konqueror - en to mai translation catalogue (190 entries)

en: &Bookmarks
mai: पुस्तचिह्न (&B)

en: &Close Active View
mai: सक्रिय दृश्य बन्न करू (&C)

en: &Close Tab
mai: टैब बन्न करू (&C)

en: &Discard Changes
mai: परिवर्तनसभ केँ फेंक दिअ'(&D)

en: &Duplicate Current Tab
mai: मोजुदा टैबक नकल बनाबू (&D)

en: &Duplicate Tab
mai: टैबक नकल (&D)

en: &Duplicate Window
mai: नकल विंडो (&D)

en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

en: &File
mai: फाइल (&F)

en: &Find File...
mai: फाइल ढूंढू....(&F)

en: &Go
mai: जाउ (&G)

en: &Help
mai: मदद (&H)

en: &New Tab
mai: नवीन टैब (&N)

en: &Open File...
mai: फाइल खोलू... (&O)

en: &Open Location
mai: स्थान खोलू (&O)

en: &Open With
mai: केर सँग खोलू (&O)

en: &Preferences...
mai: वरीयतासभ...(&P)

en: &Reload
mai: फिनु लोड करू (&R)

en: &Reload All Tabs
mai: सभटा टैब फिनु सँ लोड करू (&R)

en: &Reload Tab
mai: टैब फिनु लोड करू (&R)

en: &Remove Entry
mai: प्रविष्टि हटाबू (&R)

en: &Settings
mai: जमावट (&S)

en: &Stop
mai: रोकू (&S)

en: &Tools
mai: अओजार (&T)

en: &Up
mai: उप्पर (&U)

en: &View
mai: दृश्य (&V)

en: &Window
mai: विंडो (&W)

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
mai: <qt><b>%1</b>वैध नहि अछि</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
mai: <qt><center><b>%1</b></center><hr />अंतिम बार देखल गेल: %2<br />पहिलुक बेर देखल गेल: %3<br />एतए बेर देखल गेल: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
mai: मेटाबू

[ctx: @action:button New session]
en: New...
mai: नवीन...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
mai: नाम बदलू...

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
mai: इतिहास देखाबू

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
mai: छाँटू

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
mai: लोड कए रहल...

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
mai: तालाबन्न दृश्य फोल्डर बदएल नहि सकैत अछि. एकटा फोल्डर सँ कतेक फाइलसभ मे एक्सप्लोर करबा क' लेल 'लिंक व्यू' केर सँग इस्तेमाल करू

en: Activate Next Tab
mai: अगिला टैब सक्रिय करू

en: Activate Previous Tab
mai: पछिला टैब सक्रिय करू

en: Activate Tab %1
mai: टैब %1 सक्रिय करू

en: Add
mai: जोडू

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
mai: नवीन वेब एक्सटेंशन "%1" अहाँक पार्श्व पट्टी मे जोडू?

en: Alex Zepeda
mai: एलेक्स जेपेदा

en: Alexander Neundorf
mai: अलेक्जेंडर न्यून्दार्फ

en: Allan Sandfeld Jensen
mai: एलन सैंडफील्ड जेनसन

en: Antti Koivisto
mai: एन्टी कोनोविस्तो

en: Apple Safari Developers
mai: एपल सफारी विकासकर्ता

en: Bookmark Toolbar
mai: पसंदीदा अओजार पट्टी

en: By &Date
mai: तिथि अनुसार (&D)

en: By &Name
mai: नाम द्वारा (&N)

en: C&lear History
mai: इतिहास मेटाबू (&l)

en: C&lose Current Tab
mai: मोजुदा टैब बन्न करू (&l)

en: Canceled.
mai: रद

en: Carsten Pfeiffer
mai: कार्स्टेन फेइफर

en: Clear Location Bar
mai: स्थान पट्टी साफ करू

en: Close &Other Tabs
mai: आन टैब बन्न करू (&O)

en: Close Current Tab
mai: मोजुदा टैब बन्न करू

en: Close View
mai: नजदीकी दृश्य

en: Close the current tab
mai: मोजुदा टैब बन्न करू

en: Configure Extensions...
mai: एक्सटेंशन्स कान्फिगर करू...

