kcalc - en to km translation catalogue (177 entries)

en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
km: 
    	KCalc អាច​គណនា​លេខ​ដែល​មាន​ចំនួន​តួ​ច្រើន​ជាង​ចំនួន​តួ
    	ដែល​វា​អាច​បង្ហាញ ។ ការ​កំណត់​នេះ​ផ្ដល់​នូវ​ចំនួន​តួលេខ​អតិបរមា
    	ដែល​អាច​បង្ហាញ មុន​នឹង Calc ចាប់ផ្ដើម​ប្រើ​ការ​កំណត់​វិទ្យាសាស្ត្រ
    	ដូចជា 2.34e12 ។

en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
km: 
            ជ្រើស​ត្រូ​វប្រើ​កំណត់​សម្គាល់​​ Two's Complement សម្រាប់លេខ​​គោល​ពីរ គោល​ប្រាំបី
            និង​គោល​ដប់ប្រាំមួយ ។ នេះ​ជា​កំណត់​សម្គាល់​ធម្មតា​ដើម្បី​បង្ហាញ
            លេខ​អវិជ្ជមាន​នៅ​ក្នុង​កុំព្យូទ័រ ។

en: &Background:
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

en: &Beep on error
km: ប៊ីប​ពេល​មាន​កំហុស

en: &Bin
km: ពីរ

en: &Button font:
km: ពុម្ពអក្សរ​ប៊ូតុង ៖

en: &Constants
km: អថេរ

en: &Dec
km: ដប់

en: &Display font:
km: ​ពុម្ពអក្សរ​បង្ហាញ ៖

en: &Foreground:
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ ៖

en: &Functions:
km: អនុគមន៍ ៖

en: &Maximum number of digits:
km: ចំនួន​ខ្ទង់​អតិបរមា ៖

en: &Memory:
km: សតិ ៖

en: &Numbers:
km: លេខ ៖

en: &Settings
km: ការ​កំណត់

en: 10 to the power of x
km: ១០ ស្វ័យ​គុណ x

en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
km: របៀប​ធម្មតា ដែល​មាន​តែ​ប៊ូតុង​​ម៉ាស៊ីនគិត​លេខ​មូលដ្ឋាន​ត្រូវ​បានបង្ហាញ

en: Add display to memory
km: បន្ថែម​កា​របង្ហាញ​ទៅ​សតិ

en: Add to memory
km: បន្ថែមមតិ

en: Arc cosine
km: អ័ក្ស​កូស៊ីនុស

en: Arc sine
km: អ័ក្ស​ស៊ីនុស

en: Arc tangent
km: អ័ក្ស​តង់សង់

en: Atomic && Nuclear
km: អាតូម និង​នុយក្លេអ៊ែរ

en: Backspace
km: លុបថយក្រោយ

en: Bitwise AND
km: ឈ្នាប់ AND

en: Bitwise OR
km: ឈ្នាប់ OR

en: Bitwise XOR
km: ឈ្នាប់ XOR

en: Button & Display Colors
km: ពណ៌​បង្ហាញ​ប៊ូតុង

en: Button Colors
km: ពណ៌​ប៊ូតុង

en: Change sign
km: ប្តូរ​សញ្ញា

en: Choose From List
km: ជ្រើស​ពី​បញ្ជី

en: Clear
km: ជម្រះ

en: Clear all
km: ជម្រះ​ទាំងអស់

en: Clear data store
km: ជម្រះ​ការ​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​

en: Click on a Bit to toggle it.
km: ចុច​លើ​ប៊ីត a ដើម្បី​បិទ/បើក​វា ។

en: Close parenthesis
km: បិទ​វង់ក្រចក​

en: Colors
km: ពណ៌

en: Constants
km: ថេរ

en: Constants &Buttons
km: ប៊ូតុង​អថេរ

en: Cosine
km: កូស៊ីនុស

en: Ctrl+2
km: បញ្ជា(Ctrl)+2

en: Cube
km: ​គូប

en: Cube root
km: ឫស​គូប

en: Decimal point
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Define Constants
km: កំណត់​ថេរ

