dolphin - en to mai translation catalogue (168 entries)

en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

en: &Go
mai: जाउ (&G)

en: &View
mai: दृश्य (&V)

[ctx: @action]
en: Create Folder...
mai: फोल्डर बनाबू...

[ctx: @action:button]
en: Cancel
mai: रद्द करू

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
mai: रद्दी खाली करू

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
mai: मोजुदा स्थान इस्तेमाल करू

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
mai: डिफाल्ट स्थान इस्तेमाल करू

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
mai: चयन करू...

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
mai: अगिला टैब सक्रिय करू

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
mai: पछिला टैब सक्रिय करू

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
mai: आन टैब बन्न करू

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
mai: टैब बन्न करू

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
mai: कान्फिगर...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
mai: कापी करू

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
mai: काटू

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
mai: मेटाबू

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
mai: रद्दी खाली करू

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
mai: रद्दीमे भेजू

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
mai: नवीन टैब

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
mai: नवीन टैब मे खोलू

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
mai: नवीन विंडोमे खोलू.

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
mai: गुण

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
mai: नाम बदलू...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
mai: पूर्व अवस्थामे पहुँचाबू

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
mai: नुकाएल फाइलसभ देखाबू

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
mai: स्थान मे जोडू

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
mai: फाइलक प्रकार संपादित करू...(&E)

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
mai: उनटू चयन

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
mai: साटू

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
mai: सभ विचयनित करू

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
mai: टैब बन्न करू

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
mai: नवीन विंडो (&W)

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
mai: नवीन टैब

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
mai: गुण

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
mai: नेटवर्क फोल्डर्स (&N)

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
mai: अनुप्रयोग (&l)

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
mai: स्वतः चालू

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
mai: रद्दी

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
mai: संपादन करैबला स्थान

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
mai: स्थान बदलू

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
mai: फोल्डर प्रथम

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
mai: फाइलसभक तुलना करू...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File...
mai: फाइल ढूँढू...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
mai: टर्मिनल खोलू (&T)

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
mai: टर्मिनल खोलू (&T)

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
mai: समूहसभ मे देखाबू

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
mai: रोकू

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
mai: विवरण

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
mai: प्रतीक

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
mai: बन्न करू

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
mai: बन्न करू

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
mai: अलगाबू

[ctx: @info]
en: Details view mode
mai: विभाजित दृश्य मोड

[ctx: @info]
en: Go back
mai: पाछाँ जाउ

[ctx: @info]
en: Go forward
mai: आगाँ जाउ

[ctx: @info]
en: Searching...
mai: खोजि रहल अछि...

[ctx: @info]
en: Split view
mai: विभाजित दृश्य मोड

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
mai: सभटा फोल्डरसभ केर दृश्य गुण बदएल जएताह. की अहाँ जारी राखब चाहैत छी?

[ctx: @info:credit]
en: Aaron J. Seigo
mai: एरान जे. सीगो

[ctx: @info:credit]
en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

[ctx: @info:credit]
en: Developer
mai: डेवलपर

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
mai: दस्ताबेजीकरण

[ctx: @info:credit]
en: Holger Freyther
mai: होल्जर फ्रेदर

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Ottens
mai: केविन आटेन्स

[ctx: @info:credit]
en: Max Blazejak
mai: मैक्स ब्लेजेजाक

[ctx: @info:credit]
en: Michael Austin
mai: माइकल आस्टिन

[ctx: @info:credit]
en: Peter Penz
mai: पीटर पेन्ज

[ctx: @info:credit]
en: Rafael Fernández López
mai: राफेल फर्नांडीज लोपेज

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
mai: फोल्डरसभ केँ गिनल जाए रहल अछि: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
mai: फोल्डरः %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
mai: फोल्डर लोड कएल जाए रहल अछि...

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
mai: दस्ताबेज जकरा खोलनाइ अछि

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
mai[0]: 1 फोल्डर चयनित
mai[1]: %1 फोल्डर चयनित है

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
mai: फोल्डर बनाएल गेल

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
mai: मेटाबैक क्रिया सम्पन्न भेल

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
mai: स्थान '%1' अवैध अछि.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
mai: स्थान रिक्त अछि

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
mai: अनचिन्ह त्रुटि.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information...
mai: बाइली सूचना

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
mai: %1 मुक्त

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
mai: फिल्टर पट्टी नुकाबू

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
mai: प्रयोक्ता द्वारा अंतिम बेर ई गुणसभ मे परिवर्तन कएल गेल छल.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
mai: ई विकल्प दृश्य की शैली केँ नियंत्रित करैत अछि. वर्तमान मे समर्थित मूल्यसभ मे शामिल अछि - प्रतीक (०), विवरण (१) आओर स्तम्भ (२) दृश्य.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
mai: जखन ई विकल्प सक्षम हएताह, तखन नुकाएल फाइलसभ जहिना जे '.' सँ प्रारंभ हएबला फाइलो केँ फाइल दृश्य मे देखाओल जएताह.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
mai: जखन ई विकल्प सक्षम कएल जाइछ तँ फाइलक सामग्री केँ प्रतीक केर रूपेँ देखाओल जाइछ.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
mai: विवरण

