marco 1.25.0 - en to mn translation catalogue (261 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
mn: Тохируулгын сангаас олдсон »%s« нь »%s«-товчлуурын комбинацид үл тохирно

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
mn: Конфигурацийн сангаас олдсон »%s« утга нь хулганын товчлуурын сэлгүүрт тохирох утга биш

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
mn: »%s« бол үнэн фокус-аттрибут утга биш

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
mn: »%s« бол »resize« аттрибутад тохирох утга биш

en: "%s" is not a valid value for state attribute
mn: »%s« бол үнэн аттрибут утга биш

en: %g milliseconds to draw one window frame
mn: Нэг цонхны хүрээ зурах %g миллисекунт

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
mn: (Гүйцэлдүүлээгүй) Навигаци цонхны бус хэрэглээний нөхцөлдүүлэгтэй ажиллаж байна

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
mn: Элемент <%s>-ийн геометр харьцаа »%s« өгөгдөөгүй байна

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
mn: <%s> ямар нэгэн геометрийн харьцаа эсвэл түүнийг агуулсан эхийг оруулна уу

en: <%s> name "%s" used a second time
mn: <%s>-ийн нэр »%s« хоёр дахь удаа хэрэглэгдлээ

en: <%s> parent "%s" has not been defined
mn: Элемент <%s>-ийн эх »%s« өгөгдөөгүй байна

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
mn: Энэ төрлийн хүрээнд зориулж <button function="%s" state="%s" draw_ops="юу ч хамаагүй"/> өгөгдсөн байх ёстой

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
mn: Session ID идэвхтэй байгаа ч <marco_session> аттрибут гарч ирлээ

en: A style called "%s" has not been defined
mn: ямар ч »%s« нэр бүхий стиль тодорхойлогдоогүй байна

en: Action on title bar double-click
mn: Нэрийн мөрөн дээр давхар товших үйлдэл

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
mn: Альфа-гйин утга 0.0 (үл үзэгдэх) ба 1.0 (бүтэн дүүргэсэн) хоёрын хооронд байх ёстой, %g байсан

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
mn: Хосолсон өнгөний альфа тоо »%s« 0.0-1.0 тооны хооронд оршихгүй байна

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
mn: Өнцгийн утга 0.0 ба 360.0 хоёрын хооронд байх ёстой, %g байсан

en: Arrangement of buttons on the titlebar
mn: Товчлууруудыг нэрийн мөрөн дээр байрлуулах

en: Aspect ratio "%s" is unknown
mn: Талуудын харьцаа »%s« үл мэдэгдэнэ

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
mn: "%s" аттрибут <%s> элементийн текстэд хүчингүй

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
mn: Нэг элемент <%s>-д аттрибут »%s« давтагдаж байна

en: Automatically raises the focused window
mn: Заагдсан цонхыг автоматаар бусад цонхнуудын өмнө гаргаж ирнэ

en: Bar
mn: Багц

en: Benchmark
mn: Хурдыг шалгах

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
mn: Холих формат : »холих/суурь өнгө/нүүрэн өнгө/alpha«; »%s« энэ форматанд тохирохгүй байна

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
mn: Boolean утгууд »%s« биш »true« эсвэл »false« ёстой

en: Border
mn: Хүрээ

en: Border "%s" is unknown
mn: Үл мэдэгдэх <%s> хүрээ

en: Border-only window
mn: Зөвхөн хүрээтэй цонх

en: Bug in window manager:
mn: Цонхны менежерт алдаа байна:

en: Button Layouts
mn: Товчны загвар

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
mn: Товчлуурны талуудын харьцаа %g утгагүй байна

en: Button layout test %d
mn: Товчны загвар шалгалт %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mn: <button> элементэд хоёр draw_ops утга авч чадахгүй байна (сэдэвт нэг draw_ops-attribute мөн нэг <draw_ops>-элемент эсвэл хоёр Elemente an оржээ)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mn: <menu_icon> элементэд хоёр draw_ops утга авч чадахгүй байна (сэдэвт нэг draw_ops-attribute мөн нэг <draw_ops>-элемент эсвэл хоёр Elemente an оржээ)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mn: <piece> элементэд хоёр draw_ops утга авч чадахгүй байна (сэдэвт нэг draw_ops-attribute мөн нэг <draw_ops>-элемент эсвэл хоёр Elemente an оржээ)

