kdelibs4 - en to ms translation catalogue (224 entries)

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
ms:    <a href="%1"> [Ciri-ciri]</a>

en:  (In new window)
ms: (Dalam tetingkap baru)

en:  (In other frame)
ms: (Dalam kerangka lain)

en:  - Subject:
ms: - Tajuk:

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
ms: %1 (%2 - %3x%4 Piksel)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
ms: %1 (%2x%3 Piksel)

en: %1 (Link)
ms: (Pautan) %1

en: %1 - %2x%3 Pixels
ms: %1 - %2x%3 Piksel

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
ms[0]: %1 Imej dari %2 dimuatkan.
ms[1]: %1 Imej dari %2 dimuatkan.

en: %1 is already assigned to %2
ms: %1 telah diberikan kepada %2

en: &Break at Next Statement
ms: &Berhenti pada Pernyataan Seterusnya

en: &Close Wallet
ms: &Tutup Wallet

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
ms: Selaras&kan Polisi Tetingkap Baru Javaskrip...

en: &Copy Email Address
ms: &Salin Alamat Emel

en: &Copy Link Address
ms: &Salin Alamat Pautan

en: &Copy Text
ms: &Salin Teks

en: &Debug
ms: &Nyahpepijat

en: &Disable Error Reporting
ms: &Nyahaktifkan Pelaporan Ralat

en: &Do not show this message again
ms: Jan&gan paparkan mesej ini lagi

en: &File
ms: &Fail

en: &Find in Frame...
ms: Ca&ri dalam Kerangka.

en: &Find...
ms: &Cari...

en: &Hide Errors
ms: &Sembunyikan Ralat

en: &Next
ms: Berikut&nya

en: &Previous
ms: &Sebelum

en: &Save Link As...
ms: &Simpan Pautan Sebagai...

en: &Selected text
ms: Tek&s Dipilih

en: &Send Email
ms: &Hantar E-mel

en: &Send File | &Send Files
ms[0]: &Hantar Fail
ms[1]: &Hantar Fail

en: &Send Unencrypted
ms: &Hantar Tanpa Disulitkan

en: &Settings
ms: &Tetapan

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
ms[0]: &Papar Tetingkap Popup Dihalang
ms[1]: &Papar %1 Tetingkap Popup Dihalang

en: &Store
ms: &Simpan

en: &Submit Anyway
ms: &Hantarkan Juga

en: &View
ms: &Lihat

en: &Whole words only
ms: Seluruh perkataan saha&ja

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
ms: <qt><b>Ralat</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
ms: <qt><b>Ralat</b>: nod %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
ms: <qt><p><strong>'Cetak pengepala'</strong></p><p>Jika kotak semak ini diaktifkan, cetakan dokumen HTML akan mengandungi baris pengepala di bahagian atas setiap halaman. Pengepala ini mengandungi tarikh semasa, URL lokasi bagi halaman yang dicetak dan nombor halaman.</p><p>Jika kotak semak ini dinyahaktifkan, cetakan dokumen HTML akan mengandungi baris pengepala sedemikian.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
ms: <qt><p><strong>'Cetak imej'</strong></p><p>Jika kotak semak ini diaktifkan, imej yang terkandung dalam halaman HTML akan dicetak. Percetakan mungkin lebih lama dan menggunakan lebih banyak dakwat atau toner. </p><p>Jika kotak semak ini dinyahaktifkan, hanya teks halaman HTML akan dicetak, tanpa imej. Pencetakan akan lebih pantas dan menggunakan kurang dakwat atau toner.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
ms: <qt><p><strong>'Mod mesra pencetak'</strong></p><p>Jika kotak semak ini diaktifkan, cetakan dokumen HTML akan menjadi hitam dan putih sahaja, dan semua latar belakang berwarna akan ditukarkan kepada putih. Cetakan akan lebih pantas dan menggunakan kurang dakwat atau toner. </p><p>Jika kotak semak ini dinyahaktifkan, cetakan dokumen HTML akan mengikut tetapan warna asal seperti yang dilihat dalam aplikasi anda. Ini boleh menghasilkan warna halaman penuh (atau skala suram, jika anda guna pencetak hitam+putih). Cetakan mungkin lambat dan pasti akan menggunakan lebih banyak toner atau dakwat.</p> </qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
ms: <qt>Akses oleh halaman tidak dipercayai ke<br /><b>%1</b><br /> dinafikan.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
ms: <qt>Borang akan dihantar ke <br /><b>%1</b><br />pada sistem fail tempatan anda.<br />Anda mahu hantar borang ini?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
ms: <qt>Laman ini meminta untuk membuka<p>%1</p> pada tetingkap pelayar baru menerusi JavaScript.<br/>Anda mahu benarkan?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
ms: <qt>Laman ini meminta penghantaran borang dengan <p>%1</p> tetingkap pelayar baru menerusi JavaScript<br />Anda mahu benarkan borang dihantar?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
ms: <qt>Halaman tidak dipercayai ini terpaut pada<br /><b>%1</b>.<br />Anda ingin menggunakan pautan ini?</qt>

