kcmkonqhtml - en to mai translation catalogue (190 entries)

en: &Black on white
mai: सफेद पर करिया (&B)

en: &Export...
mai: निर्यात करु... (&E)

en: &Fixed font:
mai: स्थिर फान्टः (&F)

en: &Foreground:
mai: अग्रभूमि: (&F)

en: &Host or domain name:
mai: होस्ट अथवा डोमेन नामः (&H)

en: &Import...
mai: आयात करु... (&I)

en: &Java
mai: जावा (&J)

en: &Java policy:
mai: जावा नीतिः (&J)

en: &Maximum completions:
mai: अधिकतम कतए भरू : (&M)

en: &Medium font size:
mai: मध्यम फोन्ट आकारः (&M)

en: &New...
mai: नया... (&N)

en: &Path to Java executable, or 'java':
mai: जावा एक्जीक्यूटेबल अथवा 'जावा' क' पथः (&P)

en: &Suppress images
mai: छवि दबाएल (&S)

en: &Use same size for all elements
mai: सभटा अवयव क' लेल एकटा आकार इस्तेमाल करू (&U)

en: &Use security manager
mai: सुरक्षा प्रबंधक इस्तेमाल करू (&U)

en: &White on black
mai: कारि पर उज्जर (&W)

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
mai: (c) 1999-2001, कान्करर डेवलपर्स

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
mai: <b>पृष्ठभूमि</b><p>विशेष मूलभूत पृष्ठभूमि चुनबाक सक्षमता एहि दरवाजे केर पाछाँ अछि.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
mai: <b>पृष्ठभूमि</b><p>ई पृष्ठभूमि रंग पाठ केर पाछाँ मूलभूत सँ प्रदर्शित हएताह. पृष्ठभूमि छवि एकरा हटाए देत.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
mai: <b>सफेद पर काला</b><p>सामान्यतः अहाँ एकरा देखैत छी.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
mai: <b>मनपसिन्न</b><p>ई विकल्प केँ मूलभूत फोन्ट क' लेल विशिष्ट रंग केँ पारिभाषित करब केर लेल चुनू.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
mai: <b>अग्रभूमि रंग</b><p>अग्रभूमि रंग ओ रंग थीक जकरामे पाठ देखाओल जाइछ.</p>

en: <b>Images</b>
mai: <b>छवि</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
mai: <b>स्टाइलशीट</b><p>देखू http://www.w3.org/Style/CSS कास्केडिंग स्टाइलशीट केर संबंध मे बाइली जानकारी केर लेल.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
mai: <b>स्टाइलशीट</b><p>ई ग्रुपबक्से क' उपयोग ई निर्धारित करब क' लेल करू जे कान्करर कओन प्रकार स्टाइलशीट प्रस्तुत करत.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
mai: <b>पृष्ठभूमि छवि प्रतिबंधित</b><p>एकर चयन करब पर कान्करर केँ पृष्ठभूमि छविसभ केँ लोड करबा सँ रोकल जएताह.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
mai: <b>छवि दबाएल</b><p>एकर चयन करब पर कान्करर केँ छविसभ केँ लोड करब सँ रोकल जएताह.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
mai: <b>डिफाल्ट स्टाइलशीटक इस्तेमाल करू</b><p>ई विकल्प क' चयन मूलभूत स्टाइलशीट क' उपयोगक लेल करू.</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
mai: <b>कारि पर उज्जर</b><p>ई अहाँक आदर्श विपरीत रंग योजना छी.</p>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
mai: <h1>कान्कररक फान्टसभ</h1>ई पृष्ठ पर अहाँ कान्फिगर कए सकैत छी जे वेब पृष्ठ प्रदर्शित करब केर लेल कान्करर कओन सँ फोन्टक उपयोग करए.

en: <p>This is the currently selected font family</p>
mai: <p>ई मोजुदा चुनल गेल फोन्ट परिवार अछि</p>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
mai: खाली पृष्ठ देखाउ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
mai: परिचय पृष्ठ देखाउ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
mai: हमर पुस्तकचिह्न देखाउ

