mate-utils 1.25.1 - en to mai translation catalogue (491 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
mai: 
    ... प्रदर्शन लेल अत्यधिक त्रुटिसभ ...

en:  (another copy)
mai: (एकटा आओर कॉपी)

en:  (copy)
mai: (कॉपी)

en:  (invalid Unicode)
mai: (अवैध यूनिकोड)

en:  - Browse and monitor logs
mai:  - लॉग ब्रॉउज आ मॉनीटर करू

en:  - Look up words in dictionaries
mai:  - शब्दकोशमे शब्द खोजू

en: "%s" in %s
mai: "%s" %sमे

en: "%s" is not a valid folder
mai: "%s" एकटा वैध फोल्डर नहि अछि

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
mai: %A, %B %-d %Y %-I:%M:%S %p पर

en: %d lines (%s) - %s
mai: %d पंक्ति (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
mai: %s (%dर कॉपी)%s

en: %s (%drd copy)%s
mai: %s (%dर कॉपी)%s

en: %s (%dst copy)%s
mai: %s (%dल कॉपी)%s

en: %s (%dth copy)%s
mai: %s (%dथा कॉपी)%s

en: %s (another copy)%s
mai: %s (एकटा आओर कॉपी)%s

en: %s (copy)%s
mai: %s (कॉपी)%s

en: %s - Dictionary
mai: %s - शब्दकोश

en: (stopped)
mai: (रूकल)

en: A locate database has probably not been created.
mai: एकटा खोजए बला डाटाबेस साइत नहि बनाओल गेल .

en: A_vailable options:
mai: उपलब्ध विकल्प (_v):

en: Add Dictionary Source
mai: शब्दकोश श्रोत जोड़ू

en: Add a new dictionary source
mai: एकटा नवीन शब्दकोश श्रोत जोड़ू

en: Add search option
mai: खोज विकल्प जोड़ू

en: All Files
mai: सबहि फ़ाइलसभ

en: All_ocated Space
mai: आबंटित स्थान (_o)

en: An error occurred
mai: एकटा त्रुटि आएल

en: Another search is in progress
mai: प्रगतिमे आन खोज

en: Automatically start a search
mai: खोज स्वचालित प्रारंभ करू

en: Available
mai: उपलब्ध

en: Available St_rategies
mai: उपलब्ध रणनीति (_r)

en: Available _Databases
mai: उपलब्ध डाटाबेस (_D)

en: Available dictionaries
mai: उपलब्ध शब्दकोश

en: Available options
mai: उपलब्ध विकल्प

en: Available strategies
mai: उपलब्ध रणनीति

en: Bad command '%s'
mai: गलत कमांड '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
mai: '%s' कमांड क'लेल गलत पैरामीटर

en: Bigger text size
mai: पैघ पाठ आकार

en: Border
mai: किनार

en: Border Effect
mai: किनार प्रभाव

en: Browse
mai: ब्रॉउज करू

en: Calculating percentage bars...
mai: प्रतिशत बार क' गणना कए रहल अछि...

en: Cannot create pixbuf image!
mai: pixbuf बिंब बनाए नहि सकत!

en: Changes to your home folder will not be monitored.
mai: अहाँक होम फोल्डरमे बदलाव निरीक्षण नहि कएल जएताह.

en: Character set conversion failed for "%s"
mai: संप्रतीक सेट रूपांतरण "%s" क' लेल बिफल रहल .

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
mai: ऑन लाइन शब्दकोशमे परिभाषा आ वर्तनी देखू

en: Cl_ear
mai: साफ करू (_e)

en: Clear definition
mai: परिभाषा साफ करू

en: Clear the definitions found
mai: प्राप्त परिभाषा साफ करू

en: Clear the list of available databases
mai: उपलब्ध डाटाबेस क' सूची साफ करू

en: Clear the list of similar words
mai: समान शब्द क' सूची साफ करू

en: Clear the text of the definition
mai: परिभाषा पाठ साफ करू

en: Click to add the selected available search option.
mai: चयनित उपलब्ध खोज विकल्प जोड़बाक लेल क्लिक करू.

en: Click to close "Search for Files".
mai: "फाइल क' लेल खोजू"केँ बन्न करब क'लेल क्लिक करू.

en: Click to display the help manual.
mai: मद्दति दस्ताबेज़ खोलब क'लेल क्लिक करू.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
mai: खोजबाक विकल्पसभकेँ विस्तारित अथवा कोलेप्स करैत अछि.

en: Click to perform a search.
mai: खोज क' लेल क्लिक करू

en: Click to remove the "%s" search option.
mai: "%s" खोज विकल्प हटाबै क'लेल क्लिक करू.

en: Click to stop a search.
mai: खोजनाए रोकबाक लेल क्लिक करू

en: Click to view the dictionary window
mai: शब्दकोश विंडो देखब क'लेल क्लिक करू

en: Client Name
mai: क्लाइंट नाम

en: Close this log
mai: एहि लॉगकेँ बन्न करू

en: Connect to Server
mai: सर्वर सँ जुड़ू

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
mai: शब्दकोश सर्वरमे %sमे कनेक्शन विफल:%d

en: Contains the _text
mai: पाठ सामिल करैत अछि (_t)

en: Contents
mai: विषय सूची

en: Context
mai: संदर्भ

en: Copy the selection
mai: चयनित कापी करू

en: Could not analyze disk usage.
mai: डिस्क प्रयोग विश्लेषण नहि कए सकल.

