Audacious - en to ms translation catalogue (289 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
ms: 
    (Mesej lanjut telah disembunyi.)

en: %1 files selected
ms: %s fail dipilih

en: %d channel | %d channels
ms[0]: %d saluran

en: %d file found | %d files found
ms[0]: %d fail ditemui

en: %s Settings
ms: Tetapan %s

en: (character encoding error)
ms: (ralat pengekodan aksara)

en: (unknown title)
ms: (tajuk tidak diketahui)

en: <b>Album Art</b>
ms: <b>Seni Album</b>

en: <b>Behavior</b>
ms: <b>Kelakuan</b>

en: <b>Compatibility</b>
ms: <b>Keserasian</b>

en: <b>Export</b>
ms: <b>Eksport</b>

en: <b>Metadata</b>
ms: <b>Data meta</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
ms: <b>Pelbagai</b>

en: <b>Network Settings</b>
ms: <b>Tetapan Rangkaian</b>

en: <b>Output Settings</b>
ms: <b>Tetapan Output</b>

en: <b>Playlist</b>
ms: <b>Senarai Main</b>

en: <b>Popup Information</b>
ms: <b>Maklumat Timbul</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
ms: <b>Konfigurasi Proksi</b>

en: <b>Recording Settings</b>
ms: <b>Tetapan Rakaman</b>

en: <b>ReplayGain</b>
ms: <b>GandaanMainSemula</b>

en: <b>Song Display</b>
ms: <b>Paparan Lagu</b>

en: ALBUM - TITLE
ms: ALBUM - TAJUK

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
ms: ARTIST - ALBUM - TAJUK

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
ms: ARTIST - ALBUM - TRACK. TAJUK

en: ARTIST - TITLE
ms: ARTIST - TAJUK

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
ms: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TAJUK

en: About %s
ms: Perihal %s

en: About Audacious
ms: Tentang Audacious

en: Acid Jazz
ms: Jazz Asid

en: Acid Rock
ms: Rock Asid

en: Add
ms: Tambah

en: Add Files
ms: Menambah Fail

en: Add Folder
ms: Tambah Folder

en: Add URL
ms: Menambah URL

en: Add files to a temporary playlist
ms: Tambah fail ke senarai main sementara

en: Add files to the playlist
ms: Tambah fail ke senarai main

en: Add folders nested within playlist files
ms: Tambah folder tersarang di dalam fail senarai main

en: Add folders recursively
ms: Tambah folder secara rekursif

en: Adjust volume by:
ms: Laras volum mengikut:

en: Advance when the current song is deleted
ms: Lanjutkan bila lagu semasa dipadam

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: After applying ReplayGain
ms: Selepas melaksana GandaanMainSemula

en: After applying effects
ms: Selepas melaksanakan kesan

en: After applying equalization
ms: Selepas melaksanakan penyamaan

en: Album Artist
ms: Album Artis

en: Album artist
ms: Artis album

en: Amplify all files:
ms: Kuatkan semua fail:

en: Amplify untagged files:
ms: Kuatkan fail tidak bertanda:

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Arabic
ms: Bahasa Arab

en: Artist
ms: Artis

en: As decoded
ms: Seperti dinyahkod

en: Audacious Settings
ms: Tetapan Audacious

en: Audacious is running in GTK (legacy) mode.
ms: Audacious berjalan dalam mod GTK (legasi).

en: Audacious is running in Qt mode.
ms: Audacious berjalan dalam mod Qt.

en: Audio CD
ms: CD Audio

en: Auto character encoding detector for:
ms: Pengesan pengekodan aksara berautomatik untuk:

en: Automatic
ms: Automatik

en: Baltic
ms: Bahasa Baltik

en: Based on shuffle
ms: Berdasarkan kocok

en: Bit depth:
ms: Kedalaman bit:

en: Bitrate
ms: Kadar bit

en: Bitrate:
ms: Kadar bit:

en: Browse
ms: Carian

en: Buffer size:
ms: Saiz penimbal:

en: C_lear history
ms: K_osongkan sejarah

en: C_lose on jump
ms: T_utup bila lompat

en: Cancel
ms: Batal

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
ms: Tidak dapat muatkan %s: sambungan nama fail tidak disokong.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
ms: Tidak dapat simpan %s: sambungan nama fail tidak disokong.