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
mai: जखन कांकरर आरंभ होइछ (&K):

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
mai: डोनेन विशिष्ट (&m)

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
mai: डोमेन विशेष (&i)

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
mai: विविध

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
mai: फान्ट

[ctx: @title:tab]
en: General
mai: सामान्य

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
mai: स्टाइलशीट

en: A&nimations:
mai: एनिमेशन्सः (&n)

en: A&utomatically load images
mai: छवि स्वचलित लोड करू (&u)

en: Accept
mai: स्वीकारू

en: Accept all popup window requests.
mai: सभटा पापअप विंडो निवेदन स्वीकारू.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
mai: पाप अप विंडो तखन स्वीकारू जखन कडी केँ विशिष्ट माउस क्लिक अथवा कुंजीपट आपरेशन द्वारा सक्रिय कएल जाइत अछि.

en: Additional Java a&rguments:
mai: बाइली जावा आर्गुमेंट्सः (&r)

en: Allow
mai: स्वीकारू

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
mai: विलम्बित रिलोडिंग/रिडायरेक्टिंग अपने अहाँ करब दिअ'(&r)

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
mai: स्थिति पट्टी पाठ बदलब क' लेल स्क्रिप्ट केँ अनुमति दिअ'.

en: Allow scripts to change the window position.
mai: विंडो स्थिति मे बदलाव क' लेल स्क्रिप्ट केँ अनुमति दिअ'.

en: Allow scripts to change the window size.
mai: विंडो आकार मे परिवर्तन क' लेल स्क्रिप्ट केँ अनुमति दिअ'.

en: Allow scripts to focus the window.
mai: विंडो फोकस करब क' लेल स्क्रिप्ट केँ अनुमति दिअ'.

en: Ask
mai: पूछू

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
mai: जखन पसिन्न जोडल जाए रहल हुए तँ नाम तथा फोल्डर क' लेल पूछू

en: Bac&kground:
mai: पृष्ठभूमि (&k)

en: Base family:
mai: आधार परिवारः

en: Base font si&ze:
mai: बेस फोन्ट आकारः (&z)

en: Boo&kmarks
mai: पुस्तकचिन्ह (&k)

en: C&ursive font:
mai: कर्सिव फान्टः (&u)

en: Chan&ge cursor over links
mai: कडीसभ केर उप्पर संकेतक बदलू (&g)

en: Chan&ge...
mai: बदलू (&g)...

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
mai: सूची बक्सा मे सँ चुनल गेल होस्ट अथवा डोमेन पालिसी बदलब क' लेल एहि बटन पर क्लिक करू.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
mai: सूची बक्सा मे सँ चुनल गेल होस्ट अथवा डोमेन पालिसी मेटाबै क' लेल एहि बटन पर क्लिक करू.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
mai: होस्ट अथवा डोमेन विशेष पालिसी अपने भरबा क' लेल एहि बटन पर क्लिक करू.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
mai: जावा पालिसी केँ जिप फाइल मे सहेजबाक लेल एहि बटन केँ क्लिक करू. फाइल <b>java_policy.tgz</b>, अहाँक पसंदीदा स्थल पर सहेजल जाएत .

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
mai: जावा स्क्रिप्ट पालिसी केँ जिप फाइल मे सहेजबा क' लेल एहि बटन केँ क्लिक करू. फाइल <b>javascript_policy.tgz</b> अहाँक पसंदीदा स्थान पर सहेजल जएताह.

en: Colors
mai: रंग

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
mai: कतेक टैब विंडो बन्न करबा सँ पहिने पूछू (&w)

en: Cus&tom
mai: मनपसिन्न (&t)

en: Custom&ize...
mai: मनपसिन्न... (&i)

en: Daniel Molkentin
mai: डेनियल माल्केनटिन

en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

en: De&lete
mai: मेटाबू (&l)

en: Debugging
mai: डिबगिंग

en: Default encoding:
mai: डिफाल्ट एनकोडिंगः

en: Deny
mai: मना करू

en: Dirk Mueller
mai: डिर्क मुलर

en: Domain-Specific JavaScript Policies
mai: डोमेन विशेष जावास्क्रिप्ट नीति

en: Dra&w frame around not completely loaded images
mai: पूर्ण तरह सँ लोड नहि भेल छविसभ केर चारो कात एकटा फ्रेम बनाबू (&w)

en: Ena&ble JavaScript globally
mai: जावास्क्रिप्ट सक्षम करू विश्वव्यापी (&b)

