konqueror - en to km translation catalogue (233 entries)

en: %1/s
km: %1/វិ.

en: &Bookmarks
km: ចំណាំ

en: &Close Active View
km: បិទ​ទិដ្ឋភាព​សកម្ម

en: &Close Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង

en: &Copy Link Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​តំណ

en: &Discard Changes
km: មិន​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: &Duplicate Current Tab
km: ស្ទួន​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: &Duplicate Tab
km: ផ្ទាំង​ស្ទួន​

en: &Duplicate Window
km: ស្ទួន​បង្អួច

en: &Edit
km: កែ​សម្រួល​

en: &File
km: ឯកសារ

en: &Find File...
km: រក​ឯកសារ...

en: &Force Reload
km: បង្ខំ​ឲ្យ​ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

en: &Go
km: ទៅ

en: &Help
km: ជំនួយ​

en: &New Tab
km: ផ្ទាំង​ថ្មី

en: &Open File...
km: បើក​ឯកសារ...

en: &Open Location
km: បើក​ទីតាំង

en: &Open With
km: បើក​ជាមួយ

en: &Preferences...
km: ចំណូល​ចិត្ត...

en: &Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

en: &Reload All Tabs
km: ផ្ទុក​ផ្ទាំង​ទាំងអស់​ឡើង​វិញ

en: &Reload Tab
km: ផ្ទុក​ផ្ទាំង​ឡើងវិញ

en: &Remove Entry
km: យក​ធាតុ​ចេញ

en: &Settings
km: ការ​កំណត់

en: &Stop
km: បញ្ឈប់

en: &Up
km: ឡើង​លើ

en: &View
km: មើល​

en: &Window
km: បង្អួច

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
km: <html>របារ​ជម្រះ​ទីតាំង<br /><br />ជម្រះ​មាតិកា​នៃ​របារ​ទីតាំង ។</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
km: <html>ចម្លង​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន ឬ​ធាតុ​ទៅ​កាន់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​ប្រព័ន្ធ<br /><br />នេះ​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​មាន​សម្រាប់​ពាក្យ​បញ្ជា <b>បិទ​ភ្ជាប់</b> ក្នុង Konqueror និង​កម្មវិធី KDE ផ្សេង​ទៀត ។</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
km: <html>កាត់​អត្ថបទ ឬ​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ ហើយ​ផ្លាស់ទី​វា​ទៅ​កាន់​ក្តារ​តម្រៀត​ខ្ទាស់​ប្រព័ន្ធ<br /><br />នេះ​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​មាន​ចំពោះ​ពាក្យ​បញ្ជា​ <b>បិទ​ភ្ជាប់​</b> ក្នុង​ Konqueror និង​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត​របស់​​ KDE ។</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
km: <html>បញ្ចូល​ថត​មេ<br /><br />ឧទាហរណ៍ បើ​ទីតាំង​បច្ចុប្បន្ន​គឺ file:/home/%1 ការ​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​នឹង​នាំ​អ្នក​ទៅ​កាន់ file:/home តែ​ម្តង ។</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
km: <html>ទៅ<br /><br />ទៅ​កាន់​ទំព័រ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​នៅ​ក្នុង​របារ​ទីតាំង ។</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
km: <html>របារ​ទីតាំង​<br /><br />បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​បណ្តាញ ឬ​ពាក្យ​ស្វែងរក ។</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
km: <html>រុករក​ទៅ​ 'គេហទំព័រ'<br /><br />របស់​អ្នក អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទីតាំង ដែល​ប៊ូតុង​នេះ​នាំ​អ្នក​នៅ​ក្រោម <b>កា​រកំណត់ -> កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Konqueror -> ទូទៅ</b> ។</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
km: <html>បិទ​ភ្ជាប់​ការ​កាត់​មុន ឬ​មាតិការ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​ដែល​បាន​ចម្លង<br /><br />នេះ​ធ្វើ​ការ​ផង​ដែរ​សម្រាប់​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ចម្លង ឬ​កាត់​ពី​កម្មវិធី KDE ផ្សេង​ទៀត ។</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
km: <html>បោះពុម្ព​ឯកសារ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​បច្ចុប្បន្ន<br /><br />អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នូវ​ប្រអប់​ ដែល​អ្នក​អាច​កំណត់​ជម្រើស​ខុសៗ​គ្នា ដូចជា ចំនួន​ច្បាប់​ចម្លង​សម្រាប់​​បោះពុម្ព និង​ថា​តើ​ត្រូវ​ប្រើ​​ម៉ាស៊ីន​បោះពុម្ព​មួយ​ណា​ ។<br /><br />ប្រអប់​នេះ​​ផ្តល់​នូវ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​សេវា​ការ​បោះពុម្ព​ KDE ពិសេស​ ដូចជា​ការ​បង្កើត​ឯកសារ​ PDF ពី​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន​ជាដើម ។</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
km: <html>ផ្ទុក​ឯកសារ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ឡើងវិញ<br /><br />ឧទាហរណ៍ ទង្វើ​នេះ​អាច​ធ្វើ​បាន គឺត្រូវការ​ដើម្បី​ធ្វើឲ្យ​ទំព័រ​បណ្តាញ​ស្រស់​បន្ទាប់​ពី​បាន​កែ​ប្រែ​ តាំង​តែ​ពី​ពេល​ដែល​ពួក​វា​បាន​ផ្ទុក​​ក្នុង​គោលបំណង​ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ ។</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
km: <html>ផ្ទុក​ឯកសារ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​បច្ចុប្បន្ន​ឡើងវិញ<br /><br />ឧទាហរណ៍ នេះ​អាច​ត្រូវការ​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ទំព័រ​បណ្តាញ​ស្រស់ ដែល​ត្រូវ​បាន​កែ​ប្រែ តាំង​តែ​ពី​ពេល​ដែល​បានផ្ទុក​ពួក​វា ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​​មើល​ឃើញ ។</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
km: <html>បញ្ឈប់​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​<br /><br />ការ​ផ្ទេរ​តាម​បណ្តាញ​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់ ហើយ Konqueror នឹង​បង្ហាញ​មាតិកា​ដែល​បាន​ទទួល​ពី​មុន​មក​ ។</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
km: <qt><b>%1</b> មិន​ត្រឹមត្រូវ</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
km: <qt><center><b>%1</b></center><hr />បាន​មើល​ចុង​ក្រោយ​ ៖ %2<br />បាន​មើល​មុន​គេ​ ៖ %3<br />ចំនួន​ពេល​វេលា​ដែល​បាន​មើល ៖ %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
km: លុប

