caja 1.25.3 - en to ky translation catalogue (724 entries)

en:  (another copy)
ky:  (башка көчүрмө)

en:  (copy)
ky:  (көчүрмө)

en:  (invalid Unicode)
ky:  (туура эмес Юникод)

en: "%s" selected
ky: «%s» тандалды

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ky: «Коюу» командасын тандасаңыз «%s» объектиси ташылат

en: %S of %S
ky: %S / %S

en: %m/%d/%y
ky: %y.%m.%d

en: %s (%s bytes)
ky: %s (%s байт)

en: %s (another copy)%s
ky: %s (башка көчүрмө)%s

en: %s (copy)%s
ky: %s (көчүрмө)%s

en: %s Properties
ky: %s элементинин касиеттери

en: %s document
ky: %s иш кагазы

en: %s's Home
ky: %s үй папкасы

en: %s, Free space: %s
ky: %s, бошу: %s

en: (Empty)
ky: (Бош)

en: 00/00/00
ky: 00.00.00

en: 00/00/00, 00:00 PM
ky: 00.00.00, 00:00

en: 1 GB
ky: 1 ГБ

en: 1 MB
ky: 1 МБ

en: 1 Year
ky: 1 жыл

en: 10 MB
ky: 10 МБ

en: 100 KB
ky: 100 КБ

en: 100 MB
ky: 100 МБ

en: 2 GB
ky: 2 ГБ

en: 3 MB
ky: 3 МБ

en: 4 GB
ky: 4 ГБ

en: 5 MB
ky: 5 МБ

en: 500 KB
ky: 500 КБ

en: 6 Months
ky: 6 ай

en: <b>Behavior</b>
ky: <b>Кылык</b>

en: <b>Date</b>
ky: <b>Дата</b>

en: <b>Default View</b>
ky: <b>Жарыяланбас көрүнүш</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
ky: <b>Аткарылуучу текст файлдары</b>

en: <b>Folders</b>
ky: <b>Папкалар</b>

en: <b>List Columns</b>
ky: <b>Тизме тилкелери</b>

en: <b>Other Media</b>
ky: <b>Башка көтөргүчтөр</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
ky: <b>Башка көрсөтүлүүчү файлдар</b>

en: <b>Sound Files</b>
ky: <b>Үн файлдары</b>

en: <b>Text Files</b>
ky: <b>Текст файлдары</b>

en: <b>Trash</b>
ky: <b>Себет</b>

en: ? bytes
ky: ? байт

en: ? items
ky: ? объект

en: Access files
ky: Файлдарга кирүү

en: Access was denied.
ky: Кирүүгө тыюу салынган.

en: Access:
ky: Кирүүсү:

en: Acti_on:
ky: _Аракет:

en: Activate next tab
ky: Кийинки салманы активдештирүү

en: Activate previous tab
ky: Мурунку салманы активдештирүү

en: Add Application
ky: Тиркемени кошуу

en: Add Emblems...
ky: Эмблемаларды кошуу...

en: Add new...
ky: Жаңысын кошуу...

en: All columns have same width
ky: Бардык тилкелердин туурасы бирдей

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ky: Себеттеги бардык элементтер таптакырга өчүрүлөт.

en: Always
ky: Дайыма

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ky: Панелдин ордуна, дайыма дарек сабын колдонуу

en: An older file with the same name already exists in "%s".
ky: Окшош аттуу эски файлы ушу кезде «%s» дарегинде бар.

en: Any
ky: Каалаган

en: Application does not accept documents on command line
ky: Тиркеме командалык саптан иш кагаздарды кабыл албайт

en: Are you sure you want to open all files?
ky: Бардык файлдарын ачкыңыз келеби?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ky: «%B» файлын таптакырга өчүргүңүз келеби?

en: Arran_ge Items
ky: Объекттерди ти_зүү

en: Ask what to do
ky: Эмне кылууну суроо

en: Autorun Prompt
ky: Автожүргүзүү суроосу

en: Azul
ky: Көгүлтүр

en: Back history
ky: Тарыхтан артка

en: Background
ky: Фон

en: Backgrounds and Emblems
ky: Фон жана эмблемалар

en: Basic
ky: Негизги

en: Behavior
ky: Кылык

en: Black
ky: Кара

en: Blue Ridge
ky: Көк жыбыр

en: Blue Rough
ky: Көк бодурук

en: Blue Type
ky: Көк тамгалар

en: Bookmarks
ky: Чөп каттар

en: Browse Network
ky: Тармакты көрүү

en: Browse the file system with the file manager
ky: Файл менеджери менен файл системасын көрүү

en: Brushed Metal
ky: Сүрүлгөн металл

en: Bubble Gum
ky: Сагыз

en: Burlap
ky: Таар

en: By Access Date
ky: Кирүү датасы боюнча

en: By Emblems
ky: Эмблемалар боюнча

en: By Extension
ky: Кеңейтүүсү боюнча

en: By Modification Date
ky: Өзгөртүү датасы боюнча

en: By Modification _Date
ky: Өзгөртүлгөн _күнү боюнча

en: By Name
ky: Аты боюнча

en: By Path
ky: Жолу боюнча

en: By Size
ky: Өлчөмү боюнча

en: By Trashed Date
ky: Себетке ташуу датасы боюнча

en: By Type
ky: Түрү боюнча

en: By _Emblems
ky: _Эмблемалар боюнча

en: By _Name
ky: _Аты боюнча

en: By _Size
ky: Ө_лчөмү боюнча

en: By _Type
ky: _Түрү боюнча

en: C_ancel Remove
ky: Өчүрүүнү _жокко чыгаруу

en: C_olors
ky: _Түстөр

en: C_onnect
ky: Т_уташуу

en: Caja uses the users home folder as the desktop
ky: Caja колдонуучунун үй папкасын иш столу катарында колдонот

