katepart4 - en to mai translation catalogue (430 entries)

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
mai: "मूलभूत शैली इस्तेमाल करू" स्वचलित अनसेट हाएत जखन अहाँ कोनो शैली गुण बदलब

en: % of View Width
mai: % दृश्य चओड़ाइ कए

en: &Always On
mai: हमेशा चालू (&A)

en: &Background
mai: पृष्ठभूमि (&B)

en: &Background Color...
mai: पृष्ठभूमि रंग... (&B)

en: &Bold
mai: गाढ़ा (&B)

en: &Bookmarks
mai: पुस्तचिह्न (&B)

en: &Clean Indentation
mai: हाशिए साफ करू (&C)

en: &Code Folding
mai: कोड फोल्डिंग (&C)

en: &Configure Editor...
mai: संपादक बिन्यस्त करू... (&C)

en: &Delete
mai: मेटाबू (&D)

en: &Dynamic Word Wrap
mai: गतिशील वर्ड रैप (&D)

en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

en: &Encoding:
mai: एनकोडिंग: (&E)

en: &End of Line
mai: पंक्ति क' अंत (&E)

en: &File
mai: फाइल (&F)

en: &Filetype:
mai: फाइल-प्रकार: (&F)

en: &Format:
mai: फॉर्मेट: (&F)

en: &Highlighting
mai: आलोकित करू (&H)

en: &Highlighting:
mai: आलोकन: (&H)

en: &Ignore
mai: अनदेखा करू (&I)

en: &Indent
mai: हाशिया (&I)

en: &Indentation
mai: हाशिया (&I)

en: &Italic
mai: तिरछा (&I)

en: &Local files
mai: स्थानीय फाइल (&L)

en: &Margin:
mai: हाशिया: (&M)

en: &Mode
mai: मोड (&M)

en: &Name:
mai: नाम (&N):

en: &New
mai: नवीन (&N)

en: &Next: %1 - "%2"
mai: अगिला: %1 - "%2" (&N)

en: &Off
mai: बन्न  (&O)

en: &PageUp/PageDown moves cursor
mai: पेज-अप/पेज-डाउन माउस संकेतक केँ घसकाबू (&P)

en: &Previous: %1 - "%2"
mai: पछिला: %1 - "%2" (&P)

en: &Read Only Mode
mai: केवल पढ़बा लेल मोड (&R)

en: &Remote files
mai: रिमोट फाइल (&R)

en: &Replace
mai: बदलू (R)

en: &Section:
mai: खण्ड: (&S)

en: &Selected Color...
mai: चुनल गेल रंग (&S)

en: &Settings
mai: जमावट (&S)

en: &Tools
mai: अओजार (&T)

en: &Underline
mai: रेखांकित करु (&U)

en: &Unindent
mai: हाशिया हटाबू (&U)

en: &Variables:
mai: चर: (&V)

en: &View
mai: दृश्य (&V)

en: (Selection of)
mai: (क' चयन)

en: <Unchanged>
mai: <अपरिवर्तित>

en: <a> through <b> occurrences
mai: मोजुदगी सँ <a> भ' कए <b>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
mai: <p>पृष्ठ पादिका क' फार्मेट. निम्न टैग्स समर्थित छी:</p>

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
mai: <p>पृष्ठ शीर्षिका क' फार्मेट. निम्न टैग्स समर्थित छी:</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
mai: <p>जँ सक्षम कएल जाइत अछि. एकटा बाक्स जहिना जे नीच्चाँ गुणमे पारिभाषित अछि हर पृष्ठ केर विषयवस्तु मे बनाए देल जएताह. शीर्षिका आओर पादिका विषयवस्तु सँ एकटा पंक्ति सँ अलग कएल गेल हाएत</p>

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
mai: <p>जँ सक्षम कएल जाइत अछि. पंक्ति क्रमांक पृष्ठ केर बम्माँ बाजूमे मुद्रित हाएत.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
mai: <p>मोजुदा सक्रिय पंक्ति क' पृष्ठभूमि रंग नियत करू, एकर अर्थ अछि. ओ पंक्ति जतए अहाँक संकेतक स्थित अछि.</p>

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
mai: <p>संपादन क्षेत्र केर पृष्ठभूमि रंग नियत करू.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
mai: <p>कोष्ठक मेचिंग रंग नियत करू. एकर अर्थ अछि जँ अहाँ संकेतक एतय राखत <b>(</b>, मेचिंग <b>)</b> एहि रंग सँ उभर जएताह.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
mai: <p>वर्ड रैप रिलेटेड निशान केर रंग नियत करू:</p><dl><dt>स्थिर वर्ड रैप</dt><dd>एकटा खड़ी पंक्ति दर्शाती अछि जे स्तम्भ जतए पाठ रैप हए छी</dd><dt>गतिशील वर्ड रैप</dt><dd>विज़ुअली रैप्ड पंक्तिसभ केर बम्माँ एकटा तीर देखाइ देत</dd></dl>