[ctx: @action:button New session]
en: New...
km: ថ្មី...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
km: សួរ​ខ្ញុំ​នៅ​ពេល​ក្រោយ

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
km: កុំ​ស្ដារ​

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
km: ស្ដារ​សម័យ​

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
km: បាន​មើល​ញឹក​បំផុត

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
km: បាន​ទស្សនា​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
km: បង្ហាញ​ប្រវត្តិ

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
km: តម្រៀប

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
km: របៀប​មើល

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
km: បង្អួច %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
km: សម្អាត​ប្រវត្តិ ?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
km: បិទ​ការ​អះអាង​ផ្ទាំង​ផ្សេងទៀត

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
km: ការ​អះអាង

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
km: បោះបង់​ករ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
km: បញ្ចូល​គោលដៅ

[ctx: @title:window]
en: History
km: ​ប្រវត្តិ

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
km: គ្រប់គ្រង​សម័យ

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
km: បើក​ថត​ចំណាំ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​សម័យ

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
km: ស្ដារ​សម័យ​ឡើងវិញ​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
km: រក្សាទុក​សម័យ

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
km: មាន​សម័យ​រួចហើយ ។ សរសេរ​ជាន់​លើ​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Warning
km: ការ​ព្រមាន​

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
km: របារ​ចំហៀង​បណ្ដាញ

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
km: មិន​ពិនិត្យមើល​សម័យ​ដែល​អ្នក​មិន​ចង់​ស្ដារ​

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
km: ទិដ្ឋភាព​ដែល​ជាប់​សោ​មិន​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ថត​បាន​ទេ ។ ប្រើ​ជាបន្សំ​ជាមួយ​នឹង 'ទិដ្ឋភាព​តំណ' ដើម្បី​រុករក​ឯកសារ​ច្រើន​ពី​ថត​មួយ

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
km: មាន​សម័យ​ដែលមាន​ឈ្មោះ '%1' រួចហើយ តើ​អ្នក​ចង់​សរសេរ​ជាន់លើ​វា​ឬ​ទេ ?

