kcmkonqhtml - en to ms translation catalogue (205 entries)

en: &Black on white
ms: Hitam atas puti&h

en: &Export...
ms: &Eksport...

en: &Fixed font:
ms: &Font tetap:

en: &Foreground:
ms: &Latardepan:

en: &Host or domain name:
ms: Nama &hos atau domain:

en: &Java policy:
ms: Dasar &Java:

en: &Maximum completions:
ms: Pelengkapan &maksimum:

en: &Medium font size:
ms: &Saiz font sederhana:

en: &New...
ms: &Baru...

en: &Path to Java executable, or 'java':
ms: &Laluan ke Java boleh laksana, atau 'java'.

en: &Suppress images
ms: &Halang imej

en: &Use same size for all elements
ms: G&una saiz sama untuk semua elemen

en: &Use security manager
ms: &Guna pengurus sekuriti

en: &White on black
ms: Putih atas hita&m

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
ms: <b>Latar Belakang</b><p>Di belakang pintu ini terdapat keupayaan untuk memilih latar belakang piawai langganan.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
ms: <b>Latar Belakang</b><p>Warna latar belakang ini adalah warna yang dipaparkan di belakang teks menurut piawai. Imej latar belakang akan menulis tindih opsyen ini</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
ms: <b>Hitam pada Putih</b><p>Ini adalah yang anda biasa lihat.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
ms: <b>Langganan</b><p>Pilih opsyen ini untuk mentakrif warna langganan untuk fon piawai.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
ms: <b>Keluarga fon</b><p>Keluarga fon ialah kumpulan fon yang menghimpunkan satu sama lain, dengan ahli keluarga yang misalnya huruf tebal, italik, atau sebarang nombor di atas.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
ms: <b>Warna latar depan</b><p>Warna latar depan adalah warna dalam teks yang dilukis.</p>

en: <b>Images</b>
ms: <b>Imej</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
ms: <b>Gaya Lata</b><p>Lihat http://www.w3.org/Style/CSS untuk maklumat lanjut berkaitanLembaran Gaya Lata (CSS).</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
ms: <b>Stylesheets</b><p>Guna kekotak kumpulan untuk menentukan bagaimana Konqueror akan melakarkan style sheet.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
ms: <b>Tindas imej latar belakang </b><p>Memilih opsyen ini akan menghalang Konqueror daripada memuatkan imej latar belakang.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
ms: <b>Halang imej</b><p>Memilih ini akan menghalang Konqueror dari memuatkan imej.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
ms: <b>Guna lembaran gaya kebolehaksesan</b><p>Memilih opsyen ini akan membolehkan anda mentakrif fon, saiz fon, dan warna fon piawai dengan beberapa klik mudah pada tetikus. Rayau dalam dialog Suaikan... dan pilih opsyen yang anda kehendaki.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
ms: <b>Guna stylesheet default</b><p>Pilih pilihan ini untuk menggunakan stylesheet default.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
ms: <b>Guna warna sama untuk semua teks</b><p>Pilih opsyen ini untuk melaksanakan warna pilihan anda pada fon piawai serta sebarang fon langganan seperti yang dinyatakan dalam lembaran gaya.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
ms: <b>Guna keluarga sama bagi semua teks</b><p>Pilih opsyen ini untuk menulis tindih fon langganan di mana-mana di atas fon asas.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
ms: <b>Guna saiz yang sama untuk semua elemen</b><p>Pilih pilihan ini untuk mengatasi saiz font tersendiri berdasarkan saiz font asas. Semua font akan dipaparkan dalam saiz yang sama</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
ms: <b>Guna lembaran gaya takrifan pengguna</b><p>IJika kotak ini disemak, Konqueror akan cuba memuatkan lembaran gaya takrifan pengguna seperti yang dinyatakan dalam lokasi di bawah. Lembaran gaya membolehkan anda menulis tindih sepenuhnya cara halaman direalisasikan dalam pelayar anda. Fail yang dinyatakan hendaklah mengandungi lembaran gaya sah (lihat http://www.w3.org/Style/CSS Untuk maklumat lanjut tentang lembaran gaya melata).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
ms: <b>Putih pada Hitam</b><p>Ini adalah skema warna klasik terbalik anda.</p>

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
ms: <h1>Pelayar Konqueror</h1> Di sini anda boleh konfigur kefungsian pelayar Konqueror. Ambil perhatian bahawa kefungsian pengurus fail perlu dikonfigur menggunakan modul konfigurasi "Pengurus Fail" Anda boleh membuat beberapa seting bagaimana konqueror patut mengendalikan kod HTML dalam laman web yang ia muatkan. Biasanya tiada apa yang perlu diubah di sini..