en: Degrees, radians or grads
km: ដឺក្រេ រ៉ាដ្យង់ ឬ​ពិន្ទុ

en: Delete last data item
km: លុប​ធាតុ​ទិន្នន័យ​ចុង​ក្រោយ

en: Display Colors
km: ពណ៌​បង្ហាញ

en: Division
km: វិធី​ចែក

en: Earth Acceleration
km: ការ​បង្កើន​ល្បឿន​​ផែនដី

en: Easy Calculator Mode
km: របៀប​ម៉ាស៊ីន​គិតលេខ​ងាយស្រួល

en: Electromagnetism
km: អេឡិចត្រូម៉ាញ៉េទិច

en: Elementary Charge
km: ការ​ផ្ទុក​ដំបូង

en: Enter data
km: បញ្ចូល​ទិន្នន័យ

en: Euler Number
km: លេខ Euler

en: Exponent
km: និទស្សន្ត

en: Exponential function
km: អនុគមន៍​អិច​ស្ប៉ូណង់​ស្យែល

en: Factorial
km: ហ្វាក់តូរីយ្យែល

en: Fine-Structure Constant
km: អថេរ​រចនាសម្ព័ន្ធ​ល្អ

en: Font
km: ពុម្ព​អក្សរ

en: General
km: ទូទៅ

en: General Settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Golden Ratio
km: សមាមាត្រ​ពណ៌មាស

en: Gravitation
km: ទំនាញ

en: Group digits
km: ​តួលេខ​ជា​ក្រុម

en: He&x
km: ដប់​ប្រាំមួយ

en: He&xadecimals:
km: គោល​ដប់​ប្រាំមួយ ៖

en: Hyperbolic cosine
km: កូស៊ីនុស​អ៊ីពែរបូល

en: Hyperbolic mode
km: របៀប​អ៊ីពែរបូល

en: Hyperbolic sine
km: ស៊ីនុស​អ៊ីពែរបូល

en: Hyperbolic tangent
km: តង់សង់​អ៊ីពែរបូល

en: Integer division
km: វិធី​ចែក​ចំនួន​គត់

en: Inverse hyperbolic cosine
km: កូស៊ីនុស​អ៊ីពែរបូល​ច្រាស

en: Inverse hyperbolic sine
km: ស៊ីនុស​អ៊ីពែរបូល​ច្រាស

en: Inverse hyperbolic tangent
km: តង់សង់​អ៊ីពែរបូល​ច្រាស

en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
km: KCalc អាច​គណនា​ជា​មួយ​តួលេខ​​ច្រើន​ជាង​លេខ​ដែល​សម​នៅ​ក្នុង​កា​របង្ហាញ ។ ការ​កំណត់​នេះ​ផ្ដល់​នូវ​​ការ​បង្ហាញចំំនួន​តួលេខ​អតិបមមមុន​នឹង KCalcចាប់ផ្ដើម​ប្រើ​កំណត់​សម្គាល់​វិទ្យាសាស្ត្រ ឧ. កំណត់​សម្គាល់​នៃ​ប្រភេទe 2.34e1 ។.

en: KDE Calculator
km: ម៉ាស៊ីន​គិត​លេខ​របស់ KDE

en: Last stat item erased
km: បាន​លុប​ធាតុ​ស្ថិតិ​ចុងក្រោយ

en: Left bit shift
km: អង្កិល​ប៊ីត​ទៅ​ឆ្វេង

en: Light Speed
km: ល្បឿន​ពន្លឺ

en: List of user programmable constants
km: បញ្ជី​អថេរ​អ្នក​ប្រើ ដែល​អាច​សរសេរ​កម្មវិធី​បាន

en: Log
km: កំណត់​ហេតុ

en: Logarithm to base 10
km: លោការីត​គោល ១០

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: Mathematics
km: គណិត​វិទ្យា

en: Maximum number of digits displayed
km: ចំនួន​តួលេខ​អតិបរមា ដែល​អាច​​​បង្ហាញ ។

en: Maximum number of digits displayed.
km: ចំនួន​តួលេខ​អតិបរមា ដែល​អាច​​​បង្ហាញ ។

en: Mean
km: មធ្យម

en: Median
km: មេដ្យាន

en: Memory clear
km: ជម្រះ​សតិ

en: Memory recall
km: ការ​ហៅ​សតិ​ឡើងវិញ

en: Memory store
km: ទុក​ក្នុង​សតិ

en: Minus
km: ដក

en: Misc
km: ផ្សេងៗ

en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
km: របៀប​មាន​ប៊ូតុង​ស្ថិតិ​បន្ថែម និង​ប៊ូតុង​ថេរ​ជា​ជម្រើស