en: Camera Brand
ky: Камера маркасы

en: Camera Model
ky: Камера модели

en: Camouflage
ky: Камуфляж

en: Cancel
ky: Жокко чыгаруу

en: Chalk
ky: Бор

en: Change Desktop _Background
ky: Иш столунун _фонун өзгөртүү

en: Charcoal
ky: Таш көмүр

en: Choose a program with which to open the selected item
ky: Тандалган объектти ачуу үчүн программаны тандоо

en: Choose what application to launch.
ky: Жүргүзүлө турган тиркемени тандаңыз.

en: Clea_r History
ky: Тарыхын ө_чүрүү

en: Clos_e All Folders
ky: _Бардык папкаларды жабуу

en: Close P_arent Folders
ky: А_та-энелик папкаларын жабуу

en: Close _All Windows
ky: _Бардык терезелерди жабуу

en: Close all Navigation windows
ky: Серепчинин бардык терезелерин жабуу

en: Close tab
ky: Салманы жабуу

en: Close the side pane
ky: Каптал панелин жабуу

en: Close this folder
ky: Бул папканы жабуу

en: Close this folder's parents
ky: Бул папканын ата-энеликтерин жабуу

en: Color _name:
ky: Түс _аты:

en: Color _value:
ky: Түс _мааниси:

en: Colors:
ky: Түстөр:

en: Command
ky: Команда

en: Comment
ky: Комментарий

en: Compact View
ky: Тыгыз көрүнүш

en: Computer
ky: Компьютер

en: Computer icon visible on desktop
ky: «Компьютер» значогун иш столунан көрсөтүү

en: Concrete
ky: Бетон

en: Connect To This Server
ky: Бул серверге туташуу

en: Connect to Server
ky: Серверге туташуу

en: Connect to Server %s
ky: «%s» серверине туташуу

en: Connect to _Server...
ky: _Серверге туташуу...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ky: Алыскы компьютерге же жалпы дискке туташуу

en: Connect to the selected drive
ky: Тандалган приводго туташуу

en: Connecting...
ky: Туташтырылууда...

en: Content View
ky: Мазмунун көрүү

en: Contents:
ky: Мазмуну:

en: Continue
ky: Улантуу

en: Copy _Anyway
ky: _Баары бир көчүрүү

en: Copying Files
ky: Файлдар көчүрүлүүдө

en: Copyright
ky: Автордук укук

en: Cork
ky: Тыгын

en: Could not add application
ky: Тиркемени кошуу оңунан чыккан жок

en: Could not find application
ky: Тиркемени табуу мүмкүн эмес

en: Could not remove application
ky: Тиркемени өчүрүү оңунан чыккан жок

en: Could not remove the folder %B.
ky: %B папкасын өчүрүү мүмкүн эмес.

en: Could not run application
ky: Тиркемени жүргүзүү мүмкүн эмес

en: Countertop
ky: Столдун үстү

en: Create L_auncher...
ky: _Жүргүзүү кнопкасын жаратуу...

en: Create _Document
ky: _Иш кагазын жаратуу

en: Create _Folder
ky: _Папканы жаратуу

en: Create a New Color:
ky: Жаңы түстү жаратуу:

en: Create a New Emblem
ky: Жаңы эмблеманы жаратуу

en: Create a new empty file inside this folder
ky: Бул папканын ичинен жаңы бош файлды жаратуу

en: Create a new empty folder inside this folder
ky: Бул папканын ичинен жаңы бош папканы жаратуу

en: Create a new folder '%s'
ky: Жаңы «%s» папкасын жаратуу

en: Create a new launcher
ky: Жаңы жүргүзүү кнопкасын жаратуу

en: Create a symbolic link for each selected item
ky: Ар бир тандалган объектке символдук шилтемени жаратуу

en: Create an empty file '%s'
ky: «%s» бош файлын жаратуу

en: Create and delete files
ky: Файлдарды жаратуу жана өчүрүү

en: Created:
ky: Жаратылган күнү:

en: Creator
ky: Жаратуучу

en: Cu_t
ky: Ке_сип алуу

en: Cursor Position
ky: Курсор өңүтү

en: Custom Background
ky: Өз фон

en: D_efault zoom level:
ky: _Баштапкы масштабы:

en: Danube
ky: Дунай

en: Dark Cork
ky: Күңүрт тыгын

en: Date Accessed
ky: Кирүү датасы

en: Date Format
ky: Дата форматы

en: Date Modified
ky: Өзгөртүлгөн күнү

en: Date when file was moved to the Trash
ky: Файлдын себетке ташылган күнү.

