blueman-project - en to ms translation catalogue (261 entries)

en: %(service)s on %(device)s
ms: %(service)s pada %(device)s

en: %d %s %d %s and %d %s
ms: %d %s %d %s dan %d %s

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
ms: <b>Satu ralat berlaku ketika memuatkan pemalam. Sila maklumkan pembangun mengenai kandungan mesej ini di dalam</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">laman sesawang</a> kami.

en: <b>Author:</b>
ms: <b>Pengarang:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
ms: <b>Berkonflik dengan:</b>

en: <b>Connect To:</b>
ms: <b>Sambung Ke:</b>

en: <b>DUN Support</b>
ms: <b>Sokongan DUN</b>

en: <b>Depends on:</b>
ms: <b>Bergantung pada:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
ms: <b>Terputus:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
ms: <b>Dimuat turun:</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
ms: <b>Fail Diterima (Object Push)</b>

en: <b>File:</b>
ms: <b>Fail:</b>

en: <b>GSM settings</b>
ms: <b>Tetapan GSM</b>

en: <b>Log duration:</b>
ms: <b>Jangkamasa log:</b>

en: <b>Log started:</b>
ms: <b>Log bermula:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
ms: <b>Tetapan NAP</b>

en: <b>Network Settings</b>
ms: <b>Tetapan Rangkaian</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
ms: <b>Tiada pelayan DHCP dipasang</b>

en: <b>PAN Support</b>
ms: <b>Sokongan PAN</b>

en: <b>Plugin description:</b>
ms: <b>Keterangan pemalam:</b>

en: <b>Services</b>
ms: <b>Perkhidmatan</b>

en: <b>To:</b>
ms: <b>Kepada:</b>

en: <b>Total:</b>
ms: <b>Jumlah:</b>

en: <b>Transfer Settings</b>
ms: <b>Tetapan Pemindahan</b>

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
ms: <b>_Matikan Bluetooth</b>

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
ms: <b>Hi_dupkan Bluetooth</b>

en: <b>Uploaded:</b>
ms: <b>Dimuat naik:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
ms: <b>Tetapan Ketampakan</b>

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
ms: <span size="small">Argumen berikut akan dilepasi:
    Alamat, Nama, nama perkhidmatan, uuid16s, nod rfcomm
    Contohnya:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s dikembalikan sebagai senarai terpisah dengan tanda koma
    
    Bila peranti terputus skrip akan menghantar isyarat HUP</span>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
ms: <span weight="bold" size="large">Menghantar fail melalui Bluetooth</span>

en: Accept
ms: Terima

en: Accept files from trusted devices
ms: Terima fail dari peranti yang dipercayai

en: Adap_ters
ms: Pen_yesuai

en: Adapter
ms: Penyesuai

en: Adapter Preferences
ms: Keutamaan Penyesuai

en: Adapter for this connection is not available
ms: Penyesuai untuk sambungan ini tidak tersedia

en: Adapter selection
ms: Pemilihan penyesuai

en: Adds an exit menu item to quit the applet
ms: Tambah item menu keluar untuk keluar dari aplet

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
ms: Tambah pertunjuk pada ikon status bila Bluetooth aktif dan tunjuk bilangan sambungan dalam tip alat.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
ms: Tambah item menu piawai ke menu ikon status

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
ms: Membenarkan anda pantau penggunaan trafik rangkaian (jalur lebar mudah alih) anda. Berguna untuk pelan capaian data terhad. Pemalam ini menjejak setiap peranti secara berasingan.

en: Always
ms: Sentiasa

en: Always accept
ms: Sentiasa terima

en: Always visible
ms: Sentiasa tampak

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
ms: Amaun masa dalam saat mod boleh ditemui akan bertahan

en: Applet's transfer service plugin is disabled
ms: Pemalam perkhidmatan pemindahan aplet dilumpuhkan

en: Are you sure you want to reset the counter?
ms: Anda pasti mahu menetap semula pengira?

en: Audio Profile
ms: Profil Audio

en: Audio Sink
ms: Sinki Audio

en: Audio Source
ms: Sumber Audio

en: Authorization request for:
ms: Permintaan kebenaran untuk:

en: Auto power-on
ms: Auto hidup

en: Automatically connected to %(service)s on %(device)s
ms: Bersambung secara automatik ke %(service)s pada %(device)s

en: Automatically power on adapters
ms: Hidupkan penyesuai secara automatik

en: Blueman Applet
ms: Aplet Blueman

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
ms: Blueman merupakan pengurus Bluetooth GTK+

en: Bluetooth Active
ms: Bluetooth Aktif

en: Bluetooth Adapters
ms: Penyesuai Bluetooth

en: Bluetooth Authentication
ms: Pengesahihan Bluetooth

en: Bluetooth Devices
ms: Peranti Bluetooth

en: Bluetooth Disabled
ms: Bluetooth Dilumpuhkan

en: Bluetooth Enabled
ms: Bluetooth Dibenarkan

en: Bluetooth File Transfer
ms: Pemindah Fail Bluetooth

en: Bluetooth Network
ms: Rangkaian Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
ms:  Bluetooth Dimatikan

