engrampa 1.25.0 - en to mai translation catalogue (202 entries)

en: %s Properties
mai: %s गुण

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
mai: <i><b>नोट:</b> मोजुदा अभिलेखमे जोड़ल जाएबला फाइलकेँ गोपित करब लेल आओर मोजुदा अभिलेखसँ निकालल जाए बला फाइलकेँ विगोपित करबाक लेल ई कूटशब्द उपयोगमे लेल जएताह. जखन अभिलेख बन्न कएल जएताह तँ कूटशब्द मेटाएल देल जएताह.</i>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
mai: "%s" नामक फाइल पहिने सँ मोजुद अछि.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
mai: "%s" नाम क' फोल्डर पहिने सँ मोजुद अछि.
    
    %s

en: ARCHIVE
mai: अभिलेख

en: Actions
mai: क्रियासभ

en: Add Files
mai: फाइल जोड़ू

en: Add Folder
mai: फोल्डर जोड़ू

en: Add a Folder
mai: फोल्डर जोड़ू

en: Add a folder to the archive
mai: अभिलेखमे एकटा फोल्डर जोड़ू

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
mai: अभिलेख क' नाम पूछि कए फाइल जोड़ू आओर प्रोग्रामसँ बाहर होउ

en: Add files to an archive
mai: अभिलेखमे नवीन फाइल जोड़ू

en: Add files to the archive
mai: फाइलसभ अभिलेखमे जोड़ू

en: Add files to the specified archive and quit the program
mai: फाइलसभ निर्दिष्ट अभिलेखमे जोड़ू आओर प्रोग्रामसँ बाहर निकलू

en: Adding file:
mai: फाइल जोड़ि रहल अछि:

en: All Files
mai: सबहि फ़ाइलसभ

en: All archives
mai: सबहि अभिलेख

en: All files
mai: सबहि फ़ाइल

en: An error occurred while adding files to the archive.
mai: अभिलेखमे फाइल जोड़ैत समय एकटा त्रुटि भेल.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
mai: अभिलेखमे सँ फाइल मेटाबैत समय एकटा त्रुटि भेल.

en: An error occurred while extracting files.
mai: फाइल निकालै समय एकटा त्रुटि भेल.

en: An error occurred while loading the archive.
mai: अभिलेख लोड करैत समय एकटा त्रुटि भेल.

en: An error occurred while testing archive.
mai: अभिलेख क' परीक्षण क' दौरान एकटा त्रुटि भेल

en: Archive Manager
mai: अभिलेख प्रबंधक

en: Archive not created
mai: अभिलेख बनाओल नहि गेल

en: Archive size:
mai: अभिलेख आकारः

en: Archive type not supported.
mai: अभिलेख प्रकार समर्थित नहि.

en: C_reate
mai: बनाबू (_r)

en: Close the current archive
mai: वर्तमान अभिलेख बन्न करू

en: Command _Line Output
mai: कमांड लाइन आउटपुट (_L)

en: Command exited abnormally.
mai: कमांड अस्वाभाविक रूप सँ बाहर भेल.

en: Command not found.
mai: कमांड नहि भेटल.

en: Compression ratio:
mai: संपीडन अनुपातः

en: Content size:
mai: विषय-वस्तु आकारः

en: Contents
mai: विषय सूची

en: Copy the selection
mai: चयनित कापी करू

en: Could not add the files to the archive
mai: फाइलकेँ अभिलेखमे जोड़ि नहि सकल

en: Could not create the archive
mai: अभिलेख तैआर नहि कए सकल

en: Could not create the destination folder: %s.
mai: गंतव्य फोल्डर तैआर नहि कए सकल: %s.

en: Could not delete the old archive.
mai: पुरान अभिलेख मेटाएल नहि जाए सकल.