en: Decrease the view size
ky: Масштабды чоңойтуу

en: Deep Teal
ky: Терең көк-жашыл

en: Default
ky: Жарыяланбас

en: Default Background Color
ky: Жарыяланбас фон түсү

en: Default Background Filename
ky: Жарыяланбас фондун файл аты

en: Default Side Pane Background Color
ky: Каптал панелдин жарыяланбас фон түсү

en: Default Side Pane Background Filename
ky: Каптал панелдин фон файлынын жарыяланбас аты

en: Default _zoom level:
ky: Баштапкы _масштабы:

en: Default column order in the list view
ky: Тизме көрүнүшүндөгү жарыяланбас тилке тартиби

en: Default compact view zoom level
ky: Тыгыз көрүнүшүнүн жарыяланбас масштаб деңгээли

en: Default folder viewer
ky: Жарыяланбас папка көрсөткүчү

en: Default icon zoom level
ky: Жарыяланбас значок масштабы

en: Default list zoom level
ky: Жарыяланбас тизме масштабы

en: Default sort order
ky: Жарыяланбас сорттоо тартиби

en: Default zoom level used by the compact view.
ky: Тыгыз көрүнүшү менен колдонулган жарыяланбас масштаб деңгээли

en: Delete '%s'
ky: «%s» өчүрүү

en: Delete _All
ky: _Баарын өчүрүү

en: Delete all items in the Trash
ky: Себеттеги бардык объекттерди өчүрүү

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ky: Ар бир тандалган объектти себетке ташыбай өчүрүү

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ky: Себетке ташыбай бул папканы өчүрүү

en: Deleting Files
ky: Файлдар өчүрүлүүдө

en: Deleting files
ky: Файлдар өчүрүлүүдө

en: Description
ky: Баяндамасы

en: Desktop
ky: Иш столу

en: Desktop computer icon name
ky: Иш столундагы «Компьютер» значогунун аты

en: Desktop font
ky: Иш столунун ариби

en: Desktop home icon name
ky: Иш столундагы «Үй папкасы» значогунун аты

en: Desktop trash icon name
ky: Иш столундагы себеттин значок аты

en: Devices
ky: Түзүлүштөр

en: Differences...
ky: Айырмалар...

en: Disable connection to session manager
ky: Сеанс менеджерине туташтырбоо

en: Display
ky: Көрсөтүү

en: Display Caja help
ky: Caja жардамын көрсөтүү

en: Display this location with the compact view.
ky: Бул жайгашкан жерин тыгыз көрүнүшүндө көрсөтүү.

en: Do Nothing
ky: Эч нерсе кылбоо

en: Do _not Empty Trash
ky: Себетти тазала_боо

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ky: Үзүү алдында себетти тазалаңыз келеби?

en: Documents
ky: Иш кагаздар

en: Domain Name:
ky: Домен аты:

en: Dots
ky: Чекиттер

en: Duplicating "%B"
ky: «%B» дубликатталууда

en: E_mpty Trash
ky: Себетти _тазалоо

en: E_xecute
ky: А_ткаруу

en: E_xtra Pane
ky: _Кошумча панель

en: Eclipse
ky: Тутулуу

en: Edit
ky: Оңдоо

en: Edit Bookmarks
ky: Чөп каттарды оңдоо

en: Edit Caja preferences
ky: Caja ырастоолорун оңдоо

en: Edit the saved search
ky: Сакталган издөөнү оңдоо

en: Eject the selected volume
ky: Тандалган томду чыгаруу

en: Emblems
ky: Эмблемалар

en: Emblems:
ky: Эмблемалар:

en: Empty Trash
ky: Себетти тазалоо

en: Empty _Trash
ky: _Себетти тазалоо

en: Empty all items from Trash?
ky: Бардык элементтерди себеттен өчүрөсүзбү?

en: Emptying Trash
ky: Себетти тазалоо

en: Envy
ky: Көрө албастык

en: Erase
ky: Өчүрүү

en: Error while copying.
ky: Көчүрүү учурунда ката чыкты.

en: Error while deleting.
ky: Өчүрүп жатканда ката чыкты.

en: Error while moving files to trash.
ky: Себетке файлдарды ташуу учурунда ката чыкты.

en: Error while moving.
ky: Ташуу учурунда ката чыкты.

en: Examples:
ky: Мисалдар:

en: Execute:
ky: Аткаруу:

en: Exposure Time
ky: Экспозиция убагы

en: FILE
ky: ФАЙЛ

en: FTP (with login)
ky: FTP (автордоштуруусу менен)

en: Fibers
ky: Булалар

en: File Browser
ky: Файл серепчиси

en: File Management
ky: Файлдарды башкаруу

en: File Management Preferences
ky: Файлдарды башкаруу ырастоолору

en: File Manager
ky: Файл менеджери

en: File Operations
ky: Файл иш-аракеттери

en: File System
ky: Файл системасы

en: File Type
ky: Файл түрү

en: File access:
ky: Файлга кирүүсү:

en: File conflict
ky: Файл жаңжалы

en: File is not a valid .desktop file
ky: Файл туура эмес .desktop файлы

en: File not found
ky: Файл табылган жок

en: Filesystem type:
ky: Файл системасынын түрү:

en: Fire Engine
ky: Өрт өчүрүүчү машина

en: Fleur De Lis
ky: Лилиялар

en: Floral
ky: Гүл

en: Focal Length
ky: Фокус аралыгы

en: Folder access:
ky: Папкага кирүүсү:

en: Folder:
ky: Папкасы:

en: Format the selected volume
ky: Тандалган томду форматтоо

en: Forward history
ky: Тарыхтан алга

en: Fossil
ky: Таштайлык

en: Free space:
ky: Бош оруну:

en: Free space: %s
ky: Бош оруну: %s

en: GEOMETRY
ky: ГЕОМЕТРИЯ

en: Go
ky: Өтүү

en: Go To:
ky: Өтүү:

en: Go to the next visited location
ky: Кийинки барган дарекке өтүү

en: Go to the previous visited location
ky: Мурунку барган дарекке өтүү

en: Granite
ky: Гранит

en: Grapefruit
ky: Грейпфрут

en: Green Weave
ky: Жашыл кездеме

en: Group
ky: Тобу

en: Group:
ky: Тобу:

en: History
ky: Тарых

en: Home Folder
ky: Үй папкасы

en: Home icon visible on desktop
ky: Үй папкасынын значогун иш столунан көрсөтүү

en: ISO Speed Rating
ky: ISO-индекс

en: Ice
ky: Муз

en: Icon
ky: Значок

en: Icon View
ky: Значок көрүнүшү

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ky: Эгер элементти өчүрсөңүз, ал таптакырга жоголот.