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
ms: <h1>Fon Konqueror</h1>Dalam halaman ini, anda boleh konfigur fon Konqueror mana patut digunakan untuk memaparkan laman web yang anda lihat.

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
ms: <h1>Lembaran Gaya Konqueror</h1> Modul ini membolehkan anda menetapkan tetapan warna dan font anda sendiri dalam Konqueror dengan menggunakan lembaran gaya (CSS). Anda boleh sama ada nyatakan pilihan atau terapkan lembaran gaya ditulis sendiri dengan menuding ke lokasinya.<br /> Perhatian bahawa tetapan ini akan sentiasa mempunyai keutamaan sebelum tetapan lain dibuat oleh pengarang laman web. Ini berguna kepada orang cacat penglihatan atau untuk laman web yang tidak boleh dibaca disebabkan oleh reka bentuk yang tidak bagus.

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
ms: <html>Mengawal bagaimana Konqueror memaparkan imej beranimasi:<br /><ul><li><b>Diaktifkan</b>: Papar semua animasi keseluruhan.</li><li><b>Dimatikan</b>: Tidak memaparkan animasi, papar imej permulaan sahaja.</li><li><b>Papar hanya sekali</b>: Papar semua animasi keseluruhan tetapi tidak mengulanginya.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
ms: <html>Jika kekotak ini ditandakan, Konqueror akan secara automatik memuatkan sebarang imej yang terdapat di laman web. Jika tidak, ia akan memaparkan pemegang untuk gambar, dan anda boleh secara manual memuatkan gambar dengan menklik pada butang imej.<br />Melainkan anda mempunya sambungan rangkaian yang amat perlahan, anda mungkin perlu untuk menandakan kekotak ini untuk meningkatkan kelajuan pelungsuran anda.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
ms: <html>Jika kotak ini ditandakan, Konqueror akan melukis bingkai sebagai pemegang disekeliling imej yang ada dalam laman web yang anda belum lagi dimuatkan sepenuhnya.<br />Anda mungkin hendak menandakan kotak ini untuk meningkatkan pengalaman pelungsuran, terutama jika mempunyai sambungan rangkaian perlahan.</html>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
ms: <p>Ini adalah keluarga font dipilih semasa</p>

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
ms: Khusus &Domain

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
ms: Khusus Doma&in

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
ms: Pelbagai

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ms: Font

[ctx: @title:tab]
en: General
ms: Umum

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
ms: Lembaran Gaya

en: A&nimations:
ms: &Animasi:

en: A&utomatically load images
ms: Mem&uatkan imej secara automatik

en: Accept
ms: Terima

en: Accept all popup window requests.
ms: Terima semua tetingkap popup yang diminta.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
ms: Terima permintaan tetingkap popup hanya apabila pautan diaktifkan melalui klik tetikus jelas atau operasi papan kekunci.

en: Additional Java a&rguments:
ms: &Argumen Java tambahan:

en: Allow
ms: Benarkan

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
ms: Membolehkan &pemuatan semula/pengarahan semula dilengahkan secara automatik

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
ms: Benarkan skrip mengubah teks bar status.

en: Allow scripts to change the window position.
ms: Benarkan skrip mengubah posisi tetingkap.

en: Allow scripts to change the window size.
ms: Benarkan skrip mengubah saiz tetingkap.

en: Allow scripts to focus the window.
ms: Benarkan skrip memfokus tetingkap.

en: Ask
ms: Tanya

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
ms: Tanya nama dan folder apabila menambah tanda buku

en: Bac&kground:
ms: Latarbela&kang:

en: Base family:
ms: Keluarga asas:

en: Base font si&ze:
ms: Sai&z font asas:

en: Boo&kmarks
ms: &Tanda Buku

en: C&ursive font:
ms: Font C&ursive:

en: Chan&ge cursor over links
ms: &Ubah kursor dalam pautan

en: Chan&ge...
ms: &Tukar...

