akonadi-kcal - en to km translation catalogue (221 entries)

en: &All journal entries
km: ធាតុ​ទិនានុប្បវត្តិ​ទាំង​អស់

en: &Notes, subitems
km: ចំណាំ ធាតុរង

en: &Title:
km: ចំណង​ជើង ៖

en: &Use colors
km: ប្រើ​ពណ៌

en: 1 Attendee: | %1 Attendees:
km[0]: អ្នក​ចូលរួម​ %1 នាក់ ៖

en: 1 Subitem: | %1 Subitems:
km[0]: %1 ធាតុ​រង ៖

en: 1 hour | %1 hours
km[0]: %1 ម៉ោង

en: 1 hour  | %1 hours
km[0]: %1 ម៉ោង

en: 1 minute | %1 minutes
km[0]: %1 នាទី

en: 1 minute  | %1 minutes
km[0]: %1 នាទី

en: 2009-01-19
km: ១៩ មករា ២០០៩

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print day options:</span></p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">បោះពុម្ព​ជម្រើស​ថ្ងៃ ៖</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print incidence options:</span></p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">បោះពុម្ព​ជម្រើស​ការ​កើតមាន ៖</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print journal options:</span></p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">បោះពុម្ព​ជម្រើស​ទិនានុប្បវត្តិ ៖</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print month options:</span></p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">បោះពុម្ព​ជម្រើស​ខែ ៖</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print to-dos options:</span></p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">បោះពុម្ព​ជម្រើស​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ៖</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print week options:</span></p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">បោះពុម្ព​ជម្រើស​សប្ដាហ៍ ៖</span></p></body></html>

[ctx: @action:button]
en: &Archive
km: ប័ណ្ណសារ​

[ctx: @action:button]
en: &Preview
km: មើល​ជាមុន

[ctx: @info]
en: The archive file name is not valid.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​​ដែល​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

[ctx: @info]
en: Unable to print, an invalid print style was specified.
km: មិន​អាច​បោះពុម្ព​រចនាប័ទ្ម​បោះពុម្ព​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នេះ​បាន​ទេ

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable automatic archiving or purging of older items
km: បើក​ការ​រក្សាទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ឬ​ការ​លុបចោល​ធាតុ​ដែល​ចាស់​ជាង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable one time archiving or purging of older items
km: បើក​ការ​រក្សាទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ឬ​ការ​លុប​ធាតុ​ចាស់ៗ​ចោល​តែ​មួយ​ពេល

[ctx: @info:tooltip]
en: Purge the old items without saving them
km: លុប​ធាតុ​ចាស់ៗ​ចោល​ដោយ​មិន​រក្សាទុក

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the type of print
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​បោះពុម្ព

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the archival age in days, weeks or months
km: កំណត់​អាយុកាល​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​គិតជា​ថ្ងៃ សប្ដាហ៍ ឬ​ខែ

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the location of the archive
km: កំណត់​ទីតាំង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the one time archiving cut-off date
km: កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​បិទ​ការ​រក្សាទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​តែ​មួយ​ពេល

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the print orientation
km: កំណត់​ទិស​បោះពុម្ព ៖

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the units for the automatic archive age
km: កំណត់​ឯកតា​សម្រាប់​អាយុ​ប័ណ្ណសារ​ស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want your output to be printed in "portrait" or "landscape". You can also default to the orientation best suited to the selected style or to your printer's default setting.
km: ធីក​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​លទ្ធផល​របស់​អ្នក​បោះពុម្ព​ជា "ទិស​បញ្ឈរ" ឬ "ទិស​ផ្ដេក" ។ អ្នក​ក៏​អាច​ជ្រើស​ទិស​លំនាំដើម​ដើម្បីឲ្យ​សម​គ្នា​ទៅ​នឹង​រចនាប័ទ្ម​ក្រដាស​ដែល​បាន​ជ្រើស ឬ​ទៅ​នឹង​ការ​កំណត់​លំនាំដើម​របស់​ម៉ាស៊ីន​បោះពុម្ព ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can select which items should be archived. Events are archived if they ended before the date given above; to-dos are archived if they were finished before the date.
km: នៅ​ទី​នេះ​អ្នក​អាច​ជ្រើស​ធាតុ​ណាមួយ​ដែល​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ ។​ ព្រឹត្តិការណ៍​ត្រូវ​បាន​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​​ ​ប្រសិនបើ​ ពួកវា​បាន​​បញ្ចប់​មុន​ពេល​កាលបរិច្ឆេទ​​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ខាង​លើ​ ​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ត្រូវ​បាន​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ ប្រសិនបើ​ ពួកវា​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ មុន​ពេល​កាលបរិច្ឆេទ​ ។​

