kfontinst - en to ku translation catalogue (246 entries)

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
ku[0]: %1 cure-nivîsa dubare hat dîtin.
ku[1]: %1 cure-nivîsên dubare hatin dîtin.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
ku[0]: %2 [1 pîksel]
ku[1]: %2 [%1 pîksel]

en: &Main Toolbar
ku: Darikê Amûran ya &Mak

en: 1 Font | %1 Fonts
ku[0]: 1 Curenivîs
ku[1]: %1 Curenivîs

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ku: <p>Tu bi rastî dixwazî</p><p>'<b>%1</b>' jê bibî?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ku[0]: Tu bi rastî dixwazî vê cure-nivîsê yê di koma '<b>%2</b>' de ne neçalak bikî?
ku[1]: Tu bi rastî dixwazî wan cure-nivîsên %1 yên di koma '<b>%2</b>' de ne neçalak bikî?

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ku: <p>Tu bi rastî dixwazî</p><p>'<b>%1</b>' neçalak bikî yê ku di koma '<b>%2</b>' de ne?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ku: <p>Tu bi rastî dixwazî</p><p>'<b>%1</b>' neçalak bikî?</p>

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ku[0]: Tu bi rastî dixwazî vê cure-nivîsê yê di koma '<b>%2</b>' de ne çalak bikî?
ku[1]: Tu bi rastî dixwazî wan cure-nivîsên %1 yên di koma '<b>%2</b>' de ne çalak bikî?

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
ku: <p>Tu bi rastî dixwazî</p><p>'<b>%1</b>' çalak bikî yê ku di koma '<b>%2</b>' de ne?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
ku: <p>Tu bi rastî dixwazî</p><p>'<b>%1</b>' çalak bikî?</p>

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
ku: <p>Bi rastî dixwazî '<b>%1</b>' rakî?</p><p><i>Bi vî rengî tenê kom tê rakirin, curenivîs nayên rakirin.</i></p>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
ku: <qt>Komek bi navê <b>'%1'</b> jixwe heye.</qt>

en: Add Fonts
ku: Cure-nivîs Lê Zêde Bike

en: Administrator
ku: Rêveber

en: Aegean Numbers
ku: Hejmarên Aegean

en: All
ku: Hemû

en: All Characters
ku: Hemû Tîp

en: All Fonts
ku: Tevî Curenivîs

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
ku: abcçdeêfghiîjklmnopqrsştuûvwxyz

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
ku: ABCÇDEÊFGHIÎJKLMNOPQRSŞTUÛVWXYZ

en: Ancient Greek Numbers
ku: Hejmarên Greka Kevn

en: Arabic
ku: Erebî

en: Arabic Presentation Forms-A
ku: Teşe yên Pêşkêşa Erebî-A

en: Arabic Presentation Forms-B
ku: Teşe yên Pêşkêşa Erebî-B

en: Arabic Supplement
ku: Pêvekên Erebî

en: Are you sure you wish to delete:
ku: Tu bi rastî bixwazî jê bibî:

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
ku: Tu bi rastî bixwazî jê bibî:
    %1

en: Armenian
ku: Ermenî

en: Arrows
ku: Tîr

en: Balinese
ku: Baliyî

en: Basic Latin
ku: Latîniya Bingehîn

en: Bengali
ku: Bengalî

en: Black
ku: Reş

en: Bold
ku: Qalind

en: Bopomofo Extended
ku: Bopomofo'ya firehkirî

en: Buginese
ku: Bugînî

en: Buhid
ku: Buhîd

en: CJK Compatibility
ku: Lihevkirina CJK

en: CJK Strokes
ku: Derbên CJK

en: Cannot Print
ku: Çapkirin Çênabe

en: Category
ku: Kategorî

en: Cherokee
ku: Çerokî

en: Common
ku: Hevbeş

en: Condensed
ku: Tengkirî

en: Control Pictures
ku: Wêne yan Kontrol Bike

en: Coptic
ku: Kiptî

en: Could not read font.
ku: Nikare cure-nivîsê bixwîne.