en: Could not display help
mai: मद्दति देखाओल नहि जाए सकल

en: Could not display the folder "%s"
mai: फोल्डर "%s" प्रदर्शित नहि कए सकल

en: Could not open "%s"
mai: "%s" केँ खोलि नहि सकल

en: Could not perform the operation
mai: क्रिया पूरा नहि कए सकल

en: Could not rename the file
mai: फाइल नाम बदैल नहि सकल

en: Could not rename the folder
mai: फोल्डर नाम नहि बदैल सकल

en: Could not save the archive "%s"
mai: अभिलेख "%s" सहेजि नहि सकल

en: Create _Archive
mai: अभिलेख तैआर करू (_A)

en: Create _Folder
mai: फोल्डर बनाबू (_F)

en: Create a new archive
mai: एकटा नवीन अभिलेख बनाबू

en: Create and modify an archive
mai: अभिलेख बनाबू आओर परिवर्धित करू

en: Create destination folder without asking confirmation
mai: गंतव्य फोल्डरक पुष्टि लेल पूछनै बिनु बनाबू

en: Cu_t
mai: काटू (_t)

en: Cut the selection
mai: चयनित काटू

en: Decompressing archive
mai: अभिलेख असंपीडित कए रहल अछि

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
mai: --add आओर --extract कमान्डमे उपयोग लेल मूलभूत फोल्डर

en: Delete
mai: मेटाबू

en: Delete the selection from the archive
mai: अभिलेख सँ चयनितकेँ मेटाबू

en: Deleting files from archive
mai: फाइलकेँ अभिलेखसँ मेटाए रहल अछि

en: Dese_lect All
mai: सबहि विचयनित करू (_l)

en: Deselect all files
mai: सबहि फाइल विचयनित करू

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
mai: गंतव्य फोल्डर मोजुद "%s" नहि अछि.
    
    की अहाँ एकरा तैआर कएनाइ चाहै छी?

en: Disable connection to session manager
mai: सत्र प्रबंधकसँ संपर्क रद करू

en: Display the Engrampa Manual
mai: फाइल रोलर मैनुअल देखाबू

en: Do not e_xtract older files
mai: पुरान फाइल नहि निकालू (_x)

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
mai: की अहाँ एहि फ़ाइलकेँ वर्तमान अभिलेखमे जोड़ब चाहैत छी अथवा एकरा नवीन अभिलेख क' रूपमे खोलनाइ चाहैत छी?

en: Do you want to create a new archive with these files?
mai: की अहाँ एहि फ़ाइलक सँग नवीन अभिलेख बनओनाइ चाहैत छी?

en: E_xclude files:
mai: फ़ाइल सामिल नहि करू: (_x)

en: Engrampa
mai: फाइल रोलर

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
mai: जे फोल्डर सांकेतिक लिंक अछि ओकरा नहि जोड़ू (_k)

en: Extract
mai: निकालू

en: Extract Here
mai: एतए निकालू

en: Extract To...
mai: एकरामे निकालू...

en: Extract archive
mai: अभिलेख निकालू

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
mai: अभिलेख गंतव्य फोल्डरमे पूछि कए निकालू आओर प्रोग्रामसँ बाहर होउ

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
mai: अभिलेख निर्दिष्ट फोल्डरमे निकालू आओर प्रोग्रामसँ बाहर होउ

en: Extract files from the archive
mai: अभिलेखमे सँ फाइल निकालू

en: Extract the selected archive
mai: चयनित अभिलेखमे निकालू

en: Extracting file:
mai: फाइल निकाएल रहल अछि:

en: Extraction not performed
mai: निकालल नहि गेल

en: FILE
mai: फाइल

en: FOLDER
mai: फोल्डर

[ctx: File]
en: Date Modified
mai: तिथि परिवर्धित

[ctx: File]
en: Location
mai: स्थान

[ctx: File]
en: Name
mai: नाम

[ctx: File]
en: Name:
mai: नाम:

[ctx: File]
en: Save
mai: सहेजू

[ctx: File]
en: Size
mai: आकार

[ctx: File]
en: Type
mai: प्रकार

en: Find:
mai: खोजू:

en: Folder
mai: फ़ोल्डर

en: Folders
mai: फ़ोल्डरसभ

en: Getting the file list
mai: फाइल सूची प्राप्त कए रहल अछि

en: Go to the home location
mai: घर स्थान पर जाउ

en: Go to the next visited location
mai: अगिला सैर कएल स्थान पर जाउ

en: Go to the previous visited location
mai: पछिला सैर कएल स्थान पर जाउ

en: Go up one level
mai: एकटा स्थान उप्पर जाउ

en: Information about the program
mai: प्रोग्रामक संबंधमे सूचना

en: Last Output
mai: अंतिम आउटपुट

en: Load Options
mai: विकल्पसभकेँ लोड करू

en: Location
mai: स्थान

en: Location:
mai: स्थानः

en: Not a launchable item
mai: चलाबैबला मद नहि अछि

en: Number of files:
mai: फाइलक सँख्याः

en: Open
mai: खोलू

en: Open _Recent
mai: हाल क' खोलू (_R)

en: Open a recently used archive
mai: हालमे प्रयुक्त अभिलेख खोलू

en: Open archive
mai: अभिलेख खोलू

en: Open selected files with an application
mai: चुनल फाइल एकटा प्रोग्राम क' सँग खोलू

en: Open the selected folder
mai: चयनित फोल्डर खोलू

en: Over_write existing files
mai: पहिनेसँ मोजुद फाइल क' उप्पर लिखू (_w)

en: Password
mai: कूटशब्द

en: Paste Selection
mai: चयन साटू

en: Paste the clipboard
mai: क्लिपबोर्डकेँ साटू

en: Please use a different name.
mai: कृप्या एकटा भिन्न नाम उपयोग करू.

en: Recompressing archive
mai: अभिलेख पुनः संपीडित कए रहल अछि

en: Reload current archive
mai: वर्तमान अभिलेख पुनः लोड करू

en: Removing file:
mai: फाइल हटाए रहल अछि:

en: Rename
mai: नाम बदलू

en: Rename the selection
mai: चयनित क' नाम बदलू

en: Replace _All
mai: सबहि बदलू (_A)

en: Reverse the list order
mai: अनुक्रम सूची उनटू

en: Sa_ve Options
mai: सहेजबाक विकल्प (_v)

en: Save As…
mai: एहि रूपमे सहेजू...

en: Save Options
mai: सहेजबाक विकल्प

en: Save the current archive with a different name
mai: वर्तमान अभिलेखकेँ एकटा भिन्न नाम सँ सहेजू

en: Select _All
mai: सबहि चुनू (_A)

en: Select all files
mai: सबहि फाइल क' चयन करू

en: Show archive properties
mai: अभिलेख गुणकेँ देखाबू

en: Show session management options
mai: सत्र प्रबंधन विकल्प देखाबू

en: Show the application's version
mai: अनुप्रयोग संस्करण देखाबू

en: Sort file list by file size
mai: फाइल सूची फाइल आकार सँ छाँटू

en: Sort file list by location
mai: स्थान क' आधार फाइल सूची छाँटू

en: Sort file list by modification time
mai: फाइल सूची परिवर्द्धण समय क' अनुसार छाँटू

en: Sort file list by name
mai: फाइल सूची नामक जना छाँटू

en: Sort file list by type
mai: फाइल सूचीकेँ प्रकार क' आधार छाँटू

en: Specify a password for this archive
mai: एहि अभिलेख लेल कूटशब्द निर्दिष्ट करू

en: Specify session management ID
mai: सत्र प्रबंधन आईडी निर्दिष्ट करू

en: Starting %s
mai: %s शुरू भ' रहल अछि

en: Stat_usbar
mai: स्थिति-पट्टी (_u)

en: Stop current operation
mai: वर्तमान काजकेँ रोकू

en: Test Result
mai: जाँच परिणाम

en: Test whether the archive contains errors
mai: जाँचू जे अभिलेखमे त्रुटि अछि

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
mai: अभिलेख पहिनेसँ मोजुद अछि. की अहाँ एकरा उप्पर लिखनाइ चाहैत छी?

