kmail - en to ms translation catalogue (376 entries)

en:  Column: %1
ms: Lajur: %1

en:  sec
ms: saat

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
ms: %1 (Piawai)

en: &Add...
ms: T&ambah...

en: &Address Book
ms: Buku &Alamat

en: &All Fields
ms: &Semua Medan

en: &Assign Shortcut...
ms: &Tetapkan Jalan Pintas...

en: &Attach
ms: &Lampirkan

en: &Automatic Spellchecking
ms: Semak Eja  &Automatik

en: &BCC addresses:
ms: Alamat &BCC:

en: &Configure KMail...
ms: &Konfigur KMail...

en: &Create Filter
ms: &Cipta Penapis

en: &Cryptographic Message Format
ms: Format Mesej &Kriptografi

en: &Dictionary
ms: &Kamus

en: &Dictionary:
ms: &Kamus:

en: &Display Message
ms: &Paparkan Mesej

en: &Drafts folder:
ms: Folder &Draf:

en: &Duplicate existing identity
ms: &Duplikasi identiti sedia ada

en: &Email address:
ms: Alamat &e-mel:

en: &Encrypt Message
ms: &Sulitkan Mesej

en: &Existing identities:
ms: Identiti &Sedia ada:

en: &Expire
ms: &Luputkan

en: &Expire All Folders
ms: &Luputkan Semua Folder

en: &Find Messages...
ms: &Cari Mesej

en: &Find in Message...
ms: &Cari dalam Mesej...

en: &Forward
ms: &Perpanjangkan

en: &From
ms: &Daripada

en: &Go
ms: &Pergi

en: &Identity
ms: &Identiti

en: &Identity:
ms: &Identiti:

en: &Ignore Thread
ms: &Abaikan Rantaian

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
ms: &Kekalkan set aksara asal semasa menjawab atau memperpanjang (jika boleh)

en: &Mail Transport
ms: Pengangkutan &Mel

en: &Mail transport:
ms: Pengangkutan &Mel:

en: &Message
ms: &Mesej

en: &Modify...
ms: &Ubah suai...

en: &Move All Messages to Trash
ms: &Alihkan Semua Mesej ke Tong Sampah

en: &Move to Trash
ms: &Allihkan ke Tong Sampah

en: &New Composer
ms: Penggubah &Baru

en: &New Message...
ms: Mesej &Baru...

en: &New identity:
ms: Identiti &Baru

en: &Next Message
ms: Mesej &Seterusnya

en: &Previous Message
ms: Mesej &Sebelumnya

en: &Rename
ms: &Namakan semula

en: &Reply-To address:
ms: &Jawapan Kepada:

en: &Reply...
ms: &Jawab

en: &Request Disposition Notification
ms: &Minta Pemberitahuan Penyusunan

en: &Save as Draft
ms: &Simpan Sebagai Draf

en: &Send Mail
ms: &Hantar Mel

en: &Send Mail Via
ms: &Hantar Mel Melalui

en: &Send Now
ms: &Hantar Sekarang

en: &Send Queued Messages
ms: &Hantar Mesej Baris Gilir

en: &Send as Is
ms: &Hantar Seperti Adanya

en: &Sent-Mail Folder
ms: Folder Mel &Hantaran

en: &Sent-Mail folder:
ms: Folder &Mel Hantaran

en: &Sign Message
ms: &Tandatangan Mesej

en: &Specify the Subject
ms: &Nyatakan Subjek

en: &Spellchecker...
ms: &Penyemak Ejaan...

en: &Use custom colors
ms: G&unakan warna kebiasaan

en: &Use custom fonts
ms: G&unakan fon langganan

en: &Use custom message-id suffix
ms: &Gunakan akhiran id mesej kebiasaan

en: &Value:
ms: &Nilai:

en: &Watch Thread
ms: &Awasi Rantaian

en: &With empty fields
ms: &Dengan medan kosong

en: &Wordwrap
ms: &Bungkus perkataan

en: &Your name:
ms: Nama &anda:

en: (Current system setting: %1)
ms: (Seting sistem semasa: %1)

