mate-applets 1.25.3 - en to ku translation catalogue (348 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ku: %d %s %d %s (%%%d ma

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ku: heta şarj bibe (%%%5$d) %1$d %2$s %3$d %4$s

en: %s/s
ku: %s/ç

en: (mounted)
ku: (girêdayî)

en: (not mounted)
ku: (nehatiye girêdan)

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ku: Nirxa 0 tê mahneya sepanok wê di moda grafîkê de were nîşandan, nirxa 1 tê mahneya wê sepanok di moda tekstê de were nîşandan û nirxa 2 jî tê mahneya ku sepanok him di moda grafîkê de û him jî di moda tekstê de were nîşandan.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
ku: Qutiya Çopê ya MATE di panela we de radiweste. Ji vê derê tu dikarî rewşa Qutiya xwe ya çopê bibîne an jî bi metoda xwêr bikşîne -berde hêmanan biavêjî çopê.

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ku: "Sepanokeke ku rê li ber temaşekirina rewşa hewê ya herêmî vedike.

en: A set of eyeballs for your panel
ku: Ji bo panela te cotek çav

en: A system load indicator
ku: Nîşaneka barê pergalê

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ku: Temaşekereke barê pergalê ye ku kirar, bîr, bikaranîna qada pevguhartinê û xanxanka tîrbûna torê dikare bide nîşandan.

en: A_ddress:
ku: _Navnîşan:

en: AccessX Status
ku: Rewşa AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
ku: Hilberînerê Sepankariya Rewşê ya AccessX

en: Add Palette
ku: Palet

en: Add button
ku: Bişkokê lê zêde bike

en: Address Entry
ku: Têketina Navnîşanê

en: Appearance
ku: Xuyanî

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ku: Sepanok ji bo amadekirin û jêbirina mezinahiyên qalibkirî

en: Applet refresh rate in milliseconds
ku: Leza tezekirinê sepanokê ya ji cureyê mîlîçirkan

en: Available palettes
ku: Paletên dikarin bên bikaranîn

en: Background color for disk load graph
ku: Ji bo grafîka barê dîskê rengê rûerd

en: Battery Charge Monitor
ku: Temaşekarê şarja bataryayê

en: Battery Charge Monitor Preferences
ku: Vebijarkên temaşevanê tijîbûna batarya

en: Battery Monitor
ku: Temaşekerê Bataryayê

en: Battery Notice
ku: Hişyariya Bataryayê

en: Battery Status Utility
ku: Amûra rewşa bataryayê

en: Battery charged (%d%%)
ku: Batarya şarj bû (%d%%)

en: Battery fully re-charged
ku: Batarya bi tevahî şarj bû

en: Battery power low
ku: Hêza bataryayê qels e

en: Battery status unknown
ku: Rewşa bataryayê nayê zanîn

en: Battstat Factory
ku: Hilberînerê Battstat

en: Beaufort scale
ku: Pîvanga Beaufort

en: Beep for warnings
ku: Di hişyariyan de bike tûtût

en: Behavior
ku: Helwest

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ku: Weke pêşravekî, dîroka wê rojê weke sernav li nivîsê te kirin. Ev şêwaz hate bikaranîn, çi tiştê ku ji aliyê strftime () dikare were veçirandin tê bikaranîn.

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ku: Vebijêrkên Temaşevanê Frekansa CPU

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ku: Temaşekerê Asta Frekansa Xebatkerê

en: CPU Load
ku: Bara CPU

en: CPU frequency scaling unsupported
ku: Pîvana frekansa CPU nayê destekirin

en: CPU graph background color
ku: Ji bo grafîka kirarê rengê rûerd

en: CPU to Monitor
ku: Xebatkera divê were şopandin

en: Cach_ed
ku: Bipêş_bîr

en: Can not launch the eyes applet.
ku: Çav nikarin sepanokê bidin destpêkirin.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ku: Hêman naçine çopê, tu dixwazî wan dîrek jê bibe?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ku: Hin hêman naçe çopê, tu dixwazî wan rasterast jê bibe?