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
mai: चेतावनी

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
mai: बेस-N पूर्णांक

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
mai: संप्रतीक

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
mai: टिप्पणी

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
mai: डाटा प्रकार

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
mai: दशमलव/मान

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
mai: तैरत बिंदु

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
mai: फंक्शन

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
mai: बीजशब्द

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
mai: सामान्य

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
mai: आन

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
mai: क्षेत्र चिन्हक

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
mai: स्ट्रिंग

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
mai: संदर्भ

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
mai: पृष्ठभूमि

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
mai: चुनल पृष्ठभूमि

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
mai: सामान्य

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
mai: चुनल

en: Active Breakpoint
mai: सक्रिय ब्रेकपाइन्ट

en: Add...
mai: जोड़ू...

en: Advanced
mai: उन्नत

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
mai: सभटा लोकनि जे सहयोग कएलक आओर हम उल्लेख कएनाइ भूल गेलए

en: Always
mai: हरदम

en: Always On
mai: हमेशा चालू

en: Anders Lund
mai: ऑन्देर्स लुंद

en: Andreas Kling
mai: आंद्रेयास क्लिंग

en: Appearance
mai: प्रकटन

en: Argument-hints
mai: आर्गुमेंट-हिंट्स

en: Auto Completion
mai: स्वतः पूर्णता

[ctx: Autoindent mode]
en: None
mai: किछु नहि

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
mai: सामान्य

en: Available Commands
mai: मोजुद कमांडसभ

en: Bac&kground
mai: पृष्ठभूमि (&k)

en: Backslash
mai: बैकस्लैश

en: Backspace
mai: बैकस्पेस

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
mai: गलत आर्गुमेंट '%1'. उपयोग: %2 on|off|1|0|true|false

en: Begin lowercase conversion
mai: लोअरकेस रूपांतरण चालू करू

en: Begin uppercase conversion
mai: अपरकेस रूपांतरण चालू करू

en: Beginning of line
mai: पंक्ति क' आरंभ

en: Best matches
mai: सर्वोत्तम मिलान

en: Bl&ock Selection Mode
mai: ब्लाक चयन मोड (&o)

en: Bookmark
mai: पुस्तचिन्ह

en: Borders
mai: किनार

en: Box Properties
mai: बक्सा गुण

en: C&omment
mai: कमेंट (&o)

en: Capitalize
mai: केपिटलाइज़

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
mai: चयन केँ, अथवा जँ कोनो पाठ चुनल नहि गेल अछि तँ संकेतक अंदर केर शब्द केँ केपिटल मे बदलू.

en: Carsten Niehaus
mai: कार्सटन निहाउस

en: Carsten Pfeiffer
mai: कार्स्टेन फेइफर

en: Charles Samuels
mai: चार्ल्स सेमुएल्स

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
mai: चुनू जे कखन गतिशील वर्ड व्रेब सूचक दिखैछ

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
mai: चुनू जे कखन गतिशील पाठ लपेट सूचक देखाइ देत अछि

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
mai: चुनू जे अहाँ जे पाठ टाइप कएने अछि ओ शामिल कएल जाए अथवा मोजुदा पाठ केर उप्पर मेटाकए लिखल जाए.

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
mai: जखन अहाँ दस्ताबेज सहेजब, चुनू जे कओन सी आखिर पंक्ति उपयोग कएल जाएत

en: Chris Ross
mai: क्रिस रॉस

en: Christian Gebauer
mai: क्रिश्चियन गेबे

en: Christoph Cullmann
mai: क्रिस्टोफ कलमान

en: Clear &All Bookmarks
mai: सभटा पसिन्न साफ करू (&A)

en: Close Document
mai: दस्तावेज बन्न करू

en: Close Nevertheless
mai: कहिनो बन्न करू

en: Co&lor:
mai: रंग: (&l)

en: Colors
mai: रँग

en: Colors:
mai: रंगः

en: Column must be at least 1.
mai: स्तम्भ कम सँ कम 1 होनाइ चाही

en: Command
mai: कमांड

en: Command "%1" failed.
mai: कमांड "%1" असफल.

en: Command not found: %1
mai: कमांड: %1 नहि मिला.

en: Configure
mai: बिन्यस्त करू

en: Configure various aspects of this editor.
mai: ई संपादक केर विविध पहलू बिन्यस्त करू

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
mai: चयन केँ, अथवा जँ कोनो पाठ चुनल नहि गेल अछि तँ संकेतक केर दाँए तरफ केर अक्षर केँ लोअरकेस मे बदलू.

