engrampa 1.25.0 - en to ms translation catalogue (407 entries)

en: %lu file remaining | %lu files remaining
ms[0]: %lu fail berbaki

en: %lu object (%s) | %lu objects (%s)
ms[0]: %lu objek (%s)

en: %lu object selected (%s) | %lu objects selected (%s)
ms[0]:  %lu objek terpilih (%s)

en: %s Properties
ms: Sifat %s

en: - Create and modify an archive
ms: - Cipta dan ubahsuai arkib

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
ms: Fail termampat 7-Zip (.7z)

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ms: <i><b>Perhatian:<i/b> kata laluan akan digunakan untuk menyulitkan fail yang anda tambah ke arkib semasa, dan untuk menyahsulitkan fail yang anda ekstrak dari arkib semasa. Bila arkib ditutup kata laluan akan dipadam.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
ms: <span weight="bold" size="larger">Kata laluan diperlukan</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ms: Fail bernama "%s" sudah wujud.⏎
    ⏎
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ms: Folder bernama "%s" sudah wujud.⏎
    ⏎
    %s

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
ms: Akrib Terindeks Kecil AIX (.ar)

en: ALZip Compressed File (.alz)
ms: Fail termampat ALZip (.alz)

en: ALZip archive
ms: Arkib ALZip

en: ARC archive
ms: Arkib ARC

en: ARCHIVE
ms: ARKIB

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
ms: Arkib termampat ARJ (.arj)

en: Actions
ms: Tindakan

en: Add Files
ms: Tambah Fail

en: Add Folder
ms: Tambah Folder

en: Add a Folder
ms: Tambah satu Folder

en: Add a _Folder…
ms: Tambah satu _Folder...

en: Add a folder to the archive
ms: Tambah folder ke arkib

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ms: Tambah fail bertanyakan nama arkib dan keluar program

en: Add files to an archive
ms: Tambah fail ke arkib

en: Add files to the archive
ms: Tambah fail ke arkib

en: Add files to the specified archive and quit the program
ms: Tambah fail ke akrib dinyatakan dan keluar program

en: Add only if _newer
ms: Hanya tambah jika le_bih baru

en: Adding file:
ms: Menambah fail:

en: Adding files to "%s"
ms: Menambah fail ke dalam "%s"

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
ms: Tambah sokongan 'unar' pada arkib .zip.

en: All Files
ms: Semu Fail

en: All Supported Files
ms: Semua Fail Disokong

en: All archives
ms: Semua arkib

en: All files
ms: Semua fail

en: Allows to create and extract archives
ms: Membolehkan cipta dan ekstrak arkib

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
ms: Pengurus Arkib untuk persekitaran desktop MATE

en: An error occurred while adding files to the archive.
ms: Ralat berlaku bila menambah fail ke arkib.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ms: Ralat berlaku bila memadam fail dari arkib.

en: An error occurred while extracting files.
ms: Ralat berlaku semasa mengekstrak fail.

en: An error occurred while loading the archive.
ms: Ralat berlaku bila memuatkan arkib.

en: An error occurred while saving the archive.
ms: Ralat berlaku semasa menyimpan arkib.

en: An error occurred while testing archive.
ms: Ralat berlaku semasa menguji arkib.

en: An error occurred.
ms: Ralat berlaku.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ms: Fail lain dengan nama yang serupa telah wujud dalam "%s".

en: Application does not accept documents on command line
ms: Aplikasi tidak terima dokument pada baris perintah

en: Archive Manager
ms: Pengurus Arkib

en: Archive created successfully
ms: Akrib berjaya dicipta

en: Archive not created
ms: Arkib tidak dicipta

en: Archive not found
ms: Arkib tidak ditemui

en: Archive size:
ms: Saiz arkib:

en: Archive type not supported.
ms: Jenis arkib tidak disokong.