en: Illustration
ky: Иллюстрация

en: Image
ky: Сүрөт

en: Image Type:
ky: Сүрөт түрү:

en: Increase the view size
ky: Масштабды кичирейтүү

en: Indigo
ky: Индиго

en: Information
ky: Маалымат

en: Justification
ky: Түздөө

en: Keywords
ky: Ачкыч сөздөр

en: Last modified:
ky: Соңку өзгөртүлүшү:

en: Leaf
ky: Жалбырак

en: Lemon
ky: Лимон

en: Link _name:
ky: Шилтеме _аты:

en: List Columns
ky: Тизме тилкелери

en: List View
ky: Тизме көрүнүшү

en: List files only
ky: Файлдарды тизмелөө гана

en: Loading...
ky: Жүктөлүүдө...

en: Local Files Only
ky: Жердик файлдар гана

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ky: Бул компьютерден аты же мазмуну боюнча иш кагаздарды жана папкаларды табуу

en: Location
ky: Дарек

en: Location _Bar
ky: Дарек _сабы

en: Location:
ky: Дареги:

en: MIME Type
ky: MIME-түр

en: Make a _Link
ky: -Шилтемени жасоо

en: Mango
ky: Манго

en: Manila Paper
ky: Манила кагазы

en: Media
ky: Көтөргүчтөр

en: Merge
ky: Бириктирүү

en: Merge _All
ky: _Баарын бириктирүү

en: Merge folder "%s"?
ky: «%s» папкасын бириктиресизби?

en: Mo_ve to Trash
ky: Себетке _ташуу

en: Modified:
ky: Өзгөртүлгөн күнү:

en: Moss Ridge
ky: Эңилчек кырка

en: Move Dow_n
ky: _Ылдый ташуу

en: Move Tab _Left
ky: Салманы _солго ташуу

en: Move Tab _Right
ky: Салманы _оңго ташуу

en: Move _Up
ky: Өй_дө ташуу

en: Move each selected item to the Trash
ky: Ар бир тандалган объектти себетке ташуу

en: Move the open folder to the Trash
ky: Ачык папканы себетке ташуу

en: Move this folder to the Trash
ky: Бул папканы себетке ташуу

en: Move to _Trash
ky: С_ебетке ташуу

en: Moving Files
ky: Файлдар ташылууда

en: Moving files to trash
ky: Файлдар себетке ташылууда

en: Mud
ky: Баткак

en: Music
ky: Музыка

en: Name
ky: Аты

en: Network
ky: Тармак

en: Network Servers
ky: Тармактык серверлер

en: Network servers icon name
ky: Тармак серверлеринин значок аты

en: Never
ky: Эч качан

en: New _Tab
ky: Жаңы _салма

en: New _Window
ky: Жаңы _терезе

en: No applications selected
ky: Тиркемелер тандалган жок

en: No bookmarks defined
ky: Чөп каттар жок

en: No templates installed
ky: Шаблондор орнотулган жок

en: None
ky: Жок

en: Normal Si_ze
ky: Кадимкидей ө_лчөм

en: Not a launchable item
ky: Жүргүзүлбөгөн объект

en: Not allowed to set permissions
ky: Укуктарды орнотууга тыюу салынган

en: Notes
ky: Белгилер

en: Numbers
ky: Сандар

en: Ocean Strips
ky: Океан тилкелери

en: Octal Permissions
ky: Сегиздик укуктар

en: Only show folders in the tree side pane
ky: Бак каптал панелинде папкаларды гана көрсөтүү

en: Onyx
ky: Оникс

en: Open %s
ky: %s ачуу

en: Open %s with:
ky: %s программасын төмөнкү менен ачуу:

en: Open Folder
ky: Папканы ачуу

en: Open Folder W_indow
ky: Папка _терезесин ачуу

en: Open Location
ky: Даректи ачуу

en: Open Wit_h
ky: _Программадан ачуу

en: Open With
ky: Ачуу программасы

en: Open With %s
ky: %s менен ачуу

en: Open With Other _Application...
ky: Башка _тиркемеден ачуу...

en: Open _Location...
ky: _Даректи ачуу...