en: Cancel
mn: Таслан зогсоох

en: Close Window
mn: Цонх хаах

en: Close window
mn: Цонх хаах

en: Commands to run in response to keybindings
mn: Товчлуурнуудын хослолоор гүйцэтгэгдэх командууд

en: Constant "%s" has already been defined
mn: Тогтмол »%s« хэдийнэ сонгогдсон байна

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
mn: Координатын илэрхийлэл дараахи текстийн эхэнд үл мэдэгдэх оператор агуулж байна: »%s«

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
mn: Координатын илэрхийлэлд хориотой тэмдэг »%s« байна

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
mn: Координатын илэрхийлэлд болоьсруулах бололцоогүй хөвөгч таслалтай »%s« тоо байна

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
mn: Координатын илэрхийлэл боловсруулах бололцоогүй »%s« бүхэл тоо агуулж байна

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
mn: Координатын илэрхийлэл нь оператор болон операндын аль алийг нь агуулаагүй байна

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
mn: Координатын илэрхийллийн төгсгөлд операнд байх ёстой атал Оператор байна

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
mn: Координатын илэрхийлэлд зөвхөн хаасан хаалтын тэмдэг л байна

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
mn: Координатын илэрхийлэл дотор зөвхөн нээсэн хаалтын тэмдэг байна

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
mn: Координатын илэрхийлэл дотор операторын оронд операнд байна

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
mn: Координатын илэрхийлэл нь үл мэдэгдэх хувьсагч эсвэл тогтмол агуулсан байна »%s«

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
mn: Координатын илэрхийлэл дотор операнд байх ёстой байранд опеоатор »%s« байна

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
mn: Координатын илэрхийлэл дотор »%c« ба »%c« операторууд байна, гэхдээ ямар ч операнд энэ дунд алга

en: Coordinate expression results in division by zero
mn: Координатын илэрхийллийн хариуны хуваарь нь  "тэг" тоо байна

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
mn: Координатын илэрхийлэл хөвөгч таслалтай тоонд модулийн операторыг хэрэглэж үзэж байна.

en: Coordinate expression was empty or not understood
mn: Координатын илэрхийлэл хоосон эсвэл ойлгомжгүй байна

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
mn: дэлгэц %d-ийн (Display »%s« дээрх ) цонхны менежерийн тэмдэглэл хүлээж авахад алдаа гарлаа

en: Could not create directory '%s': %s
mn: »%s« каталог зохиож чадсангүй: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
mn: Session файл »%s«-ийг шинэчилж бичихийн тулд нээж чадсангүй: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
mn: »%s«-ийг хөвөгч таслалтай тоо мэт боловсруулж чадсангүй

en: Could not parse "%s" as an integer
mn: »%s« бүхэл тоо мэт боловсруулагдаагүй

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
mn: Хосолсон өнгөний альфа тоо »%s« боловсруулагдсангүй

en: Could not parse color "%s"
mn: »%s« өнгө боловсруулж чадсангүй

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
mn: Өнгө хослуулах фактор »%s« нь хосолсон өнгө дотор боловсруулагдаж чадсангүй

en: Could not release screen %d on display "%s"
mn: %d нь »%s« дэлгэцэн дээр гаргагдаж чадсангүй

en: Ctrl
mn: Strg

en: Current theme
mn: Өнөөдрийн сэдэв

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
mn: Программ өөрөө эхлэхэд үүсэх миллисекундын хоцролт

en: Desktop
mn: Дэлгэц

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
mn: Хэрэглээний програмууд эсвэл систем дуут 'дохио' үүсгэж чадах эсэхийг нягтлахр; магадгүй 'оптик дохио' той холбоотой чимээгүй 'дохио' байж болох.