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
ms: <qt><h3>Alamat SRk (Salinan Rahsia) </h3><p>Alamat yang anda masukkan di sini akan ditambah ke setiap mel yang dihantar keluar menggunakan identiti ini. Ia tidak dapat dilihat oleh penerima lain.</p><p>Biasanya ini digunakan untuk menghantar mesej ke akaun anda yang lain.</p><p>Untuk menyatakan lebih daripada satu alamat, gunakan koma untuk mengasingkan senarai penerima SRk.</p><p>Jika ragu, biarkan medan ini kosong.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
ms: <qt><h3>Dasar Pemberitahuan Penyusunan Mesej</h3><p>Secara umum MDN dinamai <b>resit baca</b>. Penulis mesej meminta pemberitahuan penyusunan  dihantar dan penerima program mel menjana jawapan supaya penulis tahu apa yang telah berlaku kepada mesej tersebut. Jenis penyusunan yang biasa termasuk <b>dipaparkan</b> (iaitu, dibaca), <b>dihapuskan</b> dan <b>dikirim</b> (contoh, diperpanjangkan).</p><p>Opsyen berikut disediakan untuk mengawal penghantaran MDN:</p><ul><li><em>Abaikan</em>: Mengabaikan sebarang permintaan pemberitahuan penyusunan . Secara automatik MDN tidak akan dihantar. (disyorkan).</li><li><em>Tanya</em>: Jawapan kepada permintaan hanya diberikan selepas mendapat izin daripada pengguna. Dengan cara ini, anda boleh menghantar MDN untuk mesej yang dipilih, dalam masa yang sama menolak atau mengabaikannya untuk pihak lain.</li><li><em>Tolak</em>: Sentiasa menghantar pemberitahuan <b>tertolak</b>. Ini <em>sedikit</em> lebih baik berbanding terlalu kerap menghantar MDN. Penulis masih tahu bahawa mesejnya telah diambil tindakan, hanya tidak tahu sama ada mesej itu dihapus, dibaca dll.</li><li><em>Hantar selalu</em>: Selalu menghantar pemberitahuan penyusunan yang diminta. Ini bermakna, penulis mesej tahu bila dan apa tindakan yang diambil ke atas mesejnya (dipaparkan, dihapuskan, dll.). Anda sangat tidak digalakkan memilih opsyen ini, tetapi oleh sebab ia berguna contohnya untuk pengurusan perhubungan pelanggan, ia telah diwujudkan.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
ms: <qt><h3>Jawapan Kepada</h3><p>Ini mengeset pengepala <tt>Jawapan tepada:</tt> supaya  mengandungi e-mel berlainan alamat menjadi alamat normal <tt>Daripada:</tt>.</p><p>Ini berguna apabila anda bekerja dalam kumpulan yang menjalankan peranan serupa. Contohnya, anda mungkin ingin supaya setiap e-mel yang dihantar mempunyai e-mel anda di medan <tt>Daripada:</tt>, tetapi responsnya dihantar kepada alamat kumpulan.</p><p>Jika ragu-ragu, biarkan medan ini kosong.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
ms: <qt><h3>Nama anda</h3><p>Oleh sebab anda ingin nama anda muncul pada pengepala e-mel yang dihantar keluar, maka medan ini sepatutnya mengandungi nama anda ;</p><p>Jika anda membiarkan bahagian ini kosong, hanya alamat e-mel muncul, tidak nama sebenar anda</p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
ms: <qt><p>Aktifkan opsyen ini jika anda ingin KMail meminta Pemberitahuan Susunan Mesej (MDN)  untuk setiap mesej keluar.</p><p>Opsyen ini hanya mempengaruhi piawai; anda masih boleh mengaktif atau menyahaktifkan permohonan MDN berdasarkan setiap mesej dalam <em>Opsyen penggubah</em>, item menu  -><em>Mohon Pemberitahuan Susunan</em>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
ms: <qt><p>Takrifkan kekunci tandatangan (OpenPGP atau S/MIME) yang hendak digunakan terlebih dahulu supaya boleh menandatangani mesej ini.</p><p>Pilih kekunci yang hendak digunakan dalam konfigurasi identiti.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
ms: <qt><p>Pilih sama ada anda ingin KMail menghantar semua mesej di dalam peti keluar secara manual atau semua semakan mesej, ataupun anda tidak mahu langsung mesej dihantar secara automatik. </p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
ms: <qt><p>Sijil S/MIME (X.509) yang anda pilih di sini akan digunakan untuk menandatangani mesej secara digital.</p><p>Anda boleh membiarkannya kosong, tetapi KMail tidak akan dapat menandatangani e-mel secara digital menggunakan S/MIME; fungsi normal e-mel tidak akan terganggu.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
ms: <qt><p>Sijil S/MIME yang anda dipilih di sini akan digunakan untuk menyulitkan mesej kepada diri sendiri dan juga untuk ciri "Lampirkan Sijil Saya" dalam penggubah.</p><p>Anda boleh membiarkan bahagian ini kosong, tetapi KMail tidak akan dapat menyulitkan salinan mesej keluar kepada anda menggunakan S/MIME; fungsi normal mel tidak akan terganggu.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
ms: <qt><p>Domain piawai digunakan untuk melengkapkan alamat e-mel yang mengandungi nama pengguna sahaja.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
ms: <qt><p>Anda meminta supaya mesej disulitkan kepada anda sendiri, tetapi identiti semasa yang dipilih tidak mentakrif sebarang kekunci penyulitan yang hendak digunakan untuk tujuan tersebut (OpenPGP atau S/MIME) .</p><p>Pilih kekunci yang hendak digunakan dalam konfigurasi identiti.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
ms: <qt>Anda pasti ingin  menghapuskan folder kosong <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
ms: <qt>Anda pasti ingin meluputkan folder <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
ms: <qt>Anda pasti ingin mengalihkan semua mesej dari folder <b>%1</b> ke tong sampah?</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
ms: <qt>Untuk memilih kekunci atau kombinasi kekunci yang memilih folder semasa, klik butang di bawah dan tekan kekunci yang anda ingin sekutukan dengan folder ini.</qt>