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
mai: कंट्रोल कुँजी केर द्वारा सक्रियकरण कुँजी केँ सक्षम करू (&y)

en: Enable Ja&va globally
mai: जावा सक्षम करू (विश्वव्यापी)  (&v)

en: Enable debu&gger
mai: डिबगर सक्षम करू (&g)

en: Enable filters
mai: फिल्टरसभ सक्षम करू

en: Enables builtin JavaScript debugger.
mai: अंतर्निर्मित जावास्क्रिप्ट डिबगर सक्षम करू.

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
mai: जखन जावा स्क्रिप्ट कोड चलाएल जाए तखन जे त्रुटियाँ अछि, ओकरा रिपोट कएनाइ सक्षम करू.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
mai: एकरा सक्षम करब पर नेटवर्क ट्रांसपोर्ट क' लेल जेवीएम केँ केआईओ क' उपयोग करब देत अछि.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
mai: होस्ट क' नाम भरू (जहिना- www.kde.org) अथवा डोमेन, जे बिंदु सँ प्रारंभ हाएत अछि (जहिना- .kde.org अथवा .org)

en: Export...
mai: निर्यात करू...

en: Fantas&y font:
mai: फैन्टेसी फान्टः (&y)

en: Focus window:
mai: फोकस विंडोः

en: Font &size adjustment for this encoding:
mai: ई एनकोडिंग क' लेल फोन्ट आकार बदलू  (&s):

en: Font Family
mai: फाँट परिवार

en: Font Si&ze
mai: फान्ट आकारः (&z)

en: Font Size
mai: फान्ट आकार

en: Form Com&pletion
mai: फार्म भरनाइ (&p)

en: Global JavaScript Policies
mai: वैश्विक जावास्क्रिप्ट नीतिसभ

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
mai: एतए अहाँ चयनित कए सकैत अछि जे कतेक मूल्य कान्करर याद राखू फार्म फील्ड केर लेल.

en: Hide filtered images
mai: फिल्टर कएल गेल छविसभ केँ छुपाबू

en: Hide the tab bar when only one tab is open
mai: एकटा टैब खुलए पर टैब पट्टी नुकाबू

en: Home page:
mai: घर पृष्ठ:

en: Host/Domain
mai: होस्ट/डोमेन

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
mai: जँ अहाँ आभासी मशीनसभ मे विशिष्ट आर्गुमेंट पास कएनाइ चाहैत छी तँ ओकरा एतय भरू.

en: Ignore
mai: उपेक्षा

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
mai: स्थिति पट्टी पाठ बदलए बला स्क्रिप्ट केँ अनदेखा करू. वेब पृष्ठ ई<i>सोचताह</i> जे पाठ केँ बदएल देने अछि परंतु वास्तविक पाठ अप्रभावित रहताह.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
mai: विंडो आकार बदलब बला स्क्रिप्ट केँ अनदेखा करू. वेब पृष्ठ ई<i>सोचत</i> जे एकर आकार केँ बदएल दएने अछि परंतु वास्तविक विंडो आकार अप्रभावित रहताह.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
mai: विंडो फोकस करबला स्क्रिप्ट केँ अनदेखा करू. वेब पृष्ठ ई<i>सोचत</i> जे विंडो मे फोकस कए देने अछि मुदा वास्तविक फोकस आकार अप्रभावित रहताह.

en: Images
mai: बिंब

en: Import...
mai: आयात...

en: Insert
mai: जोडू

en: Java Runtime Settings
mai: जावा रन-टाइम बिन्यास

en: Java&Script
mai: जावास्क्रिप्ट (&S)