en: Celsius
ku: Santîgrat

en: Character Palette
ku: Paleta tîpan

en: Character Palette Preferences
ku: Tercîha Paleta Karakteran

en: Characters shown on applet startup
ku: Tîpên dê di destpêka sepankarê de bête nîşan

en: Charpicker Applet Factory
ku: Hilberînerê sepankarê hilbijêrê tîpan

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ku: Ji bo hemû nîşeyên ku mezeloqî yê weke rengê bingeh were bikaranîn hilbijêre

en: Choose a color for the note
ku: Ji bo nîşeyê rengekî hilbijêre

en: Choose a font for the note
ku: Ji bo nîşeyê curenivîsekê hilbijêre

en: Choose a font to use for all sticky notes
ku: Curenivîsa ku wê di hemû nîşeyên mezeloqî de were bikaranîn hilbijêre

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ku: Hilbijêrin da ku nîşe li hemû qadên xebatê xuyanî bibin an jî xuyanî nebin

en: Choose if the default style is forced on all notes
ku: Hilbijêre ku dê ji bo hemû nîşeyan teşeya pêşdanasîn were sepandin an na.

en: City:
ku: Bajar:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ku: Bajar: %s
    Ezman: %s
    Germahî: %s

en: Click to Enter Weather.com
ku: Ji bo têketina Weather.com Bitikîne

en: Click to add a new palette
ku: Ji bo lêzêdekirina paletê bitikîne

en: Click to delete the selected palette
ku: Ji bo jêbirina paleta hilbijartî bitikîne

en: Click to edit the selected palette
ku: Ji bo pergalkirina paleta hilbijartî bitikîne

en: Colors
ku: Reng

en: Command
ku: Ferman

en: Conditions:
ku: Rewş:

en: Could not open help document
ku: Dosyaya alîkariyê venebû

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ku: Li sermaseya xwe nîşeyên mezeloqî çêbikin, nîşan bidin û rê ve bibin

en: Current Conditions
ku: Şertên Heyî

en: Date format of note's title
ku: Celebê dîrokê ya ji bo sernavê nîşeyê

en: Default color for font
ku: Ji bo curenivîsê rengê pêşravekî

en: Default color for new notes
ku: Rengê pêşravekî ya ji bo nîşeyên nû

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ku: Ji bo nîşeyên nû yên mezeloqî rengê pêşravekî, Ev html divê di beyaneka şanzdemîn de be, wekî mînak #30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
ku: Ji bo nîşeyên nû yên mezeloqî rengê curenivîsê ya pêşravekî. Ev html divê di beyaneka şanzdemîn de be, wekî mînak "#000000".

en: Default font for new notes
ku: Curenivîsa pêşravekî ya ji bo nîşeyên nû

en: Default height for new notes
ku: Bilindbûna pêşravekî ya ji bo nîşeyên nû

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ku: Ji bo nîşeyên nû ji cureyê pitikan bilindbûna pêşravekî.

en: Default width for new notes
ku: Firehbûna pêşravekî ya ji bo nîşeyên nû

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ku: Ji bo nîşeyên nû ji cureyê pitikan firehbûna pêşravekî.

en: Delete Immediately?
ku: Bila tavilê were jê birin?

en: Delete button
ku: Bişkoka jêbirinê

en: Details
ku: Hûragahî

en: Dew point:
ku: Xala xunavê:

en: Directory in which the theme is located
ku: Peldanka ku dirb tê de ye

en: Disk
ku: Dîsk

en: Disk Load
ku: Barê Dîskê

en: Disk Mounter
ku: Pêwendîkerê Dîskê

en: Display
ku: Dîmen

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ku: Rewşa heyî ya taybetiyên gihaştina klavyeyê nîşan dide

en: Drive Mount Applet Factory
ku: Hilberînerê Sepanoka Peywendiya Ajokar

en: Edit Palette
ku: Paletê Sererast bike

en: Edit button
ku: Bişkoka pergalkirinê

en: Empty all of the items from the trash?
ku: Tu bawer î ku hemû hêmanên di çopê de ye vala bike?