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
ms: Salinan sandaran teks di dalam tetingkap penggubah boleh dicipta secara berkala. Sela masa yang digunakan untuk mencipta sandaran telah disetkan di sini. Anda boleh menyahaktifkan autosimpan dengan mengesetnya kepada nilai 0.

en: A&dd...
ms: T&ambah...

en: A&pply Filter
ms: &Gunakan Penapis

en: Abort Current Operation
ms: Henti Paksa Operasi Semasa

en: About to send email...
ms: Akan menghantar e-mel...

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
ms: Tambah lampiran kepada mel. Ini boleh diulangi

en: Add to Address Book
ms: Tambah ke Buku Alamat

en: Add...
ms: Tambah...

en: Anti-virus support
ms: Sokongan Antivirus

en: Append S&ignature
ms: Tambah T&andatangan

en: Appl&y All Filters
ms: &Gunakan Semua Penapis

en: Apply &to:
ms: Gunakan &pada:

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
ms: Anda pasti ingin mengosongkan folder sampah?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
ms: Anda pasti ingin meluputkan semua mesej lama?

en: Automatically request &message disposition notifications
ms: Minta ppemberitahuan penyusunan &mesej secara automatik

en: Autosave interval:
ms: Autosimpan sela:

en: Bookmark This Link
ms: Tanda Bukukan Pautan Ini

en: Browser
ms: Pelayar

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
ms: Menurut piawai, GniPG menggunakan fail ~/.gnupg/policies.txt untuk menyemak sama ada suatu dasar sijil dibenarkan atau tidak. Jika opsyen ini dipilih, polisi tidak akan disemak.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
ms: Sijil && Lampiran && Kekunci Bandel

en: Check &Mail
ms: Semak &Mel

en: Check to store messages encrypted
ms: Semak untuk menstor mesej dalam bentuk sulit

en: Cl&ean Spaces
ms: Bers&ihkan Ruang

en: Clear Selection
ms: Kosongkan Pilihan

en: Close Composer
ms: Tutup Penggubah

en: Collapse all threads in the current folder
ms: Runtuhkan semua rantaian di dalam folder semasa

en: Composer
ms: Penggubah

en: Configure &Filters...
ms: Konfigur &Penapis

en: Configure &Notifications...
ms: Konfigur &Pemberitahuan

en: Confirm &before send
ms: Sahkan se&belum hantar

en: Copy Message to Folder
ms: Salin Mesej ke Folder

en: Core developer
ms: Pembangun utama

en: Custom message-&id suffix:
ms: Akhiran id mesej kebiasaan

en: D&ictionary:
ms: K&amus:

en: Defa&ult send method:
ms: Kaedah penghantaran pia&wai:

en: Defaul&t domain:
ms: Domain pia&wai:

en: Define custom mime header fields:
ms: Takrifkan medan pengepala mime kebiasaan:

en: Delete Folder
ms: Hapuskan Folder

en: Delete Message
ms: Hapuskan Mesej

en: Delete Messages
ms: Hapuskan Mesej

en: Delete T&hread
ms: Hapuskan &Rantaian

en: Deleting messages
ms: Menghapuskan mesej

en: Deleting messages canceled.
ms: Penghapusan mesej dibatalkan.