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this feature is enabled, the application will regularly check if events and to-dos have to be archived; this means you will not need to use this dialog box again, except to change the settings.
km: ប្រសិនបើ​បាន​បើក​លក្ខណ​ពិសេស កម្មវិធី​នឹង​ត្រួតពិនិត្យ​មើល​យ៉ាង​ទៀងទាត់​ថា​តើ ​ព្រឹត្តិការណ៍ និង​កិច្ច​ការ​ត្រូវ​ធ្វើ​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ទុក​​នៅ​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ដែរ​ឬទេ មានន័យថា អ្នក​មិន​ចាំបាច់​ប្រើ​ប្រអប់​នេះ​ម្ដងទៀត​ទេ លើកលែង​តែ​ពេល​មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you check this box, events and to-dos older than the specified age will be archived or purged. The items will be archived unless the "Delete only" option is enabled; else the items will be purged and not saved.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ធីក​ប្រអប់​នេះ ព្រឹត្តិការណ៍ និង​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​ចាស់​ជាង​អាយុ​បញ្ជាក់ នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ឬ​លុបចោល ។ ធាតុ​ត្រូវ​បាន​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​លុះត្រាតែ​បាន​បើក​ជម្រើស "លុប​តែប៉ុណ្ណោះ" បើមិនដូច្នោះទេ​ធាតុ​នឹង​ត្រូវ​បាន​យកចេញ និង​មិន​បាន​រក្សាទុក​ឡើយ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select one of the following types of prints you want to make. You may want to print an individual item, or all the items for a specific time range (like a day, week or month), or you may want to print your to-do list.
km: ជ្រើស​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​ប្រភេទ​បោះពុម្ព​ខាងក្រោម​ដែល​អ្នក​ចង់ ។ អ្នក​អាច​បោះពុម្ព​ធាតុ​ដាច់ដោយឡែក​បាន ឬ​បោះពុម្ព​ធាតុ​ទាំងអស់​សម្រាប់​ជួរ​ពេលវេលា​ជាក់លាក់ (ដូចជា​ថ្ងៃ សប្ដាហ៍ ឬ​ខែ) ឬ​អ្នក​អាច​បោះពុម្ព​បញ្ជី​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ក៏​បាន ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time units (days, weeks or months) for automatic archiving.
km: ជ្រើស​ឯកតា​ពេលវេលា (ថ្ងៃ សប្ដាហ៍ ឬ​ខែ) សម្រាប់​ការ​រក្សាទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to archive events if they ended before the date given above.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​ទុក​ព្រឹត្តិការណ៍​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ប្រសិនបើ​ពួកវា​បាន​បញ្ចប់​មុន​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ខាងលើ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to archive to-dos if they were completed before the date given above.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​ទុក​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ប្រសិនបើ​ពួកវា​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង​មុន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ខាងលើ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to delete old events and to-dos without saving them. It is not possible to recover the events later.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ ដើម្បី​លុប​ព្រឹត្តិការណ៍​ និង​កិច្ច​ការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដោយ​មិន​ចាំបាច់​រក្សាទុក​​វា​ឡើយ​ ។​ វា​មិន​អាច​​សង្គ្រោះ​​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​ពេល​ក្រោយ​បាន​ទេ​ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: The age of the events and to-dos to archive. All older items will be saved and deleted, the newer will be kept.
km: អាយុ​​នៃ​ព្រឹត្តិការណ៍​ និង​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ត្រូវ​បាន​ទុក​ក្នុង​​ប័ណ្ណសារ​ ។​ គ្រប់​ធាតុ​ចាស់​ជាង​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ ហើយ​លុប​ ថ្មី​ជាង​​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: The date before which items should be archived. All older events and to-dos will be saved and deleted, the newer (and events exactly on that date) will be kept.
km: កាលបរិច្ឆេទ​មុន​ពេល​ដែល​ធាតុ​គួរ​ត្រូវ​បាន​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ ។​ គ្រប់​ព្រឹត្តិការណ៍ និង​កិច្ចការ​​ត្រូវ​ធ្វើ​ចាស់ៗ​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ និង​លុបចោល ហើយ​ព្រឹត្តិការណ៍ និង​កិច្ចការ​​ត្រូវ​ធ្វើ​ថ្មីៗ (ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​មាន​​កាលបរិច្ឆេទ​ជាក់លាក់) នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: The path of the archive file. The events and to-dos will be appended to the specified file, so any events that are already in the file will not be modified or deleted. You can later load or merge the file like any other calendar. It is not saved in a special format, it uses the iCalendar format.
km: ផ្លូវ​របស់​ឯកសារ​ប័ណ្ណសារ ។ ព្រឹត្តិការណ៍​ និង​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ នឹង​ត្រូវ​បា​ន​បន្ថែម​​ទៅកាន់​ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ដូច្នេះ​ព្រឹត្តិការណ៍​ណាមួយ​ដែល​មាន​រួច​ហើយ​ក្នុង​ឯកសារ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​​កែប្រែ​ ឬ​លុប​ទេ ។ ​អ្នក​អាច​ផ្ទុក ឬ​បញ្ចូល​ឯកសារ​ចូល​គ្នា​ដូច​ប្រតិទិន​ផ្សេង​មួយ​ចំនួន​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ​ក៏បាន ។ វា​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ​ពិសេស​ឡើយ​​ វា​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​របស់​ iCalendar ។

[ctx: @item:inlistbox]
en: Landscape
km: ផ្ដេក

[ctx: @item:inlistbox]
en: Portrait
km: បញ្ឈរ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use Default Orientation of Selected Style
km: ប្រើ​ទិស​លំនាំដើម​របស់​រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use Printer Default
km: ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បោះពុម្ព​លំនាំដើម​

