okular - en to km translation catalogue (358 entries)

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
km[0]: បាន​ផ្ទុក​ឯកសារ​ដែល​មាន %1 ទំព័រ ។

en: "Unique instance" control
km: វត្ថុ​បញ្ជា "វត្ថុ​តែ​មួយ​គត់"

en: %1 Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ %1

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
km[0]: %1
    
    %2 ចំណាំ

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
km: រក្សាទុក '%1'...

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
km: មិន​អាច​បើក %1 បាន​ឡើយ

en: %1:
km: %1 ៖

en: &Appearance
km: រូបរាង

en: &Author:
km: អ្នក​និពន្ធ ៖

en: &Bookmarks
km: ចំណាំ

en: &Color:
km: ពណ៌ ៖

en: &Continuous
km: តគ្នា

en: &Delete
km: លុប

en: &Edit
km: កែសម្រួល

en: &Embedded Files
km: ឯកសារ​បង្កប់

en: &File
km: ឯកសារ

en: &Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ

en: &General
km: ទូទៅ

en: &Go
km: ទៅ

en: &Help
km: ជំនួយ

en: &Import PostScript as PDF...
km: នាំចូល Postscript ជា PDF...

en: &Opacity:
km: ភាព​ស្រអាប់ ៖

en: &Open Pop-up Note
km: បើក​ចំណាំ​លេចឡើង

en: &Orientation
km: ទិស

en: &Page:
km: ទំព័រ ៖

en: &Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

en: &Settings
km: ការកំណត់

en: &Tools
km: ឧបករណ៍

en: &Trim Margins
km: ស៊ុម​ស៊ុម

en: &View
km: មើល

en: &View Mode
km: របៀប​មើល

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
km: ឯកសារ

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
km: ប្រភទ ៖ %1

en: *|All Files
km: *|ឯកសារ​ទាំងអស់

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
km: <b>ចុច</b> ដើម្បី​បើក​ឯកសារ ឬ​<b>ចុច​ឲ្យ​ជាប់</b> ដើម្បី​ជ្រើស​ឯកសារ​ថ្មីៗ​នេះ

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
km: <qt><strong>កំហុស​ឯកសារ !</strong> មិនអាច​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន <nobr><strong>%1</strong></nobr> បានឡើយ ។</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
km: <qt><strong>កំហុស​ឯកសារ !</strong> មិនអាច​បើក​ឯកសារ <nobr><strong>%1</strong></nobr> សម្រាប់​ពន្លា​បានទេ ។ ឯកសារ​នឹងមិនត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើយ ។</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
km: <qt><strong>កំហុស​ឯកសារ !</strong> មិនអាចពន្លា​ឯកសារ <nobr><strong>%1</strong></nobr> បានទេ ។ ឯកសារ​នឹង​មិនត្រូវបាន​ផ្ទុក​ទេ ។</qt>

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
km: <qt>រកឃើញ​កម្មវិធី​ខាងក្រោយ​ច្រើន​សម្រាប់​ប្រភេទ MIME ៖<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />សូម​ជ្រើស​កម្មវិធី​មួយ​ដើម្បី​ប្រើ ៖</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
km: <qt>ជា​ធម្មតា កំហុស​នេះ​កើតឡើង​នៅពេល​ដែល​ឯកសារ​ខូច ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់ឲ្យ​ប្រាកដ សូម​ព្យាយាម​ពន្លា​ឯកសារ​ដោយដៃ ដោយប្រើឧបករណ៍​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា ។</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
km: ស្រង់​ពុម្ពអក្សរ​ចេញ

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
km: រក្សាទុក​ជា...

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
km: <qt>កំណត់​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​កម្មវិធី​និពន្ធ​អត្ថបទ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ដើម្បី​បើក ។<br />
    អ្នក​អាច​ដាក់​កន្លែង​ដាក់​មួយ​ចំនួន ៖
    <ul>
      <li>%f - ឈ្មោះ​ឯកសារ</li>
      <li>%l - ចំនួន​បន្ទាត់​របស់​ឯកសារ</li>
      <li>%c - ចំនួន​ជួរ​ឈរ​របស់​ឯកសារ</li>
    </ul>
    បើ​មិន​បាន​បញ្ជាក់ %f ដូច្នេះ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។

