kcmkonqhtml - en to lv translation catalogue (260 entries)

en:  day |  days
lv[0]:  diena
lv[1]:  dienas
lv[2]:  dienas

en:  second |  seconds
lv[0]:  sekunde
lv[1]:  sekundes
lv[2]:  sekundes

en: &Black on white
lv: &Melns uz balta

en: &Export...
lv: &Eksportēt...

en: &Fixed font:
lv: &Fiksēts fonts:

en: &Foreground:
lv: &Priekšplāns:

en: &Host or domain name:
lv: &Resursdatora vai domēna vārds:

en: &Import...
lv: &Importēt...

en: &Java policy:
lv: &Java politika:

en: &Maximum completions:
lv: &Maksimums pabeigšanu:

en: &Medium font size:
lv: Vidējs fonta iz&mērs:

en: &New...
lv: Jau&na...

en: &Path to Java executable, or 'java':
lv: Ceļš uz Java iz&pildfailu vai 'java':

en: &Show close button on tabs
lv: &Rādīt cilnēs aizvēršanas pogu

en: &Suppress images
lv: Nerādīt &attēlus

en: &Use same size for all elements
lv: &Lietot vienu izmēru visiem elementiem

en: &Use security manager
lv: &Lietot drošības pārvaldnieku

en: &White on black
lv: &Balts uz melna

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
lv: (c) 1999 - 2001 Konqueror izstrādātāji

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
lv: <b>Fons</b><p>Aiz šīs pogas slēpas iespēja izvēlēties pielāgotu noklusēto fonu.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
lv: <b>Fons</b><p>Šī fona krāsa būs noklusētais teksta fons. Fona attēls aizstās to.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
lv: <b>Melns uz balta</b><p>Tas ir ierakstais izskats.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
lv: <b>Pielāgots</b><p>Izvēlieties šo, lai definētu pielāgotu krāsu noklusētajam fontam.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
lv: <b>Fontu saime</b><p>Fontu saime ir fontu grupa, kas papildina viena otru, ar saimes locekļiem, kas ir, piem., treknraksts, slīpraksts vai jebkurš cits no augstāk minētajiem.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
lv: <b>Priekšplāna krāsa</b><p>Priekšplāna krāsa ir tā ar ko tiek attēloti burti.</p>

en: <b>Images</b>
lv: <b>Attēli</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
lv: <b>Stilu lapas</b><p>Vairāk infomācijas par kaskadējošām stilu lapās skat. http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
lv: <b>Stilu lapas</b><p>Lietojiet šo grupu, lai regulētu kā Konqueror izmanto stilu lapas.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
lv: <b>Nerādīt fona attēlus</b><p>Ieslēdzot, Konqueror nerādīs fona attēlus.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
lv: <b>Nerādīt attēlus</b><p>Ieslēdzot, Konqueror nerādīs nevienu attēlu.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
lv: <b>Lietot pieejamības stilu lapu</b><p>Izvēloties šo, jūs varēsiet ar dažiem peles klikšķiem definēt noklusēto fontu, izmēru un krāsu. Vienkārši atveriem 'Pielāgot...'  logu un izvēlieties vēlamos iestatījumus.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
lv: <b>Lietot noklusēto stilu lapu</b><p>Izvēlieties šo, lai lietotu noklusēto stilu lapu.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
lv: <b>Lietot vienu krāsu visam tekstam</b><p>Izvēlieties šo, lai piešķirtu izvēlēto krāsu arī stilu lapā pielāgotiem fontiem.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
lv: <b>Lietot vienu saimi visam tekstam</b><p>Izvēlieties šo iespēju, lai aizstātu visus pielāgotos fontus ar bāzes fontu.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
lv: <b>Lietot vienu izmēru visiem elementiem</b><p>Izvēlieties šo iespēju, lai aizstātu pielāgotus fontu izmērus ar bāzes izmēru. Visi fonti tiks rādīti vienādā izmērā.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
lv: <b>Lietot lietotāja definētu stilu lapu</b><p>Ja šis ir ieslēgts, Konqueror mēģinās ielādēt lietotāja definētu stilu lapu no zemāk norādītās vietas.Stilu lapa ļauj jums pilnībā izmainīt tīmekļa lapu izskatu. Failam ir jāsatur derīga stilu lapa (vairāk informācijas par kaskadējošām stilu lapām skat. http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
lv: <b>Balts uz melna</b><p>Šī ir klasiskā invertētā krāsu shēma.</p>

