synaptic - en to ku translation catalogue (587 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
ku: 	%s %s lê %s were sazkirin

en: 	%s %s but it is not installable
ku: 	%s %s lê nayê sazkirin

en: 	%s but it is not going to be installed
ku: 	%s lê nayê bê sazkirin

en: 
    %s have to be downloaded
ku: 
    Daxistina %s pêwîst e

en: 
    Completely removed the following packages:
ku: 
    Ev pakêt hatin bi tevahî rakirin:

en: 
    Downgraded the following packages:
ku: 
    Guhertoyeke kevn ya vê pakêtê hate sazkirin:

en: 
    Installed the following packages:
ku: 
    Ev pakêt hatin sazkirin:

en: 
    Reinstalled the following packages:
ku: 
    Ev pakêt hatin ji nû ve sazkirin:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
ku: 
    Ev pakêtên BINGEHÎN hatin rakirin:

en: 
    Removed the following packages:
ku: 
    Ev pakêt hatin rakirin:

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
ku: 
    Hemû pakêtên ku li nêvenga derbasdar bû bi awayekî serkeftî hate sazkirin. Ji bo ku tu karibî sazkirina xwe li nêvengeke din berdewam bikî vê paceyê bigire.

en: 
    Upgraded the following packages:
ku: 
    Guhertoya van pakêtan hat bilindkirin:

en: 
    While installing package %s:
ku: 
    Di sazkirina pakêta %s:

en: 
    While preparing for installation:
ku: 
    Di amadekirina sazkirinê de:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
ku:  %s: %s %s lê %s were sazkirin

en:  or
ku:  an

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
ku[0]: %d pakêta nû tê sazkirin
ku[1]: %d pakêtên nû tên sazkirin

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
ku[0]: %d pakêta nû tê dîsa-sazkirin
ku[1]: %d pakêtên nû tên dîsa-sazkirin

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
ku[0]: %d pakêt qiflkirî ye
ku[1]: %d pakêt qiflkirî ne

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
ku[0]: %d pakêta nû tê nizmkirin
ku[1]: %d pakêtên nû tên nizmkirin

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
ku[0]: %d pakêt dimîne û nayê bilindkirin
ku[1]: %d pakêt dimînin û nayên bilindkirin

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
ku[0]: %d pakêta nû tê jêbirin
ku[1]: %d pakêtên nû tên jêbirin

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
ku[0]: %d pakêta nû tê bilindkirin
ku[1]: %d pakêtên nû tên bilindkirin

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
ku: %i pakêt lîstekirî, %i sazkirî, %i şikestî. %i werin sazkirin/bilindkirin, %i werin jêbirin

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
ku: %i pakêt lîstekirî, %i sazkirî, %i şikestî. %i werin sazkirin/bilindkirin, %i werin jêbirin; %s werin valakirin

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
ku: %i pakêt lîstekirî, %i sazkirî, %i şikestî. %i werin sazkirin/bilindkirin, %i werin jêbirin; %s werin bikaranîn

en: %s Changelog
ku: %s changelog

en: %s Properties
ku: Taybetmendiyên %s

en: %s of extra space will be freed
ku: %s cihê zêde werin valakirin

en: %s of extra space will be used
ku: %s cihê zêde werin bikaranîn

en: %s: %s but it is not going to be installed
ku: %s: %s lê nayê sazkirin

en: (no vendor)
ku: (bazirgan tune)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
ku: --add-cdrom Di destpêkê de cdromekê têxe (pêdivî bi riya cdromê heye)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
ku: --add-cdrom Têxistina cdromekê bipirse û derkeve

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
ku: --dist-upgrade-mode Dest bi BilindkirinaGuhertoyê bike û guherînan nîşan bide

en: --non-interactive Never prompt for user input
ku: --non-interactive Tu carî ketana bikarhêner nexwaze

en: --task-window Open with task window
ku: --task-window Paceya peywiran veke

en: --test-me-harder  Run test in a loop
ku: --test-me-harder  Testê bêdawî dubare bike

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
ku: --update-at-startup Dema Destpêkê de "Tezekirin"ê bixebitîne.

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
ku: --upgrade-mode Dest bi bilindkirinan bike û guherînan nîşan bide

en: -f=? Give an alternative filter file
ku: -f=? Pelekî parzûnan din bide

en: -h   This help text
ku: -h nivîsa vê alikariyê

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
ku: -i=?Bi parzûna ku beramberî hejmara ku hatiye dayîn dest pê bike

en: -r   Open in the repository screen
ku: -r Di dîtina depoyê de veke

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
ku: -t Sernavê paceyeke mak yeka din diyar bike (mînak; bi `uname -n` navê pergalê)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
ku: <b>%s</b> (<b>bingehî</b>) were jêbirin

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
ku: <b>%s</b> (guhertoya <i>%s</i>) were sazkirin

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
ku: <b>%s</b> (guhertoya <i>%s</i>) were dîsa-sazkirin

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
ku: <b>%s</b> (guhertoya <i>%s</i>) were bilindkirin û dibe guhertoya <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
ku: <b>%s</b> were <b>nizmkirin</b>

en: <b>%s</b> will be removed
ku: <b>%s</b> were jêbirin

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
ku: <b>%s</b> were bi mîhengên xwe jêbirin

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
ku: <b>(BINGEHÎ) were jêbirin</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
ku: <b><big>Bila bilindkirin bi awayekî aqilane were hilbijartin?</big></b>
    
    Metoda bilindkirinê ya standard wê pakêtên ku pêdiviya wan bi pakêtên pêvek heye an jî pakêtên ku rê li ber lihevnekirinê vedike hilbijêre.
    
    Bilindkirina aqilane (dist-upgrade) wê hewl bide ku lihevnekirinan çareser bike û çi girêdayînên pêwist e jî wê hewl bide wan jî çareser bike.
    
