kmail - en to km translation catalogue (751 entries)

en:  Column: %1
km:  ជួរឈរ ៖ %1

en:  day |  days
km[0]:  ថ្ងៃ

en:  sec
km:  វិ.

en: %1 match | %1 matches
km[0]: ផ្គូផ្គង %1

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
km: %1 (លំនាំដើម)

en: &Add...
km: បន្ថែម...

en: &Address Book
km: ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​

en: &All Fields
km: វាលទាំងអស់

en: &Archive File:
km: ឯកសារ​ប័ណ្ណសារ ៖

en: &Archive Folder...
km: ដាក់ថត​ជា​ប័ណ្ណសារ...

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
km: សួរ​ថា​ត្រូវ​ធ្វើ​អ្វី បន្ទាប់​ពី​អូស​សារ​ទៅ​ថត​ផ្សេង

en: &Assign Shortcut...
km: ផ្ដល់ផ្លូវកាត់...

en: &Attach
km: ភ្ជាប់

en: &Attach file
km: ភ្ជាប់​ឯកសារ

en: &Automatic Spellchecking
km: ការ​ពិនិត្យ​​អក្ខរាវិរុទ្ធ​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ

en: &BCC addresses:
km: ចម្លងជា​សម្ងាត់​ជូន​អាសយដ្ឋាន ៖

en: &CC addresses:
km: អាសយដ្ឋាន​ចម្លង​ជូន ៖

en: &Configure Automatic Archiving...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ...

en: &Configure KMail...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ KMail...

en: &Copy Global Templates
km: ចម្លង​ពុម្ព​សកល

en: &Create Filter
km: បង្កើត​តម្រង

en: &Cryptographic Message Format
km: ​ទ្រង់ទ្រាយ​សារ​គ្រីប

en: &Debug Sieve...
km: បំបាត់កំហុស Sieve...

en: &Delete Search
km: លុប​ការស្វែងរក

en: &Delete folder and subfolders after completion
km: លុប​ថត និង​ថត​រង​បន្ទាប់ពី​បញ្ចប់

en: &Dictionary
km: វចនានុក្រម

en: &Dictionary:
km: ​វចនានុក្រម ៖

en: &Display Message
km: បង្ហាញ​សារ

en: &Drafts folder:
km: ថត សេចក្ដី​ព្រាង ៖

en: &Duplicate existing identity
km: ស្ទួន​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: &Edit
km: កែសម្រួល

en: &Edit Recipients
km: កែសម្រួល​អ្នក​ទទួល

en: &Email address:
km: ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល ៖

en: &Encrypt Message
km: អ៊ិនគ្រីបសារ

en: &Existing identities:
km: អត្ត​សញ្ញាណ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ៖

en: &Expiration Settings
km: ការកំណត់​ការផុតកំណត់

en: &Expire
km: ផុត​កំណត់

en: &Expire All Folders
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ថត​ទាំងអស់​ផុត​កំណត់

en: &File
km: ឯកសារ

en: &Find Messages...
km: រក​សារ...

en: &Find in Message...
km: រក​នៅក្នុង​សារ...

en: &Folder:
km: ថត ៖

en: &Forward
km: បញ្ជូន​បន្ត

en: &From
km: មកពី

en: &Go
km: ទៅ

en: &Help
km: ជំនួយ

en: &Identity
km: ​អត្តសញ្ញាណ

en: &Identity:
km: អត្តសញ្ញាណ ៖

en: &Ignore Thread
km: មិនអើពើ​ខ្សែស្រឡាយ

en: &Import Messages...
km: នាំចូល​សារ...

en: &Insert Recent Text File
km: បញ្ចូល​ឯកសារ​អត្ថបទ​ថ្មីៗ

en: &Insert Text File...
km: បញ្ចូល​ឯកសារ​អត្ថបទ...

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
km: រក្សា​​សំណុំតួអក្សរដើម ពេល​​ឆ្លើយតប ឬ ​បញ្ជូន​បន្ត (បើ​អាច​ធ្វើ​បាន)

en: &Mail Transport
km: ដឹកជញ្ជូន​សំបុត្រ

en: &Mail transport:
km: ដឹកជញ្ជូន​សំបុត្រ ៖

en: &Mailing List Management...
km: ការ​គ្រប់គ្រង​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម...

en: &Message
km: សារ

en: &Modify...
km: ​កែប្រែ...

en: &Move All Messages to Trash
km: ផ្លាស់ទី​សារ​ទាំងអស់​ទៅកាន់ធុងសំរាម

en: &Move to Trash
km: ​ផ្លាស់​ទី​ទៅ​ធុង​សំរាម

en: &New Composer
km: កម្មវិធីតែង​ថ្មី

en: &New Message...
km: សារថ្មី...

en: &New identity:
km: អត្ត​សញ្ញាណ​ថ្មី ៖​

en: &Next Message
km: សារ​បន្ទាប់

en: &Options
km: ជម្រើស

en: &Previous Message
km: សារ​មុន

en: &Remove
km: យក​ចេញ

en: &Rename
km: ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ

en: &Reply-To address:
km: ឆ្លើយតប​ទៅកាន់​អាសយដ្ឋាន ៖

en: &Reply...
km: ឆ្លើយតប...

en: &Request Disposition Notification
km: ការជូន​ដំណឹង​ពី​ការ​រៀបចំ​សំណើ

en: &Save as Draft
km: រក្សាទុក​ជា​សេចក្ដី​ព្រាង

en: &Send Mail
km: ផ្ញើ​សំបុត្រ

en: &Send Mail Via
km: ផ្ញើសំបុត្រ​តាម​រយៈ

en: &Send Now
km: ផ្ញើ​ឥឡូវ

en: &Send Queued Messages
km: ផ្ញើ​សារ​ជាជួរ

en: &Send as Is
km: ផ្ញើអញ្ចឹង

en: &Sent-Mail Folder
km: ថត សំបុត្រផ្ញើចេញ

en: &Sent-Mail folder:
km: ថត សំបុត្រផ្ញើចេញ ៖

en: &Settings
km: ការ​កំណត់

en: &Sign Message
km: ចុះហត្ថលេខា​លើសារ

en: &Snippets
km: Snippet

en: &Specify the Subject
km: បញ្ជាក់​ប្រធានបទ

en: &Spellchecker...
km: កម្មវិធី​ពិនិត្យ​​អក្ខរាវិរុទ្ធ...

en: &Templates folder:
km: ថត​ពុម្ព ៖

en: &Tools
km: ឧបករណ៍

en: &Use System Settings values
km: ប្រើ​តម្លៃ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ

en: &Use custom colors
km: ​ប្រើ​ពណ៌​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: &Use custom fonts
km: ប្រើ​ពុម្ពអក្សរ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: &Use custom message templates for this identity
km: ប្រើ​ពុម្ព​សារ​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​អត្តសញ្ញាណ​នេះ

en: &Use custom message-id suffix
km: ប្រើ​បច្ច័យ​​លេខសម្គាល់​សារ​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: &Value:
km: តម្លៃ ៖

en: &View
km: មើល

en: &Watch Thread
km: ឃ្លាំមើល​ខ្សែស្រឡាយ

en: &With empty fields
km: ជាមួយនឹង​វាល​ទទេ

en: &Wordwrap
km: រុំពាក្យ

en: &Your name:
km: ឈ្មោះ​របស់​អ្នក ៖

en: (Current system setting: %1)
km: (ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន ៖ %1)

en: (no templates)
km: (គ្មាន​ពុម្ព)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
km[0]: %1 ឯកសារ​ភ្ជាប់ (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
km[0]: សារ​មិន​ទាន់​អាន %1

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
km: <b>ការព្រមាន ៖</b> អនុញ្ញាត HTML ក្នុង​អ៊ីមែល​អាច​បង្កើន​គ្រោះថ្នាក់​ដែល​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​សម្របសម្រួល​ដោយ​ផលប្រយោជន៍​សុវត្ថិភាព​ដែល​បាន​គិត​ទុក​ជា​មុន និង​បច្ចុប្បន្ន ។ <a href="whatsthis1">ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពីអ៊ីមែល​ HTML...</a> <a href="whatsthis2">ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​សេចក្ដី​យោង​ខាង​ក្រៅ...</a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
km: <qt>
    <h1>ទុក​សារ​​បាន​អ៊ិនគ្រីប</h1>
    នៅ​ពេល​ដែល​បាន​ធីក​ប្រអប់​នេះ សារដែលបានផ្ញើគឺត្រូវបាន​ទុក​ សារ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប ដូចដែល​ពួកវា​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ។ វា​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឡើយ ដែល​អ្នក​នឹង​មិន​អាច​អាន​សារ​បាន​ទៅ​មុខ​ទៀត​ទេ ប្រសិនបើ​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ចាំបាច់​ផុត​កំណត់ ។
    <p>
    ទោះជា​យ៉ាងណា​ក៏ដោយ ប្រហែល​ជា​មាន​​ច្បាប់​មូលដ្ឋាន​ដែល​តម្រូវ​ឲ្យ​អ្នក​បើក​ជម្រើស​នេះ ។ នៅ​ពេល​​ដែល​ឋិត​ក្នុង​មន្ទិលសង្ស័យ សូម​ពិនិត្យ​ជាមួយ​អ្នកគ្រប់គ្រង​មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក ។
    </p></qt>​