en: Open _Parent
ky: _Ата-энелик папканы ачуу

en: Open another Caja window for the displayed location
ky: Кезектеги даректин башка Caja терезесин ачуу

en: Open another tab for the displayed location
ky: Кезектеги даректин башка салмасын ачуу

en: Open each _folder in its own window
ky: Ар бир _папканы өз терезесинен ачуу

en: Open in New _Tab
ky: Жаңы _салмадан ачуу

en: Open in New _Window
ky: Жаңы _терезеден ачуу

en: Open in _Folder Window
ky: _Папка терезесинен ачуу

en: Open the contents of your desktop in a folder
ky: Иш столун папкадан ачуу

en: Open the parent folder
ky: Ата-энелик папкасын ачуу

en: Open the selected item in this window
ky: Тандалган объектти бул терезеден ачуу

en: Open the trash
ky: Себетти ачуу

en: Open this folder in a folder window
ky: Бул папканы папка терезесинен ачуу

en: Open this folder in a new tab
ky: БУл папканы жаңы салмадан ачуу

en: Open with other Application...
ky: Башка тиркемеден ачуу...

en: Open your personal folder
ky: Жеке папкаңызды ачуу

en: Open your personal templates folder
ky: Жеке шаблондор папкаңызды ачуу

en: Open your personal trash folder
ky: Жеке себет папкаңызды ачуу

en: Opening "%s".
ky: «%s» ачылууда.

en: Orange
ky: Апельсин

en: Original Location
ky: Асыл нуска жайгашкан жери

en: Original file
ky: Баштапкы файл

en: Other Type...
ky: Башка түр...

en: Other _Application...
ky: Башка _тиркеме...

en: Others
ky: Башкалар

en: Owner
ky: Ээси

en: Owner:
ky: Ээси:

en: Pale Blue
ky: Ачык көк

en: Password:
ky: Сырсөз:

en: Patterns:
ky: Орнаменттер:

en: Pdf / Postscript
ky: PDF / Postscript

en: Permissions
ky: Укуктар

en: Picture
ky: Сүрөт

en: Places
ky: Орундар

en: Please choose a different emblem name.
ky: Башка эмблема атын тандаңыз.

en: Please verify your user details.
ky: Колдонуучу маалыматтарыңызды текшериңиз.

en: Prefere_nces
ky: _Ырастоолор

en: Preparing
ky: Даярдалууда

en: Presentation
ky: Презентация

en: Preview
ky: Үлгүлөр

en: Preview _sound files:
ky: Ү_н файлдарын угуу:

en: Properties
ky: Касиеттери

en: Public FTP
ky: Жалпы FTP

en: Purple Marble
ky: Кочкул мрамор

en: Quit Caja.
ky: Caja'дан чыгуу.

en: Rating
ky: Рейтинг

en: Re_name
ky: Атын ө_згөртүү

en: Read and write
ky: Окуу жана жазуу

en: Read-only
ky: Окуу гана

en: Redo
ky: Кайтаруу

en: Redo the last undone action
ky: Жокко чыгарылган аракетти кайтаруу

en: Reload
ky: Кайтадан жүктөө

en: Reload the current location
ky: Кезектеги даректи кайтадан жүктөө

en: Remember this password
ky: Бул сырсөздү эске сактоо

en: Remove
ky: Өчүрүү

en: Rename
ky: Атын өзгөртүү

en: Rename selected item
ky: Тандалган объекттин атын өзгөртүү

en: Rename...
ky: Атын өзгөртүү...

en: Replace
ky: Алмаштыруу

en: Replace _All
ky: _Баарын алмаштыруу

en: Replace file "%s"?
ky: «%s» файлын алмаштырасызбы?

en: Replace folder "%s"?
ky: «%s» папкасын алмаштырасызбы?

en: Replace with
ky: Алмаштыруучу файл

en: Replacing it will overwrite its content.
ky: Алмаштырганда мазмуну кайтадан жаздырылат.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ky: Алмаштырганда папкадагы бардык файлдар өчүрүлөт.

en: Reset
ky: Түшүрүү

en: Resize Icon...
ky: Значок өлчөмүн өзгөртүү...

en: Restore %d items from trash
ky: %d элементти себеттен кайтаруу

en: Restore Icon's Original Si_ze
ky: Значоктун баштапкы ө_лчөмүн кайтаруу

en: Restore Selected Items
ky: Тандалган объекттерди кайтаруу

en: Restore selected items to their original position
ky: Тандалган элементтерди баштапкы өңүттөрүнө кайтаруу

en: Ridged Paper
ky: Картон

en: Rough Paper
ky: Бодуракай кагаз

en: Ruby
ky: Лаал

en: Run in _Terminal
ky: _Терминалдан жүргүзүү

en: SELinux Context
ky: SELinux контексти

en: SELinux context:
ky: SELinux контексти:

en: S_how Search
ky: Издөөнү _көрсөтүү

en: S_kip All
ky: Баарын ө_ткөрүү

en: Sa_ve Search
ky: Издөөнү _сактоо

en: Sa_ve Search As...
ky: Издөөгө ат коюп с_актоо...

en: Saved search
ky: Сакталган издөө

en: Sea Foam
ky: Деңиз көбүгү

en: Search
ky: Табуу

en: Search Folder
ky: Издөө папкасы

en: Search _name:
ky: Издөө _аты:

en: Search documents and folders by name
ky: Аты боюнча иш кагаздарды жана папкаларды издөө

en: Search for "%s"
ky: «%s» издөө

en: Search results
ky: Издөө натыйжалары

en: Search:
ky: Издөө:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ky: Коопсуз WebDAV (HTTPS)

en: Select All
ky: Баарын тандоо

en: Select Custom Icon
ky: Башка значокту тандоо

en: Select _All
ky: _Баарын тандоо

en: Select a Category:
ky: Категорияны тандоо:

en: Select a Color to Add
ky: Кошуу үчүн түстү тандоо

en: Select all the text in a text field
ky: Текст талаасындагы бардык текстти тандоо

en: Select an Application
ky: Тиркемени тандоо

en: Select an application to view its description.
ky: Баянын көрүү үчүн иштеме тандоо.