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
mai: जावास्क्रिप्ट पहुँच नियंत्रण
    पर-डोमेन पालिसीज एक्सटेंशन्स

en: JavaScript policy:
mai: जावास्क्रिप्ट नीतिः

en: Konqueror Browsing Control Module
mai: कान्करर ब्राउजिंग नियंत्रण मोड्यूल

en: Lars Knoll
mai: लार्स क्नोल

en: Leo Savernik
mai: लिओ सावरनिक

en: M&iddle click opens URL in selection
mai: चयनित पर मध्य क्लिक करबा सँ यूआरएल केँ खोलैत अछि (&i)

en: M&inimum font size:
mai: न्यूनतम फोन्ट आकारः (&i)

en: Matthias Kalle Dalheimer
mai: मेथियास काल दाल्हेमेर

en: Modify status bar text:
mai: स्थिति पट्टी पाठकेँ बदलू:

en: Mouse Beha&vior
mai: माउस व्यवहार (&v)

en: Move window:
mai: विंडो घसकाबू:

en: O&pen new tabs in the background
mai: नवीन टैब पृष्ठ-भूमि मे खोलू (&p)

en: Only on Hover
mai: सिर्फ मंडराने पर

en: Open &links in new tab instead of in new window
mai: नवीन विंडो केर बदला लिंक नवीन टैब मे खोलू (&l)

en: Open &new tab after current tab
mai: नवीन टैब मोजुदा टैब केर बाद मे खोलू (&n)

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
mai: जखन यूआरएल बाहर सँ बजाएल जाए तँ मोजुदा कान्करर टैब केर रूपेँ खोलू

en: Open new windows:
mai: नवीन विंडो खोलू:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
mai: पापअप केँ नवीन विंडो केर बदला नवीन टैब मे खोलू (&u)

en: Policy
mai: नीति

en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

en: Prompt every time a popup window is requested.
mai: जखन पापअप विंडो निवेदित अछि, हर बेर पूछू

en: Reject
mai: अस्वीकृत करू

en: Reject all popup window requests.
mai: सभटा पापअप विंडो निवेदन नकारू.

en: Remove
mai: हटाबू

en: Report &errors
mai: त्रुटिसभक रिपोट करू (&e)

en: Resize window:
mai: विंडो केँ नवीन आकार दिअ'

en: Right click goes &back in history
mai: दहिन्ना क्लिक सँ इतिहास मे पाछाँ जाउ. (&b)

en: S&erif font:
mai: सेरिफ फान्टः (&e)

en: S&mooth scrolling:
mai: आसान स्क्रालिंग (&m):

en: S&tandard font:
mai: मानक फोन्ट (&t)

en: Sa&ns serif font:
mai: सा सेरिफ फान्टः (&n)

en: Search:
mai: खोजू:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
mai: उप्पर देल होस्ट अथवा डोमेन क' लेल एकटा जावा नीति चुनू

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
mai: उप्पर देल होस्ट अथवा डोमेन क' लेल एकटा जावास्क्रिप्ट नीति चुनू

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
mai: उपयोग कएल जाएबला मूलभूत एनकोडिंग चुनू. सामान्यतः अहाँ सही रहब 'भाषा एनकोडिंग इस्तेमाल करू ' केर सँग तथा एकरा बदलनाइ आवश्यक नहि हाएत.

en: Show Only Once
mai: केवल एके बेर देखाबू

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
mai: केवल चिह्नित पसिन्न केँ पसंद अओजार पट्टी मे देखाबू

