kate Part
kk: Kate компоненті

en: Kate Styles
kk: Kate стилдері

en: Key Mapping
kk: Перне сәйкесуі

en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
kk: Перне сәйкестігі пернелерді басқанның әсерін өзгертеді. Бұл командаларды басқа пернелермен беруге немесе командалар тізбегін арнаулы пернелер басуымен енгізуге мүмкіндік береді.
    
    Мысалы:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    F2-ні басқанда жол басына "-- " дегенді қосады.

en: L&ayout
kk: О&рналасуы

en: Large scale bug fixing
kk: Үлкен қатені түзеген

en: Let Vi commands override Kate shortcuts
kk: Vi командалары Kate тіркесімдерден басымды болсын

en: Lets you select a location and save the file again.
kk: Файлды басқа орынға немесе басқа атаумен сақтау.

en: Line Numbers
kk: Жол нөмірлері

en: Line break
kk: Жол аяқтауы

en: Lock/unlock the document for writing
kk: Құжатты өзгертуді рұқсат етпеу/ету

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
kk: Көрсетілген не үлгі өрнегіне сай келетін мәтінді тауып, оны келтірілген мәтінмен алмастыру.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
kk: Көрсетілген мәтіннің немесе үлгі өрнегінің бірінші кездесуін іздеу.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
kk: Іздегеннің келесі кездесуін табу.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
kk: Іздегеннің алдыңғы кездесуін табу.

en: Lowercase
kk: Кіші әріп

en: Lowercase first character conversion
kk: Алғашқы әріпті кішіге айналдыру

en: MIME &types:
kk: MIME &түрлері:

en: Main Toolbar
kk: Негізгі құралдар

en: Maintainer
kk: Жетілдірушісі

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
kk: Кодты толықтыруды қолмен қосу, әдетте әрекетпен байланыстырған перне тіркесім арқылы.

en: Map the whole document
kk: Бүкіл құжаттың сұлбасы

en: Mark Type %1
kk: Белгі түрі %1

en: Mark not set: %1
kk: Белгі орнатылмаған: %1

en: Mark set: %1
kk: Белгі орнатылған: %1

en: Marker Colors
kk: Маркер түстері

en: Minimal word length to complete:
kk: Неше әріптен сөз толықтыруын ұсына бастау:

en: Misc
kk: Түрлі басқа

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
kk: Аргумент(тер)і жоқ. Қолдануы: %1 <неден> [<неге>]

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
kk: Аргументі жоқ. Қолдануы: %1 <неден>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
kk: Аргументі жоқ. Қолдануы: %1 <мәні>

en: Modes && Filetypes
kk: Режім && Файл түрлері

en: Modified Lines
kk: Өзгертілген жолдар

en: Move Cursor Left
kk: Меңзерді солға жылжыту

en: Move Cursor Right
kk: Меңзерді оңға жылжыту

en: Move Word Left
kk: Бір сөз солға жылжу

en: Move Word Right
kk: Бір сөз оңға жылжу

en: Move cursor to next matching indent
kk: Меңзерді келесі сәйкесті шегініске жылжыту

en: Move cursor to previous matching indent
kk: Меңзерді алдындағы сәйкесті шегініске жылжыту

en: Move selected lines down.
kk: Таңдалған жолдарды төмендету.

en: Move selected lines up.
kk: Таңдалған жолдарды жоғарлату.

en: Move to Beginning of Document
kk: Құжаттың басына жылжу

en: Move to Beginning of Line
kk: Жолдың басына жылжу

en: Move to Bottom of View
kk: Көріністің төменіне жылжу

en: Move to End of Document
kk: Құжаттың соңына жылжу

en: Move to End of Line
kk: Жолдың соңына жылжу

en: Move to Next Line
kk: Келесі жолға жылжу

en: Move to Previous Line
kk: Алдыңғы жолға жылжу

en: Move to Top of View
kk: Көріністің жоғарына жылжу

en: Move to the next edit point (tag or empty attribute).
kk: Келесі өңдеу орынға жылжу (тег не бос атрибут).