en: Activate Next Tab
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​បន្ទាប់​សកម្ម

en: Activate Previous Tab
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​មុន​សកម្ម

en: Activate Tab %1
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង %1 សកម្ម

en: Add
km: បន្ថែម

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
km: បន្ថែម ផ្នែក​បន្ថែម​បណ្ដាញ​ថ្មី "%1" ទៅ​របារ​ចំហៀង​របស់​អ្នក?

en: Apple Safari Developers
km: អ្ន​ក​អភិវឌ្ឍន៍ Apple Safari

en: Ask confirmation for deleting a file.
km: សួរ​ការ​អះអាង​ដើម្បីលុប​ឯកសារ ។

en: Ask confirmation for move to trash
km: សួរ​ការ​អះអាង​ដើម្បី​ផ្លាស់ទីទៅ​ធុង​សំរាម

en: Bookmark Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ចំណាំ

en: By &Date
km: តាម​កាល​បរិច្ឆេទ

en: By &Name
km: តាម​ឈ្មោះ

en: C&lear History
km: សម្អាត​ប្រវត្តិ

en: C&lose Current Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Canceled.
km: បាន​បោះបង់ ។

en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
km: គូសធីកវា​ ប្រសិនបើ​អ្នក​​​ចង់​ឲ្យ​ពាក្យ​បញ្ជាម៉ឺនុយ 'លុប' បង្ហាញ​នៅ​លើ​ផ្ទៃតុ និង​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​​របស់​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ និង​ម៉ឺនុយ​បរិបទ ។ អ្នក​នៅ​តែ​អាច​លុប​ឯកសារ នៅពេល​ដែល​បានលាក់​ដោយ​គ្រាប់ចុចប្ដូរ (Shift) ខណៈពេល​ 'ផ្លាស់ទី​ទៅ​ធុងសំរាម' ។

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
km: ការ​ធីក​ប្រអប់​នេះ​លើ​ទិដ្ឋភាព​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​ពីរ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព​ទាំងនោះ​ជា 'បាន​តភ្ជាប់' ។ បន្ទាប់​មក ពេល​អ្នក​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ថត​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​មួយ ទិដ្ឋភាព​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​ភ្ជាប់​ជាមួយ​វា នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ដើម្បី​ការ​បង្ហាញ​ថត​បច្ចុប្បន្ន ។ ទង្វើ​នេះ​មាន​ប្រយោជន៍​ណាស់​ជាមួយ​នឹង​ប្រភេទ​ទិដ្ឋភាព ដូច​ជា​មែក​ធាង​ថត​របស់​ថត ​ជាមួយ​ទិដ្ឋភាព​រូប​តំណាង ឬ​ទិដ្ឋភាព​លម្អិត និង​អាច​ជាមួយ​នឹង​បង្អួច​ត្រាប់​តាម​ស្ថានីយ ។

en: Clear Location Bar
km: សម្អាត​របារ​ទីតាំង

en: Close &Other Tabs
km: បិទ​ផ្ទាំង​ផ្សេងទៀត

en: Close Current Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Close View
km: បិទ​ទិដ្ឋភាព

en: Close the current tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Closed Items
km: បិទ​ធាតុ

en: Configure Extensions...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ផ្នែក​បន្ថែម...

en: Configure Spell Checking...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការ​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ...

en: Copy &Files...
km: ចម្លង​ឯកសារ...

en: Copy selected files from %1 to:
km: ចម្លង​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពី %1 ទៅ ៖

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
km: ចម្លង​អត្ថបទ ឬ​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: D&etach Tab
km: ផ្តាច់​ផ្ទាំង

en: Detach Current Tab
km: ផ្ដាច់​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Developer (AdBlock filter)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (តម្រង AdBlock)

en: Developer (HTML rendering engine)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (ម៉ាស៊ីន​បង្ហាញ HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (ម៉ាស៊ីន​បង្ហាញ HTML បណ្ណាល័យ I/O)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (ម៉ាស៊ីន​បង្ហាញ HTML បណ្ណាល័យ I/O គ្រោងការណ៍​សាកល្បង​ដំណើរ​ត្រឡប់​ទៅ​ក្រោយ)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (ម៉ាស៊ីន​បង្ហាញ HTML JavaScript)

