caja 1.25.3 - en to mn translation catalogue (677 entries)

en:  (another copy)
mn:  (өөр нэгэн Хуулбар)

en:  (copy)
mn:  (Хуулах)

en:  (invalid Unicode)
mn:  (хүчингүй юникод)

en: "%s" is an executable text file.
mn: "%s" ажиллах боломж бүхий текст файл.

en: "%s" selected
mn: »%s« сонгогдсон

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
mn: %A, %Y %B %-d ны %-I:%M:%S-д %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
mn: %a, %Y %b %-d ны %-I:%M-д %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
mn: %a, %Y %b %-d ны %-I:%M:%S-д %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
mn: %Y %b %-d ны %-I:%M-д %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
mn: %Y %b %-d ны %-I:%M %p

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
mn: %y.%m.%-d, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
mn: %y.%m.%d

en: %s (another copy)%s
mn: %s (бас нэгэн Хуулбар)%s

en: %s (copy)%s
mn: %s (Хуулбар)%s

en: %s Properties
mn: %s Тодорхойломж

en: %s Visible Columns
mn: %s харагдхуйц баганууд

en: %s document
mn: %s документ

en: %s's Home
mn: %s-ийн гэр

en: %s, Free space: %s
mn: %s, Сул зай: %s

en: (Empty)
mn: (Хоосон)

en: (some contents unreadable)
mn: (зарим агуулгуудыг унших боломжгүй)

en: 00/00/00
mn: 00.00.00

en: 00/00/00, 00:00 PM
mn: 00.00.00, 00.00 (орой)

en: 1 GB
mn: 1 ГБ

en: 1 MB
mn: 1 MБ

en: 10 MB
mn: 10 MБ

en: 100 KB
mn: 100 kБ

en: 100 MB
mn: 100 MБ

en: 3 MB
mn: 3 MБ

en: 5 MB
mn: 5 MБ

en: 500 KB
mn: 500 kБ

en: ? bytes
mn: ? Байт

en: ? items
mn: ? объект

en: Access was denied.
mn: Хандалт хүчингүй.

en: Accessed:
mn: Хандсан:

en: Add Application
mn: Програм нэмэх

en: Add Emblems...
mn: Эмблем нэмэх...

en: Add a bookmark for the current location to this menu
mn: Одоо байгаа энэ хаягийг (байршлыг) цэсэндээ нэмж  өгөх

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
mn: Энэ хавтсан буй бүх гүйцэтгэх файлууд Скрипт-Цэсэн дотор гарна.

en: Always
mn: Байнга (Дандаа)

en: An invalid drag type was used.
mn: Чирч хаях(drag and drop)-ын утгагүй үйлдэл хийгдлээ

en: Aperture Value
mn: Завсрын утга

en: Apparition
mn: Гадаад үзэмж

en: Application does not accept documents on command line
mn: Командын мөрний баримт бичгийг програм хүлээн авахгүй байна

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
mn: Та өөрийн зочилсон (ачаалсан) хаягуудын жагсаалтыг цэвэрлэх үү?

en: Are you sure you want to open all files?
mn: Та бүх файлуудыг нээхийг итгэл төгс хүсч байна уу?

en: Arran_ge Items
mn: Объектуудыг _эрэмбэлэх

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
mn: Хогийн савыг хоо_слох болон устгахын өмнө байнга асуух

en: Azul
mn: Оюу цэнхэр

en: Background
mn: Дэвсгэр

en: Backgrounds and Emblems
mn: Аравч болоод эмблемүүд

en: Basic
mn: Суурь

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
mn: Та наутилусыг ажиллуулахын өмнө дараах хавтсыг шинээр үүсгэх эсвэл наутилуст өөрт нь ийм үйлдэл хийх зөвшөөрөл зэргийг олгож тохируулах хэрэгтэй.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
mn: Та наутилусыг ажиллуулахын өмнө энэ хавтсыг шинээр зохиох эсвэл наутилуст өөрт нь ийм үйлдэл хийх зөвшөөрөл зэргийг олгож тохируулах хэрэгтэй.

en: Behavior
mn: Байдал

en: Black
mn: Хар

en: Blue Ridge
mn: Судалт цэнхэр

en: Blue Rough
mn: Барзгар цэнхэр

en: Blue Type
mn: Цэнхэр өнгийн төрлууд

en: Bookmark for Nonexistent Location
mn: Байхгүй байршлын тэмдэглэгээ

en: Bookmarks
mn: Хавчуурга

en: Brushed Metal
mn: Зүлгүүрдсэн металл гадаргуу

en: Bubble Gum
mn: Бохь

en: Burlap
mn: Зотон даавуу

en: By Emblems
mn: Таних тэмдгээр нь

en: By Modification Date
mn: Сайжруулсан огноогоор нь

en: By Modification _Date
mn: Өөрчилсөн ог_ноогоор

en: By Name
mn: Нэрээр нь

en: By Size
mn: Хэмжээгээр нь

en: By Type
mn: Төрлөөр нь

en: By _Emblems
mn: _Эмблемийг харгалзан

en: By _Name
mn: _Нэрсийг харгалзан

en: By _Size
mn: _Хэмжээгээр нь

en: By _Type
mn: Тө_рлөөр нь

en: C_ancel Remove
mn: Устгахыг _болих

en: C_olors
mn: _Өнгүүд

en: C_onnect
mn: Холбож байна

en: Caja
mn: Наутилус

en: Caja could not create the following required folders: %s.
mn: Наутилус дараах шаардлагатай лавлахуулыг устгаж чадсангүй: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
mn: "%s" шаардлагатай хавтсуудыг наутилус үүсгэж чадсангүй.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
mn: Наутилус хэрэглэгчийн гэр лавлахыг тавцангаар хэрэглэх

en: Camera Brand
mn: Камерийн марк

en: Camera Model
mn: Камерын загвар

en: Camouflage
mn: Өнгөлөн далдлалт

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
mn: URIs баримт бичгийг 'Type=Link' дэсктопын оролт руу оруулах боломжгүй байна

en: Cancel
mn: Таслан зогсоох

en: Cancel Group Change?
mn: Бүлгийн өөрчлөлтийг таслан зогсоох уу?

en: Cancel Owner Change?
mn: Эзэмшигчийн өөрчлөлтийг таслан зогсоох уу?