en: Create New Group
ku: Komeke Nû Biafirîne

en: Currency Symbols
ku: Sembolên Pere

en: Cyrillic
ku: Kîrîlî

en: Cyrillic Supplement
ku: Pêvekên Kîrîlî

en: Date
ku: Dem

en: Delete
ku: Jêbirin

en: Delete Font
ku: Curenivîsî Jê Bibe

en: Delete Fonts
ku: Curenivîsan Jê Bibe

en: Demi Bold
ku: Nîv Qalind

en: Devanagari
ku: Devanagarî

en: Developer and maintainer
ku: Pêşdebir û kesê miqate

en: Dingbats
ku: Dîngbats

en: Disable
ku: Neçalakkirin

en: Disable Font
ku: Curenivîsî Neçalak Bike

en: Disable Fonts
ku: Cure-nivîsan Neçalak Bike

en: Disabling
ku: Tê neçalakkirin

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
ku[0]: Bi rastî dixwazî vî curenivîsî jê bibî?
ku[1]: Bi rastî dixwazî van %1 curenivîsan jê bibî?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
ku[0]: Tu bi rastî dixwazî vê cure-nivîsê neçalak bikî?
ku[1]: Tu bi rastî dixwazî wan cure-nivîsên %1 neçalak bikî?

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
ku[0]: Tu bi rastî dixwazî vê cure-nivîsê çalak bikî?
ku[1]: Tu bi rastî dixwazî wan cure-nivîsên %1 çalak bikî?

en: Duplicate Fonts
ku: Curenivîsên Dubare

en: ERROR: Could not determine font's name.
ku: ÇEWTÎ: Nikare navê cure-nivîsê bibîne.

en: Enable
ku: Çalakkirin

en: Enable Font
ku: Curenivîsî Çalak Bike

en: Enable Fonts
ku: Cure-nivîsan Çalak Bike

en: Enabling
ku: Tê çalak kirin

en: Ethiopic
ku: Habeşî

en: Ethiopic Extended
ku: Habeşiya Berfirehkirî

en: Ethiopic Supplement
ku: Pêvekên Habeşî

en: Expanded
ku: Firehkirî

en: Extra Bold
ku: Gelek Qalind

en: Extra Condensed
ku: Ekstra Tengkirî

en: Extra Expanded
ku: Ekstra Firehkirî

en: Extra Light
ku: Gelek Sivik

en: Failed to save list of fonts to print.
ku: Tomarkirina lîsteya cure-nivîsan ji bo çapkirinê têk çû.

en: Failed to start font printer.
ku: Destpêkirina çapkerê cure-nivîsê têk çû.