en: Emptying the Trash
ku: Avêtî tê valakirin

en: Enable CPU load graph
ku: Grafîha bar ya kirarê çalak bike

en: Enable _radar map
ku: Nexşeya radarê çalak bike

en: Enable disk load graph
ku: Grafîka bar ya dîskê çalak bike

en: Enable load average graph
ku: Grafîka nîvekiya bar çalak bike

en: Enable memory load graph
ku: Grafîka bar ya bîrê çalak bike

en: Enable network load graph
ku: Grafîka bar ya torê çalak bike

en: Enable swap load graph
ku: Grafîka bar ya pevguhartinê çalak bike

en: Enter the URL
ku: URLyê têkevê

en: Error while spawning caja:
    %s
ku: Çewtiya destpêkirina caja:
    %s

en: Error: %s
ku: Çewtî: %s

en: F_ree
ku: _Vala

en: Factory for creating the weather applet.
ku: Hiberînera ku Ji bo sepanoka rewşa hewê

en: Factory for drive mount applet
ku: Fabrîqeya ji bo amadekirina sepana biçûk (sepanokê)

en: Fahrenheit
ku: Fahrenayt

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
ku: Di barkirina danegira XML ya herêmî de çewtî çêbû. Ji kerema xwe re vê yekê wekî çewtiyekê ragihîne.

en: Feels like:
ku: Ya tê hîskirin:

en: Find _Next
ku: Ya _Piştre Bibîne

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ku: Ji bo panelên serpahnayê, firehbûna grafîka ya ji cureyê pitikan. Ji bo panelên serdirêjahiyê, dirêjbûna grafîkê.

en: Force _default color and font on notes
ku: Di nîşeyan de_ reng û curenivîsa pêşravekî bikar bîne

en: Forecast
ku: Pêşbîniya Hewê

en: Forecast Report
ku: Rapora Pêşbîniya Hewê

en: Forecast not currently available for this location.
ku: Ji bo vê bicihbûnê hîna pêşbîniya hewê tuneye.

en: Frequency Scaling Unsupported
ku: Pîvana Frekansê Nayê Destekirin

en: From:
ku: Ji kê hatiye:

en: Full Battery Notification
ku: Hişyariya bataryayê ya tam

en: General
ku: Giştî

en: Go to Trash
ku: Biçe Qutiya Çopê

en: Graph color for buffer memory
ku: Rengê grafîkê ya ji bo bîra tampon

en: Graph color for cached memory
ku: Rengê grafîkê ya ji bo pêşbîrê

en: Graph color for disk read
ku: Rengê grafîka xwendina dîskê

en: Graph color for disk write
ku: Rengê grafîka nivîsandina dîskê

en: Graph color for iowait related CPU activity
ku: Berê berê ji bo çalakiya ku bi kirarê re têkildar e rengê grafîkê

en: Graph color for load average
ku: Ji bo nîvekiya bar rengê grafîkê

en: Graph color for nice-related CPU activity
ku: Berê berê ji bo çalakiya bi kirarê re têkildar e, rengê grafîkê

en: Graph color for shared memory
ku: Ji bo bîra ku tê parvekirin rengê grafîkê

en: Graph color for system-related CPU activity
ku: Çalakiya kirarê ya bi pergalê re têkildar e, rengê grafîkê

en: Graph color for user-related CPU activity
ku: Ji bo çalakiya kirarê ya bi bikarhêner re têkildar e rengê grafîkê

en: Graph color for user-related memory usage
ku: Ji bo bikaranîna bîrê ya bi bikarhêner re têkildar e rengê grafîkê

en: Graph color for user-related swap usage
ku: Ji bo bikaranîna pevguhertina bikarhênerê têkildar rengê grafîkê