    <b>Nîşe:</b> Bilindkirin wê tenê werine hilbijartin. Hîna jî divê tu guherînan bisepîne.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
ku: <b><big>Derkeve û guherînên ku te kir paş guh re biavêjî?</big></b>
    
    Hîna guherînên ku nehatine sepandin heye. Heke tu ji 'Synaptic'ê derkeve wê guherînên ku te kir wê winda bibin.

en: <b>Appearance</b>
ku: <b>Xuyabûn</b>

en: <b>Applying Changes</b>
ku: <b>Guhartin tên bi kar anîn</b>

en: <b>Colors</b>
ku: <b>Reng</b>

en: <b>Columns</b>
ku: <b>Sitûn</b>

en: <b>Current</b>
ku: <b>Aniha</b>

en: <b>Fonts</b>
ku: <b>Cureyên nivîsê</b>

en: <b>History files</b>
ku: <b>Pelên dîrokê</b>

en: <b>Installed Version</b>
ku: <b>Guhartoyên Sazkirî</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
ku: <b>Guhartoya mewcûd ya dawî</b>

en: <b>Maintainer:</b>
ku: <b>Kesê miqate:</b>

en: <b>Marked</b>
ku: <b>Nîşankirî</b>

en: <b>Marking Changes</b>
ku: <b>Guhartin tên nîşan kirin</b>

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
ku: <b>Nîşe:</b> Heke ji bilî guhertoya standard tu dixwazî guhertoyeke din br bike, ji pêşekê  vebijêrka <b>Pakêt -> Bo Guhertoyê Zorê Bidê...</b> hilbijêre.

en: <b>Other</b>
ku: <b>Wekî din</b>

en: <b>Package:</b>
ku: <b>Pakêt:</b>

en: <b>Priority:</b>
ku: <b>Pêşanî:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
ku: <b>Pêşkêşkera WekîlProxy Server</b>

en: <b>Section:</b>
ku: <b>Beş:</b>

en: <b>Status:</b>
ku: <b>Rewş:</b>

en: <b>Summary</b>
ku: <b>Kurte</b>

en: <b>Tags:</b>
ku: <b>Etîket:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
ku: <b>Pelên demîn</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
ku: <b>Derana Termînalê:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
ku: <b>Ji bo diyarkirina rewşa aniha ya pakêtekê, ev dawêr tên bikaranîn:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
ku: <b>Were NIZMKIRIN</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
ku: <b>Were bi tevahî jêbirin (bi hemû pelên mîhengan)</b>

en: <b>To be removed</b>
ku: <b>Were jêbirin</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
ku[0]: <b>Hişyar:</b>%d pakêta bingehî tê jêbirin
ku[1]: <b>Hişyar:</b>%d pakêtên bingehî tên nizmkirin

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
ku: <big><b>Nikaribû hemû pakêtên pelên giring daxîne</b></big>
    
    Dibe ku pakêta tu dixwazî saz bikî di depoyê de tunebe. an jî teşqele di çavkaniya pakêtê de heye. Pêwiste ji nû lîsteya pakêtan were barkirin û çavkanî were piştrastkirin ( wekî mînak CD-ROM an jî girêdana torê).

en: <i>Can't close while running</i>
ku: <i>Di meşandinê de nayê girtin</i>

en: <i>Finished</i>
ku: <i>Xelas</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
ku: <i>Pakêt tên amade kirin...</i>

en: <i>Running...</i>
ku: <i>Tê xebitandin...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
ku: <span size="large" weight="bold">Vebijarkeke hundirîn hilbijêre</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
ku: <span size="large" weight="bold">Ev mîheng dikare hemû mîhengên te ji kokê biguherîne. Ji ber vê jî baş bifikire ji bo guherînên ku tu dixwazî bikî.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
ku: <span size="large" weight="bold">pêwirên ku pêwiste ji alî komputerê te ve were pêşkêşkirin?</span>
    Li vir hin pakêtên amade hene da ku bi hemû pêwiran rabin. dema hilbijartina pêwirekê dê pakêtên destnîşankirî werin hilbijartin.

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
ku: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic guhertoya</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
ku: <span weight="bold" size="large">Van guhartinan bi kar bîne?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
ku: <span weight="bold" size="larger">Hemû pakêt ji sazkirin an jî bilindkirinê nehate hilbijartin.</span>
    
    Girêdayînên pakêtên jêr nayêne dîtin. Bi xwe bawer bî ku te depoyên pakêtên nû lê zêde kiriye û depoyên çalak e yan na.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
ku: <span weight="bold" size="large">Navê CD-ROMê binivîse</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
ku: <span weight="bold" size="larger">Guhartinên zêde yên pêwîst nîşan bike?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
ku: <span weight="bold" size="larger">Agahiyên pakêta li derveyî
    demê ne</span>
    
    Di ser agahiyên pakêta te zêdetirî 48 seatan derbasbûye. Dibe ku hin nûkirinên pêwist ên nûjenkirinê hebin. Baştire ku her gav agahiyên pakêtê werin nûkirin.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
ku: Sazkirina pakêtekê nehate kirin. Paş de tê stendin.

en: AND
ku: Û

en: APT system reports:
    %s
ku: Raporên sîstemê yên APT:
    %s

en: A_pplication Font
ku: Cureyê Nivîsê yê _Bernameyê

en: A_pply Marked Changes
ku: Guhartinên nîşankirî bi kar bîne

en: About Synaptic
ku: Der barê Synaptic de

en: Add
ku: Zêde bike

en: Add downloaded packages
ku: Pakêtên ku hatine daxistin lê zêde bike

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
ku: Bi taybetmendiya " Skrîpta daxistina pakêtan ava bike" re pakêtên ku hatine daxistin li pergalê zêde bike

en: All
ku: Hemû

en: Alphabetic
ku: Alfabetîk

en: Always Ask
ku: Her dem bipirse

en: Always prefer the highest version
ku: Her dem guhertoya herî nû tercîh bike

en: Always prefer the installed version
ku: Her dem guhertoya sazkirî tercîh bike

en: Amateur Radio
ku: Radyoya Amator

en: An error occurred while saving configurations.
ku: Dema mîheng dihate tomarkirin çewtî derket.

en: Another synaptic is running
ku: Synapticeke din dimeşe

en: Apply
ku: Bi kar bîne

en: Apply all marked changes
ku: Hemû guhartinên nîşankirî bisepîne

en: Apply changes in a terminal window
ku: Guherandinan di paceyeke termînalê de bisepîne

en: Applying Changes
ku: Guhartin tên bikaranîn

en: Applying marked changes. This may take a while...
ku: Guhartinên nîşankirî tên bikaranîn. Dibe ku ev dem bixwaze...