[ctx: @item:inlistbox expiration in monthly units]
en: Month(s)
km: ខែ​

[ctx: @item:inlistbox expiration in weekly units]
en: Week(s)
km: សប្ដាហ៍​​

[ctx: @item:inlistbox expires in daily units]
en: Day(s)
km: ថ្ងៃ​

[ctx: @label]
en: Archive &file:
km: បញ្ជី​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ ៖​

[ctx: @label]
en: Page &orientation:
km: ទិស​ទំព័រ ៖

[ctx: @label filter for KUrlRequester]
en: *.ics|iCalendar Files
km: ឯកសារ *.ics|iCalendar

[ctx: @label to-do due date]
en: Due
km: ដល់​កំណត់

[ctx: @option sort in descreasing order]
en: Descending
km: លំដាប់​ចុះ

[ctx: @option sort in increasing order]
en: Ascending
km: លំដាប់​ឡើង

[ctx: @option:check]
en: &Delete only, do not save
km: លុប​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​ កុំ​រក្សាទុក​

[ctx: @option:check]
en: Archive &Events
km: ទុក​ព្រឹត្តិការណ៍​​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​​

[ctx: @option:check]
en: Archive Completed &To-dos
km: ទុក​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

[ctx: @option:check]
en: Archive or purge completed to-dos
km: ទុក​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ឬ​លុបចោល

[ctx: @option:check]
en: Archive or purge events
km: ទុក​ព្រឹត្តិការណ៍​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ ឬ​លុបចោល

[ctx: @option:radio]
en: Archive now items older than:
km: ឥឡូវនេះ​ ​​ទុក​ធាតុ​​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ដែល​​ចាស់​ជាង​ ៖​

[ctx: @option:radio]
en: Automaticall&y archive items older than:
km: ទុក​ធាតុ​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ដែល​ចាស់​ជាង ៖

[ctx: @title:group]
en: Print Style
km: រចនាប័ទ្ម​បោះពុម្ព

[ctx: @title:group]
en: Type of Items to Archive
km: ប្រភេទ​នៃ​ធាតុ​ដែល​ត្រូវ​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​

[ctx: @title:window]
en: Archive/Delete Past Events and To-dos
km: ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​​/លុប​ ​ព្រឹត្តិការណ៍​មុន​​ និង​​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ

[ctx: @title:window]
en: Print
km: បោះ​​ពុម្ព

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Archive events
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​

en: Archive old events to a separate file
km: ទុក​ព្រឹត្តិការណ៍​ចាស់​ៗ​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ញែក

en: Archive to-dos
km: កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណ​សារ​

en: By default, enable reminders for new events
km: តាម​លំនាំដើម​ បើក​កម្មវិធី​រំលឹក​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍​ថ្មីៗ

en: By default, enable reminders for new to-dos
km: តាម​លំនាំដើម បើក​កម្មវិធី​រំលឹក​សម្រាប់​ការងារ​ត្រូវធ្វើ​ថ្មី

en: Cannot write archive file %1. %2
km: មិន​អាច​សរសេរ​ឯកសារ​ប័ណ្ណសារ​ %1. %2

en: Cannot write archive. %1
km: មិន​អាច​សរសេរ​ប័ណ្ណសារ​ ។​ %1

en: Check this box if you want the attachment information included on the print-out. The attachments themselves are not printed.
km: គូសធីក​ប្រអប់​នេះ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ដាក់​ព័ត៌មាន​ឯកសារ​ភ្ជាប់​នៅ​ក្នុង​ការ​បោះពុម្ព ។ ឯកសារ​ភ្ជាប់​ខ្លួន​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព​ទេ ។

en: Check this box if you want to draw note lines in the empty area of the print. This is useful if you want to hand-write notes on this print-out.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​គូរ​បន្ទាត់​ចំណាំ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ​ទំនេរ​នៃ​ការ​បោះពុម្ព ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​អ្នក​ដែល​ចង់​សរសេរ​ចំណាំ​ដោយ​ដៃ​នៅ​លើ​ការ​បោះពុម្ព​នេះ ។

en: Check this box if you want to enable reminders for all newly created Events. You can always turn-off the reminders in the Event editor dialog.
km: គូស​ធីក​ប្រអប់​នេះ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់បើក​កម្មវិធី​រំលឹក​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែលបានបង្កើត​ថ្មីៗ ។ អ្នកតែងតែ​អាច​បិទ​កម្មវិធី​រំលឹក​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ព្រឹត្តិការណ៍ ។

en: Check this box if you want to enable reminders for all newly created To-dos. You can always turn-off the reminders in the To-do editor dialog.
km: គូស​ធីក​ប្រអប់​នេះ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​បើក​កម្មវិធី​រំលឹក​សម្រាប់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែលបាន​បង្កើត​ថ្មីៗ​ទាំងអស់ ។ អ្នកតែងតែ​អាច​បិទ​កម្មវិធី រំលឹក​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ។