en: Developer (I/O library)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (បណ្ណាល័យ I/O)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (បណ្ណាល័យ I/O គាំទ្រ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (ការ​គាំទ្រ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សុវត្ថិភាព Java 2
     និង​ផ្នែក​សំខាន់​ផ្សេងៗ​ទៀត​ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​ជំនួយ​អាប់ភ្លេត​ប្រសើរ​ឡើង)

en: Developer (Java applet support)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (ការ​គាំទ្រ​អាប់ភ្លេត Java)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (អាប់ភ្លេត Java និង​វត្ថុ​បង្កប់​ផ្សេង​ទៀត)

en: Developer (JavaScript)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (JavaScript)

en: Developer (List views)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (ទិដ្ឋភាព​បញ្ជី)

en: Developer (List views, I/O library)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (ទិដ្ឋភាព​បញ្ជី បណ្ណាល័យ I/O)

en: Developer (Netscape plugin support)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (គាំទ្រ​កម្មវិធី​ជំនួយ Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (SSL កម្មវិធី​ជំនួយ Netscape)

en: Developer (framework)
km: អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ (គ្រោងការណ៍)

en: Developer (framework, parts)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (គ្រោងការណ៍ ផ្នែក)

en: Developer (misc stuff)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (វត្ថុ​ផ្សេងៗ)

en: Developer (navigation panel framework)
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ (គ្រោងការ​ណ៍​បន្ទះ​ការ​រុករក)

en: Do Not Add
km: កុំ​បន្ថែម

en: Do not ask again
km: កុំ​សួរ​ខ្ញុំ​​ម្ដងទៀត

en: Do you really want to clear the entire history?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​​សម្អាត​ប្រវត្តិ​ទាំងមូល​ឬ ?

en: Do you really want to close all other tabs?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បិទផ្ទាំង​ផ្សេងៗ​ទៀត​ឬ ?

en: Dump Debug Info
km: ព័ត៌មាន​បំបាត់​កំហុស

en: Enter the parent folder
km: បញ្ចូល​ថត​មេ

en: Extensions
km: ផ្នែក​បន្ថែម

en: Extra Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ក្រៅ

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
km: ចំពោះ URLs ដែល​ចង្អុល​ទៅ​ឯកសារ បើក​ថត និង​ជ្រើស​ឯកសារ​ជំនួស​ឲ្យ​បើក​ឯកសារ​ពិត

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
km: បង្ខំ​ឲ្យ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​ថ្មីៗ និង​រូបភាព​ដែល​មាន​មួយ​ចំនួន

en: Go
km: ទៅ

en: Graphics/icons
km: ក្រាហ្វិក/រូប​តំណាង

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
km: នៅទីនេះ អ្នក​អាច​ត្រួតពិនិត្យ​នៅពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​បង្អួច​លេចឡើង​មាន​ការ​មើលឯកសារ​ជា​មុនធំ នៅពេល​ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ​លើ​វា

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
km: នៅទីនេះ អ្នកអាច​ត្រួតពិនិត្យ​នៅពេល​ដែល​ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ​លើ​ឯកសារ អ្នក​ចង់​ឃើញ​បង្អួច​លេចឡើង​តូច​មួយ​ដេលមាន​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​ឯកសារ​នោះ

en: Home
km: ផ្ទះ

en: Home Folder
km: ថត​ផ្ទះ

en: Home Page
km: គេហ​ទំព័រ

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
km: ប្រសិន​បើ​គូស​ធីក​ជម្រើស​នេះ Konqueror នឹង​បើក​បង្អួច​ថ្មី​នៅពេល​អ្នកបើ​ថត ប្រសើ​រជាង​បង្ហាញ​មាតិកា​របស់​ថត​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន ។

en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
km: ប្រសិនបើ​ពិត នៅ​ពេល​បើក​សម័យ​ពី​ក្នុង​​ផ្ទាំង​ប្រអប់​​សម័យ​ នឹង​ត្រូវ​បាន​បើក​ខាង​ក្នុង​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន ។

en: KFM author
km: អ្នក​និពន្ធ KFM

en: Kon&queror Introduction
km: ការ​ណែនាំ​អំពី Kon&queror

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
km: Konqueror មិន​បាន​បិទ​ដោយ​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។ តើ​អ្នក​ស្ដារ​សម័យ​មុនៗ​ឬ ?