en: Family
ku: Malbat

en: File Location
ku: Cihê Pelî

en: Font
ku: Curenivîs

en: Font Installer
ku: Sazkerê Curenivîsan

en: Font Printer
ku: Capera Curenivîsan

en: Font Viewer
ku: Nîşanderê Cure

en: Font/File
ku: Curenivîs/Pel

en: Fonts
ku: Curenivîs

en: Foundry
ku: Darijan

en: Georgian
ku: Gurcî

en: Georgian Supplement
ku: Pêvekên Gurcî

en: Glagolitic
ku: Glagolîtî

en: Gothic
ku: Gotîk

en: Greek
ku: Yewnanî

en: Greek Extended
ku: Yewnaniya Berfirehkirî

en: Greek and Coptic
ku: Yewnanî û Kiptî

en: Group
ku: Kom

en: Gujarati
ku: Gucaratî

en: Gurmukhi
ku: Gurmuxî

en: Half-Width and Full-Width Forms
ku: Şêweyên Nîv-fireh û Tam-fireh

en: Hangul Compatibility Jamo
ku: Hangul Bi Jamo re

en: Hangul Jamo
ku: Hangul Camo

en: Hangul Syllables
ku: Kîteyên hangul

en: Hanunoo
ku: Hanunû

en: Heavy
ku: Giran

en: Hebrew
ku: Îbranî

en: IPA Extensions
ku: Pêvekên IPA

en: Installing
ku: Tê sazkirin

en: Italic
ku: Îtalîk

en: Kangxi Radicals
ku: Radîkalên Kangxî

en: Katakana Phonetic Extensions
ku: Pêvekên Fonetîk ên Katakana

en: Khmer Symbols
ku: Sembolên Khmer

en: Latin
ku: Latînî

en: Latin Extended-A
ku: Latîniya Berfirehkirî-A

en: Latin Extended-B
ku: Latîniya Berfirehkirî-B

en: Latin Extended-C
ku: Latîniya Berfirehkirî-C

en: Latin Extended-D
ku: Latîniya Berfirehkirî-D

en: Latin-1 Supplement
ku: Latin-1 Temamker

en: Letter, Lowercase
ku: Tîp, Hûrdek

en: Letter, Modifier
ku: Tîp, Guherkar

en: Letter, Other
ku: Tîp, Wekî din

en: Letter, Titlecase
ku: Tîp, Wekî Sernav

en: Letter, Uppercase
ku: Tîp, Girdek

en: Letter-Like Symbols
ku: Sembolên Wekî-Tîp

en: Light
ku: Sivik

en: Limbu
ku: Limbû

en: Looking for files associated with %1
ku: Pelên bi %1 re girêdayî dinihêre

en: Mark for Deletion
ku: Ji bo Jê birinê Nîşan bike

en: Medium
ku: Navîn

en: Miscellaneous Symbols
ku: Sembolên Cur be Cur

en: Miscellaneous Technical
ku: Teknîkî yên Cur be Cur

en: Modifier Tone Letters
ku: Tîpên Ton ên Lezker

en: Move
ku: Guhestin

en: Move Font
ku: Cure-nivîs Biguhezîne

en: Move Fonts
ku: Cure-nivîsan Biguhezîne

en: Moving
ku: Tê guhestin

en: Musical Symbols
ku: Sembolên Muzîkî

en: New Group
ku: Koma Nû

en: New Tai Lue
ku: Tay Lue ya Nû

en: Nko
ku: NKo

en: No characters found.
ku: Tu tîp nehat dîtin.

en: No duplicate fonts found.
ku: Curenivîsên dubare nehatin dîtin.

en: No fonts
ku: Curenivîs tune

en: Normal
ku: Asayî

en: Nothing to Delete
ku: Tiştekî ji bo Jêbirinê tune

en: Nothing to Disable
ku: Tu Tişt Ji bo Neçalak kirinê Tune ye

en: Nothing to Enable
ku: Tu Tişt Ji bo Çalak kirinê Tune ye

en: Nothing to Move
ku: Tu tişt ji bo Guhastinê Tune ye

en: Number Forms
ku: Formen Hejmaran

en: Number, Decimal Digit
ku: Hejmar, Reqema Dehanî

en: Number, Letter
ku: Hejmar, Tîp

en: Number, Other
ku: Hejmar, Wekî Din

en: Oblique
ku: Xwar

en: Old Italic
ku: Xwar Kevn

en: Old Persian
ku: Persa Kevn

en: Open all %1 fonts in font viewer?
ku: Hemû cure-nivîsên %1 di nîşanderê cure-nivîs de veke

en: Open in Font Viewer
ku: Di Nîşandêrê Curenivîsan de Veke

en: Other, Control
ku: Wekî din, Kontrol

en: Other, Format
ku: Wekî din, Teşe

en: Other, Not Assigned
ku: Wekî Din, Nediyar kirî

en: Other, Private Use
ku: Wekî Din, Bikaranîna Takekesî

en: Personal
ku: Şexsî

en: Personal Fonts
ku: Curenivîsên Şexsî

en: Phonetic Extensions
ku: Pêvekên Fonetîk

en: Please enter new string:
ku: Ji kerema xwe re hevoka nû binivîse:

en: Please enter new text:
ku: Ji kerema xwe re hevoka nû binivîse:

en: Please specify "%1" or "%2".
ku: Jê kerema xwe "%1" an jî  "%2" dîyar bike

en: Preview String
ku: Hevoka Pêşdîtinê

en: Preview Text
ku: Pêşdîtina Nivîsê

en: Preview Type
ku: Teşeya Pêşdîtinê

en: Print
ku: Çapkirin

en: Print Font Samples
ku: Mînakên Cure-nivîsê Çap Bike

en: Private Use Area
ku: Qada Bikaranîna Takekesî

en: Properties
ku: Taybetmendî

en: Proportional
ku: Bi-rêje

en: Punctuation, Close
ku: Xalbendî, Bigire

en: Punctuation, Connector
ku: Xalbendî, Girêker

en: Punctuation, Dash
ku: Xalbendî, Xêz

en: Punctuation, Final Quote
ku: Xalbendî, Neynûka Dawiyê

en: Punctuation, Initial Quote
ku: Xalbendî, Neynûka Destpêkê

en: Punctuation, Open
ku: Xalbendî, Veke

en: Punctuation, Other
ku: Xalbendî, Wekî Din

en: Regular
ku: Asayî

en: Reload
ku: Nûbarkirin

en: Remove
ku: Rakirin

en: Remove Group
ku: Komê Rake

en: Remove group
ku: Komê rake

en: Runic
ku: Rûnî

en: Select Font to View
ku: Ji bo Dîtinê Cure-Nivîs Hilbijêre

en: Select size to print font:
ku: Ji bo çapkirinê mezinahiya cure-nivîsê hilbijêre

en: Semi Bold
ku: Nîv Qalind

en: Semi Condensed
ku: Nîv Tengkirî

en: Semi Expanded
ku: Nîv Firehkirî

en: Separator, Line
ku: Veqetandek, Rêzik

en: Separator, Paragraph
ku: Veqetandek, Paragraf

en: Separator, Space
ku: Veqetandek, Valahî

en: Set Criteria
ku: Krîter Diyar bike

en: Show Face:
ku: Rû Nîşan Bide:

en: Simple font installer
ku: Sazkerê cure-nivîsên hêsan

en: Simple font printer
ku: Capera curenivîsan a hesan

en: Simple font viewer
ku: Nîşanderê cure-nivîsên hêsan

en: Sinhala
ku: Sînhala

en: Size
ku: Mezinahî

en: Skip
ku: Derbas

en: Specials
ku: Taybet

en: Standard Preview
ku: Pêşdîtina Standard

en: Style
ku: Teşe

en: Syloti Nagri
ku: Sylotî Nagrî

en: Symbol, Currency
ku: Sembol, Pere

en: Symbol, Math
ku: Sembol, Matematîk

en: Symbol, Modifier
ku: Sembol, Guherkar

en: Symbol, Other
ku: Sembol, Wekî Din

en: Symbol/Other
ku: Sembol/Wekî din

en: Syriac
ku: Asûrî

en: System
ku: Pergal

en: System Fonts
ku: Curenivîsên Pergalê

en: Tags
ku: Etîket

en: Tai Le
ku: Tay Le

en: Tamil
ku: Tamîl

en: Thai
ku: Tayî

en: Thin
ku: Zirav

en: Tibetan
ku: Tîbetî

en: Tifinagh
ku: Tîfînagh

en: URL to install
ku: URL ji bo sazkirinê

en: URL to open
ku: URL ya were vekirin

en: Ultra Bold
ku: Ultra Qalind

en: Ultra Condensed
ku: Ultra Tengkirî

en: Ultra Expanded
ku: Ultra Firehkirî

en: Ultra Light
ku: Ultra Sivik

en: Unclassified
ku: Bêçîn

en: Uninstalling
ku: Tê rakirin

en: Unknown
ku: Nenas

en: Unmark for Deletion
ku: Ji bo Jê birinê Nîşan rake

en: Updating
ku: Tê rojanekirin

en: Vertical Forms
ku: Şêweyên Çik

en: Waterfall
ku: Avşar

en: Where to Install
ku: Cihê sazkirinê

en: Writing System
ku: Pergala Nivisînê

en: Yi Syllables
ku: Kiteyên Yî

en: You did not select anything to delete.
ku: Te ji bo jê birinê tu tişt ne hilbijartî ye.

en: You did not select anything to disable.
ku: Ji bo neçalak kirinê te tu tişt ne hilbijartî ye.

en: You did not select anything to enable.
ku: Ji bo çalak kirinê te tu tişt ne hilbijartî ye.

en: You did not select anything to move.
ku: Ji bo guhastinê te tu tişt ne hilbijartî ye.