en: Check this box if you want to enable the specified file to be used as the default sound file for new reminders. You can always specify another file in the Reminder configuration accessible from the Event or To-do editors.
km: គូស​ធីក​ប្រអប់​នេះ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​បើក​ឯកសារ​​បញ្ជាក់​ដែល​នឹង​ត្រូវ​​ប្រើ​ជា​ឯកសារ​សំឡេង​លំនាំដើម​ សម្រាប់​កម្មវិធី​រំលឹក​ថ្មី​ ។ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ឯកសារ​ផ្សេង​ទៀត​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​កម្មវិធី​រំលឹក​ដែល​​អាច​ចូល​ដំណើរការ​បាន​ពី​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ព្រឹត្តិការណ៍​​ ឬ​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​បាន​ជានិច្ច​​ ។

en: Check this box if you want to print more details for the incidence, including the visibility and secrecy properties.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​សេចក្ដី​លម្អិត​បន្ថែម​សម្រាប់​ការ​កើត​មាន​ឡើង រួមបញ្ចូល​ទាំង​លក្ខណសម្បត្តិ​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ និង​សម្ងាត់ ។

en: Check this box to enable automatic generation of mails when creating, updating or deleting events (or to-dos) involving other attendees. You should check this box if you want to use the groupware functionality (e.g. Configuring Kontact as a KDE Kolab client).
km: គូស​ធីក​ប្រអប់ ដើម្បីបើក​កា​របង្កើត​សំបុត្រ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅពេល​បង្កើត ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ ឬ​លុប​ព្រឹត្តិការណ៍ (ឬ​ការងារ​ត្រូវធ្វើ) ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​អ្នក​ចូលរួម​ផ្សេងៗ ។ អ្នកគួរ​តែ​គូស​ធីក​ប្រអប់នេះ ដើម្បី​ប្រើ​មុខាងារ functionality (ឧ. កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ Kontact ជា​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ KDE Kolab) ។

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ ដើម្បី​រារាំង​​ KOrganizer ​ពី​ការ​សម្គាល់​ម៉ោង​ធ្វើ​ការ​​ក្នុង​​​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក​ ។

en: Check this box to use the KDE-wide e-mail settings, which are defined using the System Settings "About Me" Module. Uncheck this box to be able to specify your full name and e-mail.
km: គូស​ធីកប្រអប់​នេះ ដើម្បីប្រើការ​កំណត់ KDE-wide e-mail ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ប្រើ​​ម៉ូឌុល​​​កំណត់​​​ប្រព័ន្ធ "អំពី​ខ្ញុំ"  ។ មិនគូស​ធីក​ប្រអប់​នេះ អាច​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ពេញ និង​អ៊ីមែល ។

en: Check this option to automatically determine the required time range, so all events will be shown.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ជួរ​ពេល​វេលា​ដែល​ត្រូ​វការ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ដូច្នេះ​ព្រឹត្តិការណ៍​ទាំង​អស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។

en: Check this option to exclude the time in description box
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ដក​ពេលវេលា​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ពិពណ៌នា​ចេញ

en: Check this option to limit events to a single line, truncating as necessary to save space.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​កំណត់​ព្រំដែន​ព្រឹត្តិការណ៍​ទៅកាន់​បន្ទាត់​តែ​មួយ កាត់​វា​ឲ្យ​ខ្លី​បំផុត​ដើម្បី​សន្សំ​ទំហំ ។

en: Co&nnect sub-to-dos with its parent
km: តភ្ជាប់​ការងារ​រង​ត្រូវ​ធ្វើ ជាមួយ​មេ​របស់​វា

en: Date && Time Range
km: ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា

en: Date &range:
km: ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ ៖

en: Default appointment time
km: ពេលវេលា​ណាត់​លំនាំដើម

en: Default audio file
km: ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ​លំនាំដើម​

en: Default duration of new appointment (HH:MM)
km: ថិរវេលា​លំនាំដើម​​សម្រាប់​ការ​ណាត់​ថ្មី (HH:MM)

en: Default reminder time
km: ពេលវេលា​កម្មវិធី​រំលឹក​លំនាំដើម

en: Default time for reminders
km: ពេលវេលា​លំនាំដើម​សម្រាប់​កម្មវិធី​រំលឹក

en: Default time unit for reminders
km: ឯកតា​ពេលវេលា​លំនាំដើម​សម្រាប់​កម្មវិធី​រំលឹក

en: Delete Old Items
km: លុប​ធាតុ​ចាស់​​​ៗ

en: Delete all items before %1 without saving?
    The following items will be deleted:
km: លុប​​ធាតុ​ទាំងអស់​​មុន​ពេល​​ %1 ដោយ​មិន​ចាំ​បាច់​រក្សាទុក​ឬ​ ?​
    ​ធាតុ​ខាង​ក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​ ៖​​

en: Delete old events
km: លុប​ព្រឹត្តិការណ៍​ចាស់​​ៗ

en: Description:
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា ៖

en: Detai&ls (visiblility, secrecy, etc.)
km: សេចក្ដីលម្អិត (ភាព​មើល​ឃើញ សេចក្ដី​សម្ងាត់ ។ល។)

en: Due date:
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដល់​កំណត់

en: E&mail address
km: អាយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: E&xtend time range to include all events
km: ពង្រីក​ជួរ​ពេលវេលា​ឲ្យ​រួម​បញ្ចូល​ព្រឹត្តិការណ៍​ទាំង​អស់

en: Enable a default sound file for audio reminders
km: បើក​ឯកសារ​សំឡេង​លំនាំដើម​ សម្រាប់​កម្មវិធី​រំលឹក​អូឌីយ៉ូ​