en: Smart
mai: स्मार्ट

en: Stylesheets
mai: स्टाइलशीट

en: Suppress background images
mai: पृष्ठभूमि छवि प्रतिबंधित

en: Tabbed Browsing
mai: टैब्ड ब्राउजिंग

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
mai: ई फोन्ट स्थिर चओडाइ पाठ (यानी जे असमानुपाती) प्रदर्शन क' लेल उपयोग मे अएताह.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
mai: ई फोन्ट वेब पृष्ठ मे सामान्य पाठ प्रदर्शन क' लेल उपयोग मे आएत.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
mai: ई फोन्ट ओ पाठ केर प्रदर्शन क' लेल उपयोग मे आएत जे फैंटेसी फान्ट केर रूपेँ चिह्नित अछि.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
mai: ई फोन्ट ओ पाठ केर प्रदर्शन क' लेल उपयोग मे आएत जे तिरछा केर रूपेँ चिह्नित अछि.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
mai: ई फोन्ट ओ पाठ केर प्रदर्शन क' लेल उपयोग मे आएत जे सैंस सेरिफ केर रूपेँ चिह्नित अछि.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
mai: ई फोन्ट ओ पाठ केर प्रदर्शन क' लेल उपयोग मे आएत जे सेरिफ केर रूपेँ चिह्नित अछि.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
mai: ई सापेक्षिक फोन्ट आकार कान्करर द्वारा वेब साइट देखाबै मे उपयोग मे लेल जाएत.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
mai: ई टैब पट्टी केँ केवल तखन देखैताह, जखन दुइ अथवा बेसी टैब हाएत. आनरूपेँ ई हरदम देखाइ देत.

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
mai: ई नवीन टैब केँ पृष्ठ-भूमि मे खोलैत अछि. अग्र-भूमिक बदला.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
mai: विभिन्न परिस्थितिसभ मे ई नवीन विंडो केर बदला नवीन टैब खोलताह. जहिना जे मध्य माउस बटन केर कडी अथवा फोल्डर चुननाइ.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
mai: ई नवीन टैब केँ पृष्ठ केर मोजुदा टैब केर बाद खोलताह एकर ओ अंतिम टैब केर बाद खुलत.

en: U&se accessibility stylesheet
mai: पहुँच स्टाइलशीट इस्तेमाल करू (&s)

en: Und&erline links:
mai: कडीसभ रेखांकित करू: (&e)

en: Update
mai: अद्यतन

en: Us&e default stylesheet
mai: डिफाल्ट स्टाइलशीट इस्तेमाल करू (&e)

en: Use &KIO
mai: के-आईओ इस्तेमाल करू (&K)

en: Use &user-defined stylesheet
mai: प्रयोक्ता द्वारा पारिभाषित स्टाइलशीट इस्तेमाल करू (&u)

en: Use Global
mai: वैश्विक इस्तेमाल करू

en: Use Language Encoding
mai: भाषा एनकोडिंग इस्तेमाल करू

en: Use global
mai: वैश्विक इस्तेमाल करू

en: Use same color for all text
mai: सभटा पाठ क' लेल वोही रंग इस्तेमाल करू

en: Use same family for all text
mai: सभटा पाठ क' लेल ओही फैमिली इस्तेमाल करू

en: Use setting from global policy.
mai: वैश्विक नीति सँ बिन्यास इस्तेमाल करू.

en: Waldo Bastian
mai: वाल्दो बास्तियान

en: When Efficient
mai: जखन प्रभावी होइछ

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
mai: जावास्क्रिप्ट पापअप स्वीकारू अथवा नहि केँ नवीन विंडो मे खोलू अथवा नवीन टैब मे.

en: Wynn Wilkes
mai: वाएन विल्किस

en: You must first enter a domain name.
mai: अहाँकेँ पहिने एकटा डोमेन नाम प्रविष्ट कएनाइ हाएत.

en: You must first select a policy to be changed.
mai: बदलबा क' लेल अहाँकेँ पहिने कोनो पालिसी चुनै पड़त.

en: You must first select a policy to delete.
mai: मेटाबै क' लेल अहाँक पहिने कोनो पालिसी चुनै पड़त.

[ctx: animations]
en: Disabled
mai: अक्षम

[ctx: animations]
en: Enabled
mai: सक्षम

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
mai: हरदम

[ctx: soft scrolling]
en: Never
mai: कहियो नहि

[ctx: underline]
en: Disabled
mai: अक्षम

[ctx: underline]
en: Enabled
mai: सक्षम