en: Mode with science buttons and optional constants buttons
km: របៀប​មាន​ប៊ូតុង​វិទ្យាសាស្ត្រ និង​ប៊ូតុង​ថេរ​ជា​ជម្រើស

en: Modulo
km: រក​សំណល់

en: Multiplication
km: វិធីគុណ

en: Name of the user programmable constants.
km: ឈ្មោះ​អថេរ​អ្នក​ប្រើ ដែល​អាច​សរសេរ​កម្មវិធី​បាន ។

en: Natural log
km: លោការីត​ធម្មជាតិ

en: New Name for Constant
km: ឈ្មោះ​ថ្មី​សម្រាប់​អថេរ

en: New name:
km: ឈ្មោះ​ថ្មី ៖

en: Number of data entered
km: ចំនួន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​បញ្ចូល

en: Number of fixed decimal digits
km: ចំនួន​ខ្ទង់​ក្រោយ​ក្បៀស​ថេរ

en: Number of fixed decimal digits.
km: ចំនួន​ខ្ទង់​ក្រោយ​ក្បៀស​ថេរ ៖

en: Numeral System Mode
km: របៀប​ប្រព័ន្ធ​លេខ

en: Numeric base
km: លេខ​គោល

en: O&perations:
km: ប្រមាណវិធី ៖

en: Open parenthesis
km: បើក​វង់ក្រចក

en: Percent
km: ភាគរយ

en: Permeability of Vacuum
km: ភាព​ជ្រាបចូលនៃ​សុញ្ញកាស

en: Planck's Constant
km: អថេរ​របស់ Planck

en: Plus
km: បូក

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: Predefined
km: កំណត់​ជា​មុន

en: Reciprocal
km: ទៅវិញ​ទៅមក

en: Result
km: លទ្ធផល

en: Right bit shift
km: អង្កិល​ប៊ីត​ទៅ​ស្ដាំ

en: Sample standard deviation
km: គម្លាត​គំរូ​ជា​​គំរូ

en: Science Calculator Mode
km: របៀប​ម៉ាស៊ីនគិតលេខ​វិទ្យាសាស្ត្រ

en: Science Mode
km: របៀប​វិទ្យាសាស្ត្រ

en: Second button function
km: មុខងារ​ប៊ូតុង​ទីពីរ

en: Select Display Font
km: ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ​បង្ហាញ

en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
km: ជ្រើស​ត្រូ​វប្រើ​កំណត់​សម្គាល់ Two's Complement សម្រាប់​លេខ​គោល​ពីរ គោលប្រាំបី និង​គោល​ដប់ប្រាំមួយ ។ នេះ​ជា​កំណត់​សម្គាល់​ធម្មតា​ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ​អវិជ្ជមាន​សម្រាប់​លេខ​មិនមែនជា​គោល​ដប់នៅ​ក្នុង​កុំព្យូទ័រ ។

en: Set &decimal precision
km: កំណត់​ចំនួន​ខ្ទង់​ទសភាគ

en: Set Name
km: កំណត់​ឈ្មោះ

en: Shift
km: ប្ដូរ(Shift)

en: Show &result in window title
km: បង្ហាញ​លទ្ធផល​ក្នុង​ចំណង​ជើង​បង្អួច

en: Show B&it Edit
km: បង្ហាញ​កា​រកែសម្រួល​ប៊ីត

en: Simple Mode
km: របៀប​ធម្មតា

en: Sine
km: ស៊ីនុស

en: Square
km: ការេ

en: Square root
km: ឫស​ការេ

en: St&atistic functions:
km: អនុគមន៍​ស្ថិតិ ៖

en: Standard deviation
km: គម្លាត​គំរូ

en: Stat mem cleared
km: បាន​ជម្រះ​សតិ​ស្ថិតិ

en: Statistic Calculator Mode
km: ប៊ូរបៀប​ម៉ាស៊ីន​គិតលេខ​ស្ថិតិ

en: Statistic Mode
km: របៀប​ស្ថិតិ

en: Subtract from memory
km: ដក​ពី​សតិ

en: Sum of all data items
km: ផលបូក​នៃ​ធាតុ​ទិន្នន័យ​ទាំងអស់

en: Sum of all data items squared
km: ផលបូក​នៃ​​ធាតុ​ទិន្នន័យ​ទាំងអស់ រួច​លើក​ជា​ការេ