en: Enable reminders for new Events
km: បើក​កម្មវិធី​រំលឹក​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍​ថ្មី

en: Enable reminders for new To-dos
km: បើក​កម្មវិធី​រំលឹក​សម្រាប់​ការងារ​ត្រូ​វធ្វើ​ថ្មីៗ

en: Enable this to print week numbers at the left of each row.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​បោះពុម្ព​លេខ​សប្ដាហ៍​នៅ​ខាង​ឆ្វេង​ជួរដេក​នីមួយៗ ។

en: End ti&me:
km: ពេលវេលា​បញ្ចប់ ៖

en: Ending month for the print
km: ខែ​បញ្ចប់​សម្រាប់​ការ​បោះពុម្ព

en: Ending year for the print
km: ឆ្នាំ​បញ្ចប់​សម្រាប់​ការ​បោះពុម្ព

en: Enter a name for this to-do list that will be put at the top of the print-out
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​បញ្ជី​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​ទៅ​ផ្នែក​ខាងលើ​នៃ​ការ​បោះពុម្ព ។

en: Enter default duration for events here. The default is used if you do not supply an end time.
km: បញ្ចូល​ថិរវេលា​លំនាំដើម​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​ទីនេះ ។ លំនាំដើម​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ផ្ដល់​ពេលវេលា​បញ្ចប់ ។

en: Enter here your e-mail address. This e-mail address will be used to identify the owner of the calendar, and displayed in events and to-dos you create.
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ ។ អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​​ម្ចាស់​​ប្រតិទិន ហើយ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍ និង​កិច្ចការ​​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​អ្នក​បង្កើត ។

en: Enter the default reminder time for all newly created items. The time unit is specified in the adjacent combobox.
km: បញ្ចូលពេលវេលា​កម្មវិធី​រំលឹក​លំនាំដើម​សម្រាប់​ធាតុ​ដែលបានបង្កើត​ថ្មីៗ​ទាំងអស់ ។ ឯកតា​ពេលវេលា​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​ក្នុង​ប្រអប់​ផ្សំ​នៅជាប់​នឹង​វា ។

en: Enter the default reminder time units for all newly created items. The time is specified in the adjacent spinbox.
km: បញ្ចូល​ឯកតា​ពេលវេលា​របស់​កម្មវិធី​រំលឹក​សម្រាប់​ធាតុ​ដែល​បាន​បង្កើត​ថ្មីៗ ។ ពេលវេលា​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​ក្នុង​ប្រអប់​បង្កើន​បន្ថយ​ដែល​នៅ​ជាប់​វា ។

en: Enter the default time for events here. The default is used if you do not supply a start time.
km: បញ្ចូល​ពេលវេលា​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅ​ទីនេះ ។ លំនាំដើម​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ប្រសិនបើ​​អ្នក​មិន​ផ្ដល់​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម ។

en: Enter your full name here. This name will be displayed as "Organizer" in to-dos and events you create.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ពេញ​របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ ។ ឈ្មោះ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បានបង្ហាញ​ជា "អ្នក​រៀបចំ" នៅ​ក្នុង​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ និង​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​អ្នក​បង្កើត ។

en: Exclude holidays
km: មិន​រាប់​បញ្ចូល​ថ្ងៃ​ឈប់សម្រាក​

en: Exclude t&ime from timetable detail display items
km: ដក​ពេលវេលា​ចេញ​ពី​​ធាតុ​បង្ហាញ​សេចក្ដី​លម្អិត​កាលវិភាគ

[ctx: Formatting of an attendee: 'Name (Role): Status', e.g. 'Reinhold Kainhofer <reinhold@kainhofer.com> (Participant): Awaiting Response']
en: %1 (%2): %3
km: %1 (%2) ៖ %3

en: Full &name
km: ឈ្មោះ​ពេញ

en: If auto-archiving is enabled, events older than this amount will be archived. The unit of this value is specified in another field.
km: ប្រសិន​បើ​ ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ត្រូវ​បាន​បើក​ ​ព្រឹត្តិការណ៍ដែល​​​ចាស់​ជាង​​ចំនួន​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ ។​ ​តម្លៃ​ឯកតា​នេះ​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​​ក្នុង​វាល​ផ្សេង​ទៀត​ ។

en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>End date</i> option. This option is used to define the start date.
km: បើ​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ពម្ដង​ច្រើន​ថ្ងៃ អ្នក​អាច​កំណត់​ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ​មួយ​ដោយ​ប្រើ​ជម្រើស​នេះ និង​ជម្រើស <i>កាលបរិច្ឆេទ​បញ្ចប់</i> ។ ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​ចាប់​ផ្ដើម ។

en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>Start date</i> option. This option is used to define the end date.
km: បើ​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​ម្ដង​ច្រើ​ន​ថ្ងៃ អ្នក​អាច​កំណត់​ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ​ដោយ​ប្រើ​ជម្រើ​ស​នេះ និង​ជម្រើស <i>កាលបរិច្ឆេទ​ចាប់​ផ្ដើម</i> ។ ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​បញ្ចប់ ។