en: Brotli compressed file
ms: Fail termampat Brotli

en: By Extension
ms: Mengikut Sambungan

en: Bzip compressed file
ms: Fail termampat Bzip

en: Bzip2 compressed file
ms: Fail termampat-bzip

en: C_reate
ms: C_ipta

en: Cabinet File (.cab)
ms: Fail Cabinet (.cab)

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ms: Tidak dapat luluskan URI dokumen ke masukan desktop 'Type=Link'

en: Close the current archive
ms: Tutup arkib semasa

en: Close the folders pane
ms: Tutup anak tetingkap folder

en: Command _Line Output
ms: Output _Baris Perintah

en: Command exited abnormally.
ms: Perintah tamat secara tidak normal.

en: Command not found.
ms: Perintah tidak ditemui.

en: Compress
ms: Mampat

en: Compress...
ms: Mampat...

en: Compression level
ms: Aras pemampatan

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
ms: Aras pemampatan yang digunakan bila menambah fail ke dalam arkib. Nilai yang mungkin : sangat_pantas, pantas, biasa, maksimum.

en: Compression ratio:
ms: Nisbah mampatan:

en: Content size:
ms: Saiz kandungan:

en: Contents
ms: Kandungan

en: Copy the selection
ms: Salin pemilihan

en: Copying the extracted files to the destination
ms: Menyalin fail terekstrak ke destinasi

en: Copying the files to add to "%s"
ms: Menyalin fail untuk ditambah ke dalam "%s"

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
ms: Hak Cipta © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Hak Cipta © 2012–2021 Pembangun MATE

en: Could not add the files to the archive
ms: Tidak dapat tambah fail ke arkib

en: Could not create the archive
ms: Tidak dapat cipta arkib

en: Could not create the destination folder: %s.
ms: Tidak dapat cipta folder destinasi: %s.

en: Could not delete the old archive.
ms: Tidak dapat padam arkib lama.

en: Could not display help
ms: Tidak dapat papar bantuan

en: Could not display the folder "%s"
ms: Tak dapat memapar folder "%s"

en: Could not find the volume: %s
ms: Tidak dapat cari volum: %s

en: Could not open "%s"
ms: Tidak dapat buka "%s"

en: Could not open this file type
ms: Tidak dapat buka jenis fail ini

en: Could not perform the operation
ms: Tidak dapat buat operasi

en: Could not rename the file
ms: Tidak dapat namakan semula fail

en: Could not rename the folder
ms: Tidak dapat namakan semula folder

en: Could not save the archive "%s"
ms: Tidak dapat simpan arkib"%s"

en: Create _Archive
ms: Cipta _Arkib

en: Create _Folder
ms: Cipta _Folder

en: Create a compressed archive with the selected objects
ms: Cipta arkib termampat dengan objek terpilih

en: Create a new archive
ms: Cipta arkib baru

en: Create and modify an archive
ms: Cipta dan ubahsuai arkib

en: Create destination folder without asking confirmation
ms: Cipta folder destinasi tanpa bertanyakan kepastian

en: Creating "%s"
ms: Mencipta "%s"

en: Cu_t
ms: _Potong

en: Cut the selection
ms: Potong pemilihan

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
ms: Pakej Debian (.deb, .udeb) [Mod baca-sahaja]

en: Debian package
ms: Pakej Debian

en: Decompressing archive
ms: Mengnyahmampat akrib

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ms: Folder default untuk digunakan oleh arahan '--add' dan '--extract'

en: Default volume size
ms: Saiz volum lalai

en: Delete
ms: Padam

en: Delete the selection from the archive
ms: Padam pemilihan dari arkib

en: Deleting files from "%s"
ms: Memadam fail dari "%s"

en: Deleting files from archive
ms: Memadam fail dari arkib

en: Dese_lect All
ms: _Nyahpilih Semua

en: Deselect all files
ms: Nyahpilih semua fail

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ms: Folder destinasi "%s" tidak wujud.⏎
    ⏎
    Anda hendak ciptakannya?