en: Deleting messages failed.
ms: Gagal menghapuskan mesej.

en: Deta&iled new mail notification
ms: Pemberitahuan mel baru terper&inci

en: Detect Automatically
ms: Autokesan

en: Display KMail's Welcome Page
ms: Paparkan Halaman Alu-aluan KMail

en: Do not check certificate policies
ms: Jangan semak dasar sijil

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
ms: Jangan hantar MDN sebagai respons kepada mesej sulit

en: Do you want to save the message for later or discard it?
ms: Anda ingin simpan mesej untuk digunakan kemudian atau buang mesej?

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: E&mpty Trash
ms: K&osongkan Tong Sampah

en: E&nable detection of missing attachments
ms: &Aktifkan pengesanan lampiran hilang

en: E&xclude important messages from expiry
ms: &Keluarkan mesej penting dari peluputan

en: Edit "Out of Office" Replies...
ms: Edit Jawapan  "Di Luar Pejabat" ...

en: Email Address
ms: Alamat E-mel

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
ms: Alamat E-mel Tidak Ditemui Dalam Kekunci/Sijil

en: Empty Trash
ms: Kosongkan sampah

en: Empty local &trash folder on program exit
ms: Kosongkan folder &sampah setempat semasa keluar program

en: Enable system tray icon
ms: Aktifkan ikon dulang sistem

en: Encrypt
ms: Sulitkan

en: Enter charset:
ms: Masukkan set aksara

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
ms: Masukkan alamat pelayan untuk pengesahan dalam talian bagi  sijil (pemberi respons PSDT di sini. Biasanya URL bermula dengan  http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
ms: Masukkan lokasi proksi HTTP anda di sini. Ia akan digunakan untuk semua permohonan HTTP berkaitan S/MIME. Sintaks adalah hos:port, contohnya myproxy.nowhere.com:3128

en: Enter new forward prefix:
ms: Masukkan awalan perpanjang baru

en: Enter new key word:
ms: Masukkan kata kunci baru:

en: Enter new reply prefix:
ms: Masukkan awalan jawapan baru

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
ms: Memasukkan pelayan LDAP di sini akan membuat semua permohonan LDAP pergi ke pelayan terlebih dahulu.  Lebih tepat lagi, seting ini menulis tindih sebarang hos yang dinyatakan dan akan digunakan jika hos dan port telah digugurkan dari URL. Pelayan  LDAP yang lain akan digunakan hanya jika sambungan ke "proksi" gagal.
    Sintaks ialah "HOS" or "HOS:PORT". Jika  PORT digugurkan, port 389 (port LDAP piawai) digunakan.

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
ms: Menyahaktifkan seluruh penggunaan HTTP untuk S/MIME.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
ms: Menyahaktifkan penggunaan LDAP untuk S/MIME secara menyeluruh.

en: Expand all threads in the current folder
ms: Kembangkan semua rantaian di dalam folder semasa

en: Expire
ms: Luputkan

en: Expire Folder
ms: Luputkan Folder

en: Expire Old Messages?
ms: Luputkan Mesej Lama?

en: Expire...
ms: Luput...

en: Fetch missing issuer certificates
ms: Kutip sijil pengeluar yang hilang

en: Filter %1
ms: Tapis %1

en: Filter &Log Viewer...
ms: Tapis Pemapar &Log...

en: Filter on &From...
ms: Tapis &Daripada...

en: Filter on &Subject...
ms: Tapis &Subjek...

en: Filter on &To...
ms: Tapis &Kepada...

en: Filter on Mailing-&List...
ms: Tapis &Senarai Hantar/Terima Mel...

en: Filter on Mailing-List %1...
ms: Tapis dalam Senarai Mel %1...

en: Filter on Mailing-List...
ms: Tapis dalam Senarai Mel...

en: Fixed Width Font
ms: Fon Lebar Tetap

en: Focus on Next Folder
ms: Fokus pada Folder Seterusnya

en: Focus on Next Message
ms: Fokus pada Mesej Seterusnya

en: Focus on Previous Folder
ms: Fokus pada Folder Sebelumnya

en: Focus on Previous Message
ms: Fokus kepada Mesej Sebelumnya

en: Folder List
ms: Senarai Folder

en: For intermediate CA certificates:
ms: Untuk sijil AP pengantara:

en: For&ward Subject Prefixes
ms: Awalan Subjek Per&panjang

en: Former maintainer
ms: Penyenggara sebelumnya

en: Forward To...
ms: Perpanjangkan Kepada...