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
ku: Ji bo guherînên ku pakêtên din bandor dike erêkirinê bixwaze

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
ku: Dema guherîn bi awayekî serkeftî hate sepandin ji bo derketina ji bernameyê bipirse

en: Authentication
ku: Erêkirina Nasnameyê

en: Automatic install
ku: Sazkirina jixweber

en: Automatic removable
ku: Jixweber dikare were rakirin

en: Automatically
ku: Jixweber

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
ku: Piştî bikaranîna guhartinan jixweber bigire

en: Automatically installed
ku: Jixweber hate sazkirin

en: Available versions:
ku: Guhertoyên mewcûd:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
ku: Di hundirê pelê ReducedView de îfadeya rast ya çewt: '%s'.

en: Boolean operator between property criterias:
ku: Nirxa aqilane ya têkildarî du heb pîvanan:

en: Broken
ku: Şikestî

en: Broken dependencies
ku: Bindestî tên sazkirin...

en: Broken:
ku: Şikestî:

en: Can't read %s
ku: %s nayê xwendin

en: Can't write %s
ku: %s nayê nivîsandin

en: Cancel
ku: Betal

en: Cannot find filename or size tag
ku: Navê pelî an jî etîketa mezinahiyê nayê dîtin.

en: Cannot read vendors.list file
ku: Pelê vendors.list nayê xwendin

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
ku: Amûra veavakirinê nayê destpêkirin.
    Divê tu pakêta 'libgnome2-perl' saz bike.

en: Changes applied
ku: Guhartin hatin bikaranîn

en: Choose font
ku: Cureyê nivîsê hilbijêre

en: Choose the action from the context menu of the package.
ku: Ji bo sepandina çalakiyake ji pêşeka karan çalakiyê hilbijêre.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
ku: Ji bo vekirina pêşeka ku hemû çalakî tê de cih digirin, pêl îkona rewşê bike.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
ku: Pêlkirina îkona rewşê xebata rast destnîşan dike

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
ku: Piştî bikaranîna guhartinan ya bi serkeftî vê diyalogê bigire

en: Color
ku: Reng

en: Color packages by their status
ku: Li gorî rewşên wan pakêtan birengîne

en: Color selection
ku: Hilbijartina rengan

en: Colors
ku: Reng

en: Columns and Fonts
ku: Reng û Cureyên Nivîsê

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
ku: Lîsteyek bi navên hostes û qadên bandorkirinê yên ku girêdana Proxy bi wan re nehate kirin. (wekî mînak, localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
ku: Hevbeş

en: Communication
ku: Ragihandin

en: Complete changelog of the latest version:
ku: Ji bo guhertoya dawî rojaneya guherîna tam:

en: Completely
ku: Bi tevahî

en: Component
ku: Komponent

en: Conflicting packages
ku: Pakêtên nakokiyên wan hene

en: Conflicts
ku: Di nakokê de ye

en: Consider recommended packages as dependencies
ku: Pakêtên ku hatine pêşniyarkirin wekî bindestî bipejirîne

en: Converted From RPM by Alien
ku: Bi Alien ji RPM werguherîne

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
ku: Guhartin nehatin bikaranîn!
    Berê pakêtên şikestî sererast bike.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
ku: Sîstem nehat bilindkirin!
    Berê pakêtên şikestî sererast bike.

en: Couldn't identify disc.
ku: Nasnameya diskê nehat fehm kirin.

en: Credits
ku: Spas

en: Cross Platform
ku: Platforma Piralî

en: Custom
ku: Taybet

en: Debtag support is enabled.
ku: Desteka debtag çalak e.

en: Default Upgrade
ku: Bilindkirina Asayî

en: Delete _History files older than:
ku: Jêbirina pelên kevintir:

en: Delete all cache package files now.
ku: Pakêtên ku hatine hilanîn niha jê bibe.

en: Dependants
ku: Pakêtên bindest

en: Dependencies
ku: Bindestî

en: Dependencies of the Latest Version
ku: Bindestên guhertoya dawî

en: Dependency of
ku: jê re girêdayî ye

en: Dependent packages
ku: Pakêtên bindest

en: Description
ku: Daxuyanî

en: Description %s
ku: Rave %s

en: Description and Name
ku: Daxûyanî û Nav

en: Details
ku: Kitekit

en: Development
ku: Pêşvebirin

en: Difference between the files
ku: Ferq nav pelan

en: Disc Label
ku: Etîketa dîskê

en: Disc label:
ku: Etîketa dîskê:

en: Disc not successfully scanned.
ku: Lêgerandina diskê serneket.

en: Distribution
ku: Belavkirin (Distribution)

en: Distribution:
ku: Belavkirin (Distribution):

en: Do you want to add another CD-ROM?
ku: Tû dixwazî CD-ROMeke din zêde bikî?

en: Do you want to quit Synaptic?
ku: Tû dixwazî ji Synapticê derkevî?

en: Documentation
ku: Belgekirin

en: Documented by
ku: Hat Belgekirin ji aliyê

en: Done
ku: Çêbû

en: Done!
ku: Çêbû!

en: Double click on the package name.
ku: Du caran pêl navê pakêtê bike.

en: Download
ku: Daxistin

en: Download Size
ku: Mezinahiya Daxistinê

en: Download rate: %s/s - %s remaining
ku: Leza daxistinê: %s/s - %s mayî

en: Download:
ku: Daxistin:

en: Downloading file %li of %li
ku: Pelê %li ji %li tê daxistin

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
ku: ÇEWTÎ: Ji bo Root şîfreya derbasdar nehate stendin.