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
ms: Klik butang ini untuk mengubah dasar bagi hos atau domain yang dipilih di dalam kotak senarai.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
ms: Klik butang ini untuk menghapuskan dasar bagi hos atau domain yang dipilih di dalam kotak senarai.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
ms: Klik butang ini untuk menambahkan polisi spesifik host atau domain secara manual.

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ms: Klik butang ini untuk memilih fail yang mengandungi dasar Java. Dasar ini akan dicantumkan dengan dasar sedia ada. Entri duplikat diabaikan.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ms: Klik butang ini untuk memilih fail yang mengandungi dasar JavaScript. Dasar ini akan bercantum dengan dasar sedia ada Entri duplikat diabaikan.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ms: Klik butang ini untuk menyimpan dasar Java ke dalam fail zip. Fail, dinamai <b>java_policy.tgz</b>, akan disimpan ke lokasi pilihan anda.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ms: Klik butang ini untuk menyimpan dasar JavaScript ke dalam fail zip. Fail, dinamai <b>javascript_policy.tgz</b>, akan disimpan ke lokasi pilihan anda..

en: Colors
ms: Warna

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
ms: Sahkan &apabila menutup tetingkap dengan berbilang tab

en: Cus&tom
ms: &Tersendiri

en: Custom&ize...
ms: Tetapkan send&iri...

en: De&lete
ms: &Padam

en: Debugging
ms: Nyahpepijat

en: Default encoding:
ms: Pengenkodan default:

en: Deny
ms: Halang

en: Domain-Specific JavaScript Policies
ms: Dasar JavaScript Khusus Domain

en: Dra&w frame around not completely loaded images
ms: &Lukis bingkai sekeliling imej yang tidak sepenuhnya dimuatkan

en: Ena&ble JavaScript globally
ms: &Aktifkan JavaScript secara global

en: Enable Ja&va globally
ms: Aktifkan &Java secara global

en: Enable debu&gger
ms: Aktifkan &penyahpepijat

en: Enable filters
ms: Hidupkan tapisan

en: Enables builtin JavaScript debugger.
ms: Aktifkan penyahpepijat JavaScript terbina dalam.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
ms: Aktifkan pelaksanaan skrip yang ditulis dalam Skrip ECMA (juga dikenal sebagai JavaScript) yang mungkin terkandung dalam halaman HTML. Ambil perhatian bahawa, seperti mana-mana pelayar, mengaktifkan bahasa skrip boleh menimbulkan masalah keselamatan.

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
ms: Aktifkan pelaksanaan skrip yang ditulis dalam Java yang mungkin terkandung dalam laman HTML. Ambil perhatian bahawa dengan mana-mana pelayar, mengaktifkan kandungan aktif boleh menimbulkan masalah keselamatan.

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
ms: Mengaktifkan pelaporan ralat yang berlaku apabila kod JavaScript dilaksanakan.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
ms: Mengaktifkan pengurus keselamatan akan menyebabkan jvm berjalan dengan Pengurus Keselamatan yang ada. Ini akan menghindarkan aplet daripada dapat dibaca atau ditulis dalam sistem fail anda, mewujudkan soket arbitrari, dan tindakan lain yang boleh digunakan untuk berkompromi dengan sistem anda. Nyahaktifkan opsyen ini atas tanggungjawab sendiri. Anda boleh mengubah suai fail $HOME/.java.policy dengan kemudahan alat dasar untuk memberikan kod yang dimuat turun dari laman web tertentu dengan keizinan yang lebih.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
ms: Mengaktifkan ini akan menyebabkan jvm menggunakan KIO untuk pengangkutan rangkaian

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
ms: Masukkan nama hos (seperti www.kde.org) atau domain, bermula dengan titik (seperti .kde.org or .org)

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
ms: Masukkan laluan ke dalam java boleh laksana. Jika anda ingin menggunakan jre dalam laluan anda, hanya biarkan sebagai 'java'. Jika anda perlu menggunakan jre yang berbeza, masukkan laluan ke dalam java boleh laksana (misalnya /usr/lib/jdk/bin/java), atau laluan ke direktori yang mengandungi 'bin/java' (misalnya /opt/IBMJava2-13).