en: Select type
ky: Түрдү тандоо

en: Server Details
ky: Сервер жөнүндө маалымат

en: Session management options:
ky: Сеансты башкаруу параметрлери:

en: Set as _Background
ky: _Фон кылып орнотуу

en: Set as background for _all folders
ky: _Бардык папкаларга фон түрүндө орнотуу

en: Set as background for _this folder
ky: _Бул папкага фон түрүндө орнотуу

en: Setting permissions
ky: Укуктар орнотулууда

en: Shale
ky: Сланец

en: Share:
ky: Бөлүшүү:

en: Show Emblems
ky: Эмблемаларды көрсөтүү

en: Show History
ky: Тарыхын көрсөтүү

en: Show Information
ky: Маалыматын көрсөтүү

en: Show Notes
ky: Белгилерди көрсөтүү

en: Show Places
ky: Орундарды көрсөтүү

en: Show Tree
ky: Бакты көрсөтүү

en: Show _Hidden Files
ky: _Жашыруун файлдарды көрсөтүү

en: Show _only folders
ky: Папкаларды _гана көрсөтүү

en: Show location bar in new windows
ky: Жаңы терезелерден дарек сабын көрсөтүү

en: Show search
ky: Издөөнү көрсөтүү

en: Show session management options
ky: Сеансты башкаруунун параметрлерин көрсөтүү

en: Show side pane in new windows
ky: Жаңы терезелерден каптал панелин көрсөтүү

en: Show status bar in new windows
ky: Жаңы терезелерден абал панелин көрсөтүү

en: Show te_xt in icons:
ky: Значоктордон те_кстти көрсөтүү:

en: Show the version of the program.
ky: Программанын версиясын көрсөтүү.

en: Show toolbar in new windows
ky: Жаңы терезелерден аспап панелин көрсөтүү

en: Side pane view
ky: Каптал панель көрүнүшү

en: Silver
ky: Күмүш

en: Size
ky: Өлчөмү

en: Size:
ky: Өлчөмү:

en: Sky
ky: Асман

en: Sky Ridge
ky: Асман кырка

en: Snow Ridge
ky: Кардуу кырка

en: Software
ky: Программа жабдыгы

en: Sort _folders before files
ky: _Папкаларды файлдардын алдына жайлаштыруу

en: Specify file containing saved configuration
ky: Сакталган ырастоолору бар файлды көрсөтүү

en: Specify session management ID
ky: Сеансты башкаруунун ID'син көрсөтүү

en: Spreadsheet
ky: Электрондук жадыбал

en: St_atusbar
ky: _Абал сабы

en: Start the selected volume
ky: Тандалган томду жүргүзүү

en: Starting %s
ky: %s жүргүзүлүүдө

en: Stop loading the current location
ky: Кезектеги даректин жүктөлүшүн токтотуу

en: Stop the selected volume
ky: Тандалган томду токтотуу

en: Stucco
ky: Шыбак

en: T_emplates
ky: _Шаблондор

en: Tags
ky: Тегдер

en: Tangerine
ky: Мандарин

en: Terracotta
ky: Терракота

en: Text
ky: Текст

en: Text File
ky: Текст файлы

en: The Link "%s" is Broken.
ky: «%s» шилтемеси бузук.

en: The color cannot be installed.
ky: Түстү орнотуу оңунан чыккан жок.

en: The date the file was accessed.
ky: Файлга кирген күнү.

en: The date the file was modified.
ky: Файлдын өзгөртүлгөн күнү.

en: The destination folder is inside the source folder.
ky: Дайындоо папкасы булак папкасынын ичинде.

en: The destination is not a folder.
ky: Дайындоо папка эмес.

en: The emblem cannot be installed.
ky: Эмблеманы орнотуу мүмкүн эмес.

en: The file is not an image.
ky: Бул файл сүрөт эмес.

en: The file is of an unknown type
ky: Белгисиз түрүндөгү файл

en: The folder contents could not be displayed.
ky: Папка мазмунун көрсөтүү оңунан чыккан жок.

en: The group could not be changed.
ky: Топту өзгөртүү оңунан чыккан жок.

en: The group of the file.
ky: Файлдын тобу.

en: The history location doesn't exist.
ky: Тарых дареги жок.

en: The location "%s" does not exist.
ky: «%s» дареги жок.

en: The location is not a folder.
ky: Дарек папка эмес.

en: The location of the file.
ky: Файлдын жайгашкан жери.

en: The media contains software.
ky: Көтөргүч программа жабдыгын камтыйт.

en: The mime type of the file.
ky: Бул файлдын MIME-түрү.

en: The name and icon of the file.
ky: Файлдын аты жана значогу.

en: The owner could not be changed.
ky: Ээсин өзгөртүү оңунан чыккан жок.

en: The owner of the file.
ky: Файлдын ээси.

en: The permissions could not be changed.
ky: Укуктарын өгөртүү оңунан чыккан жок.

en: The permissions of the file, in octal notation.
ky: Файл укуктары сегиздик белгилөөсүндө.

en: The permissions of the file.
ky: Файлдын укуктары.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ky: Тандалган файлдын кирүү укуктарын аныктоо оңунан чыккан жок.

en: The size of the file.
ky: Файлдын өлчөмү.

