kaddressbook - en to km translation catalogue (105 entries)

en: %1 is not a GMX address book file.
km: %1 មិនមែន​ជា​ឯកសារ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​របស់ GMX ។

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
km: <qt>មិនអាច​បើក <b>%1</b> ដើម្បី​អាន​បានទេ ។</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
km: <qt>មិន​អាច​បើក​ឯកសារ <b>%1</b>បាន​ទេ ។</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
km: <qt>មិនអាច​បើក​ឯកសារ <b>%1</b></qt> បាន​ទេ

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
km: អនុវត្ត​ពុម្ព...

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
km: នាំចេញ​ទៅកាន់​ឯកសារ​មួយ

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
km: នាំចេញ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ជា​ច្រើន

[ctx: @action:button]
en: Import All...
km: នាំចូល​ទាំងអស់...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
km: រក្សាទុក​ពុម្ព...

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
km: <para>មិនអាច​ចូលដំណើរការ vCard ៖</para><para>%1</para> បាន​ទេ

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
km: តើ​អ្នក​ចង់​នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​នេះ​ទៅ​ក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​របស់​អ្នក​ដែរ​ឬទេ ?

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់ពុម្ព ៖

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
km: សូម​ជ្រើស​ពុម្ព ដែល​ផ្គូផ្គង​នឹងឯកសារ CSV ៖

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
km: អ្នក​បាន​ជ្រើស​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង តើ​ពួក​វា​គួរ​ត្រូវ​បាន​នាំចេញ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ជា​ច្រើន​ដែរ​ឬទេ ?

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
km: មិនអាច​បើក​ឯកសារ​បញ្ចូលបាន​ទេ ។

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្ដល់​យ៉ាងហោចណាស់​មួយ​ជួរឈរ ។

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
km: <para><list><item>y ៖ ឆ្នាំ​មាន​ ២ ​តួលេខ</item><item>Y ៖ ឆ្នាំ​មាន​ ៤ ​តួលេខ</item><item>m ៖ ខែ​មាន​១ ឬ​ ២ តួលេខ</item><item>M ៖ ខែ​មាន​ ២ តួលេខ</item><item>d ៖ ថ្ងៃ​មាន​ ១ ឬ​ ២ តួលេខ</item><item>D ៖ ថ្ងៃ​មាន​ ២ តួលេខ</item><item>H ៖ ម៉ោង​មាន​ ២ តួលេខ</item><item>I ៖ នាទី​មាន ២ តួលេខ</item><item>S ៖ វិនាទី​មាន ២ តួលេខ</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
km: នាំចេញ​វាល​ពាណិជ្ជកម្ម

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
km: នាំចេញ​ឈ្មោះ​បង្ហាញ​ជា​ឈ្មោះ​ពេញ

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
km: នាំចេញ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​សោ

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
km: នាំចេញ​វាល​ផ្សេងៗ

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
km: នាំចេញ​រូបភាព

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
km: នាំចេញ​វាល​ឯកជន

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
km: ជ្រើស​ឯកសារ csv ដើម្បី​នាំចូល

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
km: ជ្រើស​តួអក្សរ​សម្រង់

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
km: ជ្រើស​អត្ថបទ​កូដិក

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
km: កំណត់​តួអក្សរ​សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន​ផ្ទាល់ខ្លួន

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
km: កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​វាល​ទៅ​សញ្ញា​ក្បៀស (,)

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
km: កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​វាល​ទៅ​តួអក្សរ​ផ្ទាល់ខ្លួន

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
km: កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​វាល​ទៅ​សញ្ញា​ចំណុច​ក្បៀស (;)

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
km: កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​វាល​ទៅ​តួអក្សរ​ដកឃ្លា

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
km: កំណត់​សញ្ញា​បំបែក​វាល​ទៅ​តួអក្សរ​ថេប

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
km: ពេល​នាំចូល​រំលង​ជួរដេក​ទី​មួយ​របស់​ឯកសារ csv