en: ERROR: could not create state directory %s
ku: ÇEWTÎ: pêrista derbasdar ya %s pêk nehat.

en: ERROR: couldn't open %s for writing
ku: ÇEWTÎ: %s ji bo nivîsandinê nayê vekirin

en: Editors
ku: Edîtor

en: Electronics
ku: Elektronîk

en: Empty disc name.
ku: Navê diskê vala ye.

en: Enabled
ku: Çalak

en: Error in package %s
ku: Di pakêta %s de çewtî

en: Error parsing file record
ku: Dema tomara pelî dihate veçirandin çewtî derket

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
ku: Pakêten bingehî dê werin jêbirin.
    Dibe ku sîstema te piştre dê qet nexebite!

en: Exclude
ku: Venehewîne

en: Exclude selected sections
ku: Beşên ku hatine nîşankirin tev lê neke

en: Excludes
ku: Ne tê de ye

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
ku: Şîrove hate dîtin, ji kerema xwe re lîsteya çepê ya li gorî têketanan bibîne.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
ku: Di dema rêveberiya pakêtan de hin derketanên din derketin holê

en: FTP proxy:
ku: Proxy ya FTP:

en: Failed
ku: Serneket

en: Failed to mark all available upgrades!
ku: Nîşankirina hemû bilindkirinên mumkin serneket!

en: Failed to rename %s.new to %s
ku: Ji nû ve binavkirina %s.new wekî %s serneket

en: Failed to reopen fd
ku: Dîsa vekirina fd serneket

en: Failed to resolve dependency problems!
ku: Çareserkirina teşqeleyên bindestiyan biserneket!

en: Field
ku: Qad

en: Files
ku: Pel

en: Filters
ku: Parzûn

en: Find
ku: Bibîne

en: FingerPrint
ku: ŞûnaTiliyê

en: For installation or upgrade
ku: Ji bo sazkirin an bilindkirinê

en: For removal
ku: Ji bo jêbirinê

en: Force version:
ku: Guhertoyê bi zordarî bîne:

en: Found %i packages
ku: %i pakêt hatin dîtin

en: Games and Amusement
ku: Lîstik

en: General
ku: Giştî

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
ku: Ji bo ku tu karibî pakêtên hatine hilbijartin di kompîureke din de daxe skrîpta qalik pêk bîne.

en: Generate package download script
ku: Skrîpta daxistina pakêtê pêk bîne

en: Graphics
ku: Grafîk

en: HTTP proxy:
ku: Proxy ya HTTP:

en: History
ku: Dîrok

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
ku: Dîroka pakêtên nivîsbariyê yên sazkirî, bilindkirî û jebirî.

en: Hit
ku: Serkeftî

en: Hold Current Version
ku: Guhertoya heyî bila neguhere

en: IP address or host name of the ftp proxy server
ku: Navê makîneya pêşkêşkerê cîgir ya FTPê an jî navnîşana IPê

en: IP address or host name of the http proxy server
ku: Navê makîneya pêşkêşkerê cîgir ya HTTPê an jî navnîşana IPê

en: Icon Legend
ku: Daxuyaniyên Dawêran

en: Icon _Legend
ku: _Daxuyaniyên Îkonan

en: Identifying disc...
ku: Nasnameya diskê tê xwendin...

en: Ignore
ku: Guh nede

en: Include
ku: Bihundirîne

en: Include selected sections only
ku: Tenê beşên hatine nîşan kirin têxe nav

en: Includes
ku: Tê de

en: Insert a disc in the drive.
ku: Dîskekê têxe ajokar

en: Install, remove and upgrade software packages
ku: Pakêtên nivîsbariyê saz bike, jê bibe û bilindbike

en: Installed (auto removable)
ku: Hatiye daxistin (jêbirina jixweber)

en: Installed (local or obsolete)
ku: Sazkirî (herêmî an kevn)

en: Installed (locked):
ku: Sazkirî (qiflkirî):

en: Installed (unsupported)
ku: Sazkirî (nayê destek kirin)

en: Installed (upgradable)
ku: Sazkirî (tê bilindkirin)

en: Installed Files
ku: Pelên Sazkirî

en: Installed Version
ku: Guhartoya niha sazkirî

en: Installed packages that are up-to-date
ku: Pakêtên sazkirî yên rojane

en: Installed packages that are upgradable
ku: Paktên sazkirî yên bilindkirina wan gengaz e

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
ku: Paktên sazkirî yên bilindkirina wan bi guhartoyeke nûtir ye "upstream" gengaz e

en: Installed:
ku: Sazkirî:

en: Installing and removing software
ku: Nivîsbarî tê sazkirin û jebirin

en: Installing software
ku: Nivîsbarî tê sazkirin

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
ku: Çewtiya Daxilî, HemûyanBilindBike hin tişt xera kir. Ji kerema xwe re çewtiyê ragihîne.

en: Internal Error, non-zero counts
ku: Çewtiya daxilî, encama ku ne sifir e

en: Internal error
ku: Çewtiya hundirî

en: Internationalization and localization
ku: Navneteweyîkirin û herêmîkirin

en: Interpreted Computer Languages
ku: Zimanên Komputerê yên Şirovekirî

en: Invalid disc name!
ku: Navê diskê ne derbasdar e!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
ku: Di pelê mîhengan de tomara nederbasdar, sernavê "Package" tuneye.

en: KDE Desktop Environment
ku: Derdora Sermasê ya KDE

en: Keep Configuration
ku: Mîhengan Biparêze

en: Latest Version
ku: Guhartoya Dawî

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
ku: Bila Synaptic guhertoya herî guncav hilbijêre. Heke tu nizane tu çi dikî vê hilbijêrkê bikar bîne.