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
ms: Arab

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
ms: Baltik

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
ms: Eropah Tengah

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
ms: Cina Mudah

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
ms: Cina Tradisi

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
ms: Jepun

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
ms: Korea

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
ms: Turki

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
ms: Eropah Barat

[ctx: @title:group Document information]
en: General
ms: Umum

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
ms: Bingkai

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ms: Fail "%1" wujud. Anda pasti untuk menindih kepadanya?

en: Access Keys activated
ms: Kekunci Akses diaktifkan

en: Add URL to Filter
ms: Tambah URL untuk Saring

en: Additional Information: %1
ms: Maklumat Tambahan: %1

en: Allow
ms: Benarkan

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
ms: Ralat berlaku semsa cuba menjalankan skrip pada laman ini.
    
    %1 baris %2:
    %3

en: Automatic Detection
ms: Automatik

en: Basic Page Style
ms: Halaman

en: Block IFrame...
ms: Halang IFrame...

en: Block Image...
ms: Halang Imej...

en: Block Images From %1
ms: Halang Imej Daripada %1

en: Break at Next
ms: Berhenti pada Seterusnya

en: C&ase sensitive
ms: Huruf bes&ar/kecil berpengaruh

en: C&lear
ms: Bersi&hkan

en: Call
ms: Panggil

en: Call Stack
ms: Panggil Tindan

en: Clear &History
ms: Kosong&kan

en: Close source
ms: Tutup sumber

en: Close window?
ms: Tutup Tetingkap?

en: Confirmation Required
ms: Kepastian Diperlukan

en: Confirmation: JavaScript Popup
ms: Kepastian: PopKeluar JavaScript

en: Console
ms: Konsol

en: Continue
ms: Teruskan

en: Copy Image
ms: Salin Imej

en: Copy Image Location
ms: Salin Lokasi Imej

en: Create Web Shortcut
ms: Cipta Pintasan Web

en: Date and Time: %1
ms: Tarikh dan Masa: %1

en: Default Font Size (100%)
ms: Saiz Fon Piawai (100%)

en: Description:
ms: Huraian:

en: Details of the Request:
ms: Butir-butir terperinci dari permintaan:

en: Disallow
ms: Tidak benarkan

en: Display Images on Page
ms: Papar Imej pada Laman

en: Do &not store this time
ms: Ja&ngan simpan kali ini

en: Do Not Allow
ms: Jangan Benarkan

en: Do Not Download
ms: Jangan Muat turun

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
ms: Anda ingin tanda buku yang menuding ke lokasi "%1" bertajuk "%2" ditambah ke dalam koleksi anda?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
ms: Anda ingin tanda buku yang menuding ke lokasi "%1" ditambah ke dalam koleksi anda?

en: Do you want to store this password for %1?
ms: Apakah anda ingin menyimpan katalaluan ini untuk %1?

en: Do you want to store this password?
ms: Apakah anda ingin menyimpan katalaluan ini?

en: Document Information
ms: Maklumat Dokumen

en: Document encoding:
ms: Pengekodan dokumen:

en: Done.
ms: Selesai.