en: Dialog Box
mn: Харилцах хайрцаг

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
mn: <%s> элементийн сум »%s« ойлгомжгүй байна

en: Did not understand color component "%s" in color specification
mn: Өнгөний өгөгдөл дэх бүрэлдэхүүн хэсгүүд »%s« ойлгосонгүй

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
mn: <%s> элементийг будах өнгөний төрөл »%s« ойлгомжгүй байна

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
mn: <%s> элементийн сүүдэр »%s« ойлгомжгүй байна

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
mn: <%s> элементийн байдал »%s« ойлгомжгүй байна

en: Did not understand state "%s" in color specification
mn: Өнгөний »%s« нөхцлийг ойлгосонгүй

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
mn: »%s« мөрөн дэх цоожлогч тэмдэгт »%s« -ийг ойлгосонгүй

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
mn: өнгөний шилжилтийн төрлийн »%s« утга ойлгомжгүй байна

en: Disable connection to session manager
mn: Сэшн менежерт холбогдох боломжгүй болгох

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
mn: Эвдрэлтэй болоод хуучин программуудад хэрэглэгддэг »Misfeatures« -иийг идэвхгүйжүүлэх

en: Distance "%s" is unknown
mn: Хоорондын зай »%s« үл мэдэгдэнэ

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
mn: %d хүрээ %g клиент талын тооцоогоор секунтэд (хүрээ тус бүр %g миллсекунтэд) зурагдсан ба Х-серверийн нөөцүүдийн хамт нийт %g секунтэнд зурагдав. (хүрээ тус бүр %g миллсекунтэд)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
mn: <%s> элемент <%s> доор зөвшөөрөгдөөгүй

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
mn: <%s> элемент <%s> элемент дотор зөвшөөрөгдөөгүй

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
mn: Элемент <%s> нь <constant> элемент дотор орших ёсгүй

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
mn: Элемент <%s> нь distance/border/aspect_ratio-element дотор орших ёсгүй

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
mn: Элемент <%s> нь draw_ops-Element дотор орших ёсгүй

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
mn: Элемент <%s> нь name/author/date/description элемент дотор орших ёсгүй

en: Enable Visual Bell
mn: Оптик сигнал нээх

en: Error closing session file '%s': %s
mn: Session »%s« файлыг хаахад алдаа гарлаа : %s

en: Error loading theme: %s
mn: Загварыг ачааллахад алдаа гардаа: %s

en: Error writing session file '%s': %s
mn: Session файл »%s«-ийг зохиоход алдаа гарлаа: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
mn: Log файл %s fdopen()-аар нээгдэж чадсангүй: %s

en: Failed to get hostname: %s
mn: Хостын нэрийг олж чадсангүй: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
mn: »%s« сэдвийг ачаалж болсонгүй: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
mn: X-Цонхны системийн дэлгэц »%s« нээгдсэнгүй

en: Failed to open debug log: %s
mn: Оношилгооны протокол нээгдсэнгй: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
mn: Session файлыг боловсруулж хөрвүүлж болсонгүй: %s

en: Failed to restart: %s
mn: Шинэ эхлэл амжилтүй боллоо: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
mn: Хэлбэрүүдийн лавлахыг шалгахад алдаа: %s

en: Fake menu item %d
mn: Псевдо цэсийн элемент %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
mn: Жаазны хэлбэр хэмжээ товчлуурны хэмжээг тодорхойлохгүй

en: Frame style already has a button for function %s state %s
mn: Жаазны стиль хэдийнэ %s функцийн товчлууртай байна, нөхөл %s

en: Frame style already has a piece at position %s
mn: Жаазны стиль %s-байршилд өөрийн хэсгийг авчээ

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
mn: Өнгөний GTK-өгөгдөл нь дөрвөлжин хаалтанд байх ёстой. Ж-нЬ: gtk:fg[NORMAL], энд NORMAL гэдэг нь байгаа байдал; »%s«-г боловсруулж чадсангүй