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
mai: चयन केँ, अथवा जँ कोनो पाठ चुनल नहि गेल अछि तँ संकेतक केर दहिन्ना तरफ केर अक्षर केँ अपरकेस मे बदलू.

en: Copy as &HTML
mai: एचटीएमएल रूपेँ नकल करू... (&H)

en: Core Developer
mai: कोर डेवलपर

en: Could not access view
mai: दृश्य पर पहुँच नहि सकैत अछि

en: Create a new file type.
mai: नवीन फाइल प्रकार तैआर करू

en: Cristi Dumitrescu
mai: क्रिस्टी दुमित्रेस्कू

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
mai: चुनल गेल पाठ काटू आओर एकरा क्लिपबोर्ड मे लाए जाउ

en: DOS/Windows
mai: डॉस/विंडोज़

en: Daniel Naber
mai: डेनियल नेबर

en: Default indentation mode:
mai: मूलभूत इंडेटेशन मोड:

en: Delete Line
mai: पंक्ति मेटाबू

en: Delete Next Character
mai: अगिला अक्षर मेटाबू

en: Delete Word Left
mai: बम्माँ शब्द मेटाबू

en: Delete Word Right
mai: दहिन्ना शब्द मेटाबू

en: Delete the current file type.
mai: वर्तमान फाइल प्रकार मेटाबू.

en: Developer
mai: डेवलपर

en: Diff Output
mai: डिफ आउटपुट

en: Digit
mai: डिजिट

en: Disabled
mai: अक्षम

en: Disabled Breakpoint
mai: अक्षम ब्रेकपाइन्ट

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
mai: की अहाँ वास्तव मे एहि फाइल केँ बन्न कएनाइ चाहब?  डाटा नुकसान भए सकैत अछि.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
mai: की अहाँ वास्तव मे एहि फाइल केँ सहेजबाक लेल चाहैत छी? अहाँक खुलल फाइल आओर डिस्क क' फाइल दुनू बदलत. ओतए किछु डाटा नुकसान भए सकैत अछि.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
mai: की अहाँ सच्चे एहि अपरिवर्धित फाइल केँ सहेजबाक लेल चाहब? डिस्क मे फाइल केर बदलल गेल डाटा केँ मेटाकए अहाँ लिखि देब

en: Dominik Haumann
mai: डोमिनिक हाउमेन

en: Draw &boxes
mai: पेटी बनाबू (&b)

en: Draw bac&kground color
mai: पृष्ठभूमि रंग बनाबू (&k)

en: Dynamic Word Wrap Indicators
mai: गतिशील वर्ड रैप सूचकसभ (जँ लागू अछि)

en: E&ncoding
mai: एनकोडिंग (&n)

en: E&nd of line:
mai: पंक्ति क' अंत: (&n)

en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
mai: हर नवीन  मनपसिन्न  तल पर जोड़ल जाएत, एहि बात सँ स्वतन्त्र जे वे दस्ताबेज मे कतए राखल जाए रहल अछि.

en: Editing
mai: संपादन

en: Editing Options
mai: संपादन विकल्प

en: Embeddable editor component
mai: एम्बेडेड संपादक अवयव

en: End case conversion
mai: केस रूपांतरण बन्न करू

en: End of line
mai: पंक्ति क' अंत

en: Enlarge Font
mai: फौन्ट पैघ करू

en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
mai: बैकअप फाइल नाम मे पहिने जोड़ने क' लेल प्रत्यय भरू

en: Enter the suffix to append to the backup file names.
mai: बैकअप फाइल नाम मे बाद मे जोड़ने क' लेल प्रत्यय भरू

en: Error
mai: त्रुटि

en: Error Creating Diff
mai: डिफ बनाबै मे त्रुटि

en: Execution
mai: चलैनाइ

en: Export File as HTML
mai: फाइल केँ एचटीएमएल केर रूपेँ निर्यात करू

en: F&ind:
mai: खोजू (&i):

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
mai: आर्गुमेंट केँ '%1' पूर्णांक मे बदलब मे असफल

en: Failed to create backup copy.
mai: बैकअप प्रतिलिपि बनाबै मे असफल.

