kcmkonqhtml - en to km translation catalogue (271 entries)

en:  day |  days
km[0]: ថ្ងៃ

en:  second |  seconds
km[0]: វិនាទី

en: &Black on white
km: ខ្មៅ​លើ​ស

en: &Export...
km: នាំចេញ...

en: &Fixed font:
km: ពុម្ព​អក្សរ​ថេរ ៖

en: &Foreground:
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងមុខ ៖

en: &Host or domain name:
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ​ដែន ៖

en: &Import...
km: នាំចូល...

en: &Java
km: Java

en: &Java policy:
km: គោលការណ៍ Java ៖

en: &Maximum completions:
km: ការ​បំពេញ​អតិបរមា ៖

en: &Medium font size:
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​មធ្យម ​៖

en: &New...
km: ថ្មី...

en: &Path to Java executable, or 'java':
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់ Java ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ឬ 'java' ៖

en: &Show close button on tabs
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ នៅ​លើ​ផ្ទាំង

en: &Suppress images
km: ទប់ស្កាត់​រូបភាព

en: &Use same size for all elements
km: ប្រើ​ទំហំ​ដូចគ្នា សម្រាប់​ធាតុ​ទាំងអស់

en: &Use security manager
km: ប្រើ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សុវត្ថិភាព

en: &White on black
km: ស​លើ​ខ្មៅ

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១៩៩៩ - ២០០១ ដោយ​ក្រុម​អ្នក​បង្កើត Konqueror

en: 10
km: ១០

en: 11
km: ១១

en: 12
km: ១២

en: 14
km: ១៤

en: 16
km: ១៦

en: 20
km: ២០

en: 24
km: ២៤

en: 32
km: ៣២

en: 48
km: ៤៨

en: 64
km: ៦៤

en: 7
km: ៧

en: 8
km: ៨

en: 9
km: ៩

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
km: <b>​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ</b><p>ខាង​ក្រោយ​ទ្វា​នេះ​មាន​ផ្ទុក​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​លំនាំ​ដើម​ផ្ទាល់​ខ្លួន ដែល​អាច​ជ្រើស ។</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
km: <b>ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ</b><p>ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយនេះ ជា​ពណ៌​ដែល​បង្ហាញ​ពី​ក្រោយ​អត្ថបទ​លំនាំដើម ។ រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​នឹង​បដិសេធ​វា ។</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
km: <b>ខ្មៅ​លើ​ស</b><p>នេះ​ជា​អ្វី​ដែល​អ្នក​ឃើញ​ជា​ធម្មតា ។</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
km: <b>ផ្ទាល់ខ្លួន</b><p>ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ពណ៌​ផ្ទាល់ខ្លួន​ជា​ពណ៌​លំនាំ​ដើម ។</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
km: <b>គ្រួសារ​ពុម្ព​អក្សរ</b><p>គ្រួសារ​ពុម្ព​អក្សរ​គឺ​ជា​ក្រុម​នៃ​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ស្រដៀង​គ្នា ដែល​មាន​សមាជិក​ដូចជា ដិត ទ្រេត ឬ​ចំនួន​ណា​មួយ​ដែល​រៀបរាប់​ខាង​លើ ។</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
km: <b>ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងមុខ</b><p>ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ ជា​ពណ៌​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​គូរ​អត្ថបទ​ ។</p>

en: <b>Images</b>
km: <b>រូបភាព</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
km: <b>សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម</b><p>សូម​មើល http://www.w3.org/Style/CSS សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី cascading style sheets ។</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
km: <b>សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម</b><p>ប្រើ​ប្រអប់​ក្រុម​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ពី​របៀប​ដែល Konqueror នឹង​បង្ហាញ ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម ។</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
km: <b>ទប់ស្កាត់​រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ</b><p>ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​នឹង​ទប់ស្កាត់ Konqueror មិន​ឲ្យ​ផ្ទុក​រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ។</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
km: <b>ទប់ស្កាត់​រូបភាព</b><p>ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​វា​​នឹង​ទប់ស្កាត់ Konqueror មិន​ឲ្យ​ផ្ទុក​រូបភាព ។</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
km: <b>ប្រើ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​មធ្យោយបាយ​ងាយស្រួល​</b><p>ការ​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​ពុម្ព​អក្សរ​ ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ និង​ពណ៌​ពុម្ព​អក្សរ​លំនាំ​ដើម ដោយ​ចុច​កណ្ដុរ​ច្រើន​ដង​ ។ គ្រាន់​តែ​ចូល​ទៅ​កាន់​ផ្ទាំង ប្តូរ​តាម​បំណង និង​ជ្រើស​ជម្រើស​តាម​បំណង​របស់​អ្នក ។</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
km: <b>ប្រើ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​លំនាំ​ដើម</b><p>ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ប្រើ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​លំនាំ​ដើម ។</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
km: <b>ប្រើ​ពណ៌​ដូចគ្នា​សម្រាប់​អត្ថបទ​ទាំងអស់</b><p>ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​អនុវត្ត​ពណ៌​ដែល​បាន​ជ្រើស​របស់​អ្នក ជា​ពុម្ព​អក្សរ​លំនាំ​ដើម ព្រម​ទាំង​ពុម្ព​អក្សរ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទាំង​ឡាយ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​លម្អិត​ក្នុង​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម ។</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
km: <b>ប្រើ​គ្រួសារ​ដូចគ្នា សម្រាប់​អត្ថបទ​ទាំងអស់</b><p>ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​បដិសេធ​ពុម្ព​អក្សរ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​គ្រប់​ទី​កន្លែង ជំនួស​ឲ្យ​ពុម្ព​អក្សរ​មូលដ្ឋាន ។</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
km: <b>ប្រើ​ទំហំ​ដូចគ្នា សម្រាប់​ធាតុ​ទាំងអស់</b><p>ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​បដិសេធ​ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ ផ្ទាល់​ខ្លួន ហើយ​ប្រើ​ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ​មូលដ្ឋាន ។ ពុម្ព​អក្សរ​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​ទំហំ​ដូចគ្នា ។</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
km: <b>ប្រើ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​ដែល​កំណត់​ដោយ​អ្នក​ប្រើ</b><p>បើ​ធីក​ប្រអប់​នេះ នោះ Konqueror នឹង​ព្យាយាម​ផ្ទុក​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​ដែល​កំណត់​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​មួយ​ក្នុង​ទីតាំង​ខាង​ក្រោម ។ សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បដិសេធ​ទាំងស្រុង​ពី​របៀប​ដែល​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ត្រូវ​បង្ហាញ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​របស់​អ្នក ។ ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​លម្អិត​គួរ​មាន​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​ត្រឹមត្រូវ ៖ (មើល http://www.w3.org/Style/CSS សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី cascading style sheets) ។</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
km: <b>ស​លើ​ខ្មៅ</b><p>នេះ​ជា​ពណ៌​ចម្រុះ​បញ្ច្រាស​ធម្មតា​របស់​អ្នក ។</p>