en: Graph size
ku: Mezinahiya Grafîkê

en: Graphic
ku: Grafîk

en: Graphic and Text
ku: Grafîk û Nivîs

en: H_eight:
ku: _Bilindahî:

en: Harddisk
ku: Dîska Sabît

en: Help
ku: Alîkarî

en: Hi_de Notes
ku: Nîşeyan Veşêre

en: I_dle
ku: Ra_westiyayî

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ku: Heke ev vebijêrk girtî be, ji bo hemû nîşeyên mezeloqî wekî rengê pêşdanasîn rengekî taybet dikare bête bikaranîn.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ku: Heke ev vebijêrk girtî be, ji bo hemû nîşeyên mezeloqî wekî curetîpa pêşdanasîn dikare rengekî taybet bête bikaranîn.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ku: Heke ev vebijêrk girtî be, ji bo hin nîşeyan reng û curetîpên taybet ên hatine belîkirin dê tune bête hejmartin.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ku: Heke tu valakirina çopê hilbijêrî; dê hemû hêmanên tê de biçin.Tu dikarî vana yeko yeko jî jê bibe.

en: Insert "%s"
ku: Lê zêde bike "%s"

en: Insert characters
ku: Tîpan lê zêde bike

en: Insert special character
ku: Karakterên taybet lê zêde bike

en: Kelvin
ku: Kelvîn

en: Keyboard Accessibility Status
ku: Rewşa Gihaştina Klavyeyê

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ku: Hilberînerê Sepankariya Rewşa Gihaştina Klavyeyê

en: Last update:
ku: Rojanekirina Dawî:

en: List of available palettes
ku: Lîsteya paletên dikarin bên bikaranîn

en: Load
ku: Lê bar bike

en: Load Average
ku: Bara nîvekî

en: Load graph background color
ku: Rengê rûerd ya grafîkê bar bike.

en: Location
ku: Cih

en: Location view
ku: Xuyanîbûna Bicihbûnê

en: Lock/Unlock note
ku: Nîşeyê kilît bike/serbest berde

en: Low Battery Notification
ku: Hişyariya bataryaya qels

en: MATE Weather
ku: Hewaya MATE

en: Memory
ku: Bîr

en: Memory Load
ku: Bara Bîrê

en: Memory graph background color
ku: Rengê rûerd ya grafîka bîrê

en: Minutes Remaining
ku: Dema xulek ma

en: Modify a palette by adding or removing characters
ku: Bi têxistin an jî derxistina tîpan paletê bipergalîne

en: Monitor a laptop's remaining power
ku: Hêza mayî ya komputera destan dişopîne

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ku: Temaşevanê Asta Frekansa CPU

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ku: Rewşa hewê ya niha û pêşbîniya wê temaşe bike

en: Monitored Resources
ku: Çavkaniyên Xwerû yên Têne Şopandin.

en: Mount local disks and devices
ku: Amadekirina dîsket û amûrên herêmî

en: N/A
ku: Nîn e

en: N_ice
ku: Pêş_ikî

en: Net Load
ku: Bara Torê

en: Netmask:
ku: Rûpûşa torê:

en: Network
ku: Tor

en: Network graph background color
ku: Rengê rûerd ya grafîka torê

en: No Items in Trash
ku: Di çopê de qet hêman tuneye

en: No battery present
ku: Batarya nîn e

en: Options
ku: Vebijêrk

en: Palette entry
ku: Têketina palet

en: Palettes list
ku: Lîsteya paletan

en: Percent
ku: Ji sedî

en: Pick a color for the sticky note
ku: Ji bo nîşeya mezeloqî rengekî hilbijêre

en: Pick a default sticky note color
ku: Rengê nîşeya mezeloqî ya pêşravekî hilbijêre

en: Pick a default sticky note font
ku: Curenivîsa nîşeya mezeloqî ya pêşravekî hilbijêre