[ctx: @title:column]
en: Created
km: បាន​បង្កើត

[ctx: @title:column]
en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

[ctx: @title:column]
en: Modified
km: បាន​កែប្រែ

[ctx: @title:column]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: @title:column]
en: Size
km: ទំហំ

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
km: ឯកសារ​ដែល​បាន​បង្កប់

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
km: បញ្ហា​មួយ​បានកើត​ឡើង​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា 'dvipng' ។

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
km: បញ្ហា​មួយ​បានកើត​ឡើង​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា 'latex' ។

en: About Backend
km: អំពី​កម្មវិធី​ខាងក្រោយ

en: Accessibility
km: មធ្យោបាយ​ងាយស្រួល

en: Accessibility Reading Aids
km: ជំនួយ​​មធ្យោបាយ​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​អាន

en: Add Bookmark
km: បន្ថែមចំណាំ

[ctx: Advance every %1 seconds]
en:  second |  seconds
km[0]:  វិនាទី

en: Advance to the Next Page
km: ទៅកាន់​ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Annotation | %1 Annotations
km[0]: %1 ចំណារពន្យល់

en: Annotation Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ចំណារ​ពន្យល់

en: Annotation improvements
km: ការ​​ធ្វើ​ឲ្យ​​ចំណារ​ពន្យល់​ប្រសើរ​ឡើង

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
km: គូរ​ពហុកោណ (ចុច​​លើ​ចំណុច​ដំបូង​ដើម្បី​បិទ​វា)

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
km: ចំណារ​អត្ថបទ​ក្នុង​តួរ (អូស​ដើម្បី​ជ្រើស​តំបន់)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
km: ដាក់​និមិត្តសញ្ញា​តែម

en: Annotations artwork
km: សិល្បៈ​​ចំណារ​ពន្យល់

en: Appearance
km: រូបរាង

en: Approved
km: បាន​អនុម័ត

en: As Is
km: នៅ​ដដែល

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Author: %1
km: អ្នក​និពន្ធ ៖ %1

en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Backend Selection
km: ជម្រើស​កម្មវិធី​ខាងក្រោយ

en: Beginning of the document
km: ដើម​ឯកសារ

en: Bookmark
km: ចំណាំ

en: Bookmarks
km: ចំណាំ

en: CID Type 0
km: CID ប្រភេទ 0

en: CID Type 0C
km: CID ប្រភេទ 0C

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
km: មិនអាច​ស្វែងរក​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​អាច​ដោះស្រាយ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ហុច​បានទេ ។

en: Cannot find dvipng executable.
km: រក​មិន​ឃើញ​ dvipng ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ។

en: Cannot find latex executable.
km: រក​មិន​ឃើញ latex ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​ទេ ។

en: Caret
km: សញ្ញា​បន្ថែម​ពាក្យ​រំលង

en: Caret Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​សញ្ញា​បន្ថែម​ពាក្យ​រំលង

en: Case Sensitive
km: ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ

en: Case sensitive
km: ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Click to begin
km: ចុច ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
km: ចុច ដើម្បី​បើក​ឯកសារ
    ចុច​ឲ្យ​ជាប់ ដើម្បី​បើក​ឯកសារ​ថ្មីៗ​នេះ

en: Close
km: បិទ

en: Close &Find Bar
km: បិទ​របារ​ស្វែងរក

en: Close Document
km: បិទ​​ឯកសារ

en: Close this note
km: បិទ​ចំណាំ​នេះ

en: Comment
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ

en: Confidential
km: សម្ងាត់​

en: Configure Backends
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ខាងក្រោយ

en: Configure Backends...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ខាងក្រោយ...

en: Configure Okular...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ Okular...

en: Configure Viewer
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​មើល

en: Configure Viewer Backends
km: កំណត់​រចនាសម្ព័នធ​កម្មវិធី​ផ្នែក​ខា​ងក្រោយ​នៃ​កម្មវិធីមើល

en: Configure Viewer Backends...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ខាងក្រោយ

en: Configure Viewer...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​មើល...

en: Configure Web Shortcuts...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ...

en: Contents
km: មាតិកា

en: Copy Link Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​តំណ

en: Copy Text
km: ចម្លង​អត្ថបទ

en: Copy forbidden by DRM
km: ចម្លង​ការ​ហាមឃាត់​ដោយ DRM

en: Copy to Clipboard
km: ចម្លង​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Copyright
km: រក្សាសិទ្ធិ