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
km: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្កើត​បញ្ជី​តម្រង​មួយ ដែល​ត្រូវ​បាន​ពិនិត្យ​ជាមួយ​រូបភាព និង​​ស៊ុម​តំណ ។ URL ដែល​ផ្គូផ្គង​អាច​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ចោល ឬ​ជំនួស​ដោយ​កន្លែង​ដាក់​រូបភាព​មួយ ។

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
km: <h1>កម្មវិធី​រុករក Konqueror</h1> នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មុខងារ​របស់​កម្មវិធី​រុករក Konqueror ។ សូម​ចំណាំ​ថា មុខងារ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ​ត្រូវ​តែ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ប្រើ​ម៉ូឌុល​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​"កម្មវិធី​​គ្រប់គ្រង​​ឯកសារ" ។ អ្នក​អាច​ធ្វើ​ការ​កំណត់​ខ្លះ ពី​របៀប​ដែល Konqueror គួរ​ត្រូវ​ដោះស្រាយ​កូដ HTML ក្នុង​ទំព័រ​បណ្ដាញ​​ដែល​វា​ផ្ទុក ។ ជា​ធម្មតា​មិន​ចាំបាច់​ប្តូរ​អ្វីៗ​នៅទីនេះ​ទេ ។

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
km: <h1>ពុម្ព​អក្សរ Konqueror</h1>លើ​ទំព័រ​នេះ អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ថា​តើ​ពុម្ព​អក្សរ Konqueror ណាខ្លះ ដែល​គួរ​ប្រើ ដើម្បី​​បង្ហាញ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ពេល​អ្នក​មើល ។

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
km: <h1>​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម Konqueror</h1> ម៉ូឌុល​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​អនុវត្ត​ការ​កំណត់​ពណ៌ និង​ពុម្ពអក្សរ​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក​ទៅ​ឲ្យ Konqueror ដោយ​ប្រើ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម (CSS) ។ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​លម្អិត​ជម្រើស​អនុវត្ត​រចនាប័ទ្ម​សន្លឹក​ដែល​បាន​សរសេរ​ដោយ​ផ្ទាល់​របស់​អ្នក ដោយ​ចង្អុល​ទៅ​កាន់​ទីតាំង របស់​វា ។​<br/> ចំណាំ​ថា​ការ​កំណត់​ទាំង​នេះ​តែងតែ​មាន​អាទិភាព​មុន​ការ​កំណត់​ផ្សេង ទាំងអស់​ដែល​បាន​ធ្វើ​ដោយ​បណ្ដាញ​អ្នក​និពន្ធ ។ វា​អាច​មាន​ប្រយោជន៍​ដល់​អ្នក​អន់​ភ្នែក ឬ​សម្រាប់​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ដែល​មិន​អាច​អាន​ដោយ​សារ​តែ​ការ​រចនា​អន់ ។

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
km: <h2>JavaScript</h2>នៅ​លើ​ទំព័រ​នេះ អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ថា​តើ​កម្មវិធី JavaScript ដែល​បាន​បង្កប់​ក្នុង​ទំព័រ​បណ្ដាញ​គួរ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រតិបត្តិ​ដោយ Konqueror ឬ​ទេ ។<h2>Java</h2>នៅលើ​ទំព័រ​នេះ អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ថា​តើ​កម្មវិធី​អាប់ភ្លេត Java ដែល​បាន​បង្កប់​ក្នុង​ទំព័រ​បណ្ដាញ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រតិបត្តិ​ដោយ Konqueror ឬ​ទេ ។<br /><br /><b>ចំណាំ ៖</b> មាតិកា​ដែល​សកម្ម​តែងតែ​ជួប​បញ្ហា​សុវត្ថិភាព​ច្រើន ដូច្នេះ​ហើយ​ទើប Konqueror អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ម៉ាស៊ីន​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រតិបត្តិ Java និង/ឬ កម្មវិធី JavaScript ។

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
km: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>ក្បាល ១</h1>
    <h2>ក្បាល ២</h2>
    <h3>ក្បាល ៣</h3>
    