en: Could not delete "%s".
mai: "%s"केँ मेटाए नहि सकल.

en: Could not move "%s" to the Trash
mai: "%s" केँ रद्दीमे नहि ले जाए सकल.

en: Could not move "%s" to trash.
mai: "%s" केँ रद्दी पर नहि लए जाए सकल.

en: Could not open document "%s".
mai: दस्ताबेज़ "%s" खोलि नहि सकल.

en: Could not open folder "%s"
mai: फ़ोल्डर "%s" खोलि नहि सकल.

en: Could not open folder "%s".
mai: फ़ोल्डर "%s" खोलि नहि सकल.

en: Could not open help document.
mai: मद्दति दस्ताबेज़ खोलि नहि सकल.

en: Could not save "%s" document to "%s".
mai: "%s" दस्ताबेज़ "%s"मे सहेज नहि सकल.

en: Could not save document.
mai: दस्ताबेज़ सहेज नहि सकल.

en: Custom Location
mai: पसंदीदा स्थानः

en: Database
mai: डाटाबेस

en: Database `%s' selected
mai: डाटाबेस `%s' चयनित

en: Database to use
mai: प्रयोग क'लेल डाटाबेस

en: Date Modified
mai: तिथि परिवर्धित

en: Date modified more than
mai: एकरासँ बेसी तिथि परिवर्धित

en: Default
mai: मूलभूत

en: Default Dictionary Server
mai: मूलभूत शब्दकोश सर्वर

en: Default Window Height
mai: मूलभूत विंडो उँचाइ

en: Default Window Maximized
mai: मूलभूत विंडो अघिकतम

en: Default Window Width
mai: मूलभूत विंडो चओड़ाइ

en: Deleting "%s" failed: %s.
mai: "%s"केँ मेटओनाइ असफल: %s.

en: Description
mai: विवरण

en: Details: %s
mai: विवरण %s:

en: Device
mai: डिवाइस

en: Dictionaries
mai: शब्दकोश

en: Dictionary
mai: शब्दकोश

en: Dictionary Look up
mai: शब्दकोश देखू

en: Dictionary Preferences
mai: शब्दकोश वरीयतासभ

en: Dictionary entry
mai: शब्दकोश प्रविष्टि

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
mai: शब्दकोष श्रोत '%s' क' पास वैध परिवहन '%s' अछि

en: Dictionary source does not have name
mai: शब्दकोष श्रोत क' नाम नहि अछि

en: Dictionary source to use
mai: प्रयोग क'लेल शब्दकोश श्रोत

en: Dictionary sources found
mai: शब्दकोश श्रोत भेटल

en: Disable Quick Search
mai: तेज खोज असमर्थ करू

en: Disable Quick Search Second Scan
mai: क्विक खोजू सेकण्ड स्कैन असमर्थ करू

en: Disable _Quick Search
mai: तेज खोज निष्क्रिय करू (_Q)

en: Disable connection to session manager
mai: सत्र प्रबंधकसँ संपर्क रद करू

en: Disk Usage Analyzer
mai: डिस्क प्रयोग विश्लेषण

en: Disk Usage Analyzer Preferences
mai: डिस्क प्रयोग विश्लेषक वरीयता

en: Do you want to delete "%s" permanently?
mai: की अहाँ "%s"केँ स्थायी रूप सँ मेटओनाइ चाहैत अछि?

en: Double-click on the database to use
mai: खोजबाक लेल योजना उपयोगमे

en: Double-click on the matching strategy to use
mai: प्रयोग क' लेल मेल करैत रणनीति पर दोहरा क्लिक

en: Double-click on the word to look up
mai: देखबाक लेल शब्द पर दोहरा क्लिक

en: Edit Dictionary Source
mai: शब्दकोश श्रोत संपादित करू

en: Effects
mai: प्रभाव

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
mai: फाइलनाम आ आंशिक फाइल नामकेँ वाइल्डकार्ड क' सँग आ बिनु दाखिल करू.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
mai: "%s" खोज विकल्प क'लेल एकटा पाठ मान दिअ'.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
mai: %sमे एकटा मान दिअ' "%s" खोज विकल्प क'लेल .

en: Entry changed called for a non entry option!
mai: गैर प्रविष्टि विकल्प क' लेल प्रविष्टि परिवर्तन बुलाओल गेल !

en: Error parsing the search command.
mai: खोज कमांड विश्लेषणमे त्रुटि.

en: Error running the search command.
mai: खोज कमांड चलाबैमे त्रुटि.

en: Error while looking up definition
mai: परिभाषा खोजबमे त्रुटि

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
mai: "%s" क' परिभाषा देखबमे त्रुटि:
    %s

en: Error while matching
mai: मिलानमे त्रुटि

en: Error while reading reply from server:
    %s
mai: सर्वर सँ जवाब पढ़बामे त्रुटि:
    %s

en: Error while retrieving the definition
mai: परिभाषा प्राप्त करबमे त्रुटि

en: Error while writing to '%s'
mai: '%s'मे लिखबामे त्रुटि

en: Error: %s
mai: त्रुटि: %s

en: FILE
mai: फाइल

en: FLAGS
mai: पताका

en: FTP (with login)
mai: FTP (लॉगिन क' सँग)

en: F_ind:
mai: खोजू (_i):