en: The type of the file.
ky: Файлдын түрү.

en: There was an error displaying help.
ky: Жардамды көрсөтүү учурунда ката чыкты.

en: There was an internal error trying to search for applications:
ky: Тиркемелерди издегенге аракет кылуу учурунда ички ката чыкты:

en: These files are on a Photo CD.
ky: Бул файлдар видео Photo CD-дискинде.

en: These files are on a Picture CD.
ky: Бул файлдар видео Picture CD-дискинде.

en: These files are on a Super Video CD.
ky: Бул файлдар видео Super Video CD-дискинде.

en: These files are on a Video CD.
ky: Бул файлдар видео CD-дискинде.

en: These files are on a Video DVD.
ky: Бул файлдар видео DVD-дискинде.

en: These files are on an Audio CD.
ky: Бул файлдар үндүү CD-дискинде.

en: These files are on an Audio DVD.
ky: Бул файлдар үндүү DVD-дискинде.

en: This file cannot be ejected
ky: Бул файлды чыгаруу мүмкүн эмес

en: This file cannot be started
ky: Бул файлды жүргүзүү мүмкүн эмес

en: This file cannot be stopped
ky: Бул файлды токтотуу мүмкүн эмес

en: Toggle between button and text-based location bar
ky: Кнопка жана текст дарек сабынын арасынан которуу

en: Total capacity:
ky: Жалпы көлөмү:

en: Trash
ky: Себет

en: Trash icon visible on desktop
ky: Себет значогу иш столунда көрүнүп турат

en: Trashed On
ky: Өчүрүлгөн күнү

en: Trashing Files
ky: Файлдар себетке ташылууда

en: Tree
ky: Бак

en: Try Again
ky: Кайта аракет кылып көрүңүз

en: Type
ky: Түрү

en: Type:
ky: Түрү:

en: Unable to rename desktop file
ky: desktop файлынын атын өзгөртүү мүмкүн эмес

en: Unable to rename desktop icon
ky: desktop белгисинин атын өзгөртүү мүмкүн эмес

en: Undo
ky: Жкчр

en: Undo the last action
ky: Акыркы аракетти жокко чыгаруу

en: Unknown
ky: Белгисиз

en: Unknown error
ky: Белгисиз ката

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ky: desktop файлынын версиясы белгисиз «%s»

en: Unrecognized launch option: %d
ky: Белгисиз жүргүзүү параметри: %d

en: Use the normal view size
ky: Кадимкидей көрүнүш өлчөмүн колдонуу

en: User Details
ky: Колдонуучу жөнүндө маалымат

en: User Name:
ky: Колдонуучу аты:

en: Video
ky: Видео

en: View of the current folder
ky: Кезектеги папканы ачуу

en: View or modify the properties of each selected item
ky: Ар бир тандалган папканын касиеттерин көрүү же өзгөртүү

en: View or modify the properties of the open folder
ky: Ачык папканын касиеттерин көрүү же өзгөртүү

en: View or modify the properties of this folder
ky: Бул папканын касиеттерин көрүү же өзгөртүү

en: Views
ky: Көрүнүш

en: Violet
ky: Кызгылт көк

en: Volume:
ky: Тому:

en: Wavy White
ky: Тармал ак

en: White
ky: Ак

en: Windows share
ky: Windows ресурсу

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ky: Дайындоо папкасына кирүү үчүн укуктарыңыз жок.

en: Zoom
ky: Масштаб

en: Zoom In
ky: Чоңойтуу

en: Zoom Out
ky: Кичирейтүү

en: Zoom _In
ky: _Чоңойтуу

en: Zoom _Out
ky: _Кичирейтүү

en: Zoom to Default
ky: Жарыяланбас масштабы

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: _Add
ky: _Кошуу

en: _Add Bookmark
ky: Чөп катты _кошуу

en: _Add a New Color...
ky: Жаңы түстү _кошуу...

en: _Add a New Emblem...
ky: Жаңы эмблеманы _кошуу...

en: _Add a New Pattern...
ky: Жаңы орнаментти _кошуу...

en: _Always perform this action
ky: Бул аракетти _дайыма аткаруу

en: _Arrange items:
ky: Элементтерди _тизүү:

en: _Ask each time
ky: Ар дайым _суроо

en: _Back
ky: _Артка

en: _Backgrounds and Emblems...
ky: _Фон жана эмблемалар...

en: _Bookmarks
ky: _Чөп каттар

en: _Browse...
ky: _Сереп...

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Close
ky: _Жабуу

en: _Close Tab
ky: Салманы _жабуу

en: _Compact
ky: Т_ыгыз

en: _Computer
ky: К_омпьютер

en: _Connect
ky: _Туташуу

en: _Connect Drive
ky: Приводду _туташтыруу

en: _Contents
ky: _Мазмундар

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: _Copy Here
ky: Бул жерге _көчүрүү

en: _DVD Video:
ky: _DVD видеосу:

en: _Default zoom level:
ky: _Баштапкы масштабы:

en: _Delete
ky: Ө_чүрүү

en: _Delete Permanently
ky: Таптакырга ө_чүрүү

en: _Desktop
ky: _Иш столу

en: _Detect Media
ky: Көтөргүчтү _аныктоо

en: _Disconnect
ky: Ө_чүрүлүү

en: _Disconnect Drive
ky: Приводду _өчүрүү

en: _Display
ky: _Көрсөтүү

en: _Download
ky: _Жүктөө

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _Edit Bookmarks...
ky: Чөп каттарды _оңдоо...