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
mai: प्रतीक

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
mai: मनपसिन्न फान्ट

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
mai: तंत्र फान्ट

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
mai: आरोहण क्रम

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
mai: अवरोहण क्रम

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
mai: चलाएब,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
mai: वर्जित

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
mai: पढ़ब,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
mai: लिखब,

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
mai: फाइलसभ केँ छाँटबाक अनुक्रम

[ctx: @label]
en: Properties last changed
mai: अंतिम बार बदलल गेल गुण

[ctx: @label]
en: Sort files by
mai: फाइल केँ एहिना छाँटू

[ctx: @label]
en: View Mode
mai: दृश्य मोड

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
mai: छाँटल जाए रहल अछि:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
mai: दृश्य मोड:

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
mai: नुकल फाइलसभ देखाबू

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
mai: समूहसभ मे देखाबू

[ctx: @option:check]
en: Show preview
mai: पूर्वावलोकन देखाबू

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
mai: चयन मार्कर देखाबू

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
mai: टूलटिप देखाबू

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
mai: फिल्टर पट्टी देखाबू

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
mai: सभटा फोल्डरसभ

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
mai: मोजुदा फोल्डर

[ctx: @title]
en: File Manager
mai: फाइल प्रबंधक

[ctx: @title:group]
en: Navigation
mai: नेविगेशन

[ctx: @title:group]
en: Startup
mai: प्रारंभमे

[ctx: @title:group]
en: Trash
mai: रद्दी

[ctx: @title:group]
en: View Modes
mai: मोड्स देखाबू

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
mai: ई महीना केर शुरू में

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
mai: तीन सप्ताह पहिने

[ctx: @title:group Date]
en: Today
mai: आइ

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
mai: दुइ सप्ताह पहिने

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
mai: कालि

[ctx: @title:group General settings]
en: General
mai: सामान्य

[ctx: @title:group Size]
en: Big
mai: पैघ

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
mai: फोल्डरसभ

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
mai: मध्यम

[ctx: @title:group Size]
en: Small
mai: छोट

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
mai: डाल्फिन अओजार पट्टी

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
mai: स्थान पट्टी

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

[ctx: @title:menu]
en: Selection
mai: चुनाव

[ctx: @title:menu]
en: Tools
mai: अओजार

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
mai: नवीन बनाबू

[ctx: @title:tab]
en: Details
mai: विवरण

[ctx: @title:tab]
en: Icons
mai: प्रतीक

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
mai: व्यवहार

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
mai: पूर्वावलोकन

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
mai: स्थिति पट्टी

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
mai: दृश्य गुणसभ केँ लागू करू...

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
mai: पुष्टिकरण

[ctx: @title:window]
en: Folders
mai: फोल्डरसभ

[ctx: @title:window]
en: Information
mai: सूचना

[ctx: @title:window]
en: Places
mai: स्थान

[ctx: @title:window]
en: Select
mai: चुनू

[ctx: @title:window]
en: Unselect
mai: विचयनित करू

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
mai: टर्मिनल

en: Browse through archives
mai: अभिलेखसभ मे ब्राउज करू

en: C&lose Current Tab
mai: मोजुदा टैब बन्न करू (&l)

en: Default
mai: मूलभूत

en: Do not ask again
mai: फिनु नहि पूछू

en: Expandable folders
mai: पसराल जाए सकैबला फोल्डर

en: Home URL
mai: मुख्य यूआरएल

en: Icon size
mai: प्रतीक आकार

en: Location
mai: स्थान

en: Preview size
mai: पूर्वावलोकन आकार

en: Recently Closed Tabs
mai: हालमे बन्न टैब (&R)

en: Reload
mai: पुनः लोड करू

en: Rename inline
mai: इनलाइन नाम बदलू

en: Should the URL be editable for the user
mai: की यूआरएल प्रयोक्ता द्वारा संपादित कएल जाए योग्य अछि

en: Should the filter bar be shown
mai: की फिल्टर पट्टी देखाएल जएनाइ चाही

en: Should the full path be shown inside the location bar
mai: की स्थान पट्टीकेँ भीतर पूरा पथ देखाएल जएनाइ चाही

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
mai: संदर्भित मेनू मे 'एतए नकल करू' आओर  'एतए घसकाबू' प्रविष्टिसभ देखाबू

en: Show selection toggle
mai: चयन टागल देखाबू

en: Show tooltips
mai: टूलटिप देखाबू

en: Split the view into two panes
mai: दृश्य केँ दुइ फलक मे विभाजित करू

en: Use system font
mai: तंत्र फोन्ट इस्तेमाल करू

en: What
mai: की

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
mai: ई विंडो मे बहुत सारे टैब खुलल अछि, की अहाँ सच्चे बाहर होनाइ चाहैत छी?

en: play
mai: बजाउ