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
mn: Файлыг хогийн саванд хаяж чадсангүй. Шууд устгах уу?

en: Chalk
mn: Шохой

en: Change Desktop _Background
mn: Дэлгэцийн _дэвсгэрийг өөрчилөх

en: Change the visibility of this window's location bar
mn: Энэ цонхны хаяг заадаг самбарын үзэмжийг өөрчлөх

en: Change the visibility of this window's statusbar
mn: Энэ цонхны статус харуулдаг самбарын үзэмжийг өөрчлөх

en: Charcoal
mn: Модны нүүрс

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
mn: Таны итгэмжилэгчийн тохируулгууд бүрэн зөв болоод хостын нэр зөв бичигдсэн эсэхийг шалгана уу.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
mn: Эмблемийг устгах хангалттай эрх байгаа эсэхээ нягтлана уу.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
mn: Загварийг устгах хангалттай эрх байгаа эсэхээ нягтлана уу.

en: Choose a program with which to open the selected item
mn: Сонгосон объектоо нээх програмаа сонгоно уу

en: Choose another application with which to open the selected item
mn: Сонгосон объектоо нээх бас нэг програмаа сонгоно уу

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
mn: Эмблемийн нэрийн дор үзүүлэх мэдээллийн дарааллыг сонго. Ойртуулан томруулах тусам илүү олон мэдээлэл үзэж болно.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
mn: Жагсаалт харалтанд үзүүлэх мэдээллийн дарааллыг сонго.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
mn: Энэ цэснээс сонгосон скрипт нь түүний хамтаар сонгогдсон өгөгдлүүдийн хамтаар ажиллагаанд орно.

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
mn: Очих байршлын цэс болон Урагшлах/Ухрах командад хадгалагдсан жагсаалтыг цэвэрлэх

en: Click on a color to remove it
mn: Зайлуулах өнгөн дээрээ товшино уу

en: Click on a pattern to remove it
mn: Зайлуулах хээн дээрээ товшино уу

en: Click on an emblem to remove it
mn: Зайлуулах эмблем дээрээ товшино уу

en: Clos_e All Folders
mn: Бүх хавтасыг х_аах

en: Close P_arent Folders
mn: _Эцэг хавтасыг хаах

en: Close _All Windows
mn: _Бүх цонхыг хаах

en: Close all Navigation windows
mn: Бүх жолоодлого цонхыг хаах

en: Close all folder windows
mn: Бүх хавтас цонхыг хаах

en: Close the side pane
mn: Хажуугийн самбарыг хаах

en: Close this folder
mn: Энэ хавтасыг хаах

en: Close this folder's parents
mn: Энэ хавтасын эцгүүдийг хаах

en: Color _name:
mn: Өнгөний _нэр:

en: Color _value:
mn: Өнгөний ут_га:

en: Colors:
mn: Өнгүүд:

en: Command
mn: Тушаал

en: Comment
mn: Тайлбар

en: Compact _Layout
mn: Компакт _Layout

en: Computer
mn: Цахимбар

en: Computer icon visible on desktop
mn: Тооцоолуур эмблемийг дэлгэцэнд харуулах

en: Concrete
mn: Бетон

en: Connect To This Server
mn: Энэ сервер рүү холбо

en: Connect to Server
mn: Сервер рүү холбох

en: Connect to Server %s
mn: %s сервер  рүү холбох

en: Connect to _Server...
mn: _Сервер лүү холбогдож байна...

en: Content View
mn: Агуулгыг харах

en: Contents:
mn: Агуулга:

en: Copy the selected text to the clipboard
mn: Сонгосон текстийг клипборд (түр санах-д) хуулах

en: Cork
mn: Үйс

en: Could not add application
mn: Програм нэмж чадахгүй байна

en: Could not find '%s'
mn: '%s' олдохгүй байна

en: Could not find application
mn: Програм олдохгүй байна

en: Could not run application
mn: Програм ажиллахгүй байна

en: Count _number of items:
mn: Объектуудыг т_оолох:

en: Countertop
mn: Лангууны элэгдсэн өнгө

en: Create Document from template "%s"
mn: "%s" хэвээс баримт үүсгэх

en: Create _Document
mn: _Баримт үүсгэх

en: Create _Folder
mn: Хавтас _Үүсгэх

en: Create a New Color:
mn: Шинэ өнгө зохиох:

en: Create a new empty file inside this folder
mn: Энэ хавтас дотор нэгэн шинэ хоосон файл үүсгэх

en: Create a new empty folder inside this folder
mn: Энэ хавтас дотор нэгэн хоосон хавтсыг нээх

en: Create a new launcher
mn: Шинэ ачаалагч үүсгэх

en: Create a symbolic link for each selected item
mn: Сонгосон объект болгонд билэг тэмдгийн чанартай линк холбоос зааж өгөх

en: Create the initial window with the given geometry.
mn: Гараас өгсөн хэлбэр хэмжээний анхны цонх нээх.

en: Created:
mn: Бүтээсэн:

en: Creating Properties window.
mn: Тодруулга харуулах цонхыг үүсгэж байна.

en: Cu_t
mn: _Тасалж авах

en: Cursor Position
mn: Курсорын байрлал

en: Custom Side Pane Background Set
mn: Хэвшмэл хажуугийн самбарын дэвсгэр болгох

en: Cut the selected text to the clipboard
mn: Сонгосон текстийг клипборд руу тасалж авах

en: D_uplicate
mn: _Хувилах

en: Danube
mn: Дунай

en: Dark Cork
mn: Бараан үйс

en: Date Accessed
mn: Хандсан огноо

en: Date Format
mn: Огнооны хэлбэр

en: Date Modified
mn: Өөрчилөгдсөн огноо

en: Date Taken
mn: Бичигдсэн огноо

en: Deep Teal
mn: Гүн хөх-ногоон

en: Default
mn: Стандарт

en: Default Background Color
mn: Стандарт дэвсгэр өнгө

en: Default Background Filename
mn: Стандарт дэвсгэр файлын нэр

en: Default Side Pane Background Color
mn: Стандарт хажуугийн самбарын дэвсгэр өнгө

en: Default Side Pane Background Filename
mn: Стандарт хажуугийн самбарын дэвсгэр файлын нэр

en: Default _zoom level:
mn: _Томруулахад ашиглах стандарт хэмжээсүүд :

en: Default column order in the list view
mn: Жагсаалт харалтын стандарт баганы дараалал

en: Default column order in the list view.
mn: Жагсаалт харалтын стандарт баганы дараалал.

en: Default folder viewer
mn: Стандарт хавтас харагч

en: Default icon zoom level
mn: Эмблэм томруулах стандарт төвшин

en: Default list of columns visible in the list view
mn: Жагсаалт харалтын стандарт баганы жагсаалт

en: Default list of columns visible in the list view.
mn: Жагсаалт харалтын стандарт баганы жагсаалт.