en: Libraries
ku: Pirtûkxane (libraries)

en: Libraries - Development
ku: Pirtûkxane - Pêşxistin (Library)

en: Libraries - Old
ku: Pirtûkxane - Kevn

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
ku: Pakêtên library yên ne pêwîst (deborphan pêwîst e)

en: Line %u too long in markings file.
ku: Rêzika %u ya ku di pelê hilbijartinan de ye pir dirêj e.

en: Local
ku: Herêmî

en: Look in:
ku: Binêre:

en: Maintainer
ku: Kesê miqet

en: Malformed line %u in markings file
ku: Rêzika %u ya di pelê hilbijartinan de ye pir xerab e

en: Manual proxy configuration
ku: Veavakirina pêşkêşkerê wekîlê taybet

en: Mark All Upgrades
ku: Hemû Bilindkirinan Nîşan bide

en: Mark Packages by _Task...
ku: Pakêtan Gorî _Peywiran hilbijêre...

en: Mark Recommended for Installation
ku: Yên tawsiyekirî ji bo sazkirinê nîşan bike

en: Mark Suggested for Installation
ku: Yên pêşniyarkirî ji bo sazkirinê nîşan bike

en: Mark all possible upgrades
ku: Hemû bilindkirinên gengaz nîşan bike

en: Mark for Co_mplete Removal
ku: Ji bo Jêbirina bi _Tevahî Nîşan bide

en: Mark for Complete Removal
ku: Ji bo jêbirina bi tevahî nîşan bike

en: Mark for Installation
ku: Ji bo sazkirinê nîşan bike

en: Mark for R_einstallation
ku: Ji bo ji _nû ve Sazkirinê nîşan bide

en: Mark for Reinstallation
ku: Ji bo dîsa-sazkirinê nîşan bike

en: Mark for Removal
ku: Ji bo jêbirinê nîşan bike

en: Mark for Upgrade
ku: Ji bo bilindkirinê nîşan bike

en: Mark for _Installation
ku: Ji bo _Sazkirinê nîşan bide

en: Mark for _Removal
ku: Ji bo _Rakirinê Nîşan bide

en: Mark for _Upgrade
ku: Ji bo _Bilindkirinê Nîşan bide

en: Marked Changes
ku: Guhartinên Nîşankirî

en: Marked for complete removal:
ku: Nîşankirî ji bo jêbirinê bi tevahî:

en: Marked for downgrade
ku: Nîşankirî ji bo derbaskirina guhertoya nizmtir

en: Marked for downgrade:
ku: Ji bo nizmkirinê nîşankirî:

en: Marked for installation
ku: Nîşankirî ji bo sazkirinê

en: Marked for installation:
ku: Ji bo sazkirinê nîşankirî:

en: Marked for re-installation
ku: Nîşankirî ji bo dîsa-sazkirinê

en: Marked for reinstallation:
ku: Ji bo dîsa-sazkirinê nîşankirî:

en: Marked for removal
ku: Nîşankirî ji bo jêbirinê

en: Marked for removal:
ku: Ji bo jêbirinê nîşankirî:

en: Marked for upgrade
ku: Nîşankirî ji bo derbaskirina guhertoya bilindtir

en: Marked for upgrade:
ku: Ji bo bilindkirinê nîşankirî:

en: Marking all available upgrades...
ku: Hemû bilindkirinên mumkin tên nîşan kirin...

en: Mathematics
ku: Matematîk

en: Meta Packages
ku: Pakêtên meta

en: Miscellaneous  - Graphical
ku: Curbecur - Grafîkî

en: Miscellaneous - Text Based
ku: Curbecur - Ser bingehê nivîsê

en: Mounting CD-ROM...
ku: CD-ROM tê bar kirin...

en: Move D_own
ku: Bikişîne _Jêr

en: Move _Up
ku: Bikişîne J_or

en: Multimedia
ku: Multîmedya

en: N/A
ku: N/B

en: NOT AUTHENTICATED
ku: NEHATIYE PIŞTRASTKIRIN

en: Name
ku: Nav

en: Network
ku: Tor

en: Networking
ku: Tor

en: Never show this message again
ku: Vê peyamê carekî din nîşan nede

en: New Filter %i
ku: Parzûna Nû %i

en: New in repository
ku: Di repositoriyê de nû

en: New in repository:
ku: Di çavkaniyê de nû:

en: Newsgroup
ku: Koma nûçeyan

en: No package is selected.
ku: Tu pakêtek nehat hilbijartin.

en: No proxy for:
ku: Pêşkêşkera cîgir nîne ji bo:

en: No valid records were found.
ku: Tomarên derbasdar nehatin dîtin.

en: Not found
ku: Nehat dîtin

en: Not installable
ku: Sazkirin negengaz e

en: Not installed (locked):
ku: Ne sazkirî (qiflkirî):

en: Not installed (new in repository)
ku: Ne sazkirî (di reposîtoriyê de nû ye)

en: Not installed (residual config)
ku: Ya ne sazkirî (veavakirina nîvco)

en: Not installed packages
ku: Pakêtên nesazkirî

en: Not installed:
ku: Ne sazkirî:

en: Not marked
ku: Ne nîşankirî

en: Number of undo operations:
ku: Hejmara paşdestendinan:

en: OK
ku: Temam

en: OR
ku: AN

en: Obsoletes
ku: Nepêwist dike

en: Only experts should use this.
ku: Bi tenê ji bo pîsporan.

en: Open changes
ku: Guhartinan veke

en: Operator
ku: Karger

en: Origin
ku: Jêhatin

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
ku: Bernamenûsê esil:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Pêşdebir:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <allerlei@renates-welt.de>
    
    Bi Tevkariya:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
ku: Sêwî

en: Package
ku: Pakêt

en: Package Manager
ku: Rêveberê Pakêtan

en: Package Manager output
ku: Derketana Rêveberê Pakêtan

en: Package Name
ku: Navê pakêtê

en: Package changes
ku: Guhartinên pakêtê

en: Package is supported
ku: Piştgiriya ji bo pakêtê heye

en: Package management software using apt.
ku: Nivîsbariya birêveberiya pakêtan ku apt bi kar tîne.