en: Move to the previous edit point (tag or empty attribute).
kk: Алдыңғы өңдеу орынын таңдау (тег не бос атрибут).

en: Moves the caret to the current tag's pair
kk: Күймешені назардағы тегтің сыңарына жылжыту

en: Negative lookahead
kk: Теріс алдын-ала қарастыру

en: Negative set of characters
kk: Таңбалар теріс жиыны

en: Never
kk: Ешқашан

en: New Filetype
kk: Жаңа файл түрі

en: Next Bookmark
kk: Келесі бетбелгісіне

en: No Backup Suffix or Prefix
kk: Сақтық көшірме жұрнағы я префиксі жоқ

en: No help for '%1'
kk: '%1' туралы анықтама жоқ

en: No help specified for command '%1' in script %2
kk: %2 скрипттегі '%1' командасына көмек келтірілмеген

en: No mapping found for "%1"
kk: "%1" дегенге сәйкесі жоқ

en: No such command <b>%1</b>
kk: <b>%1</b> деген команда жоқ

en: No such command: "%1"
kk: Бұндай команда жоқ: "%1"

en: No such highlighting '%1'
kk: '%1' талдап белгілеуі жоқ

en: No such mode '%1'
kk: Бұндай режім жоқ: "%1"

[ctx: No text or background color set]
en: None set
kk: Орнатылмаған

en: Non-digit
kk: Цифр емес

en: Non-word character
kk: Сөз-таңба емес

en: Normal
kk: Кәдімгі

en: Normal &Color...
kk: Кәдімгінің &түсі...

en: Normal mode
kk: Кәдімгі режім

en: Not Editable Placeholder
kk: Өңдейлмейтін орынбасары

en: Not found
kk: Табылмады

en: Not word boundary
kk: Сөздің шегі емес

en: Nothing in register %1
kk: %1 регистрі бос

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
kk: Сегіздікті таңба 000-ден 377 (2^8-1) дейін

en: Off
kk: Жоқ

en: On Modified Lines
kk: Өзгертілген жолдардан

en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
kk: Сақтағанда, құжаттың соңында жол үзілімі болмаса - қосылады. Ол файлды жаңадан жүктегенде көрінеді.

en: On-the-fly spell checking
kk: Істеп жатқандағы емлесін тексеру

en: One or more occurrences
kk: Бір не бірнеше кездесу

en: Open/Save
kk: Ашу/Сақтау

en: Or
kk: Немесе

en: Original KWrite Author
kk: Бастапқы KWrite авторы

en: Overwr&ite Mode
kk: Ү&стінен жазу режімі

en: P&riority:
kk: &Артықшылығы:

en: PHP Keyword/Datatype list
kk: PHP түйінді сөздері мен дерек түрлерінің тізімі

en: Page Number
kk: Бет нөмірі

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
kk: Алдында алмасу буферіне көшірмелеп я қиып алынғанды орналастыру

en: Patches and more
kk: Жамаулары мен т.б.

en: Persistent
kk: Тұрақты

en: Plain text
kk: Кәдімгі мәтін

en: Possible Data Loss
kk: Деректердің жоғалуы мүмкін

en: Pr&int header
kk: &Жоғарғы колонтитул болсын

en: Previous Bookmark
kk: Алдыңғы бетбелгісі

en: Pri&nt footer
kk: &Төменгі колонтитул болсын

en: Print &legend
kk: Тү&сіндірмелері басып шығарылсын

en: Print line &numbers
kk: Жол нөмірлері &басып шығарылсын

en: Print the current document.
kk: Назардағы құжатты басып шығару.

en: Properties
kk: Қасиеттері

en: Properties of %1
kk: %1 қасиеттері

en: QA and Scripting
kk: QA және Скриптинг

en: Re&move trailing spaces:
kk: Соңындағы бос орындар өші&рілсін

en: Reached Breakpoint
kk: Аялдап тұрған тоқтау нүктесі

en: Reached bottom, continued from top
kk: Аяғына жетіп басынан басталды

en: Reached top, continued from bottom
kk: Басына жетіп аяғынан басталды

en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
kk: vimrc файлын оқып, "[n] noremap" командасы келтіретін сәйкестігін импорттап көру.