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan dengan pengurus sesi

en: Disc Image File
ms: Fail Imej Cakera

en: Display path
ms: Papar laluan

en: Display size
ms: Papar saiz

en: Display the Engrampa Manual
ms: Papar Manual Engrampa

en: Display the Path column in the main window.
ms: Papar lajur Laluan dalam tetingkap utama.

en: Display the Size column in the main window.
ms: Papar lajur Saiz dalam tetingkap utama.

en: Display the Time column in the main window.
ms: Papar lajur Masa dalam tetingkap utama.

en: Display the Type column in the main window.
ms: Papar lajur Jenis dalam tetingkap utama.

en: Display time
ms: Papar masa

en: Display type
ms: Papar jenis

en: Do not e_xtract older files
ms: Jangan e_kstrak folder lama

en: Do not overwrite newer files
ms: Jangan tulis-ganti fail lebih baharu

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ms: Anda ingin tambah fail ini ke arkib semasa atau buka ia sebagai arkib baru?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ms: Anda ingin cipta arkib baru dengan fail ini?

en: E_xclude files:
ms: _Kecualikan fail:

en: Editors
ms: Penyunting

en: Electronic Publication
ms: Penerbitan Elektronik

en: Encrypt the archive header
ms: Sulitkan pengepala arkib

en: Engrampa Archive Manager
ms: Pengurus Arkib Engrampa

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
ms: Engrampa merupakan cabang File Roller dan sebahagian dari Persekitaran Atas Meja MATE. Jika anda mahu ketahui lebih lanjut mengenai MATE dan Engrampa, sila lawati laman sesawang projek.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
ms: Engrampa ialah sebuah pengurus arkib untuk Persekitaran Atas Meja MATE.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
ms: Engrampa ialah sebuah pengurus arkib untuk persekitaran MATE. Anda boleh mencipta dan mengubah suai arkib, melihat kandungan arkib, melihat fail yang terkandung di dalam sebuah arkib, dan juga mengekstrak fail-fail daripada arkib.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Engrampa ini diedarkan dengan harapan ianya berguna tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa sebarang implakasi jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK SESUATU TUJUAN. Sila rujuk GNU General Public LIcense untuk keterangan lanjut.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Engrampa merupakan perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma GNU Genaral Public License sebagaimana yang telah dikeluarkan oleh Free Software Foundation; samada versi ke-2 lesen, atau (mengikut pilihan anda) sebarang versi terkemudian.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
ms: Engrampa ialah satu bahagian-hadapan (antara muka bergrafik) yang dapat mengarkibkan program-program seperti tar dan zip. Jenis-jenis fail yang disokong adalah:

en: Enter the password for the archive '%s'.
ms: Masukkan kata laluan unutk arkib '%s'.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ms: Kecualikan folder yang merupakan  _pautan simbolik

en: Extension(s)
ms: Sambungan

en: Extract
ms: Ekstrak

en: Extract Here
ms: Ekstrak Disini

en: Extract To...
ms: _Ekstrak Ke...

en: Extract archive
ms: Ekstrak arkib

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ms: Pengekstrakan arkib akan bertanyakan folder destinasi dan keluar program

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ms: Ekstrak arkib ke folder dinyatakan dan keluar program

en: Extract files from the archive
ms: Ekstrak fail dari arkib

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
ms: Ekstrak kandungan arkib dalam folder arkib dan tutup program

en: Extract the selected archive
ms: Ekstrak arkib terpilih

en: Extract the selected archive to the current position
ms: Ekstrak arkib terpilih ke kedudukan semasa

en: Extracting file:
ms: Mengekstrak fail:

en: Extracting files from "%s"
ms: Mengekstrak fail dari "%s"

en: Extraction completed successfully
ms: Pengekstrakan berjaya diselesaikan

en: Extraction not performed
ms: Pengekstrakan tidak dibuat

en: FILE
ms: FAIL

[ctx: File]
en: Date Modified
ms: Tarikh Diubahsuai

[ctx: File]
en: Location
ms: Lokasi

[ctx: File]
en: Name
ms: Nama

[ctx: File]
en: Name:
ms: Nama:

[ctx: File]
en: New
ms: Baru

[ctx: File]
en: Save
ms: Simpan

[ctx: File]
en: Size
ms: Saiz

[ctx: File]
en: Type
ms: Jenis

en: File Format
ms: Format Fail

en: File _Format: %s
ms: _Format Fail: %s

en: File format not recognized
ms: Format fail tidak dikenali

en: File is not a valid .desktop file
ms: Fail bukanlah fail .desktop yang sah

en: File not found.
ms: Fail tidak ditemui.

en: Find:
ms: Cari:

en: Find…
ms: Cari...

en: Folders
ms: Folder

en: GZip compressed file
ms: Fail termampat Gzip

en: Getting the file list
ms: Mendapatkan senarai fail

en: Go to the home location
ms: Pergi ke lokasi rumah

en: Go to the next visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati berikutnya

en: Go to the previous visited location
ms: Pergi ke lokasi dilawati terdahulu

en: Go up one level
ms: Naik satu aras

en: How to sort files
ms: Bagaimana hendak mengisih fail

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
ms: Imej Cakera ISO-9660 (.iso) [Mod baca-sahaja]

en: Include _files:
ms: _Fail disertakan:

en: Information about the program
ms: Perihal Program ini

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
ms: Jika dibenarkan mampu menyokong 'unar' pada arkib .zip.

en: Java Archive (.jar)
ms: Arkib Java (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
ms: Arkib Enterprise Java (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
ms: Arkib Sesawang Java (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
ms: Arkib LHA (.lzh, .lha)

en: LZMA compressed file
ms: Fail termampat LZMA

en: LZO compressed file
ms: Fail termampat LZO

en: LZip compressed file
ms: Fail termampat LZip

en: Last Output
ms: Output Akhir

en: Last modified:
ms: Terakhir diubahsuai:

en: List Mode
ms: Mod Senarai

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
ms: Senarai aplikasi dimasukkan dalam dialog Buka fail dan tidak dikaitkan dengan jenis fail.

en: Load Options
ms: Muatkan Pilihan

en: Loading "%s"
ms: Memuatkan "%s"

en: Location
ms: Lokasi

en: Location:
ms: Lokasi:

en: MATE;archive;manager;compression;
ms: MATE;arkib;pengurus;pemampatan;

en: Max history length
ms: Panjang sejarah maksimum

en: Max number of items in the Open Recents menu.
ms: Bilangan item maksimum dalam menu Dibuka Baru-Baru Ini.

en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
ms: Nama "%s" tidak sah kerana ia mengandungi sekurang-kurangnya salah satu aksara berikut: %s, sila taip nama lain.

en: Name column width
ms: Lebar lajur nama

en: New name is the same as old one, please type other name.
ms: Nama baharu sama dengan yang lama, sila taip nama lain.

en: New name is void, please type a name.
ms: Nama baharu tidak sah, sila taip nama.

en: New…
ms: Baharu...

en: Not a launchable item
ms: Bukan item boleh lancar

en: Number of files:
ms: Bilangan fail:

en: Open
ms: Buka

en: Open _Recent
ms: Buka _Baru-baru Ini

en: Open a recently used archive
ms: Buka arkib diguna baru-baru ini

en: Open archive
ms: Buka arkib

en: Open selected files with an application
ms: Buka fail terpilih dengan satu aplikasi

en: Open the selected file
ms: Buka fail terpilih

en: Open the selected folder
ms: Buka folder terpilih

en: OpenDocument Presentation
ms: Persembahan OpenDocument

en: OpenDocument Presentation Template
ms: Templat Persembahan OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet
ms: Hamparan OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet Template
ms: Templat Hamparan OpenDocument

en: OpenDocument Text
ms: Teks OpenDocument

en: OpenDocument Text Template
ms: Templat Teks OpenDocument

en: Open…
ms: Buka...