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
km: <qt>
    <h1>ព្រមាន​ ប្រសិនបើ​វិញ្ញាបនបត្រ​នៅក្នុង​លំដាប់​ផុតកំណត់</h1>
    ជ្រើស​ចំនួន​ថ្ងៃ​អប្បរមា​ ដែល​វិញ្ញាបនបត្រ​នៅក្នុង​លំដាប់​គួរតែត្រឹមត្រូវ​ដោយគ្មាន​ការប្រកាស់​ការព្រមាន ។
    <p>
    ការកំណត់​ SPHINX ដែលបាន​ផ្ដល់អនុសាសន៍គឺ 14 ថ្ងៃ ។
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
km: <qt>
    <h1>ព្រមាន ប្រសិន​បើ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​វិញ្ញាបនបត្រ​ផុត​កំណត់</h1>
    ជ្រើស​ចំនួន​ថ្ងៃ​អប្បបរមា​ការ​អ៊ិនគ្រីប​វិញ្ញាបនបត្រ​គួរ​តែ​ត្រឹមត្រូវ ដោយ​គ្មាន​ចេញ​សេចក្ដី​ព្រមាន ។
    <p>
    មាន​កា​រកំណត់ SPHINX ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​គឺ ១៤ ថ្ងៃ ។
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
km: <qt>
    <h1>ព្រមាន​ប្រសិន​បើ​វិញ្ញាបនបត្រ​ដើម​ផុត​កំណត់</h1>
    ជ្រើស​ចំនួន​ថ្ងៃ​អប្បបរមា ដែល​វិញ្ញាបនបត្រ​ដើម​គួរតែ​ត្រឹមត្រូវ​ក្រៅពី​ការប្រកាស​ការព្រមាន ។
    <p>
    ការកំណត់ SPHINX ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​គឺ 14 ថ្ងៃ ។
    </p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
km: <qt><a href="whatsthis1">ព័ត៌មាន​ទ្រង់ទ្រាយ​ផ្ទាល់ខ្លួន...</a></qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
km: <qt><h3>ចម្លង​ជា​សម្ងាត់​ជូន​អាសយដ្ឋាន</h3><p>អាសយដ្ឋាន​ដែលអ្នក​បញ្ចូល​នៅទីនេះ​នឹងត្រូវបាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​សំបុត្រ​ផ្ញើចេញ​នីមួយៗ ដែលត្រូវបាន​ផ្ញើជាមួយ​អត្តសញ្ញាណ​នេះ ។ ពួកវា​នឹងមិនត្រូវបាន​មើលឃើញដោយអ្នកទទួល​ផ្សេងទៀតទេ ។</p><p>ជាទូទៅ​ការនេះ​ត្រូវបានប្រើ​ដើម្បី​ផ្ញើ​ច្បាប់​ចម្លង​របស់សារ​ដែលបានផ្ញើនីមួយៗ​ទៅ​កាន់​គណនី​ផ្សេងទៀតរបស់ច្បាប់ចម្លងរបស់អ្នក ។</p><p>ដើម្បី​បញ្ជាក់អាសយដ្ឋាន​ច្រើន​ជាងមួយ សូម​ប្រើ​សញ្ញាក្បៀស ដើម្បី​បំបែក​អ្នក​ទទួល​ច្បាប់ចម្លង​សម្ងាត់​របស់​អ្នក ។</p><p>បើ​នៅ​សង្ស័យ សូម​ទុក​វាល​នេះ​នៅ​ទទេ​ចុះ ។</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
km: <qt><h3>អាសយដ្ឋាន​ចម្លង​ជូន</h3><p>អាសយដ្ឋាន​ដែល​អ្នក​បញ្ចូល​នៅ​ទីនេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​សំបុត្រ​ចេញ​នីមួយៗ ហើយ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​ប្រើ​អត្តសញ្ញាណ​នេះ ។</p><p>វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជាទូទៅ​ដើម្បី​ផ្ញើ​ច្បាប់​ចម្លង​របស់​សារ​ដែល​បាន​ផ្ញើ​នីមួយៗ​ទៅ​កាន់​គណនី​ផ្សេង​ទៀត​របស់​អ្នក ។</p><p>ដើម្បី​បញ្ជាក់​អាសយដ្ឋាន​ច្រើនជាង​មួយ សូម​ប្រើ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ដើម្បី​បំបែក​បញ្ជី​អ្នក​ទទួល​ច្បាប់​ចម្លង​ជូន ។</p><p>បើ​នៅ​សង្ស័យ សូម​ទុក​វាល​នេះ​នៅ​ទទេ​ចុះ ។</p></qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
km: <qt><h3>អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល</h3><p>វាល​នេះ​គួរ​មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ពេញលេញ​របស់​អ្នក ។</p><p>អាសយដ្ឋាន​នេះ​ គឺ​ជា​សំខាន់​មួយ បាន​ប្រើ​សម្រាប់​សំបុត្រ​ចេញ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​អាសយដ្ឋាន​ច្រើន​ជាង​មួយ បង្កើត​អត្តសញ្ញា​ថ្មី ឬ​បន្ថែម​អាសយដ្ឋាន​ក្លែងក្លាយ​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​វាល​ខាង​ក្រោម ។</p><p>ប្រសិនបើ​អ្នក​ទុក​ឲ្យ​វា​ទំនេរ ឬ​ដាក់​វា​ខុស នោះ​អ្នក​ទទួល​​នឹង​មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​ឆ្លើយតប​មក​អ្នក​វិញ ។</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
km: <qt><h3>ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​អ៊ីមែល​</h3><p>វាល​នេះ​មាន​អាសយដ្ឋាន​ក្លែងក្លាយ​ដែល​គួរ​ត្រូវបាន​ពិចារណា​ថា​ជា​របស់​អត្តសញ្ញាណ​នេះ (ដូច​ដាក់​បង្ហាញ​អត្តសញ្ញាណ​ផ្សេង)​ ។</p><p>ឧទាហរណ៍​ ៖</p><table><tr><th>អាសយដ្ឋាន​ចម្បង ៖</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ៖</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>វាយ​អាសយដ្ឋាន​ក្លែងក្លាយ​មួយ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់ ។</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
km: <qt><h3>គោលការណ៍​ការជូន​ដំណឹងអំពី​ការ​រៀបចំ​សារ</h3><p>MDNs គឺជា​ការសរុប​នៃ​អ្វី​ដែល​ត្រូវបានហៅ​ជាទូទៅថា <b>បង្កាន់ដៃ​អាន</b> ។ អ្នកនិពន្វសារ ស្នើរ​ឲ្យ​មានការផ្ញើ​​ការជូន​ដំណឹង​អំពី​ការ​រៀបចំ ហើយ កម្មវិធី​សំបុត្រ​របស់​អ្នកផ្ញើ បង្កើត​ការឆ្លើយតប​មួយ​ពី​អ្នក​និពន្វ​ណាមួយ​ដែល​អាច​សិក្សាពី​អ្វី​ដែល​កើត​មាន​ឡើង​ចំពោះ​សារ​របស់គាត់ ។ ប្រភេទ​ការរៀបចំ​រួមមាន <b>បាន​បង្ហាញ</b> (មានន័យថា បានអាន) <b>បានលុប</b> និង <b>បានបញ្ជូន</b> (ឧទាហរណ៍. បានបញ្ជូន​បន្ត) ។</p><p>Thជម្រើស​ដូចតទៅនេះ​គឺ​អាចរកបាន​ដើម្បី​ត្រួតពិនិត្យការផ្ញើ​នៃ MDNs របស់ KMail ៖</p><ul><li><em>មិនអើពើ</em> ៖ មិនអើពើ​ចំពោះ​សំណើរ​សម្រាប់​ការជូន​ដំណឹង​អំពី​ការរៀបចំ​មួយចំនួន ។ គ្មាន MDN ដែលនឹងធ្លាប់​ត្រូវបាន​ផ្ញើ​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ​នោះទេ (បាន​ផ្ដល់អនុសាសន៍) ។</li><li><em>សួរ</em> ៖ ឆ្លើយ​នឹង​សំណើរ​តែបន្ទាប់ពី​ការសួររក​សិទ្ធិ​របស់អ្នកប្រើ​ប៉ុណ្ណោះ ។ វិធីនេះ អ្នកអាច​ផ្ញើ MDNs សម្រាប់សារដែលបាន​ជ្រើស នៅខណៈពេល​ដែល​កំពុង​បដិសេធ ឬ មិនអើពើ​នឹង​ពួក​វា​ចំពោះសារផ្សេងទៀត ។</li><li><em>បដិសេធ</em> ៖ ផ្ញើ​ការជូន​ដំណឹង <b>បានបដិសេធ</b> ជានិច្ច ។ នេះ​គ្រាន់តែ <em>ស្រាល</em> ដែល​ប្រសើជាង​ការផ្ញើ​ MDNs រហូត ។ អ្នកនិពន្វ​នឹងនៅតែ​ដឹងថា​សាររបស់គាត់​បានមានការប្រែប្រួល តែគាត់​មិនអាចប្រាប់ថាតើ​វាត្រូវបាន​លុប ឬ​ អាន ។ល។</li><li><em>ផ្ញើជានិច្ច</em> ៖ ផ្ញើ​ការជូន​ដំណឹង​អំពី​​ការរៀបចំ​ដែល​បាន​ស្នើ​រហូត ។ មានន័យថា​អ្នកនិពន្វ​សារនេះ​ចាប់ផ្ដើមដឹង​នៅពេល​ដែល​​សារ​ត្រូវបាន​ធ្វើឲ្យប្រែប្រួល ហើយ ជាបន្ថែម​ទៅទៀត គឺ​អ្វី​ដែល​កើតឡើង​ចំពោះវា (បានបង្ហាញ បានលុប។ល។) ។ ជម្រើស​នេះ​គឺ​ត្រូវបាន​ធ្វើ​ឲ្យ​រាំងស្ទះ​យ៉ាងធ្ងន់ធ្ងរ ប៉ុន្តែ ចាប់តាំងពីវាបានធ្វើឲ្យមានវិញ្ញាណច្រើន ឧទាហរណ៍. ចំពោះ​ការគ្រប់គ្រង​ទំនាក់ទំនង​របស់​អតិថិជន មក វាត្រូវបាន​ធ្វើឲ្យមាន ។</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
km: <qt><h3>ស្ថាប័ន</h3><p>វាល​នេះ​គួរតែ​មាន​ឈ្មោះ​របស់អង្គការរបស់អ្នក ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​វា​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បឋមកថា​អ៊ីមែល​ដែល​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ចេញ ។</p><p>វា​មាន​សុវត្ថិភាព (និង​ធម្មតា) ដើម្បីទុក​ឲ្យ​ទំនេរ ។</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
km: <qt><h3>ឆ្លើយតប​ទៅកាន់​អាសយដ្ឋាន</h3><p>កំណត់​បឋមកថា <tt>ឆ្លើយតបទៅ ៖</tt> ឲ្យ​មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ខុស​គ្នា​ពី​អាសយដ្ឋាន <tt>មកពី ៖</tt> ធម្មតា ។</p><p>វា​មាន​ប្រយោជន៍ នៅ​ពេល​អ្នក​ធ្វើការ​ជា​ក្រុម ដែល​សមាជិក​ម្នាក់ៗ​មាន​តួនាទី​ស្រដៀង​គ្នា ។ ឧទាហរណ៍ អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​ឲ្យ​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ទៅ មាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុង​វាល <tt>មក​ពី ៖</tt> ប៉ុន្តែ​ចង់​ឲ្យ​ការ​ឆ្លើយតប​នានា​ចូល​ទៅ​អាសយដ្ឋាន​ក្រុម ។</p><p>បើ​នៅ​សង្ស័យ សូម​ទុក​វា​នៅ​ទទេ​ចុះ ។</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
km: <qt><h3>ឈ្មោះ​របស់អ្នក</h3><p>វាលនេះ​គួរតែមាន​ឈ្មោះរបស់អ្នក នៅពេល​ដែលអ្នក​ចង់​ឲ្យវា​លេចឡើង​នៅក្នុង​​ក្បាល​អ៊ីមែល​ដែល​ត្រូវផ្ញើចេញ ។</p><p>ប្រសិនបើ​អ្នក​ទុក​វា​ឲ្យ​ទទេ​ឈ្មោះ​ពិត​របស់​អ្នក​នឹង​មិន​បង្ហាញ​ទេ បង្ហាញ​តែ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ប៉ុណ្ណោះ ។</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
km: <qt><p><strong>កន្សោម​ទាំងនេះ​អាច​ត្រូវ​បានប្រើ​សម្រាប់​កាលបរិច្ឆេទ ៖</strong></p><ul><li>d - ថ្ងៃ​ជា​លេខ​​ដោយ​គ្មាន​លេខ​សូន្យ​នាំមុខ (១-៣១)</li><li>dd - ថ្ងៃ​ជា​លេខ​ដោយមានលេខ​សូន្យ​នាំមុខ (០១-៣១)</li><li>ddd - ជាថ្ងៃ​សរសេរ​កាត់ដែលមានឈ្មោះ (Mon - Sun)</li><li>dddd - ឈ្មោះ​ថ្ងៃ​វែង (Monday - Sunday)</li><li>M - ខែ​ជា​លេខ​ដោយ​គ្មានលេខសូន្យ​នាំមុខ (១-១២)</li><li>MM - ខែ​ជា​លេខ​ដែលមានលេខ​សូន្យនាំមុខ (០១-១២)</li><li>MMM - ឈ្មោះ​ខែ​​សរសេរ​កាត់ (Jan - Dec)</li><li>MMMM - ឈ្មោះខែ​វែង (January - December)</li><li>yy - ឆ្នាំ​ជា​លេខ​ពីរ​ខ្ទង់ (០០-៩៩)</li><li>yyyy - ឆ្នាំ​ជា​លេខ​បួន​ខ្ទង់ (០០០០-៩៩៩៩)</li></ul><p><strong>កន្សោម​ទាំង​នេះ​អាច​ត្រូវ​បា​ន​ប្រើ​សម្រាប់​ពេលវេលា ៖</strong></p> <ul><li>h - ម៉ោង​ដោយ​គ្មាន​លេខ​សូន្យ​នាំមុខ (០-២៣ ឬ ១-១២ ប្រសិនបើ​បង្ហាញ ព្រឹក/ល្ងាច)</li><li>hh - ម៉ោង​ដែល​មាន​លេខ​សូន្យនាំមុខ (០០-២៣ ឬ ០១-១២ ប្រសិនបើ​បង្ហាញ​ព្រឹក/ល្ងាចy)</li><li>m - នាទី​គ្មានលេខ​សូន្យ​នាំមុខ (០-៥៩)</li><li>mm - នាទី​មានលេខ​សូន្យ​នាំមុខ (០០-៥៩)</li><li>s - វិនាទី​គ្មានលេខ​សូន្យ​មុខ (០-៥៩)</li><li>ss - វិនាទី​មានលេខ​សូន្យ​នាំមុខ (០០-៥៩)</li><li>z - មិល្លីវិនាទី​គ្មាន​លេខ​សូន្យ​នាំមុខ (០-៩៩៩)</li><li>zzz - មិល្លីវិនាទី​មានលេខ​សូន្យ​នាំមុខ (០០០-៩៩៩)</li><li>AP - ប្ដូរ​ទៅ​បង្ហាញព្រឹក/ល្ងាច ។ AP នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ "ព្រឹក" ឬ "ល្ងាច" ។</li><li>ap - ប្ដូរ​ទៅ​បង្ហាញ​ព្រឹក/ល្ងាច ។ ap នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ "ព្រឹក" ឬ "ល្ងាច" ។</li><li>Z - តំបន់​ពេលវេលា​ជា​លេខ (-០៥០០)</li></ul><p><strong>តួអក្សរ​បញ្ចូល​ទាំងអស់​ផ្សេង​ទៀត​នឹង​​ត្រូវ​បានមិនអើពើ ។</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
km: <qt><p>បើក​ជម្រើស​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ KMail ស្នើ​ការជូនដំណឹង​អំពី​ការរៀបចំសារ (MDNs) សម្រាប់​​សារផ្ញើចេញ​របស់អ្នក​នីមួយៗ ។</p><p>ជម្រើស​នេះ​​មានឥទ្ធិពល​តែ​នៅលើលំនាំដើម​តែប៉ុណ្ណោះ ។ អ្នក​នៅតែអាច​បើក ឬ បិទការស្នើ MDN ​នៅលើ​មូលដ្ឋាន​ក្នុង​មួយសារ​នៅក្នុង​កម្មវិធី​តែង ធាតុ​ម៉ឺនុយ <em>ជម្រើស</em>-><em>ការជូនដំណឹង​អំពី​ការរៀបចំ​សំណើរ</em> ។</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
km: <qt><p>ដើម្បី​អាច​ចុះហត្ថលេខា​លើសារ​នេះ ដំបូងអ្នកត្រូវតែ​កំណត់​សោ​ចុះហត្ថលេខា (OpenPGP or S/MIME) ដែលត្រូវប្រើសិន ។</p><p>សូមជ្រើស​សោ​ដើម្បី​ប្រើ​នៅក្នុង​ការកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​អត្តសញ្ញាណ ។</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
km: <qt><p>ជ្រើស​ថាតើ​អ្នកចង់​ឲ្យ​ KMail ផ្ញើ​​សារទាំងអស់​នៅក្នុង​ប្រអប់ចេញ​នៅលើសៀវភៅដៃ ឬក៏ ការពិនិត្យ​សារទាំងអស់, ឬ ថាតើ​អ្នក​មិនចង់​ឲ្យ​ផ្ញើសារ​ទាំងអស់​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ ។ </p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
km: <qt><p>វិញ្ញាបនបត្រ S/MIME (X.509) ដែលអ្នក​ជ្រើស​នៅទីនេះ នឹង​ត្រូវបាន​ប្រើ​ដើម្បី​ចុះហត្ថលេខា​លើសារ​តាមលក្ខណៈ​ឌីជីថល ។</p><p>អ្នកអាច​ទុកវា​ឲ្យ​នៅទទេ ប៉ុន្តែ KMail នឹង​មិនអាច​ចុះហត្ថលេខា​លើ​អ៊ីមែលដោយប្រើ S/MIME តាមលក្ខណៈ​ឌីជីថល​បាន​ឡើយ ។ មុខងារ​សំបុត្រ​​ធម្មតា​នឹងមិនត្រូវបាន​ប៉ះពាល់ឡើយ ។</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
km: <qt><p>វិញ្ញាបនបត្រ​ S/MIME ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស​នៅ​ទីនេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​អ៊ិនគ្រីប​សារ​ទៅ​កាន់​អ្នក​ផ្ទាល់ និង សម្រាប់​លក្ខណៈ​ពិសេស "ភ្ជាប់​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់ខ្ញុំ" នៅ​ក្នុង​កម្មវិធីតែង ។</p><p>អ្នក​អាច​ទុក​វា​ឲ្យ​នៅ​ទទេ ប៉ុន្តែ​ KMail នឹង​មិន​អាច​អ៊ិនគ្រីប​ច្បាប់​ចម្លង​នៃ​សារ​ផ្ញើ​ចេញ​ទៅ​ឲ្យអ្នក​ដោយ​ប្រើ S/MIME ។ មុខងារ​សំបុត្រ​ធម្មតា​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ប៉ះពាល់ឡើយ ។</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
km: <qt><p>ដែន​លំនាំដើម​គឺត្រូវបាន​ប្រើ​ដើម្បី​បំពេញ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​​ដែលមាន​តែ​ឈ្មោះរបស់អ្នកប្រើ​ប៉ុណ្ណោះ ។</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
km: <qt><p>អ្នក​បាន​ស្នើ​ឲ្យ​សារនោះ​ត្រូវបានអ៊ិនគ្រីប​ទៅ​កាន់ខ្លួនអ្នកផ្ទាល់ ប៉ុន្តែ​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ មិនកំណត់​សោការអ៊ិនគ្រីប (OpenPGP or S/MIME) ដែលត្រូវប្រើ​សម្រាប់​វាឡើយ ។</p><p>សូមជ្រើស​សោ​ដើម្បី​ប្រើ​នៅក្នុង​ការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​អត្តសញ្ញាណ​ ។</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
km: <qt>តើអ្នកពិតជា​ចង់លុប​ថតទទេ​ <b>%1</b> ឬ ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ថត​ទទេ <resource>%1</resource> និង​ថត​រង​របស់​វា​ទាំងអស់ ? ថត​រង​ទាំង​នោះ​មិន​អាច​ទទេ ហើយ​មាតិកា​របស់​ពួកវា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ដែរ ​។ <p><b>សូម​ដឹង​ថា</b> សារ​ដែល​បាន​បោះបង់​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ថត​ធុង​សំរាម​ទេ ហើយ​ត្រូវ​បាន​លុប​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍ ។</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ថត <resource>%1</resource> និង​ថត​រង​របស់​ទាំងអស់ បោះបង់​មាតិកា​របស់​ពួកវា ? <p><b>សូម​ដឹង​ថា</b>សារ​ដែល​បានបោះបង់​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ថត​ធុង​សំរាម​ និង​ត្រូវ​បាន​លុប​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍ ។</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ថត <resource>%1</resource> បោះបង់​មាតិការបស់​វា ? <p><b>សូម​ដឹង​ថា</b> សារ​ដែល​លបានបោះបង់​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ថត​ធុង​សំរាម​ទេ និង​ត្រូវ​បានលុបជា​អចិន្ត្រៃយ៍ ។</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ការ​ស្វែងរក <b>%1</b>មែនទេ ?<br />សារ​មួយ​ចំនួន វា​បង្ហាញ​ថា​នៅ​តែ​អាច​ប្រើ​​បាន​ក្នុង​ថត​ដើម​របស់​វា ។</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
km: <qt>តើអ្នកពិត​ជា​ចង់​ធ្វើ​ឲ្យ <b>%1</b> ផុតកំណត់ឬ ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
km: <qt>តើអ្នក​ពិតជាចង់​ផ្លាស់ទី​សារទាំងអស់ពី​ថត <b>%1</b> ទៅធុងសំរាម​ឬ ?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
km[0]: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​សារ​ដែល​បាន​ជ្រើស %1 ឬ ?<br />នៅ​ពេល​បាន​លុប វា​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ស្ដារ​ឡើង​វិញ​ឡើយ ។</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
km: <qt>ដើម្បី​ជ្រើស​គ្រាប់ចុច ឬ ការបញ្ចូលគ្នា​នៃគ្រាប់ចុច ដែល​ជ្រើស​ថត​បច្ចុប្បន្ន សូមចុច​ប៊ូតុង​ខាងក្រោម ហើយ​បន្ទាប់មក​សង្កត់​គ្រាប់ចុច​ដែលអ្នកចង់​ឲ្យ​ភ្ជាប់​ជាមួយ​ថតនេះ ។</qt>