en: Category
ms: Kategori

en: Channels
ms: Saluran

en: Chinese
ms: Bahasa Cina

en: Choose File
ms: Pilih Fail

en: Choose Folder
ms: Pilih Folder

en: Cl_ear
ms: K_osongkan

en: Clear the playlist when opening files
ms: Kosongkan senarai main bila membuka fail

en: Close _dialog on add
ms: Tutup _dialog bila ditambah

en: Close _dialog on open
ms: Tutup _dialog bila dibuka

en: Codec
ms: Kodeks

en: Comment
ms: Ulasan

en: Composer
ms: Penggubah

en: Confirm Overwrite
ms: Sahkan Tulis Ganti

en: Copy
ms: Salin

en: Credits
ms: Kredit

en: Custom string:
ms: Rentetan custom:

en: Date
ms: Tarikh

en: Debug
ms: Nyahpepijat

en: Delete Selected
ms: Padam Terpilih

en: Description
ms: Keterangan

en: Display the jump-to-song window
ms: Papar tetingkap lompat-ke-lagu

en: Display the main window
ms: Papar tetingkap utama

en: Do not load metadata for songs until played
ms: Jangan muatkan data meta lagu sehingga dimainkan

en: Do you want to permanently remove “%s”?
ms: Anda mahu buang "%s" secara kekal?

en: EQF File ...
ms: Fail EQF ...

en: Effect
ms: Kesan

en: Enable ReplayGain
ms: Benarkan GandaanMainSemula

en: Enable audio stream recording with %s
ms: Benarkan rakaman strim audio dengan %s

en: Enable proxy usage
ms: Benarkan penggunaan proksi

en: Enter URL:
ms: Masukkan URL:

en: Enter time (minutes:seconds):
ms: Masukkan masa (minit:saat):

en: Equalizer Presets
ms: Praset Penyama

en: Error
ms: Ralat

en: Error loading %s.
ms: Ralat memuatkan %s.

en: Error loading plugin
ms: Ralat memuatkan pemalam

en: Error opening %s:
    %s
ms: Ralat membuka %s:
    %s

en: Error opening output stream
ms: Ralat membuka strim output

en: Error playing %s:
    %s
ms: Ralat memainkan %s:
    %s

en: Error reading %s:
    %s
ms: Ralat membaca %s:
    %s

en: Error recording output stream
ms: Ralat merakam strim output

en: Error saving %s.
ms: Ralat ketika menyimpan %s.

en: Error writing tag(s).
ms: Ralat menulis tag.

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
ms: Tidak termasuk imej yang sepadan dengan kata (dipisah dengan koma):

en: Export
ms: Eksport

en: Export Playlist
ms: Eksport Senarai Main

en: Fallback character encodings:
ms: Pengekodan aksara jatuh balik:

en: File name
ms: Nama fail

en: File path
ms: Laluan fail

en: Filter:
ms: Tapis:

en: Floating point
ms: Titik terapung

en: Function
ms: Fungsi

en: GTK (legacy) mode is unavailable in this build.
ms: Mod GTK (legasi) tidak tersedia dalam binaan ini.

en: General
ms: Am

en: Greek
ms: Bahasa Yunani

en: Guess missing metadata from file path
ms: Teka data meta yang hilang dari laluan fail

en: Hebrew
ms: Bahasa Ibrani

en: Import Playlist
ms: Import Senarai Main

en: Info
ms: Maklumat

en: Information
ms: Maklumat

en: Interface:
ms: Antaramuka:

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
ms: Tafsirkan \ (miring belakang) sebagai penyahbatas folder

en: Invalid access mode
ms: Mod capai tidak sah

en: Invalid audio format
ms: Format audio tidak sah

en: Invalid file name
ms: Nama fail tidak sah

en: Japanese
ms: Bahasa Jepun

en: Jump to Song
ms: Lompat ke Lagu

en: Jump to Time
ms: Lompat ke Masa

en: Korean
ms: Bahasa Korea

en: Length
ms: Panjang

en: Level
ms: Aras

en: License
ms: Lesen

en: Load
ms: Muat

en: Load EQF File
ms: Muat Fail EQF

en: Load Preset File
ms: Muat Fail Praset

en: Log Inspector
ms: Pemeriksa Log

en: Log Level:
ms: Aras Log:

en: Message
ms: Mesej

en: Metadata
ms: Data meta

en: Mode:
ms: Mod:

en: MusicBrainz ID
ms: ID MusicBrainz

en: N/A
ms: T/A

en: Network
ms: Rangkaian

en: New Playlist
ms: Senarai Main Baharu

en: No audio recording plugin available
ms: Tiada pemalam rakaman audio tersedia

en: No files found.
ms: Tiada fail ditemui.

en: None
ms: Tiada

en: Now Playing
ms: Kini Dimainkan

en: Open
ms: Buka

en: Open Files
ms: Buka Fail

en: Open Folder
ms: Buka Folder

en: Open URL
ms: Buka URL

en: Open files in a temporary playlist
ms: Buka fail dalam senarai main sementara

en: Output plugin:
ms: Pemalam output:

en: Overwrite %s?
ms: Tulisganti %s?

en: Pause if playing, play otherwise
ms: Jeda jika bermain, main sebaliknya

en: Pause instead of resuming immediately
ms: Jeda selain dari sambung serta-merta

en: Pause playback
ms: Jeda main balik

en: Performer
ms: Penyampai

en: Playlist
ms: Senarai Main

en: Please select one preset to export.
ms: Sila pilih satu praset untuk dieksport.

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
ms: Sila taip sambungan nama fail atau pilih satu format dari senarai tarik-turun.

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Polish
ms: Bahasa Poland

en: Popup delay (tenths of a second):
ms: Kelewatan popup (persepuluh sesaat):

en: Preset File ...
ms: Fail praset ...

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
ms: Fail praset (*.preset *.eqf *.q1)

en: Presets ...
ms: Praset ...

en: Prevent clipping (recommended)
ms: Halang pengeratan (disaran)

en: Print debugging messages (may be used twice)
ms: Cetak mesej penyahpepijatan (mungkin diguna sebanyak dua kali)

en: Probe content of files with no recognized file name extension
ms: Kuar kandungan fail tanpa sambungan nama fail dikenali

en: Proxy hostname:
ms: Nama hos proksi:

en: Proxy password:
ms: Kata laluan proksi:

en: Proxy port:
ms: Port proksi:

en: Proxy username:
ms: Nama pengguna proksi:

en: Qt mode is unavailable in this build.
ms: Mod Qt tidak tersedia dalam binaan ini.

en: Quality
ms: Kualiti

en: Quality:
ms: Kualiti:

en: Queue Manager
ms: Pengurus Teratur

en: Quit on playback stop
ms: Keluar bila main balik berhenti

en: Record stream:
ms: Rakam strim:

en: Recording Date
ms: Tarikh Rakaman

en: Recording Year
ms: Tahun Rakaman

en: Remove Playlist
ms: Buang Senarai Main

en: Rename Playlist
ms: Namakan Semula Senarai Main

en: Reset to Zero
ms: Tetap Semula ke Sifar

en: Restart in GTK (legacy) mode
ms: Mula semula dalam mod GTK (legasi)

en: Restart in Qt mode
ms: Mula semula dalam mod Qt

en: Resume playback on startup
ms: Sambung main balik ketika permulaan

en: Revert
ms: Kembali

en: Revert Changes
ms: Kembalikan Perubahan

en: Rhythm and Blues
ms: Rhythm dan Blues

en: Run in GTK mode
ms: Jalan dalam mod GTK

en: Run in Qt mode
ms: Jalan dalam mod Qt

en: Russian
ms: Bahasa Rusia

en: Save
ms: Simpan

en: Save EQF File
ms: Simpan Fail EQF

en: Save Preset
ms: Simpan Praset

en: Save Preset File
ms: Simpan Fail Praset

en: Save error
ms: Ralat simpan

en: Save successful
ms: Berjaya disimpan

en: Search depth:
ms: Cari dalaman:

en: Search for images matching song file name
ms: Carian untuk imej lagu sepadan dengan nama fail

en: Search for images matching these words (comma-separated):
ms: Gelintar imej sepadan dengan perkataan ini (dipisah dengan tanda koma):

en: Search recursively
ms: Cari secara rekursif

en: Seek error
ms: Ralat jangkau

en: Select Format by Extension
ms: Pilih Format mengikut Sambungan

en: Select instance to run/control
ms: Pilih kejadian untuk jalan/kawal

en: Services
ms: Perkhidmatan

en: Set Font
ms: Tetap Fon

en: Show command-line help
ms: Tunjuk bantuan baris-perintah

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
ms: Tunjuk jam secara berasingan (1:30:00  bukan 90:00)