en: File Format
mai: फाइल फार्मेट

en: File Opening & Saving
mai: फाइल खोलनाइ आ सहेजनाइ

en: File e&xtensions:
mai: फाइल एक्सटेंशन्स: (&x)

en: Find Selected
mai: चुनल गेल खोजू

en: Find Selected Backwards
mai: चुनल गेल केँ पाछाँसँ खोजू

en: Finds next occurrence of selected text.
mai: चुनलका पाठक अगिला उपस्थिति केँ खोजू

en: Finds previous occurrence of selected text.
mai: खोज वाक्यांशक पछिलका उपस्थिति देखू

en: Follow &Line Numbers
mai: पंक्ति क्रमांक केँ अनुसरण करू (&L)

en: Follow Line Numbers
mai: पंक्ति क्रमांक अनुसरण करू

en: Footer Properties
mai: पादिका गुण

en: For&mat:
mai: फॉर्मेट: (&m)

en: Foreground:
mai: अग्रभूमि:

en: Former Core Developer
mai: पूर्व कोर डेवलपर

en: General
mai: सामान्य

en: Glen Parker
mai: ग्लेन पार्कर

en: Go to the next bookmark.
mai: अगिला  मनपसिन्न  पर जाउ

en: Go to the previous bookmark.
mai: पछिलका  मनपसिन्न  पर जाउ

en: Group, capturing
mai: समूह, कैप्चरिंग

en: Group, non-capturing
mai: समूह, बिनु कैप्चरिंग

en: H&ighlight:
mai: आलोकित करू: (&i)

en: Hamish Rodda
mai: हामिश रोदा

en: Hea&der && Footer
mai: शीर्षिका आ पादिका (&d)

en: Header Properties
mai: शीर्षिका गुण

en: Header/footer font:
mai: शीर्षिका/पादिका फौन्ट:

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
mai: एतए अहाँ चुनि सकैत छी जे मोजुदा दस्ताबेज कओन प्रकारे आलोकित कएल जाए

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
mai: हेक्स संप्रतीक 0000 से FFFF (2^16-1)

en: Highlighting Text Styles
mai: पाठ शैलियाँ आलोकित कए रहल अछि

en: Highlighting for Ferite
mai: फेराइट क' लेल आलोकित करू

en: Highlighting for ILERPG
mai: ILERPG क' लेल आलोकित करू

en: Highlighting for LaTeX
mai: लेटेक्स क' लेल आलोकित करू

en: Highlighting for Lua
mai: Lua कए लेल आलोकन

en: Highlighting for Makefiles, Python
mai: मेकफाइल्स, पायथन क' लेल आलोकित करू

en: Highlighting for Python
mai: पायथन क' लेल आलोकित करू

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
mai: आरपीएम स्पेक फाइल, पर्ल, डिफ़ आओर मोर क' लेल आलोकित करू

en: Highlighting for SQL
mai: एसक्यूएल क' लेल आलोकित करू

en: Highlighting for Scheme
mai: योजना क' लेल आलोकित करू

en: Highlighting for VHDL
mai: वीएचडीएल क' लेल आलोकित करू

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
mai: जँ पंक्ति मे  मनपसिन्न  नहि अछि. तँ एकटा जोड़ू, आन रूपेँ एकरा हटाबू.

en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
mai: जँ वर्ड रैप विकल्प चुनल गेल अछि ई प्रविष्टि निर्धारित करैत अछि (अक्षरसभ मे) जे संपादक कओन नमाइ पर स्वयं एकटा नवीन पंक्ति प्रारंभ करताह.

en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
mai: जँ ई विकल्प चुनल जाइत अछि. हर नवीन दृश्य बम्माँ हाथ तरफ पंक्ति क्रमांक देखाएत.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
mai: जँ अहाँ मोजुदा दस्ताबेज केर भीतर किछु चुनैनि अछि. ई आगाँ चुनल नहि जाएत.

en: Indentation
mai: इंडेन्टेशन

en: Indentation Actions
mai: हासियाक काज

en: Indentation Properties
mai: हासियाक गुण

en: Insert Smart Newline
mai: नीक न्यूलाइन घुसाबू

en: Invoke Code Completion
mai: कोड पूर्णता आनू

en: Jan Fritz
mai: जान फ्रित्ज़

en: John Firebaugh
mai: जान फायरबाग

en: Join Lines
mai: पंक्तिसभमे सामिल होउ

en: Joseph Wenninger
mai: जोसफ वेननिंगर

en: Jump to next match
mai: अगिला मेल-खाएत पाठ मे जाउ

en: Jump to previous match
mai: पिछले मेल-खाएत पाठ मे जाउ

en: KWrite Undo History, Kspell integration
mai: के-राइट अनडू इतिहास, के-स्पेल इंटीग्रेशन

en: KWrite XML Syntax highlighting support
mai: के-राइट एक्सएमएल सिंटेक्स हाइलाइटिंग आधार

en: KWrite port to KParts
mai: के-राइट पोर्ट टू के-पार्ट्स

en: Kate Part
mai: के-एटीई पार्ट

en: Kate Styles
mai: के-एटीई शैलीसभ

en: L&ayout
mai: बिन्यास (&a)

en: Lets you select a location and save the file again.
mai: अहाँक एकटा स्थान चुनू आओर फाइलकेँ फिनु सँ सहेजू

en: Line break
mai: पंक्ति ब्रेक

en: Lock/unlock the document for writing
mai: दस्ताबेज केँ लिखबा क' लेल ताला लगाबू/खोलू