en: L&ocation:
km: ទីតាំង ៖

en: List available sessions
km: រាយ​សម័យ​ដែល​មាន

en: Local
km: មូលដ្ឋាន

en: Location Bar
km: របារ​ទីតាំង

en: Location Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ទីតាំង

en: Location to open
km: ទីតាំង​ដែល​ត្រូវ​បើក

en: Lock to Current Location
km: ភ្ជាប់​ទៅ​ទីតាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: M&ove Files...
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ...

en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Manage...
km: គ្រប់គ្រង...

en: Maximum number of Closed Items
km: ចំនួន​ធាតុ​ដែល​បានបិទ​អតិបរមា

en: Maximum number of history items per view
km: ចំនួន​ធាតុ​ប្រវត្តិ​អតិបរមា​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
km: ប្រភេទ Mime ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់ URL នេះ (ឧ. text/html ឬ inode/directory)

en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

en: Move Tab Left
km: ផ្លាស់ទី​ផ្ទាំង​ទៅ​ឆ្វេង

en: Move Tab Right
km: ផ្លាស់ទី​ផ្ទាំង​ទៅ​ស្ដាំ

en: Move backwards one step in the browsing history
km: ផ្លាស់ទី​ថយ​ក្រោយ​មួយ​ជំហាន ក្នុង​ប្រវត្តិ​រុករក

en: Move backwards one step in the closed tabs history
km: ផ្លាស់ទី​ថយ​ក្រោយ​មួយ​ជំហាន​ក្នុង​ប្រវត្តិ​ផ្ទាំង​ដែល​បិទ

en: Move forward one step in the browsing history
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​មុខ​មួយ​ជំហាន ក្នុង​ប្រវត្តិ​រុករក

en: Move selected files from %1 to:
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពី %1 ទៅ ៖

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
km: ផ្លាស់ទី​អត្ថបទ ឬ​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​កាន់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Navigate to your 'Home Folder'
km: រករក​ទៅ​ 'ថត​ផ្ទះ​' របស់​អ្នក

en: Navigate to your 'Home Page'
km: រុករក​ទៅ​ 'គេហទំព័រ' របស់​អ្នក

en: Navigate to your local 'Home Folder'
km: រុករក​ទៅ​ 'ថត​ផ្ទះ' មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក

en: New &Window
km: បង្អួច​ថ្មី

en: Number of Open With items in the File menu
km: ចំនួន​ធាតុ​ដែលបានបើក​នៅ​ក្នុងម៉ឺនុយ​ឯកសារ

en: Open a new tab
km: បើក​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Open folders in separate windows
km: បើក​ថត​ក្នុង​បង្អួច​ដោយ​ឡែក

en: Open in &New Tab
km: បើក​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Open in New &Window
km: បើក​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី

en: Open in New Tab
km: បើក​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Open in T&his Window
km: បើក​ក្នុង​បង្អួច​នេះ

en: Open tabs inside current window
km: បើក​ផ្ទាំង​ខាង​ក្នុង​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន

en: Open the document in a new tab
km: បើក​ឯកសារ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Open the document in a new window
km: បើក​ឯកសារ​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី

en: Open the document in current window
km: បើក​ឯកសារ​ក្នុង​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន

en: Open with %1
km: បើក​ជាមួយ %1

en: Other Tabs
km: ផ្ទាំង​ផ្សេង​ទៀត

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
km: ផ្នែក​ត្រូវ​ប្រើ​ (ឧ. khtml ឬ kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
km: បិទភ្ជាប់​មាតិកា​របស់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
km: ផ្ទុក​ជា​មុន​សម្រាប់​ប្រើនៅ​ពេល​ក្រោយ ។ របៀប​នេះ​មិនគាំទ្រ URLs នៅ​លើ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ទេ

en: Preview &in %1
km: មើល​ជាមុន​នៅ​​ក្នុង %1

en: Print the current document
km: បោះពុម្ព​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន

en: Reload all currently displayed document in tabs
km: ផ្ទុក​ឯកសារ​ដែលបាន​​បង្ហាញ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ទាំងអស់​ឡើងវិញ

en: Reload the currently displayed document
km: ផ្ទុក​ឯកសារ​ដែល​បាន​​បង្ហាញ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ទាំងអស់​ឡើងវិញ

en: Resend
km: ផ្ញើ​ម្ដង​ទៀត

en: S&end File...
km: ផ្ញើ​ឯកសារ...