en: Configure Spell Checking...
mai: वर्तनी जाँचि कान्फिगर करू...

en: Copy &Files...
mai: फाइलसभ नकल करू.... (&F)

en: Copy selected files from %1 to:
mai: %1 सँ चुनल फाइलसभक नकल एतय करू:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
mai: चुनल गए पाठ अथवा वस्तु केँ क्लिपबोर्ड पर लए जाउ

en: D&etach Tab
mai: टैब केँ अलग करू (&e)

en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

en: Dawit Alemayehu
mai: दावित अलेमायेहू

en: Detach Current Tab
mai: मोजुदा टैब केँ अलग करू

en: Developer
mai: डेवलपर

en: Developer (AdBlock filter)
mai: विकासकर्ता (एडब्लाक फिल्टर)

en: Developer (HTML rendering engine)
mai: विकासकर्ता (एचटीएमएल रेंडरिंग इंजिन)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
mai: विकासकर्ता (एचटीएमएल रेंडरिंग इंजिन, आई/ओ लाइब्रेरी)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
mai: विकासकर्ता (एचटीएमएल रेंडरिंग इंजिन, आई/ओ लाइब्रेरी, रीग्रेसन जाँचि फ्रेमवर्क)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
mai: विकासकर्ता (एचटीएमएल रेंडरिंग इंजिन, जावास्क्रिप्ट)

en: Developer (I/O library)
mai: विकासकर्ता (आई/ओ लाइब्रेरी)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
mai: डेवलपर ()

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
mai: विकासकर्ता (जावा२ सुरक्षा प्रबंधन समर्थन,
     आओर आन प्रमुख सुधार आ ऐप्लेट समर्थन)

en: Developer (Java applet support)
mai: विकासकर्ता (जावा ऐप्लेट समर्थन)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
mai: विकासकर्ता (जावा ऐप्लेट आओर आन अंतर्निर्मित वस्तुएँ)

en: Developer (JavaScript)
mai: विकासकर्ता (जावास्क्रिप्ट)

en: Developer (List views)
mai: विकासकर्ता (सूची दृश्य)

en: Developer (List views, I/O library)
mai: विकासकर्ता (सूची दृश्य, आई/ओ लाइब्रेरी)

en: Developer (Netscape plugin support)
mai: विकासकर्ता (नेटस्केप प्लगइन समर्थन)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
mai: विकासकर्ता ( एसएसएल, नेटस्केप प्लगइन्स)

en: Developer (framework)
mai: विकासकर्ता (फ्रेमवर्क)

en: Developer (framework, parts)
mai: विकासकर्ता (फ्रेमवर्क, भाग)

en: Developer (misc stuff)
mai: विकासकर्ता (विविध सामग्री)

en: Developer (navigation panel framework)
mai: विकासकर्ता (नेविगेशन फलक फ्रेमवर्क)

en: Dima Rogozin
mai: दिमा रोगोजिन

en: Dirk Mueller
mai: डिर्क मुलर

en: Do Not Add
mai: जोडू नहि

en: Do you really want to clear the entire history?
mai: की अहाँ समग्र इतिहास साफ कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to close all other tabs?
mai: की अहाँ सच्चे आन सबहि टैब बन्न कएनाइ चाहैत छी?

en: Dump Debug Info
mai: डिबग जानकारी डम्प करू

en: Eduardo Robles Elvira
mai: एडयूर्डो रोब्लस एल्विरा

en: Enter the parent folder
mai: पेरेन्ट फोल्डर मे जाउ

en: Extensions
mai: विस्तार

en: Extra Toolbar
mai: बाइली अओजार पट्टी

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
mai: ओ यूआरएल क' लेल जे फाइलसभ क' लेल इंगित करैत अछि, डिरेक्ट्री खोलैत अछि आओर फाइल चुनैत अछि, वास्तविक फाइल केँ खोलबाक बदला.