    <p>សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ
    ប្រើ​មធ្យោបាយ​ងាយស្រួល សម្រាប់​អ្នក​ពិកា​ផ្នែក
     ។</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
km: <html>ពិនិត្យ​មើល​ពី​របៀប​ដែល Konqueror ដោះស្រាយ​តំណ​ខ្ពស់​ពេល​គូរ​បន្ទាត់​ពី​ក្រោម ៖ <br /><ul><li><b>បាន​អនុញ្ញាត</b> ៖ គូរ​បន្ទាត់​ពី​ក្រោម​តំណ​ជានិច្ច</li><li><b>មិន​បាន​អនុញ្ញាត</b> ៖ កុំ​គូរ​បន្ទាត់​ពី​ក្រោម​តំណ</li><li><b>បាន​តែ​ពេល​សំកាំង</b> ៖ គូរ​បន្ទាត់​ពី​ក្រោម ពេល​ដែល ​កណ្ដុរ​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ទី​ពី​លើ​តំណ</li></ul><br /><i>ចំណាំ ៖ និយមន័យ CSS របស់​តំបន់​​បណ្ដាញ​អាច​បដិសេធ​តម្លៃ​នេះ</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
km: ពិនិត្យ​មើល​ពី​របៀប​ដែល Konqueror បង្ហាញ​រូបភាព​មាន​ចលនា ៖ <br /><ul><li><b>បាន​បើក</b> ៖ បង្ហាញ​ចលនា​ទាំងអស់​ ។</li><li><b>មិន​បាន​អនុញ្ញាត</b> ៖ កុំ​បង្ហាញ​ចលនា បង្ហាញ​តែ​រូបភាព​ចាប់ផ្ដើម ។</li><li><b>បង្ហាញ​បាន​តែ​ម្ដង​</b> ៖ បង្ហាញ​ចលនា​ទាំងអស់ ប៉ុន្តែ​កុំ​ធ្វើ​វា​ពួក​វា​ម្ដង​ទៀត ។</li></ul>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
km: <html>កំណត់​ថាតើ Konqueror គួរ​ប្រើ​ជំហាន​រលូន​ដើម្បី​រមូរ​ទំព័រ HTML ឬ​ជំហាន​ទាំង​មូល ៖<br /><ul><li><b>ជា​និច្ច</b> ៖ ប្រើ​ជំហាន​រលូន​ជា​និច្ច​នៅ​ពេល​រមូរ​។</li><li><b>កុំ</b> ៖ កុំ​ប្រើ​ការ​រមូរ​រលូន រមូរ​ដោយ​ប្រើ​ជំហាន​ទាំងមូល​ជំនួស​វិញ ។</li><li><b>នៅ​ពេល​មាន​ប្រសិទ្ធភាព</b> ៖ ប្រើ​តែ​ការ​រមូរ​រលូន​នៅ​លើ​ទំព័រ​ដែល​វា​អាច​សម្រេច​ជាមួយ​ការ​ប្រើ​អន្តរការី​របស់​ធនធាន​ប្រព័ន្ធ ។</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
km: <html>បើ​ធីក​ប្រអប់​នេះ នោះ Konqueror នឹង​ផ្ទុក​រូបភាព​ណា​មួយ​ដែល​បាន​បង្កប់​ក្នុង​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ បើ​មិន​ដូច្នោះ​ទេ វា​នឹង​បង្ហាញ​កន្លែង​ដាក់​សម្រាប់​រូបភាព​នោះ ហើយ​អ្នក​អាច​ផ្ទុក​រូបភាព​ដោយ​ដៃ​ដោយ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​រូបភាព ។<br /> បើ​​អ្នក​មាន​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​យឺត នោះ​អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​ជួយ​បង្កើន​ល្បឿន​ការ​រុករក​របស់​អ្នក ។</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
km: <html>បើ​ធីក​ប្រអប់​នេះ នោះ Konqueror នឹង​គូរ​ស៊ុម​មួយ​ជា​កន្លែង​ដាក់​ជុំវិញ​រូបភាព​ដែល​មិន​ទាន់ ​បាន​ផ្ទុក​ពេញលេញ​នៅ​ឡើយ​ក្នុង​ទំព័រ​បណ្ដាញ ។ <br />ពិសេស​បើ​អ្នក​មាន​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​យឺត ​មួយ​នោះ​អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្កើន​ការ​​រុករក​របស់​អ្នក ។</html>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
km: <p>ប្រអប់​នេះ​មាន​ដែន និង​ម៉ាស៊ីន​ដែល​អ្នក​បាន​កំណត់​គោលការណ៍ Java ជាក់​លាក់​មួយ ។ គោលការណ៍​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជំនួស​ឲ្យ​គោលការណ៍​លំនាំ​ដើម ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ ឬ​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អាប់ភ្លេត​ Java នៅ​លើ​ទំព័រ​ផ្ញើ​តាម​ដែន ឬ​ម៉ាស៊ីន​ទាំងនេះ​ ។</p><p>ជ្រើស​គោលការណ៍​មួយ ហើយ​ប្រើ​វត្ថុ​បញ្ជា​នៅ​ខាង​ស្តាំ ដើម្បី​កែ​សម្រួល​វា ។</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
km: <p>ប្រអប់​នេះ​មាន​ដែន និង​ម៉ាស៊ីន​ដែល​អ្នក​បាន​កំណត់​គោលការណ៍ JavaScript ។ គោលការណ៍​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជំនួស​ឲ្យ​គោលការណ៍​លំនាំ​ដើម សម្រាប់​ធ្វើ​ឲ្យ JavaScript លើ​ទំព័រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូន​ដោយ​ដែន ឬ​ម៉ាស៊ីន​ទាំងនេះ​អាច​ប្រើ​បាន ឬ​មិន​បាន ។</p><p>ជ្រើស​គោលការណ៍​ហើយ​ប្រើ​បញ្ជា​នៅ​ខាង​ស្តាំ ដើម្បី​កែ​សម្រួល​វា ។</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
km: <p>នេះ​ជា​គ្រួសារ​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន</p>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
km: <qt><p>បញ្ចូល​កន្សោម​ត្រូវ​ត្រង ។ តម្រង​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ជា ៖<ul><li>អក្សរ​ជំនួស​ដែល​មាន​រចនាប័ទ្ម​សែល ឧ. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, អក្សរ​ជំនួស <tt>*?[]</tt> អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ</li><li>កន្សោម​ធម្មតា​ពេញលេញ​ដោយ​នៅ​ជុំវិញ​ខ្សែ​អក្សរ '<tt>/</tt>', ឧ. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>ខ្សែ​អក្សរ​​តំណ​ណាមួយ​អាច​ត្រូវ​បាន​នាំមុខ​ដោយ '<tt>@@</tt>' ទៅកាន់​បញ្ជី (អនុញ្ញាត) ការ​ផ្គូផ្គង URL ណាមួយ​ដែល​មាន​អាទិភាព​លើ​តម្រង​​បញ្ជី​ខ្មៅ (ទប់ស្កាត់) ។

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
km: <qt><p>ទ្រង់ទ្រាយ​នាំចេញ​តម្រង​គឺជា​ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា ។ ឯកសារ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​បន្ទាត់​ក្បាល <tt>[AdBlock]</tt> បន្ទាប់​មក​តម្រង​ទាំងអស់​តាម​បន្ទាត់​នីមួយៗ ។

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
km: <qt><p>ទ្រង់ទ្រាយ​តម្រង​នាំចូល​គឺជា​ឯកសារ​អត្ថបទ​ធម្មតា ។ បន្ទាត់​ទទេ បន្ទាត់​មតិយោបល់​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ '<tt>!</tt>' និង​បន្ទាត់​ក្បាល <tt>[AdBlock]</tt> ត្រូវ​បានមិនអើពើ ។ បន្ទាត់​ផ្សេង​ទៀត​​ណាមួយ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ជា​កន្សោម​តម្រង ។

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម <qt>កន្សោម​តម្រង (ឧ. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp"></a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
km: <qt>ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី <a href="importhelp">ទ្រង់ទ្រាយ​នាំចូល</a><a href="exporthelp">ទ្រង់ទ្រាយ​នាំចេញ</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
km: បង្ហាញ​ទំព័រ​ទទេ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
km: បង្ហាញ​ទំព័រ​ណែនាំ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
km: បង្ហាញ​ចំណាំ​របស់​ខ្ញុំ

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
km: នៅ​ពេល Konqueror ចាប់ផ្ដើម ៖

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
km: ដែន​ជាក់លាក់

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
km: ដែន​ជាក់លាក់

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ

[ctx: @title:tab]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
km: សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
km: ផ្លាស់ប្តូរ​គោលការណ៍ Java

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
km: ផ្លាស់ប្តូរ​គោលការណ៍ JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
km: គោលការណ៍​ដែន​ជាក់លាក់

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
km: គោលការណ៍ Java ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
km: គោលការណ៍ JavaScript ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
km: ជ្រើស​គេហទំព័រ

en: A&nimations:
km: ចលនា ៖

en: A&utomatically load images
km: ផ្ទុក​រូបភាព​ស្វ័យប្រវត្តិ​

en: Accept
km: ព្រម​ទទួល

en: Accept all popup window requests.
km: ព្រម​ទទួល​សំណើ​បង្អួច​លេច​ឡើង​ទាំងអស់ ។