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
lv: <h1>Konqueror AdBlocK</h1><p>Koquerora AdBlocK ļauj izveidot filtru sarakstu, kas tiek piemērots saistītajiem attēliem un frame elementiem. Tie URL, kuri sakrīt ar filtra izteiksmi tiek vai nu ignorēti, vai aizstāti ar viettura attēlu.</p>

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
lv: <h1>Konqueror pārlūks</h1>Šeit jūs varat konfigurēt Konqueror pārlūka funkcionalitāti. Ņemiet vērā, ka failu pārvaldnieka funkcionalitāte tiek konfigurēta modulī "Failu pārvaldnieks". Jūs varat izdarīt izmaiņas iestatījumos, kas nosaka to, kādā veidā Konqueror apstrādā HTML kodu veramajās lapās. Parasti nav nepieciešams šeit ko mainīt.

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
lv: <h1>Konqueror fonti</h1>Šajā lapā, var norādīt, kurus fontus izmantos Konqueror, lai attēlotu tīmekļa lapas.

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
lv: <h1>Konqueror stilu lapas</h1> Šis modulis ļauj jums piemērot savus krāsu un fontu iestatījumus Konqueror izmantojot stilu lapas (CSS). Jūs varat vai nu norādīt opcijas vai piemērot paša rakstītu stilu lapu, norādot tās atrašanās vietu.<br /> Atcerieties, ka šiem iestatījumiem vienmēr ir priekšroka pār citiem vietas autora veidotiem iestatījumiem. Tas var būt noderīgi cilvēkiem ar redzes traucējumiem, vai tīmekļa lapām, kas nav lasāmas to sliktā dizaina dēļ.

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
lv: <h2>JavaScript</h2>Šajā lapā varat norādīt, vai atļaut Konqueror izpildīt tīmekļa lapās esošos JavaScript skriptus.<h2>Java</h2>Šajā lapā varat norādīt, vai atļaut Konqueror izpildīt tīmekļa lapās esošošās Java sīklietotnes.<br /><br /><b>Ievērojiet:</b> Aktīvais saturs - tas vienmēr ir drošības risks, tādēļ arī Konqueror ir paredzēta šī iespēja - smalki norādīt, no kuriem datoriem un domēniem jūs vēlaties izpildīt Javas vai/un JavaScript programmas.