en: Package name
ku: Navê pakêtê

en: Package with Debconf
ku: Pakêtên bi Debconf

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
ku: Piştî "Tezekirin"a dawî pakêtên ku nû ketine depoyê

en: Packages that are not available in any repository
ku: Pakêtên ku di tu cavkaniyê de tune

en: Packages that will be installed or upgraded
ku: Pakêtên dê werin sazkirin an bilindkirin

en: Packages that will be removed
ku: Pakêtên dê werin jêbirin

en: Packages that will never be upgraded
ku: Pakêtên dê tu car neyên bilindkirin

en: Packages that won't be changed
ku: Pakêtên dê neyên guherandin

en: Packages with broken dependencies
ku: Pakêtên bi bindestiyên şikestî

en: Pattern
ku: Desen

en: Perl Programming Language
ku: Zimanê Bernamekirinê Perl

en: Pinned
ku: Di hemû kargehan de

en: Please insert a disc in the drive.
ku: Ji kerema xwe diskekê bixe ajokerê.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
ku: Ji kerema xwe diska:
    %s
    bixe ajokera %s

en: Please select a directory
ku: Ji kerema xwe re pêristekê hilbijêre

en: Port number of the ftp proxy server
ku: Hejmara bendergehên pêşkêşkera ftp prox

en: Port number of the http proxy server
ku: Hejmara bendergehên pêşkêşkera http proxy

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
ku: Di dema zêdekirina pakêtan de çêtire ku ji pakêta guhertoyên vebijartî werin zêdekirin. Heke te bi destan xwest ku gohertoyek ji pakêteke cuda bikarbînî, wê gavê dê ew pakêt li gorî wê dabeşkirinê bixebite ta ku pakêt bikeve dabeşkirina texmînkirî.

en: Prefer versions from:
ku: Guhertoyên ku li vir e tercîh bike:

en: Preferences
ku: Vêbijerk

en: Preparing...
ku: Tê amade kirin...

en: Priority
ku: Pêşanî

en: Properties
ku: Taybetmendî

en: Provided Packages
ku: Pakêtên Hatine Bidestxistin

en: Provided packages
ku: Pakêtên pêşkeşkirî

en: Provides
ku: Pêşkêş dike

en: Python Programming Language
ku: Zimanê Bernamekirinê Python

en: Queued
ku: Di dorê de

en: Quick Introduction
ku: Danasîna Kurt

en: Recommendations
ku: Tawsiye

en: Recommends
ku: Tawsiye dike

en: ReducedView
ku: BergehaHêsan

en: Reload
ku: Dîsa bar bike

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
ku: Ji bo ku tu agahiyên der barê pakêtên ku hatine sazkirin, hatine rakirin an jî hatine bilindkirin de bi dest bixî agahiya pakêtê ji nû ve bar bike.

en: Reloading outdated package information:
ku: Agahiya pakêta ne rojane bû, ji nû ve tê barkirin.

en: Reloading package information...
ku: Agahiya pakêtan carekî din tê barkirin...

en: Remember my answer for future upgrades
ku: Bersivê ji bo bilindkirina din bi bîr bîne

en: Remember the answer
ku: Bersivê ji bîr neke

en: Remove
ku: Rake

en: Remove Including Orphaned Dependencies
ku: Tevî Bindestiya Ne Hewce Bi Hev Re Rake

en: Removed packages that have left configuration files on the system
ku: Pakêtên jêbirî yên ku pelên amadekirinan li ser pergalê hiştine

en: Removing software
ku: Nivîsbarî tê jêbirin

en: Replace configuration file
    '%s'?
ku: Binivîse şûna pelê mîhengan
    '%s'?

en: Replaced packages
ku: Pakêtên hatine guherîn

en: Replaces
ku: Dikeve şûna

en: Repositories
ku: Reposîtorî

en: Repositories changed
ku: Repositorî guhartî

en: Residual config
ku: Ya/ê veavakirina wê nêvî mayî

en: Restricted On Export
ku: Veguhestina derve sînorbûyî ye

en: Return to the main screen
ku: Bizivie paceya mezin

en: ReverseDepends
ku: Piştgiriya xwe ji vegerê digire

en: S_earch Results
ku: _Encamên lêgerînê

en: S_tatus
ku: _Rewş

en: Save Markings _As...
ku: Nîşanan Tomar bike _wekî...

en: Save changes
ku: Guherandinên tomar bike

en: Save full state, not only changes
ku: Hemû rewş tomar bike, ne bi tenê guhartin

en: Save script
ku: Skrîptê tomar bike

en: Scanning CD-ROM
ku: Li CD-ROM tê gerandin

en: Science
ku: Zanist

en: Search
ku: Lêbigere

en: Search Filter
ku: Parzûna lêgerandinê

en: Search:
ku: Lê bigere:

en: Section
ku: Beş

en: Section(s)
ku: Beş

en: Section(s):
ku: Beş:

en: Sections
ku: Beş

en: Select directory
ku: Pêristê hilbijêre

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
ku: Pakêtê hilbijêre û çalakî ji menuya 'Pakêt' hilbijêre.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
ku: Guhertoya %s ya ku dê bi zorê were daxistin hilbijêre

en: Setting markings...
ku: Hilbijartin tê kirin...

en: Setup Vendors
ku: Peydakerên Sazkerê

en: Shells
ku: Qalik

en: Show package properties in the main window
ku: Taybetiyên pakêtan di paceya mezin de nîşan bide

en: Show this dialog at startup
ku: Di destpêkê de vê diyalogê nîşan bide

en: Size
ku: Mezinahî

en: Size:
ku: Mezinahî:

en: Smart Upgrade
ku: Bilindkirina Zîrek

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
ku: Standina çend pakêtan jı pêşkêşkaran çênebû.

en: Source (deb-src)
ku: Çavkanî (deb-src)

en: Starting help viewer...
ku: Nimînerê alîkariyê tê destpêkirin...