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
mai: %d संतति क' प्रक्रिया समूह id सेट करबमे विफल: %s.

en: File already exists
mai: फाइल पहिने सँ मोजुद अछि

en: File is empty
mai: फाइल खाली अछि

en: Filename
mai: फ़ाइलनाम

en: Filesystem Type
mai: फ़ाइल सिस्टम प्रकार

en: Find Ne_xt
mai: अगिला खोजू (_x)

en: Find Pre_vious
mai: पछिला खोजू (_v)

en: Find a word or phrase in the document
mai: दस्ताबेजमे शब्द अथवा मुहावरा खोजू

en: Find next occurrence of the search string
mai: खोज स्ट्रिंग क' अगिला उपस्थिति खोजू

en: Find previous occurrence of the search string
mai: खोज स्ट्रिंग क' पछिला उपस्थिति खोजू

en: Folder
mai: फ़ोल्डर

en: Follow symbolic links
mai: सांकेतिक लिंक क' अनुसरण करू

en: Go to the first definition
mai: पहिल परिभाषा पर जाउ

en: Go to the last definition
mai: अंतिम परिभाषा पर जाउ

en: Go to the next definition
mai: अगिला परिभाषा पर जाउ

en: Go to the previous definition
mai: पछिला परिभाषामे जाउ

en: Grab a window instead of the entire screen
mai: संपूर्ण स्क्रीन क' बजाए एकटा विंडो ग्रेब करू

en: H_ostname:
mai: होस्टनेम (_o):

en: Height of the main window in pixels
mai: पिक्सेलमे मुख्य विंडो क' उँचाइ

en: Hostname
mai: होस्टनाम

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
mai: जँ अहाँ एकटा मोजुदा फ़ाइलकेँ बदलैत छी तँ एकर अवयव मेटाए कए लिखल जाएत.

en: Include Border
mai: किनार सामिल करू

en: Include the window border with the screenshot
mai: स्क्रीनशॉट क' सँग विंडो बार्डर सम्मिलित करू

en: Include the window manager border along with the screenshot
mai: स्क्रीनशॉट क' सँग विंडो प्रबंधक किनारकेँ सम्मिलित करू

en: Invalid database '%s'
mai: अवैध डाटाबेस '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
mai: कमांड लाइन आर्गुमेंट सँ क्रमबद्ध करब लेल अवैध विकल्प पास कएल गेल .

en: Invalid strategy '%s'
mai: अवैध रणनीति '%s'

en: Invalid transport type '%d'
mai: अवैध परिवहन प्रकार '%d'

en: List View
mai: सूची दृश्य

en: Loading...
mai: लोड कए रहल...

en: Local Only
mai: सिर्फ स्थानीय

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
mai: नाम आ सामग्री क' आधार पर एहि कंप्यूटर पर दस्ताबेज आ फोल्डर लोकेट करू

en: Log Viewer
mai: लॉग प्रदर्शक

en: Log file to open up on startup
mai: प्रारंभमे खोलब लेल लॉग फ़ाइल

en: Log files to open up on startup
mai: प्रारंभमे खोलब लेल लॉग फ़ाइल

en: Longdo Thai-English Dictionaries
mai: Longdo थाइ-अंग्रेजी शब्दकोश

en: Look _up:
mai: देखू (_u):

en: Look in folder
mai: फ़ोल्डरमे देखू

en: Look up words in a dictionary
mai: शब्दकोशमे शब्द खोजू

en: Look up words in dictionaries
mai: शब्दकोशमे शब्द खोजू

en: Lookup failed for host '%s': %s
mai: '%s' क'लेल खोज विफल: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
mai: होस्टनेम '%s' क' लेल लुकअप विफल: होस्ट नहि भेटल

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
mai: होस्टनेम '%s' क' लेल लुकअप विफल: कोनो उपयुक्त संसाधन नहि भेटल

en: Maximum depth
mai: अघिकतम गहिराइ

en: Mo_ve to Trash
mai: रद्दीमे भेजू (_v)

en: Mount Point
mai: आरोह बिंदु

en: Moving "%s" failed: %s.
mai:  "%s"केँ घसकओनाइ असफल: %s.

en: Na_me does not contain
mai: नाममे सम्मिलित नहि अछि (_m)

en: Name
mai: नाम

en: Name contains
mai: नाममे सामिल अछि

en: Name matches regular e_xpression
mai: नाम नियमित अभिव्यक्ति सँ मेल करैत अछि (_x)

en: New look up
mai: नवीन खोज

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
mai: शब्दकोष श्रोत परिभाषा क' अंदर कोनो '%s' समूह नहि भेटल

en: No Files Found
mai: कोनो फ़ाइल नहि भेटल

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
mai: '%s:%d' पर शब्दकोष सर्वरमे कोनो कनेक्शन नहि

en: No context available for source '%s'
mai: '%s' क' लेल कोनो संदर्भ उपलब्ध नहि

en: No databases found on dictionary server at '%s'
mai: शब्दकोश सर्वर पर '%s' पर कोनो डाटाबेस नहि भेटल

en: No definitions found
mai: कोनो परिभाषा नहि भेटल

en: No definitions found for '%s'
mai: '%s' क'लेल कोनो परिभाषा नहि भेटल

en: No dictionary source available with name '%s'
mai: '%s' नाम क' सँग कोनो शब्दकोष श्रोत उपलब्ध नहि

en: No files found
mai: कोनो फ़ाइल नहि भेटल

en: No hostname defined for the dictionary server
mai: शब्दकोश सर्वर क' लेल कोनो होस्टनेम नहि परिभाषित