en: Over_write existing files
ms: _Tulis-ganti fail sedia ada

en: Overwrite existing files
ms: Tulis-ganti fail sedia ada

en: Pass_word…
ms: Kata _Laluan...

en: Password
ms: Kata laluan

en: Paste Selection
ms: Tampal Pemilihan

en: Paste the clipboard
ms: Tampal dari papan keratan

en: Please use a different name.
ms: Sila guna nama lain.

en: Please wait…
ms: Tunggu sebentar...

en: Process paused
ms: Proses dijeda

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
ms: Buku Komik Terarkib RAR (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
ms: Pengurus Pakej RPM (.rpm) [Mod baca-sahaja]

en: RZip compressed file
ms: Fail termampat Rzip

en: Rar Archived Comic Book
ms: Buku Komik Terarkib Rar

en: Re-crea_te folders
ms: _Cipta semula folder

en: Reading "%s"
ms: Membaca "%s"

en: Recompressing archive
ms: Memampat semula akrib

en: Recreate the folders stored in the archive
ms: Cipta semula folder tersimpan di dalam arkib

en: Red Hat Package Manager file
ms: Fail Pengurus Pakej Red Hat

en: Reload current archive
ms: Muat semula arkib semasa

en: Removing file:
ms: Membuang fail:

en: Rename
ms: Nama Semula

en: Rename the selection
ms: Tukarnama pemilihan

en: Replace _All
ms: Ganti Semu_a

en: Replace file "%s"?
ms: Ganti fail "%s"?

en: Reverse the list order
ms: Songsangkan tertib senarai

en: S_elect the files you want to update:
ms: P_ilih fail yang anda ingin kemaskinikan:

en: Sa_ve Options
ms: Si_mpan Pilihan

en: Save As…
ms: Simpan Sebagai...

en: Save Options
ms: Simpan Pilihan

en: Save the current archive with a different name
ms: Simpan arkib semasa dengan nama lain

en: Saving "%s"
ms: Menyimpan "%s"

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select all files
ms: Pilih semua fail

en: Self-extracting zip
ms: Zip terekstrak-sendiri

en: Session management options:
ms: Pilihan pengurusan sesi:

en: Show archive properties
ms: Tunjuk sifat arkib

en: Show session management options
ms: Tunjuk pilihan pengurusan sesi

en: Show the _Files and Quit
ms: Tunjuk _Fail kemudian Keluar

en: Show the application's version
ms: Tunjuk versi aplikasi

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
ms: Fail tunggal termampat dengan gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), mampat (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Sort file list by file size
ms: Isih senarai fail mengikut saiz fail

en: Sort file list by location
ms: Isih senarai fail mengikut lokasi

en: Sort file list by modification time
ms: Isih senarai fail mengikut masa diubahsuai

en: Sort file list by name
ms: Isih senarai fail mengikut nama

en: Sort file list by type
ms: Isih senarai fail mengikut jenis

en: Sort type
ms: Jenis isih

en: Specify a password for this archive
ms: Nyatakan katalaluan bagi arkib ini

en: Specify file containing saved configuration
ms: Nyatakan fail mengandungi konfigurasi tersimpan

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: Split into _volumes of
ms: Pisah kepada _volum

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Stat_usbar
ms: Palang status

en: Stop current operation
ms: Henti operasi semasa

en: StuffIt Archive
ms: Arkib Stuffit

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
ms: Arkib Stuffit (.bin, .sit)