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
ms: Bluetooth perlu dihidupkan supaya pengurus penyesuai berfungsi

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
ms: Bluetooth perlu dihidupkan supaya pengurus peranti dapat berfungsi

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
ms: Daemon Bluez tidak berjalan, blueman-manager tidak dapat diteruskan.
    Ia berkemungkinan tiada penyesuai Bluetooth dikesan atau daemon Bluetooth tidak dimulakan.

en: Cancel Operation
ms: Batal Operasi

en: Cancelling
ms: Membatalkan

en: Configuration
ms: Konfigurasi

en: Configure Bluetooth Network
ms: Konfigur Rangkaian Bluetooth

en: Configure selected plugin's preferences
ms: Konfigur keutamaan pemalam terpilih

en: Configured directory for incoming files does not exist
ms: Direktori terkonfigur untuk fail masuk tidak wujud

en: Configuring networking requires privileges
ms: Mengkonfigur perangkaian memerlukan kelayakan

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Confirm value for authentication:
ms: Sahkan nilai untuk pengesahihan:

en: Connected
ms: Bersambung

en: Connected to %s
ms: Bersambung dengan %s

en: Connected:
ms: Bersambung:

en: Connecting
ms: Menyambung

en: Connection Failed:
ms: Sambungan Gagal:

en: Connection to BlueZ failed
ms: Sambungan ke BlueZ gagal

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
ms: Sambung auto sambung profil sumber A2DP, sinki A2DP, dan HID

en: Controls Bluetooth adapter power states
ms: Kawal keadaan kuasa penyesuai Bluetooth

en: Create pairing with the device
ms: Cipta perpasangan dengan peranti ini

en: DHCP server type:
ms: Jenis pelayan DHCP:

en: Data activity indication
ms: Petunjuk aktiviti data

en: Deny
ms: Nafi

en: Dependency issue
ms: Isu dependensi

en: Device Manager
ms: Pengurus Peranti

en: Dialup Networking (DUN)
ms: Perangkaian Dailan (DUN)

en: Dialup Settings
ms: Tetapan Dailan

en: Disconnection Failed:
ms: Pemutusan Gagal:

en: Discoverable timeout
ms: Had masa tamat boleh ditemui

en: Discoverable… %ss
ms: Boleh ditemui... %ss

en: Enable Bluetooth
ms: Benarkan Bluetooth

en: Enter PIN code for authentication:
ms: Masukkan kod PIN untuk pengesahihan:

en: Enter passkey for authentication:
ms: Masukkan kunci laluan untuk pengesahihan:

en: Error occurred
ms: Ralat berlaku

en: Error occurred while sending file %s
ms: Ralat berlaku ketika menghantar fail %s

en: Exit
ms: Keluar

en: Failed
ms: Gagal

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
ms: Gagal automulakan perkhidmatan obex. Pastikan daemon obex berjalan dahulu

en: Failed to change profile to %s
ms: Gagal menukar profil ke %s

en: Failed to connect
ms: Gagal sambung

en: Failed to obtain an IP address on %s
ms: Gagal dapatkan alamat IP pada %s

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
ms: Fail %(0)s daripada %(1)s berjaya diterima

en: File Sender
ms: Pengirim Fail

en: File received
ms: Fail diterima

en: Files received
ms: Fail diterima

en: Forcefully disconnect the device
ms: Putus dari peranti secara paksa

en: GSM Settings
ms: Tetapan GSM

en: Group Network
ms: Rangkaian Kumpulan

en: Hidden
ms: Tersembunyi

en: High
ms: Tinggi

en: IP Address:
ms: Alamat IP:

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
ms: Alamat IP berkonflik dengan antaramuka %s yang mempunyai alamat yang sama

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
ms: Alamat IP bertindih dengan subnet antaramuka %s, yang mempunyai konfigurasi %s/%s berikut
    Ia menyebabkan kelakuan rangkaian yang bermasalah

en: Incoming Folder:
ms: Folder Masuk:

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
ms: Fail masuk %(0)s daripada %(1)s

en: Incoming file over Bluetooth
ms: Fail masuk melalui Bluetooth

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
ms: Antaramuka %(0)s terikat dengan alamat IP %(1)s

en: Invalid IP address
ms: Alamat IP tidak sah

en: Launch DHCP client
ms: Lancar klien DHCP

en: Launch PPP daemon
ms: Lancar daemon PPP

en: Launching DHCP client requires privileges
ms: Melancarkan klien DHCP memerlukan kelayakan

en: Launching PPP daemon requires privileges
ms: Pelancaran daemon PPP memerlukan kelayakan

en: Local Services
ms: Perkhidmatan Setempat

en: Low
ms: Rendah

en: Make the default adapter temporarily visible
ms: Jadikan penyesuai lalai kelihatan buat sementara

en: Manages local network services, like NAP bridges
ms: Urus perkhidmatan rangkaian setempat, seperti jambatan NAP

en: Mark/Unmark this device as trusted
ms: Tanda/Buang tanda peranti ini sebagai dipercayai

en: Maximum items
ms: Item maksimum

en: More
ms: Lagi

en: Much
ms: Memadai

en: Network
ms: Rangkaian

en: Network Access Point
ms: Titik Capaian Rangkaian

en: Network Access Point (NAP)
ms: Titik Capaian Rangkaian (NAP)

en: Network _Usage
ms: Pengg_unaan Rangkaian

en: No
ms: Tidak

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
ms: Tiada statistik penggunaan tersedia buat masa ini. Cuba jalinkan sambungan dahulu kemudian semak halaman ini.

en: Not Connected
ms: Tidak Bersambung

en: Not currently supported with this setup
ms: Buat masa ini tidak disokong dengan persediaan ini

en: Not specified
ms: Tidak dinyatakan

en: Number:
ms: Nombor:

en: Optimal
ms: Optimum

en: Pair
ms: Pasang

en: Pairing PIN code for
ms: Kod PIN perpasangan untuk

en: Pairing passkey for
ms: Perpasangan untuk:

en: Pairing request
ms: Permintaan perpasangan

en: Pairing request for %s
ms: Permintaan perpasangan untuk %s

en: Pairing request for device:
ms: Permintaan perpasangan untuk peranti:

en: Pairing request for:
ms: Permintaan perpasangan untuk:

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
ms: Sila pastikan direktori "<b>%s</b>" wujud atau konfigur ia dengan blueman-services. Sehinggalah lalai "%s" akan digunakan

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
ms: Pemalam <b>"%(0)s"</b> bergantung pada <b>%(1)s</b>. Menyahmuat <b>%(1)s</b> juga akan nyahmuatkan <b>"%(0)s"</b>.
    Teruskan?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
ms: Pemalam <b>"%(0)s"</b> berkonflik dengan <b>%(1)s</b>. Memuatkan <b>%(1)s</b> juga akan nyahmuatkan <b>"%(0)s"</b>.
    Teruskan?

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Poor
ms: Lemah

en: Proprietary
ms: Proprietari

en: Provides DBus API for other Blueman components
ms: Menyediakan API DBus untuk lain-lain komponen Blueman

en: Provides OBEX file transfer capabilities
ms: Menyediakan keupayaan pemindahan fail OBEX

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
ms: Menyediakan klien dhcp asas untuk sambungan PAN Bluetooth.

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
ms: Sediakan menu untuk aplet dan API untuk lain-lain pemalam untuk dimanipulasikan

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
ms: Menyediakan item menu untuk membuat penyesuai lalai tampak buat sementara bila ia ditetapkan tersembunyi secara lalai

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
ms: Menyediakan item menu yang mengandungi sambungan terakhir diguna untuk capaian pantas

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
ms: Menyediakan sokongan asas untuk menyambung ke internet melalui profil DUN.

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
ms: Menyediakan kunci laluan, perkhidmatan pengesahihan untuk daemon BlueZ

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
ms: Menyediakan sokongan untuk Perangkaian Dailan (DUN) dengan Pengurus Modem dan Pengurus Rangkaian

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
ms: Menyediakan sokongan untuk Perangkaian Kawasan Peribadi (PAN) yang diperkenalkan di dalam Pengurus Rangkaian 0.8

en: Receiving file
ms: Menerima fail

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
ms: Menerima fail %(0)s daripada %(1)s

en: Recent _Connections
ms: _Sambungan Baru-Baru Ini

en: Recommended
ms: Disaran

en: Reject
ms: Tolak

en: Remove
ms: Buang

en: Remove this device from the known devices list
ms: Buang peranti ini dari senarai peranti diketahui