en: Pick a font for the sticky note
ku: Ji bo nîşeya mezeloqî cureyê nivîsê hilbijêre

en: Pressure:
ku: Pesto:

en: Processor
ku: Kirar

en: Properties
ku: Taybetmendî

en: Radar Map
ku: Nexçeya Radaran

en: Red value level
ku: Hişyariya nirxa sor

en: Relative humidity:
ku: Hêwiya neyekser:

en: Removing item %s of %s
ku: Hêman %s %s jê tê rakirin

en: Resize note
ku: Mezinbûna nîşeyê ji nû ve çêbikin

en: S_wap Space
ku: Cihê _Swap

en: S_ystem
ku: _Sîstem

en: See the ForeCast Details
ku: Kîtekîtên Pêşbîniya Hewê Bibîne

en: Select Location from the list
ku: Ji lîsteyê bicihbûnekê hilbijêre

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
ku: Kirariya ku divê were şopandin diyar bike. Di pergalên ku tenê kirarek hebe ne hewce ye ku tu biguherîne.

en: Sh_ared
ku: Di_parvekirinê de ye

en: Show CPU frequency as _frequency
ku: Frekansa CPU wekî _frekans nîşan bide

en: Show CPU frequency as _percentage
ku: Frekansa CPU wekî _sedane nîşan bide

en: Show _percentage remaining
ku: _Sedaneya mayî nîşan bide

en: Show _time remaining
ku: _Dema mayî nîşan bide

en: Show frequency _units
ku: Yekeyên_frekansan nîşan bide

en: Show sticky notes
ku: Nîşeyên mezeloqî nîşan bide

en: Show the time/percent label
ku: Etîketa dem/sedane nîşan bide

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ku: Dema taybetiyên gihaştinê hatin bikaranîn rewşa klavyeyê nîşan dide.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ku: Rewşa taybetiyên AccessX wekî pergalkerên miftekirî nîşan dide

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ku: Rewşa taybetiyên gihaştina klavyeyê nîşan dide

en: Sky:
ku: Ezman:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ku: Dide xuyakirin ku nîşeyên mezeloqî quflekirî (nayê guhertin) ye an na.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ku: Dide xuyakirin ku nîşeyên mezeloqî li hemû qadên xebatê yên sermaseyê tên xuyakirin an na.

en: Specify a title for the note
ku: Ji bo nîşeyê sernavekî diyar bikin

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ku: Ji bo nîşeyên nû qama pêşravekî (ji cinsê tipikan) diyar bikin.

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ku: Ji bo nîşeyên nû firehbûna pêşravekî (ji cureyê pitikan) diyar bike

en: Spinbutton for updating
ku: Ji bo rojanekirinê bişkoka lêgerînê

en: Sticky Note
ku: Nîşeya Mezeloqî

en: Sticky Note Properties
ku: Taybetmendiyên Nîşeya Mezeloqî

en: Sticky Notes
ku: Nîşeyên Mezeloqî

en: Sticky Notes Applet Factory
ku: Hilberînerê Sepanoka Nîşeyên Mezeloqî

en: Sticky Notes Preferences
ku: Vebijarkên Nîşeyên Mezeloqî

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
ku: Ji bo Nêvenga Sermasê ya MATE Nîşeyên Mezeloqî

en: Sticky notes' locked state
ku: Rewşa kilîtbûnan ya nîşeyên mezeloqî

en: Sticky notes' workspace stickyness
ku: Mezeloqiya qada xebatê ya nîşeyên mezeloqî

en: Sunrise:
ku: Hilatina Royê:

en: Sunset:
ku: Hingorî:

en: Swap Load
ku: Barê Pehguhartinê

en: Swap Space
ku: Qada pevguhertinê

en: Swap graph background color
ku: Rengê rûerd ya grafîka pevguhartinê

en: System Monitor
ku: Temaşekerê Pergalê

en: System Monitor Preferences
ku: Vebijêrkên Temaşekarê Pergalê

en: System is running on AC power
ku: Pergal bi hêza AC dixebite

en: System is running on battery power
ku: Pergal bi hêza bataryayê dixebite

en: Temperature:
ku: Germahî

en: Text
ku: Nivîs

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ku: Ji bo batarya sor nîşan bide asta herî kêm. Her wisa ew ast e ku dê hişyariya qelsiya bataryayê jî bide.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ku: Çav li hêla nîşaneka mişk dinihêre