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
km: រកមិនឃើញ​ប្រព័ន្ធគោលពីរ​ដែលសមស្រប​សម្រាប់បោះពុម្ព​ទេ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា​ប្រព័ន្ធ​គោលពីរ CUPS lpr អាច​ប្រើ​បាន

en: Could not load print preview part
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ផ្នែក​មើល​មុន​បោះពុម្ព​បានទេ

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
km: មិនអាច​បើក "%1" ដើម្បី​សរសេរ​បានទេ ។ ឯកសារ​មិនត្រូវបានរក្សាទុក​ទេ ។

en: Could not open %1. Reason: %2
km: មិនអាច​បើក %1 បានទេ ។ មូលហេតុ ៖ %2

en: Could not open '%1'. File does not exist
km: មិន​អាច​បើក '%1' បាន​ទេ ។ មិនទាន់មាន​ឯកសារ​ទេ

en: Could not open a temporary file
km: មិនអាច​បើក​រក្សាទុក​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន​បាន​ទេ ។

en: Could not open the temporary file for saving.
km: មិនអាច​បើក​រក្សាទុក​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន​បាន​ទេ ។

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
km: មិនអាច​បោះពុម្ព​ឯកសារ​បាន​ទេ ។ កំហុស​លម្អិត​គឺ "%1" ។ សូម​រាយការណ៍​កំហុស​នៅbugs.kde.org

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
km: មិនអាច​​បោះពុម្ព​ឯកសារ​បានទេ ។ មិនស្គាល់​កំហុស ។ សូម​រាយការណ៍​កំហុស​នៅ bugs.kde.org

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Created Okular from KPDF codebase
km: បង្កើត Okular ពី​មូលដ្ឋាន​កូដ KPDF

en: Creator
km: អ្នក​បង្កើត

en: Departmental
km: ផ្នែក

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖

en: Draft
km: ពង្រាង

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
km: គូរ​ចតុកោណកែង​​ជុំ​វិញតារាង បន្ទាប់​មក​ចុច​នៅជិត​គែម ដើម្បី​បែងចែក ចុច​ គេច (Esc) ដើម្បី​សម្អាត ។

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
km: គូរ​ចតុកោណកែង​​ជុំ​វិញ​អត្ថបទ/​ក្រាហ្វិក ដើម្បី​ចម្លង ។

en: E&xport As
km: នាំចេញ​ជា

en: Editor
km: កម្មវិធី​និពន្ធ

en: Editor Options
km: ជម្រើស​កម្មវិធី​និពន្ធ

en: Ellipse
km: រាង​ពងក្រពើ

en: Embedded (subset)
km: បាន​បង្កប់ (សំណុំ​រង)

en: Embedded: %1
km: បាន​បង្កប់ ៖ %1

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
km: ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
km: កន្សោម​ធម្មតា

en: End Presentation
km: បញ្ចប់​ការ​បង្ហាញ

en: End of the document
km: ចុង​ឯកសារ

en: Enter at least 3 letters to filter pages
km: បញ្ចូល​អក្សរ​យ៉ាង​តិច ៣ តួ ដើម្បី​ត្រង​ទំព័រ

en: Enter the new name of the bookmark:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ថ្មី​សម្រាប់​ចំណាំ ៖

en: Execute '%1'...
km: ប្រតិបត្តិ '%1'...

en: Exit Presentation Mode
km: ចេញ​ពី​របៀប​បង្ហាញ

en: Experimental
km: សាកល្បង

en: Expired
km: ផុត​កំណត់

en: File
km: ឯកសារ

en: File Attachment
km: ការ​ភ្ជាប់​ឯកសារ

en: File Attachment Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ការ​ភ្ជាប់​ឯកសារ

en: File Path
km: ផ្លូវ​ឯកសា

en: File Size
km: ទំហំ​ឯកសារ

en: File could not be saved in '%1'. %2
km: ឯកសារ​មិនអាច​ត្រូវបាន​រក្សាទុក​ក្នុង '%1'. %2 បាន​ទេ