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
mn: Өнгөний GTK-өгөгдөл нь дөрвөлжин хаалтанд байх ёстой. Ж-нЬ: gtk:fg[NORMAL], энд NORMAL гэдэг нь байгаа нөхцөл; »%s« боловсруулагдсангүй

en: Gradients should have at least two colors
mn: Өнгөний тунаралт дор хаяж хоёр өнгөтэй байх ёстой

en: Hyper
mn: Гипер

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
mn: Хэрэв үнэн бол гарчгийн_шрифт сонголтыг үгүйсгэн цонхны нэрийн үсгэнд стандарт  программын шрифтийг ашигла.

en: If true, trade off usability for less resource usage
mn: Хэрэв үнэн бол бага нөөцөөр тохиромжтой хэрэглэгчид найрсаг байдлыг үүсгэнэ

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
mn: Энд draw_ops »%s«-ийг оруулснаар тасралтгүй эргэлдэх үйлдлийг үүсгэнэ

en: Integer %ld is too large, current max is %d
mn: Бүхэл тооны утга %ld хэт их байна, одоогоор максимум утга нь %d байна

en: Integer %ld must be positive
mn: Бүхэл тооны утга %ld эерэг тоо байх ёстой

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
mn: Хаягийн хүчингүй хэмжээ »%s« (xx-small, x-small, small, medium, large, x-large oder xx-large эдгээрийн аль нэг нь байх ёстой)

en: Large Title Font
mn: Гарчигийн том шрифт

en: Line %d character %d: %s
mn: Мөр %d Тэмдэгт %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
mn: "%s" хэлбэр %g секунтэд ачаалагдав

en: Lower window below other windows
mn: Цонхыг бусад цонхуудын цагуур шургуулах

en: Ma_ximize
mn: То_мсгох

en: Make X calls synchronous
mn: Зэрэг гүйцэтгэх X-дуудалт

en: Marco was compiled without support for verbose mode
mn: Marco нь нэмэлт үгсийн дэмжлэггүйгээр хөрвүүлэгдсэн байна

en: Maximize Window
mn: Цонх томсгох

en: Maximize window horizontally
mn: Цонхыг хэвтээ чигт томсгох

en: Maximize window vertically
mn: Цонхыг босоо чигт томсгох

en: Mi_nimize
mn: _Жижигсгэх

en: Minimize Window
mn: Цонх агшаах

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
mn: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="юу ч хамаагүй"/> дутаж байна

en: Mod2
mn: Горим2

en: Mod3
mn: Горим3

en: Mod4
mn: Горим4

en: Mod5
mn: Горим5

en: Modal Dialog Box
mn: Туслах Диалог

en: Modifier to use for modified window click actions
mn: Сайжруулсан цонхон дээр товшиход хэрэглэгдэх туслах товчлуур

en: Move backward between panels and the desktop immediately
mn: Самбар ажлын талбар хоёрын хооронд ухрах

en: Move between panels and the desktop immediately
mn: Шууд самбар ажлын талбарын хооронд очих

en: Move between windows immediately
mn: Цонхнуудын хооронд шууд ухарч очих

en: Move to Another _Workspace
mn: Өөр _ажлын талбар луу шилжих

en: Move to Workspace R_ight
mn: Ажлын талбарын баруун тийш зөө

en: Move to Workspace _Down
mn: Ажлын талбарын доош зөө

en: Move to Workspace _Left
mn: Ажлын талбарын зүүн тийш зөө

en: Move to Workspace _Up
mn: Ажлын талбарын дээш зөө

en: Move window one workspace down
mn: Цонхыг нэг ажлын талбараар ухраах

en: Move window one workspace to the left
mn: Цонхыг нэг ажлын талбараар зүүн гар тийш шилжүүлэх

en: Move window one workspace to the right
mn: Цонхыг нэг ажлын талбараар баруун гар тийш шилжүүлэх

en: Move window one workspace up
mn: Цонхыг ажлын талбараар дээш нь шилжүүлэх

en: Move window to workspace 1
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 1 дээр гаргах

en: Move window to workspace 10
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 10 дээр гаргах