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ku: Tîprêziya ku herî dawî dema sepankar hate bikaranîn bikarhêner hilbijartiye. Ev tîprêzî dema bikarhêner sepankarê bide destpêkirin dê nîşan bike.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ku: Cureyê nivîsa ku dê were xuyakirin (heke ku nivîs hebe).

en: Themes
ku: Dirb

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ku: Di lêbarkirina dirb de çewtiyeke girîng derket holê.

en: There was an error displaying help: %s
ku: Di nîşandana alîkariyê de çewtî çêbû: %s

en: There was an error executing '%s': %s
ku: Dema %s dihate xebitandin xeletî çêbû: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
ku: Di vekirina nîşankirina alîkariyê de çewtiyek çêbû: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ku: Di vekirina paceya klavyeyê de çewtiyek çêbû:%s

en: This note is locked.
ku: Ev nîşe hate kilîtkirin.

en: This note is unlocked.
ku: Kilîta vê nîşeyê vebû.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ku: Ev alîkar frekansa niha ya CPU nîşan dide

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ku: Ev alîkar asta frekansa CPU ya niha nîşan dide.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ku: Ev amûr rewşa batarya komputera te ya destan nîşan dide

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ku: Ji bo tu xebata xwe winda nekî:
     • komputera xwe ya destan bi kehrebeya derve ve girêde
     • pelgeyên xwe tomar bike û komputera xwe ya destan bigire.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ku: ji bo tu karê xwe winda nekî:
     • ji bo tu hêza wê hilînî komputera xwe ya destan bigire nîvgirtî bike
     • komputera xwe ya destan bi kehrebeya derve ve girêde, an jî
     • pelgeyên vekirî tomar bike û komputera xwe ya destan bigire.

en: Trash
ku: Qirşikdank

en: Trash Applet
ku: Sepanoka Qutiya Çopê

en: Un_mount %s
ku: %s _veqetîne

en: Unknown error
ku: Çewtiya nenas

en: Unknown time (%d%%) remaining
ku: Demeke nayê zanîn (%d%%) maye

en: Unknown time (%d%%) until charged
ku: Heta şarj bibe dema nayê zanîn (%d%%)

en: Update
ku: Rojanekirin

en: Update spin button
ku: Bişkokên lêgerandinê rojane bike

en: Updating...
ku: Tê rojanekirin...

en: Use _custom address for radar map
ku: Ji bo nexşeya radarê_ navnîşana taybet bikar bîne

en: Use co_lor from the system theme
ku: Ji dirbê temayê rengan bikar bîne

en: Use default co_lor
ku: Rengê_pêşravekî bikar bîne

en: Use default fo_nt
ku: Curenivîsa_pêşravekî bikar bîne

en: Use fo_nt from the system theme
ku: Ji temaya pergalê curenivîsê bikar bîne

en: Visibility:
ku: Xuyanîbûn:

en: Visit Weather.com
ku: Weatcher.com ziyaret bike

en: Warn on low time rather than low percentage
ku: Li şûna hişyariya sedaneya kêm hişyariya dema kêm bike

en: Weather Forecast
ku: Pêşbîniya Hewê

en: Weather Preferences
ku: Tercîhên Rewşa Hewê

en: Weather Report
ku: Rapora Hewê

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ku: Jêpirsîna erêkirinê ya dema nîşê jê tên birin

en: Whether to force the default color and font on all notes
ku: Di hemû nîşeyan de reng û curenivîa pêşravekî bikar bîne

en: Whether to use the default system color
ku: Bikaranîna rengê pergalê ya pêşravekî

en: Whether to use the default system font
ku: Bikaranîna curenivîsa pergalê ya pêşravekî

en: Wind:
ku: Ba:

en: XKB Extension is not enabled
ku: Lehêqên XKB ne çalak in

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
ku: Tu nikarî frekansa komputera xwe biguherîne. Dibe komputera te çewt hatibe avakirin an jî amûr ji bo sînorkirina frekansa CPU tê de tune be.