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
km: លុប

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
km: ​ថ្មី

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
km: លុប

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
km: លុប

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
km: ស្វែង​រក

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
km: ក្នុង​​តួ...

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
km: បន្ទាប់

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
km: មុន

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
km: បន្ទាន់

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
km: ក្នុង​តួ...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
km: ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់...

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
km: ប្រធានបទ

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
km: ធុងសំរាម

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
km: ថ្មី

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
km: ក្នុង​តួ

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
km: ឈ្មោះ ៖

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
km: ប្រធានបទ ៖

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
km: តម្លៃ

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
km: ថត

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
km: ថ្មី

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
km: ​កម្រិត​ខ្ពស់

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
km: ​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
km: ការទទួល

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
km: ការផ្ញើ

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
km: មើល

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
km: លក្ខណសម្បត្តិ​របស់​ថត %1

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
km: ច្បាប់​ចម្លង​បម្រុង​ទុក​របស់​អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​កម្ម​វិធី​តែង ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​យ៉ាងទៀងទាត់ ។ ចន្លោះ​ពេល​ដែល​​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បង្កើត​ព័ត៌មាន​បម្រុងទុក​គឺ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅទីនេះ ។ អ្នក​អាច​បិទ​ការ​រក្សាទុក​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ​​ដោយ​កំណត់​វា​ទៅ​តម្លៃ 0 ។

en: A list of all the recently used URLs
km: បញ្ជី​របស់​ URLs ដែលបាន​ប្រើប្រាស់​ថ្មី​ទាំងអស់

en: A list of all the recently used encodings
km: បញ្ជី​របស់​ការ​អ៊ីនកូ​ដដែល​បាន​ប្រើ​ថ្មី​ទាំងអស់

en: A&dd...
km: ​បន្ថែម...

en: A&pply Filter
km: អនុវត្ត​តម្រង

en: A&vailable Tags
km: ស្លាក​ដែលមាន

en: Abort Current Operation
km: បោះបង់​ប្រតិបត្តិការ​បច្ចុប្បន្ន

en: About to send email...
km: ប្រុង​នឹង​ផ្ញើ​សំបុត្រ​ហើយ...

en: Action Item Message
km: សារ​ធាតុ​សកម្មភាព

en: Add Favorite Folder...
km: បន្ថែម​ថត​សំណព្វ...

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
km[0]: បន្ថែម​ឯកសារ​ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Add Markup Plain Text
km: បន្ថែម​អត្ថបទ​ធម្មតា​របស់ Markup

en: Add Note...
km: បន្ថែម​ចំណាំ...

en: Add a new identity
km: បន្ថែម​អត្តសញ្ញាណ​ថ្មី

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
km: បន្ថែម​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​សំបុត្រ ។ ការនេះ​អាចត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ម្ដងទៀត​បាន

en: Add as &Attachment
km: បន្ថែម​ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Add as &Inline Image
km: បន្ថែម​ជា​រូបភាព​ក្នុង​តួ

en: Add new tag
km: បន្ថែម​ស្លាក​ថ្មី

en: Add to Address Book
km: បន្ថែម​ទៅ​កាន់​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Add...
km: បន្ថែម...

en: Address type:
km: ប្រភេទ​អាសយដ្ឋាន ៖

en: Allow local flags in read-only folders
km: អនុញ្ញាត​ទង់មូលដ្ឋាន​នៅ​ក្នុង​ថត​បាន​តែ​អាន

en: Allow messages to load external references from the Internet
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យសារ​ផ្ទុក​សេចក្ដីយោង​ខាង​ក្រៅ​ពី​អ៊ីនធឺណិត

en: Always
km: ​ជានិច្ច

en: Always send
km: ផ្ញើ​ជានិច្ច

en: Anti-virus support
km: ការគាំទ្រ​ការប្រឆាំង​មេរោគ

en: Append S&ignature
km: បន្ថែម​ហត្ថលេខា​នៅ​ខាង​ចុង

en: Appl&y All Filters
km: អនុវត្ត​​គ្រប់​តម្រង​ទាំងអស់

en: Apply &to:
km: អនុវត្ត​ទៅ ៖

en: Archive Mail Agent was not registered.
km: ភ្នាក់ងារ​សំបុត្រ​ប័ណ្ណសារ​មិន​ត្រូវ​បាន​ចុះឈ្មោះ​ឡើយ ។

en: Archive all subfolders
km: ទុក​ថត​រង​ទាំងអស់​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​សម្អាត​ធុងសំរាម​ឬ ?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
km: តើអ្នកពិតជាចង់​ឲ្យ​សារចាស់ទាំងអស់​ផុតកំណត់​ឬ ?

en: As Attachment
km: ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Ask
km: សួរ