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
mai: पाठ केर एकटा खण्ड अथवा रेगुलर एक्सप्रेशन क' उपस्थिति देखू आओर परिणाम केँ देल गेल पाठ सँ बदलू.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
mai: पाठ केर एकटा खण्ड अथवा रेगुलर एक्सप्रेशन कुंजीक प्रथम उपस्थिति देखू

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
mai: खोज वाक्यांशक अगिलका उपस्थिति देखू

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
mai: खोज वाक्यांशक पछिलका उपस्थिति देखू

en: Lowercase
mai: लोअरकेस

en: MIME &types:
mai: माइम प्रकार: (&t)

en: Macintosh
mai: मैकिंटोश

en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: Maintainer
mai: अनुरक्षक

en: Mark Type %1
mai: मार्क टाइप %1

en: Matt Newell
mai: मैट न्यूवेल

en: Matteo Merli
mai: मेतियो मेरली

en: Michael Bartl
mai: माइकल बार्तेल

en: Michael Koch
mai: माइकल कोच

en: Michael McCallum
mai: माइकल मॅककालम

en: Misc
mai: विविध

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
mai: छूटल आर्गुमेंट. उपयोग: %1 <value>

en: Move Word Left
mai: शब्द बम्माँ घसकाबू

en: Move Word Right
mai: शब्द दहिन्ना घसकाबू

en: Move to Beginning of Document
mai: दस्ताबेज केर प्रारंभ मे जाउ

en: Move to Beginning of Line
mai: पंक्ति केर प्रारंभ मे जाउ

en: Move to Bottom of View
mai: दृश्य केर तल मे जाउ

en: Move to End of Document
mai: दस्ताबेज केर अंत मे जाउ

en: Move to End of Line
mai: पंक्ति केर अंत मे जाउ

en: Move to Next Line
mai: अगिला पंक्ति पर जाएं

en: Move to Previous Line
mai: पछिलका पंक्ति पर जाउ

en: Move to Top of View
mai: दृश्य केर शीर्ष मे जाउ

en: Negative lookahead
mai: उनटा आगाँदेखू

en: Negative set of characters
mai: अक्षरसभ केर ऋण समूह

en: New Filetype
mai: नवीन फाइलक प्रकार

en: Next Bookmark
mai: अगिला  मनपसिन्न

en: Nick Roux
mai: निक रॉक्स

en: No Backup Suffix or Prefix
mai: कोनो बैकअप प्रत्यय अथवा उपसर्ग नहि

en: No help for '%1'
mai: '%1' क' लेल कोनो मद्दति नहि

en: No such command <b>%1</b>
mai: एहन कोनो कमांड नहि: <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
mai: एहन कोनो कमांड नहि: "%1"

en: No such highlighting '%1'
mai: एहन कोनो हाइलाइट नहि '%1'

en: No such mode '%1'
mai: एहन कोनो मोड '%1' नहि

en: Non-digit
mai: नान-डिजिट

en: Non-word character
mai: नॉन-वर्ड अक्षर

en: Normal &Color...
mai: सामान्य रंग (&C)

en: Not found
mai: नहि भेटल

en: Not word boundary
mai: नॉट शब्द सीमा

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
mai: ओक्टल संप्रतीक 000 सँ 377 (2^8-1)

en: Off
mai: बन्न

en: One or more occurrences
mai: एकटा अथवा बेसी मोजुदगी

en: Open/Save
mai: खोलू/सहेजू

en: Or
mai: अथवा

en: Overwr&ite Mode
mai: मेटाकए लिखल मोड (&i)

en: P&riority:
mai: प्राथमिकता: (&r)

en: PHP Keyword/Datatype list
mai: PHP कीवर्ड/डाटाटाइप सूची

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
mai: पछिलका नकल अथवा काटल क्लिपबोर्ड वस्तु साटू

en: Patches and more
mai: पैचसभ आओर बहुत कुछ

en: Per Wigren
mai: पर विग्रेन

en: Possible Data Loss
mai: संभावित डाटा नुकसान

en: Pr&int header
mai: शीर्षिका छापू (&i)