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
lv: <html>Kontrolē, kā Konqueror apstrādā hipersaišu pasvītrošanu:<br /><ul><li><b>Ieslēgts</b>: Vienmēr pasvītro saites</li><li><b>Izslēgts</b>: Nekad nepasvītro saites</li><li><b>Tikai zem kursora</b>: Pasvītro kad kursors atrodas virs saites</li></ul><br /><i>Ievērojiet: tīmekļa lapā esošais CSS var pārdefinēt šo vērtību!</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
lv: <html>Kontrolē, kā Konqueror rāda animētus attēlus:<br /><ul><li><b>Ieslēgtas</b>: Pilnībā rāda visas animācijas.</li><li><b>Izslēgtas</b>: Nekad nerāda animācijas, rāda tikai sākuma kadru.</li><li><b>Rādīt tikai vienreiz</b>: Rāda visas animācijas pilnībā, bet neatkārto tās.</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
lv: <html>Nosaka vai Konqueror izmantot animētu HTML lapu ritināšanu, vai ritināt uzreiz visu:<br /><ul><li><b>Vienmēr</b>: Vienmēr izmantot gludu ritināšanu.</li><li><b>Nekad</b>: Nekad neizmantot gludu ritināšanu, uzreiz pārlēkt uz jauno vietu.</li><li><b>Kad efektīva</b>: Izmantot gludu ritināšanu tikai lapām, kurām tas patērē saprātīgus sistēmas resursus.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
lv: <html>Ja šī opcija ir ieslēgta, Konqueror automātiski ielādēs visus tīmekļa lapā esošos attēlus. Citādi, tas rādīs attēlu vietturus, kas ļaus jums manuāli ielādēt attēlus, noklikšķinot uz attēla pogas.<br />Ja vien jums nav ļoti lēns tīkla savienojums, jūs, visticamāk, vēlēsieties ieslēgt šo opciju, lai uzlabotu pārlūkošanas efektivitāti.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
lv: <html>Ja šī opcija ir ieslēgta, Konqueror attēlu vietas apvilks ar rāmīti, kamēr attēli nav pilnībā ielādēti.<br />Šī opcija ir īpaši noderīga, ja jums ir lēns tīkla savienojums.</html>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
lv: <p>Šis saraksts satur domēnus un resursdatorus, kuriem ir uzstādīta specifiska Javas politika. Šī politika tiks izmantota noklusētās politikas vietā, atļaujot vai aizliedzot Java apletus no šiem domēniem vai resursdatoriem sūtītajās lapās.</p><p>Izvēlieties politiku un izmantojiet pa labi esošos rīkus, lai to rediģētu.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
lv: <p>Šis saraksts satur domēnus un datorus, kuriem ir uzstādīta specifiska JavaScript politika. Šī politika tiks izmantota noklusētās politikas vietā, atļaujot vai aizliedzot JavaScript šo domēnu vai resursdatoru nosūtītajās lapās.</p><p>Izvēlieties politiku un izmantojiet pa labi esošos rīkus, lai to rediģētu.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
lv: <p>Šī ir šobrīd izvēlētā fontu saime</p>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
lv: <qt><p>Ievadiet filtra izteiksmi. Filtra izteiksmes var būt kā:<ul><li>čaulas stila aizstājējzīmes, piem. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, var tikt izmantotas sekojošas aizstājējzīmes: <tt>*?[]</tt></li><li>pilnvērtīga regulārā izteiksme, kas jāliek '<tt>/</tt>', piem. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Jebkuram filtram priekšā var likt '<tt>@@</tt>', lai to padarītu par "labo" (atļautu) adresi (URL). "Labajām" adresēm tiek dota priekšroka salīdzinot ar "sliktajām" adresēm.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
lv: <qt><p>Filtra eksporta formāts ir vienkāršs teksta fails. Fails sākas ar galvenes rindu<tt>[AdBlock]</tt>, tai seko visi filtri, katrs savā rindā.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
lv: <qt><p>Filtra importa formāts ir vienkāršs teksta fails. Tukšas rindas un tādas kas sākas ar  '<tt>!</tt>'  un galvenes rinda <tt>[AdBlock]</tt>  tiek ignorētas. Visas citas tiek pievienotas kā filtra izteismes.

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
lv: <qt>Filtra izteiksme(piem.. <tt>http://www.piemers.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">vairāk informācijas</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
lv: <qt>Vairāk informācijas par <a href="importhelp">importa formātu</a>, <a href="exporthelp">eksporta formātu</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
lv: Rādīt tukšu lapu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
lv: Rādīt ievada lapu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
lv: Rādīt manas grāmatzīmes

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
lv: Kad palaiž &Konqueror:

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
lv: Do&mēn-specifiski

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
lv: Domēn-spec&ifiski

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
lv: Dažādi

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
lv: Fonti

[ctx: @title:tab]
en: General
lv: Pamata

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
lv: Stilu lapas

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
lv: Mainīt Java politiku

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
lv: Mainīt JavaScript politiku

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
lv: Domēnspecifiskās politikas

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
lv: Jauna Java politika

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
lv: Jauna JavaScript politika

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
lv: Izvēlieties mājas lapu

en: A&nimations:
lv: A&nimācijas:

en: A&utomatically load images
lv: A&utomātiski ielādē attēlus

en: Accept
lv: Pieņemt

en: Accept all popup window requests.
lv: Atļaut visus izlecošos logus.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
lv: Atļaut tikai tādus izlecošos logus, kurus rada peles klikšķis vai darbība ar tastatūru.

en: Activate previously used tab when closing the current tab
lv: Aktivizēt iepriekš lietoto cilni, kad aizver pašreizējo cilni

en: Additional Java a&rguments:
lv: Papildus Javas a&rgumenti:

en: Allow
lv: Atļaut

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
lv: Atļaut automātisku aizturētu pā&rlādi/pārsūtīšanu

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
lv: Ļaut skriptiem mainīt statusjoslas tekstu.

en: Allow scripts to change the window position.
lv: Ļaut skriptiem pārvietot logu.

en: Allow scripts to change the window size.
lv: Ļaut skriptiem mainīt loga izmērus.

en: Allow scripts to focus the window.
lv: Ļaut skriptiem nodot fokusu logam.