en: Download
ms: Muatturun

en: Email to:
ms: Emel kepada:

en: Embeddable HTML component
ms: Komponen HTML boleh lekap

en: Embeddable component for multipart/mixed
ms: Komponen lekapan pada pelbagai bahagian/campuran

en: Enlarge Font
ms: Besarkan Fon

en: Enter
ms: Masuk

en: Enter the URL:
ms: Masuk URL:

en: Error: %1 - %2
ms: Ralat: %1 - %2

en: F&ind:
ms: Car&i:

en: Filter error
ms: Ralat Penyaring

en: Find Links as You Type
ms: Cari pautan semasa anda taip

en: Find Text as You Type
ms: Cari teks semasa anda taip

en: Follow
ms: Ikut

en: Frame Information
ms: Maklumat Kerangka

en: From c&ursor
ms: Dari k&ursor

en: HTML Settings
ms: Tetapan HTML

en: HTML Toolbar
ms: Bar alat HTML

en: HTTP Headers
ms: Pengepala HTTP

en: Image - %1x%2 Pixels
ms: Image - %1x%2 Piksel

en: Inactive
ms: Tidak aktif

en: Insert
ms: Selit

en: JavaScript &Debugger
ms: Penyah-rala&t JavaScript

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
ms: JavaScript Cuba Masukkan Tanda Buku

en: JavaScript Debugger
ms: NyahPepijat JavaScript

en: JavaScript Error
ms: JavaScript

en: JavaScript Errors
ms: Ralat JavaScript

en: KMultiPart
ms: KMultipart

en: Key Generator
ms: Penjana Kekunci

en: Last modified:
ms: Ubahsuai terakhir:

en: Line
ms: Garis

en: Loaded Scripts
ms: Skrip Dimuatkan

en: Missing Plugin
ms: PlugMasuk Hilang

en: Ne&ver store for this site
ms: &Jangan simpan untuk laman ini

en: Network Transmission
ms: Penghantaran Rangkaian

en: New Web Shortcut
ms: Pintasan Web Baru

en: New search provider
ms: Penyedia carian baru

en: No handler found for %1.
ms: Tiada pengendali ditemui untuk %1.

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
ms: Tiada plugmasuk ditemui untuk '%1'.
    Anda mahu muat turun dari %2?

en: Not found
ms: Tidak ditemui

en: Open '%1'
ms: Buka '%1'

en: Open in &New Tab
ms: Buka dalam Tab &Baru

en: Open in &This Window
ms: Buka dalam Tetingkap &Ini

en: Open in New &Window
ms: Buka dalam &Tetingkap Baru

en: Opt&ions
ms: P&ilihan

en: Overwrite File?
ms: Tindih Fail?

en: Page loaded.
ms: Halaman dibuka

en: Parse error at %1 line %2
ms: Ralat huraian pada %1 baris %2

en: Pause
ms: Jeda

en: Play
ms: Main

en: Popup Window Blocked
ms: Tetingkap Pop keluar dihalang

en: Possible Causes:
ms: Kebarangkalian Punca:

en: Possible Solutions:
ms: Penyelesaian yang ada

en: Print DOM Tree to STDOUT
ms: Cetak Pohon DOM ke STDOUT

en: Print Frame...
ms: Cetak Kerangka...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
ms: Cetak Pohon Janaan ke STDOUT

en: Print header
ms: Cetak Pengepala

en: Print images
ms: Cetak Imej

en: Printer friendly mode (black text, no background)
ms: Mod mesra  pencetak  (teks hitam,tanpa latarbelakang)

en: Property
ms: Ciri-ciri

en: Ready
ms: Sedia

en: Reference
ms: Rujukan

en: Regular e&xpression
ms: Ungkapan Nala&r (regexp)

en: Reload Frame
ms: Ulangmuat Kerangka

en: Rendering mode:
ms: Mode pelukisan:

en: Report Exceptions
ms: Lapor Kerosakan

en: Reset
ms: Set semula

en: Save &Background Image As...
ms: Simpan Latar&Belakang Imej Sebagai...

en: Save &Frame As...
ms: Simpan &Kerangka Sebagai...