en: Default list zoom level
mn: Томруулах стандарт төвшин

en: Default sort order
mn: Стандарт эрэмбэ дараалал

en: Default zoom level used by the icon view.
mn: Эмблем харагдалтад хэрэглэглэж буй томруулах стандарт хэмжээ.

en: Default zoom level used by the list view.
mn: Жагсаалт харагдалтад хэрэглэгдэж буй томруулах стандарт хэмжээ.

en: Delete all items in the Trash
mn: Хогийн саван дахь бүх объектуудыг устгах

en: Delete all selected items permanently
mn: Бүх соносон объектуудыг бүрмөсөн устгах

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
mn: Сонгосон объектыг хогийн сав руу хийхийн оронд устгах

en: Deleting files
mn: Файлуудыг устгаж байна.

en: Description
mn: Тодорхойлолт

en: Desktop
mn: Дэлгэц

en: Desktop font
mn: Дэлгэцийн бичиг

en: Desktop home icon name
mn: Дэлгэцийн гэр эмблемийн нэр

en: Desktop trash icon name
mn: Дэлгэцийн хогийн сав эмблемийн нэр

en: Details:
mn: Дэлгэрэнгүй:

en: Disable connection to session manager
mn: Сэшн менежерт холбогдох боломжгүй болгох

en: Display
mn: Дэлгэц

en: Display Caja help
mn: Наутилустай ажиллахад тусламж заавар

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
mn: Энэ цэсэн дэх хаягийн тэмдэглэгээнүүдийг тохируулж засварлахад ашигладаг цонхыг үзүүлэх

en: Display credits for the creators of Caja
mn: Наутилусыг зохиогчдын тухай мэдээллийг үзүүлэх

en: Display icons in the opposite order
mn: Эмблемүүдийг эсрэг дарааллаар харуулах

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
mn: Дэлгэцийн үзэмжийг тохируулахад ашиглаж болохуйц хээ, өнгө, эмблемүүдийг үзүүлэх

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
mn: Ажлын дэлгэцийг удирдахгүй (тохируулгын тухай мэдээллийг үл тоох).

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
mn: Та энэ байршилтай холбоотой бүх тэмдэглэгээг жагсаалтаасаа хасах уу?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
mn:  Та »%s«-г ажиллуулах эсвэл дотоод агуулгыг харуулахыг хүсэж байна уу?

en: Documents
mn: Баримтууд

en: Dots
mn: Цэгүүд

en: Drag a color to an object to change it to that color
mn: Заасан өнгөөр будахын тулд сонгосон өнгөө будах объект дээрээ чирч тавина уу

en: Drag a pattern tile to an object to change it
mn: Заасан хээгээр хээлэхийн тулд сонгосон загвараа объект дээрээ чирч тавина уу

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
mn: Заасан эмблемээр тодорхойлохын тулд сонгосон эмблемээ объект дээрээ чирч тавина уу

en: Drag and drop is not supported.
mn: Чирч хаях (drag and drop) үйлдэл дэмжигдээгүй.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
mn: Чирч хаях үйлдлийг зөвхөн дотоод файл системд дэмжигдсэн.

en: Duplicate each selected item
mn: Сонгосон бүх объектудыг хувилах

en: E_xecute
mn: Г_үйцэтгэх

en: Eclipse
mn: Хиртэлт

en: Edit
mn: Засварлах

en: Edit Bookmarks
mn: Хавчуургууд засварлах

en: Edit Caja preferences
mn: Наутилусын тохируулгыг өөрчлөх

en: Emblems
mn: Эмблемүүд

en: Emblems:
mn: Эмблемүүд:

en: Empty Trash
mn: Хогийн сав хоослох

en: Empty _Trash
mn: Хог_ийн савыг хоослох

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
mn: Наутилусын бүх цонхыг жагсаадаг сонгодог харьцааг нээх

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
mn: Эмблем болгонд нэрийг нь оруулж өгнө үү. Эдгээр нэрийн тусламжтайгаар та дараа нь өгөгдсөн эмблемийг таньж болно.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
mn: Эмблемдээ нэрийг нь оруулж өгнө үү. Энэхүү нэрийн тусламжтайгаар та дараа нь энэ эмблемийг таньж болно.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
mn: Заагдсан эмблемд өгөх нэрээ оруулна уу:

en: Envy
mn: Атаархал, хар

en: Erase
mn: Устгах

en: Error while copying.
mn: Хуулбарлах явцад алдаа гарлаа.

en: Error while deleting.
mn: Устгах явцад алдаа гарлаа.

en: Error while moving.
mn: Зөөх явцад алдаа гарлаа.

en: Exposure Program
mn: Гэрэлтүүлэгч програм

en: Exposure Time
mn: Үзэгдэх хугацаа

en: FILE
mn: ФАЙЛ

en: Failed to load image information
mn: Зургийн мэдээллийг ачаалж болсонгүй

en: Fibers
mn: Ширхлэг

en: File Management
mn: Файлуудыг зохицуулах

en: File Management Preferences
mn: Файл-удирдлагын тохируулгууд

en: File Manager
mn: Файл менежер

en: File System
mn: Файл Систем

en: File is not a valid .desktop file
mn: Файл нь зөв .desktop файл биш байна

en: File not found
mn: Файл олдсонгүй

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
mn: Стандарт лавлахын дэвсгэр файлын нэр. Зөвхөн »side_pane_background_set«үнэн үед хэрэглэгдэнэ.

en: Fire Engine
mn: Гал сөнөөгчийн

en: Flash Fired
mn: Цахилгаан

en: Fleur De Lis
mn: Fleur-de-Lis (Лизийн цэцэгс)

en: Floral
mn: Цэцэгс

en: Focal Length
mn: Шарах урт

en: Folder:
mn: Хавтас:

en: Fossil
mn: Эртний олдвор

en: Free space:
mn: Сул зай:

en: GEOMETRY
mn: ГЕОМЕТР

en: Go To:
mn: Тийш явах:

en: Go to the location specified by this bookmark
mn: Энэ тэмдэглэгээнд зааж өгсөн байршилд очих

en: Go to the next visited location
mn: Дараахан зочилсон байрлал руу оч

en: Go to the previous visited location
mn: Өмнөхөн зочилсон байрлал руу оч

en: Granite
mn: Боржин

en: Grapefruit
mn: Grapefruit (жүржийн төрлийн жимс)

en: Green Weave
mn: Ногоон эдлэг

en: Group
mn: Бүлэг

en: Group:
mn: Бүлэг:

en: History
mn: Түүх

en: Home Folder
mn: Гэр хавтас

en: Home icon visible on desktop
mn: Гэр эмблемийг дэлгэцэнд харуулах

en: ID
mn: Дугаар

en: ISO Speed Rating
mn: ISO хурд таамаглал

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
mn: Хогийн саванд хамаагүй устгах командыг хам_руулах

en: Ice
mn: Мөс

en: Icon
mn: Эмблем

en: Icon View
mn: Эмблемээр харах

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол Наутилус хажуугийн мод самбарт зөвхөн лавлахууд харуулна. Үгүй бол лавлах болон файлуудыг харуулна.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол шинээр нээгдсэн цонхнуудад хаягийн самбар харагдана.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол шинээр нээгдсэн цонхнуудад хажуугийн самбар харагдана.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол шинээр нээгдсэн цонхнуудад төлвийн самбар харагдана.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол шинээр нээгдсэн цонхнуудад багаж самбар харагдана.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол Наутилус лавлахуудыг файлуудын өмнө эмблем ба жагсаалт хэлбэрээр харуулна.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол, Наутилус хогоос зайлсхийхийн тулд файл ул мөргүй устгахыг таньд зөвшөөрнө. Энэ функс осолтой тул анхааралтай хэрэглэнэ үү.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол Наутилус хэрэглэгчийн гэр лавлахыг дэлгэцээр хэрэглэнэ. Хэрэв худал бол ~/Desktop лавлахыг дэлгэцээр хэрэглэнэ.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
mn: Хэрвээ мөр хэт урт болбол мөрүүдийг таслах уу?

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол эмблем хогийн сав лавлах руу холбоод дэлгэцийн нүүрэн дээр тавина.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол эмблем гэр лавлах руу холбоод дэлгэцийн нүүрэн дээр тавина.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол эмблем хогийн сав лавлах руу холбоод дэлгэцийн нүүрэн дээр тавина.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол, эмблем салгасан төхөөрөмж рүү холбогдоод дэлгэцийн нүүрэнд тавигдана.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол, шинээр нээгдсэн цонхнууд дахь файлууд эргэсэн дарааллаар эрэмбэлэгдэнэ. Хэрвээ тэд нэрсээрээ эрэмбэлэгдсэн бол файлууд »a« аас »z« хүртэл биш харин »z« ээс »a« гэж эрэмбэлэгдэнэ гэсэн үг.Хэрвээ хэмжээгээр бол нэмэгдэхээр байсан бол хасагдахаар эрэмблэгдэнэ.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол, шинээр нээгдсэн цонхнууд дахь эмблемүүд стандартаар нарийн эмхлэгдэнэ.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
mn: Хэрвээ утга үнэн бол бичээсүүд эмблемийн доор нь байрлана.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
mn: Хэрэв та объект устгавал бүрмөсөн устана.

en: Image
mn: Зураг

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
mn: Энэ хэмжээнээс (байтаар) илүү хэмжээтэй зургуудыг мини харагдацаар харуулахгүй. Учир нь том хэмжээтэй зургуудын хувьд хамаг цаг иддэг.

en: Indigo
mn: Indigo (гүн цэнхэр)

en: Information
mn: Мэдээлэл

en: Justification
mn: Тэнцүүлбэр

en: Keep icons lined up on a grid
mn: Эмблемүүдийг мөрөн дэх нэрээр нь засварлах

en: Keep icons sorted by emblems in rows
mn: Эмблемүүдийг мөрөн дэх тэмдгээр нь эрэмбэлэх

en: Keep icons sorted by modification date in rows
mn: Эмблемүүдийг мөрөн дэх өөрчилсөн огноогоор нь эрэмбэлэх

en: Keep icons sorted by name in rows
mn: Эмблемүүдийг мөрөн дэх нэрээр нь эрэмбэлэх

en: Keep icons sorted by size in rows
mn: Эмблемүүдийг мөрөн дэх хэмжээгээр нь эрэмбэлэх

en: Keep icons sorted by type in rows
mn: Эмблемүүдийг мөрөн дэх төрлөөр нь эрэмбэлэх

en: Last changed:
mn: Хамгийн сүүлд өөрчилсөн:

en: Leaf
mn: Навч

en: Leave icons wherever they are dropped
mn: Эмблемүүдийг орхигдсон газар нь үлдээх

en: Lemon
mn: Лимон

en: Line wrap
mn: Мөр таслагч

en: Link _name:
mn: Холбоосын _нэр:

en: Link target:
mn: Линкийн хаяг:

en: List Columns
mn: Баганы жагсаалт

en: List View
mn: Жагсаалт хэлбэрээр харах

en: List of possible captions on icons
mn: Эмблемүүдийн боломжит тайлбарын жагсаалт

en: Loading...
mn: Ачаалж байна...

en: Local Files Only
mn: Зөвхөн дотоод файлууд

en: Location
mn: Байрлал

en: Location _Bar
mn: _Хаягийн(байршлын) цонх

en: Location:
mn: Байрлал:

en: MIME Type
mn: MIME төрөл

en: Make a permanent connection to this server
mn: Энэ сервер лүү тогтмол холболт хий

en: Mango
mn: Манго

en: Manila Paper
mn: Манила цаас

en: Maximum image size for thumbnailing
mn: Мини харагдалтын зургийн хамгийн их хэмжээ

en: Metering Mode
mn: Хэмжээсийн горим

en: Mo_ve to Trash
mn: Хогийн сав руу _зөөх

en: Modified:
mn: Өөрчилсөн:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
mn: Даваа, 0000 Арван сарын 00 ны 00:00-д

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
mn: Даваа, 0000 Арван сарын 00 ны 00:00:00-д

en: Moss Ridge
mn: Эгнэж ургасан хөвдөн хээ

en: Mount the selected volume
mn: Сонгосон хуваалтыг залгах

en: Move _Up
mn: Д_ээш шилжүүлэх

en: Move each selected item to the Trash
mn: Сонгосон объект болгоныг хогийн саванд хийх

en: Mud
mn: Шавар

en: Name
mn: Нэр

en: Network
mn: Сүлжээ

en: Network Servers
mn: Сүлжээний серверүүд

en: Never
mn: Хэзээ ч үгүй

en: No applications selected
mn: Ямар ч програм сонгогдсонгүй

en: No bookmarks defined
mn: Ямар ч тэмдэглэгээ алга

en: None
mn: Хоосон

en: None of the files could be added as emblems.
mn: Аль ч файлууд эмблем болж чадахгүй нь.

en: Normal Si_ze
mn: Нормал хэ_мжээ

en: Not a launchable item
mn: Нээж болох зүйл биш байна

en: Notes
mn: Тэмдэглэл

en: Numbers
mn: Тоо

en: Ocean Strips
mn: Далайн судлууд

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
mn: 0000 Арван сарын 00 ны оройн 00:00-д