en: George Staikos
mai: जार्ज स्टायकास

en: Germain Garand
mai: जरमैन जेरांद

en: Go
mai: जाउ

en: Graphics/icons
mai: ग्राफिक्स / प्रतीक

en: Harri Porten
mai: हैरी पोर्तेन

en: Home
mai: घर

en: Home Folder
mai: घर फोल्डर

en: Home Page
mai: पहिल पन्ना

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
mai: जँ ई विकल्प चेक कएल जाइछ तँ जखन अहाँ कोनो फोल्डर खोलम तँ बजाए ओ विंडो मे फोल्डरक सामग्री केँ देखाबैक, कान्करर एकटा नवीन विंडो मे खुलताह.

en: Ivor Hewitt
mai: आइवर हेविट

en: Joseph Wenninger
mai: जोसफ वेननिंगर

en: KFM author
mai: केएफएम लेखक

en: Kon&queror Introduction
mai: कान्करर परिचय (&q)

en: Konqueror
mai: कोन्करर

en: Koos Vriezen
mai: कूस व्रिजेन

en: L&ocation:
mai: स्थानः (&o)

en: Lars Knoll
mai: लार्स क्नोल

en: Leo Savernik
mai: लिओ सावरनिक

en: Local
mai: स्थानीय

en: Location Bar
mai: स्थान पट्टी

en: Location Toolbar
mai: स्थान अओजार पट्टी

en: Location to open
mai: स्थान जकरा खोलनाइ अछि

en: Lock to Current Location
mai: मोजुदा स्थान तालाबन्न करू

en: Lubos Lunak
mai: लुबास लुनाक

en: M&ove Files...
mai: फाइलसभ घसकाबू...(&o)

en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: Manage...
mai: प्रबंधित करू...

en: Matt Koss
mai: मैट कास

en: Matthias Welk
mai: मैथियास वेल्क

en: Michael Brade
mai: माइकल ब्रेद

en: Michael Reiher
mai: माइकल रेहर

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
mai: ई यूआरएल मे उपयोग क' लेल माइम प्रकार, (जहिना text/html अथवा inode/directory)

en: Miscellaneous
mai: विविध

en: Move Tab Left
mai: टैब केँ बम्माँ घसकाबू

en: Move Tab Right
mai: टैब केँ दहिन्ना घसकाबू

en: Move backwards one step in the browsing history
mai: ब्राउजिंग इतिहास मे एकटा स्तर पीछे घसकाबैत अछि

en: Move forward one step in the browsing history
mai: ब्राउजिंग इतिहास मे एकटा स्तर आगाँ घसकू

en: Move selected files from %1 to:
mai: %1 सँ चुनल गेल फाइलसभ एतय घसकाबू:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
mai: चुनल गेल पाठ अथवा वस्तु केँ क्लिपबोर्ड पर लए जाउ

en: New &Window
mai: नया विंडो (&W)

en: Open a new tab
mai: नवीन टैब खोलू

en: Open in &New Tab
mai: नवीन टैब मे खोलू (&N)

en: Open in New &Window
mai: नवीन विंडोमे खोलू (&W)

en: Open in New Tab
mai: नवीन टैब मे खोलू

en: Open in T&his Window
mai: ई विंडो मे खोलू (&h)

en: Open the document in a new tab
mai: दस्ताबेज नवीन टैब मे खोलू

en: Open the document in a new window
mai: दस्ताबेज नवीन विंडो मे खोलू

en: Open the document in current window
mai: दस्ताबेज केँ वर्तमान दृश्य मे खोलू

en: Open with %1
mai: %1 केर सँग खोलू

en: Other Tabs
mai: आन टैब

en: Paste the clipboard contents
mai: क्लिपबोर्ड केर वस्तुसभ केँ साटू

en: Peter Kelly
mai: पीटर केली

en: Print the current document
mai: मोजुदा दस्ताबेज छापू

en: Reload all currently displayed document in tabs
mai: मोजुदा सबहि प्रदर्शित दस्ताबेज केँ फिनु सँ लोड करू

en: Reload the currently displayed document
mai: मोजुदा प्रदर्शित दस्ताबेज केँ फिनु सँ लोड करू

en: Resend
mai: फिनु भेजू

en: Richard Moore
mai: रिचर्ड मूर

en: S&end File...
mai: फाइल भेजू....(&e)

en: Save As...
mai: एहन सहेजू...