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Save Background Image As
ms: Simpan Imej Latarbelakang Sebagai

en: Save Frame As
ms: Simpan Bingkai Sebagai

en: Save Image As
ms: Simpan Imej Sebagai

en: Save Image As...
ms: Simpan Imej Sebagai...

en: Save Link As
ms: Simpan Pautan Sebagai

en: Search &provider name:
ms: Nama &penyedia carian:

en: Search for '%1' with
ms: Cari untuk '%1' dengan

en: Search for '%1' with %2
ms: Cari untuk '%1' dengan %2

en: Security Alert
ms: Amaran Keselamatan

en: Security Warning
ms: Amaran Keselamatan

en: Send Confirmation
ms: Hantar Pengesahan

en: Send Image...
ms: Hantar Imej...

en: Set &Encoding
ms: Tetapkan &Enkoding

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
ms: Papar Pemberitahua&n Tetingkap Pasif Popkeluar Dihalang

en: Shrink Font
ms: Kecilkan Fon

en: Step Into
ms: Langkah Kedalam

en: Step Out
ms: Langkah Keluar

en: Step Over
ms: Langkah Langkau

en: Stop Animated Images
ms: Henti Imej Beranimasi

en: Stop Animations
ms: Henti Animasi

en: Submit
ms: Hantar

en: Submit Confirmation
ms: Hantar Pengesahan

en: Symbolic Link
ms: Pautan Simbolik

en: Technical Reason:
ms: Sebab Teknikal:

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
ms: Pengurus Muat Turun (%1) tidak ditemui di $PATH

en: The fake user-agent '%1' is in use.
ms: Ejen pengguna palsu '%1' sedang digunakan.

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
ms: Fail yang berikut akan dimuat naik kerana ia tidak dapat ditemui.
    Anda ingin teruskan?

en: The requested operation could not be completed
ms: Operasi dikehendaki tidak dapat diselesaikan

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
ms: Wallet '%1' terbuka dan digunakan untuk data borang dan kata laluan.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
ms: Ini ialah indeks-boleh-cari. Masukkan carian katakunci:

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
ms: Laman ini cuba untuk membuka tetingkap pop keluar tetapi telah diblok. 
    Anda boleh klik pada ikon ini pada bar status untuk mengawal perkara ini
    atau untuk membukak pop keluar.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
ms: Laman ini meminta untuk membuka tetingkap pelayar baru menerusi JavaScript.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
ms: Laman ini cuba mengepil fail dari komputer anda di dalam borang. Kepilan telah ditanggalkan untuk keselamatan.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
ms: Tapak ini cuba menghantar borang data menerusi e-mel
    Anda mahu sambung?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
ms: Laman ini meminta untuk membuka tetingkap pelayar baru menerusi JavaScript
    Anda mahu benarkan?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
ms: Laman ini meminta penghantaran borang dengan tetingkap pelayar baru menerusi JavaScript
    Anda mahu benarkan borang dihantar?

en: This web page contains coding errors.
ms: Laman web ini mengandungi ralat pengekodan.

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Toggle Caret Mode
ms: Toggel Mod Caret

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
ms: Cuba untuk pasang semula 
    
    Integrasi dengan Konqueror akan dimatikan.

en: UR&I shortcuts:
ms: Pintasan UR&I:

en: URL: %1
ms: URL:%1

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
ms: Komponen editor teks KDE tidak dapat ditemui;
    semak pemasangan KDE anda.

en: Use S&tylesheet
ms: Gunakan Gaya La&ta(CSS)

en: Value
ms: Nilai

en: View Do&cument Source
ms: Papar Sumber &Dokumen

en: View Document Information
ms: Lihat Maklumat Dokumen

en: View Frame Information
ms: Lihat Maklumat Kerangka

en: View Frame Source
ms: Lihat Sumber Kerangka

en: View Image (%1)
ms: Lihat Imej (%1)

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
ms: Amaran:  Sekalipun dilindungi tetapi ini merupakan cubaan hantar semula data tanpa enkrip.
    
    Pihak ketiga mungkin akan memintas data dan melihat maklumat ini.
    Anda pasti mahu teruskan?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
ms: Amaran:  Data akan dihantar tanpa enkrip.
    
    Anda pasti mahu teruskan?

en: XML parsing error
ms: Ralat penghuraian XML

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
ms: Anda bakal memindahkan fail berikut dari komputer anda ke Internet.
    Adakah anda ingin teruskan?

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
ms: ralat maut dalam penghuraian: %1 pada baris %2, kolum %3

en: the document is not in the correct file format
ms: dokumen ini bukan di dalam format yang betul