en: Ask
lv: Jautāt

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
lv: Prasīt ievadīt nosaukumu un mapi, pievienojot grāmatzīmes

en: Automatic Filter
lv: Automātisks filtrs

en: Automatic update interval:
lv: Automātisks atjaunināšanas intervāls:

en: Bac&kground:
lv: Fo&ns:

en: Base family:
lv: Bāzes saime:

en: Base font si&ze:
lv: Bāzes fonta iz&mērs:

en: Boo&kmarks
lv: &Grāmatzīmes

en: C&ursive font:
lv: K&ursīva fonts:

en: Chan&ge cursor over links
lv: &Mainīt kursoru virs saitēm

en: Chan&ge...
lv: &Mainīt...

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
lv: Atzīmējiet šo rūtiņu, ja vēlaties informēt tīmekļa vietni, ka nevēlaties, ka tā izseko jūsu tīmekļa pārlūkošanas ieradumus.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai nomainītu politiku sarakstā iezīmētajam datoram vai domēnam.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai izdzēstu sarakstā iezīmētā hosta vai domēna politiku.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai manuāli pievienotu resursdatoram vai domēnam specifisku politiku.

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai izvēlētos failu, kas satur Javas politiku. Šī politika tiks apvienota ar esošo. Dubultie ieraksti tiek ignorēti.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai izvēlētos failu, kas satur JavaSkript noteikumus. Šie noteikumi tiks apvienoti ar jau esošajiem. Dublikāti ieraksti tiek ignorēti.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai saglabātu Java noteikumus zipotā failā. Fails, saukts <b>java_policy.tgz</b>, tiks saglabāts jūsu izvēlētajā vietā.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai saglabātu JavaSkript noteikumus zipotā failā. Fails, saukts <b>javascript_policy.tgz</b>, tiks saglabāts jūsu izvēlētajā vietā.

en: Colors
lv: Krāsas

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
lv: P&rasīt apstiprinājumu aizverot logu ar vairākām cilnēm

en: Cus&tom
lv: &Pielāgots

en: Custom&ize...
lv: P&ielāgot...

en: Daniel Molkentin
lv: Daniels Molkentins (Daniel Molkentin)

en: David Faure
lv: Deivids Faure (David Faure)

en: De&lete
lv: Dzēs&t

en: Debugging
lv: Atkļūdošana

en: Default encoding:
lv: Noklusētais kodējums:

en: Default web browser engine:
lv: Noklusētais tīmekļa pārlūks dzinis:

en: Deny
lv: Liegt

en: Dirk Mueller
lv: Dirks Millers (Dirk Mueller)

en: Domain-Specific JavaScript Policies
lv: Domēnspecifiskās JavaScript politikas

en: Dra&w frame around not completely loaded images
lv: &Zīmēt rāmi ap nepilnīgi ielādētiem attēliem

en: Ena&ble JavaScript globally
lv: Atļaut JavaScript glo&bāli

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
lv: Ieslēgt pieejas &taustiņu aktivizēšanu ar Ctrl taustiņu

en: Enable Ja&va globally
lv: Atļaut Ja&vu globāli

en: Enable debu&gger
lv: Ieslēgt at&kļūdotāju

en: Enable filters
lv: Ieslēgt filtrus

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
lv: Ieslēdz vai izslēdz AdBloK filtrus. Ja ieslēgts, būtu jānodefinē bloķējamo URL izteiksmju kopa, lai bloķēšana darbotos.

en: Enables builtin JavaScript debugger.
lv: Ieslēdz iebūvēto JavaScript atkļūdotāju.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
lv: Atļauj skriptu izpildīšanu, kas uzrakstīti ECMA-Skriptā (arī zināmā kā JavaScript), kuru var saturēt HTML lapas. Atcerieties, ka jebkurā pārlūkā skriptēšanas valodu atļaušana var radīt drošības problēmas.

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
lv: Atļauj Javā rakstītu skriptu izpildīšanu, kas var atrasties HTML lapās.  Atcerieties, ka ar jebkurā pārlūkā aktīvā satura atļaušana var izsaukt drošības problēmas.