en: Recover Data
kk: Деректі қалпына келтіру

en: Recursive?
kk: Рекурсивті мә?

en: Reference
kk: Сілтеме

en: Regular expression
kk: Үлгі өрнегі

en: Reloa&d
kk: Қай&та жүктеу

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
kk: Барлық JavaScript файлдарды (индентерлер, команда жолының скрипттері, т.б.) қайта жүктеп алу.

en: Reload the current document from disk.
kk: Назардағы құжатты дискінен қайта оқу.

en: Remove all bookmarks of the current document.
kk: Назардағы құжаттың барлық бетбелгісін өшіреді.

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
kk: Емлесін тексеруде орнатылған барлық бөлек сөздік ауқымдарын өшіру.

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
kk: Таңдалған мәтіннен не түгел құжаттан қосарлы жолдарын өшіру.

en: Remove selected
kk: Таңдағанды өшіру

en: Remove tail of a previous word when completion item chosen from a list
kk: Толықтыру тізімінен таңдалғанда алдыңғы сөздін аяқтауын өшіру

en: Remove tail on complete
kk: Толықтырғанда аяқтауы өшірілсін

en: Removes empty lines from selection or whole document.
kk: Таңдалған мәтіннен не түгел құжаттан бос жолдарды кетіру.

en: Rep&lace:
kk: А&лмастыратыны:

en: Replace &All
kk: Барлығын &алмастыру

en: Replace Highlight
kk: Ауыстырғанын бояулау

en: Replace all matches
kk: Барлығын алмастыру

en: Replace next match
kk: Келесіні алмастыру

en: Replacement
kk: Алмастыруы

en: Replacement counter (for Replace All)
kk: Алмастырудың саны (Барлығын алмастыру үшін)

en: Reuse Word Above
kk: Жоғардағы сөзді пайдалану

en: Reuse Word Below
kk: Төмендегі сөзді пайдалану

en: Reverse action of URI encode.
kk: URI-кодтаудың кері амалы.

en: Revert the most recent editing actions
kk: Соңғы жасалған өңдеу әрекеттері қайтару

en: Revert the most recent undo operation
kk: Соңғы қайту әрекетінен айну

en: S&elected Background Color...
kk: Т&аңдалғанның аясының түсі...

en: S&trikeout
kk: С&ызылған

en: Save File
kk: Файл сақталсын

en: Save Nevertheless
kk: Сонда да сақталсын

en: Save failed
kk: Сақтау қатесі

en: Save the current document
kk: Назардағы құжатты сақтау

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
kk: Назардағы құжатқа атау таңдап, дискіге сақтау.

en: Saved Lines
kk: Сақталған жолдар

en: Scroll Line Down
kk: Жолды төмен жүгірту

en: Scroll Line Up
kk: Жолды жоғары жүгірту

en: Scroll Page Down
kk: Бетті төмен жүгірту

en: Scroll Page Up
kk: Бетті жоғары жүгірту

en: Search Highlight
kk: Тапқанды бояулау

en: Search bar back- and front-end
kk: Іздеу панелінің ішкі-сырқы құрылысы

en: Search mode
kk: Іздеу режімі

en: Select Character Left
kk: Сол жақтағы таңбаны таңдау

en: Select Character Right
kk: Оң жақтағы таңбаны таңдау

en: Select Mime Types
kk: MIME түрлерін таңдау

en: Select Page Down
kk: Бір бет төмен таңдау

en: Select Page Up
kk: Бір бет жоғары таңдау

en: Select Word Left
kk: Сол жақтағы сөзді таңдау

en: Select Word Right
kk: Оң жақтағы сөзді таңдау

en: Select contents of HTML/XML tag, moving inward on continuous invocations
kk: Қайталынған шақыруларда ішіне жылжып, HTML/XML тег мазмұнын таңдау

en: Select contents of HTML/XML tag, moving outwards on continuous invocations
kk: Қайталынған шақыруларда сыртына жылжып, HTML/XML тег мазмұнын таңдау

en: Select next edit point (tag or empty attribute).
kk: Келесі өңдеу орынын таңдау (тег не бос атрибут).

en: Select previous edit point (tag or empty attribute).
kk: Алдыңғы өңдеу орынын таңдау (тег не бос атрибут).