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
mai: '%s' पर शब्दकोश सर्वर कोनो रणनीति नहि पाओल गेल

en: None
mai: किछु नहि

en: Normal text size
mai: सामान्य पाठ आकार

en: Not a launchable item
mai: चलाबैबला मद नहि अछि

en: Not found
mai: नहि भेटल

en: Open Log
mai: लॉग खोलू

en: Open Wit_h
mai: एकरा सँग खोलू (_h)

en: Open a log from file
mai: फ़ाइल सँ एकटा लॉग खोलू

en: Open the help contents for the log viewer
mai: लॉग प्रदर्शक क'लेल मद्दति सामग्री खोलू

en: Optional information:
mai: वैकल्पिक सूचना

en: Owned by _group
mai: समूह क' स्वामित्वमे (_g)

en: Owned by _user
mai: प्रयोक्ता क' स्वामित्वमे (_u)

en: Owner is unrecognized
mai: मालिक अपरिचित अछि

en: PATTERN
mai: प्रारूप

en: Paths
mai: पथ

en: Please enter a name and try again.
mai: कृप्या एकटा नाम प्रविष्ट करू आओर पुनः कोशिश करू.

en: Please wait until the current search ends.
mai: कृप्या थामू जखनतक जे मोजुदा खोज अंत करैत अछि.

en: Port
mai: पोर्ट

en: Preferences
mai: वरीयतासभ

en: Print
mai: छपाइ

en: Print definition
mai: परिभाषा छापू

en: Print result to the console
mai: कँसोलमे छपाइ परिणाम

en: Print the definitions found
mai: मोजुदा परिभाषा छापू

en: Print the text of the definition
mai: परिभाषा पाठ छापू

en: Print this document
mai: एहि दस्ताबेजकेँ छापू

en: Public FTP
mai: सार्वजनिक FTP

en: Quick Search Excluded Paths
mai: तेज खोज निकालल पथ

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
mai: तेज खोज दूसरा स्कैन निकालल गेल पथ

en: Quit the log viewer
mai: लॉग प्रदर्शक छोड़ू

en: Ready
mai: तैआर

en: Refresh
mai: ताज़ा करू

en: Reload the list of available databases
mai: उपलब्ध डाटाबेस फिनु लोड करू

en: Remove "%s"
mai: हटाबू "%s"

en: Remove "%s"?
mai: "%s" हटाबू?

en: Remove the currently selected dictionary source
mai: मोजुदा चयनित शब्दकोश श्रोत हटाबू

en: Rescan your home folder?
mai: अपन होम फोल्डर फिनु स्कैन करू?

en: STRING
mai: स्ट्रिंग

en: S_can Remote Folder...
mai: रिमोट फोल्डर स्कैन करू (_c)...

en: S_earch results:
mai: खोज परिणाम (_e):

en: S_ize at least
mai: कम सँ कम आकार (_i)

en: S_tatusbar
mai: स्थिति-पट्टी (_t)

en: Save Screenshot
mai: स्क्रीनशॉट सहेजू

en: Save Search Results As...
mai: परिणाम एहन सहेजू...

en: Save Snapshot
mai: स्नैपशॉट सहेजू

en: Save a Copy
mai: एकटा कापी सहेजू

en: Save definition
mai: परिभाषा सहेजू

en: Save images of your desktop or individual windows
mai: अपन डेस्कटाप अथवा निजी विंडो क' चित्रकेँ सहेजू

en: Save in _folder:
mai: फ़ोल्डरमे देखू (_f):

en: Save the definitions found
mai: भेटल परिभाषा सहेजू

en: Save the text of the definition to a file
mai: फाइलमे परिभाषा क' पाठ सहेजू

en: Scan
mai: स्कैन

en: Scan F_older...
mai: स्कैन फ़ोल्डर (_o)...

en: Scan Filesystem
mai: फाइलसिस्टम स्कैन करू

en: Scan Folder
mai: स्कैन फ़ोल्डर

en: Scan Home
mai: घर स्कैन करू

en: Scan Remote Folder
mai: रिमोट फोल्डर स्कैन करू

en: Scan _Filesystem
mai: फाइलसिस्टम स्कैन करू (_F)

en: Scan _Home Folder
mai: होम फ़ोल्डर स्कैन करू (_H)

en: Scan a folder
mai: फ़ोल्डर स्कैन करू

en: Scan a remote folder
mai: रिमोट फोल्डर स्कैन करू

en: Scan filesystem
mai: फाइलसिस्टम स्कैन करू

en: Scan home folder
mai: होम फोल्डर स्कैन करू

en: Scanning...
mai: स्कैनिंग...

en: Screenshot directory
mai: स्क्रीनशॉट निर्देशिका

en: Search Result Columns Order
mai: खोज परिणाम कॉलम क्रम

en: Search for Files
mai: फ़ाइल क' लेल खोज

en: Search paths used by this object
mai: एहि वस्तु द्वारा प्रयुक्त खोज पथ

en: Searching for '%s'...
mai: '%s' क'लेल खोजि रहल अछि...