en: Move window to workspace 11
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 11 дээр гаргах

en: Move window to workspace 12
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 12 дээр гаргах

en: Move window to workspace 2
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 2 дээр гаргах

en: Move window to workspace 3
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 3 дээр гаргах

en: Move window to workspace 4
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 4 дээр гаргах

en: Move window to workspace 5
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 5 дээр гаргах

en: Move window to workspace 6
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 6 дээр гаргах

en: Move window to workspace 7
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 7 дээр гаргах

en: Move window to workspace 8
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 8 дээр гаргах

en: Move window to workspace 9
mn: Цонхыг нэг ажлын талбар 9 дээр гаргах

en: Name of workspace
mn: Ажлын талбарын нэр

en: No "%s" attribute on element <%s>
mn: <%s> элементэд "%s" аттрибут алга

en: No <%s> set for theme "%s"
mn: »%s« -сэдвээр ямар ч <%s> өгөгдөөгүй байна

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
mn: Ямар ч »%s« нэр бүхий <draw_ops> өгөгдөөгүй байна

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
mn: »%s« нэр бүхий <draw_ops>-г тодорхойлж чадсангүй

en: No command %d has been defined.
mn: Ямар ч %d команд тодорхойлогдоогүй байна.

en: No draw_ops provided for button
mn: Товчлууранд зориулсан ямар ч draw_ops байхгүй

en: No draw_ops provided for frame piece
mn: Жаазны хэсэгт зориулсан ямар ч draw_ops байхгүй

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
mn: Цонхны төрөлд хүрээнийх нь стиль »%s«-сэдвийн дотор өгөгдөөгүй байна »%s«; <window type="%s" style_set="юу ч хамаагүй"/> элементийг оруулна уу

en: No text is allowed inside element <%s>
mn: <%s> элемент дотор текст зөвшөөрөгдөөгүй

en: Normal Application Window
mn: Програмын хэвийн цонх

en: Normal Title Font
mn: Гарчигийн хэвийн шрифт

en: Number of workspaces
mn: Ажлын талбарын тоо

en: Opened log file %s
mn: Log файл %s нээгдсэн

en: Print version
mn: Хувилбарыг хэвлэ

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
mn: Онцлог %s. 0x%lx цонхон дээр буруу UTF-8 агуулагдаж байна

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
mn: Онцлог %s. 0x%lx цонхон дээр объект %d -ийн буруу UTF-8 агуулагдаж байна

en: Raise window above other windows
mn: Цонхыг бусад цонхны өмнө гаргах

en: Roll _Up
mn: Хуйл_ах

en: Run a defined command
mn: Тодорхой команд гүйцэтгэх

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
mn: %d » (%s« джжрхи) цонхны менежертэй байна

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
mn: %d дэлгэц нь Display »%s« дээр байгаа ба хэдийн цонхны менежер олгогдсон байна; »--replace«-ийг сонгож одоо актуаль байгаа цонхны менежерийг сольж туршина уу

en: Screen %d on display '%s' is invalid
mn: %d дэлгэц Display »%s« дээрх байгаа ба хүчингүй байна

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
mn: Өнгө хослуулах фактор »%s« нь хосолсон өнгө дотор негатив байна

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
mn: Өнгө холих формат нь »холих/үндсэн өнгө/фактор«; »%s« энэ форматанд тохирохгүй

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
mn: Томсгох/хуйлсан хэлбэрүүдэд тохирох <%s> элемент »resize« аттрибуттай байх учиргүй

en: Small Title Font
mn: Гарчигийн жижиг шрифт

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
mn: Өөр нэг программ %s товчийг %x modifier-ын хамтаар товчлуурын комбинац хэлбэрээр хэрэглэж бйна

en: Specify session management ID
mn: Сэшн менежментийн ID-г ялган харуулах

en: Style has already been specified for state %s focus %s
mn: Нөхцөл %s, фокус %s-д зориулсан стиль хэдийнэ өгөгдсөн байна