en: In days
km: នៅ​ថ្ងៃ​

en: In months
km: នៅ​ខែ​

en: In weeks
km: នៅ​​សប្ដាហ៍​

en: Include Information
km: រួមបញ្ចូល​ទាំង​ព័ត៌មាន

en: Include daily re&curring to-dos and events
km: រួមបញ្ចូល​ព្រឹត្តិការណ៍​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​កើតឡើង​ដដែលៗ​ប្រចាំថ្ងៃ

en: Include to-&dos that are due on the printed day(s)
km: រួមបញ្ចូល​ការងារ​ត្រូវធ្វើ ដែល​នឹង​ដល់​កំណត់​នៅ​ថ្ងៃ​ដែល​បាន​បង្ហាញ ។

en: Include weekl&y recurring to-dos and events
km: រួមបញ្ចូល​ព្រឹត្តិការណ៍​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​កើតឡើង​ដដែលៗ​ប្រចាំសប្ដាហ៍

en: Limit events in each day to a &single line
km: កំណត់​ព្រឹត្តិការណ៍​នៅក្នុង​ថ្ងៃ​នីមួយៗ​ទៅបន្ទាត់​តែ​មួយ

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
km: %1 បន្ទាប់​ពី​បញ្ចប់

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
km: %1 បន្ទាប់​ពី​ចាប់ផ្ដើម

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
km: %1 មុន​ពេល​បញ្ចប់

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
km: %1 មុន​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Name for this to-do list
km: ដាក់ឈ្មោះ​ឲ្យ​បញ្ជី​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​នេះ

en: No Subitems
km: គ្មាន​ធាតុ​រង​ទេ

en: No attachment named "%1" found in the incidence.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឈ្មោះ​ឯក​សារ​ភ្ជាប់​​​ "%1" ក្នុង​ឧប្បត្តិហេតុ​ ។

en: No due date
km: គ្មាន​កាលបរិច្ឆេទ​ដល់​កំណត់់​កំណត់

en: Organizer:
km: អ្នក​រៀបចំ ៖

en: Print &Footer
km: បោះពុម្ព​បាតកថា

en: Print &all to-dos
km: បោះពុម្ព​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ទាំងអស់

en: Print &incidence
km: បោះពុម្ព​ឧប្បត្តិហេតុ

en: Print &journal
km: បោះពុម្ព​ទិនានុប្បវត្តិ

en: Print &year
km: ឆ្នាំ​បោះពុម្ព

en: Print Layout
km: ប្លង់​បោះពុម្ព

en: Print a datetime footer on each page
km: បោះពុម្ព​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា​បាតកថា​នៅ​លើ​ទំព័រ​នីមួយៗ

en: Print da&y
km: បោះពុម្ព​ថ្ងៃ

en: Print daily recurring items
km: បោះពុម្ព​ធាតុ​ដែល​កើតឡើង​ដដែលៗ​ប្រចាំថ្ងៃ

en: Print in color
km: បោះពុម្ព​ពណ៌

en: Print incidence details
km: បោះពុម្ព​សេចក្ដី​លម្អិត​របស់ឧប្បត្តិហេតុ

en: Print item descriptions
km: បោះពុម្ព​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​ធាតុ

en: Print items on one line
km: បោះពុម្ព​ធាតុ​មួយ​ជួរ

en: Print only to-dos due in the &range:
km: បោះពុម្ព​តែ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​ដល់​កំណត់​ក្នុង​ជួរ ៖

en: Print the notes
km: បោះពុម្ព​ចំណាំ

en: Print to-dos due within the specified date range
km: បោះពុម្ព​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ជាមួយ​ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

en: Print week &numbers
km: បោះពុម្ព​លេខ​សប្ដាហ៍

en: Print week numbers
km: បោះពុម្ព​លេខ​សប្ដាហ៍

en: Print weekly recurring items
km: បោះពុម្ព​ធាតុ​ដែល​កើតឡើង​ដដែលៗ​ប្រចាំសប្ដាហ៍

en: Prints a calendar for an entire year
km: បោះពុម្ព​ប្រតិទិន​​សម្រាប់​មួយ​ឆ្នាំ

en: Prints all events of a single day on one page
km: បោះពុម្ព​ព្រឹត្តិការណ៍​ទាំង​អស់ក្នុង​មួយថ្ងៃ លើ​មួយ​ទំព័រ

en: Prints all events of one month on one page
km: បោះពុម្ព​ព្រឹត្តិការណ៍​ទាំង​អស់ក្នុង​មួយខែ លើ​មួយ​ទំព័រ

en: Prints all events of one week on one page
km: បោះពុម្ព​ព្រឹត្តិការណ៍​ទាំង​អស់ក្នុង​មួយសប្ដាហ៍ លើ​មួយ​ទំព័រ

en: Prints all journals for a given date range
km: បោះពុម្ព​ទិនានុប្បវត្តិ​ទាំងអស់ សម្រាប់​ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: Prints all to-dos in a (tree-like) list
km: បោះពុម្ព​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ទាំង​អស់​ក្នុង​បញ្ជី​មួយ (ដូច​មែកធាង)

en: Prints an incidence on one page
km: បោះពុម្ព​ឧប្បត្តិហេតុ​នៅ​លើ​ទំព័រ​មួយ

en: Regularly archive events
km: ព្រឹត្តិការណ៍​​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណ​យ៉ាង​ទៀងទាត់​​