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
km: ព្រមទទួល​សំណើ​បង្អួច​លេច​ឡើង តែ​ពេល​តំណ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម​តាម​រយៈ​ការ​ចុច​កណ្ដុរ ឬ ប្រតិបត្តិការ​ក្ដារចុច ។

en: Activate previously used tab when closing the current tab
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​ដែល​បាន​ប្រើ​ពី​មុន​សកម្ម ពេល​បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Additional Java a&rguments:
km: អាគុយម៉ង់ Java បន្ថែម​ទៀត ៖

en: Allow
km: អនុញ្ញាត

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ពន្យារពេល ផ្ទុក​ឡើង​វិញ និង​ប្ដូរ​ទិស​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ស្គ្រីប​ប្តូរ​អត្ថបទ​របស់​របារ​ស្ថានភាព ។

en: Allow scripts to change the window position.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ស្គ្រីប​ផ្លាស់ប្តូរ​ទីតាំង​បង្អួច ។

en: Allow scripts to change the window size.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ស្គ្រីប​ផ្លាស់ប្តូរ​ទំហំ​បង្អួច ។

en: Allow scripts to focus the window.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ស្គ្រីប​ផ្ដោត​លើ​បង្អួច ។

en: Ask
km: សួរ

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
km: ស្នើ​សុំ​ឈ្មោះ និង​ថត ពេល​កំពុង​បន្ថែម​​ចំណាំ

en: Automatic Filter
km: ត្រង​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Automatic update interval:
km: ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ៖

en: Bac&kground:
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

en: Base family:
km: គ្រួសារ​មូលដ្ឋាន ៖

en: Base font si&ze:
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​មធ្យម ​៖

en: Boo&kmarks
km: ចំណាំ

en: C&ursive font:
km: ពុម្ព​អក្សរ Cursive ៖

en: Chan&ge cursor over links
km: ផ្លាស់ប្តូរ​ទស្សន៍​ទ្រនិច​ពី​លើ​តំណ

en: Chan&ge...
km: ផ្លាស់ប្តូរ...

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
km: ធីក​ប្រអប់​ បើ​អ្នក​មិន​ចង់​ឲ្យ​តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​អ្នក​មិន​ចង់​ឲ្យ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក​ដោយ​រក​មើល​បាន​តាមដាន​​​ជាទំលាប់ ។

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​គោលការណ៍​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន ឬ​ដែន​ដែល​បាន​ជ្រើស​ក្នុង​ប្រអប់​បញ្ជី ។

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​លុប​គោលការណ៍​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន ឬ​ដែន​ដែល​បាន​ជ្រើស​ក្នុង​ប្រអប់​បញ្ជី ។

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
km: ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន ឬ​ដែន​តាម​គោលការណ៍​ជាក់​លាក់​ដោយ​ដៃ ។

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​ជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​មាន​គោលការណ៍ Java ។ គោលការណ៍​ទាំងនេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​ជាមួយ​គោលការណ៍​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។ ធាតុ​ស្ទួន​មិន​ត្រូវ​បាន​អើពើ​ឡើយ ។

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​ជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​មាន​គោលការណ៍ Java ។ គោលការណ៍​ទាំងនេះ នឹង​ត្រូវ​បានដាក់​បញ្ចូល​គ្នា​ជាមួយ​នឹង​គោលការណ៍​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។ ធាតុ​ស្ទួន​មិន​ត្រូវ​បាន​អើពើ ។

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​រក្សា​ទុក​គោលការណ៍ Java ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ដែល​បាន​បង្ហាប់ ។ ឯកសារ​ឈ្មោះ <b>java_policy.tgz</b> នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ក្នុង​ទីតាំង​នៃ​ជម្រើស​របស់​អ្នក ។

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​រក្សា​ទុក​គោលការណ៍ JavaScript ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ដែល​បាន​បង្ហាប់ ។ ឯកសារ​ឈ្មោះ <b>javascript_policy.tgz</b> នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ជា​ទីតាំង​នៃ​ជម្រើស​របស់​អ្នក ។

en: Colors
km: ពណ៌

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
km: អះអាង ពេល​បិទ​បង្អួច​ដែល​មាន​ផ្ទាំង​ច្រើន

en: Cus&tom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Custom&ize...
km: ប្តូរ​តាម​បំណង...

en: De&lete
km: លុប

en: Debugging
km: ការ​បំបាត់​កំហុស

en: Default encoding:
km: ការ​អ៊ិនកូដ​លំនាំ​ដើម ៖

en: Default web browser engine:
km: ម៉ាស៊ីន​កម្មវិធី​រុករក​បណ្ដាញ​លំនាំដើម ៖

en: Deny
km: បដិសេធ

en: Domain-Specific JavaScript Policies
km: គោលការណ៍ JavaScript ដែន​ជាក់លាក់

en: Dra&w frame around not completely loaded images
km: ដាក់​​ស៊ុម​ជុំវិញ​រូបភាព​ដែល​មិន​ទាន់​បាន​ផ្ទុក​ពេញលេញ

en: Ena&ble JavaScript globally
km: អនុញ្ញាត JavaScript ជា​សកល

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
km: បើក​​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​គ្រាប់​ចុច​ចូល​ដំណើរការ​សកម្ម​ដោយ​ប្រើ​គ្រាប់​ចុច​បញ្ជា (Ctrl)

en: Enable Ja&va globally
km: អនុញ្ញាត Java សកល

en: Enable debu&gger
km: អនុញ្ញាត​កម្មវិធី​បំបាត់​កំហុស

en: Enable filters
km: បើក​តម្រង​

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
km: បិទ ឬ​បើក​តម្រង AdBlocK ។ ពេល​តម្រង​នេះ​បើក សំណុំ​កន្សោម​ដែល​ត្រូវ​បាន​ទប់​ស្កាត់​កំណត់​ក្នុង​បញ្ជី​តម្រង​សម្រាប់​ទប់​ស្កាត់​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​មាន​ប្រសិទ្ធ​ភាព ។

en: Enables builtin JavaScript debugger.
km: អនុញ្ញាត​កម្មវិធី​បំបាត់​កំហុស JavaScript ដែល​ភ្ជាប់​មក​ជាមួយ ។

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ការ​ប្រតិបត្តិ​ស្គ្រីប ECMA (ស្គាល់​ជា JavaScript) ​ដែល​អាច​មាន​ក្នុង​ទំព័រ HTML ។ ចំណាំ​ថា វា​ដូចជា​​កម្មវិធី​រុករក​ផ្សេង​ទៀត​ដែរ ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​សកម្ម​អាច​ជា​បញ្ហា​សុវត្ថិភាព ។​

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ការ​ប្រតិបត្តិ​ស្គ្រីប Java ដែល​បាន​ផ្ទុក​​ក្នុង​ទំព័រ HTML ។ សូម​ចំណាំ​ថា វា​ដូច​ទៅ​នឹង​​កម្មវិធី​រុករក​ផ្សេង​ដែរ ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​មាតិកា​សកម្ម​អាច​ជា​បញ្ហា​សុវត្ថិភាព ។

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
km: អនុញ្ញាត​ការ​រាយការណ៍​កំហុស​ដែល​កើត​ឡើង ពេល​ប្រតិបត្តិ​កូដ JavaScript ។

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
km: បើក​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សុវត្ថិភាព ធ្វើ​ឲ្យ jvm រត់​ជាមួយ​នឹង​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សុវត្ថិភាព ។ ការ​នេះ​នឹង​រក្សា​អាប់ភ្លេត​ពី​ការ​អាន និង​សរសេរ​ទៅ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​របស់​អ្នក ពី​ការ​បង្កើត arbitrary sockets និង​អំពើ​ផ្សេងៗ​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ​ដើម្បី​សម្រប​សម្រួល​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។ មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ជម្រើស ទៅ​តាម​ការ​ប្រថុយ​ប្រថាន​ផ្ទាល់​របស់​អ្នកឡើយ ។ អ្នក​អាច​កែ​ប្រែ​ឯកសារ $HOME/.java.policy ដោយ​ប្រើ​កម្មវិធី Java policytoo ដើម្បី​ផ្ដល់​សេចក្ដី​អនុញ្ញាត​បន្ថែម​ទៅ​កូដ​ដែល​បាន​ទាញ​យក​ពី​បណ្ដាញ​ជាក់លាក់ ។