en: GnuPG support
ms: Sokongan GnuPG

en: Go to the next folder with unread messages
ms: Pergi ke folder mesej belum baca seterusnya

en: Go to the next message
ms: Pergi ke mesej seterusnya

en: Go to the next unread message
ms: Pergi ke mesej belum baca seterusnya

en: Go to the next unread text
ms: Pergi ke teks belum baca seterusnya

en: Go to the previous folder with unread messages
ms: Pergi ke folder sebelumnya yang mengandungi mesej belum baca

en: Go to the previous message
ms: Pergi ke mesej sebelumnya

en: Go to the previous unread message
ms: Pergi ke mesej belum baca sebelumnya

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
ms: &Teks Belum Baca Seterusnya

en: HTML Messages
ms: Mesej HTML

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
ms: Latar Belakang Bar Status HTML - Mesej HTML

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
ms: Latar Belakang Bar Satus HTML - Tiada Mesej HTML

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
ms: Latar Depan Bar Satus HTML - Mesej HTML

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
ms: Latar Depan Bar Status HTML - Tiada Mesej HTML

en: HTML Toolbar
ms: Bar alat HTML

en: Identity Name
ms: Nama Identiti

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
ms: Jika opsyen ini disemak, Senarai Pembatalan Sijil tidak akan digunakan untuk mengesahkan sijil S/MIME.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
ms: Jika opsyen ini disemak, sijil  pengeluar yang hilang akan dikutip apabila perlu  (Ini boleh digunakan untuk kedua-dua kaedah SPS dan PSDT)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
ms: Jika opsyen ini dipilih, sijil S/MIME disahkan dalam talian menggunakan  Protokol Status Sijil Dalam Talian (PSDT). Isikan URL pemberi respons PSDT di bawah.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
ms: Jika opsyen ini dipilih, sijil S/MIME disahkan menggunakan senarai pembatalan sijil (SPS).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
ms: Jika opsyen ini dipilih, nilai proksi  HTTP yang dipaparkan di sebelah kanan (yang datang dari persekitaran http_proksi) akan digunakan untuk sebarang permohonan HTTP.

en: Important Message
ms: Mesej Penting

en: Invalid Email Address
ms: Alamat E-mel Tidak Sah

en: Invoke Handler
ms: Pengendali Rayuan

en: KDE Email Client
ms: Pelanggan KDE E-mail

en: KMail &Introduction
ms: Pengenalan KMail

en: KMail Error
ms: Ralat KMail

en: Last Search
ms: Carian Terakhir

en: Link
ms: Pautan

en: List Archives
ms: Senaraikan Arkib

en: List Help
ms: Senaraikan Bantuan

en: Load E&xternal References
ms: Muatkan Rujuan L&uar

en: Load External References
ms: Muatkan Rujukan Luar

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
ms: Memuatkan rujukan luaran dalam mel html akan membuat anda lebih rentan terhadap  "spam" dan mungkin meningkatkan kemungkinan sistem diekploitasi dari segi keselamatan.

en: Locali&zed format (%1)
ms: Format tersetem&pat (%1)

en: M&ove Thread to Trash
ms: &Alihkan Rantaian ke Tong Sampah

en: Mailing list description:
ms: Huraian senarai mel:

en: Maintainer
ms: Penyenggara

en: Mar&k Message
ms: Tanda&kan Mesej

en: Mar&k selected message as read after
ms: Tan&dakan mesej yang dipilih sebagai baca selepas

en: Mark &Thread
ms: Tandakan &Rantaian

en: Mark Thread as &Important
ms: Tandakan Rantaian sebagai &Penting

en: Mark Thread as &Read
ms: Tandakan Rantaian sebagai &Sudah Baca

en: Mark Thread as &Unread
ms: Tandakan Rantaian sebagai &Belum Baca

en: Mark all messages in the selected thread as read
ms: Tandakan semua mesej dalam rantaian yang dipilih sebagai dibaca

en: Mark all messages in the selected thread as unread
ms: Tandakan semua mesej di dalam rantaian yang dipilih sebagai belum baca

en: Message Body
ms: Isi Mesej

en: Message Disposition Notifications
ms: Pemberitahuan Penyusunan Mesej

en: Message List
ms: Senarai Mesej

en: Message List - Important Messages
ms: Senarai Mesej - Mesej Penting

en: Message List - Unread Messages
ms: Senarai Mesej - Mesej Belum Baca

en: Message Preview Pane
ms: AnakTetingkap Prapapar Mesej

[ctx: Message->]
en: &Forward
ms: &Perpanjangkan

[ctx: Message->]
en: &Reply
ms: &Jawab

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
ms: &Hantar ke alamat baru...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
ms: Sebagai  &Lampiran...