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
km: អ៊ិនគ្រីប​សារ​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ​នៅពេល​ណា​ក៏ដោយ​ឲ្យ​តែ​អាច​ធ្វើ​ទៅ​បាន

en: Auto Resize Image
km: ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាព​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Autocorrection
km: ការ​កែ​​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatically import keys and certificate
km: នាំចូល​កូនសោ និង​វិញ្ញាបនបត្រ​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatically request &message disposition notifications
km: ស្នើ​ការជូន​ដំណឹង​អំពី​ការរៀបចំ​សារ​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ

en: Autosave Message Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​​ការ​រក្សាទុក​សារ​​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Autosave interval:
km: រក្សាទុក​ចន្លោះពេល​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ ៖

en: Bookmark This Link
km: សម្គាល់​តំណ​នេះ

en: Browser
km: កម្មវិធី​រុករក

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
km: តាមលំនាំដើម GnuPG ប្រើ​ឯកសារ ~/.gnupg/policies.txt ដើម្បី​ពិនិត្យ​មើល​ថាតើ​គោលការណ៍​វិញ្ញាបនបត្រ​​គឺត្រូវបាន​អនុញ្ញាត​ឬអត់ ។ ប្រសិន​បើ​បាន​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ គោលការណ៍​មិន​ត្រូវបាន​ពិនិត្យ​ឡើយ ។

en: C&ustom format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Certificate && Key Bundle Attachments
km: វិញ្ញាបនបត្រ និង ឯកសារភ្ជាប់​បណ្ដុំ​កូនសោ

en: Certificate Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Charset
km: សំណុំ​តួអក្សរ

en: Check &Mail
km: ពិនិត្យ​សំបុត្រ

en: Check Mail
km: ពិនិត្យ​សំបុត្រ

en: Check Mail In
km: ពិនិត្យ​សំបុត្រ​នៅ​ក្នុង

en: Check mail on startup
km: ពិនិត្យ​មើល​សំបុត្រ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Check spelling before send
km: ពិនិត្យមើល​អក្ខរាវិរុទ្ធ​មុន​ពេល​ផ្ញើ

en: Check to store messages encrypted
km: ធីក​ដើម្បី​ទុក​សារ​ បានអ៊ិនគ្រីប

en: Cl&ean Spaces
km: សម្អាតកន្លែង

en: Clear Selection
km: សម្អាត​​ការ​ជ្រើសរើស

en: Close Composer
km: បិទ​កម្មវិធី​តែង

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
km: បិទ​​បង្អួច​សារ​តែ​ឯង​បន្ទាប់ពី​ឆ្លើយតប​ ឬ​បញ្ជូនសារ​បន្ត

en: Close to quota threshold:
km: បិទ​កម្រិត​ពន្លឺ​កូតា

en: Collapse all threads in the current folder
km: វេញ​សែស្រឡាយ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ថត​បច្ចុប្បន្ន

en: Collapse the current thread or group
km: វេញ​សែស្រឡាយ ឬ​ក្រុម​បច្ចុប្បន្ន

en: Colors
km: ពណ៌

en: Composer
km: កម្មវិធី​តែង

en: Compressed Zip Archive (.zip)
km: ប័ណ្ណសារ Zip ដែល​បានបង្ហាប់ (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
km: ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Configure &Filters...
km: កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​តម្រង...

en: Configure &Notifications...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការជូន​ដំណឹង...

en: Configure KMail...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ KMail...

en: Confirm &before send
km: អះអាងមុនផ្ញើ

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
km: ម្ចាស់​ទំនាក់ទំនង

en: Copy Message | Copy %1 Messages
km[0]: ចម្លង​សារ %1

en: Copy Message To...
km: ចម្លង​សារ​ទៅ...

en: Copy Message to Folder
km: ចម្លង​សារ​ទៅ​ថត

en: Copying messages canceled.
km: បាន​បោះបង់​ការ​ចម្លង​សារ ។

en: Copying messages failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចម្លង​សារ ។

en: Copying messages...
km: កំពុង​ចម្លង​សារ...

en: Core developer
km: អ្នកអភិវឌ្ឍន៍​ចម្បង

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​អ្នក​ជំនួយការ​នាំចូល​បានទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: Create...
km: បាន​បង្កើត...

en: Cryptography
km: កូដសាស្ត្រ

en: Custom Templates
km: ពុម្ព​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Custom message-&id suffix:
km: បច្ច័យ​លេខសម្គាល់​សារ​ផ្ទាល់​ខ្លួន ៖

en: Customize accounts order...
km: ប្ដូរ​លំដាប់​គណនី​តាម​បំណង...

en: Cut Message | Cut %1 Messages
km[0]: កាត់សារ %1

en: D&ictionary:
km: វចនានុក្រម ៖

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Decrease tag priority
km: បន្ថយ​អាទិភាព​ស្លាក

en: Defa&ult send method:
km: វិធីសាស្ត្រ​ផ្ញើ​លំនាំដើម ៖

en: Defaul&t domain:
km: ដែន​លំនាំដើម ៖

en: Define custom mime header fields:
km: កំណត់​វាល​បឋមកថា​ mime ផ្ទាល់ខ្លួន ៖

en: Delete Folder
km: លុប​ថត

en: Delete Message
km: លុប​សារ

en: Delete Messages
km: លុប​សារ

en: Delete Search
km: ​លុប​ការស្វែងរក

en: Delete T&hread
km: លុប​ខ្សែស្រឡាយ

en: Deleting messages
km: កំពុង​លុបសារ

en: Deleting messages canceled.
km: បាន​បោះបង់​ការ​លុប​សារ ។

en: Deleting messages failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​លុបសារ ។

en: Deleting messages...
km: កំពុង​លុបសារ...

en: Deny
km: ​បដិសេធ

en: Deta&iled new mail notification
km: ជូនដំណឹងលម្អិត

en: Detect Automatically
km: រក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Display KMail's Welcome Page
km: បង្ហាញ​ទំព័រ​ស្វាគមន៍របស់​ KMail

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
km[0]: បញ្ជី​ចែកចាយ %2 គឺ​ទទេ វា​មិនអាច​ប្រើ​បាន​ទេ ។

en: Do not Loop
km: កុំ​រង្វិលជុំ

en: Do not check certificate policies
km: កុំ​ពិនិត្យ​មើល​គោលការណ៍​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Do not perform any HTTP requests
km: កុំ​ធ្វើ​ការ​ស្នើ​ HTTP មួយ​ចំនួន

en: Do not perform any LDAP requests
km: មិនធ្វើ​ការ​ស្នើ​ LDAP ណាមួយ​ឡើយ

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
km: កុំផ្ញើ MDNs នៅក្នុង​ចម្លើយតប ទៅ​សារ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប

en: Do not show a message preview pane
km: កុំ​បង្ហាញ​ស្លាបព្រិល​សារ​មើលជា​មុន

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បញ្ជូន​សារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បន្ត​ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់​នៅ​ក្នុង​សារ​មួយ (as a MIME digest) ឬ​​ជា​សារ​នីមួយៗ ?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
km: តើអ្នកចង់​រក្សាទុក​សារ​សម្រាប់​ពេល​ក្រោយ ឬ បោះបង់វាចោល ?

en: Documentation
km: ឯកសារ

en: Done
km: ធ្វើ​រួច

en: E&mpty Trash
km: សម្អាត​ធុងសំរាម

en: E&nable detection of missing attachments
km: បើក​ការ​រក​​នៃ​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ដែល​បាត់

en: E&xclude important messages from expiry
km: ដក​មិន​ឲ្យ​សារ​សំខាន់​ផុតកំណត់

en: Edit "Out of Office" Replies...
km: កែសម្រួល​ចម្លើយតប "ក្រៅការិយាល័យ"...

en: Edit Note...
km: កែសម្រួល​ចំណាំ...

en: Edit contact...
km: កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង...

en: Edit...
km: កែសម្រួល...

en: Email Address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
km: រក​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​នៅក្នុង សោ/វិញ្ញាបនបត្រ​មិឃើញឡើយ

en: Email a&liases:
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​អ៊ីមែល ៖

en: Empty Trash
km: សម្អាត​ធុងសំរាម

en: Empty local &trash folder on program exit
km: សម្អាត​ថត​ធុងសំរាម ពេល​ចេញ​ពី​កម្មវិធី

en: Empty the local trash folder on program exit
km: សម្អាត​ថត​ធុងសំរាម ពេល​ចេញ​ពី​កម្មវិធី

en: Enable system tray icon
km: អនុញ្ញាត​រូបតំណាង​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: Encrypt
km: ​អ៊ិនគ្រីប

en: Encrypted Messages
km: សារ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប

en: Enter charset:
km: បញ្ចូល​​សំណុំ​តួអក្សរ ៖

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
km: បញ្ចូល​​អាសយដ្ឋាន​នៃ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​នៅទីនេះ​សម្រាប់​សុពលកម្ម​នៅលើ​បណ្ដាញ​នៃ​វិញ្ញាបនបត្រ (អ្នកឆ្លើយតប OCSP) ។ URL តែងតែ​ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ http:// ។

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
km: បញ្ចូល​ទីតាំង​នៃ​ប្រូកស៊ី HTTP របស់អ្នក​នៅទីនេះ ដែល​នឹងត្រូវបាន​ប្រើ​សម្រាប់​គ្រប់​ការស្នើ​ HTTP ដែលទាក់ទង​នឹង S/MIME ទាំងអស់ ។ វាក្យសម្ពន្ធ​គឺ ម៉ាស៊ីន:ច្រក សម្រាប់​វត្ថុ​ myproxy.nowhere.com:3128 ។

en: Enter new forward prefix:
km: បញ្ចូល​បុព្វបទ​​បញ្ជូន​បន្ត​ថ្មី ៖

en: Enter new key word:
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​ថ្មី ៖

en: Enter new reply prefix:
km: បញ្ចូល​បុព្វបទ​ឆ្លើយតប​ថ្មី ៖

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
km: ការបញ្ចូល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ LDAP នៅត្រង់នេះ នឹងធ្វើ​ឲ្យ​សំណើរ LDAP ទាំងអស់ទៅកាន់ម៉ាស៊ីនបម្រើ​នោះ​មុនគេ ។ កាន់តែ​ច្បាស់​ជាងនេះទៀត ការកំណត់​នេះ​បដិសេធ​ចំពោះ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ និង​ ផ្នែក​ច្រក​ដែលបានបញ្ជាក់មួយ​ចំនួននៅក្នុង LDAP URL និង ក៏នឹងត្រូវបាន​ប្រើ​ដែរ​ប្រសិនបើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ និង ច្រកត្រូវបាន​លុបចេញពី URL ។ ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ LDAP ផ្សេងទៀត នឹងត្រូវបានប្រើតែប៉ុណ្ណោះ ប្រសិនបើ​ការតភ្ជាប់ទៅកាន់"ប្រូកស៊ី" បានបរាជ័យនោះ ។
    វាក្យ​សម្ពន្ធ គឺ "HOST" ឬ "HOST:PORT" ។ ប្រសិនបើបានលុប PORT នោះ​ច្រក 389 (ច្រក LDAP ខ្នាតគំរូ) ត្រូវបាន​ប្រើ ។

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
km: បិទ​ការប្រើប្រាស់នៃ​ HTTP សម្រាប់ S/MIME ទាំងមូល ៖

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
km: បិទ​ការប្រើ​ប្រាស់​នៃ LDAP សម្រាប់ S/MIME ទាំងមូល ។

en: Error while removing duplicates
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​យក​ស្ទួន​ចេញ

en: Expand all threads in the current folder
km: វេញ​សែស្រឡាយ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ថត​បច្ចុប្បន្ន

en: Expand the current thread or group
km: បន្លាយ​ខ្សែស្រឡាយ ឬ​ក្រុម​បច្ចុប្បន្ន

en: Expire
km: ​ផុត​កំណត់

en: Expire Folder
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ថត​ផុតកំណត់

en: Expire Old Messages?
km: ផុត​កំណត់​សារចាស់ឬ ?

en: Expire...
km: ផុតកំណត់...

en: Extend Selection to Next Message
km: ពង្រីក​ជម្រើស​ទៅ​សារ​បន្ទាប់

en: Extend Selection to Previous Message
km: ពង្រីក​ជម្រើស​ទៅ​សារ​មុន

en: F&older
km: ថត

en: F&ormat:
km: ទ្រង់ទ្រាយ ៖

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​បើក​ឯកសារ​រក្សាទុក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ %1 ។
    មូលហេតុ​ ៖ %2

en: Fetch missing issuer certificates
km: ទៅ​ប្រមូល​យក​វិញ្ញាបនបត្រ​អ្នក​ចេញ​ដែល​បាត់បង់

en: Filter %1
km: តម្រង %1

en: Filter &Log Viewer...
km: កម្មវិធី​មើល​កំណត់ហេតុ​តម្រង...

en: Filter on &From...
km: តម្រង​នៅលើ​មក​​ពី...

en: Filter on &Subject...
km: តម្រង​នៅលើ​ប្រធានបទ...

en: Filter on &To...
km: តម្រង​នៅ​លើ​ជូន​ចំពោះ...

en: Filter on Mailing-&List...
km: តម្រង​នៅលើ​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម...

en: Filter on Mailing-List %1...
km: តម្រង​នៅលើ​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម %1...

en: Filter on Mailing-List...
km: តម្រង​នៅលើ​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម...

en: Filtering message %1 of %2
km: កំពុង​ត្រងសារ %1 នៃ %2

en: Filtering messages
km: កំពុង​ត្រងសារ

en: Fixed Width Font
km: ពុម្ពអក្សរទទឹងថេរ

en: Focus on Next Folder
km: ផ្ដោតទៅលើ​ថតបន្ទាប់

en: Focus on Next Message
km: ផ្ដោត​ទៅលើ​សារបន្ទាប់

en: Focus on Previous Folder
km: ផ្ដោត​ទៅលើ​ថត​មុន

en: Focus on Previous Message
km: ផ្ដោត​ទៅលើ​សារមុន

en: Folder List
km: បញ្ជី​ថត

en: Folder Shortcut %1
km: ផ្លូវកាត់​ថត %1

en: Folder Tooltips
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ថត

en: Folder holds a mailing list
km: ថត​រង់ចាំ​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម

en: Folders
km: ​ថត

en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ

en: For intermediate CA certificates:
km: សម្រាប់​វិញ្ញាបនបត្រ​ CA មធ្យម ៖

en: For&ward Subject Prefixes
km: បុព្វបទ​ប្រធានបទ​របស់​ការ​បញ្ជូនបន្ត

en: Former co-maintainer
km: អតីតអ្នកសហ​ថែទាំ​

en: Former core developer
km: អតីត​អ្នក​អភិវឌ្ឍ​ស្នូល

en: Former maintainer
km: អ្ន​ក​ថែទាំ​មុន

en: Forward Inline As Default.
km: បញ្ជូន​បន្ត​ក្នុងតួ​ជា​លំនាំដើម ។

en: Forward To...
km: បញ្ជូន​បន្ត​ទៅ...