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
km: <para>បញ្ជាក់​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​កាលបរិច្ឆេទ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ csv របស់​អ្នក ។ ប្រើ​លំដាប់​ខាងក្រោម​ដើម្បី​ជួយ​អ្នក​កំណត់​ទ្រង់ទ្រាយ ៖</para><para><list><item>y ៖ ឆ្នាំ​ដែល​មាន ២ តួលេខ</item><item>Y ៖ ឆ្នាំ​ដែល​មាន ៤ តួលេខ</item><item>m ៖ ខែ​ដែល​មាន ១ ឬ ២ តួលេខ</item><item>M ៖ ខែ​ដែល​មាន ២ តួលេខ</item><item>d ៖ ថ្ងៃ​ដែល​មាន ១ ឬ ២ តួលេខ</item><item>D ៖ ថ្ងៃ​ដែល​មាន ២ តួលេខ</item><item>H ៖ ម៉ោង​ដែល​មាន ២ តួលេខ</item><item>I ៖ នាទី​ដែល​មាន ២ តួលេខ</item><item>S ៖ វិនាទី​ដែល​មាន ២ តួលេខ</item></list></para><para>ឧទាហរណ៍ ៖ "Y-M-D" ត្រូវគ្នា​ជាមួយ​ទម្រង់ "២០១២-០១-០៤"</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​កម្មវិធី​នាំចូល​រំលង​ជួរដេក​ទី​មួយ​នៃ​ឯកសារ csv របស់​អ្នក ។ ជាទូទៅ​ជួរ​ទី​មួយ​របស់​ឯកសារ csv គឺជា​ជួរ​មតិយោបល់​ដែល​ពណ៌នា​ពី​លំដាប់​វាល​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​នាំចេញ​វាល​ជំនួញ​របស់​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់​ឯកសារ​លទ្ធផល vCard ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​នាំចេញ​ឈ្មោះ​បង្ហាញ​របស់​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់​វាល​ឈ្មោះ​ពេញ​របស់ vCard ។ វា​អាច​ទាមទារ​ឲ្យ​ប្រើឈ្មោះ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​ក្នុង GMail ឬ Android ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​នាំចេញ​កូនសោ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​របស់​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់​ឯកសារ​លទ្ធផល vCard ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​នាំចេញ​វាល​ផ្សេងទៀត​របស់​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់​ឯកសារ​លទ្ធផល vCard ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​នាំចេញ​រូបភាព​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់​ឯកសារ​លទ្ធផល vCard ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​នាំចេញ​វាល​ឯកជន​របស់​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់​ឯកសារ​លទ្ធផល vCard ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
km: ជ្រើស​ការ​អ៊ិនកូដ​តួអក្សរ​សម្រាប់​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ csv របស់​អ្នក ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
km: ជ្រើស​តួអក្សរ​ដែល​ឯកសារ csv របស់​អ្នក​ប្រើ​ដើម្បី "ដកស្រង់" សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន​វាល ប្រសិនបើ​តួអក្សរ​នោះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​អត្ថបទ ។ ឧទាហរណ៍ ប្រសិនបើ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ជា​សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន​វាល នោះ​សញ្ញា​ក្បៀស​ដែល​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​អត្ថបទ​នឹង​ត្រូវ​បាន "ដកស្រង់" ដោយ​តួអក្សរ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ទីនេះ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​ជ្រើសរើស​ឯកសារ ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ឯកសារ csv ដើម្បី​នាំចូល ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
km: បញ្ចូល​តួអក្សរ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ជា​តួអក្សរ​សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន​ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​បញ្ចូល​ច្រើន​ជាង​មួយ​តួអក្សរ មានតែ​តួអក្សរ​ដំបូង​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ហើយ​តួអក្សរ​ដែល​នៅសល់​នឹង​ត្រូវ​បាន​មិន​អើពើ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ប្រសិនបើ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ csv របស់​អ្នក​​ប្រើ​តួអក្សរ​ផ្សេងទៀត​ជា​សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន​វាល​សម្រាប់​ទិន្នន័យ ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ប្រសិនបើ​ឯកសារ csv របស់​អ្នក​ប្រើ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ជា​សញ្ញា​បំបែក​វាល ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ប្រសិនបើ​ឯកសារ csv របស់​អ្នក​ប្រើ​សញ្ញា​ចំណុច​ក្បៀស (;) ជា​សញ្ញា​បំបែក​វាល ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ប្រសិនបើ​ឯកសារ csv របស់​អ្នក​ប្រើ​តួអក្សរ​ដកឃ្លា ជា​សញ្ញា​បំបែក​វាល ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ប្រសិនបើ​ឯកសារ csv របស់​អ្នក​ប្រើ​តួអក្សរ​ថេប ជា​សញ្ញា​បំបែក​វាល ។

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Latin1
km: ឡាតាំង ១

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
km: មូលដ្ឋាន (%1)

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Microsoft Unicode
km: យូនីកូដ Microsoft

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Unicode
km: យូនីកូដ

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ពុម្ព '%1' មែន​ឬ ?