en: Reminder:  | %1 reminders:
km[0]: កម្មវិធី​​រំលឹក %1៖

en: Repeats:
km: ធ្វើ​ម្ដងទៀត ៖

en: Save Attachment
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​ភ្ជាប់​

en: Secrecy: %1
km: ភាពសម្ងាត់ ៖ %1

en: Security Exclusions
km: ការ​បដិសេធ​សុវត្ថិភាព

en: Select the calendar where this item will be stored.
km: ជ្រើស​ប្រតិទិន​ដែល​នឹង​ត្រូវ​រក្សាទុក​ធាតុ​នេះ ។

en: Set a file to be used as the default sound file for new reminders. You can always specify another file in the Reminder configuration accessible from the Event or To-do editors.
km: កំណត់​ឯកសារ​​ដែល​ត្រូវ​​ប្រើ​ជា​ឯកសារ​សំឡេង​លំនាំដើម​​ ​សម្រាប់​កម្មវិធី​រំលឹក​ថ្មី​ ។​ ​អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ឯកសារ​ផ្សេង​ទៀត​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​កម្មវិធី​រំលឹក​ដែល​​អាច​ចូល​ដំណើរការ​បាន​ពី​កម្មវិធី​កែសម្រួល​​ព្រឹត្តិការណ៍​ ឬ​​កិច្ចការ​ត្រូវ​ធ្វើ​បាន​​ជានិច្ច​ ។

en: Settings:
km: ការ​កំណត់ ៖

en: Show as: Busy
km: បង្ហាញ​ជា ៖ រវល់

en: Show as: Free
km: បង្ហាញ​ជា ៖ ទំនេរ

en: Show note &lines
km: បង្ហាញ​បន្ទាត់​ចំណាំ

en: Show note &lines in Filofax layout
km: បង្ហាញ​បន្ទាត់​ចំណាំ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់ Filofax

en: Show timezone selectors in the event and todo editor dialog.
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ជ្រើស​តំបន់​ពេលវេលា​នៅ​ក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍ និង​ប្រអប់​កែសម្រួល​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ។

en: Similar to "Print daily recurring to-dos and events". Weekly to-dos and events will be omitted when making a print of the selected month.
km: ដូច​នឹង "បោះពុម្ព​ការងារ​ត្រូវធ្វើ និង​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​កើតឡើង​ដដែលៗ​រាល់​ថ្ងៃ" ដែរ ។ ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ និង​ព្រឹត្តិការណ៍​រាល់​សប្ដាហ៍​​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​ចោល នៅ​ពេល​បោះពុម្ព​ខែ​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

en: Sort direction:
km: ទិស​តម្រៀប ៖

en: Sort field:
km: វាល​តម្រៀប ៖

en: Sorting Options
km: ជម្រើស​តម្រៀប

en: Starting month for printing
km: ខែ​ចាប់ផ្ដើម​សម្រាប់​ការ​បោះពុម្ព

en: Starting year for printing
km: ឆ្នាំ​ចាប់ផ្ដើម​សម្រាប់​ការ​បោះពុម្ព

en: Status: %1
km: ស្ថានភាព ៖ %1

en: Text
km: អត្ថបទ

en: The Filofax format prints the information for the days selected without a timeline.
km: ទ្រង់ទ្រាយ Filofax នឹង​បោះពុម្ព​ព័ត៌មាន​សម្រាប់​ចំនួន​ថ្ងៃ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ដោយ​គ្មាន​ពេលវេលា ។

en: The attachment "%1" is a web link that is inaccessible from this computer.
km: ឯកសារ​ភ្ជាប់​​ "%1" ជា​តំណ​បណ្ដាញ​ដែល​មិន​​អាច​ដំណើរការ​បាន​ពី​កុំព្យូទ័រ​នេះ​ឡើយ​ ។

en: The calendar invitation stored in this email message is broken in some way. Unable to continue.
km: ការ​អញ្ជើញ​ប្រតិទិន​ដែល​រក្សាទុក​ក្នុង​សារ​អ៊ីមែល​​ត្រូវ​បានខូច​ក្នុង​មធ្យោបាយ​មួយ​ចំនួន​ ។​ មិន​​អាច​បន្ត​បាន​ឡើយ​ ។

en: The unit in which the expiry time is expressed.
km: ឯកតា​ដែល​បង្ហាញ​ពេលវេលា​ផុត​កំណត់ ។

en: There are no items before %1
km: គ្មាន​ធាតុ​មុន​​ %1

en: This printing style does not have any configuration options.
km: រចនាប័ទ្ម​បោះពុម្ព​នេះ​មិនមាន​ជម្រើស​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ណា​មួយ​ឡើយ ។

en: This task is overdue!
km: ភារកិច្ច​នេះហួស​ពេល​កំណត់ !​

en: Time Boxes
km: ប្រអប់​ពេលវេលា

en: To-dos to Print
km: ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​ត្រូវ​បោះពុម្ព

en: URL of the file where old events should be archived
km: URL នៃ​ឯកសារ​ដែល​ព្រឹត្តិការណ៍​​ចាស់​ៗ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ទុក​ក្នុង​​ប័ណ្ណសារ​