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
ms: Fail Arkib Tape ternyahmampat (.tar) termampat dengan: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), mampat (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Tar compressed with 7z
ms: Tar termampat dengan 7z

en: Tar compressed with brotli
ms: Tar termampat dengan brotli

en: Tar compressed with bzip
ms: Tar termampat dengan bzip

en: Tar compressed with bzip2
ms: Tar termampat dengan bzip2

en: Tar compressed with compress
ms: Tar termampat dengan compress

en: Tar compressed with gzip
ms: Tar termampat dengan gzip

en: Tar compressed with lrzip
ms: Tar termampat dengan lrzip

en: Tar compressed with lzip
ms: Tar termampat dengan lzip

en: Tar compressed with lzma
ms: Tar termampat dengan lzma

en: Tar compressed with lzop
ms: Tar termampat dengan lzop

en: Tar compressed with xz
ms: Tar termampat dengan Xz

en: Tar compressed with zstd
ms: Tar termampat dengan zstd

en: Tar uncompressed
ms: Tar tidak dimampat

en: Test Result
ms: Keputusan Ujian

en: Test whether the archive contains errors
ms: Uji sama ada arkib mengandungi ralat

en: Testing "%s"
ms: Menguji "%s"

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
ms: Arkib sudah hadir. Anda hendak tulis-gantikannya?

en: The default size for volumes.
ms: Saiz lalai bagi volum.

en: The default width of the name column in the file list.
ms: Lebar lalai lajur nama dalam senarai fail.

en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %u files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
ms[0]: %u fail telah diubah suai dengan satu aplikasi luar. Jika anda tidak mengemas kini fail di dalam arkib, semua perubahan yang anda buat akan hilang.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ms: Nama "%s" adalah tidak sah kerana ia mengandungi aksara: %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
ms: Program tidak dapat cari format fail yang anda hendak guna untuk '%s'. Sila pastikan guna sambungan yang diketahui bagi fail tersebut atau pilih format fail secara manual dari senarai dibawah.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
ms: Tiada perintah terpasang untuk %s fail..⏎
    Anda hendak gelintar perintah untuk buka fail ini?

en: There was an internal error trying to search for applications:
ms: Terdapat ralat dalaman sedang cuba menggelintar aplikasi:

en: This archive type cannot be modified
ms: Jenis arkib tidak dapat diubahsuai

en: Type:
ms: Jenis:

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
ms: Arkib CPIO UNIX (.cpio)

en: Unix CPIO Archive
ms: Arkib CPIO Unix

en: Unix Compressed Archive file
ms: Fail Arkib Termampat Unix

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ms: Versi fail desktop '%s' tidak dikenali

en: Unrecognized launch option: %d
ms: Pilihan lancar tidak dikenalpasti: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
ms: Kemaskini fail "%s" dalam arkib "%s"?

en: Update the files in the archive "%s"?
ms: Kemaskini fail dalam arkib "%s"?

en: Use MIME icons
ms: Guna ikon MIME

en: View All _Files
ms: Lihat Semua _Fail

en: View as a F_older
ms: Lihat sebagai F_older

en: View statusbar
ms: Lihat palang status

en: View the folders pane
ms: Lihat anak tetingkap folder

en: View the main toolbar
ms: Lihat palang alat utama

en: View the output produced by the last executed command
ms: Lihat output dihasilkan oleh peranti terakhir dilakukan

en: View the statusbar
ms: Lihat palang status

en: View toolbar
ms: Lihat palang alat

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ms: Apakah kriteria yang mesit digunakan untuk menyusun fail. Nilai yang mungkin: nama, saiz, jenis, masa, laluan.

en: Whether to display the folders pane.
ms: Sama ada hendak papar anak tetingkap folder.

en: Whether to display the statusbar.
ms: Sama ada hendak papar palang status.

en: Whether to display the toolbar.
ms: Sama ada hendak papar palang alat.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
ms: Sama ada hendak sulitkan pengepala arkib. Jika pengepala disulitkan, kata laluan diperlukan untuk menyenaraikan kandungan arkib.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
ms: Sama ada hendak mengisih dalam kedudukan menaik atau menurun. Nilai yang mungkin: menaik, menurun.