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
mn: 0000 арван сарын 00 ны 00:00 (орой)

en: Octal Permissions
mn: Октал (наймт) эрх

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
mn: Зөвхөн тусгай зааж өгсөн URI-уудад цонх зохиох.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
mn: Нээх бүтэлгүйтэв. Та өөр үйлдэл сонгохыг хүсэж байна уу?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
mn: Нээж чадахгүй байна. Та өөр програм хэрэглэх үү?

en: Open Folder
mn: Хавтас нээх

en: Open Location
mn: Байршил нээх

en: Open _Location...
mn: Бай_ршил нээх...

en: Open _Parent
mn: _Эцгийг нээх

en: Open each selected item in a navigation window
mn: Жолоодлогын цонхонд сонгосон элемент бүрийг нээх

en: Open in Navigation Window
mn: Жолоодлогын цонхонд нээх

en: Open in New _Window
mn: Шинэ цонхонд нээх

en: Open the parent folder
mn: Эцэг хавтас нээх

en: Open the selected item in this window
mn: Сонгосон объектыг энэ цонхонд нээх

en: Open your personal folder
mn: Хувийн хавтсыг нээх

en: Opening "%s".
mn: »%s«-ийг нээж байна.

en: Orange
mn: Жүрж

en: Others:
mn: Бусад:

en: Owner
mn: Эзэмшигч

en: Owner:
mn: Эзэмшигч:

en: Pale Blue
mn: Цэнхэр оохор

en: Password:
mn: Нууц үг:

en: Paste the text stored on the clipboard
mn: Клипборд (түр санах-д) сануулсан текстийг буулгах

en: Patterns:
mn: Хээ:

en: Perform a quick set of self-check tests.
mn: Өөрийгөө оношлох багц хурдан тест явуулах.

en: Permissions
mn: Зөвшөөрөл

en: Places
mn: Талбарууд

en: Please check the spelling and try again.
mn: Зөв бичсэн эсэхээ шалгаад дахин оролдоно уу.

en: Please choose a different emblem name.
mn: Өөр эмблемийн нэр сонгоно уу.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
mn: Эмблемдээ зориулан ганц л зургийг чирч тавина уу.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
mn: Боломжит утгууд нь нэг товшилтоор файл ажилуулах "дан" , давхар товшилтоор ажиллуулах "давхар".

en: Prefere_nces
mn: _Тохируулах

en: Preview
mn: Урьдчилан харах

en: Preview _sound files:
mn: Дуу_ны файлуудыг урьдчилан харах:

en: Properties
mn: Шинж чанар

en: Purple Marble
mn: Хөх ягаан гантиг

en: Put labels beside icons
mn: Эмблемийн хажуугаар тайлбар тавих

en: Quit Caja.
mn: Наутилусаас гарах...

en: Re_versed Order
mn: Эсрэг дараалал

en: Remove
mn: Устгах

en: Rename
mn: Дахин нэрлэх

en: Rename Emblem
mn: Эмблемийн нэрийг өөрчлөх

en: Rename selected item
mn: Сонгосон объектын нэрийг өөрчлөх

en: Renaming "%s" to "%s".
mn: »%s«-ийг »%s«-болгож нэрийг нь солилоо

en: Replace
mn: Орлуулах

en: Replace _All
mn: _Бүгдийг орлуулах

en: Reset
mn: Суллах

en: Reset View to _Defaults
mn: Стандарт харагдалтад оруулах

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
mn: Усгагдах боломжгүй тусгай зураг буцаж суув.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
mn: Энэ байдлаар харахад зориулан дарааллыг болон хэмжээг дахин шинэчлэх

en: Restore Icon's Original Si_ze
mn: Эмблемүүдийг оригинал хэм_жээнд нь оруулах

en: Restore Icons' Original Si_zes
mn: Эмблемүүдийг оригинал хэм_жээнд нь оруулах

en: Restore each selected icon to its original size
mn: Сонгосон эмблемүүдийг өөрийнх нь жинхэнэ хэмжээнд буцааж тавих

en: Reverse sort order in new windows
mn: Шинэ цонхонд эгэх эрэмбэ дарааллаар

en: Ridged Paper
mn: Судалт цаас

en: Rough Paper
mn: Муутуу цаас

en: Ruby
mn: Бадмаараг

en: Run "%s" on any selected items
mn: »%s« -ийг сонгосон бүх объектууд дээр үйлдэх

en: Run in _Terminal
mn: _Терминал дотор ажиллуулах

en: Sea Foam
mn: Далайн хөөс

en: Search
mn: Хайх

en: Search results
mn: Хайлтын үр дүн

en: Select All
mn: Бүгдийг сонгох

en: Select _All
mn: Бүгдийг_сонгох

en: Select a Category:
mn: Ангилалаа сонгоно уу:

en: Select all items in this window
mn: Энэ цонхон даь бүх объектуудыг сонгох

en: Select all the text in a text field
mn: Баримтанд буй бүх текстийг сонгох

en: Select an Application
mn: Програмыг сонгох

en: Select an application to view its description.
mn: Тайлбарыг нь харуулах програмыг сонгоно уу.

en: Select items in this window matching a given pattern
mn: Энэ цонхон дахь өгсөн хэвэнд тохирох бүх объектуудыг сонгох

en: Select the columns visible in this folder
mn: Энэ лавлах дотор харуулах багануудыг сонго

en: Selection Bound
mn: Тэмдэглэлтийн хязгаар

en: Session management options:
mn: Сэшн менежментийн сонголтууд:

en: Set _user ID
mn: Хэ_рэглэгчийн ID-ийг тохируулах

en: Set as _Background
mn: _Арын дэвсгэр болгох

en: Set as background for _all folders
mn: _Бүх хавтасны арын дэвсгэрээр ашиглах

en: Set as background for _this folder
mn: _энэ хавтасны арын дэвсгэрээр ашиглах

en: Set gro_up ID
mn: Бү_лгийн ID-ийг тохируулах

en: Set the zoom level of the current view
mn: Одоогоор идэвхтэй байгаа томруулах хэмжээг тохируулах

en: Shale
mn: Билүү

en: Show _Hidden Files
mn: _Далдалсан файлуудыг харуулах

en: Show _only folders
mn: Зөв_хөн хавтсуудыг үзүүлэх

en: Show _thumbnails:
mn: Товч_луур зургуудыг(thumbnails) үзүүлэх

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
mn: Таны дэлгэцийн дэвсгэрийн өнгө болон хээг тохируулах цонх харуулах