en: Starting package configuration tool...
ku: Amûra mîhengkirina pakêtan tê dest pê kirin...

en: Starting package documentation viewer...
ku: Nîşandera alîkariya pakêtê tê destpêkirin...

en: Status
ku: Rewş

en: Successfully fixed dependency problems
ku: Çareserkirina pirsgirêka girêdayînê serkeftî ye

en: Successfully marked available upgrades
ku: Nîşankirina bilindkirinên mumkin serkeft

en: Suggestions
ku: Pêşniyar

en: Suggests
ku: Pêşniyar dike

en: Summary
ku: Kurte

en: Supported
ku: Tê destek kirin

en: Synaptic Package Manager
ku: Rêveberê Pakêtan Synaptic

en: Synaptic Package Manager
ku: Rêveberê Pakêtan Synaptic

en: Syntax error in line %s
ku: Di rêzika %s de çewtiya peyvrêziyê

en: System Administration
ku: Gerînendetiya pergalê

en: System upgrade:
ku: Bilindkirina sîstemê:

en: Tags
ku: Etîket

en: Tasks
ku: Peywir

en: TeX Authoring
ku: Weşanxaneya TeX

en: Text Be_side Icons
ku: Nivîs Li _Kêleka Sembolê

en: Text _Below Icons
ku: Nivîs Li _Bin Sembolê

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
ku: Di changelog de agahiya der barê guhartin û çewtiyên sererastkirî yên her guhertoya pakêtê heye.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
ku: Çalakiya ku te hilbijartiye hin pakêtên din bandor dike. Ji bo ku tu karibe berdewam bikî divê ty guherînên jêr pêk bîne.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
ku: Pelê veavakirinan  ya %s hatiye guhertin (ji aliyê te an jî ji aliyê skrîptekê) û di hundirê pakêtê de guhertoyeke rojanekirî ya pelî heye. Heke tu dixwazî pelê xwe biparêze bibêje 'Na'. Tu dixwazî pelê veavakirinê ya ji aliyê berpirsyarê pakêtê hatiye çêkirin saz bikî?

en: The following details are provided:
ku: Kîtekîtên li jêr hatine diyarkirin:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
ku: Dê etîkêt wekî danaserê CD-ROM were bikaranîn heke tu bixwazî piştre pakêtan jê daxînî.

en: The list of installed files is only available for installed packages
ku: Lîsteya pelên ku hatine sazkirin tenê ji bo pakêtên sazkirî hene.

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
ku: Lîsteya çavkaniyan nayê xwendin.
    Biçe diyaloga respositoriyan û pirsgirêke sererast bike.

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
ku: Guhartinên nîşankirî niha tên bikaranîn. Dibe ku ev hinekî dem dixwaze. Ji kerema xwe li bendê bimîne.

en: The package files will be downloaded, but not installed
ku: Pelên pakêtan dê werin daxistin, lê nayên sazkirin

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ku: Lîsteya pakêtan an pelê rewşê nayê şîrovekirin an vekirin.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
ku: Herdem guhertoya baştirîn ji alî gerînendeyê pakêtan tê hilbijartin. heke tu bi zorê guhertoyek cuda bikar bînî dibe ku teşqele di sepanê de rû bidin.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
ku: Di resposîtoriyan de li pakêtên nivîsbariyê yên nû, jêbirî an bilindkirî tê gerandin.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
ku: Agahiyên depoyê guherî. Ji bo ku guherîn çalak bibin pêl bişkoka "Dîsa Bar Bike" bike.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
ku: Nivîsbariya di sîstema te di <i>pakêtan</i> de tê rêxistin. Rêveberiya pakêtan derfet dide ji bo sazkirin, bilindkirin an jêbirina pakêtên nivîsbariyê.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
ku: Synaptıce din di moda hevbandorê de dixebite. Ji kerema xwe re berê wê bigirin.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
ku: Di halê hazir de synapticeke din di moda bêbandor de dixebite. Ji kerema xwe re ji bo qedandina wê li bendê bimîne.

en: This application is supported by the distribution
ku: Ji aliyê distîbusiyonê desteka ji bo vê sepanê heye

en: This behavior can be changed in the preferences later.
ku: Ev tevger dû re ji beşa tercîhan dikare were guhertin.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
ku: Ev firsenda dawî ji bo kontrolkirina lîsteya guhertinên nîşankirî berê bikaranîna wan.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
ku: Ev nivîsbarî di bin şertê 2yemîn yê guhertoya Lîsansa Raya Giştî ya GNU hatiye lîsanskirin.

en: To be downgraded
ku: Bê nizmkirin

en: To be installed
ku: Bê sazkirin

en: To be kept
ku: Bimîne

en: To be re-installed
ku: Bê dîsa-sazkirin

en: To be removed
ku: Bê jêbirin

en: To be upgraded
ku: Bê bilindkirin

en: Translated by
ku: Wergêr

en: Type
ku: Cure

en: U_nmark
ku: Nîşanan rake

en: U_nmark All
ku: Hemû nîşanan _rake

en: Unable to correct dependencies
ku: Nikare bindestiyan rast bike

en: Unable to correct missing packages
ku: Pakêtên kêm nayên sererastkirin.

en: Unable to create a tmp file
ku: Çêkirina pelê tmp serneket

en: Unable to get exclusive lock
ku: Girêdana eksklusîf nayê çêkirin

en: Unable to lock the list directory
ku: Pêrista lîsteyê nayê kilîtkirin

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
ku: Bilindkirin nayên hilbijartin
    Pergala xwe hemberî çewtiyan bide kontrolkirin.

en: Unable to read %s
ku: %s nayê xwendin

en: Unchanged
ku: Bê guhartin

en: Unknown
ku: Nayê zanîn

en: Unknown source type
ku: Cureya çavkaniya nenas

en: Unmark
ku: Nîşan rake

en: Unmounting CD-ROM...
ku: CD-ROM tê derxistin...