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
mn: Нөхцөл %s, фокус, хэмжээ %s, %s-д зориулсан стиль хэдийнэ өгөгдсөн байна

en: Super
mn: Супер

en: Switch to workspace 1
mn: Ажлын талбар 1 дээр очих

en: Switch to workspace 10
mn: Ажлын талбар 10 дээр очих

en: Switch to workspace 11
mn: Ажлын талбар 11 дээр очих

en: Switch to workspace 12
mn: Ажлын талбар 12 дээр очих

en: Switch to workspace 2
mn: Ажлын талбар 2 дээр очих

en: Switch to workspace 3
mn: Ажлын талбар 3 дээр очих

en: Switch to workspace 4
mn: Ажлын талбар 4 дээр очих

en: Switch to workspace 5
mn: Ажлын талбар 5 дээр очих

en: Switch to workspace 6
mn: Ажлын талбар 6 дээр очих

en: Switch to workspace 7
mn: Ажлын талбар 7 дээр очих

en: Switch to workspace 8
mn: Ажлын талбар 8 дээр очих

en: Switch to workspace 9
mn: Ажлын талбар 9 дээр очих

en: System Bell is Audible
mn: Системийн сигнал дуут байна

en: Take a screenshot
mn: Агшин дэлгэц авах

en: Take a screenshot of a window
mn: Цонхны агшин дэлгэц авах

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
mn: Marco яаж системийн дохио эсвэл өөр хэрэглээний програмын 'чимээ' өгөхийг заах оптик шинж тэмдэг хэрэгжүүлэхийг хэлнэ. Одоогоор хар цагаан бүтэн дэлгэц заах "Дэлгэц дүүрэн", хэрэглээний програмын толгой самбарыг заах "жааз_нүүр" хоёр хүчинтэй утга байна. Хэрэв програм мэдэгдэхгүй чимээ өгвөл (ихэнхдээ стандарт "системийн чимээ"), одоо идэвхитэй байгаа цонхны толгой самбар идэвхижинэ.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
mn: »/apps/marco/global_keybindings/run_command_N«-код нь энэ командыг гүйцэтгэх товчлуурын хослолыг тодорхойлно. run_command_N товчлуурын хувилбарыг оруулснаар command_N гүйцэтгэгдэнэ.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
mn: »/apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot«-түлхүүр энэ командыг гүйцэтгэх товчлуурын хослолыг тодорхойлно. Товчлуурын хувилбарыг оруулснаар command_screenshot гүйцэтгэгдэнэ.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
mn: »/apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot«-код нь энэ командыг гүйцэтгэх товчлуурын хослолыг тодорхойлно. Товчлуурын хувилбарыг оруулснаар command_window_screenshot гүйцэтгэгдэнэ.

en: The name of a workspace.
mn: Ажлын талбарын нэр.

en: The screenshot command
mn: Агшин дэлгэц тушаал

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
mn: Энд цонхны жааз, хүрээ(хөвөө), нэрийн хэсгийн үзэмжийг тохируулах зэргийн сэдвүүд агуулагдана.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
mn: auto_raise нь true дээр тохируулагдсан тохиолдолд өгөгдсөн цонх идэвхжихэд гарах цагийн хоцролт. Энэхүү хоцролт  мянганы нэг секундын нэгжээр өгөгдөнө.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
mn: Цонхыг хараалах (фокуслах) горим нь цонх өөрөө хэрхэн идэвхжихийг тодорхойлж өгнө. Энд 3 боломжит хувилбарууд байна: »click« нь цонхыг фокуслахын (хараалахын)тулд нэг click  хийх, »sloppy« нь заагуур цонхон дээр очингуут идэвхжих, »mouse« заагуур цонхон дээр очингуут идэвхжиж цонхны талбараас гарангуут эргэж идэвхгүй байдалд орох үйлдлүүдийг заана.