en: Rename device
ms: Nama semula peranti

en: Renew IP Address
ms: Baharu Semula Alamat IP

en: Retry
ms: Cuba lagi

en: S_ort By
ms: Isih Mengikut

en: Script to execute on connection
ms: Skrip untuk dilakukan dalam sambungan

en: Search
ms: Gelintar

en: Search for nearby devices
ms: Gelintar peranti berhampiran

en: Searching
ms: Menggelintar

en: Select Device
ms: Pilih Peranti

en: Select audio profile for PulseAudio
ms: Pilih profil audio untuk PulseAudio

en: Select folder for incoming file transfers
ms: Pilih folder untuk pemindahan fail masuk

en: Send File
ms: Hantar Fail

en: Send _Files to Device
ms: Hantar _Fail ke Peranti

en: Send _note
ms: Hantar _nota

en: Send a text note
ms: Hantar satu nota teks

en: Send file(s) to the device
ms: Hantar fail(s) ke peranti

en: Send note
ms: Hantar nota

en: Sending File
ms: Menghantar Fail

en: Serial Port %s
ms: Port Serial %s

en: Serial port connected
ms: Port Serial bersambung

en: Serial port connection script failed
ms: Skrip sambungan port serial gagal

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
ms: Perkhidmatan port serial pada peranti <b>%s</b> kini tersedia melalui <b>%s</b>

en: Service Preferences
ms: Keutamaan Perkhidmatan

en: Service:
ms: Perkhidmatan:

en: Set RfKill State
ms: Tetapkan Keadaan RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
ms: Penetapan Keadaan RfKill memerlukan kelayakan

en: Shall bluetooth get enabled automatically?
ms: Adakah bluetooth dibenarkan secara automatik?

en: Show _Statusbar
ms: Tunjuk Palang _Status

en: Show _Toolbar
ms: Tunjuk Pa_lang Alat

en: Show device information
ms: Tunjuk maklumat peranti

en: Show input
ms: Tunjuk input

en: Shows network traffic usage
ms: Tunjuk penggunaan trafik rangkaian

en: Skip
ms: Langkau

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
ms: Pengendali sambungan profil SPP piawai, membolehkan pelakuan tindakan suai

en: Sub-optimal
ms: Sub-optimum

en: Success!
ms: Berjaya!

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
ms: Berjaya sambung ke perkhidmatan <b>DUN</b> pada  <b>%(0)s.</b>
    Rangkaian kini tersedia melalui <b>%(1)s</b>

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
ms: Tangguh penyelamat skrin buat sementara bila pengawal permainan bluetooth bersambung.

en: Temporarily visible
ms: Tampak buat sementara

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
ms: Bilangan maksimum bagi menu sambungan item baru-baru ini yang akan dipapar.

en: There was a problem launching script %s
    %s
ms: Terdapat masalah melancarkan skrip %s
    %s

en: This should be overwritten
ms: Ia sepatutnya ditulis-ganti

en: Too much
ms: Terlalu Memadai

en: Total data received and rate of transmission
ms: Jumlah data diterima dan kadar pemindahan

en: Total data sent and rate of transmission
ms: Jumlah data dihantar dan kadar pemindahan

en: Traffic statistics
ms: Statistik trafik

en: Transfer
ms: Pemindahan

en: Transfer failed
ms: Pemindahan gagal

en: Transfer of file %(0)s failed
ms: Pemindahan fail %(0)s gagal

en: Trust
ms: Percaya

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
ms: Cuba dapatkan alamat IP pada %s
    Tunggu sebentar...

en: Turn off all adapters
ms: Matikan semua penyesuai

en: Turn on all adapters
ms: Hidupkan semua penyesuai

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unspecified
ms: Tidak dinyatakan

en: Untrust
ms: Tidak Dipercayai

en: Very High
ms: Sangat Tinggi

en: Yes
ms: Ya

en: _Adapter
ms: Penyesu_ai

en: _Added
ms: _Ditambah

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Descending
ms: _Menurun

en: _Device
ms: Pe_ranti

en: _Devices
ms: Pe_ranti

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Info
ms: _Maklumat

en: _Local Services
ms: Perkhidmatan _Setempat

en: _Make Discoverable
ms: _Jadikan Boleh Ditemui

en: _Name
ms: _Nama

en: _Pair
ms: _Pasang

en: _Plugins
ms: _Pemalam

en: _Report a Problem
ms: La_porkan Masalah

en: _Reset
ms: T_etap Semula

en: _Search
ms: _Gelintar

en: _Trust
ms: Per_cayai

en: _Untrust
ms: T_idak Percayai

en: _View
ms: _Lihat

en: applet
ms: aplet

en: day | days
ms[0]: hari

en: hour | hours
ms[0]: jam

en: minute | minutes
ms[0]: minit

en: no
ms: tidak

en: obexd not available
ms: obexd tidak tersedia

en: yes
ms: ya