en: _Eject
ky: _Чыгаруу

en: _Emblems
ky: _Эмблемалар

en: _Empty File
ky: _Бош файл

en: _File
ky: _Файл

en: _Folder:
ky: _Папка:

en: _Format
ky: _Форматтоо

en: _Format:
ky: _Форматы:

en: _Forward
ky: А_лга

en: _Go
ky: Ө_түү

en: _Group:
ky: _Тобу:

en: _Help
ky: _Жардам

en: _Home
ky: Ү_йгө

en: _Home Folder
ky: Ү_й папкасы

en: _Icons
ky: _Значоктор

en: _Image:
ky: _Сүрөт:

en: _Keep Aligned
ky: Түз кылып _кармоо

en: _Keyword:
ky: _Ачкыч сөзү:

en: _Launch Anyway
ky: Баары бир _жүргүзүү

en: _List
ky: _Тизме

en: _Location...
ky: _Дарек...

en: _Location:
ky: _Дареги:

en: _Main Toolbar
ky: _Негизги аспап панели

en: _Manually
ky: _Кол менен

en: _Mount
ky: _Кошуу

en: _Move Here
ky: Бул жерге _ташуу

en: _Music Player:
ky: _Музыка ойноткучу:

en: _Network
ky: _Тармак

en: _New Tab
ky: _Жаңы салма

en: _Next Tab
ky: _Кийинки салма

en: _Open
ky: _Ачуу

en: _Organize Desktop by Name
ky: Иш столун аты боюнча _тизүү

en: _Organize by Name
ky: Аты боюнча _тизүү

en: _Other pane
ky: _Башка панель

en: _Owner:
ky: _Ээси:

en: _Paste
ky: К_оюу

en: _Paste Into Folder
ky: Папкага _коюу

en: _Pattern:
ky: _Шаблон:

en: _Patterns
ky: _Орнаменттер

en: _Photos:
ky: _Фотосүрөттөр:

en: _Places
ky: Ө_түш

en: _Port:
ky: _Порту:

en: _Power On
ky: _Күйгүзүү

en: _Previous Tab
ky: _Мурунку салма

en: _Properties
ky: _Касиеттери

en: _Read
ky: _Окуу

en: _Redo
ky: _Кайтаруу

en: _Reload
ky: _Кайтадан жүктөө

en: _Remove
ky: Ө_чүрүү

en: _Remove a Color...
ky: Түстү ө_чүрүү...

en: _Remove a Pattern...
ky: Орнаментти ө_чүрүү...

en: _Remove an Emblem...
ky: Эмблеманы ө_чүрүү...

en: _Remove...
ky: Ө_чүрүү...

en: _Rename...
ky: _Атын өзгөртүү...

en: _Restore
ky: _Калыбына келтирүү

en: _Retry
ky: _Кайталоо

en: _Revert
ky: _Кайтаруу

en: _Run
ky: _Жүргүзүү

en: _Save
ky: _Сактоо

en: _Scripts
ky: С_ценарийлер

en: _Search
ky: _Издөө

en: _Search for Files...
ky: Файлдарды _издөө...

en: _Search for:
ky: _Издөө:

en: _Select Application
ky: Тиркемени _тандоо

en: _Server:
ky: _Сервери:

en: _Side Pane
ky: _Каптал панель

en: _Skip
ky: Ө_ткөрүү

en: _Skip files
ky: Файлдарды ө_ткөрүү

en: _Software:
ky: _Программалар:

en: _Start
ky: _Жүргүзүү

en: _Stop
ky: _Токтотуу

en: _Tabs
ky: _Салмалар

en: _Trash
ky: _Себет

en: _Type:
ky: _Түрү:

en: _Undo
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Up
ky: Өй_дө

en: _Use a custom command
ky: Өз командамды _колдонуу

en: _View
ky: _Көрүнүш

en: _Write
ky: _Жазуу

en: _Zoom
ky: _Масштабдоо

en: access
ky: кирүү

en: by Modification _Date
ky: өзгөртүлгөн _күнү боюнча

en: by _Emblems
ky: _эмблемалар боюнча

en: by _Name
ky: _аты боюнча

en: by _Size
ky: ө_лчөмү боюнча

en: by _Type
ky: _түрү боюнча

en: create/delete
ky: жаратуу/өчүрүү

en: free
ky: бош

en: link
ky: шилтеме

en: link (broken)
ky: шилтеме (бузук)

en: loading...
ky: жүктөлүүдө...

en: nd copy)
ky: чи көчүрмө)

en: new file
ky: жаңы файл

en: no
ky: жок

en: nothing
ky: эч нерсе

en: on the desktop
ky: иш столунда

en: program
ky: программа

en: rd copy)
ky: чү көчүрмө)

en: read
ky: окуу

en: st copy)
ky: чи көчүрмө)

en: th copy)
ky:  көчүрмө)

en: today
ky: бүгүн

en: today at %-I:%M %p
ky: бүгүн %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
ky: бүгүн %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ky: бүгүн 00:00

en: today at 00:00:00 PM
ky: бүгүн 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
ky: бүгүн, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ky: бүгүн, 00:00

en: unknown
ky: белгисиз

en: unknown MIME type
ky: белгисиз MIME-түрү

en: unknown type
ky: белгисиз түр

en: untitled folder
ky: жаңы папка

en: write
ky: жазуу

en: yesterday
ky: кечээ