en: Mod&ify...
ms: Ubahsua&i...

en: Modify...
ms: Ubahsuai...

en: Move Message to Folder
ms: Alihkan Mesej ke Folder

en: Move message to trashcan
ms: Alihkan mesej ke tong sampah

en: Move thread to trashcan
ms: Alihkan rantaian ke tong sampah

en: Move to Trash
ms: Alihkan ke Tong Sampah

en: Moved all messages to the trash
ms: Semua mesej telah dialihkan ke tong sampah

en: Moving messages
ms: Mengalihkan mesej

en: Moving messages canceled.
ms: Pengalihan mesej dibatalkan.

en: Moving messages failed.
ms: Gagal mengalihkan mesej.

en: Name of the attachment:
ms: Nama lampiran

en: Never Automatically
ms: Jangan sekali-kali jalankan secara automatik

en: Never consult a CRL
ms: Jangan rujuk SPS

en: New Mail Notification
ms: Pemberitahuan Mel Baru

en: New Message To...
ms: Mesej Baru Kepada...

en: New Message t&o Mailing-List...
ms: Mesej Baru k&e Senarai Hantar/Terima Mel...

en: New Messages In
ms: Mesej Baru Dalam

en: Next &Unread Message
ms: Mesej &Belum Baca Seterusnya

en: Next Unread &Folder
ms: &Folder Belum Baca Seterusnya

en: No Picture
ms: Tiada Gambar

en: No Subject
ms: Tiada Subjek

en: No Subject Specified
ms: Tiada Subjek Dinyatakan

en: No autosave
ms: Tiada autosimpan

en: No picture set for your address book entry.
ms: Tiada gambar diset untuk entri buku alamat anda.

en: Not available
ms: Tidak boleh didapatkan

en: Not available.
ms: Tidak boleh didapatkan.

en: OCSP responder URL:
ms: URL pemberi respons PSDT:

en: OCSP responder signature:
ms: Tandatangan pemberi respons PSDT:

en: On All Mail Checks
ms: Hidupkan semua Semakan mel

en: On Manual Mail Checks
ms: Hidupkan Semakan mel  manual

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
ms: Salah satu kekunci penyulitan OpenPGP yang dikonfigurasi tidak mengandungi sebarang ID pengguna dengan alamat e-mel yang dikonfigurasi bagi identiti ini (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
ms: Salah satu kekunci tandatangan OpenPGP yang dikonfigurasi tidak mengandungi sebarang ID pengguna dengan alamat e-mel yang dikonfigurasi bagi identiti ini (%1).
    Ini mungkin menyebabkan mesej amaran kepada penerima semasa cuba mengesahkan tandatangan yang dibuat menggunakan konfigurasi ini.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
ms: Salah satu sijil penyulitan S/MIME yang dikonfigurasi tidak mengandungi alamat e-mel yang dikonfigurasi dengan identiti ini (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
ms: Salah satu sijil penandatanganan S/MIME yang dikonfigurasi tidak mengandungi alamat e-mel yang yang dikonfigurasi dengan identiti ini (%1).
    Ini mungkin menyebabkan mesej amaran di pihak penerima semasa cuba mengesahkan tandatangan yang dibuat menggunakan konfigurasi ini.

en: Online Certificate Validation
ms: Pengesahan Sijil Dalam Talian

en: Only check for new mail
ms: Semak mel baru sahaja

en: Only open composer window
ms: Buka tetingkap komposer sahaja

en: Open Message
ms: Buka Mesej

en: Open in Address Book
ms: Buka dalam Buku Alamat

en: OpenPGP encryption key:
ms: Kekunci penyulitan OpenPGP

en: OpenPGP signing key:
ms: Kekunci tandatangan OpenPGP:

en: Organi&zation:
ms: Organi&sasi:

en: Original author
ms: Pengarang asal

en: Outgoing accounts (add at least one):
ms: Akaun keluar (tambah sekurang-kurangnya satu):

en: Outlook-compatible attachment naming
ms: Penamaan lampiran serasi Outlook

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
ms: Sokongan PGP 6 dan peningkatan lanjutan sokongan penyulitan