en: Unable to create a temporary file for the attachment.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន​ សម្រាប់​ឯកសារ​ភ្ជាប់​បាន​ឡើយ​ ។

en: Use Groupware communication
km: ប្រើ​ការ​ទាក់ទង​របស់ Groupware

en: Use email settings from System Settings
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​អ៊ីមែល​​ពី​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​

en: What to do when archiving
km: កិច្ច​ការ​ត្រូវ​ធ្វើ​នៅ​ពេល​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​

en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the first month to be printed. Use the option <i>End month</i> to define the last month in this range.
km: នៅ​ពេល​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​ម្ដង​ច្រើន​ខែ អ្នក​អាច​កំណត់​ជួរ​ខែ​មួយ ។ ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ខែ​ដំបូង ដែល​ត្រូវ​បោះពុម្ព ។ ប្រើ​ជម្រើស <i>ខែ​បញ្ចប់</i> ដើម្បី​កំណត់​ខែ​ចុងក្រោយ​នៅ​ក្នុង​ជួរ​នេះ ។

en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the last month to be printed. Use the option <i>Start month</i> to define the first month in this range.
km: នៅ​ពេល​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​ម្ដង​ច្រើន​ខែ អ្នក​អាច​កំណត់​ជួរ​ខែ​មួយ ។ ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ខែ​ចុងក្រោយ ដែល​ត្រូវ​បោះពុម្ព ។ ប្រើ​ជម្រើស <i>ខែ​ចាប់ផ្ដើម</i> ដើម្បី​កំណត់​ខែ​ដំបូង​នៅ​ក្នុង​ជួរ​នេះ ។

en: When you want to print more years at once, you can define a year range. This option defines the first year to be printed. Use the option <i>End year</i> to define the last year in this range.
km: នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​ម្ដង​ច្រើន​ឆ្នាំ អ្នក​អាច​កំណត់​ជួរ​ឆ្នាំ​បាន ។ ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ឲ្យ​បោះពុម្ព​ឆ្នាំ​ទីមួយ ។ ប្រើ​ជម្រើស <i>ឆ្នាំ​បញ្ចប់</i> ដើម្បី​កំណត់​ឆ្នាំ​ចុងក្រោយ​នៅ​ក្នុង​ជួរ​នេះ ។

en: When you want to print more years at once, you can define a year range. This option defines the last year to be printed. Use the option <i>Start year</i> to define the first year in this range.
km: នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​ម្ដង​ច្រើន​ឆ្នាំ អ្នក​អាច​កំណត់​ជួរ​ឆ្នាំ​បាន ។ ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ឲ្យ​បោះពុម្ព​ឆ្នាំ​ចុងក្រោយ ។ ប្រើ​ជម្រើស <i>ឆ្នាំចាប់ផ្ដើម</i> ដើម្បី​កំណត់​ឆ្នាំ​ទីមួយ​នៅ​ក្នុង​ជួរ​នេះ ។

en: With this option it is possible to leave out the daily recurring to-dos and events in the print. They take a lot of space and make the month view needlessly complicated.
km: ជា​មួយ​ជម្រើស​នេះ អ្នក​អាច​មិន​រួមបញ្ចូល​ការងារ​ត្រូ​វធ្វើ និង​ព្រឹត្តិការណ៍កើតឡើង​ដដែលៗ​រាល់​ថ្ងៃ នៅ​ពេលបោះពុម្ព ។ ពួក​វា​ស៊ី​កន្លែង​ច្រើន​ណាស់ ហើយ​ធ្វើ​ឲ្យ​ទិដ្ឋភាព​ខែ​ស្មុគ្រស្មាញ​ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ទៀត​ផង ។

en: You should check this option if you want to print to-dos which are due on one of the dates which are in the supplied date range.
km: អ្នក​គួរ​តែធីក​ជម្រើស​នេះ បើ​អ្នក​ចង់​បោះពុម្ព​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​ត្រូវ​ផុត​កំណត់​នៅ​កាលបរិច្ឆេទ​ណា​មួយ​នៃ​កាលបរិច្ឆេទ ដែល​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ។

[ctx: except for listed dates]
en:  except
km:  លើកលែង

[ctx: no status]
en: none
km: គ្មាន

[ctx: print date: formatted-datetime]
en: printed: %1
km: បាន​បោះពុម្ព ៖ %1

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
km: មិន​ស្គាល់​មូលហេតុ

[ctx: subitem Secrecy: secrecyString]
en: Secrecy: %1
km: ភាព​សម្ងាត់ ៖ %1

[ctx: subitem Status: statusString]
en: Status: %1
km: ស្ថានភាព ៖ %1

[ctx: subitem counter]
en: %1:
km: %1  ៖

[ctx: subitem due date]
en: Due Date: %1
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដល់​កំណត់ ៖ %1

[ctx: subitem due time]
en: Due Time: %1
km: ពេលវេលា​ដល់​កំណត់ ៖ %1

[ctx: subitem start time]
en: Start Time: %1
km: ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម ៖ %1

[ctx: to-do summary (Due: date)]
en: %1 (Due: %2)
km: %1 (ដល់​កំណត់​ ៖​ %2)​

[ctx: to-do summary (Due: datetime)]
en: %1 (Due: %2)
km: %1 (ដល់​កំណត់​ ៖​ %2)​