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
lv: Atļauj ziņot par kļūdām, ja tādas rodas, izpildot JavaScript kodu.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
lv: Drošības pārvaldnieka aktivizēšana liks jvm darboties kopā ar Drošības Pārvaldnieku. Tas atturēs apletus no iespējas lasīt un rakstīt jūsu failu sistēmā, izveidot patvaļīgas ligzdas, un citas darbības, ko var izmantot,lai ielauztos jūsu sistēmā. Izslēdziet šo iespēju jūs pats atbildat par sekām. Jūs varat rediģēt jūsu $HOME/.java.policy failu ar Java policytool rīku, lai sniegtu no dažām vietām lejuplādētajam kodam lielākas tiesības.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
lv: Šīs opcijas ieslēgšanas rezultātā jvm (Java Virtual Machine) izmantos KIO (KDE Input/Output - KDE ievadizvade) datu pārraidei.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
lv: Ievadiet resursdatora (kā www.kde.org) vai domēna vārdu, sākot ar punktu (kā .kde.org vai.org)

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
lv: Ievadiet ceļu uz Java izpildfailu. Ja vēlaties izmantot jre jūsu ceļā, vienkārši atstājiet to kā 'java'. Ja nepieciešams izmantot citu jre, ievadiet ceļu uz java izpildfailu (piemēram, /usr/lib/jdk/bin/java), vai ceļu uz direktoriju, kas satur 'bin/java' (piemērām, /opt/IBMJava2-13).

en: Export...
lv: Eksportēt...

en: Fantas&y font:
lv: Fantas&y fonts:

en: Focus window:
lv: Fokusa nodošana logam:

en: Font &size adjustment for this encoding:
lv: Fonta lieluma regulējum&s šim kodējumam:

en: Font Family
lv: Fontu saime

en: Font Si&ze
lv: Fonta I&zmērs

en: Font Size
lv: Fonta izmērs

en: Form Com&pletion
lv: Veidlapu &pabeigšana

en: Global JavaScript Policies
lv: Gobālā JavaScript politika

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
lv: Šeit jūs varat izvēlēties cik daudz vērtības formu laukiem Konqueror atcerēsies.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
lv: Šeit jūs varat uzstādīt specifisku Java politiku jebkuram resursdatoram vai domēnam. Lai pievienotu jaunu politiku, vienkārši noklikšķiniet <i>Jauna...</i> pogu un sniedziet dialoga logā pieprasīto informāciju. Lai mainītu esošu politiku, noklikšķiniet uz <i>Mainīt...</i> pogas un izvēlieties jaunu politiku no politikas dialogloga. Noklikšķinot uz <i>Dzēst</i> pogas izvēlētā politika tiks noņemta un tās vietā šim domēnam tiks piemēroti noklusētie noteikumi. <i>Importēt...</i> un <i>Eksportēt...</i> pogas ļauj jums viegli dalīties ar jūsu politiku ar citiem cilvēkiem, atļaujot jums saglabāt un nolasīt to no faila.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
lv: Šeit jūs varat uzstādīt specifisku JavaScript politiku jebkuram datoram vai domēnam. Lai pievienotu jaunu politiku, vienkārši noklikšķiniet <i>Jauna...</i> pogu un sniedziet dialoga logā pieprasīto informāciju. Lai mainītu esošu politiku, noklikšķiniet uz <i>Mainīt...</i> pogas un izvēlieties jaunu politiku no politikas dialogloga.  Noklikšķinot uz <i>Dzēst</i> pogas, izvēlētā politika tiks izdzēsta un tās vietā šim domēnam tiks piemērota noklusētā politika. <i>Importēt...</i> un <i>Eksportēt...</i> pogas ļauj jums viegli dalīties ar jūsu politikām ar citiem cilvēkiem, atļaujot jums saglabāt un nolasīt tos no faila.

en: Hide filtered images
lv: Slēpt filtrētos attēlus

en: Hide the tab bar when only one tab is open
lv: Slēpt ciļņu joslu, kad atvērta ir tikai viena cilne

en: Home page:
lv: Mājas lapa:

en: Host/Domain
lv: Dators/Domēns

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, tad Knquerors ļaus izmainīt grāmatzīmes nosaukumu un izvēlēties, kurā mapē to saglabāt, kad pievienojat jaunu grāmatzīmi.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
lv: Ja ir ieslēgta šī opcija, Konqueror atcerēsies jūsu tīmekļa formās ievadītos datus un piedāvās tos līdzīgos laukos visās formās.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, Konqueror grāmatzīmju joslā rādīs tikai tās grāmatzīmes, kurām atzīmēts, ka tās jārāda, grāmatzīmju redaktorā.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, jūs varat atgriezties vēsturē izdarot labo klikšķi uz Konqueror skata. Lai piekļūtu konteksta izvēlnei, nospiediet labo peles pogu un pārvietojiet.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, tad, noklikšķinot uz iezīmētā teksta ar vidējo pogu (ritentiņu), tas atvērsies Konquerorā.