en: Upgradable
ku: Bilindkirin gengaz e

en: Upgradable (upstream)
ku: Tê bilindkirin (guhertoya jor)

en: Upgradable:
ku: Bilindkirin gengaz e:

en: Usage: synaptic [options]
ku: Bikaranîn: synaptic [options]

en: Use custom application font
ku: Bo sepanê curetîpên taybet bikar bîne

en: Use custom terminal font
ku: Curetîpa termînal ya taybet bikar bîne

en: Utilities
ku: Bernamên alîkar

en: Value:
ku: Nirx:

en: Variable:
ku: Guhêrbar:

en: Vendor
ku: Bazirgan

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
ku: Temînkerên pakêtan ji bo piştrastkirina çavkanî û tevahiya pakêtan, pakêtan îmze dike. Heke tu piştrastkirinê betal bikî wê rîska ewledar pêk bîne.

en: Vendors...
ku: Bazirgan...

en: Version
ku: Guherto

en: Version number
ku: Hejmara guhartoyê

en: Version:
ku: Guharto:

en: Versions
ku: Guharto

en: Visible
ku: Xuya

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
ku: Biçe malperê 
    
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
ku: Li benda CD'yê ye...

en: Warning
ku: Hişyar

en: Word Processing
ku: Nivîs

en: World Wide Web
ku: Înternet

en: Writing sources list...
ku: Lîsteya çavkaniyan tê nivîsandin...

en: Written by
ku: Nivîskar

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
ku: Tu dikî nivîsbariyên <b>Nayên Piştrastkirin</b> saz bikî. Ev dê sedem ku pergala te wê ji aliyê kesên xêrnexwaz were rêvebirin û wê xisara wî bigihêje te

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
ku: Komponenta "universe" zêde dikî.
    
     Pakêtên di vê komponentê de nayên deste kirin. Tû emîn î?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
ku: Çend riyên nîşankirina pakêtan ji bo sazkirin, bilindkirin an jêbirina pakêtan heye:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
ku[0]: Di sîstema te de %d pakêteke şikestî heye.
ku[1]: Di sîstema te de %d pakêtên şikestî hene.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
ku: Ji bo ku tu karibe belgeyên pakêtekê bide xuyanî divê pakêta "dwww" hatibe sazkirin.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
ku: Rojanekirina agahiya pakêtan ya birêkûpêk tê tawsiye kirin. Bi vî rengî bilindkirinên ewlekariyê yên girîng nayên revandin.

en: _About
ku: _Der barê

en: _Add CD-ROM...
ku: CD-ROM _zêde bike...

en: _Browse Documentation
ku: Li Belgeyan _Bigere

en: _Configure...
ku: _Mîheng bike...

en: _Contents
ku: _Naverok

en: _Custom Filters
ku: _Parzûna taybet

en: _Delete Cached Package Files
ku: Pakêtên Ku Di Tampon De Tê Veşartin _Jê Bibe

en: _Delete downloaded packages after installation
ku: Pakêtên daxistî piştî sazkirinê _jê bibe.

en: _Description
ku: _Daxuyanî

en: _Deselect All
ku: _Hemû Nîşan rake

en: _Download Changelog
ku: Changelog _Daxe

en: _Edit
ku: _Sererast Bike

en: _File
ku: _Pel

en: _Filters
ku: _Parzûn

en: _Fix Broken Packages
ku: Pakêtên Şikestî Sererast bike

en: _Force Version
ku: Guhertoya _mecbûr

en: _Force Version...
ku: _Neçarkirina guhertoyê...

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Hide
ku: _Veşêre

en: _History
ku: _Dîrok

en: _Icons Only
ku: Bi tenê _Dawêr

en: _Invert All
ku: _Hemûyan Vajî Bike

en: _Keep
ku: _Biparêze

en: _Keep history
ku: Dîrokê bi_parêze

en: _Leave all downloaded packages in the cache
ku: _Hemû pakêtên sazkirî di cache de bihêle

en: _Lock Version
ku: Guherto _Qifl bike

en: _Mark
ku: _Nîşan bike

en: _Mark All Upgrades...
ku: _Hemû Bilindkirinan Nîşan bike...

en: _Only delete packages which are no longer available
ku: _Tenê êdî pakêtên ku ne mevcûd e jê bibe

en: _Package
ku: _Pakêt

en: _Properties
ku: _Taybetmendî

en: _Quick Introduction
ku: _Kilavuza Kurt

en: _Quit
ku: _Derkeve

en: _Read Markings...
ku: Nîşanan _Bixwîne...

en: _Redo
ku: _Dîsa bike

en: _Reload
ku: _Nû Bike

en: _Reload Package Information
ku: _Agahiyên Pakêtan ji nû ve bar bike

en: _Replace
ku: _Biguherîne

en: _Repositories
ku: _Çavkaniyên Nivîsbariyê

en: _Save Markings
ku: _Nîşanan Tomar bike

en: _Search
ku: _Lê bigere

en: _Search...
ku: _Lê bigere...

en: _Sections
ku: _Beş

en: _Select All
ku: _Hemuyî Hilbijêre

en: _Set Internal Option...
ku: _Vebijêrkên Hundirî Mîheng bike...

en: _Settings
ku: _Mîheng

en: _Show Details
ku: _Hûragahî Nîşan bide

en: _Terminal Font
ku: Cureyê nivîsê _Termînalê

en: _Text Only
ku: _Tenê Nivîs

en: _Toolbar
ku: _Darikê amûran

en: _Undo
ku: _Vegerîne

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
ku: bzip2 ne serketî bû, dibe ku dîsk tije be.

en: contrib
ku: tevkarî (contrib)

en: couldn't open %s for writing
ku: %s ji bo nivîsandinê nayê vekirin

en: days
ku: roj

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
ku: gzip serneket, dibe ku disk tijî ye.

en: non free
ku: ne azad

en: or dependency
ku: an bindestiya

en: translators-credits
ku: Koma PCKurd.net