en: From
km: មកពី

en: Full message
km: សារ​ទាំង​មូល

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
km: ទូទៅ

en: GnuPG Settings...
km: ការ​កំណត់ GnuPG​...

en: GnuPG support
km: ការគាំទ្រ GnuPG

en: Go to Archive
km: ទៅ​ប័ណ្ណសារ

en: Go to the next folder with unread messages
km: ទៅកាន់​ថត​បន្ទាប់​ដោយមាន​សារ​មិនទាន់អាន

en: Go to the next message
km: ទៅកាន់​សារ​បន្ទាប់

en: Go to the next unread message
km: ទៅកាន់​សារ​មិនទាន់អាន​បន្ទាប់

en: Go to the next unread text
km: ទៅកាន់​អត្ថបទ​មិន​ទាន់​អាន​បន្ទាប់

en: Go to the previous folder with unread messages
km: ទៅកាន់​ថត​មុន​ដោយមាន​សារ​មិន​ទាន់​អាន

en: Go to the previous message
km: ទៅកាន់​សារ​មុន

en: Go to the previous unread message
km: ទៅកាន់​សារ​មិន​ទាន់អាន​មុន

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
km: អត្ថបទ​មិន​ទាន់​អាន​បន្ទាប់

en: HTML Messages
km: សារ HTML

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​នៃរបារស្ថានភាព HTML - សារ HTML

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
km: ផ្ទៃខាងក្រោយ​​នៃ​របារ​ស្ថានភាព HTML - គ្មាន​សារ HTML ឡើយ

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
km: ផ្ទៃខាងមុខ​នៃ​របា​រស្ថានភាព HTML - សារ HTML

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
km: ផ្ទៃខាងមុខនៃ​​របារ​ស្ថានភាព HTML - គ្មាន​សារ HTML ឡើយ

en: HTML Toolbar
km: របា​ឧបករណ៍​ HTML

en: HTTP Requests
km: សំណើ HTTP

en: Headers
km: បឋមកថា

en: Hide attachment list
km: លាក់​បញ្ជី​ឯកសារភ្ជាប់

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
km: មិន​ទាន់​អាន ៖

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
km: ធម្មតា ៖

en: Identity Name
km: ឈ្មោះ​អត្តសញ្ញាណ

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
km: ប្រសិនបើ​ចំនួន​អ្នក​ទទួល​ធំជាង​តម្លៃ​នេះ KMail នឹង​ព្រមាន​ ហើយ​ស្នើ​ការ​អះអាង​មុននឹង​ផ្ញើ​សំបុត្រ ។ កា​រព្រមាន​អាច​ត្រូវ​បាន​បិទ ។

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
km: ប្រសិន​បើ​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវបាន​ធីក បញ្ជី​ដកហូត​វិញ្ញាបនបត្រ​វិញ​គឺ​មិនធ្លាប់ត្រូវបាន​ប្រើ​ដើម្បី​ធ្វើឲ្យវិញ្ញាបនបត្រ S/MIME មានសុពលភាព​ឡើយ ។

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
km: ប្រសិនបើ​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវបាន​ធីក វិញ្ញាបនបត្រ​អ្នកចេញ​ដែល​បាត់បង់ គឺត្រូវបាន​ទៅប្រមូល​យក​នៅពេលដែល​ចាំបាច់ (វា​អនុវត្ត​ទៅ​វិធីសាស្ត្រ​សុពលកម្មទាំងពី គឺ CRLs និង OCSP)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
km: ប្រសិនបើ​បាន​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ វិញ្ញាបនបត្រ​ S/MIME  គឺ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​សុពលភាព​នៅ​លើ​បណ្ដាញ ដោយ ប្រើ​ពិធីការ​ស្ថានភាព​វិញ្ញាបនបត្រ​នៅ​លើ​បណ្ដាញ (OCSP) ។ បំពេញ​ URL នៃ​អ្នកឆ្លើយតប OCSP ខាងក្រោម ។

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
km: ប្រិសន​បើ​បាន​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ វិញ្ញាបនបត្រ S/MIME គឺត្រូវបាន​ធ្វើ​ឲ្យមាន​សុពលភាព ដោយប្រើ​បញ្ជី​ដកហូត​វិញ្ញាបនបត្រ​វិញ (CRLs) ។

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
km: ប្រសិនបើ​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវបាន​ជ្រើស តម្លៃ​នៃ​ប្រូកស៊ី HTTP បាន​បង្ហាញ​នៅខាងស្ដាំ (ដែល​មកពី​អថេរ​បរិស្ថាន http_proxy) នឹងត្រូវបាន​ប្រើ​សម្រាប់​សំណើរ​ HTTP មួយចំនួន ។

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
km: មិនអើពើ​នឹងចំណុច​ចែកចាយ​ HTTP CRL នៃ​វិញ្ញាបនបត្រឡើយ

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
km: មិន​អើពើ​នឹង​ចំណុច​ចែកចាយ LDAP CRL នៃ​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Ignore service URL of certificates
km: មិនអើពើ​នឹង​សេវា URL នៃ​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Important Message
km: សារ​សំខាន់

en: Improved HTML support
km: ការគាំទ្រ HTML ដែល​បានកែលម្អ

en: Improved searches
km: ការ​ស្វែងរក​ដែលបាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង

en: Increase tag priority
km: បង្កើន​អាទិភាព​ស្លាក

en: Initiating sending process...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ដំណើរការ​ផ្ញើ...

en: Insert
km: បញ្ចូល

en: Insert Signature At C&ursor Position
km: បញ្ចូល​ហត្ថលេខា​នៅ​ទីតាំង​​ទស្សន៍​ទ្រនិច

en: Insert clipboard text as attachment
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Invalid Email Address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​មិនត្រឹមត្រូវ

en: Invalid Email Alias "%1"
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​អ៊ីមែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ "%1"

en: Invitations
km: ការ​អញ្ជើញ

en: Invoke Handler
km: ហៅ​អ្នក​ដោះស្រាយ

en: Jump to First Unread Message
km: លោត​ទៅ​សារ​មិន​ទាន់​អាន​ដំបូង​គេ

en: Jump to Folder...
km: លោត​ទៅ​ថត...

en: Jump to Last Selected Message
km: លោត​ទៅ​សារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចុងក្រោយ

en: Jump to Newest Message
km: លោតទៅ​សារ​ថ្មី​បំផុត

en: Jump to Oldest Message
km: លោ​តទៅ​សារ​ចាស់​បំផុត

en: KDE Email Client
km: កម្មវិធី​អ៊ីមែល​របស់ KDE

en: KMail &Introduction
km: ការណែនាំ​ពី KMail

en: KMail Error
km: កំហុស KMail

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
km: បច្ចុប្បន្ន KMail នៅក្នុង​របៀប​ក្រៅបណ្ដាញ ។ តើអ្នក​ចង់​បន្ត​ដោយ​របៀបណា ?

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
km: KMail ឥឡូវ​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​គ្រោងការណ៍​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់ Akonadi ដែល​នាំមក​នូ​វការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ជា​​ច្រើន ។

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
km: KMail ត្រូវបាន​កំណត់​ឲ្យនៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ ។ រាល់ការងារ​នៅលើបណ្ដាញ​ទាំងអស់​ត្រូវបាន​ផ្អាក

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
km: KMail ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឲ្យ​នៅ​លើ​បណ្ដាញ ។ រាល់​ការងារ​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​ទាំងអស់​បាន​បន្ត

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
km: KMail ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឲ្យ​នៅ​លើ​​បណ្ដាញ រាល់​ការងារ​ដែល​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​នឹង​ត្រូវ​បន្ត នៅ​ពេល​ដែល​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​ត្រូវ​បាន​រកឃើញ

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
km: KMail មិន​អាច​រក​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម​នៅ​ក្នុង​ថត​នេះ​បាន​ឡើយ ។ សូម​បំពេញ​​អាសយដ្ឋាន​ដោយ​ដៃ ។

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
km: KMail មិន​អាច​​រក​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម​នៅ​ក្នុង​ថត​នេះ​បាន​ឡើយ ។ សូម​បំពេញ​​អាសយដ្ឋាន​ដោយ​ដៃ ។

en: LDAP Requests
km: សំណើ LDAP

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
km: រួម​បញ្ចូល​ក្នុងការ​ពិនិត្យ​មើល​ដោយ​ដៃ

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
km: បើក​ក្រៅ​បណ្ដាញ នៅពេល​បិទ KMail

en: Last Search
km: ​ការស្វែងរក​ចុង​ក្រោយ

en: Layout
km: ប្លង់

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
km: បង្កក GUI តិចតួច ការ​ពិនិត្យ​សំបុត្រ​កើតឡើង​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Link
km: ​តំណ

en: List Archives
km: ប័ណ្ណសារ​បញ្ជី

en: List Help
km: ជំនួយ​បញ្ជី

en: Load E&xternal References
km: ផ្ទុកសេចក្ដី​យោង​ខាងក្រៅ

en: Load External References
km: ផ្ទុក​សេចក្ដី​យោង​ខាងក្រៅ

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
km: ការផ្ទុក​​សេចក្ដីយោង​ខាងក្រៅ​នៅក្នុង​សំបុត្រ html នឹងធ្វើ​ឲ្យអ្នក​កាន់តែ​ទទួលការពារ​ពី"សារឥតបានការ" ហើយ អាច​បង្កើន​ភាព​ដែល​ដូច​គ្នា ដែលប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវបាន​ស្រុះស្រួល​ដោយការបង្ហាញ​ផ្សេងទៀត និង ការទាញ​យក​សុវត្ថិភាព​ដែល​បាន​ស្មានទុក ។

en: Locali&zed format (%1)
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​បាន​ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយកម្ម (%1)

en: Long folder list
km: បញ្ជី​ថត​សារ​វែង

en: Loop in All Folders
km: រង្វិលជុំ​នៅ​ក្នុង​ថត​ទាំងអស់

en: Loop in All Marked Folders
km: រង្វិលជុំ​នៅ​ក្នុង​ថត​ដែល​បាន​សម្គាល់​ទាំងអស់

en: Loop in Current Folder
km: រង្វិលជុំ​នៅ​ក្នុង​ថត​បច្ចុប្បន្ន

en: Lose Formatting
km: បាត់បង់​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ

en: Lose the formatting?
km: បាត់បង់កា​រធ្វើទ្រង់ទ្រាយ ?

en: M&ove Thread to Trash
km: ផ្លាស់ទី​សែស្រឡាយ​ទៅ​ធុងសំរាម

en: Mailing list description:
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​អំពី​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម ៖

en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: Manage &Sieve Scripts...
km: គ្រប់គ្រង​ស្គ្រីប​ Sieve...

en: Mar&k Message
km: សម្គាល់សារ

en: Mar&k selected message as read after
km: សម្គាល់​សារ​ដែល​បាន​ជ្រើស ថា​អាន​រួច​បន្ទាប់​ពី

en: Mark &Thread
km: សម្គាល់​សែស្រឡាយ

en: Mark Thread as &Action Item
km: សម្គាល់​ខ្សែស្រឡាយ​ជា​ធាតុ​សកម្មភាព

en: Mark Thread as &Important
km: សម្គាល់ខ្សែស្រឡាយ​ថាសំខាន់

en: Mark Thread as &Read
km: សម្គាល់​សែស្រឡាយ​ថា​អាន​រួច

en: Mark Thread as &Unread
km: សម្គាល់​ខ្សែស្រឡាយ​ថា​ មិនទាន់​អាន

en: Mark all messages in the selected thread as read
km: សម្គាល់​សារ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ខ្សែស្រឡាយ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ថា​អាន​រួច

en: Mark all messages in the selected thread as unread
km: សម្គាល់​សារទាំងអស់​នៅក្នុង​ខ្សែស្រឡាយ​ដែលបានជ្រើស​ថា​មិនទាន់អាន