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
lv: Ja ieslēgta šī iespēja, kursora bultiņa nomainās (parasti uz roku) kad tā ir novietota virs hipersaites.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
lv: Ja šī opcija atslēgta, tad Konqueror beigs uzmanīt <i>window.open()</i> JavaScript funkcijas izsaukumu. Opcija noderīga, ja jūs regulāri apmeklējat vietas, kas aktīvi izmanto šo funkciju uzlēcošiem reklāmas baneriem. <br/><br/><b>Atcerieties:</b> Aizliedzot šo opciju, var arī tikt traucēta tīmekļa lapu darbība, kam nepieciešama <i>window.open()</i> funkcija korektai darbībai. Izmantojiet šo opciju uzmanīgi!

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
lv: Ja vēlaties speciālus argumentus nosūtīt uz virtuālo mašīnu, ievadiet tos šeit.

en: Ignore
lv: Ignorēt

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
lv: Ignorēt skriptu mēģinājumus mainīt statusjoslas tekstu. Tīmekļa lapai <i>liksies</i>, ka tā ir izmainījusi statusjoslas tekstu, bet patiesībā statusjoslas teksts mainīts netiks.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
lv: Ignorēt skriptu mēģinājumus pārvietot logu. Tīmekļa lapai <i>liksies</i>, ka tā ir pārvietojusi logu, bet patiesībā logs pārvietots netiks.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
lv: Ignorēt skriptu mēģinājumus izmainīt loga izmērus. Tīmekļa lapai <i>liksies</i>, ka tā ir izmainījusi loga izmērus, bet patiesībā tie nebūs mainīti.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
lv: Ignorēt skriptu mēģinājumus nodot fokusu logam. Tīmekļa lapai <i>liksies</i>, ka tā ir nodevusi fokusu logam, bet patiesībā logam fokuss nodots netiks.

en: Images
lv: Attēli

en: Import...
lv: Importēt...

en: Insert
lv: Pielikt

en: Java Runtime Settings
lv: Java Runtime iestatījumi

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
lv: JavaScript pieejas vadība
    Politiku atsevišķiem domēniem paplašinājumi

en: JavaScript policy:
lv: JavaSkript politika:

en: Konqueror Browsing Control Module
lv: Konqueror pārlūkošanas vadības modulis

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
lv: Konqueror nekad nerādīs tekstu mazāku par šo izmēru,<br/> neņemot vērā jebkurus citus iestatījumus.

en: Lars Knoll
lv: Lars Knolls (Lars Knoll)

en: Leo Savernik
lv: Leo Saverniks (Leo Savernik)

en: M&iddle click opens URL in selection
lv: V&idējais klikšķis atver iezīmēto kā URL

en: M&inimum font size:
lv: M&inimālais fonta izmērs:

en: Manual Filter
lv: Manuāls filtrs

en: Matthias Kalle Dalheimer
lv: Matiass Kalle Dalhaimers (Matthias Kalle Dalheimer)

en: Middle-click on a tab to close it
lv: Vidējais klikšķis uz cilnes aizver to

en: Modify status bar text:
lv: Statusjoslas teksta mainīšana:

en: Mouse Beha&vior
lv: Peles uz&vedība

en: Move window:
lv: Loga pārvietošana:

en: Name
lv: Nosaukums

en: O&pen new tabs in the background
lv: A&tvērt jaunas cilnes fonā

en: Only on Hover
lv: Tikai zem kursora

en: Open &links in new tab instead of in new window
lv: Atvērt norādes jaunā ci&lnē nevis jaunā logā

en: Open &new tab after current tab
lv: Novietot jau&no cilni pēc pašreizējās cilnes