en: POP filters
ms: Penapis POP

en: Paste as Attac&hment
ms: Tampalkan sebagai Lampi&ran

en: Post to List
ms: Tampal pada Senarai

en: Prefer &HTML to Plain Text
ms: Lebih gemar &HTML berbanding Teks Biasa

en: Preferred handler:
ms: Pengendali  keutamaan:

en: Previous Unread &Message
ms: &Mesej belum baca sebelumnya

en: Previous Unread F&older
ms: F&older Belum Baca Sebelumnya

en: Primary host for LDAP requests:
ms: Hos primer permohonan LDAP:

en: Printing Output
ms: Output Cetakan

en: Quote original message:
ms: Petik  mesej asal:

en: Quoted Text - First Level
ms: Teks Petikan - Tahap Pertama

en: Quoted Text - Second Level
ms: Teks Petikan - Tahap Kedua

en: Quoted Text - Third Level
ms: Teks Petikan -Tahap Ketiga

en: Re&move
ms: &Buang

en: Read message body from 'file'
ms: Baca isi mesej dari 'fail'

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
ms: Camkan kata kunci berikut sebagai hasrat untuk melampirkan fail:

en: Recycle colors on deep &quoting
ms: Kitar semula warna pada &petikan dalam

en: Remo&ve
ms: &Buang

en: Remove &Important Thread Mark
ms: Buang Tanda Rantaian &Penting

en: Repl&y Subject Prefixes
ms: Awalan Subjek &Jawapan

en: Reply To...
ms: Jawap Kepada...

en: Reply Without &Quote...
ms: Jawab Tanpa &Petikan...

en: Reply to &All...
ms: Jawab kepada &Semua

en: Reply to A&uthor...
ms: Jawab kepada &Pengarang...

en: Reply to Mailing-&List...
ms: Jawab kepada &Senarai Mel...

en: S&end as Is
ms: H&antar seperti adanya

en: S/MIME encryption certificate:
ms: Sijil penyulitan S/MIME:

en: S/MIME signing certificate:
ms: Sijil tandatangan S/MIME

en: Save &As...
ms: Simpan &Sebagai

en: Save &Distribution List...
ms: Simpan Senarai &Agihan

en: Save A&ttachments...
ms: Simpan L&ampiran...

en: Save Attachments...
ms: Simpan Lampiran...

en: Save Link As...
ms: Simpan Pautan Sebagai...

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
ms: Simpan mesej ini dalam folder draf supaya ia boleh diedit dan dihantar kemudian.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
ms: Skrol turun mesej semasa. Jika sampai ke hujung mesej semasa, pergi ke mesej belum baca seterusnya

en: Search &only in:
ms: Cari &hanya dalam:

en: Search folder &name:
ms: Cari &nama folder:

en: Security Warning
ms: Amaran Keselamatan

en: Select &All Messages
ms: Pilih &Semua Mesej

en: Select &Recipients...
ms: Pilih &Penerima...

en: Select Folder with Focus
ms: Pilih Folder yang ada Fokus

en: Select Message with Focus
ms: Pilih Mesej yang ada Fokus

en: Select the number of days here
ms: Pilih bilangan hari di sini

en: Send &Later
ms: Hantar &Kemudian

en: Send &Later Via
ms: Hantar &Kemudian Melalui

en: Send &messages in outbox folder:
ms: Hantar &mesej dalam  folder peti keluar

en: Send A&gain...
ms: Hantar L&agi...

en: Send Confirmation
ms: Hantar Pengesahan

en: Send Later
ms: Hantar kemudian

en: Send Now
ms: Hantar sekarang

en: Send policy:
ms: Hantar dasar:

en: Send queued mail on mail check
ms: Hantar mel baris gilir  untuk semakan mel

en: Sending messages
ms: Menghantar mesej

en: Sent-mail &folder:
ms: &Folder mel dihantar:

en: Set as &Default
ms: Set sebagai &Piawai

en: Set as Default
ms: Set sebagai Piawai

en: Set body of message
ms: Setkan isi mesej

en: Set subject of message
ms: Setkan subjek mesej

en: Sign
ms: Tandatangan

en: Signature
ms: Tandatangan

en: Specify e&ditor:
ms: Nyatakan e&ditor:

en: Spellchecker
ms: Penyemak eja

en: Sta&ndard format (%1)
ms: Format sta&ndard (%1)

en: Subscribe to List
ms: Langgan dari Senarai

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
ms: Fail mengandungi berbilang mesej. Hanya mesej pertama dipaparkan.

en: The file does not contain a message.
ms: Fail tidak mengandungi mesej.