en: Previous Bookmark
mai: पछिला  मनपसिन्न

en: Pri&nt footer
mai: पादिका छापू (&n)

en: Print &legend
mai: लिजेंड छापू (&l)

en: Print line &numbers
mai: प्रिंट लाइन संख्या (&n)

en: Print the current document.
mai: मोजुदा दस्ताबेज छापू

en: Properties
mai: गुण

en: Properties of %1
mai:  %1 केर गुण

en: Reached Breakpoint
mai: रीच्ड ब्रेकपाइन्ट

en: Reached bottom, continued from top
mai: नीच्चाँ पहुँचल, उप्पर सँ जारी राखू

en: Reference
mai: संदर्भ

en: Reloa&d
mai: फिनु सँ लोड करू (&d)

en: Reload the current document from disk.
mai: मोजुदा दस्ताबेज डिस्क सँ फिनु सँ लोड करू

en: Remove all bookmarks of the current document.
mai: मोजुदा दस्ताबेज केर सबहि  मनपसिन्न  केँ हटाबू

en: Rep&lace:
mai: बदलू (&l)

en: Replace &All
mai: सभटा बदलू (&A)

en: Replace all matches
mai: सभटा मिलान केँ बदलू

en: Replace next match
mai: अगिला मिलान बदलू

en: Replacement counter (for Replace All)
mai: बदलबाक लेल काउंटर (सभटाकेँ बदलब लेल)

en: Revert the most recent editing actions
mai: सबसँ हालक काजक वापिस करू

en: Revert the most recent undo operation
mai: सबसँ हालक पहिनुक जहिना कएल काजकेँ वापिस करू

en: Rocky Scaletta
mai: रॉकी स्कालेता

en: Roland Pabel
mai: रोलेण्ड पेबेल

en: S&elected Background Color...
mai: चयनित पृष्ठभूमि क' रंग... (&e)

en: S&trikeout
mai: लिखकए-काटू (&t)

en: Save File
mai: फाइल सहेजू

en: Save Nevertheless
mai: कहिनो सहेजू

en: Save failed
mai: सहेजनाइ विफल

en: Save the current document
mai: मोजुदा दस्ताबेज सहेजू

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
mai: मोजुदा दस्ताबेज डिस्क मे सहेजू, अपन पसन्दीदा नाम केर सँग

en: Scott Manson
mai: स्काट मैंसन

en: Scroll Line Down
mai: पंक्ति नीच्चाँ स्क्रोल करू

en: Scroll Line Up
mai: पंक्ति उप्पर स्क्रोल करू

en: Scroll Page Down
mai: पृष्ठ नीच्चाँ स्क्रोल करू

en: Scroll Page Up
mai: पृष्ठ उप्पर स्क्रोल करू

en: Search bar back- and front-end
mai: खोज पट्टी पश्च आओर अग्र एंड

en: Search mode
mai: खोज मोड

en: Select Character Left
mai: बम्माँ संप्रतीक चुनू

en: Select Character Right
mai: दहिन्ना संप्रतीक चुनू

en: Select Mime Types
mai: माइम प्रकार चुनू

en: Select Page Down
mai: नीच्चाँक पृष्ठ चयन करू

en: Select Page Up
mai: उप्परक पृष्ठ चुनू

en: Select Word Left
mai: बम्माँ शब्द चुनू

en: Select Word Right
mai: दहिन्ना शब्द चुनू

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
mai: माइम प्रकार चुनू जे अहाँ एहि फाइल प्रकार क' लेल चाहैत छी.
    कृप्या टीप लिअ' जे ई अपनेसँ सम्बद्ध फाइलक विस्तारकेँ संपादनो कए देत.

en: Select the entire text of the current document.
mai: मोजुदा दस्ताबेज क' संपूर्ण पाठ चुनू

en: Select the filetype you want to change.
mai: फाइल प्रकार जकरा अहाँ बदलब चाहैत छी ओकरा चुनू.

en: Select to Beginning of Document
mai: दस्ताबेज क' प्रारंभ चुनू

en: Select to Beginning of Line
mai: पंक्ति क' प्रारंभ चुनू

en: Select to Bottom of View
mai: दृश्य केर तल केँ चुनू

en: Select to End of Document
mai: दस्ताबेज केर अंत चुनू

en: Select to End of Line
mai: पंक्तिक अंत चुनू

en: Select to Matching Bracket
mai: मैचिंग कोष्ठक चुनू

en: Select to Next Line
mai: अगिला पंक्ति चुनू

en: Select to Previous Line
mai: पछिलका पंक्ति चुनू

en: Select to Top of View
mai: दृश्य केर शीर्ष केँ चुनू

en: Selection, KColorScheme integration
mai: चयन, KColorScheme जोड़नाइ

en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
mai: चुनैत अछि जे पेजअप आओर पेजडाउप कुंजियाँ संकेतक क' खड़ी स्थिति केँ शीर्ष दृश्य केर सापेक्ष बदएल देत.