en: Searching...
mai: खोजि रहल अछि...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
mai: सुरक्षित WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
mai: प्रयोग क' लेल mate-dictionary --help देखू

en: Select Folder
mai: फोल्डर चुनू

en: Select _All
mai: सबहि चुनू (_A)

en: Select _devices to include in filesystem scan:
mai: फाइलसिस्टम स्कैनमे सामिल करब क' लेल डिवाइस चुनू (_d):

en: Select a folder
mai: फोल्डर चुनू

en: Select a search option from the drop-down list.
mai: लटकैत सूची सँ एकटा खोज विकल्प चुनू.

en: Select and set the "%s" search option
mai: चुनू आ "%s" खोज विकल्पकेँ सेट करू

en: Select more _options
mai: बेसी विकल्प देखाबू (_o)

en: Select more options
mai: बेसी विकल्प देखाबू

en: Select the "%s" search option
mai: "%s" खोज विकल्प चुनू

en: Select the entire log
mai: सभ लॉगकेँ चुनू

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
mai: फ़ोल्डर अथवा डिवाइस क' नाम चुनू जतए अहाँ खोजनाइ प्रारंभ कएनाइ चाहैत अछि.

en: Service _type:
mai: सेवा प्रकार (_t):

en: Set sort order to descending, the default is ascending
mai: क्रमबद्ध कएनाइ अवरोही क्रममे नियत करू, मूलभूत अछि आरोहण

en: Set the font used for printing the definitions
mai: परिभाषा छपाइ क'लेल प्रयुक्त फोन्ट सेट करू

en: Set the root node from the model
mai: मॉडल सँ रूट नोड सेट करू

en: Set the text of "Look in folder" search option
mai: "फोल्डरमे देखू" खोज विकल्प क' पाठ सेट करू

en: Set the text of "Name contains" search option
mai: "नाममे सामिल अछि" खोज विकल्प क' पाठ सेट करू

en: Show Additional Options
mai: बेसी विकल्प देखाबू

en: Show Side Pane
mai: साइडबार देखाबू

en: Show Status Bar
mai: स्थिति-पट्टी देखाबू

en: Show hidden and backup files
mai: नुकल बैकअप फ़ाइल देखाबू

en: Show more _details
mai: बेसी विवरण देखाबू (_d)

en: Show or hide the definition window
mai: परिभाषा विंडो देखाबू अथवा नुकाबू

en: Show session management options
mai: सत्र प्रबंधन विकल्प देखाबू

en: Show the about dialog for the log viewer
mai: लॉग प्रदर्शक क'लेल समाद क' संबंघमे देखाबू

en: Show the application's version
mai: अनुप्रयोग संस्करण देखाबू

en: Si_ze at most
mai: अघिकतम आकार (_z)

en: Side _Pane
mai: किनार क' पट्टी (_P)

en: Similar _Words
mai: समान शब्द (_W)

en: Similar words
mai: समान शब्द

en: Size
mai: आकार

en: Size of the font used to display the log
mai: लॉग देखाबै क' लेल प्रयुक्त फोन्ट क' आकार

en: Smaller text size
mai: छोट पाठ आकार

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
mai: फ़ाइलसभकेँ निम्नमे सँ कोनो एकटा आधार पर क्रमबद्ध करू: नाम, फ़ोल्डर, आकार, प्रकार आओर तिथि

en: Source
mai: श्रोत

en: Source Name
mai: श्रोत नाम

en: Sources
mai: श्रोत

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
mai: प्रारंभमे खोलब लेल लॉग फ़ाइल क' सूची निर्दिष्ट करैत अछि. मूलभूत सूचीकेँ /etc/syslog.confकेँ पढ़ि कए बनाओल जाएत अछि.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
mai: पिक्सेलमे लॉग प्रदर्शक मुख्य विंडो क' उँचाइ निर्दिष्ट करैत अछि.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
mai: प्रारंभमे खोलब लेल लॉग फ़ाइल निर्दिष्ट करैत अछि. मूलभूत अथवा तँ अछि /var/adm/messages अथवा /var/log/messages, जे अहाँक ऑपरेटिंग सिस्टम पर निर्भर करैत अछि.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
mai: मुख्य तरू दृश्यमे लॉग देखाबै क' लेल प्रयुक्त स्थिर चओड़ाइ फोन्ट क' आकारकेँ निर्दिष्ट करैत अछि. मूलभूतकेँ मूलभूत टर्मिनल फोन्ट आकार सँ लेल जाएत अछि.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
mai: पिक्सेलमे मुख्य विंडोमे लॉग प्रदर्शक क' चओड़ाइ निर्दिष्ट करू

en: Specify session management ID
mai: सत्र प्रबंधन आईडी निर्दिष्ट करू

en: St_atusbar
mai: स्थिति-पट्टी (_a)

en: Starting %s
mai: %s शुरू भ' रहल अछि

en: Status
mai: स्थिति

en: Stop scanning
mai: स्कैनिंग रोकू

en: Strategies
mai: रणनीति

en: Strategy
mai: रणनीति

en: Strategy `%s' selected
mai: रणनीति `%s' चयनित

en: System Log Viewer
mai: सिस्टम लॉग प्रदर्शक

en: Take Screenshot
mai: स्क्रीनशॉट लिअ'

en: Take a picture of the screen
mai: स्क्रीन क' एकटा चित्र लिअ'