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
km: អនុញ្ញាត​ជម្រើស​នេះ​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ jvm ប្រើ KIO សម្រាប់​ការ​ដឹក​ជញ្ជូន​លើ​បណ្ដាញ

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន (​ដូចជា www.kde.org) ឬ​ដែន​ដែល​ចាប់ផ្តើម​ដោយ​សញ្ញា​ចុច ។ (ដូចជា .kde.org ឬ .org)

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
km: បញ្ចូល​ផ្លូវ​ទៅ​កាន់ java ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ។ បើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ jre ក្នុង​ផ្លូវ​របស់​អ្នក គ្រាន់​តែ​ទុក​វា​ជា 'java' ។ បើ​អ្នក​ត្រូវ​ប្រើ jre ផ្សេង សូម​បញ្ចូល​ផ្លូវ​ទៅ​កាន់ java ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន (ឧទាហរណ៍ /usr/lib/jdk/bin/java) ឬ​ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​ថត​ដែល​មាន 'bin/java' (ឧ. /opt/IBMJava2-13) ។

en: Export...
km: នាំចេញ...

en: Fantas&y font:
km: ពុម្ព​អក្សរ Fantasy ៖

en: Focus window:
km: ផ្តោត​លើ​បង្អួច ៖

en: Font &size adjustment for this encoding:
km: ការ​លៃ​តម្រូវ​ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ​នេះ ៖

en: Font Family
km: គ្រួសារ​ពុម្ព​អក្សរ

en: Font Si&ze
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ

en: Font Size
km: ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ

en: Form Com&pletion
km: ការ​បំពេញ​សំណុំ​បែបបទ

en: Global JavaScript Policies
km: គោលការណ៍ JavaScript សកល

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ចំនួន​របស់​តម្លៃ​ដែល Konqueror នឹង​ចងចាំ​សម្រាប់​វាល​សំណុំ​បែបបទ ។

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​គោលការណ៍ Java សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន ឬ ដែន​ជាក់លាក់​ណា​មួយ ។ ដើម្បី​បន្ថែម​គោលការណ៍​ថ្មី​មួយ ដោយ​គ្រាន់​តែ​ចុច​ប៊ូតុង <i>ថ្មី...</i> ហើយ​​ផ្ដល់​នូវ​ព័ត៌មាន​ចាំបាច់​ដែល ប្រអប់​ស្នើ​សុំ​ជា​ការ​ស្រេច ។ ដើម្បី​ប្តូរ​គោលការណ៍​ដែល​មាន​ស្រាប់ ចុច​ប៊ូតុង <i>ប្តូរ...</i> ហើយ​ជ្រើស​គោលការណ៍​ថ្មី​ពី​ប្រអប់​គោលការណ៍​ ។ ចុច​ប៊ូតុង <i>លុប</i> ហើយ​​យក​គោលការណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ វា​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​កំណត់​គោលការណ៍​លំនាំ​ដើម​អាច​ប្រើ​បាន​ជាមួយ​ដែន​នោះ​តែម្តង ។

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​គោលការណ៍ JavaScript ជាក់លាក់​សម្រាប់ម៉ាស៊ីន ឬដែន​​ណា​មួយ ។ ដើម្បី​បន្ថែម​គោលការណ៍​ថ្មី​មួយ គ្រាន់​តែ​ចុចប៊ូតុង <i>ថ្មី...</i> ហើយ​ផ្ដល់​នូវ​ព័ត៌មាន ​ចាំបាច់​ដែ​ល​មាន​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ស្នើ​ ។ ដើម្បី​ប្តូរ​គោលការណ៍​ដែល​មាន​ស្រាប់ ចុចប៊ូតុង <i>ប្តូរ...</i> ហើយ​ជ្រើស​គោលការណ៍​ថ្មី​ពី​ប្រអប់​គោលការណ៍​ ។ ចុច​ប៊ូតុង​<i>លុប</i> វា​នឹង​​យក​គោលការណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ ជា​ហេតុ​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​កំណត់​គោលការណ៍​លំនាំ​ដើម​អាច​ប្រើ​បាន​សម្រាប់​ដែន​នោះ ។ ប៊ូតុង<i>នាំ​ចូល</i> និង<i>នាំ​ចេញ</i> អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ចែក​រំលែក​គោលការណ៍​របស់​អ្នក ជា​មួយ​អ្នក​ដទៃ​បាន​​ងាយ​ស្រួល ដោយ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​រក្សា​ទុក និង​យក​ពួក​វា​ពី​ឯកសារ​ដែល​បាន​បង្ហាប់ ។

en: Hide filtered images
km: លាក់​រូបភាព​ដែល​បាន​ត្រង

en: Hide the tab bar when only one tab is open
km: លាក់​របារ​ផ្ទាំង ពេល​ដែល​មាន​តែ​ផ្ទាំង​មួយ​បើក

en: Home page:
km: គេហទំព័រ ៖

en: Host/Domain
km: ម៉ាស៊ីន/ដែន

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
km: ប្រសិនបើ​​ធីក​ប្រអប់​នេះ នោះ Konqueror នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្លាស់ប្ដូរ​ចំណង​ជើង​ចំណាំ ហើយ​ជ្រើស​ថត​មួយ សម្រាប់​ឲ្យ​អ្នក​ផ្ទុក​វា​ពេល​បន្ថែម​ចំណាំ​ថ្មី​មួយ ។

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
km: បើ​ប្រអប់​នេះ​ត្រូវ​បាន​ធីក​នោះ Konqueror នឹង​ចង​ចាំ​តែ​ទិន្នន័យ​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ក្នុង​សំណុំ​បែប​បទ​របស់​បណ្ដាញ ហើយ​ស្នើ​ឲ្យ​បញ្ចូល​វា​ក្នុង​វាល​ស្រដៀង សម្រាប់​សំណុំ​បែបបទ​ទាំងអស់ ។

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
km: បើ​ប្រអប់​នេះ​ត្រូវ​បាន​ធីក នោះ Konqueror នឹង​បង្ហាញ​តែ​ចំណាំ​ទាំងឡាយ​មាន​ក្នុង​របារ​ឧបករណ៍​ចំណាំ ដែល​អ្នក​បាន​សម្គាល់​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​​កែសម្រួល​ចំណាំ ។

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
km: ប្រសិនបើ​​ធីក​ប្រអប់​នេះ នោះ​អ្នក​អាច​ត្រឡប់​ទៅ​ក្នុង​ប្រវត្តិ​ដោយ​ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​លើ​ទិដ្ឋភាព Konqueror ។ ដើម្បី​ចូល​​ដំណើរការ​ម៉ឺនុយ​បរិបទ ចុច​​កណ្ដុរ​ស្ដាំ ហើយ​ផ្លាស់ទី ។