[ctx: @label]
en: File to import:
km: ឯកសារ​ត្រូវ​នាំចូល ៖

[ctx: @label]
en: Importing contacts
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
km: មិនទាន់​មាន​ពុម្ព​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ ៖

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
km: កូឌិក​អត្ថបទ ៖

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
km: សម្រង់​អត្ថបទ ៖

[ctx: @option:check]
en: Business fields
km: វាល​ពាណិជ្ជកម្ម

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ជា​ឈ្មោះ​ពេញ

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
km: ការ​អ៊ីនគ្រីប​សោ

[ctx: @option:check]
en: Other fields
km: វាល​ផ្សេងៗ

[ctx: @option:check]
en: Pictures
km: រូបភាព

[ctx: @option:check]
en: Private fields
km: វាល​ឯកជន

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
km: រំលង​ជួរដេកទីមួយ​របស់ឯកសារ

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
km: សញ្ញា(,)

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
km: សញ្ញា(;)

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
km: ចន្លោះ

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
km: រាងជា​តារាង

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
km: ឧបករណ៍​កំណត់ព្រំដែន

[ctx: @title:group]
en: Export options
km: ជម្រើស​នាំចេញ

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
km: ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​នាំចេញ ៖

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
km: ប្រអប់នាំចូល CSV

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
km: នាំចូល vCard

[ctx: @title:window]
en: No templates available
km: មិនមាន​ពុម្ព​នោះ​ទេ

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
km: ជ្រើស vCard ដែល​ត្រូវ​នាំចូល

[ctx: @title:window]
en: Template Name
km: ឈ្មោះ​ពុម្ព

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
km: ការ​ជ្រើស​ពុម្ព

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​នាំចូល vCard

en: Export CSV file...
km: នាំចេញ​ឯកសារ CSV...

en: Export GMX file...
km: នាំចេញ​ឯកសារ GMX...

en: Export LDIF file...
km: នាំចេញ​ឯកសារ LDIF...

en: Export contacts to a GMX address book file.
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន់​ឯកសារ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន GMX ។

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​​ទៅកាន់​ឯកសារ​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ​តម្លៃ​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា(,) ។

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​កាន់​ឯកសារ vCard 2.1 ។

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​កាន់ឯកសារ vCard 3.0 ។

en: Export contacts to an LDIF file.
km: នាំចេញ​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​កាន់​ឯកសារ LDIF ។

en: Export vCard 2.1...
km: នាំចេញ vCard 2.1...

en: Export vCard 3.0...
km: នាំចេញ vCard 3.0...

en: GMX address book file (*.gmxa)
km: ឯកសារ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន GMX (*.gmxa)

en: Import CSV file...
km: នាំចូល​ឯកសារ CSV...

en: Import GMX file...
km: នាំចូល​ឯកសារ GMX...

en: Import LDIF file...
km: នាំចូល​ឯកសារ LDIF...

en: Import contacts from a GMX address book file.
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​ពី​ឯកសារ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន GMX ។

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​ពី​ឯកសារ​ក្នុងទ្រង់ទ្រាយ​តម្លៃ​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​(,) ។

en: Import contacts from a vCard file.
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​ពី​ឯកសារ vCard ។

en: Import contacts from an LDAP server.
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ LDAP ។

en: Import contacts from an LDIF file.
km: នាំចូល​ទំនាក់ទំនង​ពី​ឯកសារ LDIF ។

en: Import vCard...
km: នាំចូល vCard...

en: Which contact do you want to export?
km: តើ​ទំនាក់ទំនង​ណាមួយ​ដែល​អ្នក​ចង់​នាំចេញ ?

en: You have not selected any contacts to export.
km: អ្នក​មិនបាន​ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង​ដើម្បីនាំចេញ​ទេ ។