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​ក្នុង '%1' បាន​ឡើយ ។ សូម​ព្យាយាម​រក្សាទុក​វា​នៅ​ទីតាំង​មួយ​ទៀត ។

en: File not saved.
km: ឯកសារ​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ឡើយ ។

en: Filter Options
km: ជម្រើស​តម្រង

en: Final
km: ចុងបញ្ចប់

en: Find Next
km: រក​បន្ទាប់

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
km: បន្ទាប់

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
km: មុន

[ctx: Find text]
en: F&ind:
km: រក ៖

en: Find...
km: រក...

en: First Page
km: ទំព័រ​ទីមួយ

en: Fit &Page
km: សម​ទំព័រ

en: Fit &Width
km: សម​ទទឹង

en: Fit Page
km: សម​ទំព័រ

en: Fit Width
km: សម​ទទឹង

en: Follow This Link
km: តាម​តំណ​នេះ

en: Font:
km: ពុម្ពអក្សរ ៖

en: For Comment
km: សម្រាប់​សេចក្ដី​អធិប្បាយ

en: For Public Release
km: សម្រាប់​ការ​ចេញផ្សាយ​សាធារណៈ

en: Former maintainer
km: អតីត​អ្នក​ថែទាំ

en: Forward
km: ទៅមុខ

en: From current page
km: ពី​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន

en: Fully embedded
km: បានបង្កប់​ពេញលេញ

en: General
km: ទូទៅ

en: General Options
km: ជម្រើស​ទូទៅ

en: Geometry
km: ធរណីមាត្រ

en: Geometry Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ធរណីមាត្រ

en: Go To Page...
km: ទៅកាន់​ទំព័រ...

en: Go back to the Previous Page
km: ត្រឡប់​ទៅ​ទំព័រ​មុន​វិញ

en: Go to Page
km: ទៅ​ទំព័រ

en: Go to This Bookmark
km: ទៅកាន់​ចំណាំ​នេះ

en: Go to page %1
km: ទៅកាន់​ទំព័រ %1

en: Go to the next bookmark
km: ទៅ​ទំព័រ​ដែលបាន​ចំណាំ​បន្ទាប់

en: Go to the place you were after
km: ទៅ​កន្លែង​ដែល​អ្នក​ស្ថិត​នៅ​កាល​ពី​ពេល​បន្ទាប់

en: Go to the place you were before
km: ទៅ​កន្លែង​ដែល​អ្នក​ស្ថិត​នៅ​កាល​ពី​ពេល​មុន

en: Go to the previous bookmark
km: ទៅ​ទំព័រ​ដែល​បាន​ចំណាំ​មុន

en: Group by Author
km: ដាក់ក្រុម​តាម​អ្នក​និពន្ធ

en: Group by Page
km: ដាក់​ក្រុម​តាម​ទំព័រ

en: Help
km: ជំនួយ

en: Highlight
km: បន្លិច

en: Image (%1 by %2 pixels)
km: រូបភាព (%1x%2 ភីកសែល)

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
km: បាន​ចម្លង​រូបភាព [%1x%2] ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ។

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
km: បាន​រក្សាទុក​រូបភាព [%1x%2] ទៅ​កាន់​ឯកសារ %3 ។

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
km: កំពុង​នាំចូល​ឯកសារ PS ជា PDF (ចំណាយពេល​បន្តិច)...

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Inline Note
km: ចំណាំ​ក្នុង​តួ

en: Inline Note Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ចំណាំ​ក្នុង​តួ

en: Insert
km: បញ្ចូល

en: JavaScript Script
km: ស្គ្រីប JavaScript

en: Jump to next match
km: ទៅកាន់​ដំណូច​បន្ទាប់

en: Jump to previous match
km: លោត​ទៅ​ដំណូច​ពីមុន

en: KPDF developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ KPDF

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
km: ប្រើ​សតិ​តិច​បំផុត​តាម​តែ​អាច​ធ្វើ​បាន ។ កុំ​ប្រើ​អ្វីៗ​ឡើង​វិញ ។ (សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​ដែល​មាន​សតិ​ទាប ។)​​​

en: Key
km: សោ

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: LaTeX rendering failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​របង្ហាញ LaTeX