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
ms: Tunjuk sifar dihadapan (02:00 bukan 2:00)

en: Show popup information
ms: Menunjukkan maklumat popup

en: Show song numbers
ms: Tunjuk nombor lagu

en: Show time scale for current song
ms: Tunjukkan skala masa untuk lagu semasa

en: Show version
ms: Tunjuk versi

en: Skip to next song
ms: Langkau ke lagu berikutnya

en: Skip to previous song
ms: Langkau ke lagu terdahulu

en: Soft clipping
ms: pengeratan lembut

en: Song Info
ms: Maklumat Lagu

en: Standard input
ms: Input piawai

en: Start playback
ms: Mula main balik

en: Start without a graphical interface
ms: Mula tanpa antaramuka bergrafik

en: Step forward/backward by:
ms: Langkah maju/undur mengikut:

en: Stop playback
ms: Henti main balik

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
ms: Rakaman strim mesti dikonfigur dalam Tetapan Audio sebelum ia boleh digunakan.

en: TITLE
ms: TAJUK

en: TITLE - ARTIST
ms: TAJUK - ARTIS

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
ms: TAJUK - ARTIS - ALBUM

en: Taiwanese
ms: Bahasa Taiwan

en: Technical
ms: Teknikal

en: Title
ms: Tajuk

en: Title format:
ms: Tajuk format:

en: Track %d
ms: Trek %d

en: Track Number
ms: Nombor Trek

en: Track number
ms: Nombor trek

en: Transport
ms: Pindah

en: Turkish
ms: Bahasa Turki

en: Un_queue
ms: Tidak_Atur

en: Unknown URI scheme
ms: Skema URI tidak diketahui

en: Unknown option: %s
ms: Pilihan tidak diketahui: %s

en: Unknown option: -%c
ms: Pilihan tidak diketahui: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
ms: Penggunaan: audacious [PILIHAN] ... [FAIL] ...

en: Use SOCKS proxy
ms: Guna proksi SOCKS

en: Use authentication with proxy
ms: Guna pengesahihan dengan proksi

en: Use relative paths when possible
ms: Guna laluan relatif jika boleh

en: Use software volume control (not recommended)
ms: Guna perisian kawalan volum (tidak disarankan)

en: Visualization
ms: Pengvisualan

en: Warning
ms: Amaran

en: What would you like to call this playlist?
ms: Apa yang anda mahu namakan senarai main ini?

en: Working ...
ms: Bekerja ...

en: Year
ms: Tahun

en: _About
ms: Perih_al

en: _Add
ms: T_ambah

en: _Auto-fill empty fields
ms: _Auto-isi medan-medan kosong

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: T_utup

en: _Don’t ask again
ms: _Jangan tanya lagi

en: _Enable
ms: _Aktifkan

en: _Export
ms: _Eksport

en: _Filter:
ms: _Tapis:

en: _Jump
ms: _Lompat

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: _Open
ms: _Buka

en: _Overwrite
ms: T_ulis Ganti

en: _Plugins ...
ms: _Pemalam ...

en: _Previous
ms: _Terdahulu

en: _Queue
ms: _Atur

en: _Remove
ms: _Buang

en: _Rename
ms: _Nama semula

en: _Revert
ms: _Kembali

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Save %1 files
ms: _Simpan fail %1

en: _Save to history
ms: _Simpan ke sejarah

en: _Set
ms: _Tetapkan

en: _Settings
ms: _Tetapan

en: _Unqueue
ms: N_yah Baris Gilir

en: percent
ms: peratus

en: seconds
ms: Saat