en: Show folders first in windows
mn: Цонхонд лавлахуудыг эхлэн харуулах

en: Show location bar in new windows
mn: Шинэ цонхонд байрлал самбар харуулах

en: Show more _details
mn: Илүү _нарийвчилж харуулах

en: Show mounted volumes on the desktop
mn: Залгасан төхөөрөмжүүдийг дэлгэцэнд харуулах

en: Show session management options
mn: Сэшн менежментийн сонголтуудыг харуулах

en: Show side pane in new windows
mn: Шинэ цонхонд хажуугийн самбар харуулах

en: Show status bar in new windows
mn: Шинэ цонхонд төлвийн самбар харуулах

en: Show te_xt in icons:
mn: Тек_стийг эмблем дотор үзүүлэх

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
mn: Энэ цэсэн дэх скриптүүдийг дотроо агуулсан хавтсыг харуулах

en: Show toolbar in new windows
mn: Шинэ цонхонд багаж самбар харуулах

en: Side pane view
mn: Хажуугийн самбар харагдац

en: Silver
mn: Мөнгөн

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Size:
mn: Хэмжээ:

en: Sky
mn: Тэнгэр

en: Sky Ridge
mn: Судалтсан тэнгэр

en: Snow Ridge
mn: Судалтсан цас

en: Software
mn: Програм хангамж

en: Some of the files could not be added as emblems.
mn: Зарим файлуудыг эмблемээр нэмж чадахгүй нь.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
mn: Уучлаарай, харамсалтай нь %s хэрэглэж болохуйц зургийн файл биш байна.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
mn: Өршөөгөөрэй, шинэ эмблемийн түлхүүр үгэнд зөвхөн үсэг, хоосон зай болон тоо л оруулж болно.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
mn: Харамсалтай нь дараах нэр бүхий эмблем хэдийнэ үүсгэгдсэн байна»%s«.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
mn: Өршөөгөөрэй, та шинэ эмблемд зориулж түлхүүр үгийг оруулна уу.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
mn: Уучлаарай, та шинэ өнгөнд хоосон(non-blank) нэр өгөх ёстой.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
mn: Харамсалтай нь хэрэглэгчийн тохируулж өгсөн эмблемийн нэрийг хадгалж болсонгүй.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
mn: Харамсалтай нь хэрэглэгчийн тохируулж өгсөн эмблемийг хадгалж болсонгүй.

en: Sort _folders before files
mn: Хав_тсуудыг файлуудын өмнө эмхлэх

en: Special flags:
mn: Онцгой үзүүлэлт:

en: Specify file containing saved configuration
mn: Тохиргоо сануулсан файлыг ялган харуулах

en: Specify session management ID
mn: Сэшн менежментийн ID-г ялган харуулах

en: St_atusbar
mn: Ст_атус харуулах самбар

en: Starting %s
mn: %s-ийг эхлүүлж байна

en: Stucco
mn: Шохойн шавар

en: Tags
mn: Таагууд

en: Tangerine
mn: Бэрсүүт жүрж  ;)

en: Terracotta
mn: Шавар вааран,шороон улаан өнгө

en: Text
mn: Бичвэр

en: Text view:
mn: Текст:

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
mn: Бичээсийн текстийн мөрүүдийн зэрэгцүүлэлт нь бие биетэйгээ харилцан хамааралтай. Энэ нь бичээс доторхи байрлалд огт НӨЛӨӨЛӨХГҮЙ. GtkMisc::xalign -г бас үзнэ үү.

en: The color cannot be installed.
mn: Өнгө суулгах боломжгүй.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
mn: Тэмдэгтүүд дотор оруулах курсорын одоогийн байрлал.

en: The date the file was accessed.
mn: Файл руу хандсан огноо.

en: The date the file was modified.
mn: Файлын хамгийн сүүлд өөрчилөгдсөн огноо.

en: The default width of the side pane in new windows.
mn: Шинэ цонхон дахь хажуугийн самбарын стандарт өргөн

en: The destination folder is inside the source folder.
mn: Зорилго хавтас эх хавтас дотор байна.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
mn: Чирж аваачсан файл нь зургийн файл гэж танигдахгүй байна.

en: The emblem cannot be added.
mn: Эмблем нэмэгдэхгүй байна.

en: The emblem cannot be installed.
mn: Эмблем суухгүй байна.

en: The emblems do not appear to be valid images.
mn: Эмблем хүчинтэй зураг биш юм шиг байна.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
mn: Файл »%s« зураг биш юм шиг байна.

en: The file is not an image.
mn: Файл зураг биш байна.

en: The file that you dropped is not an image.
mn: Таны энд орхисон файл тань зураг биш байна.

en: The file that you dropped is not local.
mn: Таны энд орхисон файл тань дотоод биш байна.

en: The folder contents could not be displayed.
mn: Лавлахын агуулгыг харуулах боломжгүй.

en: The font description used for the icons on the desktop.
mn: Дэлгэц дээрхи эмблемүүдийн бичээст хэрэглэх бичгийн тодорхойлолт.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
mn: Файлын огнооны хэлбэржүүлэлт. Боломжит утгууд нь: "locale", "iso", ба "informal".

en: The group could not be changed.
mn: Бүлэг өөрчилөгдөх боломжгүй.

en: The group of the file.
mn: Файлын бүлэг.

en: The item could not be renamed.
mn: Элементийн сольж нэрлэж чадсангүй.

en: The location "%s" does not exist.
mn: Байршил »%s« байхгүй болжээ.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
mn: Байршил энэ харагчаар харагдах боломжгүй.

en: The mime type of the file.
mn: Файлын mime төрөл бол

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
mn: Нэр »%s« энэ хавтаст аль хэдийнэ хэрэглэгдэж байна. Өөр ямар нэгэн нэр ашиглана уу.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
mn: Нэр »%s« нь »/« гэсэн тамдэгт агуулсан учир хүчингүй. Өөр нэр ашиглана уу.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
mn: Нэр »%s« нь хүчингүй. Өөр нэр ашиглана уу.

en: The name and icon of the file.
mn: Файлын нэр ба эмблем.

en: The owner could not be changed.
mn: Эзэмшигч өөрчилөгдөх боломжгүй.

en: The owner of the file.
mn: Файлын эзэмшигч.

en: The permissions could not be changed.
mn: Зөвшөөрөл эрхийг өөрчилөгдөх боломжгүй

en: The permissions of "%s" could not be determined.
mn: »%s«-ийн зөвшөөрөл эрхийг тодорхойлж болсонгүй

en: The permissions of the file, in octal notation.
mn: Наймтын тэмдэглээн дэх файлын хандах эрх.