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
km: បើ​ធីក​ប្រអប់​នេះ នោះ​អ្នក​អាច​បើក URL ក្នុង​ជម្រើស ​ដោយ​ចុច​កណ្ដុរ​កណ្ដាល​លើ​​ទិដ្ឋភាព Konqueror ។

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
km: បើ​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់ នោះ​រាង​ទស្សន៍ទ្រនិច​នឹង​ផ្លាស់ប្ដូរ (ជា​ទូទៅ​រាង​ជា​ដៃ) ប្រសិនបើ​វាត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ទី​លើ​តំណ​ខ្ពស់​មួយ ។

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
km: បើ​អ្នក​មិន​អនុញ្ញាត​ជម្រើស​នេះ​ទេ នោះ Konqueror នឹង​ឈប់​បក​ប្រែ​ពាក្យ​បញ្ជា ​JavaScript <i>window.open()</i> ភ្លាម ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍ បើ​អ្នក​ទស្សនា​តំបន់​ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា​នោះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ផ្ទាំង​ផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម ។<br /><br /><b>ចំណាំ ៖</b> ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ជម្រើស​នេះ​មិន​អាច​ប្រើ​បាន អាច​នឹង​បញ្ឈប់​តំបន់​បណ្តាញ​ជាក់លាក់​ដែល​ទាមទា​ប្រតិបត្តិការ <i>window.open()</i> ឲ្យ​បាន​ត្រឹមត្រូវ ។ ប្រើ​លក្ខណៈ​ពិសេស​នេះ​ដោយ​ប្រុង​ប្រយ័ត្ន ។

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​អាគុយម៉ង់​ពិសេស​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​​ទៅ​ឲ្យ​ម៉ាស៊ីន​និម្មិត សូម​បញ្ចូល​ពួកវា​ទីនេះ ។

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
km: មិន​អើពើ​ការ​ប៉ុនប៉ង​នៃ​ស្គ្រីប ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្ដូរ​អត្ថបទ​របស់​របារ​ស្ថានភាព ។ ទំព័រ​បណ្ដាញ​នឹង <i>គិត​ថា</i> វា​បាន​ប្ដូរ​អត្ថបទ ប៉ុន្តែ​អត្ថបទ​ពិត​ប្រាកដ​នឹង​នៅ​ដដែល ។

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
km: មិន​អើពើ​ការ​ប៉ុនប៉ង​របស់​ស្គ្រីប ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ទីតាំង​របស់​បង្អួច ។ ទំព័រ​បណ្ដាញ​នឹង <i>គិត​ថា</i> វា​បាន​ផ្លាស់ទី​បង្អួច ប៉ុន្តែ​ទីតាំង​ពិត​ប្រាកដ​មិន​ត្រូវ​បាន​ប៉ះពាល់​ឡើយ ។

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
km: មិន​អើពើ​ការ​ប៉ុនប៉ង​របស់​ស្គ្រីប ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ទំហំ​បង្អួច ។ ទំព័រ​បណ្ដាញ​នឹង <i>គិត​ថា</i> វា​បាន​ប្តូរ​ទំហំ ប៉ុន្តែ​បង្អួច​ពិត​ប្រាកដ​មិន​ត្រូវ​បាន​ប៉ះពាល់​ឡើយ ។

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
km: មិន​អើពើ​ការ​ប៉ុនប៉ង​ស្គ្រីប ដើម្បី​ផ្ដោត​លើ​​បង្អួច ។ ទំព័រ​បណ្ដាញ​នឹង <i>គិត​ថា</i> វា​បាន​នាំ​ការ​ផ្ដោត​ទៅ​បង្អួច ប៉ុន្តែ​ការ​ផ្ដោត​ពិត​ប្រាកដ​នឹង​នៅ​ដដែល ។

en: Images
km: រូបភាព

en: Import...
km: នាំចូល...

en: Insert
km: បញ្ចូល​

en: Java Runtime Settings
km: ការ​កំណត់ Java Runtime

en: Java&Script
km: JavaScript

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
km: វត្ថុ​បញ្ជា​ការ​ចូល​ដំណើរការ JavaScript
    ផ្នែក​បន្ថែម​គោលការណ៍​ដែន​ពី​មុន

en: JavaScript policy:
km: គោលការណ៍ JavaScript ៖

en: Konqueror Browsing Control Module
km: ម៉ូឌុល​ត្រួត​ពិនិត្យ​កម្មវិធី​រុករក Konqueror

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
km: Konqueror នឹង​មិន​បង្ហាញ​អត្ថបទ​តូច​ជាង​ទំហំ​នេះ​ទេ<br /> ដោយ​វា​បដិសេធ​រាល់​ការ​កំណត់​ផ្សេងៗ ។

en: M&iddle click opens URL in selection
km: ចុច​កណ្ដុរ​​កណ្ដាល​បើក​ URL ក្នុង​ជម្រើស

en: M&inimum font size:
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​អប្បបរមា ៖

en: Manual Filter
km: ត្រង​ដោយ​ដៃ

en: Middle-click on a tab to close it
km: ចុច​​ប៊ូតុង​កណ្ដាល​នៅ​លើ​ផ្ទាំង​ដើម្បី​បិទ​វា

en: Modify status bar text:
km: កែ​សម្រួល​អត្ថបទ​របស់​របារ​ស្ថានភាព ៖

en: Mouse Beha&vior
km: ឥរិយាបថ​របស់​កណ្ដុរ

en: Move window:
km: ផ្លាស់ទី​បង្អួច ៖

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: O&pen new tabs in the background
km: បើក​ផ្ទាំង​ថ្មី​ក្នុង​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Offer to save website passwords
km: ផ្ដល់​​ពាក្យ​សម្ងាត់​​តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​បាន​រក្សាទុក

en: Only on Hover
km: នៅ​ពេល​សំកាំង

en: Open &links in new tab instead of in new window
km: បើក​តំណ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី ជំនួស​ឲ្យ​បង្អួច​ថ្មី

en: Open &new tab after current tab
km: បើក​ផ្ទាំង​ថ្មី បន្ទាប់​ពី​បើក​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
km: បើក​ជា​ផ្ទាំង​ក្នុង Konqueror ដែល​មាន​ស្រាប់ ពេល URL ត្រូវ​បាន​ហៅ​ពី​ខាង​ក្រៅ

en: Open new windows:
km: បើក​បង្អួច​ថ្មី ៖

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
km: បើក​បង្អួច​លេច​ឡើង​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី ជំនួស​ឲ្យ​បង្អួច​ថ្មី