en: Last Page
km: ទំព័រ​ចុងក្រោយ

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
km: នៃ

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
km: ផ្ទុក និង​រក្សា​ទុក​អ្វី​គ្រប់យ៉ាង​ក្នុង​អង្គចងចាំ ។ ផទុក​ទំព័រទាំង​​អស់ជា​មុន ។ (នឹង​ប្រើ​​នៅ​កម្រិត​អតិបរមា ៥០% នៃ​អង្គចងចាំ​សរុប​របស់​អ្នក ឬ​អង្គចងចាំ​ទំនេរ​របស់​អ្នក អ្វី​ក័​ដោយ​ដែល​ធំ)

en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Match All Words
km: ផ្គូផ្គង​គ្រប់​ពាក្យ

en: Match Any Word
km: ផ្គូផ្គង​ពាក្យ​ណា​មួយ

en: Match Phrase
km: ផ្គូផ្គង​ឃ្លា

en: Modified
km: បាន​កែប្រែ

en: Modified: %1
km: បានកែប្រែ ៖ %1

en: Modify search behavior
km: កែប្រែ​ឥរិយាបទ​ស្វែងរក

en: Moves to the beginning of the document
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ដើម​ឯកសារ

en: Moves to the end of the document
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ចុង​​ឯកសារ

en: Moves to the next page of the document
km: ផ្លាស់ទីទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់​នៃ​ឯកសារ

en: Moves to the previous page of the document
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ទំព័រ​មុន​នៃ​ឯកសារ

en: Movie
km: ភាព​យន្ដ

en: Movie Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​​ភាពយន្ត

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: New Text Note
km: ចំណាំ​អត្ថបទ​ថ្មី

en: Next Bookmark
km: ចំណាំ​បន្ទាប់

en: Next Page
km: ទំព័រ​បន្ទាប់

[ctx: Next page]
en: Next
km: បន្ទាប់

en: No
km: ទេ

en: No Bookmarks
km: គ្មាន​ចំណាំ

en: No application found for opening file of mimetype %1.
km: រក​មិនឃើញ​កម្មវិធី​សម្រាប់​បើក​ឯកសារ​ប្រភេទ mime %1 ទេ ។

en: No description available.
km: គ្មាន​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ទេ ។

en: Not Approved
km: មិនបាន​អនុម័ត

en: Not For Public Release
km: មិន​សម្រាប់​ការ​ចេញផ្សាយ​សាធារណៈ

[ctx: Not available size]
en: N/A
km: គ្មាន

en: Note
km: ចំណាំ

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
km: CID ប្រភេទ 0C (OT)

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
km: ប្រភេទ 1C (OT)

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
km: Okular មិន​អាច​ចម្លង %1 ទៅ​ទីតាំង​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។
    
    លែង​មាន​ឯកសារ​ទៀត​ហើយ ។

en: Okular, a universal document viewer
km: Okular ជា​កម្មវិធី​មើល​ឯកសារ​សកល

en: Open Document
km: បើក​ឯកសារ

en: Open external file
km: បើក​ឯកសារ​ខាងក្រៅ

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
km: បើក​ឯកសារ

en: Options
km: ជម្រើស

en: Options for Presentation Mode
km: ជម្រើស​សម្រាប់​របៀប​បង្ហាញ

en: Original Orientation
km: ទិស​ដើម

en: P&resentation
km: ការ​បង្ហាញ

en: Page %1
km: ទំព័រ %1

en: Page Number
km: ទំហំ​ទំព័រ

en: Page Size
km: ទំហំ​ទំព័រ

en: Page of the document to be shown
km: ទំព័រ​ឯកសារ​ដែលត្រូវ​បង្ហាញ

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Pages: %1
km: ទំព័រ ៖ %1

en: Paragraph
km: កថាខណ្ឌ

en: Performance
km: ដំណើរការ

en: Performance Tuning
km: ការ​លៃតម្រូវ​ដំណើរការ

en: Plain &Text...
km: អត្ថបទ​ធម្មតា...

en: Play movie...
km: ចាក់​ភាពយន្ត...

en: Play sound...
km: ចាក់​សំឡេង...

en: Presentation
km: ការ​បង្ហាញ

en: Previous Bookmark
km: ចំណាំ​មុន

en: Previous Page
km: ទំព័រ​មុន

[ctx: Previous page]
en: Previous
km: មុន

en: Print Preview
km: មើលមុន​បោះពុម្ព

en: Print conversion failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​របម្លែង

en: Printer was in invalid state
km: ម៉ាស៊ីនបោះពុម្ព​​ស្ថិត​ក្នុង​សភាព​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Printing process could not start
km: ដំណើរការ​បោះពុម្ព​មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​បាន​ទេ

en: Printing process crashed
km: ដំណើរការ​បោះពុម្ព​បាន​គាំង

en: Printing this document is not allowed.
km: មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បោះពុម្ព​ឯកសារ​នេះ​ឡើយ ។

en: Printing to file failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​របោះពុម្ព​ឯកសារ

en: Producer
km: អ្នក​ផលិត

en: Quit
km: ចេញ

en: Reading font information...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​ពុម្ព​អក្សរ...