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
kk: Осы файл үшін MIME түрлерін таңдаңыз.
    Бұл түрге сәйкестірілген файл жұрнақтарын де автоматты түрде өзгертілетінін ескеріңіз.

en: Select the entire text of the current document.
kk: Назардағы құжаттың барлық мәтінін таңдау.

en: Select the filetype you want to change.
kk: Өзгертем деген файл түрін таңдаңыз.

en: Select to Beginning of Document
kk: Құжаттың басына дейін таңдау

en: Select to Beginning of Line
kk: Жолдың басына дейін таңдау

en: Select to Bottom of View
kk: Көріністің төменіне дейін таңдау

en: Select to End of Document
kk: Құжаттың соңына дейін таңдау

en: Select to End of Line
kk: Жолдың соңына дейін таңдау

en: Select to Matching Bracket
kk: Сыңары жақшаға дейін таңдау

en: Select to Next Line
kk: Келесі жолға дейін таңдау

en: Select to Previous Line
kk: Алдыңғы жолға дейін таңдау

en: Select to Top of View
kk: Көріністің жоғарғына дейін таңдау

en: Selected Text
kk: Таңдалған мәтін

en: Selection, KColorScheme integration
kk: Таңдап алуы, KColorScheme интеграциясы

en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
kk: Бұны таңдаса, PageUp мен PageDown пернелерін басқанда, меңзер терезеде тік жоғары/төмен секіреді.

en: Separator
kk: Бөлгіші

en: Set &Bookmark
kk: &Бетбелгісі қойылсын

en: Set Default Mark Type
kk: Әдеттегі белгі түрін орнату

en: Set of characters
kk: Таңбалар жиыны

en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
kk: Осы файл түрінің артықшылығы. Бір файлға бірнеше файл түрлері сәйкес келсе, артықшылығы асқаны таңдалады.

en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
kk: Меңзер орналасқан жолдың үстінде және астында мүмкіндігінше көрінетін жолдар саны.

en: Shell Completion
kk: Қоршау-ортасының авто толықтыруы

en: Show &Icon Border
kk: &Таңбаша жиегін көрсету

en: Show &Line Numbers
kk: &Жолдар нөмірлерін көрсету

en: Show &line numbers
kk: &Жол нөмірлері көрсетілсін

en: Show Folding &Markers
kk: Бүктеу &маркерлерді көрсету

en: Show Scroll&bar Marks
kk: Жүгі&рту жолағында маркерлерді көрсету

en: Show Scrollbar Mini-Map
kk: Жүгірту жолағы сұлбасы көрсетілсін

en: Show Static &Word Wrap Marker
kk: &Статикалық тасымалдау маркері көрсетілсін

en: Show i&ndentation lines
kk: Ше&гініс сызықшалары көрсетілсін

en: Show list of valid variables.
kk: Дұрыс айнымалылар тізімін көрсету.

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
kk: Сөздерді тасымалдау маркерін көрсету/жасыру. Бұл, өңдеу қасиеттерінде анықталғандай, тасымалдауды көрсететін бағанында қойылатын тік сызығы

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
kk: Көріністің төменінде команда жолын көрсету/жасыру.

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
kk: Таңбашаның жиегін көрсету/жасыру.<br /><br />Мысалы, бұл таңбашаның жиегі бетбелгі белгісін көрсетеді.

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
kk: Жол нөмірін терезенің сол жағында көрсету/жасыру.