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
ms: Sama ada hendak lihat semua fail di dalam arkib (semua_fail), atau lihat arkib sebagai folder (sebagai_folder).

en: WinAce Compressed File (.ace)
ms: Fail termampat WinAce (.ace)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
ms: Arkib termampat WinRAR (.rar)

en: Windows Imaging Format
ms: Format Pengimejan Windows

en: Xz compressed file
ms: Fail termampat Xz

en: You can't add an archive to itself.
ms: Anda tak boleh menambah arkib ke dirinya.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mencipta arkib dalam folder ini

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mencipta arkib dalam folder destinasi.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang diperlukan untuk mengekstrak arkib dalam folder "%s"

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang betul untuk membaca fail dari folder "%s"

en: You don't have the right permissions.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang betul.

en: You have to specify an archive name.
ms: Anda mesti nyatakan nama arkib.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ms: Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama dengan Engrampa; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: ZIP Archive (.zip)
ms: Arkib ZIP (.zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
ms: Buku Komik Terarkib ZIP (.cbz)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
ms: Fail Arkib Termampat ZOO (.zoo)

en: Zip Archived Comic Book
ms: Buku Komik Terarkib Zip

en: Zstandard compressed file
ms: Fail termampat Zstandard

en: [read only]
ms: [baca-saja]

en: _About
ms: Perih_al

en: _About Archive Manager
ms: Perih_al Pengurus Arkib

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Add Files…
ms: T_ambah Fail...

en: _All files
ms: _Semua fail

en: _Apply
ms: _Laksana

en: _Archive
ms: _Arkib

en: _Arrange Files
ms: _Susun Fail

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Destination folder:
ms: Folder destinasi:

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Encrypt the file list
ms: S_ulitkan senarai fail

en: _Encrypt the file list too
ms: S_ulitkan senarai fail juga

en: _Exclude folders:
ms: _Folder diasingkan:

en: _Extract
ms: _Ekstrak

en: _Extract…
ms: _Ekstrak...

en: _Filename:
ms: Nama _Fail:

en: _Files:
ms: _Fail:

en: _Folders
ms: _Folder

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Include subfolders
ms: Ter_masuk subfolder

en: _Last Output
ms: Output Ter_akhir

en: _Load Options
ms: _Muat Pilihan

en: _Location:
ms: _Lokasi:

en: _New file name:
ms: Nama fail _baharu:

en: _New folder name:
ms: Nama folder _baharu:

en: _Open
ms: _Buka

en: _Open With…
ms: _Buka Dengan...

en: _Open the Archive
ms: _Buka Arkib

en: _Options Name:
ms: Nama P_ilihan:

en: _Other Options
ms: Pilihan _Lain

en: _Overwrite
ms: Tulis _Ganti

en: _Password:
ms: _Kata Laluan:

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Pause
ms: _Jeda

en: _Properties
ms: Si_fat

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Refresh
ms: Sega_r Semula

en: _Remove
ms: _Tanggal

en: _Rename
ms: _Namakan semula

en: _Rename…
ms: _Nama Semula...

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Reset Options
ms: Pilihan T_etap Semula

en: _Resume
ms: _Sambung Semula

en: _Reversed Order
ms: Tertib _Songsang

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Search Command
ms: Perintah _Gelintar

en: _Selected files
ms: Fail _dipilih

en: _Show the Files
ms: _Tunjuk Fail

en: _Skip
ms: _Langkau

en: _Stop
ms: _Henti

en: _Test Integrity
ms: _Uji Integriti

en: _Toolbar
ms: Palang ala_tan

en: _Update
ms: _Kemaskini

en: _View
ms: _Lihat

en: by T_ype
ms: mengikut _Jenis

en: by _Date Modified
ms: mengikut _Tarikh Diubahsuai

en: by _Location
ms: mengikut _Lokasi

en: by _Name
ms: mengikut _Nama

en: by _Size
ms: mengikut _Saiz

en: example: *.o; *.bak
ms: contoh: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
ms: contoh: *.txt; *.doc

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
ms: jika BENAR akan papar ikon bergantung pada jenis fail (lebih lambat), jika tidak akan guna sentiasa ikon yang serupa untuk semua fail (lebih pantas).