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
ms: Folder paling terkini dipilih dalam folder dialog pilihan.

en: The signature file is not valid
ms: Fail tandatangan  tidak sah

en: There is nothing to undo.
ms: Tiada apa-apa hendak dibatalkan.

en: This charset is not supported.
ms: Set aksara ini tidak disokong

en: This folder does not have any expiry options set
ms: Folder ini tidak mempunyai sebarang set opsyen peluputan

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
ms: Senarai ini disemak bagi setiap mesej yang keluar, dengan turutan dari atas ke bawah bagi set aksara yang mengandungi semua aksara yang diperlukan.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
ms: Opsyen ini perlukan dirmngr >= 0.9.0

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
ms: Nilai ini digunakan untuk membuat keputusan sama ada pengenalan KMail patut dipaparkan atau tidak.

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
ms: Buka opsyen ini supaya Outlook (tm) faham nama lampiran yang mengandungi aksara bukan Inggeris

en: Undefined Encryption Key
ms: Kekunci Penyulitan Tak Ditakrif

en: Undefined Signing Key
ms: Kekunci Tandatangan Tak Ditakrif

en: Unread Message
ms: Mesej Belum Baca

en: Usability tests and improvements
ms: Ujian kebolehgunaan dan penambahbaikan

en: Use Fi&xed Font
ms: Guna Fon Yang Di&tetapkan

en: Use HTML
ms: Gunakan HTML

en: Use custom &icons
ms: Gunakan &ikon langganan

en: Use e&xternal editor instead of composer
ms: Guna pengedit l&uaran dan bukannya penggubah

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
ms: Penggunaan HTML dalam mel ini akan membuat anda lebih terdedah kepada  "spam" dan mungkin meningkatkan kemungkinan sistem dieksploit dari segi keselamatan.

en: Validate certificates online (OCSP)
ms: Sahkan sijil secara dalam talian (PSDT)

en: View the given message file
ms: Paparkan fail mesej yang diberi

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
ms: Run&tuhkan Semua Rantaian

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
ms: &Kembangkan Semua Rantaian

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ms: Semasa mencari lokasi suatu SPS, sijil yang hendak diuji biasanya mengandungi apa yang dikenal sebagai entri "Titik Agihan SPS" (TA), yang merupakan huraian URL  tentang cara mengakses  URL. Entri TA yang pertama ditemui akan digunakan.  Dengan opsyen ini, semua masukan yang menggunakan skim HTTP  akan diabaikan semasa mencari TA yang sesuai.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ms: Semasa mencari lokasi suatu SPS, sijil yang hendak diuji biasanya mengandungi apa yang dikenali sebagai entri  "Titik Agihan SPS" (TA), yang merupakan huraian URL tentang cara untuk mengakses URL. Masukan TA yang pertama ditemui akan digunakan.  Dengan opsyen ini, semua masukan menggunakan skim LDAP akan diabaikan semasa mencari TA yang sesuai.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
ms: Anda tidak menyatakan  subjek. Hantarkan jua mesej?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
ms: Anda tidak mempunyai orang hubungan sendiri yang ditakrif dalam buku alamat.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
ms: Anda telah memilih untuk mengekodkan nama lampiran yang mengandungi aksara bukan Inggeris dalam cara yang difahami oleh Outlook (tm) dan difahami juga oleh pelanggan mel lain yang tidak menyokong nama lampiran yang dikodkan sebagai patuh piawai. 
    Ambil perhatian bahawa Kmail mungkin boleh mencipta mesej serasi dengan bukan piawai, oleh itu ada kemungkinan mesej anda itu tidak pula difahami oleh pelanggan mel patuh piawai; jadi, jika tiada pilihan lain, anda dinasihatkan supaya tidak mengaktifkan opsyen ini.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
ms: Anda mesti memasukkan alamat e-mel di medan Daripada: Anda juga sepatutnya mengeset alamat e-mel untuk semua identiti supaya anda tidak perlu memasukkannya di setiap mesej

en: no proxy
ms: Tiada proksi

[ctx: sender address field]
en: &From:
ms: &Daripada:

en: unnamed
ms: tak dinamakan

en: Ägypten and Kroupware project management
ms: Pengurusan projek Ägypten dan Kroupware