en: Export...
ms: Eksport...

en: Fantas&y font:
ms: Font Fantas&y:

en: Focus window:
ms: Fokus tetingkap:

en: Font &size adjustment for this encoding:
ms: Perubahan &saiz font untuk pengenkodan ini:

en: Font Family
ms: Keluarga Font

en: Font Si&ze
ms: Sai&z Font

en: Font Size
ms: Saiz Font

en: Form Com&pletion
ms: &Pelengkap Borang

en: Global JavaScript Policies
ms: Dasar JavaScript Global

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
ms: Di sini anda boleh pilih berapa banyak nilai yang Konqueror akan ingat bagi satu medan borang.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
ms: Di sini anda boleh set dasar Java khusus bagi sebarang hos atau domain tertentu. Untuk menambah dasar baru, hanya klik butang <i>Baru...</i> dan bekalkan maklumat perlu yang diminta oleh kotak dialog. Untuk mengubah dasar sedia ada, klik butang <i>Ubah...</i> dan pilih dasar baru dari kotak dialog dasar. Mengklik butang <i>Hapus</i> akan membuang dasar yang dipilih, menyebabkan seting dasar piawai digunakan untuk domain tersebut.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
ms: Di sini anda boleh set dasar JavaScript khusus bagi sebarang hos atau domain tertentu. Untuk menambah dasar, hanya klik butang <i>Baru...</i> dan bekalkan maklumat perlu yang diminta oleh kotak dialog. Untuk mengubah dasar sedia ada, klik butang <i>Ubah...</i> dan pilih dasar baru dari kotak dialog dasar. Mengklik butang <i>Hapus</i> akan membuang dasar yang dipilih menyebabkan seting dasar piawai digunakan untuk domain tersebut. Butang <i>Import</i> dan <i>Eksport</i> membolehkan anda dengan mudah berkongsi dasar anda dengan orang lain dengan membenarkan anda menyimpan dan mendapatkannya kembali dari fail zip.

en: Hide filtered images
ms: Sembunyi imej ditapis

en: Hide the tab bar when only one tab is open
ms: Sembunyikan bar tab apabila hanya satu tab dibuka

en: Host/Domain
ms: Hos/Domain

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
ms: Jika kotak disemak, Konqueror akan membolehkan anda mengubah tajuk tanda buku dan memilih dalam folder mana ia hendak disimpan apabila anda menambah tanda buku baru.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
ms: Jika kotak ini ditandakan, Konqueror akan ingat data yang anda masukkan dalam borang web dan menyarankannya dalam medan serupa bagi semua borang.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
ms: Jika kotak ini ditandakan, Konqueror akan memaparkan hanya tanda buku dalam bar alat tanda buku yang telah tandakan dalam editor tanda buku.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
ms: Jika kotak ini disemak, anda boleh kembali ke sejarah dengan mengklik kanan dalam paparan Konqueror. Untuk mengakses menu konteks, tekan butang kanan tetikus dan gerak.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
ms: Jika kotak ini ditandakan, anda boleh buka URL dalam pemilihan tersebut dengan mengklik tengah dalam paparan konqueror.

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
ms: Jika opsyen ini diset, bentuk kursor akan berubah (biasanya bentuk tangan) jika ia dialihkan dalam hiperpautan.

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
ms: Jika anda ingin argumen khusus dihantar ke mesin maya, masukkan ia di sini.

en: Ignore
ms: Abai

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
ms: Abaikan cubaan skrip untuk mengubah teks bar status. Laman web akan <i>fikir</i> ia telah mengubah teks tetapi teks sebenar akan kekal tak berubah.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
ms: Abaikan cubaan skrip untuk mengubah posisi tetingkap. Laman web akan <i>fikir</i> ia telah mengalihkan tetingkap tetapi posisi sebenar tidak terjejas.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
ms: Abaikan cubaan skrip untuk mengubah saiz tetingkap. Laman web akan<i>fikir</i> ia telah mengubah saiz tetapi tetingkap sebenar tidak dipengaruhi.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
ms: Abaikan cubaan skrip untuk memfokus tetingkap. Laman web akan <i>fikir</i> ia membawa fokus ke tetingkap tetapi fokus sebenar kekal tak berubah.