[ctx: Menu item]
en: Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ

en: Message Body
km: តួ​សារ

en: Message Disposition Notifications
km: ការជូន​ដំណឹង​អំពី​ការរៀបចំ​សារ​

en: Message From &Template
km: សារ​ពីពុម្ព

en: Message List
km: បញ្ជី​សារ

en: Message List - Action Item Messages
km: បញ្ជី​សារ - សារ​ធាតុ​សកម្មភាព

en: Message List - Important Messages
km: បញ្ជី​សារ - សារ​សំខាន់

en: Message List - Unread Messages
km: បញ្ជី​សារ - សារ​មិន​ទាន់អាន

en: Message Preview Pane
km: ស្លាបព្រិល​ទិដ្ឋភាព​សារ

en: Message Tags
km: ស្លាក​សារ

en: Message Window
km: បង្អួច​សារ

en: Message template for forward
km: ពុម្ព​សារ​សម្រាប់​បញ្ជូន​បន្ត

en: Message template for new message
km: ពុម្ពសារ​​សម្រាប់​សារ​ថ្មី

en: Message template for reply
km: ពុម្ព​សារ​សម្រាប់​ឆ្លើយតប

en: Message template for reply to all
km: ពុម្ព​សារ​សម្រាប់​ឆ្លើយតប​ទៅ​អ្នក​ទាំងអស់

en: Message will be encrypted
km: សារ​នឹង​ត្រូវ​បានអ៊ិនគ្រីប

en: Message will be signed
km: សារ​នឹង​ត្រូវ​បានចុះហត្ថលេខា

en: Message will not be encrypted
km: សារ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនគ្រីប​ទេ

en: Message will not be signed
km: សារ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បានចុះហត្ថលេខា​ទេ

[ctx: Message->]
en: &Forward
km: បញ្ជូន​បន្ត

[ctx: Message->]
en: &Reply
km: ឆ្លើយតប

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
km: ​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
km: ប្ដូរ​ទិស...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
km: ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់...

en: Messages copied successfully.
km: បាន​ចម្លង​សារ​ដោយជោគជ័យ ។

en: Messages deleted successfully.
km: បាន​លុប​សារ​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Messages moved successfully.
km: បាន​ផ្លាស់ទី​សារ​ដោយជោគជ័យ ។

en: Messages moved to trash successfully.
km: សារ​ត្រូវបាន​ផ្លាស់ទី​ទៅកាន់​ធុងសំរាម​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Mod&ify...
km: កែប្រែ...

en: Modify the selected identity
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Modify...
km: ​កែប្រែ...

en: More...
km: ផ្សេងទៀត...

en: Move Message To...
km: ផ្លាស់ទី​សារ​ទៅ...

en: Move Message to Folder
km: ផ្លាស់ទី​សារ​ទៅ​ថត

en: Move message to trashcan
km: ផ្លាស់ទី​សារ​ទៅ​ធុងសំរាម

en: Move thread to trashcan
km: ផ្លាស់ទី​ខ្សែស្រឡាយ​ទៅ​ធុងសំរាម

en: Move to Trash
km: ផ្លាស់​ទី​ទៅ​​ធុងសំរាម

en: Moved all messages to the trash
km: បាន​ផ្លាស់​ទីសារទាំងអស់ទៅ​ធុងសំរាម

en: Moving messages
km: កំពុង​ផ្លាស់ទី​សារ

en: Moving messages canceled.
km: បាន​បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ទី​សារ ។

en: Moving messages failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្លាស់ទី​សារ ។

en: Moving messages to trash canceled.
km: បាន​បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ទី​សារ​ទៅកាន់​ធុង​សំរាម ។

en: Moving messages to trash failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្លាស់ទីសារ​ទៅកាន់​ធុង​សំរាម ។

en: Moving messages to trash...
km: កំពុង​ផ្លាស់ទី​សារ​ទៅកាន់​ធុង​សំរាម...

en: Moving messages...
km: កំពុង​ផ្លាស់ទី​សារ...

en: Name of the attachment:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ភ្ជាប់ ៖

en: Network connection detected, all network jobs resumed
km: ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ រាល់​ការងារ​លើ​បណ្ដាញ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ត

en: Never
km: កុំ

en: Never Automatically
km: កុំ​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ

en: Never consult a CRL
km: កុំពិគ្រោះ CRL

en: New AddressBook Contact...
km: ទាក់ទង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ថ្មី...

en: New Mail Notification
km: ការជូនដំណឹង​សំបុត្រ​ថ្មី

en: New Message From &Template
km: សារ​ថ្មី​ពី​ពុម្ព

en: New Message To...
km: សារ​ថ្មី​ទៅ...

en: New Message t&o Mailing-List...
km: សារថ្មី​ទៅ​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម...

en: New Messages In
km: សារ​ថ្មី​នៅក្នុង

en: New message list and new folder tree
km: បញ្ជី​សារ​ថ្មី និង​មែកធាង​ថត​ថ្មី

en: Next &Unread Message
km: សារ​មិន​ទាន់អាន​បន្ទាប់

en: Next Unread &Folder
km: ថត​មិន​ទាន់​អាន​បន្ទាប់

en: No Picture
km: គ្មាន​រូបភាព

en: No Subject
km: ​គ្មាន​ប្រធាន​បទ

en: No Subject Specified
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់​ប្រធានបទ​ឡើយ

en: No To: specified
km: គ្មាន​ ជូន​ចំពោះ ៖ បាន​បញ្ជាក់

en: No autosave
km: គ្មានការ​រក្សាទុក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ទេ

en: No folder selected
km: គ្មាន​ថត​បានជ្រើស​ទេ

en: No limit
km: គ្មាន​ព្រំដែន

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
km: គ្មាន​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ទេ រាល់​ការងារ​លើ​បណ្ដាញ​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្អាក

en: No picture set for your address book entry.
km: គ្មាន​រូបភាព​ដែល​កំណត់​សម្រាប់ធាតុបញ្ចូល​​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​របស់​អ្នក​ឡើយ ។

en: Not available
km: មិនមាន

en: Not available.
km: ​មិន​អាច​រកបាន ។

en: Nothing
km: គ្មាន​អ្វី​សោះ

en: OCSP responder URL:
km: OCSP អ្នកផ្ញើ URL ៖

en: OCSP responder signature:
km: ហត្ថលេខា​អ្នកឆ្លើយតប OCSP ៖

en: On All Mail Checks
km: ពេលពិនិត្យមើលសំបុត្រទាំងអស់

en: On Manual Mail Checks
km: ពេល​ពិនិត្យមើលសំបុត្រដោយដៃ

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
km: កូនសោ​អ៊ិនគ្រីប​ OpenPGP ដែល​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មិន​មាន​លេខ​សម្គាល់​របស់​អ្នក​ប្រើ​ណាមួយ​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​សម្រាប់​អត្តសញ្ញាណ (%1) នេះ​ឡើយ ។

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
km: កូនសោ​ការចុះហត្ថលេខា OpenPGP ដែលបាន​កំណត់រចនា​សម្ព័ន្ធ​មួយ មិនមាន​លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើណាមួយ​ជាមួយ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធសម្រាប់អត្តសញ្ញាណ (%1)នេះ ។
    ការនេះ​អាច​មានលទ្ធផល​នៅក្នុង​សារព្រមាន​នៅលើ​ផ្នែក​ការទទួល​នៅពេល​ដែលកំពុង​ព្យាយាមផ្ទៀងផ្ទាត់​ហត្ថលេខា​ដែលបានធ្វើ​ដោយ​ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នេះ ។

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
km: វិញ្ញាបនបត្រ​អ៊ិនគ្រីប​ S/MIME ដែលបានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មួយ មិន​មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែល​បាន​កំណត់​​រចនាសម្ព័ន្ធ​សម្រាប់​អត្តសញ្ញាណ (%1) នេះ ។

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ការ​ចុះ​ហត្ថលេខា S/MIME ដែល​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មួយ មិន​មាន​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែលបានកំណត់រចនា​សម្ព័ន្ធ​សម្រាប់​អត្តសញ្ញាណ (%1) នេះ ។
    ការ​នេះ​​អាច​មាន​លទ្ធផល​នៅ​ក្នុង​សារ​ព្រមាន​នៅ​លើ​ផ្នែក​ទទួល​ នៅ​ពេល​ដែល​កំពុង​ព្យាយាម​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ហត្ថលេខា​ដែលបានធ្វើ​ដោយ​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នេះ ។

en: Online Certificate Validation
km: សុពលកម្ម​វិញ្ញបនបត្រ​នៅលើ​បណ្ដាញ

en: Online status (unknown)
km: ស្ថានភាព​នៅ​លើ​បណ្ដាញ (មិនស្គាល់)

en: Online/Offline
km: លើបណ្ដាញ/ក្រៅបណ្ដាញ

en: Only check for new mail
km: ពិនិត្យ​រក​មើល​តែ​សារថ្មី​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only headers
km: តែ​បឋមកថា

en: Only open composer window
km: បើកតែ​បង្អូច​អ្នក​តែង​ប៉ុណ្ណោះ

en: Open &Message
km: បើក​សារ

en: Open Address Book
km: បើក​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Open Message
km: បើក​សារ

en: Open Message in List Archive
km: បើក​សារ​នៅក្នុង​ប័ណ្ណសារ​បញ្ជី

en: Open in Address Book
km: បើក​នៅក្នុង​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Open this folder on &startup:
km: បើក​ថត​នេះ ពេល​ចាប់ផ្ដើម ៖

en: OpenPGP encryption key:
km: កូនសោ​អ៊ិនគ្រីប OpenPGP ៖

en: OpenPGP signing key:
km: កូនសោ​ហត្ថលេខា OpenPGP ៖

en: Opening Autosave File Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ឯកសារ​រក្សាទុក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Organi&zation:
km: ស្ថាប័ន ៖

en: Original author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Other Actio&ns...
km: សកម្មភាព​ផ្សេងទៀត...

en: Outgoing Account:
km: គណនី​ចេញ ៖

en: Outgoing accounts (add at least one):
km: គណនីផ្ញើចេញ (បន្ថែម​យ៉ាងហោចណាស់​មួយ) ៖

en: Outlook-compatible attachment naming
km: ការ​ដាក់ឈ្មោះ​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ Outlook ដែល​ឆបគ្នា

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
km: ការគាំទ្រPGP 6 និង ការគាំទ្រការបន្ថែម​នៃ​ការអ៊ិនគ្រីប​ទៅមុខទៀត

en: POP filters
km: តម្រង POP

en: Paste as Attac&hment
km: បិទភ្ជាប់​ជា​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Picture
km: រូបភាព

en: Please select the folder that should be archived.
km: សូម​ជ្រើស​ថត​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បានទុកជា​ប័ណ្ណសារ ។

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
km[0]: សូម​រង់ចាំ​ខណៈពេល​សារ​ចំនួន %1 ​ត្រូវ​បាន​​ផ្ទេរ

en: Post New Message
km: ប្រកាស​សារ​ថ្មី

en: Post to List
km: ប្រកាស់​ទៅ​បញ្ជី

en: Pr&epend Signature
km: បន្ថែម​ហត្ថលេខា​នៅ​ខាងដើម

en: Prefer &HTML to Plain Text
km: ចូលចិត្ត​ HTML ជាង​អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Prefer HTML to plain text
km: HTML ដែលចូលចិត្ត​ទៅជា​អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Preferred handler:
km: អ្នក​ដោះស្រាយ​ដែលបាន​ចូល​ចិត្ត ៖

en: Preview
km: មើល​ជាមុន

en: Previous Unread &Message
km: សារ​មិនទាន់​អាន​មុន

en: Previous Unread F&older
km: ថត​មិនទាន់អាន​មុន

en: Primary host for LDAP requests:
km: ម៉ាស៊ីនចម្បង​សម្រាប់​សំណើ LDAP ៖

en: Printing Output
km: លទ្ធផល​ការបោះពុម្ព

en: Push email (IMAP IDLE)
km: ចុច​អ៊ីមែល (IMAP IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
km: ដាក់​ជាជួរ

en: Quota
km: កូតា

en: Quote characters
km: តួអក្សរ​សម្រង់

en: Quote original message:
km: ដក​ស្រង់​សារ​ដើម ៖

en: Quoted Text - First Level
km: អត្ថបទដកស្រង់ - កម្រិតទី​មួយ

en: Quoted Text - Second Level
km: អត្ថបទ​ដកស្រង់ - កម្រិត​ទីពីរ

en: Quoted Text - Third Level
km: អត្ថបទ​ដកស្រង់ - កម្រិត​ទី​បី

en: Re&move
km: ​យកចេញ

en: Re&save as Template
km: រក្សាទុក​ជា​ពុម្ព​ម្ដង​ទៀត

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
km: បើកការ​ព្រមាន "កុំសួរម្ដងទៀត" ឡើងវិញ

en: Read message body from 'file'
km: អាន​តួសារពី 'ឯកសារ'

en: Reading
km: ការ​អាន

[ctx: Receiver of the email]
en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
km: ទទួល​ស្គាល់​​​ពាក្យ​គន្លឹះ​មួយ​ចំនួន​ខាងក្រោម​ នៅពេល​មាន​បំណង​ភ្ជាប់​ឯកសារ ៖

en: Recycle colors on deep &quoting
km: ពណ៌​ដែល​ប្រើ​ម្ដងទៀត​នៅលើ​អត្ថបទ​ដកស្រង់​ដែល​វែង

en: Remo&ve
km: ​យកចេញ

en: Remove
km: យកចេញ

en: Remove &Action Item Thread Mark
km: យក​របាំង​ខ្សែស្រឡាយ​ធាតុ​សកម្មភាព​ចេញ

en: Remove &Important Thread Mark
km: យក​ការសម្គាល់​ខ្សែស្រឡាយ​សំខាន់​ចេញ

en: Remove selected tag
km: យក​ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ

en: Remove the selected identity
km: យក​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ

en: Removing duplicates
km: យក​ស្ទួន​ចេញ

en: Rename
km: ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ

en: Rename the selected identity
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Repl&y Subject Prefixes
km: បុព្វបទ​ប្រធានបទ​របស់​ការ​ឆ្លើយតប

en: Reply Special
km: ឆ្លើយ​តបពិសេស

en: Reply To...
km: ឆ្លើយតប​ទៅ...