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
kk: Тік жүгірту жолағында маркерлерді көрсету/жасыру.<br /><br />Мысалы, бұл маркерлер бетбелгі орнын көрсетеді.

en: Show/hide the mini-map on the vertical scrollbar.<br /><br />The mini-map shows an overview of the whole document.
kk: Тік жүгірту жолағында құжатың сұлбасын көрсету/жасыру.<br /><br />Сұлба деген - бүкіл құжаттың шағын көрінісі.

en: Shrink Font
kk: Қаріпін кішірейту

en: Smart ho&me and smart end
kk: Ақылды Ho&me мен End пернелер

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
kk: Мәтіннің таңдалған үзіндісін, не түгелдей, шын тәртібімен реттеу. <br>Мұнда оның кәдімгі реттеу әдісімен айырмашылығын көрсететін мысал: <br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10

en: Sort the selected text or whole document.
kk: Таңдалған мәтінді не құжатты түгелдей реттеу.

en: Spellcheck
kk: Емлені тексеру...

en: Spelling
kk: Емлесі

en: Spelling Mistake Line
kk: Емле қатесі бар жолы

en: Splits or joins a tag
kk: Тегті бөлу не біріктіру

en: Static Word Wrap
kk: Статикалық тасымалдау

en: Success:
kk: Сәтті болғаны:

en: Switch to Command Line
kk: Команда жолы

en: Switch to incremental search bar
kk: Инкременттік іздеуге ауысу

en: Switch to power search and replace bar
kk: Күрделі іздеу және алмастыруға ауысу

en: Tab
kk: Кестелеу

en: Tab and Space Markers
kk: Кестелеу мен бос орын маркерлері

en: Tab wi&dth:
kk: Кестелеу қа&дамы:

en: Tabulators &and Spaces
kk: Кестелеу &мен бос орындар

en: Te&xt Settings
kk: Мә&тіннің параметрлері

en: Testing, ...
kk: Сынау, ...

en: Text Area
kk: Мәтін ауданы

en: Text Cursor Movement
kk: Мәтін меңзерінің қимылдары

en: Text Decorations
kk: Мәтін безендірулері

en: Text Navigation
kk: Мәтінді шарлау

en: Text Templates & Snippets
kk: Мәтін үлгілер мен үзінділері

en: Text selection mode:
kk: Мәтінді таңдау режімі:

en: Text to replace with
kk: Немен алмастыру:

en: Text to search for
kk: Іздейтін мәтіні

en: The Editing Commands
kk: Өңдеу командалары

en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
kk: Бетбелгілер ол қойылған жол нөмірі бойынша реттеледі.

en: The cool buffersystem
kk: Күшті буфер жүйесі

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
kk: diff командасы орындалмады. diff(1) бағдарламасы орнатылған және PATH көрсететін жолдарда бар екенін тексеріңіз.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
kk: "%1" құжаты өзгертілген.
    Сақтамақсыз ба, әлде ысырып тастамақсыз ба?

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
kk: Құжат сақталмады, себебі %1 дегенге жазуға болмайды.
    
    Бұл файлға жазу рұқсатыңыз немесе дискіде жеткілікті бос орын бар екенін тексеріңіз.

en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
kk: Мәтіндегі кестелеулерді таңбалау.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.
    
    Check if you have read access to this file.
kk: %1 деген файл жүктелмеді, өйткені оны оқуға болмайды.
    