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
lv: Atvērt kā cilni esošā Konqueror logā, ja URL izsaukts no ārienes

en: Open new windows:
lv: Jaunu logu atvēršana:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
lv: Atvērt izlecošos log&us jaunā cilnē, nevis jaunā logā

en: Policy
lv: Politika

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
lv: Ctrl taustiņa nospiešana, kad aplūkojat tīmekļa lapas, aktivizē piekļuves taustiņus. Atslēdzot šo opciju, jūs atslēgsiet pieejamības iespējas. (Konqueror ir jāpārstartē, lai izmaiņas stātos spēkā.)

en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: Prompt every time a popup window is requested.
lv: Vaicāt par katru izlecošā loga pieprasījumu.

en: Reject
lv: Atcelt

en: Reject all popup window requests.
lv: Noraidīt visus izlēcošā loga pieprasījumus.

en: Remove
lv: Izmest

en: Report &errors
lv: &Ziņot par kļūdām

en: Resize window:
lv: Loga izmēru mainīšana:

en: Right click goes &back in history
lv: Labais klikšķis iet at&pakaļ vēsturē

en: S&erif font:
lv: S&erifa fonts:

en: S&mooth scrolling:
lv: &Gluda ritināšana:

en: S&tandard font:
lv: S&tandarta fonts:

en: Sa&ns serif font:
lv: Bezserif&a fonts:

en: Search:
lv: Meklēt:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
lv: Izvēlieties Javas politiku augstāk norādītajam datoram vai domēnam.

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
lv: Izvēlieties JavaSkriptu politiku augstāk norādītajam datoram vai domēnam.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
lv: Izvēlieties noklusēto izmantojamo kodējumu. Parasti ar 'Lietot valodas kodējumu' viss ir kārtībā un nav nepieciešams to mainīt.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
lv: Nosūtīt DNT galveni, lai pateiktu tīmekļa vietnēm, ka nevēlies, lai tevi izseko

en: Show Only Once
lv: Rādīt tikai vienreiz

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
lv: Rādīt tikai atzīmētās grāmatzīmes grāmatzīmju joslā

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
lv: Izslēg&t sīklietotņu (appletu) serveri, kad neaktīvs vairāk nekā

en: Smart
lv: Viltīgais

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
lv: Dažas tīkla lapas pieprasa automātisku pārlādi vai pāradresāciju pēc kāda laika perioda. Neatzīmejot šo opciju, Konqueror ignorēs šos pieprasījumus.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
lv: Dažas tīmekļa lapas mēģina patstāvīgi mainīt statusjoslas tekstu, izmantojot<i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, tādā veidā dažreiz traucējot parādīt reālos URL vai hipersaites. Šī opcija ļauj norādīt, kā rīkoties šādos gadījumos.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
lv: Dažas tīmekļalapas mēģina patstāvīgi pārvietot logu, izmantojot <i>window.moveBy()</i> vai <i>window.moveTo()</i>. Šī opcija ļauj norādīt, kā rīkoties šādos gadījumos.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
lv: Dažas tīmekļa lapas mēģina patstāvīgi izmainīt loga izmērus, izmantojot <i>window.resizeBy()</i> vai <i>window.resizeTo()</i>. Šī opcija ļauj norādīt, kā rīkoties šādos gadījumos.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
lv: Dažas tīmekļa lapas mēģina patstāvīgi nodot fokusu logam, izmantojot <i>window.focus()</i>. Tas parasti izraisa to, ka logs nostājas virs pārējiem logiem un iztraucē tās darbības, ko tobrīd bija iecerējis veikt lietotājs. Šī opcija ļauj norādīt, kā rīkoties šādos gadījumos.

en: Stylesheets
lv: Stilu lapas

en: Suppress background images
lv: Nerādīt fona attēlus

en: Tabbed Browsing
lv: Pārlūkošana ar cilnēm

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
lv: Šis fonts tiek izmantots fiksēta platuma (t.i. neproporcionāla) teksta parādīšanai.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
lv: Šis fonts tiek izmantots normāla teksta parādīšanai tīmekļa lapā.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
lv: Šis fonts tiek izmantots teksta parādīšanai, kam jāizmanto fantasy fonts.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
lv: Šo fontu izmanto, ja ir jāparāda teksts kursīvā (slīps, italic).

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
lv: Šis fonts tiek izmantots teksta parādīšanai, kas jārāda bez serifa (sans-serif).