en: Policy
km: គោលការណ៍

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
km: ការ​ចុច​គ្រាប់​ចុច​បញ្ជា (Ctrl) ពេល​​មើល​ទំព័រ​បណ្តាញ ធ្វើ​ឲ្យ​គ្រាប់​ចុច​ចូល​ដំណើរការ​របស់ KDE សកម្ម ។ ដោះ​ធីក​ប្រអប់​នេះ នឹង​បិទ​លក្ខណៈ​ពិសេស​មធ្យោបាយ​ងាយស្រួល​នេះ ។ (Konqueror ត្រូវ​តែ​ចាប់​ផ្តើម​ឡើង​វិញ​ ដើម្បី​មាន​ប្រសិទ្ធភាព )

en: Preview
km: មើល​ជាមុន

en: Prompt every time a popup window is requested.
km: បង្អួច​ប្រអប់​បញ្ចូល​លេច​ឡើង​រាល់​ពេល​ត្រូវ​បាន​ស្នើ​សុំ ។

en: Reject
km: ច្រាន​ចោល

en: Reject all popup window requests.
km: ច្រានចោល​រាល់​សំណើ​បង្អួច​លេច​ឡើង

en: Remove
km: យក​ចេញ​

en: Report &errors
km: រាយការណ៍​កំហុស

en: Resize window:
km: ប្តូរ​ទំហំ​បង្អួច ៖

en: Right click goes &back in history
km: ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​ត្រឡប់​ទៅ​ក្នុង​ប្រវត្តិ

en: S&erif font:
km: ពុម្ព​អក្សរ Serif ៖

en: S&mooth scrolling:
km: កា​ររមូរ​រលូន ៖

en: S&tandard font:
km: ពុម្ព​អក្សរ​ស្តង់ដារ ៖

en: Sa&ns serif font:
km: ពុម្ព​អក្សរ Sans serif ៖

en: Search:
km: ស្វែងរក ៖

en: Select a Java policy for the above host or domain.
km: ជ្រើស​គោលការណ៍ Java មួយ សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន ឬ​ដែន​ខាង​លើ ។

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
km: ជ្រើស​គោលការណ៍ JavaScript មួយ សម្រាប់​ដែន ឬ​ម៉ាស៊ីន​ខាង​លើ ។

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
km: ជ្រើស​ការ​អ៊ិនកូដ​លំនាំ​ដើម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ជា​ធម្មតា​អ្នក​អាច​ប្រើ​បាន​ស្រួល​ជាមួយ​នឹង 'ប្រើ​ការ​អ៊ិនកូដ​ភាសា​' ហើយ​មិន​គួរ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា​ទេ​ ។

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
km: ផ្ញើ​បឋមកថា​ DNT ​ដើម្បី​ប្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​អ្នក​មិន​ចង់​តាមដាន

en: Show Only Once
km: បង្ហាញ​បាន​តែ​ម្តង​

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
km: បង្ហាញ​តែ​ចំណាំ​ណា​​ដែល​បាន​សម្គាល់ ក្នុង​របារ​ឧបករណ៍​ចំណាំ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
km: បិទ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​អាប់ភ្លេត​នៅពេល​អកម្ម​​ច្រើនជាង

en: Smart
km: ឆ្លាត

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
km: ទំព័រ​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន​​ស្នើ​សុំ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​វិញ ឬ​ការ​​ប្ដូរ​​ទិស​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ បន្ទាប់​ពី​កំណត់​រយៈ​ពេល​ជាក់លាក់​មួយ ។ ដោយ​ដោះ​ធីក​ប្រអប់​នេះ Konqueror នឹង​មិន​អើពើ​សំណើ​ទាំង​នេះ​ឡើយ ។

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
km: តំបន់​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន​ផ្លាស់ប្ដូរ​អត្ថបទ​របស់​របារ​ស្ថានភាព​ដោយ​កំណត់<i>window.status</i> ឬ <i>window.defaultStatus</i> ដូច្នេះ​ពេល​ខ្លះ​ការពារ​ការ​បង្ហាញ​តំណ​ខ្ពស់​របស់ URL ពិត ។ ជម្រើស​នេះ​បញ្ជាក់​ពី​អំពើ​នៃ​ការ​ប៉ុនប៉ង​ដូចនោះ ។

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
km: តំបន់​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ទីតាំង​របស់​បង្អួច​ដោយ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់ ដោយ​ប្រើ<i>window.moveBy()</i> ឬ <i>window.moveTo()</i> ។ ជម្រើស​នេះ​បញ្ជាក់​ពីអំពើ​នៃ​ការ​ប៉ុនប៉ង​ដូចនោះ ។

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
km: តំបន់​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​បង្អួច​ដោយ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់ ដោយ​ប្រើ<i>window.resizeBy()</i> ឬ <i>window.resizeTo()</i> ។ ជម្រើស​នេះ​បញ្ជាក់​ពីអំពើ​នៃ​ការ​ប៉ុនប៉ង​ដូចនោះ ។

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
km: តំបន់​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ផ្ដោត​ទៅ​បង្អួច​កម្មវិធី​រុករក​របស់​ពួក​គេ​ដោយ​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់ ដោយ​ប្រើ <i>window.focus()</i> ។ ជា​ទូទៅ វា​ធ្វើ​ឲ្យ​បង្អួច​ផ្លាស់ទី​ទៅ​មុខ និង​​បង្អាក់​អំពើ​ដែល​អ្នក​ប្រើ​កំពុង​ធ្វើ​ក្នុង​ពេល​នោះ ។ ជម្រើស​នេះ​បញ្ជាក់​ពី​អំពើ​នៃ​ការ​ប៉ុនប៉ង​ដូចនោះ ។

en: Stylesheets
km: សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម

en: Suppress background images
km: ទប់ស្កាត់​រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Tabbed Browsing
km: ការ​រុករក​ជា​ផ្ទាំង

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
km: នេះ​ជា​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ប្រើ សម្រាប់​បង្ហាញ​អត្ថបទ​ដែល​មាន​ទទឹង​ថេរ (មិន​សមាមាត្រ)

en: This is the font used to display normal text in a web page.
km: នេះ​ជា​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ប្រើ ​សម្រាប់​បង្ហាញ​អត្ថបទ​ធម្មតា​ក្នុង​ទំព័រ​បណ្ដាញ​មួយ ។

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
km: នេះ​ជា​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ប្រើ សម្រាប់​បង្ហាញ​អត្ថបទ​ដែល​ប្រើ​ពុម្ព​អក្សរ fantasy ។

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
km: នេះ​ជា​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ប្រើ សម្រាប់​បង្ហាញ​អត្ថបទ​ដែល​ដិត ។

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
km: នេះ​ជា​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ប្រើ​ សម្រាប់​បង្ហាញ​អត្ថបទ​ដែល​បង្កើត​បាន​ជា sans-serif  ។

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
km: នេះ​ជា​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ប្រើ សម្រាប់​បង្ហាញ​អត្ថបទ​ដែល​បង្កើត​បាន​ជា serif ។

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
km: នេះ​ជា​បញ្ជី​របស់​តម្រង URL ដែល​នឹង​ត្រូ​វបាន​អនុវត្ត​​ទៅ​​វត្ថុមេឌៀ និង​រូបភាព​ដែលបានបង្កប់​ទាំងអស់​ ។