en: Switch base to binary.
km: ប្តូរ​ទៅ​គោល​ពីរ ។

en: Switch base to decimal.
km: ប្តូរ​ទៅ​គោល​ដប់ ។

en: Switch base to hexadecimal.
km: ប្តូរ​ទៅ​គោល​ដប់​ប្រាំ​មួយ ។

en: Switch base to octal.
km: ប្តូរ​ទៅ​គោល​ប្រាំ​បី ។

en: Tangent
km: តង់សង់

en: The background color of the display.
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​នៃ​ការ​បង្ហាញ ។

en: The color of function buttons.
km: ពណ៌​ប៊ូតុង​អនុគមន៍ ។

en: The color of hex buttons.
km: ពណ៌​ប៊ូតុង​គោល​ដប់​ប្រាំ​មួយ ។

en: The color of memory buttons.
km: ពណ៌​ប៊ូតុង​សតិ ។

en: The color of number buttons.
km: ពណ៌​ប៊ូតុង​លេខ ។

en: The color of operation buttons.
km: ពណ៌​ប៊ូតុង​ប្រមាណវិធី ។

en: The color of statistical buttons.
km: ពណ៌​ប៊ូតុង​ស្ថិតិ ។

en: The font to use for the buttons
km: ពុម្ពអក្សរ​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់ប៊ូតុង

en: The font to use for the buttons.
km: ពុម្ពអក្សរ​​ត្រូវ​ប្រើសម្រាប់​ប៊ូតុង ។

en: The font to use in the display
km: ពុម្ពអក្សរ​​ត្រូវ​ប្រើ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ ។

en: The font to use in the display.
km: ពុម្ពអក្សរ​​ត្រូវ​ប្រើ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ ។

en: The foreground color of the display.
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​នៃ​ការ​បង្ហាញ ។

en: Thermodynamics
km: ឧណ្ហកម្បនា

en: Third power
km: ស្វ័យ​គុណ​បី

en: Whether to beep on error
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បន្លឺ​សំឡេង​ឬ​ទេ ពេល​មាន​កំហុស

en: Whether to beep on error.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បន្លឺ​សំឡេង​ឬ​ទេ ពេល​មាន​កំហុស ។

en: Whether to group digits
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ដាក់​តួលេខ​ជា​ក្រុម​ឬ​ទេ

en: Whether to group digits.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ដាក់​តួលេខ​ជា​ក្រុម​ឬ​ទេ ។

en: Whether to show constant buttons.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ប៊ូតុង​អថេរ​ឬ​ទេ ។

en: Whether to show the bit edit widget.
km: ថាតើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ធាតុ​កែសម្រួល​ប៊ីត​ឬក៏​អត់ ។

en: Whether to show the result in the window title
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ក្នុង​ចំណង​ជើង​បង្អួច​ឬ​ទេ

en: Whether to show the result in the window title.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ក្នុង​ចំណង​ជើង​បង្អួច​ឬ​ទេ ។

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
km: ថាតើ​ត្រូវ​ប្រើ Two's Complement សម្រាប់​លេខ​ដែល​មិនមែន​ជា​គោល​ដប់

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ប្រើ Two's Complement សម្រាប់លេខ​គ្មាន​ក្បៀស​ដែរឬទេ ។

en: Whether to use fixed decimal places
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ប្រើ​ចំនួន​ខ្ទង់​ក្រោយ​ក្បៀស​ថេរ​ឬ​ទេ ។

en: Whether to use fixed decimal places.
km: ថា​តើ​ត្រូវ​ប្រើ​ចំនួន​ខ្ទង់​ក្រោយ​ក្បៀស​ថេរ​ឬ​ទេ ។

en: Write display data into memory
km: សរសេរ​ទិន្នន័យ​បង្ហាញ​ទៅ​ក្នុ​ងសតិ

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
km: រក្សាទុក

en: n Choose m
km: n ជ្រើស m

en: x to the power of 1/y
km: x ស្វ័យ​គុណ 1/y

en: x to the power of y
km: x ស្វ័យ​គុណ y