en: The permissions of the file.
mn: Файлын хандах эрх.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
mn: Сонгосон файлын хандах эрхийг тодорхойлж болсонгүй.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
mn: Тэмдэгтийн доторхи курсороос тэмдэглээний эсрэг талын төгсгөлийн байрлал.

en: The selection rectangle
mn: Сонголтын тэгш өнцөгт

en: The side pane view to show in newly opened windows.
mn: Шинэ нээгдсэн цонхнуудад хажуу самбар харагдац харуулах.

en: The size of the file.
mn: Файлын хэмжээ.

en: The text of the label.
mn: Бичээсийн текст.

en: The type of the file.
mn: Файлын төрөл.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
mn: Энэ хавтаст »%s« байхгүй байна. Магадгүй тэрээр саяхан устгагдсанэсвэл өөр байрлал руу зөөгдсөн байж болох.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
mn: Клипбордоос (clipboard) буулгах юу ч алга.

en: There was an error displaying help.
mn: Заавар мэдээг гаргахад дараа алдаа арлаа.

en: There was an error displaying help: 
    %s
mn: Тусламж тайлбарыг үзүүлэх явцад алдаа гарлаа: 
    %s

en: There was an error launching the application.
mn: Програм эхлүүлэхэд алдаа гарлаа.

en: This drop target only supports local files.
mn: Энэ байршил нь зөвхөн локал (дотоод) файлуудтай зохицож ажиллана

en: This is disabled due to security considerations.
mn: Хамгаалалтын үүднээс энэ хаагдсан.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
mn: Энэ эмблемийг та өөрөө оруулж өгөөгүй бөгөөд байнгын статустай байж болох.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
mn: Дэлгэц дээрхи гэр лавлахдаа өөрөө нэр өгөх бол энд өгнө үү.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
mn: Дэлгэц дээрхи хогийн сав лавлахдаа өөрөө нэр өгөх бол энд өгнө үү.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
mn: Дотоод бус файлуудыг нээхийн тулд тэдгээрийг хуулаад дотоод хавтас дотор дахин орхиод үзнэ үү.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
mn: Дотоод бус файлуудыг нээхийн тулд тэдгээрийг хуулаад дотоод хавтас дотор дахин орхиод үзнэ үү. Таны орхисон файлууд хэдийнэ нээгдсэн байна.

en: Toggle using a tighter layout scheme
mn: Хоорондоо ойрхон хэлбэрийг сонгох/буцаах

en: Trash
mn: Хогийн сав

en: Trash icon visible on desktop
mn: Хогийн сав дэлгэцэнд харуулах

en: Tree
mn: Мод

en: Type
mn: Төрөл

en: Type of click used to launch/open files
mn: Файл ажиллуулах/нээхэд хэрэглэх товшилтын төрөл

en: Type:
mn: Төрөл:

en: URL
mn: URL хаяг

en: Undo the last action
mn: Сүүлийн үйлдлийг цуцлах

en: Unknown
mn: Тодорхойлогдоогүй

en: Unknown error
mn: Тодорхойгүй алдаа

en: Unmount the selected volume
mn: Сонгосон хуваалтыг салгах

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
mn: Дэсктоп файлын танигдахгүй Хувилбар '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
mn: Танигдахгүй эхлүүлэх сонголт: %d

en: Use _Default Background
mn: Ст_андарт дэвсгэрийг хэрэглэх

en: Use tighter layout in new windows
mn: Шинэ цонхонд нарийн хуваарь хэрэглэх

en: Video
mn: Видео

en: View _new folders using:
mn: Дараахийг хэрэглэж _шинэ лавлахуудыг харуулах:

en: View or modify the properties of each selected item
mn: Сонгосон бүх объектуудын шинжүүдийг харах буюу өөрчлөх

en: Views
mn: Үзэмжүүд

en: Violet
mn: Гүн ягаан

en: Visible _Columns...
mn: Харагдах _багана...

en: Volume:
mn: Эзэлхүүн

en: Wavy White
mn: Үелсэн цагаан

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
mn: Лхагва гариг, 0000 есөн сарын 00 ны оройн 00:00:00-д

en: What to do with executable text files when activated
mn: Хэрвээ ажлын текст файлууд идэвхижсэн бол яах вэ?

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
mn: Хэрвээ ажлын текст файлууд идэвхижсэн бол яах вэ? (дан эсвэл давхар товшилт). Боломжит утгууд: »launch« (рограм ажиллуулах шиг), »ask« (Диалог дуудагдана) болон »display« (Текст өгөгдлөөр харуулах).

en: When to show number of items in a folder
mn: Лавлах доторхи елементүүдийн тоог хэзээ үзүүлэх

en: When to show preview text in icons
mn: Текстийг эмблем дотор хэзээ үзүүлэх

en: When to show thumbnails of image files
mn: Зургийн файлуудын мини харагдацыг хэзээ үзүүлэх

en: Whether a custom default folder background has been set.
mn: Хэрэглэгчийн тод. стандарт лавлахын дэвсгэрийг хэрэглэх эсэхийг тогтоо.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
mn: Хэрэглэгчийн тод. стандарт хажуу самбарын дэвсгэрийг хэрэглэх эсэхийг тогтоо.

en: Whether to enable immediate deletion
mn: Шууд устгалт зөвшөөрөх эсэх

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
mn: Эмблем дээгүүр хулгана гүйлгэхэд чимээ өгөх эсэх

en: Whether to show backup files
mn: Нөөц файлуудыг харуулах эсэх

en: Whether to show hidden files
mn: Далд файлуудыг харуулах эсэх

en: White
mn: Цагаан

en: Width of the side pane
mn: Хажуугийн самбарын өргөн

en: X
mn: Х

en: Y
mn: У

en: You can choose another view or go to a different location.
mn: Та өөр нэгэн үзэх хэлбэрийг сонгох эсвэл өөр хаягийг сонгож болно.

en: You can only use images as custom icons.
mn: Та өөрийн эмблемд зөвхөн дотоод зургуудаас л ашиглах боломжтой.

en: You can only use local images as custom icons.
mn: Өөрийн эмблемд зөвхөн дотоод зургуудаас л ашиглах боломжтой.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
mn: Та болих дээр дараад энэ үйлдлийг зогсоож болно.

en: You cannot copy a file over itself.
mn: Та нэг файлыг өөрөөр нь дарж хуулж болохгүй шүү.

en: You cannot copy a folder into itself.
mn: Та нэг хавтсыг өөр лүү нь хуулбарлаж болохгүй.