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
lv: Šis fonts tiek izmantots teksta parādīšanai, kas jārāda serifā.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
lv: Šis ir saraksts ar URL filtriem, kas tiks piemēroti iegultajiem attēliem un multivides objektiem.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
lv: Šo relatīvo fonta izmēru Konqueror izmanto tīmekļa lapu parādīšanai.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
lv: Šīs opcijas rezultātā, jums būs jāapstiprina loga aizvēršana, ja tajā ir atvērtas vairākas cilnes.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
lv: Ja ieslēgts, tad cilne tiks rādīta tikai gadījumā, kad ir vismaz divas cilnes, pretējā gadījumā cilne tiks rādīta vienmēr.

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
lv: Ja ieslēgts, tad jauna cilne tiks atvērta fonā nevis priekšplānā.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
lv: Šī opcija atvērs jaunu cilni jauna loga vietā dažos gadījumos, tādos kā noklikšķinot mapi vai norādi ar vidējo peles pogu.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
lv: Šīs opcijas rezultātā jaunā cilne tiks novietota tieši aiz tās lapas cilnes, no kuras tā atvērta. Bez šīs opcijas cilne tiks novietota ciļņu saraksta beigās.

en: U&se accessibility stylesheet
lv: Lietot &pieejamības stilu lapu

en: Und&erline links:
lv: Pasvītrot sait&es:

en: Update
lv: Aktualizēt

en: Us&e default stylesheet
lv: Li&etot noklusēto stilu lapu

en: Use &KIO
lv: Lietot &KIO

en: Use &user-defined stylesheet
lv: Lietot &lietotāja definētu stilu lapu

en: Use Global
lv: Lietot globāli

en: Use Language Encoding
lv: Lietot valodas kodējumu

en: Use global
lv: Lietot globālos iestatījumus

en: Use same color for all text
lv: Lietot vienu krāsu visam tekstam

en: Use same family for all text
lv: Lietot vienu saimi visam tekstam

en: Use setting from global policy.
lv: Lietot globālās politikas iestatījumus.

en: Waldo Bastian
lv: Valdo Bastians (Waldo Bastian)

en: When Efficient
lv: Kad efektīva

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
lv: Kad visas sīklietotnes (applet) ir iznīcinātas, sīklietotņu serverim ir jāizslēdzas. Tomēr, sakarā ar to, ka JVM (Java Virtual Machine) palaišana aizņem daudz laika, ja vēlaties paturēt strādājošu Java procesu pārlūkošanas laikā, jūs varat uzstādīt vēlamo noildzes vērtību. Lai paturētu Java strādājošu visu laiku, kamēr atvērts Konqueror, atstājiet opciju "Izslēgt sīklietotņu serveri" neatzīmētu.

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, tad pēc cilnes aizvēršanas tiks aktivizēts iepriekš lietotā vai atvērtā cilne, nevis cilne, kas atrodas pa labi no aizveramās cilnes.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
lv: Ja ieslēgts, tad bloķētie attēli tiks pilnībā izņemti no lapas, citādi tiks izmantots attēla vietturis 'bloķēts'.

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, tad URL atvēršanas pieprasījums, kas radies citā KDE programmā vai kfmclient moduļa izsaukumā, tiks atvērts jaunā cilnē esošā Konqueror logā (ja kāds neminimizēts ir atrodams pašreizējā darbvirsmā). Pretējā gadījumā tiks atvērts jauns Konqueror logs ar pieprasīto URL.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
lv: Nospiežot uz cilnes ar peles vidējo pogu vai ritentiņu, tā tiks aizvērta.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
lv: Kontrolē to, vai, ja vispār atļauti, JavaScript izlecošie logi tiks atvērti jaunā cilnē vai jaunā logā.

en: Wynn Wilkes
lv: Vinns Vailks (Wynn Wilkes)

en: You must first enter a domain name.
lv: Jums vispirms jāievada domēna vārds.

en: You must first select a policy to be changed.
lv: Jums vispirms jāizvēlas politika, kuru mainīt.

en: You must first select a policy to delete.
lv: Jums vispirms jāizvēlas politika, kuru dzēst.

[ctx: animations]
en: Disabled
lv: Izslēgtas

[ctx: animations]
en: Enabled
lv: Ieslēgtas

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
lv: Vienmēr

[ctx: soft scrolling]
en: Never
lv: Nekad

[ctx: underline]
en: Disabled
lv: Izslēgts

[ctx: underline]
en: Enabled
lv: Ieslēgts