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
km: ផ្ដល់​កា​របង្ហាញ

en: Rectangle
km: ចតុកោណ​កែង

en: Reloa&d
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

en: Reload the current document from disk.
km: ផ្ទុក​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន​ពី​ថាស​ឡើងវិញ ។

en: Reloading the document...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​វិញ...

en: Remove Bookmark
km: យក​ចំណាំ​ចេញ

en: Rename Bookmark
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ចំណាំ

en: Rename the current bookmark
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ចំណាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Rename this Bookmark
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ចំណាំ​នេះ

en: Rotate &Left
km: បង្វិលទៅ​ឆ្វេង

en: Rotate &Right
km: បង្វិល​ទៅ​ស្ដាំ

[ctx: Rotate left]
en: Left
km: ឆ្វេង

[ctx: Rotate right]
en: Right
km: ស្ដាំ

en: S&earch:
km: ស្វែងរក ៖

en: Save to File...
km: រក្សាទុក​ទៅ​ឯកសារ...

en: Scroll Down
km: រមូរ​ចុះ​ក្រោម

en: Scroll Up
km: រមូរ​ឡើង​លើ

en: Search Options
km: ជម្រើស​ស្វែងរក

en: Search for '%1' with
km: ស្វែងរក '%1' ដោយ

en: Select text
km: ជ្រើស​អត្ថបទ

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
km: ជ្រើស​តំបន់​ពង្រីក ។ ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ ដើម្បី​បង្រួម ។​

en: Show &Page Bar
km: បង្ហាញ​របារ​ទំព័រ

en: Show Forms
km: បង្ហាញ​សំណុំបែបបទ

en: Show bookmarked pages only
km: បង្ហាញ​តែ​ទំព័រ​ដែល​បាន​ចំណាំ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Sold
km: លក់

en: Sound
km: សំឡេង

en: Sound Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​សំឡេង

en: Speak Current Page
km: និយាយ​ទំព័រ​បច្ចុប្បន្ន

en: Speak Text
km: អាន​អត្ថបទ

en: Speak Whole Document
km: និយាយ​ឯកសារ​ទាំងមូល

en: Stamp
km: តែម

en: Stamp Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​តែម

en: Start Presentation
km: ចាប់ផ្ដើម​ការ​បង្ហាញ

en: Start the document in presentation mode
km: ចាប់ផ្ដើម​ឯកសារ​ក្នុង​របៀប​បង្ហាញ

en: Stop Speaking
km: ឈប់​និយាយ

en: Strike out
km: បន្ទាត់​ឆូត

en: Subject
km: ប្រធានបទ

en: Switch Blackscreen Mode
km: ប្ដូរ​របៀប​អេក្រង់​ពណ៌ខ្មៅ

en: Switch Screen
km: ប្ដូរ​អេក្រង់

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
km: ក្រាហ្វ

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
km: ខ្នៀប​ក្រដាស់

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
km: ស្លាក

en: Table selection tool
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​តារាង

en: TeX Font Metric
km: ម៉ាទ្រីស​ពុម្ពអក្សរ TeX

en: TeX virtual
km: TeX និម្មិត

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
km[0]: អត្ថបទ (%1 តួអក្សរ)

en: Text of the new note:
km: អត្ថបទ​នៃ​ចំណាំ​ថ្មី ៖

en: Text to search for
km: អត្ថបទ​ដែល​ត្រូវ​រក

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
km: ឯកសារ​កំពុង​ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី​ខាងក្រៅ តែដើម្បី​ឲ្យ​មាន​សុវត្ថិភាព​ Okular មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ធ្វើ​បែបនោះ​ទេ ។

en: The loading of %1 has been canceled.
km: ការ​​ផ្ទុក %1 ត្រូវ​បានបោះបង់ ។

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
km: រក​កម្មវិធី "ps2pdf" មិនឃើញ​ទេ ដូច្នេះ Okular មិនអាច​នាំចូល​ឯកសារ PS ដោយប្រើ​វា​បានទេ ។