en: Save As...
km: រក្សាទុក​ជា...

en: Search in history
km: ស្វែងរក​ក្នុង​ប្រវត្តិ

en: Send &Link Address...
km: ផ្ញើ​អាសយដ្ឋាន​តំណ...

en: Session to open
km: សម័យ​ត្រូវ​បើក

en: Sessions
km: សម័យ

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
km: កំណត់​ទិដ្ឋភាព​ជា 'បាន​ភ្ជាប់' ។ ទិដ្ឋភាព​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​តាម​ដាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ថត ដែល​បាន​ធ្វើ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ផ្សេង​ទៀត ។

en: Show %1
km: បង្ហាញ %1

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
km: បង្ហាញ​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​ 'លុប' ដែល​​បញ្ជូន​ទៅ​ធុងសំរាម

en: Show file tips
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ឯកសារ

en: Show previews in file tips
km: បង្ហាញ​កា​រមើល​ជា​មុន​នៅ​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ឯកសារ

en: Split View &Left/Right
km: ពុះ​ទិដ្ឋភាព ឆ្វេង/ស្ដាំ

en: Split View &Top/Bottom
km: ពុះ​ទិដ្ឋភាព លើ/ក្រោម

en: Stalled
km: បាន​បញ្ឈប់​

en: Standard font
km: ពុម្ពអក្សរ​ស្តង់ដារ

en: Start without a default window, when called without URLs
km: ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​គ្មាន​បង្អួច​លំនាំដើម នៅពេល​ហៅ​ដោយ​គ្មាន URLs

en: Stop loading the document
km: បញ្ឈប់​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
km: ទំព័រ​ដែល​អ្នក​កំពុង​មើល​គឺ​ជា​លទ្ធផល​នៃ​ទិន្នន័យ​របស់​សំណុំ​បែបបទ​ដែល​បាន​ប្រកាស ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​ម្ដង​ទៀត អំពើ​ណា​មួយ​ដែល​សំណុំ​បែបបទ​អនុវត្ត (ដូច​ជា​ស្វែង​រក ឬ​ទិញ​ទំនិញ​លើ​បណ្ដាញ) នឹង​ត្រូវ​ធ្វើ​ម្ដង​ទៀត ។

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
km: វា​ទំនង​ជា​មាន​កំហុស​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ ។ អ្នក​បាន​ភ្ជាប់​ទំនាក់ទំនង Konqueror ជា​មួយ​នឹង %1 ប៉ុន្តែ​វា​មិន​អាច​ដោះ​ស្រាយ​ប្រភេទ​ឯកសារ​នេះ​បាន​ទេ ។

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
km: មាន​កំហុស​នៅ​ពេល​ផ្ទុក​ម៉ូឌុល %1 ។
    ការ​វិនិ​ច្ឆ័យ​គឺ ៖
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
km: របារ​នេះ​មាន​បញ្ជី​ផ្ទាំង​បើក​ថ្មីៗ ។ ចុច​លើ​ផ្ទាំង​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​សកម្ម ។ អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​ផ្លូវកាត់​ក្ដារចុច​ ដើម្បី​រុករក​តាមរយៈ​ផ្ទាំង ។ អត្ថបទ​នៅ​លើ​ផ្ទាំង​បង្ហាញ​មាតិកា​​ដែល​បើក​បច្ចុប្បន្ននៅ​ក្នុង​វា ដាក់​កណ្ដុរ​របស់​អ្នក​លើ​ផ្ទាំង​ ដើម្បី​មើល​ចំណង​ជើង​ពេញលេញ ក្នុងការណី​ដែល​វា​ត្រូវ​បាន​កាត់​ឲ្យ​ខ្លី​ឲ្យ​សម​នឹង​ទទឹង​ផ្ទាំង ។

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
km: នេះ​ជា​ពុម្ពអក្សរ​ដែលបាន​ប្រើ ដើម្បី​បង្ហាញ​អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​បង្អួចរបស់ Konqueror ។

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
km: ប្រវត្តិ​ធាតុ​បិទជិត​ដែល​ទទេ