en: Images
ms: Imej

en: Insert
ms: Selit

en: Java Runtime Settings
ms: Seting Masa Laksana Java

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
ms: Kawalan akses JavaScript
    Lanjutan dasar per domain

en: JavaScript policy:
ms: Dasar JavaScript:

en: Konqueror Browsing Control Module
ms: Modul Kawalan Pelayaran Konqueror

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
ms: Konqueror tidak akan memaparkan teks lebih kecil dari saiz ini,<br />mengatasi semua tetapan lain

en: M&iddle click opens URL in selection
ms: Klik &tengah membuka URL dalam pemilihan

en: M&inimum font size:
ms: Sa&iz font minimum:

en: Modify status bar text:
ms: Ubah suai teks bar status:

en: Mouse Beha&vior
ms: &Peri Laku Tetikus

en: Move window:
ms: Alih tetingkap:

en: Name
ms: Nama

en: O&pen new tabs in the background
ms: &Buka tab baru dalam latar belakang

en: Only on Hover
ms: Hanya dalam Hover

en: Open &links in new tab instead of in new window
ms: Membuka &pautan dalam tab baru dan bukan dalam tetingkap baru

en: Open &new tab after current tab
ms: Buka tab &baru selepas tab semasa

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
ms: Membuka sebagai tab dalam Konqueror sedia ada apabila URL dipanggil secara luaran

en: Open new windows:
ms: Buka tetingkap baru:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
ms: Membuka &popup dalam tab baru dan bukan tetingkap baru

en: Policy
ms: Polisi

en: Preview
ms: Pralihat

en: Prompt every time a popup window is requested.
ms: Gesa setiap kali tetingkap popup diminta.

en: Reject
ms: Tolak

en: Reject all popup window requests.
ms: Tolak semua permintaan tetingkap popup.

en: Remove
ms: Buang

en: Report &errors
ms: Laporkan &ralat

en: Resize window:
ms: Saiz semula tetingkap:

en: Right click goes &back in history
ms: Klik kanan membawa anda &kembali ke sejarah

en: S&erif font:
ms: Font S&erif:

en: S&tandard font:
ms: Fon&t piawai:

en: Sa&ns serif font:
ms: Font Sa&ns serif:

en: Search:
ms: Cari:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
ms: Pilih dasar Java untuk hos atau domain di atas.

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
ms: Pilih dasar JavaScript untuk hos dan domain di atas.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
ms: Pilih pengekodan piawai yang hendak diguna; biasanya, anda akan selesa dengan 'Guna pengekodan bahasa' dan jangan ubah ini.

en: Show Only Once
ms: Paparkan Hanya Sekali

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
ms: Paparkan hanya tanda buku bertanda dalam bar alat tanda buku

en: Smart
ms: Pintar

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
ms: Sesetengah laman web meminta muat semula automatik atau penghalaan semula automatik selepas tempoh masa tertentu. Dengan menyahsemak kotak ini, Konqueror akan mengabaikan permintaan ini.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
ms: Sesetengah laman web mengubah teks bar status dengan mengeset <i>window.status</i> atau <i>window.defaultStatus</i>, dengan ini kadang-kadang mencegah pemaparan URL sebenar hiperpautan. Opsyen ini menetapkan layanan terhadap cubaan tersebut.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ms: Sesetengah laman web web mengubah posisi tetingkapnya sendiri dengan <i>window.moveBy()</i> atau <i>window.moveTo()</i>. Opsyen ini menetapkan layanan terhadap cubaan tersebut.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
ms: Sesetengah laman web web mengubah saiz tetingkapnya sendiri dengan menggunakan <i>window.resizeBy()</i> atau <i>window.resizeTo()</i>. Opsyen ini menetapkan layanan terhadap cubaan tersebut.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
ms: Sesetengah laman web mengeset fokus ke tetingkap pelayarnya sendiri dengan menggunakan <i>window.focus()</i>. Ini biasanya menyebabkan tetingkap beralih ke depan, menyampuk apa jua tindakan yang ditujukan kepada pengguna pada masa itu. Opsyen ini menetapkan layanan terhadap cubaan tersebut.