en: Reply Without &Quote...
km: ឆ្លើយ​តប​ដោយមិនបាច់ដកស្រង់...

en: Reply to &All...
km: ឆ្លើយតប​ទៅ​អ្នកទាំងអស់...

en: Reply to A&uthor...
km: ឆ្លើយតប​ទៅ​អ្នកនិពន្វ...

en: Reply to Mailing-&List...
km: ឆ្លើយតបទៅ​បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម...

en: Request Help
km: ជំនួយ​​សំណើ

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
km: រក្សាទុក​សារ​នេះ​នៅ​ក្នុង​ថត​ពុម្ព​ម្ដង​ទៀត ។ បន្ទាប់​មក​វា​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: Retrieval Options
km: ជម្រើស​ទៅ​យក

en: S&end as Is
km: ផ្ញើអញ្ចឹង

en: S/MIME Validation
km: ការធ្វើ​សុពល​កម្ម S/MIME

en: S/MIME encryption certificate:
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ការអ៊ិនគ្រីប S/MIME ៖

en: S/MIME signing certificate:
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ការចុះហត្ថលេខា S/MIME ៖

en: Save &As...
km: ​រក្សាទុកជា...

en: Save &Distribution List...
km: រក្សាទុក​បញ្ជី​​ចែកចាយ...

en: Save A&ttachments...
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​ភ្ជាប់...

en: Save Attachments...
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​ភ្ជាប់...

en: Save Image On Disk...
km: រក្សាទុក​រូបភាព​នៅ​លើ​ថាស...

en: Save Link As...
km: រក្សាទុក​តំណ​ជា...

en: Save as &Draft
km: រក្សាទុក​ជា​សេចក្ដី​ព្រាង

en: Save as &File
km: រក្សាទុក​ជា​​ឯកសារ

en: Save as &Template
km: រក្សាទុក​ជា​ពុម្ព

en: Save email as text or html file
km: រក្សាទុក​អ៊ីមែល​ជា​អត្ថបទ ឬ​ឯកសារ html

en: Save email in Draft folder
km: រក្សាទុក​អ៊ីមែល​ក្នុង​ថត​សេចក្ដី​ព្រាង

en: Save email in Template folder
km: រក្សាទុក​អ៊ីមែល​នៅ​ក្នុង​ថត​ពុម្ព

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
km: រក្សាទុក​សារនេះ​នៅក្នុង​ថត​សេចក្ដីព្រាង ។ នៅពេលនោះ​វាអាច​ត្រូវបាន​កែសម្រួល​ និង​ ផ្ញើ​នៅពេល​ក្រោយទៀត ។

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
km: រមូរ​សារ​បច្ចុប្បន្ន​ចុះក្រោម ។ ប្រសិន​បើ​នៅ​ខាង​ចុង​សារ​បច្ចុប្បន្ន សូម​ទៅកាន់​សារ​មិន​ទាន់​អាន​បច្ចុប្បន្ន ។

en: Search &only in:
km: ស្វែងរក​តែ​នៅក្នុង ៖

en: Search folder &name:
km: ស្វែងរក​ឈ្មោះថត ៖

en: Search in &all folders
km: ស្វែងរក​នៅ​ក្នុង​ថត​ទាំងអស់

en: Security Warning
km: ព្រមាន​អំពី​សុវត្ថិភាព

en: Select &All Messages
km: ជ្រើស​សារទាំងអស់

en: Select &Recipients...
km: ជ្រើស​អ្នកទទួល...

en: Select Folder with Focus
km: ជ្រើស​ថត​ដោយមាន​ការផ្ដោត

en: Select Message with Focus
km: ជ្រើស​សារ​ដោយមាន​ការផ្ដោត

en: Select a cryptographic format for this message
km: ជ្រើស​ទ្រង់ទ្រាយរហស្សលេខ​សម្រាប់​សារ​នេះ

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
km: ជ្រើស​វចនានុក្រម​ ដើម្បី​ប្រើនៅពេល​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ​សារ​នេះ

en: Select the number of days here
km: ជ្រើស​ចំនួន​ថ្ងៃ​នៅទីនេះ

en: Select the outgoing account to use for sending this message
km: ជ្រើស​គណនី​ចេញ​ ដើម្បីប្រើ​សម្រាប់​សារ​នេះ

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
km: ជ្រើស​ថត​សំបុត្រ​បានផ្ញើ​ ជា​កន្លែ​ង​ដែល​ច្បាប់​ចម្លង​សារ​នេះ​​នឹងត្រូវ​​បានរក្សាទុក

en: Send
km: ផ្ញើ

en: Send &Later
km: ផ្ញើពេលក្រោយ

en: Send &Later Via
km: ផ្ញើពេលក្រោយតាមរយៈ

en: Send &messages in outbox folder:
km: ផ្ញើ​សារ​ក្នុង​ថត​ប្រអប់ចេញ ៖

en: Send A&gain...
km: ផ្ញើ​ម្ដងទៀត...

en: Send As Digest
km: ផ្ញើ​ជា​សេចក្ដីពន្យល់

en: Send Confirmation
km: ​ផ្ញើ​ការ​អះអាង

en: Send Individually
km: ផ្ញើ​ផ្សេងៗ​គ្នា

en: Send Later
km: ​ផ្ញើ​ពេល​ក្រោយ

en: Send Now
km: ​ផ្ញើ​ឥឡូវ

en: Send Queued Messages Via
km: ផ្ញើសារ​ជាជួរ​តាមរយៈ

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
km: ផ្ញើសារ​ទៅ​ 'អាសយដ្ឋាន' ឬ​ភ្ជាប់​ឯកសារ​​នូវ 'URL' ដែល​ចង្អុល​ទៅទីតាំង

en: Send policy:
km: គោលការណ៍​ផ្ញើ ៖

en: Send queued mail on mail check
km: ផ្ញើ​សំបុត្រ​ដែល​បាន​ដាក់ជាជួរ​នៅលើ​ការពិនិត្យ​សំបុត្រ

en: Sending Message Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ញើសារ

en: Sending messages
km: កំពុង​ផ្ញើ​សារ

en: Sent-mail &folder:
km: ថត សំបុត្រ​ផ្ញើចេញ ៖

en: Serverside Subscription...
km: ការ​ជាវប្រចាំ​ផ្នែក​មួយ​ចំនួន...

en: Set Focus to Quick Search
km: កំណត់​កា​រផ្ដោត​លើ​ការ​ស្វែងរក​រហ័ស

en: Set a subject for this message
km: កំណត់​ប្រធានបទ​សម្រាប់​សារ​នេះ

en: Set as &Default
km: ​កំណត់​ជា​លំនាំដើម

en: Set as Default
km: ​កំណត់​ជា​លំនាំដើម

en: Set body of message
km: កំណត់​តួសារ

en: Set subject of message
km: កំណត់​ប្រធាន​បទ​សារ

en: Set the "From:" email address for this message
km: កំណត់​អាសយដ្ឋាន​ "មក​ពី ៖" សម្រាប់​សារ​នេះ

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
km: ប្រធាន​បទ

en: Short folder list
km: បញ្ជី​ថត​ខ្លី

en: Show Favorite Folders View
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​ថត​ដែល​ពេញចិត្ត

en: Show attachment list
km: បង្ហាញ​បញ្ជី​ឯកសារ​​ភ្ជាប់

en: Show folder quick search field
km: បង្ហាញ​វាល​ស្វែងរក​ថត​រហ័ស

en: Show folder quick search line edit
km: បង្ហាញ​ការ​កែសម្រួល​ស្វែង​រក​​ថត​រហ័ស

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
km: បង្ហាញ​លេខ​ថត​នីមួយៗ​​នៃសារ​ដែលបាន​មក​ដល់​ថ្មីៗ

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
km: បង្ហាញ​កា​រគ្រប់គ្រង​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ច្រឹប និង​បញ្ចូល​បន្ទះ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​តែង ។

en: Show the message preview pane below the message list
km: បង្ហាញ​ស្លាបព្រិល​​មើល​សារ​ជា​មុន​ខាង​ក្រោម​បញ្ជី​សារ

en: Show the message preview pane next to the message list
km: បង្ហាញ​ស្លាបព្រិល​មើលសារ​ជាមុន​នៅ​ជាប់នឹង​បញ្ជីសារ

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
km:  បន្ទាត់ ៖ %1

en: Sign
km: ​ចុះ​ហត្ថលេខា

en: Signature
km: ​ហត្ថលេខា

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​ចំនួន​វាល​បឋមកថា MIME ផ្ទាល់ខ្លួន ដើម្បី​​ឲ្យ​បញ្ចូល​ក្នុង​សារ (សម្រាប់​ការ​ប្រើប្រាស់​ខា​ងក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Specifies the policy used when displaying policy
km: បញ្ជាក់​ថាតើ​ គោលនយោបាយ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅពេល​បង្ហាញ​គោលនយោបាយ​ដែរឬទេ

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​ទទឹង​នៃ​វាល​សម្រាំង​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​បង្អួច​ស្វែងរក (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​ទទឹង​របស់​វាល​កាលបរិច្ឆេទ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​បង្អួច​ស្វែងរក (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​​ទទឹង​របស់​វាល​ថត​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​បង្អួច​ស្វែងរក (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​ទទឹង​នៃ​វាល​អ្នកទទួល​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​បង្អួច​ស្វែងរក (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាងក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​ទទឹង​របស់​វាល​​អ្នក​ផ្ញើ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​បង្អួច​ស្វែងរក (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​ទទឹង​របស់​វាល​ប្រធាន​បទ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​បង្អួច​ស្វែងរក (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​ថាតើថត​នឹង​ផុត​កំណត់​ក្នុង​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ដែរឬទេ (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុងប៉ុណ្ណោះ)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
km: បញ្ជាក់​ថាតើ​​ នេះ​ជា​ពេល​ដំបូង​បង្អស់​ដែល​កម្មវិធី​ដំណើការ​មែនឬ (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Specify e&ditor:
km: បញ្ជាក់​កម្មវិធី​កែសម្រួល ៖

en: Specify the folder to open when the program is started
km: បញ្ជាក់​ចំនួន​ថត​ត្រូវ​បើក នៅពេល​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម

en: Spellcheck: off
km: ​ពិនិត្យ​​អក្ខរាវិរុទ្ធ ៖ បិទ

en: Spellcheck: on
km: ​ពិនិត្យ​​អក្ខរាវិរុទ្ធ ៖ បើក

en: Spellchecker
km: កម្មវិធី​ពិនិត្យ​​អក្ខរាវិរុទ្ធ

en: Sta&ndard format (%1)
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ស្តង់ដារ (%1)

en: Standard Templates
km: ពុម្ព​ស្តង់ដារ

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
km: ប័ណ្ណសារ​

en: Starting...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម...

en: Subscribe to List
km: ជាវ​ជា​ប្រចាំ​ទៅ​កាន់​បញ្ជី

en: Support for adding notes (annotations) to mails
km: គាំទ្រ​សម្រាប់​ការ​បន្ថែម​ចំណាំ (សេចក្ដី​ពិពណ៌នា) ចំពោះ​អ៊ីមែល

en: System Tray
km: ថាសប្រព័ន្ធ​

en: Ta&g Settings
km: កា​រកំណត់​ស្លាក

en: Templates
km: ពុម្ព

en: Text Direction Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ទិស​អត្ថបទ