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
mai: निर्दिष्ट देरी (सेकण्डमे) क' बाद स्क्रीनशॉट लिअ'

en: Thai
mai: थाइ

en: The GdictContext bound to this source
mai: एहि श्रोत सँ बान्हल GdictContext

en: The GdictContext object used to get the word definition
mai: GdictContext वस्तु शब्द परिभाषा पाबैमे प्रयुक्त

en: The caja file manager is not running.
mai: नॉटिलस फ़ाइल प्रबंधक चलि नहि रहल अछि.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
mai: अहाँक होम फोल्डर क' सामग्री बदैल गेल अछि डिस्क प्रयोग विवरणकेँ अद्यतन करब क' लेल फिनु स्कैन करै लेल चुनू.

en: The database used to query the GdictContext
mai: GdictContext केँ प्रश्न करब क' लेल प्रयुक्त डाटाबेस

en: The default database to use
mai: प्रयोग क'लेल मूलभूत डाटाबेस

en: The default search strategy to use
mai: प्रयोगमे मूलभूत खोज रणनीति

en: The description of this dictionary source
mai: एहि शब्दकोश श्रोत क' विवरण

en: The directory the last screenshot was saved in.
mai: निर्देशिका जकरामे अंतिम स्क्रीनशॉट सहेजल गेल छल.

en: The document does not exist.
mai: दस्ताबेज़ मोजुद नहि अछि.

en: The document name you selected is a folder.
mai: अहाँ जे दस्ताबेज़ नाम चुनने अछि ओ एकटा फ़ोल्डर अछि.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
mai: फ़ाइल "%s" पहिले सँ मोजुद अछि की अहाँ एकरा बदलनाइ चाहैत अछि?

en: The filename used by this dictionary source
mai: एहि शब्दकोश श्रोत द्वारा प्रयुक्त फाइलनाम

en: The folder does not exist.
mai: फोल्डर मोजुद नहि अछि.

en: The font to be used when printing
mai: छपाइ क' दौरान प्रयुक्त फोन्ट

en: The font to be used when printing a definition.
mai: परिभाषा छपाइ क' दौरान प्रयुक्त फोन्ट

en: The hostname of the dictionary server to connect to
mai: शब्दकोश सर्वर क' होस्टनेम जकरामे कनेक्ट कएनाइ अछि

en: The name of the client of the context object
mai: संदर्भ वस्तु क' क्लाइंट क' नाम

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
mai: शब्दकोश श्रोतमेमे निजी डाटाबेस अथवामेटा-डाटाबेस क' प्रयोग क'लेल नाम. विस्मयादिबोधक चिह्न ("!") निर्दिष्ट करैत अछि जे शब्दकोश श्रोतमे उपस्थित सबहि डाटाबेसकेँ खोजल जएनाइ चाही.

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
mai: शब्दकोष श्रोत पर प्रयोग क' लेल मूलभूत खोज रणनीति क' नाम, जँ उपलब्ध अछि मूलभूत रणनीति 'सटीक' अछि जे सटीक शब्द मिलाओल अछि.

en: The name of the dictionary source used
mai: प्रयुक्त शब्दकोश श्रोत क' नाम

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
mai: प्रयुक्त शब्दकोश श्रोत क' नाम जकरा शब्द क' परिभाषा क' प्रयोग कएनाइ अछि.

en: The port of the dictionary server to connect to
mai: शब्दकोश सर्वर क' पोर्ट जकरामे कनेक्ट कएनाइ अछि

en: The status code as returned by the dictionary server
mai: शब्दकोश सर्वर क' द्वारा वापस स्थिति कोड

en: The strategy used to query the GdictContext
mai: GdictContext क' प्रश्न क' लेल प्रयुक्त रणनीति

en: The transport mechanism used by this dictionary source
mai: शब्दकोश श्रोत द्वारा प्रयुक्त परिवहन यांत्रिकी

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
mai: एतय कोनो एहन प्रदर्शक संस्थापित नहि अछि जे दस्ताबेज़केँ प्रदर्शित कए सकै.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
mai: एतय कोनो एहन प्रदर्शक संस्थापित नहि अछि जे फोल्डरकेँ प्रदर्शित कए सकै.

en: There was an error displaying help.
mai: मद्दति देखाबैमे कोनो त्रुटि भेल.

en: There was an error displaying help: %s
mai: मद्दति देखाबैमे कोनो त्रुटि भेल: %s