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
km: នេះ​ជា​ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ជាប់​ទាក់ទង ហើយ​ Konqueror ប្រើ​សម្រាប់​បង្ហាញ​តំបន់​បណ្ដាញ ។

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
km: ការ​​នេះ​នឹង​សួរ​អ្នក ថា​តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បិទ​បង្អួច​ ពេល​ដែល​មាន​ផ្ទាំង​ច្រើន​បើក​ក្នុង​បង្អួច​តែ​មួយ ។

en: This will display close buttons inside each tab.
km: វា​នឹង​បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​នៅ​​ខាង​ក្នុង​ផ្ទាំង​នីមួយៗ ។

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
km: វានឹង​បង្ហាញ​របារ​ផ្ទាំង តែ​ក្នុង​ករណីមាន​ផ្ទាំង​ពីរ ឬ ច្រើន​ ។ បើ​មិន​ដូច្នោះ​ទេ វា​នឹង​បង្ហាញ​ជានិច្ច ។

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
km: ការ​​នេះ​នឹង​បើក​ផ្ទាំង​ថ្មី​មួយ​ក្នុង​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ជំនួស​ឲ្យ​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ ។

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
km: ការ​នេះ​នឹង​បើក​តំណ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី​មួយ ដើម្បី​ជំនួស​ឲ្យ​បង្អួច​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​ស្ថានភាព​ផ្សេងៗ​ដូចជា ជ្រើស​តំណ ឬ​ថត​មួយ ​ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​កណ្ដាល ។

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
km: ការ​នេះ​នឹង​បើក​ផ្ទាំង​ថ្មី​ដែល​បាន​បើក​ពី​ទំព័រ​ បន្ទាប់​ពី​បើក​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន ជំនួស​ឲ្យ​ផ្ទាំង​ចុង​ក្រោយ ។

en: U&se accessibility stylesheet
km: ប្រើ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​មធ្យោបាយ​ងាយស្រួល

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
km: ដោះ​ធីក​ប្រអប់​នេះ​ ដើម្បី​រារាំង​ដាក់​ប្រអប់​បញ្ចូល ដើម្បី​រក្សាទុក​ពាក្យ​សម្ងាត់​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Und&erline links:
km: គូស​បន្ទាត់​ពី​ក្រោម​តំណ ៖

en: Update
km: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Us&e default stylesheet
km: ប្រើ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​លំនាំដើម

en: Use &KIO
km: ប្រើ KIO

en: Use &user-defined stylesheet
km: ប្រើ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​ដែល​កំណត់​ដោយ​អ្នក​ប្រើ

en: Use Global
km: ប្រើ​ជា​សកល

en: Use Language Encoding
km: ប្រើ​ការ​អ៊ិនកូដ​ភាសា​

en: Use global
km: ប្រើ​សាកល ៖

en: Use same color for all text
km: ប្រើ​ពណ៌​ដូចគ្នា​សម្រាប់​អត្ថបទ​ទាំងអស់

en: Use same family for all text
km: ប្រើ​គ្រួសារ​ដូចគ្នា សម្រាប់​អត្ថបទ​ទាំងអស់

en: Use setting from global policy.
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ពី​គោលការណ៍​សកល ។

en: When Efficient
km: នៅ​ពេល​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
km: ពេល​ដែល​អាប់ភ្លេត​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​បំផ្លាញ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​អាប់ភ្លេត​គួរ​តែ​បិទ ។ ទោះ​បី​យ៉ាង​​ណា ក៏​ដោយ​ការ​ចាប់ផ្តើម jv​m នឹង​ប្រើ​រយៈ​ពេល​យូរ បើ​អ្នក​ចង់​ទុក​ឲ្យ​ដំណើរការ​របស់ jav ​រត់​ខណៈពេល​អ្នក​កំពុង​រុករក អ្នក​អាច​កំណត់​ពេល​វេលា​​ទៅ​តម្លៃ​ណា​មួយ​ដែល​អ្នក​ចង់​បាន ។ ដើម្បី​ទុក​ឲ្យ​ការ​រត់​ដំណើរការ java រហូត​ដែល​ដំណើរការ​ដោយ konqueror សូម​កុំ​ធីក​ប្រអប់​ធីក​បិទ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​អាប់ភ្លេត ។

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
km: ពេល​ធីក ផ្ទាំង​ដែល​បាន​ប្រើ​ពីមុន ឬ​ផ្ទាំង​ដែល​បាន​បើក​រួច​ហើយ​ក៏​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​​ឲ្យ​សកម្ម​ ពេល​អ្នក​បិទ​ផ្ទាំង​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន​ ជំនួស​ផ្ទាំង​ត្រឹមត្រូវ​មួយ​ជា​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន ។

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
km: ការ​អនុញ្ញាត​ត្រូវ​បាន​ទប់​ស្កាត់​ រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ទាំងស្រុង​ពី​ទំព័រ  មិន​ដូច្នោះ​ទេ​កន្លែង​​ដាក់​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ 'ទប់ស្កាត់'​ នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
km: ពេល​អ្នក​ចុច URL ក្នុង​កម្មវិធី KDE មួយ​ផ្សេងទៀត​ ឬ​ហៅ​កម្មវិធី kfmclient ដើម្បី​បើក URL ផ្ទៃតុ​បច្ចុប្បន្ន​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្វែង​រក​សម្រាប់ Konqueror ដែល​មិន​បាន​បង្រួម​អប្បបរមា បន្ទាប់​មក URL ត្រូវ​បាន​បើក​ជា​ផ្ទាំង​ថ្មី​មួយ​ខាង​ក្នុង​វា (បើ​រក​ឃើញ)។ មិន​ដូច្នោះ​ទេ បង្អួច Konqueror ថ្មី​មួយ​នឹង​ត្រូវ​បើក​ជាមួយ​នឹង URL ដែល​វា​ទាមទារ ។

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
km: នៅ​ពេល​​អ្នក​ចុច​លើ​ផ្ទាំង​ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​កណ្ដាល ឬ​កង់​កណ្ដុរ វា​នឹង​បិទ​ផ្ទាំង​នោះ ។

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
km: ថា​តើ JavaScript លេច​ឡើង បើ​អនុញ្ញាត គួរ​តែ​បើក​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី ឬ​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី ។

en: You must first enter a domain name.
km: អ្នក​ត្រូវ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ដែន​ជាមុន​សិន ។

en: You must first select a policy to be changed.
km: អ្នក​ត្រូវ​ជ្រើស​គោលការណ៍​ដែល​ត្រូវ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ជាមុន​សិន ។

en: You must first select a policy to delete.
km: អ្នក​ត្រូវ​ជ្រើស​គោលការណ៍​ដែល​ត្រូវ​លុប​ជាមុន​សិន ។

[ctx: animations]
en: Disabled
km: បាន​បិទ

[ctx: animations]
en: Enabled
km: បាន​បើក

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
km: ជា​និច្ច

[ctx: soft scrolling]
en: Never
km: កុំ

[ctx: underline]
en: Disabled
km: បាន​បិទ

[ctx: underline]
en: Enabled
km: បាន​បើក
