katepart4 - en to ms translation catalogue (254 entries)

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
ms: "Guna Gaya Piawai" akan menyahset secara automatik apabila anda ubah sebarang ciri gaya.

en: &Always On
ms: &Sentiasa Buka

en: &Background
ms: &Latar Belakang

en: &Background Color...
ms: Warna &Latar Belakang

en: &Bold
ms: &Huruf Tebal

en: &Clean Indentation
ms: &Bersihkan Indentasi

en: &Code Folding
ms: Lipatan &Kod

en: &Configure Editor...
ms: &Konfigur Editor...

en: &Dynamic Word Wrap
ms: Balut Perkataan &Dinamik

en: &Encoding:
ms: P&engenkodan:

en: &End of Line
ms: &Penghujung Baris

en: &Filetype:
ms: &Jenis Fail:

en: &Highlighting
ms: &Penonjolan

en: &Ignore
ms: &Abaikan

en: &Indent
ms: &Inden

en: &Indentation
ms: &Indentasi

en: &Italic
ms: &Italik

en: &Margin:
ms: &Jidar:

en: &Next: %1 - "%2"
ms: Seterus&nya: %1 - "%2"

en: &Off
ms: &Tutup

en: &PageUp/PageDown moves cursor
ms: &PageUp/PageDown menggerakkan kursor

en: &Previous: %1 - "%2"
ms: &Terdahulu: %1 - "%2"

en: &Read Only Mode
ms: Mod &Baca Sahaja

en: &Remote files
ms: Fail &Jauh

en: &Section:
ms: &Seksyen:

en: &Selected Color...
ms: &Warna Dipilih...

en: &Underline
ms: &Garis Bawah

en: &Unindent
ms: &Nyahinden

en: (Selection of)
ms: (Pemilihan bagi)

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
ms: <p>Untuk bantuan bagi arahan individu, buat <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
ms: <p>Format pengaki Tag yang berikut disokong:</p>

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
ms: <p> Format pengepala halaman. Tag yang berikut disokong:</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
ms: <p>Jika diaktifkan, kotak seperti yang ditakrif dalam ciri di bawah akan dilukis di keliling kandungan setiap halaman. Pengepala dan Pengaki akan dipisahkan dari kandungan dengan garisan.</p>

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
ms: <p>Jika diaktifkan, bilangan baris akan dicetak di sebelah kanan halaman.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
ms: <p>Mengeset warna latar belakang baris aktif semasa, ini bermakna baris yang kursor anda diposisikan.</p>

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
ms: <p>Tetapkan warna latarbelakang untuk kawasan suntingan.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
ms: <p>Mengeset warna sepadan dengan kurungan. Ini bermakna, jika anda letakkan kursor misalnya di <b>(</b>, pemadanan <b>)</b> akan ditonjolkan dengan warna ini.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
ms: <p>Mengeset warna penanda berkaitan Balut Perkataan:</p><dl><dt>Balut Perkataan Statik</dt><dd>Baris menegak yang memaparkan lajur di mana teks akan dibalut</dd><dt>Balut Perkataan Dinamik</dt><dd>Anak panah dipaparkan di kiri baris yang dibalut secara visual</dd></dl>

en: Active Breakpoint
ms: Titik Putus Aktif

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
ms: Semua individu yang telah menyumbang dan saya tidak ingat untuk nyatakan di sini

en: Always On
ms: Sentiasa Hidup

en: Available Commands
ms: Arahan Yang Boleh Didapatkan

en: Bac&kground
ms: &Latar Belakang

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
ms: Argumen buruk '%1'. Penggunaan: %2 on|off|1|0|true|false

en: Bl&ock Selection Mode
ms: Mod Pilihan &Blok

en: Bookmark
ms: Tanda Buku

en: Box Properties
ms: Ciri Kotak

en: C&omment
ms: &Komen

en: Capitalize
ms: Huruf Besarkan

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
ms: Huruf besarkan pilihan, atau perkataan di bawah kursor jika tiada teks dipilih.