en: You cannot move a folder into itself.
mn: Та нэг хавтсыг өөр лүү нь зөөж оруулж болохгүй.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
mn: Танд »%s«-ийн бүлгийг өөрчлөн эрх байхгүй байна.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
mn: Танд »%s«-ийн нэрийг өөрчлөх эрх байхгүй.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
mn: Танд »%s«-ийн агуулгыг үзэх эрх алга.

en: Zoom
mn: Зургийн хэмжээг өөрчлөх

en: Zoom In
mn: Зургийг томруулах

en: Zoom Out
mn: Зургийг жижигрүүлэх

en: Zoom _In
mn: Татаж ой_ртуулах

en: Zoom _Out
mn: Агшаах

en: _About
mn: _Тухай

en: _Add
mn: _Нэмэх

en: _Add Bookmark
mn: Хаягуудыг _нэмэх

en: _Add a New Color...
mn: Шинэ өнгө _оруулах...

en: _Add a New Emblem...
mn: Шинэ эмблем _оруулах...

en: _Add a New Pattern...
mn: Шинэ хээ _оруулах...

en: _Arrange items:
mn: _Объект:

en: _Ask each time
mn: Цаг бүрийг _асуух

en: _Back
mn: _Эгэн

en: _Backgrounds and Emblems...
mn: _Дэвсгэр болон эмблемүүд...

en: _Bookmarks
mn: Ха_вчуурга

en: _Browse...
mn: _Сонгох...

en: _Cancel
mn: _Буцах

en: _Close
mn: _Хаах

en: _Computer
mn: _Тооцоолуур

en: _Connect
mn: _Холбох

en: _Contents
mn: _Агуулагдхуун

en: _Copy
mn: _Хуулах

en: _Default zoom level:
mn: _Стандарт томруулах төвшин:

en: _Delete
mn: _Устгах

en: _Disconnect
mn: Салгах:

en: _Display
mn: _Агуулга харуулах

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: _Emblems
mn: _Эмблемүүд

en: _Empty File
mn: Файл х_оослох

en: _File
mn: _Файл

en: _Format:
mn: _Хэлбэржүүлэлт:

en: _Forward
mn: Ура_гш

en: _Go
mn: _Оч

en: _Help
mn: _Тусламж

en: _Home
mn: _Гэр

en: _Image:
mn: _Зураг:

en: _Keep Aligned
mn: Цэгцлэлт _засварлах

en: _Keyword:
mn: Түлх_үүр үг:

en: _Location...
mn: Бай_ршил...

en: _Location:
mn: _Байрлал:

en: _Manually
mn: Гар_аар

en: _Network
mn: Сүлжээ

en: _Next Tab
mn: _Дараах ТАБ

en: _Only for files smaller than:
mn: _Зөвхөн дараахаас бага файлууд:

en: _Open
mn: _Нээх

en: _Open Scripts Folder
mn: Скриптийн хавтсуудыг Нэ_эх

en: _Paste
mn: _Буулгах

en: _Pattern:
mn: _Загвар:

en: _Patterns
mn: _Загварууд

en: _Places
mn: _Байрлалууд

en: _Port:
mn: _Порт:

en: _Previous Tab
mn: Ө_мнөх ТАБ

en: _Properties
mn: _Онцлогууд...

en: _Read
mn: _Унших

en: _Redo
mn: _Сэргээх

en: _Reload
mn: _Ахин ачаалах

en: _Remove a Color...
mn: Өнгийг _зайлуулах...

en: _Remove a Pattern...
mn: Хээг _зайлуулах...

en: _Remove an Emblem...
mn: Эмблемийг _зайлуулах...

en: _Remove...
mn: Зайлуулах...

en: _Rename...
mn: _Дахин нэрлэх...

en: _Retry
mn: _Давтах

en: _Revert
mn: _Сэргээх

en: _Run
mn: _Ажиллуулах

en: _Save
mn: _Хадгалах

en: _Scripts
mn: Скр_иптууд

en: _Search
mn: _Хай

en: _Search for:
mn: _Ийг хайх:

en: _Server:
mn: _Сервер:

en: _Side Pane
mn: Хаж_уугийн самбар

en: _Skip
mn: _Алгасах

en: _Sticky
mn: На_алдамхай

en: _Stop
mn: _Зогс

en: _Text beside icons
mn: Эмблемийн сацуух _текст

en: _Trash
mn: Х_ог

en: _Type:
mn: _Төрөл:

en: _Undo
mn: _Цуцлах

en: _Up
mn: _Дээш

en: _Use a custom command
mn: Хэвшмэл командыг _ашиглах

en: _Use compact layout
mn: _Нарийн гарын хуваарь ашиглах

en: _View
mn: _Харах

en: _Write
mn: _Бичих

en: by Modification _Date
mn: өөрчилсөн Ог_ноогоор нь

en: by _Emblems
mn: Эм_блемээр нь

en: by _Name
mn: Нэрээр нь

en: by _Size
mn: Хэмжээгээр нь

en: by _Type
mn: Тө_рлөөр нь

en: link
mn: Холбоос

en: link (broken)
mn: Холбоос (алдаатай)

en: loading...
mn: ачаалж байна...

en: nd copy)
mn: дахь Хуулбар)

en: new file
mn: шинэ файл

en: nothing
mn: юу ч байхгүй

en: on the desktop
mn: Ажлын тавцан дээр

en: pointing at "%s"
mn: »%s«-ийг заасан

en: program
mn: Програм

en: rd copy)
mn: дахь Хуулбар)

en: st copy)
mn: дэх Хуулбар)

en: th copy)
mn: дахь Хуулбар)

en: today
mn: өнөөдөр

en: today at %-I:%M %p
mn: Өнөөдөр %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
mn: өнөөдөр %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
mn: өнөөдөр 00.00 (Орой)

en: today at 00:00:00 PM
mn: өнөөдөр 00:00:00 (Орой)

en: today, %-I:%M %p
mn: өнөөдөр, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
mn: өнөөдөр, 00.00 (Орой)

en: unknown
mn: Нэрлэгдээгүй

en: unknown MIME type
mn: үл мэдэх MIME төрөл

en: unknown type
mn: Үл мэдэгдэх төрөл

en: unreadable
mn: унших боломжгүй

en: untitled folder
mn: Нэргүй хавтас

en: yesterday
mn: өчигдөр

en: yesterday at %-I:%M %p
mn: Өчигдөр %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
mn: өчигдөр %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
mn: өчигдөр 00:00 (Орой)

en: yesterday at 00:00:00 PM
mn: өчигдөр 00:00:00 (Орой)

en: yesterday, %-I:%M %p
mn: өчигдөр, %-I.%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
mn: өчигдөр, 00.00 (Орой)