en: Set &Bookmark
mai: मनपसिन्न सेट करू (&B)

en: Set Default Mark Type
mai: मूलभूत मार्क टाइप नियत करू

en: Set of characters
mai: अक्षरसभ केर समूह

en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
mai: जतए संभव अछि, नियत करैत अछि जे संकेतक केर उप्पर आओर नीच्चाँ कतए पंक्ति देखाइ देत अछि.

en: Show &Icon Border
mai: प्रतीक किनार देखाबू (&I)

en: Show &Line Numbers
mai: पंक्ति क्रमांक देखाबू (&L)

en: Show &line numbers
mai: पंक्ति क्रमांक देखाबू (&l)

en: Show Folding &Markers
mai: फोल्डिंग निशान देखाबू (जँ लागू अछि) (&M)

en: Show Scroll&bar Marks
mai: स्क्राल पट्टी चिह्न देखाबू (&b)

en: Show Static &Word Wrap Marker
mai: स्थिर वर्ड रैप मार्कर देखाबू (&W)

en: Show i&ndentation lines
mai: हाशियाक पंक्तिक देखाबू (&n)

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
mai: वर्ड रैप निशान नुकाबू/देखाबू, वर्ड रैप स्तम्भ पर खड़ी पंक्ति बनत जहिना जे संपादन गुणसभ मे पारिभाषित अछि

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
mai: दृश्य केर तल पर कमांड पंक्ति देखाबू/नुकाबू.

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
mai: प्रतीक किनार नुकाबू/देखाबू.<br /><br /> उदाहरण केर लेल, प्रतीक किनार मनपसिन्न  निशान देखाबै अछि.

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
mai: बम्माँ हाथ तरफ केर दृश्य पर पंक्ति क्रमांक नुकाबू/देखाबू.

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
mai: खड़ा स्क्रोल पट्टी पर चिह्न नुकाबू/देखाबू.<br /><br />चिह्न उदाहरण केर लेल, पुस्तचिन्ह केँ देखाबैत अछि.

en: Shrink Font
mai: फौन्ट छोट करू

en: Simon Hausmann
mai: साइमन हाउसमेन

en: Static Word Wrap
mai: स्थिर शब्द रैप

en: Success:
mai: सफलता:

en: Switch to Command Line
mai: कमांड लाइन मे बदलू

en: Switch to incremental search bar
mai: संवर्द्धक खोज पट्टीमे जाउ

en: Tab
mai: टैब कुँजी

en: Tab wi&dth:
mai: टैब चओड़ाइ: (&d)

en: Te&xt Settings
mai: पाठ बिन्यास (&x)

en: Testing, ...
mai: जाँचल जाए रहल अछि...

en: Text Cursor Movement
mai: पाठ संकेतक गतिविधि

en: Text to replace with
mai: पाठ जकरा बदलनाइ अछि

en: Text to search for
mai: खोजल जाएबला पाठ

en: The Editing Commands
mai: संपादन कमांड्स

en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
mai: पंक्ति क्रमांक केर अनुसार जहिना रखे गए छी,  मनपसिन्न ओ क्रम मे हाएत.

en: The cool buffersystem
mai: द कूल बफर सिस्टम

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
mai: दस्ताबेज "%1" परिवर्तित कएल गेल अछि.
    की अहाँ एकरा सहेजना चाहब अथवा परिवर्तनसभ केँ फेंक दिअ'?

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
mai: दस्ताबेज सहेजल नहि जाए सकल, किएक %1 पर लिखल नहि जाए सकल.
    
     जाँचू जे एहि फाइल पर अहाँक पास लिखबा क' अनुमति अछि आओर डिस्क मे पर्याप्त जगह मोजुद अछि.

en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
mai: संपादक एकटा चिह्न देखाएत जे पाठ मे टैब उपस्थित अछि

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.
    
    Check if you have read access to this file.
mai: फाइल %1 लोड नहि कएल जाए सकल, किएक एकरा पढ़ल जएनाइ संभव नहि अछि!
    