en: Your battery is now fully recharged
ku: Bataryaya we êdî tam şarj bû.

en: Your battery is running low
ku: Batarya te gelekî hindik maye

en: _About
ku: _Der barê

en: _Appearance:
ku: _Dîtin

en: _Automatically update every:
ku: _Bi van navberan bixweber rojane bike:

en: _Average
ku: _Nîvekî

en: _Background
ku: _Rûerd

en: _Buffers
ku: _Tampon

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Close
ku: _Bigire

en: _Delete
ku: _Rake

en: _Delete All
ku: _Hemûyan Jê Bibe

en: _Delete Notes
ku: _Nîşeyan Jê Bibe

en: _Details
ku: _Hûragahî

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: _Eject %s
ku: %s bia_vêje

en: _Empty Trash
ku: _Çopê Vala Bike

en: _Find:
ku: _Bibîne:

en: _Font:
ku: _Curenivîs:

en: _Free
ku: _Vala

en: _Harddisk
ku: _Dîska Sabît

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ku: Vebijarkên _Gihaştina Klavyeyê

en: _Load
ku: _Bar bike

en: _Lock Notes
ku: _Nîşeyan Kilît Bike_

en: _Memory
ku: _Bîr

en: _Monitored CPU:
ku: _Amûra ku tê şopandin

en: _Mount %s
ku: %s _girê bide

en: _Name:
ku: _Nav:

en: _Network
ku: _Tor

en: _New Note
ku: _Nîşeya Nû

en: _Notify when battery is fully recharged
ku: Dema batarya bi _tevahî tijî bû hişyar bike

en: _Open %s
ku: %s _veke

en: _Open System Monitor
ku: _Temaşekerê Pergalê Veke

en: _Palette:
ku: _Palet:

en: _Palettes:
ku: Palet

en: _Play CD
ku: CD'yê bi_leyîze

en: _Play DVD
ku: _xebata DVD

en: _Preferences
ku: _Vebijêrk

en: _Pressure unit:
ku: _Yekeya Pestoyê:

en: _Processor
ku: _Kirar

en: _Put notes on all workspaces
ku: _Nîşeyê têxe hemû qadên xebatê

en: _Read
ku: Bi_xwîne

en: _Select a location:
ku: _Pozîsyonekê hilbijêre:

en: _Select a theme:
ku: _Temayekê hilbijêre:

en: _Show time/percentage:
ku: Dem/sedane ya mayî nîşan bide:

en: _Temperature unit:
ku: _Yekeya Germê

en: _Title:
ku: _Sernav:

en: _Update
ku: _Rojane bike

en: _Used
ku: _Tê bikaranîn

en: _User
ku: _Bikarhêner

en: _Visibility unit:
ku: Yekeya Xuyanîbûnê:

en: _Visit Weather.com
ku: Têkeve Weatcher.com

en: _Warn when battery charge drops to:
ku: Dema asta bataryayê ket _hişyar bike:

en: _Width:
ku: _Firehî:

en: _Wind speed unit:
ku: _Yekeya Leza Bê:

en: _Write
ku: Bi_nivîse

en: insert special character %s
ku: Tîpa taybet a %s lê zêde bike

en: knots
ku: knot

en: m/s
ku: m/ç

en: meters
ku: metre

en: miles
ku: mayl

en: milliseconds
ku: mîlîçirk

en: minutes
ku: xulek

en: none
ku: tune

en: pixels
ku: pîksel

en: unknown
ku: nenas