    Бұл файлды оқуға рұқсатыңыз бар екенін тексеріңіз.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
kk: %1 деген файл жүктелмеді, өйткені оны оқуға болмайды.<br />Бұл файлды оқуға рұқсатыңыз бар екенін тексеріңіз.

en: The file %1 does not exist.
kk: %1 деген файл жоқ.

en: The file <a href="%1">%2</a> is still loading.
kk: <a href="%1">%2</a> файлы әлі жүктеліп жатыр.

en: The file was not closed properly.
kk: Файл дұрыс жабылмаған.

en: The files are identical.
kk: Файлдар бірдей.

en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
kk: Шегініс қадамы деген жолдың басындағы қалдыратын бос орындар саны. <b>Өңдеу</b> бөлімдегі <b>Кестелеу бос орындардан құрылсын</b> деген рұқсат етілмесе және шегініс кестелеу ұзындығына тұтас бөлінсе <b>Tab</b> таңбасы ендіріледі.

en: The line color to use for boxes
kk: Қоршау сызығының түсі

en: The margin inside boxes, in pixels
kk: Мәтінмен қоршау аралығы қанша пиксел

en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
kk: MIME түрінің қалқасы файлды MIME түрі арқылы таңдауға мүмкіндік береді. Калқалар нүктелі үтірмен бөліктеніп келтіріледі, мысалы:<code>text/plain; text/english</code>.

en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
kk: Файл түрінің атауы арналған мәзір жолының жазуы болады.

en: The section name is used to organize the file types in menus.
kk: Бөлімдер файл түрлерін топтастыру үшін қолданылады.

en: The width of the box outline
kk: Қоршау сұлбасының ені

en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
kk: Үлгі қалқасы файлды атауы арқылы таңдауға мүмкіндік береді. Әдетте бұндай қалқа жұлдызша мен файл жұрнағынан құрылады, мысалы:<code>*.txt; *.text</code>. Калқалар нүктелі үтірмен бөліктеніп келтіріледі.

en: There are no more chars for the next bookmark.
kk: Келесі бетбелгісіне бос әріп жоқ.

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
kk: Бұл команда, қалыпты (жолдарды) таңдау режімі мен блокті таңдау режімі арасында ауысуға мүмкіндік береді.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
kk: Бұл команда, назардағы құжатты HTML пішіміне талдап бояулауымен бірге, экспорттауға мүмкіндік береді.

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
kk: Назардағы жол немесе таңдалған мәтін блогін түсініктемеге аударады.<br /> <br />Түсініктеме таңбалары тілге байланысты және синтаксисті талдап белгілеу ережелерінде анықталады.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
kk: Бұл команда ауысу үшін қалаған жолды таңдау диалогын ашады.

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
kk: Назардағы жолдың не таңдалған мәтін блогінің түсініктеме деп белгіленгенін шешеді.<br /><br />Түсініктеме таңбалары тілге байланысты және синтаксисті талдап белгілеу ережелерінде анықталады.

en: This decreases the display font size.
kk: Бұл қаріп көрнісінің өлшемін кішрейтеді.

en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
kk: Кодтамасы ашу/сақтау диалогында, не команда жолында келтіріліп өзгертілмесе, сонда қолданатын стандартты кодтама.

en: This increases the display font size.
kk: Бұл қаріп көрінісінің өлшемін үлкейтеді.

en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
kk: Бар шегініс режімдер тізімі. Келтірген шегініс режімі бүкіл жаңа құжаттар үшін қолданылады. Осымен қатар, шегініс режімі құжат айнымалылармен, режімімен және .kateconfig файлымен орнатылады.

en: Toggle Comment
kk: Түсініктеме қылу/қылмау

en: Toggle comment of current tag or CSS selector
kk: Назардағы тег не CSS таңдағышының түсініктемесін қосу/қоспау

en: Total Amount of Pages
kk: Беттер жалпы саны

en: Transpose Characters
kk: Таңбаларды алмастыру

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
kk: Таңдалған мәтіннен не түгел құжаттан жол басындағы я соңындағы бос орындарды кетіру.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
kk: Таңдалған мәтіннен не түгел құжаттан жол басындағы бос орындарды кетіру.