en: There was an error while displaying help
mai: मद्दति देखाबैमे कोनो त्रुटि भेल.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
mai: कुँजी कॉलम क' क्रमकेँ खोज परिणाममे परिभाषित करैत अछि. एहि कुँजीकेँ प्रयोक्ता क' द्वारा नहि बदलल जएनाइ चाही.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
mai: कुँजी ओहि पथकेँ परिभाषित करैत अछि जकरा खोज अओजार एकटा द्रुत खोज सँ अलग करताह. वाइल्डकार्ड '*' आ '?' समर्थित अछि. मूलभूत मान अछि /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, आओर /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
mai: ई कुँजी पथकेँ परिभाषित करैत अछि जकरा खोज अओजार दोसर स्कैन सँ अलग करैत अछि जखन एकटा द्रुत खोज कएल जाएत अछि दोसर स्कैन खोजू कमांड क' प्रयोग फाइल क'लेल करैत अछि. दोसर स्कैन क' उद्देश्य ई पता कएनाइ अछि जे ककरा सूचीबद्ध नहि कएनाइ अछि वाइल्डकार्ड '*' आओर '?' समर्थित अछि. मूलभूत मान अछि /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
mai: ई कुँजी विंडो उँचाइकेँ परिभाषित करैत अछि, आओर सत्र क' बीच खोज टूल क' आकारकेँ याद राखब क' लेल प्रयुक्त हाएत अछि एकरा -1मे सेट कएनाइ मूलभूत उँचाइ क' प्रयोगकेँ बनओताह.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
mai: ई कुँजी विंडो चओड़ाइकेँ परिभाषित करैत अछि, आओर सत्र क' बीच खोज टूल क' आकारकेँ याद राखब क' लेल प्रयुक्त हाएत अछि एकरा -1मे सेट कएनाइ मूलभूत चओड़ाइ क' प्रयोगकेँ बनओताह.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "पाठ समाहित करैत अछि" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "एकरासँ कम क' तिथि रूपांतरित" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "एकरासँ बेसी तिथि रूपांतरित" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "फाइल रिक्त अछि" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "सांकेतिक लिंक क' पालन करैत अछि" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "नाममे सामिल नहि अछि" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "नाम नियमित अभिव्यक्ति सँ मेल करैत अछि" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "समूह क' द्वारा स्वामित्व" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "प्रयोक्ता क' द्वारा स्वामित्व" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "स्वामी अपरिचित अछि" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
mai: खोज अओजार निश्चित करैत अछि जे जँ "नुकाएल फाइल आ फोल्डर देखाबू" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "आकार कम सँ कम" खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
mai: ई कुँजी निश्चित करैत अछि जे जँ "आकार बेसी सँ बेसी " खोज विकल्प चुनल जाएत अछि जखन खोज अओजार शुरू हाएत अछि.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
mai: ई कुँजी निर्धारित करैत अछि जे जँ खोज अओजार खोजबाक कमांड क' प्रयोगकेँ निष्क्रिय करैत अछि एकटा द्रुत खोज क' निष्पादन क' बाद.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
mai: ई कुँजी निर्धारित करैत अछि जे जँ खोज अओजार locate कमांड क' प्रयोगकेँ निष्क्रिय करैत अछि जखन साधारण फाइल नाम खोज क' निष्पादन करैत अछि.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
mai: ई कुँजी निर्धारित करैत अछि जे जँ खोज अओजार विंडो अघिकतम स्थितिमे आरंभ हाएत अछि.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
mai: ई शब्दकोष श्रोतकेँ सूची सँ पूरा तरह मेटाए देत.

en: Toggle dictionary window
mai: शब्दकोश विंडो टॉगल करू

en: Toolbar is Visible
mai: अओजार-पट्टी दृष्टिगोचर अछि

en: Total filesystem capacity:
mai: कुल फ़ाइल-सिस्टम क्षमता:

en: Transport
mai: परिवहन

en: Type
mai: प्रकार

en: Type the word you want to look up
mai: शब्द टाइप करू जकरा अहाँ देखनाइ चाहैत अछि

en: USER
mai: प्रयोक्ता

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
mai: अस्थायी फोल्डर साफ करबमे अक्षम:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
mai: शब्दकोश सर्वरमे जुड़बमे असमर्थ '%s:%d'

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
mai: शब्दकोष सर्वरमे '%s:%d' पर जुड़बमे असमर्थ. सर्वरकेँ कोड %d (सर्वर डाउन) सँ उत्तर देल गेल .

en: Unable to create a context
mai: संदर्भ बनाबैमे असमर्थ

en: Unable to create a source file
mai: श्रोत फ़ाइल बनाबैमे असमर्थ

en: Unable to create socket
mai: साकेट बनाबएमे असमर्थ

en: Unable to create the data directory '%s': %s
mai: डाटा निर्देशिका '%s' बनाबैमे असमर्थ: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
mai: उपयुक्त शब्दकोष श्रोत पाबैमे असमर्थ

en: Unable to find dictionary source
mai: शब्दकोष श्रोत पाबैमे असमर्थ

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
mai: शब्दकोष श्रोत परिभाषा फाइल क' अंदर '%s' कुँजी पाबैमे असमर्थ: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
mai: शब्दकोष श्रोत परिभाषा क' अंदर '%s' कुँजी पाबैमे असमर्थ: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
mai: शब्दकोश सर्वर जवाब क' विश्लेषणमे असमर्थ
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
mai: '%s' श्रोत हटाबैमे असमर्थ

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
mai: फाइल '%s'केँ '%s' रूपमे फिनु नाम दएमे असमर्थ: %s

en: Unable to save source file
mai: श्रोत फ़ाइल सहेजएमे असमर्थ

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
mai: गैर ब्लॉकिंग क' रूपमे चैनल सेट करबमे असमर्थ: %s

en: Unknown error saving screenshot to disk
mai: डिस्कमे स्क्रीनशॉट सहेजएमे अनजान त्रुटि

en: Untitled document
mai: शीर्षकहीन दस्तावेज

en: Usage
mai: प्रयोग

en: VALUE
mai: मान

en: Version:
mai: संस्करण :

en: View or monitor system log files
mai: सिस्टम लॉग फ़ाइल देखाबू आ मॉनीटर करू

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
mai: की होम निर्देशिकामे कोनो बदलावकेँ निरीक्षण कएल जएनाइ चाही.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
mai: की संदर्भ सिर्फ स्थानीय शब्दकोष क' प्रयोग करैत अछि अथवा नहि