en: The window screenshot command
mn: Цонхны агшин дэлгэц тушаал

en: This is a sample message in a sample dialog
mn: Энэ бол жишээ харилцах дээрхи жишээ зурвас

en: Toggle fullscreen mode
mn: Бүтэн дэлгэц гаргах горимыг асааж унтраах

en: Toggle maximization state
mn: Томсгосон хэлбэрийг асааж унтраахMaximierungszustand ein-/ausschalten

en: Toggle shaded state
mn: Цонхыг дэлгэн буцааж хуйлах

en: Torn-off Menu
mn: Torn-off цэс

en: Unknown element %s
mn: Үл таних элемент %s

en: Unknown function "%s" for button
mn: Товчлуурын үл танигдах функцтэй »%s« байна

en: Unknown position "%s" for frame piece
mn: Жаазны хэсгийн үл мэдэгдэх »%s« байршил

en: Unknown state "%s" for button
mn: Товчлуурын үл танигдах нөхцөлд »%s« байна

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
mn: <%s> элементийн үл танигдах style_set »%s«

en: Unknown type "%s" on <%s> element
mn: <%s> элементийн үл танигдах төрөл »%s«

en: Unma_ximize
mn: Бу_цааж тавих

en: Usage: %s
mn: Хэрэглээ: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
mn: Хэрэглээ: метасити-хэлбэр-харагч [ХЭЛБЭРИЙННЭР]

en: Use standard system font in window titles
mn: Цонхны нэрэнд стандарт үсгийн хэв ашигла

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
mn: Хэрэглэгчийн оруулсан тогтмол нь том үсгээр эхлэх ёстой; »%s« хийхгүй

en: Utility Palette
mn: Утилит хавтан

en: Visual Bell Type
mn: Оптик сигналын төрөл

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
mn: Цонх %s ICCCM-д заасанчлан WM_CLIENT_LEADER цонхон дээр тохируулахын оронд өөрөө SM_CLIENT_ID дээр тохируулсан байна.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
mn: Цонх %s MWM дохиогоор хэмжээг нь өөрчилж болохгүй гэдгийг анхааруулсан боловч хамгийн бага хэмжээ %d x %d-дээр эсвэл максимум %d x %d -дээр тавьсан; энэ үйлдэл утга учиргүй.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
mn: Цонх 0x%lx дараахи %s онцлогтой
    %s төрлийн, %d форматтай байх ёстой,
    Гэвч %s төрөлтэй, %d форматтай %d n_нэгжтэй
    Энэ цонхны менежерийн бус ашиглалтын алдаа байх магадлалтай
    Цонхны гарчиг »%s«, ангилал нь »%s«, нэр нь »%s«

en: Window Menu
mn: Цонхны цэс

en: Window Title Goes Here
mn: Цонхны гарчиг энд ирнэ

en: Window focus mode
mn: Цонхны фокусын горим

en: Window manager error:
mn: Цонхны менежерийн алдаа:

en: Window manager warning:
mn: Цонхны менежерийн анхааруулга:

en: Window manager:
mn: Цонхны менежер:

en: Window title font
mn: Цонхны нэрийн үсгийн хэв

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
mn: Цонхны төрөл »%s« өөрийн стилийг олжээ

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
mn: Эвдрэлтэй х.программын Workarounds-ийг идэвхгүйжүүллээ. Магадгүй зарим х.программууд буруу ажиллаж магадгүй.

en: Workspace %d
mn: Ажилын талбар %d

en: Workspace %s%d
mn: Ажилын талбар %s%d

en: Workspace 1_0
mn: Ажилын талбар 1_0

en: _Close
mn: _Хаах

en: _Force Quit
mn: _Хүчээр гарах

en: _Move
mn: _Зөөх

en: _Resize
mn: Хэмжээ өө_рчилөх

en: _Unroll
mn: Дэлг_эх

en: bottom
mn: дор

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
mn: Жаазны хэлбэр »%s«-нийт хжмээг тодорхойлохгүй

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
mn: Жаазны хэлбэр хэмжээ »%s« нь хүрээний хэмжээ »%s«-г тодорхойлохгүй

en: left
mn: зүүн

en: nested <window> tag
mn: үүрэн <window> элемент

en: right
mn: баруун

en: top
mn: дээр