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
km: មាន​វិធី​ពីរ​យ៉ាង​នៃ​​ចេញពីរៀប​បង្ហាញ គឺ​អ្នក​អាច​ចុច​គ្រប់ចុច ESC ឬ​ចុច​ប៊ូតុង ចេញ ​ដែល​មាន​នៅ​ពេល​ដាក់​កណ្ដុរ​នៅ​ជ្រុង​កំពូល​ខាងស្ដាំ ។ តាម​ពិត អ្នក​អាច​ប្ដូរ​បង្អួច​បាន (ឆ្លាស់​(Alt)+ថេប តាម​លំនាំដើម)

en: There was no file to print
km: គ្មាន​ឯកសារ​ត្រូវ​បោះពុម្ព​ទេ

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
km: ការ​ពន្យល់​នេះ​អាច​មាន​កូដ​ LaTeX ។
    ចុច​ទីនេះ ដើម្បី​បង្ហាញ ។

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
km: ឯកសារ​នេះ​បាន​បង្កប់​ឯកសារ ។ <a href="okular:/embeddedfiles">ចុច​ទីនេះ​ដើម្បី​មើល​ពួកវា</a> ឬ​ទៅកាន់ ឯកសារ -> ឯកសារ​បង្កប់ ។

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
km: ឯកសារ​នេះ​មាន​សំណុំបែបបទ ។ ចុច​លើ​ប៊ូតុង​ដើម្បី​ធ្វើ​អន្តរកម្ម​ជាមួយ​ពួកវា ឬ​ប្រើ ទិដ្ឋភាព -> បង្ហាញ​សំណុំបែបបទ ។

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
km: អត្ថបទ OpenDocument

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
km: តំណ​នេះ​ចង្អុល​ទៅ​អំពើបិទ​ឯកសារ ដែល​មិន​ដំណើរការពេល​ប្រើ​កម្មវិធី​បង្កប់ ។

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
km: តំណ​នេះ​ចង្អុល​ទៅ​អំពើចេញ​ពី​កម្មវិធី ដែល​មិន​ដំណើរការ​ឡើយ ពេល​ប្រើ​កម្មវិធី​បង្កប់ ។

en: Thumbnails
km: រូបភាព​តូចៗ

en: Title
km: ចំណងជើង

en: Title: %1
km: ចំណងជើង ៖ %1

en: Tools
km: ឧបករណ៍

en: Top Secret
km: សម្ងាត់​បំផុត

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Type 1
km: ប្រភេទ ១

en: Type 1C
km: ប្រភេទ 1C

en: Type 3
km: ប្រភេទ 3

en: Type:
km: ប្រភេទ

en: Unable to find file to print
km: មិនអាច​រកឯកសារ​ដើម្បី​បោះពុម្ព​បាន​ទេ

en: Unable to find the Okular component.
km: មិនអាច​រក​ឃើញផ្នែក Okular ។

en: Underline
km: គូស​បន្ទាត់​ពីក្រោម

en: Unknown File
km: មិនស្គាល់​ឯកសារ

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Unknown font
km: មិន​ស្គាល់​ពុម្ពអក្សរ

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Viewer Toolbar
km: របារឧបករណ៍​កម្មវិធី​មើល

en: Welcome
km: សូម​ស្វាគមន៍

en: Where do you want to save %1?
km: តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ %1 នៅ​ទីណា ?

en: Yellow Highlighter
km: ឧបករណ៍​បន្លិច​ពណ៌​លឿង

en: Yes
km: បាទ​/​ចាស

en: Yes (subset)
km: បាទ​/​ចាស (សំណុំ​រង)

en: Zoom
km: ពង្រីក

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
km: %1 – ការ​បង្ហាញ

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
km: [មិនមាន]

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
km: ផ្អាក

en: ps2pdf not found
km: រក​មិនឃើញ ps2pdf

[ctx: start the movie playback]
en: Play
km: ចាក់

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
km: បញ្ឈប់