en: Send &Link Address...
mai: लिंक पता भेजू... (&L)

en: Session to open
mai: खोलबाक लेल सत्र

en: Sessions
mai: सत्र

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
mai: दृश्य केँ 'लिंक्ड' कए तरह नियत करैत अछि. लिंक्ड दृश्य फोल्डर मे भेल परिवर्तनसभ केँ जे आन लिंक्ड दृश्य मे होइछ, क' अनुसरण करैत अछि.

en: Show %1
mai: %1 देखाबू

en: Simon Hausmann
mai: साइमन हाउसमेन

en: Split View &Left/Right
mai: विभाजित दृश्य बम्माँ / दहिन्ना (&L)

en: Split View &Top/Bottom
mai: विभाजित दृश्य उप्पर / नीच्चाँ (&T)

en: Stalled
mai: रुकल भेल

en: Stefan Schimanski
mai: स्टीफन शिमांस्की

en: Stephan Binner
mai: स्टीफन बिनर

en: Stephan Kulow
mai: स्टीफन कुलोव

en: Stop loading the document
mai: दस्ताबेज लोड कएनाइ रोकू

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
mai: जे पृष्ठ अहाँ देखबाक कोसिस कए रहल अछि ओ पोस्ट कएल फार्म डाटा क' परिणाम अछि. जँ अहाँ डाटा फिनु भेजब, जे काज (जहिना खोज अथवा आनलाइन खरीदारी) ई कएने अछि. ओ दोहराएत.

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
mai: प्रतीत होइछ जे ओतए कान्फिगरेशन त्रुटि अछि. अहाँ कान्करर केँ %1 केर सँग सम्बद्ध कएने छी. पर ई एहि प्रकारक फाइलसभ केँ संभाल नहि सकैत अछि.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
mai: मोड्यूल लोड करब मे त्रुटि भेल %1.
    निदान अछि:
    %2

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
mai: ई पृष्ठ मे ओ परिवर्तन अछि जे जमा नहि कएल गेल अछि.
    पृष्ठ केँ फिनु सँ लोड करब सँ ई परिवर्तन मेट जएताह.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
mai: ई टैब मे ओ परिवर्तन अछि जे जमा नहि कएल गेल अछि.
    आन टैब केँ बन्न करब सँ ई परिवर्तन मेट जाएत.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
mai: ई टैब मे ओ परिवर्तन अछि जे जमा नहि कएल गेल अछि.
    टैब केँ बन्न करब सँ ई परिवर्तन मेट जाएत.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
mai: ई टैब मे ओ परिवर्तन अछि जे जमा नहि कएल गेल अछि.
    विंडो केँ बन्न करबा सँ ई परिवर्तन मेट जाएत.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
mai: ई टैब मे ओ परिवर्तन अछि जे जमा नहि कएल गेल अछि.
    टैब केँ अलग करबा सँ ई परिवर्तन मेट जाएत.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
mai: ई टैब मे ओ परिवर्तन अछि जे जमा नहि कएल गेल अछि.
    टैब केँ फिनु लोड करब सँ ई परिवर्तन मेट जाएत.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
mai: ई दृश्य मे ओ परिवर्तन अछि जे जमा नहि कएल गेल अछि.
    दृश्य केँ बदलब सँ ई परिवर्तन मेट जाएत.

en: Tobias Anton
mai: टोबियास एन्टोन

en: Torben Weis
mai: टारबेन वेइस

en: Torsten Rahn
mai: तार्स्तेन रान

en: Waldo Bastian
mai: वाल्दो बास्तियान

en: Web browser, file manager and document viewer.
mai: वेब ब्राउजर, फाइल प्रबंधक आओर दस्ताबेज प्रदर्शक

en: Wynn Wilkes
mai: वाएन विल्किस

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
mai: ई विंडो मे बहुत सारे टैब खुलल अछि, की अहाँ सच्चे बाहर होनाइ चाहैत छी?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
mai: अहाँक साइडबार फंक्शनल नहि अछि अथवा उपलब्ध नहि अछि. एकटा नवीन प्रविष्टि जोडी नहि जाए सकैत अछि.

en: Zack Rusin
mai: जेक रुसिन

en: no name
mai: कोनो नाम नहि