    जाँच करू जे अहाँक पास एहि फाइल केँ पढ़बा क' अनुमति अछि.

en: The line color to use for boxes
mai: पेटी क' लेल उपयोग मे पंक्ति रंग

en: The margin inside boxes, in pixels
mai: पेटी केर भीतर हाशिया, पिक्सेल्स मे

en: The width of the box outline
mai: आउटलाइन पेटी क' चओड़ाइ

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
mai: ई कमांड सामान्य (पंक्ति आधारित) चयन मोड आओर ब्लाक चयन मोड केर बीच अदला बदली स्वीकारैत अछि.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
mai: ई कमांड अहाँक मोजुदा दस्ताबेज केँ निर्यात कए देत अछि. सबहि जानकारीसभ केँ आलोकित कए एकटा एचटीएमएल दस्ताबेज मे.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
mai: ई कमांड एकटा समाद खोलैत अछि जो अहाँक चुनै देत अछि जे कओन पंक्ति पर अहाँ संकेतक केँ ले जएनाइ चाहैत छी.

en: This decreases the display font size.
mai: ई प्रदर्शित फोन्ट आकार केँ घटाबैछ

en: This increases the display font size.
mai: ई प्रदर्शित फोन्ट आकार केँ बढ़ाबै अछि

en: Transpose Characters
mai: अक्षरसभ केँ ट्रांसपोज़ करू

en: Try to Save Nevertheless
mai: कहिनो सहेजबाक कोसिस करू

en: Trying to Save Unmodified File
mai: अपरिवर्धित फाइल केँ सहेजने क' कोसिस कएल जाए रहल अछि

en: Typographical Conventions for %1
mai: %1 क' लेल टाइपोग्राफिकल कन्वर्सन

en: UNIX
mai: युनिक्स

en: Unco&mment
mai: अनकमेंट (&m)

en: Unknown command '%1'
mai: अज्ञात कमांड '%1'

en: Unset Background Color
mai: पृष्ठभूमि क' रंग अनसेट करू

en: Unset Selected Background Color
mai: चयनित पृष्ठभूमि रंग अनसेट करू

en: Untitled
mai: अनाम

en: Uppercase
mai: पैघ अक्षर

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
mai: उपयोग: %1 on|off|1|0|true|false

en: Use &Default Style
mai: मूलभूत शैली इस्तेमाल करू (&D)

en: Use Default Style
mai: मूलभूत शैली इस्तेमाल करू

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
mai: ई कमांड क' उपयोग मोजुदा चुनल गेल पाठ केँ एचटीएमएल केर रूपेँ तंत्र क्लिपबोर्ड मे नकल करबाक लेल करू.

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
mai: ई कमांड क' उपयोग मोजुदा चुनल गेल पाठ केँ तंत्र क्लिपबोर्ड मे नकल करब क' लेल करू.

en: Use this to unindent a selected block of text.
mai: चुनल गेल पाठ केर खण्ड केँ हाशिया हटाने क' लेल एकर इस्तेमाल करू

en: VI: INSERT MODE
mai: VI: प्रवेश मोड

en: VI: NORMAL MODE
mai: VI: सामान्य मोड

en: VI: VISUAL
mai: VI: दृश्य

en: VI: VISUAL LINE
mai: VI: दृश्य लाइन

en: Variables
mai: चर

en: Various bugfixes
mai: कतेक बगफिक्स

en: Very nice help
mai: बहुत नीक मद्दति

en: Vi Input Mode
mai: Vi इनमुट मोड

en: W&idth:
mai: चओड़ाइ: (&i)

en: Waldo Bastian
mai: वाल्दो बास्तियान

en: Warning
mai: चेतावनी

en: Whitespace (excluding line breaks)
mai: खाली जगह (पँक्ति टूटनकेँ छोड़िकए)

en: Whole match reference
mai: पूरे मिलान संदर्भ

en: Width must be at least 1.
mai: चओड़ाइ कम सँ कम 1 होनाइ चाही

en: Word Completion
mai: शब्द पूर्णता

en: Word boundary
mai: शब्द सीमा

en: Word character (alphanumerics plus '_')
mai: शब्द संप्रतीक (alphanumerics plus '_')

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
mai: अहाँ चुन सकैत छी जे कोडफोल्डिंग मार्क्स देखाओल जाए अथवा नहि, जँ कोड फोल्डिंग संभव अछि.

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
mai: अहाँ कोनो बैकअप प्रत्यय अथवा उपसर्ग नहि देने छी. मूलभूत उपसर्ग इस्तेमाल कएल जाए रहल अछि. '~'

en: Yury Lebedev
mai: यूरी लेबेदेव

en: Zero or more occurrences
mai: शून्य अथवा बेसी मोजुदगी

en: Zero or one occurrences
mai: शून्य अथवा एकटा मोजुदगी

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
mai[0]: 1 पंक्ति
mai[1]: %1 पंक्ति

en: text
mai: पाठ