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
mai: नाम "%s" अवैध अछि किएक' ई एहि संप्रतीककेँ नहि राखैत अछि: %s
    
    %s

en: Type:
mai: प्रकार:

en: View All _Files
mai: सबहि फाइल देखाबू (_F)

en: View as a F_older
mai: फोल्डर क' रूपमे देखू (_o)

en: View the main toolbar
mai: मुख्य अओजारपट्टी देखाबू

en: View the output produced by the last executed command
mai: अंतिम कार्यान्वित कमांड द्वारा उत्पादित आउटपुट देखू

en: View the statusbar
mai: स्थिति पट्टी देखाबू

en: You can't add an archive to itself.
mai: अहाँ एकटा अभिलेखकेँ ओहि अभिलेखमे नहि जोड़ि सकब.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
mai: अहाँक सँग एहि फ़ोल्डरमे अभिलेख तैआर करबाक अनुमति नहि अछि

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
mai: अहाँक पास गंतव्य फ़ोल्डरमे अभिलेख तैआर करबाक अनुमति नहि अछि.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
mai: फोल्डर "%s" मे सँ अभिलेखकेँ निकालब लेल अहाँक सङ्ग उचित अनुमतिसभ नहि अछि

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
mai: फोल्डर "%s" मे सँ फाइलकेँ पढ़ब लेल अहाँक पास उचित अनुमति नहि अछि

en: You don't have the right permissions.
mai: अहाँक पास उचित अनुमति नहि अछि.

en: You have to specify an archive name.
mai: अहाँक अभिलेख नाम निर्दिष्ट कएनाइ हाएत

en: [read only]
mai: [सिर्फ पढ़बाक योग्य]

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: _Add
mai: जोड़ू (_A)

en: _All files
mai: सबहि फाइल (_A)

en: _Archive
mai: अभिलेख (_A)

en: _Arrange Files
mai: फाइलसभ व्यवस्थित करू (_A)

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: _Copy
mai: कॉपी करू (_C)

en: _Delete
mai: मेटाबू (_D)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _Extract
mai: निकालू (_E)

en: _Files:
mai: फ़ाइलसभ (_F):

en: _Folders
mai: फोल्डर (_F)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _Include subfolders
mai: उप-फोल्डर सामिल करू (_I)

en: _Last Output
mai: अंतिम आउटपुट (_L)

en: _Load Options
mai: लोड लेल विकल्प (_L)

en: _Location:
mai: स्थान (_L):

en: _Open
mai: खोलू (_O)

en: _Overwrite
mai: मेटाए कए लिखू (_O)

en: _Password:
mai: कूटशब्द (_P):

en: _Paste
mai: साटू (_P)

en: _Properties
mai: गुण (_P)

en: _Quit
mai: बाहर (_Q)

en: _Refresh
mai: ताज़ा करू (_R)

en: _Remove
mai: हटाबू (_R)

en: _Rename
mai: नाम बदलू (_R)

en: _Replace
mai: बदलू (_R)

en: _Reversed Order
mai: उनटल अनुक्रममे (_R)

en: _Save
mai: सहेजू (_S)

en: _Selected files
mai: चयनित फाइलसभ (_S)

en: _Skip
mai: छोड़ू (_S)

en: _Stop
mai: रोकू (_S)

en: _Test Integrity
mai: अखंडता जाँचू (_T)

en: _Toolbar
mai: अओजारपट्टी (_T)

en: _Update
mai: अद्यतन करू (_U)

en: _View
mai: देखू (_V)

en: by T_ype
mai: प्रकार सँ (_y)

en: by _Location
mai: स्थान सँ (_L)

en: by _Name
mai: नाम सँ (_N)

en: by _Size
mai: आकार सँ (_S)

en: example: *.o; *.bak
mai: उदाहरण: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
mai: उदाहरण: *.txt; *.doc