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
km: ឯកសារ​មាន​សារ​ច្រើន​ ។ មាន​តែ​សារ​ដំបូង​គេ​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ ។

en: The file does not contain a message.
km: ឯកសារ​មិនមាន​សារឡើយ ។

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
km: កម្ពស់​របស់​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ KMail (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: The height of the search window (for internal use only)
km: កម្ពស់​បង្អួច​ស្វែងរក (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
km: សារ​ដែល​អ្នក​បាន​តែង​ហាក់​បី​ដូច​ជា​ឯកសារ​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ ប៉ុន្តែ​អ្នក​គ្មាន​អ្វី​ដែល​ភ្ជាប់​ជាមួយ​ឡើយ ។  តើ​អ្នក​ចង់​ភ្ជាប់​ឯកសារ​ទៅកាន់​សារ​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
km: ថត​ដែលបាន​ជ្រើស​ថ្មីៗ​បំផុត នៅក្នុង​ប្រអប់​ជ្រើស​ថត ។

en: The signature file is not valid
km: ឯកសារ​ហត្ថលេខា​មិនត្រឹមត្រូវ

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
km: ទំហំ​ប្រអប់​អត្តសញ្ញាណ (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
km: កម្រិត​ពន្លឺ​សម្រាប់​នៅ​ពេល​ព្រមាន​អ្នក​ប្រើ​ ដែល​ថត​មួយ​នៅ​ជិត​ដែន​កំណត់​កូតា​របស់​វា ។

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
km: ទទឹង​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ KMail (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: The width of the search window (for internal use only)
km: ទំហំ​បង្អួច​ស្វែងរក (សម្រាប់​តែ​ការ​ប្រើប្រាស់​ខាង​ក្នុង​ប៉ុណ្ណោះ)

en: There are no unread messages
km: មិនមានសារ​មិនទាន់​អាន​ទេ

en: There is nothing to undo.
km: គ្មាន​អ្វី​ដែល​មិនត្រូវ​ធ្វើ​វិញ​ទេ ។

en: This charset is not supported.
km: មិនបាន​គាំទ្រ​សំណុំ​តួអក្សរ​នេះឡើយ ។

en: This folder does not have any expiry options set
km: ថត​នេះ​មិនបាន​កំណត់​ជម្រើស​ផុតកំណត់​ណាមួយឡើយ

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
km[0]: អត្តសញ្ញាណ %1 ​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ ដើម្បី​ប្រើ​កា​រដឹកជញ្ជូន​លំនាំដើម ៖

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
km[0]: អត្តសញ្ញាណ %1 ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​​ដើម្បី​ប្រើ​កា​របញ្ជូនអ្វី​​ដែល​បាន​កែប្រែ ៖

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
km: បញ្ជី​នេះ​ត្រូវបាន​ពិនិត្យ​រកមើល​រាល់​សារ​ផ្ញើចេញ​ពី​កំពូល​ទៅ​បាត​ទាំងអស់​ សម្រាប់​សំណុំតួអក្សរ​មួយ​ដែល​មានតួអក្សរ​ដែល​បាន​ទាមទារ​ទាំងអស់ ។

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
km: ជម្រើស​នេះ​ទាមទារ dirmngr >= 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
km: វា​ការពារ​កា​រផុត​កំណត់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​របស់​សារចាស់ៗ​នៅ​ក្នុង​ថត​ពី​ការ​លុប (ឬ​ផ្លាស់ទី​ទៅ​ថត​ប័ណ្ណសារ) សារ​ដែល​ត្រូ​វបាន​សម្គាល់ជា 'សំខាន់' ឬ'ធាតុ​សកម្មភាព'

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
km: តម្លៃ​នេះ​គឺត្រូវបាន​ប្រើ​ដើម្បី​សម្រេច​ថាតើ​ ការណែនាំ​អំពី KMail គួរតែត្រូវបាន​បង្ហាញ​ឬអត់ ។

en: To: field is empty. Send message anyway?
km: ជូន​ចំពោះ ៖ វាល​គឺ​ទទេ ។ អញ្ចឹង​ផ្ញើសារដែរ​​ឬទេ ?

en: Too many recipients
km: មាន​អ្នក​ទទួលច្រើន​ពេក

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
km: បើក​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​​ធ្វើ​ឲ្យ Outlook(tm) ស្គាល់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ដែល​មាន​តួអក្សរ​មិន​មែន​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
km: បិទ​របៀប HTML នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​​អត្ថបទ​បាត់​ការ​ធ្វើទ្រង់ទ្រាយ ។ តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ដែរឬទេ ?

en: Unable to start account wizard
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​អ្នក​ជំនួយការ​គណនី​បានទេ

en: Unable to start import wizard
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​អ្នក​ជំនួយការ​នាំចូល​បានទេ

en: Uncompressed Archive (.tar)
km: ប័ណ្ណសារ​មិនបានបង្ហាប់ (.tar)

en: Undefined Encryption Key
km: កូនសោ​អ៊ិនគ្រីប​មិន​បាន​កំណត់

en: Undefined Signing Key
km: កូនសោ​ចុះហត្ថលេខា​មិន​បាន​កំណត់

en: Unread Message
km: ​សារ​មិនទាន់អាន

en: Unsubscribe From List
km: មិន​ជាវ​ពី​បញ្ជី

en: Unsubscribe from List
km: មិនជាវ​ពី​បញ្ជី

en: Usability tests and improvements
km: សាកល្បង និង ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រើ​កាន់​តែ​ងាយស្រួល

en: Use Fi&xed Font
km: ប្រើពុម្ពអក្សរថេរ

en: Use HTML
km: ប្រើ HTML

en: Use custom &icons
km: ប្រើ​រូបតំណាង​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Use e&xternal editor instead of composer
km: ប្រើ​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ខាងក្នុង ជំនួស​ឲ្យ​កម្មវិធី​តែង

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
km: ការប្រើ​នៃ​ HTML នៅក្នុង​សំបុត្រ​នឹង​ធ្វើឲ្យអ្នក​កាន់តែទទួលការការពារ​ពី "សារឥតបានការ" និង អាច​បង្កើន​ភាព​ដែលដូចគ្នា ដែលប្រព័ន្ធរបស់អ្នកនឹងត្រូវបាន​ស្រុះស្រួល​ដោយការបង្ហាញ​ផ្សេងទៀត និង ការទាញយក​សុវត្ថិភាពដែលបាន​ស្មានទុក ។

en: Use the selected identity by default
km: ប្រើ​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​តាម​លំនាំដើម

en: Validate certificates online (OCSP)
km: វិញ្ញាបនបត្រ​សុពលកម្ម​នៅ​លើ​បណ្ដាញ (OCSP)

en: View the given message file
km: មើល​ឯកសារ​ សារ​ដែលបាន​ផ្ដល់ឲ្យ

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
km: វេញ​ខ្សែស្រឡាយ / ក្រុម

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
km: បន្លាយ​ខ្សែស្រឡាយ / ក្រុម

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
km: វេញ​សែស្រឡាយ​ទាំងអស់

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
km: វេញ​សែស្រឡាយ​ទាំងអស់

en: Warn if too many recipients are specified
km: ព្រមាន ប្រសិនបើ​មាន​អ្នក​ទទួល​ច្រើន​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
km: នៅ​ពេល​ពិនិត្យ​មើល សារ​ដែលបានផ្ញើ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​ទម្រង់​ដែល​បានអ៊ីនគ្រិប

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
km: នៅ​ពេល​ដែល​កំពុង​ស្វែងរក​ទីតាំង​នៃ CRL, វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​សាកល្បង ជា​ធម្មតា​មាន អ្វី​ដែល​គេ​ស្គាល់​ថា​ជា​ធាតុ​បញ្ចូល "ចំណុច​ចែកចាយ CRL" (DP), ដែល​ជា​ URLs ពិពណ៌នា​អំពី​វិធី​ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ URL ។ ធាតុ​បញ្ចូល​ DP ដែល​បាន​រក​ឃើញ​ដំបូង គឺ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។  ជាមួយ​ជម្រើស​ធាតុ​បញ្ចូល​ទាំងអស់ ការ​ប្រើ​​គ្រោងការណ៍ HTTP ត្រូវ​បាន​មិនអើពើ​នៅពេលដែលកំពុង​រកមើល DP ដែលសមរម្យ ។

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
km: នៅពេល​ដែល​កំពុង​រកមើល​ទីតាំង CRL វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ត្រូវបាន​សាកល្បង ជាធម្មតាមានអ្វី​ដែល​គេ​ស្គាល់ថាជា​ធាតុបញ្ចូល "ចំណុចចែកចាយ CRL" (DP) ដែលជា​​ការពណ៌នា​ពី​ URLs ដែលជា​វិធី​ចូល​ទៅ​ដំណើរការ URL ។ ធាតុ​បញ្ចូល​ DP ដែលបាន​រកឃើញ​មុនគេ​គឺត្រូវ​បានប្រើ ។  ជាមួយ​ជម្រើស​នេះ​ដែរ ធាតុបញ្ចូល​ទាំងអស់​​ដែលប្រើ​​គ្រោងការណ៍ LDAP​ គឺត្រូវបាន​មិនអើពើ​នៅពេល​ដែល​កំពុង​រកមើល​ DP ដែលសមរម្យ​ ។

en: Work Offline
km: ធ្វើការ​នៅក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Work Online
km: ធ្វើការ​នៅលើ​បណ្ដាញ

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
km: អ្នក​កំពុង​ព្យាយាម​ផ្ញើ​សំបុត្រ​ទៅ​អ្នក​ទទួល​ច្រើនជាង %1 ។ អញ្ចឹង​ផ្ញើសារ​ទេ ?

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
km: អ្នក​មិនបាន​បញ្ជាក់ប្រធានបទ​ឡើយ ។ អញ្ចឹង​ផ្ញើសារ​ឬ ?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
km: អ្នក​មិនបានមានទំនាក់ទំនង​​ផ្ទាល់ខ្លួន​​ដែល​បាន​កំណត់​នៅក្នុង​សៀវភៅ​អាស័យដ្ឋានឡើយ ។

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
km: អ្នក​បាន​ជ្រើស​ដើម្បី​អ៊ិនកូដឈ្មោះ​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ដែល​មាន​តួអក្សរ​មិនមែន​ជា​ភាសាអង់គ្លេស តាម​វិធី​ដែល​បាន​ស្វែងយល់​ដោយ Outlook(tm) និង កម្មវិធី​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ផ្សេង​ទៀត ​ដែល​មិនគាំទ្រឈ្មោះ​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ដែលបាន​អ៊ិនកូដ​​តាម​ខ្នាតគំរូ ។
    ចងចាំថា KMail អាច​បង្កើត​សារ​ដែល​​មិនធ្វើ​តាម​ខ្នាត​គំរូ ហើយ​ ដោយហេតុ​នេះ វា​គឺ​អាចធ្វើ​បាន​ដែល​សារ​របស់​អ្នក​នឹង​មិនត្រូវបាន​យល់ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​សំបុត្រ​ដែល​ធ្វើតាម​ខ្នាតគំរូ ។ ដូច្នេះ លើកលែងតែអ្នក​​គ្មាន​ជម្រើស​ផ្សេង អ្នក​មិនគួរ​​បើក​ជម្រើស​នេះ​ឡើយ ។

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
km: អ្នកត្រូវតែ​បញ្ចូល​​​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់អ្នក​នៅក្នុងវាល មក​ពី ៖ ។ អ្នក​ក៏គួរតែកំណត់​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​​របស់អ្នក​សម្រាប់​អត្តសញ្ញាណ​ទាំងអស់ ដូចច្នេះ​អ្នក​​មិនត្រូវ​បញ្ចូល​វា​នៅគ្រប់​សារទាំងអស់​នោះទេ ។

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​យ៉ាង​ហោចណាស់​អ្នក​ទទួល​ម្នាក់ ដើម្បី​អាច​អ៊ីនគ្រិប​សេចក្ដី​ព្រាង​បាន ។

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​យ៉ាង​ហោចណាស់​អ្នក​ទទួល​ម្នាក់ ​​នៅ​ក្នុង​វាល​ ជូន​ចំពោះ ៖ ឬ​វាល ចម្លង​ជូន ឬ​ចម្លង​ជា​សម្ងាត់​ជូន ។

en: email
km: អ៊ីមែល

en: no proxy
km: គ្មាន​ប្រូកស៊ី

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​ពេញចិត្ត ៖

[ctx: sender address field]
en: &From:
km: មក​ពី ៖

[ctx: spinbox suffix: unit for kilobyte]
en:  kB
km: គីឡូបៃ

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
km: ពេល​ចូល​ថត​មួយ ៖

en: unnamed
km: ​គ្មាន​ឈ្មោះ

en: web
km: បណ្ដាញ

en: Ägypten and Kroupware project management
km: គ្រប់គ្រងគម្រោង Ägypten និង Kroupware