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
kk: Таңдалған мәтіннен не түгел құжаттан жол соңындағы бос орындарды кетіру.

en: Try to Save Nevertheless
kk: Сонда да сақтап қөру

en: Trying to Save Unmodified File
kk: Өзгертілмеген файлды сақтау әрекеті

en: Typographical Conventions for %1
kk: %1 үшін типографиялық келісім

en: Unable to open file
kk: Файл ашылмады

en: Unable to open the config file for reading.
kk: Баптау файлы оқуға ашылмады.

en: Unco&mment
kk: Түсініктеме белгісн &алып тастау

en: Unfold Toplevel Nodes
kk: Ең жоғарғы түйіндерді жаю

en: Unknown command '%1'
kk: '%1' командасы беймәлім

en: Unlimited
kk: Шектелмеген

en: Unset Background Color
kk: Әдетті ая түсі

en: Unset Selected Background Color
kk: Таңдалғанның әдетті аясының түсі

en: Untitled
kk: Аталмаған

en: Uppercase
kk: Үлкен әріп

en: Uppercase first character conversion
kk: Алғашқы әріпті үлкенге айналдыру

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
kk: Қолдануы: %1 on|off|1|0|true|false

en: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all
kk: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none немесе 1|+|mod|modified немесе 2|*|all

en: Use &Default Style
kk: Ә&детті стиль қолданылсын

en: Use Default
kk: Әдетті болсын

en: Use Default Style
kk: Әдеттегі стиль қолданылсын

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
kk: Назардағы таңдалған мәтінді алмасу буферіне HTML пішімінде көшірмелеу командасы.

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
kk: Назардағы таңдалған мәтінді алмасу буферіне көшірмелеу командасы.

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
kk: Бұл таңдалған мәтін блогынан шегіндірулерді алып тастау үшін қолданылады (тек кестелеулерді не тек бос орындарды).<br /><br />Баптау диалогында, кестелеу қабылдана ма - бос орындар қатарымен ауыстырыла ма, секілді параметрлерін баптап қоя аласыз.

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
kk: Бұл таңдалған мәтін блогін шегіндіруге қолданылады.<br /><br />Баптау диалогында, кестелеу қабылдана ма - бос орындар қатарымен ауыстырыла ма, секілді параметрлерін баптап қоя аласыз.

en: Use this to unindent a selected block of text.
kk: Бұл таңдалған мәтін блогін шегіністен қайтару үшін қолданылады.

en: VI: INSERT MODE
kk: VI: ЕНГІЗУ РЕЖІМІ

en: VI: NORMAL MODE
kk: VI: ҚӘДІМГІ РЕЖІМІ

en: VI: REPLACE
kk: VI: ҮСТІНЕН ЖАЗУ РЕЖІМІ

en: VI: VISUAL
kk: VI: ЕРЕКШЕЛЕУ РЕЖІМІ

en: VI: VISUAL BLOCK
kk: VI: БЛОК ЕРЕКШЕЛЕУ РЕЖІМІ

en: VI: VISUAL LINE
kk: VI: ЖОЛ ЕРЕКШЕЛЕУ РЕЖІМІ

en: Variables
kk: Айнымалылар

en: Various bugfixes
kk: Түрлі қателерді түзеу

en: Very nice help
kk: Тамаша анықтамасы

en: Vi Input Mode
kk: Vi енгізу режімі

en: View Changes
kk: Өзгерістерді көру

en: W&idth:
kk: &Ені:

en: Warning
kk: Ескерту

en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
kk: Бұны таңдасаңыз, Home пернесін басқанда, меңзер бос орындарды елемей, бірден жолдың мәтін басталатын орнына ауысады. End пернесі ұқсас істейді.

en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
kk: Белггісі қойылса, vi командалары Kate-тің өзіндік командаларын басып тастайды. Мысалы: Ctrl+R қайтқанды қайталау болады, әйтпесе бұл іздеп  алмастыру стандартты диалогты шақыру болатын еді.

en: Whitespace (excluding line breaks)
kk: Бос орынды (жол аяқтауынан басқа)

en: Whole match reference
kk: Толық сәйкестік сілтемесі

en: Whole words
kk: Тұтас сөздер

en: Width must be at least 1.
kk: Ені кемінде 1 болу керек.