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
km: ទិដ្ឋភាព​តំណ

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
km: ជម្រើស​នេះ​ប្រាប់ Konqueror ថាតើ​ត្រូវ​សួរ​ការ​អះអាង​នៅពេល​អ្នក​លុប​ឯកសារ ដោយ​មិន​ប្រើ​ថត​ធុងសំរាម ។ ការ​ព្រមាន ឯកសារ​ដែល​បាន​លុប​មិនអាច​ត្រូ​វ​ហៅ​មក​វិញ​បានទេ ដូច្នេះ​វា​ត្រូវ​បានផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​បើក​ការ​អះអាង​នេះ ។

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
km: ជម្រើស​នេះ​ប្រាប់​ Konqueror ថាតើ​ត្រូវ​សួរ​ការ​អះអាង​ នៅពេល​អ្នក​ផ្លាស់ទី​ទៅថត​ធុង​សំរាម​របស់​អ្នក​ ពី​កន្លែង​ដែល​វា​​អាច​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​យ៉ាង​ងាយសម្រួល ។

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
km: ទំព័រ​នេះ​មាន​កា​រផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​ត្រូវ​បានដាក់ស្នើ ។
    កា​របិទ​បង្អួច​នឹង​បោះបង់​កា​រផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំង​នេះ ។

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
km: ទំព័រ​នេះ​ផ្ទុក​​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ដែល​មិន​ទាន់​បាន​ដាក់​ស្នើ ។
    ផ្ទុក​ទំព័រ​នេះ​ឡើង​វិញ​នឹង​បោះចោល​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំង​នេះ ។

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
km: វា​កំណត់​ចំនួន​ធាតុ​ដែល​បាន​បិទ​អតិបរមា ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​អង្គ​ចងចាំ ។ ដែន​កំណត់​នេះ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​លើស​ទេ ។

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
km: ផ្ទាំង​នេះ​មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​ទាន់​ដាក់​ស្នើ ។
    បិទ​ផ្ទាំង​ផ្សេង​ទៀត​នឹង​មិន​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងនេះ​ឡើយ ។

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
km: ផ្ទាំង​នេះ​មាន​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​ដាក់​ស្នើ ។
    បិទ​ផ្ទាំង​នឹង​បោះ​ចោល​ជម្រើស​ទាំងនេះ​ ។

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
km: ផ្ទាំង​នេះ​មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ ដែល​មិនបាន​ដាក់​ស្នើ ។
    បិទ​បង្អួច​នឹង​មិន​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងនេះ​ឡើយ ។

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
km: ផ្ទាំង​នេះ​មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ ដែល​មិន​បាន​ដាក់​ស្នើ ។
    ផ្ដាច់​ផ្តាំង​នេះ​នឹង​បោះចោល​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំង​នេះ ។

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
km: ផ្ទាំង​នេះ​មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​ដាក់​ស្នើ ។
    ផ្ទុក​ផ្ទាំង​ទាំង​អស់​ឡើង​វិញ​នឹង​មិន​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ទាំង​នេះ​ឡើយ ។

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
km: ទិដ្ឋភាព​នេះ​មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិនបាន​ដាក់​ស្នើ ។
    បិទ​ទិដ្ឋភាព​នេះ​នឹង​បោះចោល​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងនេះ​ ។

en: Und&o
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Und&o: Closed Tab
km: មិន​ធ្វើ​វិញ ៖ បិទ​ផ្ទាំង

en: Und&o: Closed Window
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ បានបិទ​បង្អួច

en: Web browser, file manager and document viewer.
km: កម្មវិធី​រុករក​បណ្តាញ កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​​ឯកសារ និង​កម្មវិធី​មើល​ឯកសារ ។

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
km: អ្នក​មាន​ផ្ទាំង​ច្រើន​បើក​ក្នុង​បង្អួច​នេះ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ចេញ​ឬ ?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
km: អ្នក​បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បើក​ចំណាំ​ជាង ២០ នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង ។ វា​អាច​ចំណាយ​ពេល​មួយ​រយៈ ។ បន្ត​ឬទេ ?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
km: របារ​ចំហៀង​របស់​អ្នក​មិន​ធ្វើ​ការ ឬ​មិន​មាន ។ ធាតុ​ថ្មី​មិន​អាច​បន្ថែម​បាន​ទេ ។

en: no name
km: គ្មាន​ឈ្មោះ