en: Suppress background images
ms: Halang imej latarbelakang

en: Tabbed Browsing
ms: Pelayaran Bertab

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
ms: Ini adalah font yang digunakan untuk memaparkan teks lebar-tetap (cth. bukan-berkadar)

en: This is the font used to display normal text in a web page.
ms: Ini adalah font yang digunakan untuk memaparkan teks normal dalam laman web.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
ms: Ini adalah font yang digunakan untuk memaparkan teks yang ditanda sebagai font fantasy.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
ms: Ini adalah font yang digunakan untuk memaparkan teks yang ditanda sebagai italik.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
ms: Ini adalah font yang digunakan untuk memaparkan teks yang ditanda sebagai sans-serif.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
ms: Ini adalah font yang digunakan untuk memaparkan teks yang ditanda sebagai serif.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
ms: Ini adalah saiz relatif font Konqueror gunakan untuk memaparkan laman web.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
ms: Ini akan menanya anda sama ada anda pasti ingin menutup tetingkap apabila ia mempunyai berbilang tab dibuka di dalamnya.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
ms: Ini akan memaparkan bar tab hanya jika terdapat dua atau lebih tab. Jika tidak ia akan sentiasa dipaparkan.

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
ms: Ini akan membuka tab baru dalam latar belakang, bukan dalam latar depan.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
ms: Ini akan membuka tab baru dan bukan tetingkap baru dalam pelbagai keadaan, seperti memilih pautan atau folder dengan butang tetikus tengah.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
ms: Ini akan membuka tab baru yang dibuka dari satu halaman selepas tab semasa, bukan selepas tab terakhir.

en: U&se accessibility stylesheet
ms: Guna helaian gaya kebolehcapaian

en: Und&erline links:
ms: &Garis bawah pautan:

en: Update
ms: Kemaskini

en: Us&e default stylesheet
ms: Guna gaya lata default

en: Use &KIO
ms: Guna &KIO

en: Use &user-defined stylesheet
ms: Guna stylesheet ditakrif pengg&una

en: Use Global
ms: Guna Global

en: Use Language Encoding
ms: Guna Pengenkodan Bahasa

en: Use global
ms: Guna global

en: Use same color for all text
ms: Gunakan warna sama untuk semua teks

en: Use same family for all text
ms: Gunakan keluarga sama untuk semua teks

en: Use setting from global policy.
ms: Guna seting daripada dasar global.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
ms: Apabila semua aplet telah dimusnahkan, pelayan aplet hendaklah ditutup. Bagaimanapun, bermula dengan jvm akan mengambil masa yang panjang. Jika anda mahu proses java terus berjalan semasa anda belayar, anda boleh set nilai waktu rehat kepada nilai yang anda suka. Untuk memastikan proses java berjalan sepanjang masa proses konqueror berjalan, biarkan kotak semak Pelayan Aplet Tutup tidak bertanda.

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
ms: Apabila menandakan ini, tab yang diguna atau dibuka sebelumnya akan diaktifkan apabila anda menutup tab aktif dan bukan tab di kanan tab semasa.

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
ms: Apabila anda klik URL dalam program KDE lain atau panggil kfmclient untuk membuka URL, desktop semasa akan dicari untuk Konqueror tak diminimumkan dan, jika ditemui, URL dibuka sebagai tab baru dalam URL. Jika tidak tetingkap Konqueror baru akan dibuka dengan URL yang diperlukan.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
ms: Sama ada JavaScript akan popup, jika dibenarkan, akan dibuka dalam tab baru atau dalam tetingkap baru.

en: You must first enter a domain name.
ms: Anda mesti masukkan nama domain dulu.

en: You must first select a policy to be changed.
ms: Anda mesti pertama sekali memilih polisi untuk diubah.

en: You must first select a policy to delete.
ms: Anda mesti pertama sekali memilih polisi untuk dipadam.

[ctx: animations]
en: Disabled
ms: Nyahaktifkan

[ctx: animations]
en: Enabled
ms: Aktifkan

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
ms: Sentiasa

[ctx: soft scrolling]
en: Never
ms: Tidak sekali

[ctx: underline]
en: Disabled
ms: Dinyahaktifkan

[ctx: underline]
en: Enabled
ms: Diaktifkan