en: Word Completion
kk: Сөздерді толықтыру

en: Word Wrap Marker
kk: Сөзді тасымалдау маркерлері

en: Word boundary
kk: Сөздің шегі

en: Word character (alphanumerics plus '_')
kk: Сөз-таңба (әріпті-цифрлыққа '_' жалғаған)

en: Wraps the selected text in XML tags constructed from the provided Emmet expression (defaults to div).
kk: Таңдалған мәтінді Emmet өрнегі бойынша XML тегтерімен қоршау (әдетте, div тегі).

en: Wrong arguments
kk: Қате аргументтер

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
kk: Егер код жолдарды бүктеуге мүмкін болса, бүктеу маркерлерді көрсетуді таңдай аласыз.

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
kk: Сіз сақтық көшірме файл атауының жұрнағын немесе префиксін келтірмедіңіз. Әдетті '~' жұрнағы қолданылады

en: Zero or more occurrences
kk: Нөл не бірнеше кездесу

en: Zero or one occurrences
kk: Нөл не бір рет кездесу

en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
kk: Егерде жоғарда стандартты кодтамасы таңдалмаған, не ашу/сақтау диалогында келтірілмесе, не команда жолында келтірілгені файлдың мазмұнына сәйкес келмесе, онда осы байқау іске кіріседі.

en: recording
kk: жазып алу

en: replace with %1?
kk: %1 дегенмен алмастырылсын ба?

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
kk[0]: %1 сәйкестік табылды

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
kk[0]: %1 алмасу жасалды

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
kk: Алмасу буферінен орналыстырған мәтін шегінісін туралау.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
kk: Оғаш (еселеген қадамына тең емес) шегініс деңгейін рұқсат ету.

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
kk: Блокті таңдау режімін рұқсат ету.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
kk: Ұзын жол сөздерін динамикалық тасымалдауын рұқсат ету.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
kk: Өңдегіш жиегінде бүктеу маркерлерін көрсету.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
kk: Үстінен жазу режімін рұқсат ету.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
kk: Тұрақты мәтінді таңдауын рұқсат ету.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
kk: Парасатты басына ауысуды рұқсат ету.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
kk: Өңдегіш көрінісінде таңбашалар панелін рұқсат ету.

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
kk: Мәтін терген кезде тасымалдауды рұқсат ету.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
kk: Файл сақтағанда соңына бос жол қосу.

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
kk: TAB пернемен шегіну.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
kk: Жол басындағы бос орында Backspace-пен шегіністі кішірейту.

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
kk: Құжатты сақтағанда жол соңындағы бос орындарын өшіру.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
kk: Құжатты сақтағанда кестелеу белгісін бос орындармен ауыстыру.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
kk: Кестелеу белгісін бос орындармен ауыстыру.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
kk: Автошегініс стилін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
kk: Назардағы жолдың ая түсін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
kk: Жақшаны белгілеу түсін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
kk: Түстер сұлбасын орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
kk: Емлесін тексеруде пайдаланатын әдетті сөздік.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
kk: Құжат аясының түсін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
kk: Құжат қаріпін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
kk: Таңбашалар панелінің түсі.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
kk: Әрбір шегініс деңгейінің тереңдігін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
kk: Ортаға автотураланған жолдар саны.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
kk: Жатталатын қайту аалдар тереңдігі (0 дегені - шексіз).

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
kk: Құжат қаріпінің өлшемін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
kk: Ситаксис талдап бояулауды орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
kk: Кестелеу қадамын көрсету.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
kk: Мәтінді таңдау түсін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
kk: Жолды қай бағаннан асырмай тасымалдау керек.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
kk: Тасымалдау маркерінің түсі.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
kk: Жол соңы пішімін орнату.

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
kk: Жол нөмірлерін көрсету.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
kk: Кестелеу және жол соңындағы бос орындарды бояулау.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
kk: Жаңа файл

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
kk[0]: %1 жол

en: text
kk: мәтін

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
kk: Қайталап көру

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
kk: өзгертілген

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
kk: жоқ