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
mai: की मुख्य विंडो क' तल क' स्थितिबारकेँ देखाइ पड़नाइ चाही.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
mai: की टूलबारकेँ मुख्य विंडोमे देखाइ देनाइ चाही.

en: Width of the main window in pixels
mai: पिक्सेलमे मुख्य विंडोमे चओड़ाइ

en: Windows share
mai: विंडोज़ शेयर

en: Word `%s' selected
mai: शब्द `%s' चयनित

en: Words to look up
mai: देखबाक लेल शब्द

en: Words to match
mai: मिलान क'लेल शब्द

en: You did not select a document name.
mai: अहाँ दस्ताबेज़ नाम नहि चुनने अछि.

en: You may not have write permissions to the document.
mai: अहाँक दस्ताबेज़मे लिखबाक अनुमति साइत नहि हाएत.

en: Zoom _In
mai: पैघ आकार (_I)

en: Zoom _Out
mai: छोट आकार (_O)

en: Zoom in
mai: पैघ रूपमे देखाबू

en: Zoom out
mai: छोट रूपमे देखाबू

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: _Analyzer
mai: विश्लेषक (_A)

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: _Collapse All
mai: सबहि कोलैप्स करू (_C)

en: _Contents
mai: विषय सूची (_C)

en: _Copy
mai: कॉपी करू (_C)

en: _Date modified less than
mai: एकरासँ कम तिथि परिवर्धित (_D)

en: _Description:
mai: वर्णन (_D):

en: _Domain Name:
mai: डोमेन नाम (_D)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _Expand All
mai: सबहि विस्तारित करू (_E)

en: _File
mai: फाइल (_F)

en: _Find...
mai: खोजू (_F)...

en: _Find:
mai: खोजू: (_F)

en: _First Definition
mai: पहिल परिभाषा (_F)

en: _Folder:
mai: फ़ोल्डर (_F):

en: _Go
mai: जाउ (_G)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _Image type:
mai: चित्र प्रकार (_I):

en: _Last Definition
mai: अंतिम परिभाषा (_L)

en: _Location (URI):
mai: स्थान (यूआरएल): (_L)

en: _Look Up Selected Text
mai: चयनित पाठ देखू (_L)

en: _Look in folder:
mai: फ़ोल्डरमे देखू (_L):

en: _Monitor changes to your home folder
mai: अपन होम फोल्डरमे बदलाव निरीक्षण करू (_M)

en: _Mount
mai: माउण्ट करू (_M)

en: _Name contains:
mai: नाममे सामिल अछि (_N):

en: _Name:
mai: नाम (_N):

en: _New
mai: नवीन (_N)

en: _Next
mai: अगिला (_N)

en: _Next Definition
mai: अगिला परिभाषा (_N)

en: _Normal Size
mai: सामान्य आकार (_N)

en: _Open
mai: खोलू (_O)

en: _Open Folder
mai: फोल्डर खोलू (_O)

en: _Open...
mai: खोलू (_O)...

en: _Port:
mai: पोर्ट (_P):

en: _Preferences
mai: वरीयतासभ (_P)

en: _Previous
mai: पछिला (_P)

en: _Previous Definition
mai: पछिला परिभाषा (_P)

en: _Print
mai: छापू (_P)

en: _Print font:
mai: फोन्ट छापू (_P):

en: _Print...
mai: छापू... (_P)

en: _Quit
mai: बाहर (_Q)

en: _Replace
mai: बदलू (_R)

en: _Rescan
mai: फिनु स्कैन करू (_R)

en: _Save
mai: सहेजू (_S)

en: _Save Results As...
mai: परिणाम एहन सहेजू (_S)...

en: _Save a Copy...
mai: एकटा कापी सहेजू...(_S)

en: _Scan
mai: स्कैन करू (_S)

en: _Select a dictionary source for looking up words:
mai: शब्द खोजबाक लेल शब्दकोष श्रोत चुनू (_S):

en: _Server:
mai: सर्वर (_S):

en: _Share:
mai: साझा (_S):

en: _Show hidden folders
mai: नुकल फोल्डर देखाबू (_S)

en: _Sidebar
mai: किनार क' पट्टी (_S)

en: _Statusbar
mai: स्थिति-पट्टी (_S)

en: _Toolbar
mai: अओजारपट्टी (_T)

en: _Transport:
mai: परिवहन (_T):

en: _User Name:
mai: प्रयोक्ता नाम: (_N)

en: _View
mai: देखू (_V)

en: available:
mai: उपलब्ध:

en: contains hardlinks for:
mai: एहि क'लेल हार्डलिंक सामिल करैत अछि:

en: days
mai: दिन

en: effect
mai: प्रभाव

en: kilobytes
mai: किलोबाइट

en: link (broken)
mai: लिंक (टूटल)

en: link to %s
mai: %s सँ लिंक अछि

en: nd copy)
mai: सर कॉपी)

en: rd copy)
mai: सर कॉपी)

en: seconds
mai: सकेण्ड

en: source
mai: श्रोत

en: st copy)
mai: लुक कॉपी)

en: th copy)
mai: मा कॉपी)

en: today at %-I:%M %p
mai: आइ %-I:%M %p पर

en: used:
mai: प्रयुक्त:

en: word
mai: शब्द

en: yesterday at %-I:%M %p
mai: कालि %-I:%M %p पर