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
ms: Semak ejaan dokumen dari kursor dan ke depan

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
ms: Pilih bila penanda Balut Perkataan Dinamik harus dipaparkan

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
ms: Pilih sama ada anda ingin teks yang anda taip diselitkan atau menulis ganti teks sedia ada.

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
ms: Pilih penghujung baris yang patut diguna apabila anda menyimpan dokumen

en: Clear &All Bookmarks
ms: Kosongkan &Semua Tanda Buku

en: Co&lor:
ms: &Warna:

en: Colors
ms: Warna

en: Colors:
ms: Warna:

en: Column must be at least 1.
ms: Lajur mestilah sekurang-kurangnya 1.

en: Command "%1" failed.
ms: Arahan "%1" gagal.

en: Configure various aspects of this editor.
ms: Konfigur pelbagai aspek bagi editor ini.

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
ms: Tukar pilihan kepada huruf kecil, atau alih aksara ke kanan kursor jika tiada teks dipilih.

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
ms: Tukar pilihan kepada huruf besar, atau alih aksara ke kanan kursor jika tiada teks dipilih.

en: Copy as &HTML
ms: Salin sebagai &HTML

en: Core Developer
ms: Pemaju Teras

en: Could not access view
ms: Tidak dapat akses paparan

en: Create a new file type.
ms: Cipta jenis fail baru.

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
ms: Potong teks yang dipotong dan alihkan ke klipbod

en: Delete Line
ms: Hapuskan Baris

en: Delete Next Character
ms: Hapuskan Aksara Berikutnya

en: Delete Word Left
ms: Hapuskan Perkataan di Kiri

en: Delete Word Right
ms: Hapuskan Perkataan di Kanan

en: Delete the current file type.
ms: Hapuskan jenis fail semasa.

en: Disabled
ms: Dinyahaktifkan

en: Disabled Breakpoint
ms: Nyahaktifkan Titik Putus

en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
ms: Memaparkan wizard yang membantu anda memilih jenis mime dengan mudah.

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
ms: Anda benar-benar ingin menutup fail ini? Kehilangan data boleh berlaku.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
ms: Anda benar-benar ingin simpan fail ini? Fail terbuka dan fail pada cakera diubah. Sesetengah data mungkin hilang.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
ms: Anda benar-benar ingin simpan fail tak diubah suai ini? Anda boleh tulis ganti data yang diubah dalam fail pada cakera.

en: Draw &boxes
ms: Lukis &kotak

en: Draw bac&kground color
ms: Lukis warna &latar belakang

en: Dynamic Word Wrap Indicators
ms: Petunjuk Balut Perkataan Dinamik

en: E&ncoding
ms: &Pengekodan

en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
ms: Setiap penanda lama yang baru akan ditempatkan di bawah, berasingan daripada kedudukan dalam dokumen.

en: Editing
ms: Sunting

en: Editing Options
ms: Pilihan Suntingan

en: Embeddable editor component
ms: Komponen penyunting boleh selit

en: Enlarge Font
ms: Besarkan Fon

en: Error Creating Diff
ms: Ralat Semasa Mencipta Diff

en: Execution
ms: Pelaksanaan

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
ms: Gagal menukar argumen '%1' kepada integer.

en: File Format
ms: Format Fail

en: File Opening & Saving
ms: Membuka Fail & Simpan

en: Follow &Line Numbers
ms: Ikut Nombor &Baris

en: Follow Line Numbers
ms: Ikut Baris Nombor

en: Footer Properties
ms: Ciri Pengaki

en: For&mat:
ms: &Format:

en: Foreground:
ms: Latar Belakang:

en: Former Core Developer
ms: Pemaju Teras Dahulu

en: Go to the next bookmark.
ms: Pergi kepada.tanda laman seterusnya

en: Go to the previous bookmark.
ms: Pergi kepada.tanda laman sebelumnya

en: H&ighlight:
ms: &Tonjol:

en: Hea&der && Footer
ms: &Pengepala && Pengaki

en: Header Properties
ms: Ciri Pengepala

en: Header/footer font:
ms: Fon pengepala/pengaki:

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
ms: Di sini anda boleh pilih bagaimana dokumen semasa patut ditonjolkan.

en: Highlighting Text Styles
ms: Menonjolkan Gaya Teks

en: Highlighting for Ferite
ms: Penanda untuk Ferite

en: Highlighting for ILERPG
ms: Penanda untuk ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
ms: Penanda untuk LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
ms: Penanda untuk Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
ms: Penanda untuk Python

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
ms: Penanda Fail Spec RPM, Perl, Diff dan lain-lain

en: Highlighting for SQL
ms: Penanda untuk SQL

en: Highlighting for Scheme
ms: Penanda untuk Scheme

en: Highlighting for VHDL
ms: Penanda untuk VHDL

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
ms: Jika baris tiada tanda laman, sila tambah, jika tidak padam sahaja.

en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
ms: Jika pilihan Balut Perkataan dipilih, masukan ini menentukan jarak (dalam aksara) di mana penyunting akan memulakan baris baru secara automatik.

en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
ms: Jika pilihan ini dipilih, setiap 'lihat' akan memaparkan baris nombor pada sisi kiri.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
ms: Jika anda telah memilih sesuatu dalam dokumen semasa, ini tidak lagi dipilih.

en: Indentation
ms: Indentasi

en: Join Lines
ms: Cantum Garisan

en: KWrite Undo History, Kspell integration
ms: Rekod Nyahcara KWrite, Integrasi Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
ms: Sokongan Penanda Sintaks XML KWrite

en: KWrite port to KParts
ms: Bahagian KWrite untuk KParts

en: Kate Styles
ms: Gaya Kate

en: L&ayout
ms: Bentangan

en: Lets you select a location and save the file again.
ms: Membolehkan anda memilih lokasi dan simpan lagi fail.

en: Lock/unlock the document for writing
ms: Pasak/nyahpasak dokumen untuk menulis

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
ms: Cari sebuah teks atau ungkapan biasa dan gantikan hasilnya dengan teks lain.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
ms: Lihat dari keberlakuan pertama dari cebisan teks atau ungkapan nalar (regexp)

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
ms: Cari kemunculan berikutnya bagi frasa cari.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
ms: Cari kemunculan sebelumnya bagi frasa cari tersebut

en: Lowercase
ms: Huruf Kecil

en: MIME &types:
ms: &Jenis MIME:

en: Maintainer
ms: Penyelenggara

en: Mark Type %1
ms: Tandakan Jenis %1

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
ms: Argumen hilang. Penggunan: %1 <value>

en: Move Word Left
ms: Alih Perkataan ke Kanan

en: Move Word Right
ms: Alihkan Perkataan ke Kanan

en: Move to Beginning of Document
ms: Alih ke Permulaan Dokumen

en: Move to Beginning of Line
ms: Alih ke Permulaan Baris

en: Move to Bottom of View
ms: Alih ke Bawah Paparan

en: Move to End of Document
ms: Alih ke Penghujung Dokumen

en: Move to End of Line
ms: Alih ke Penghujung Baris

en: Move to Next Line
ms: Alihkan ke Baris Berikutnya

en: Move to Previous Line
ms: Alihkan Aksara ke Baris Sebelumnya

en: Move to Top of View
ms: Alih ke Atas Paparan

en: New Filetype
ms: Jenis Fail Baru

en: Next Bookmark
ms: Tanda Laman Seterusnya

en: No Backup Suffix or Prefix
ms: Tiada Awalan atau Akhiran Sandaran

en: No help for '%1'
ms: Tiada bantuan untuk '%1'

en: No such command <b>%1</b>
ms: Tiada arahan <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
ms: Tiada arahan: "%1"

en: Normal &Color...
ms: &Warna Normal...

en: Open/Save
ms: Buka/Simpan

en: Overwr&ite Mode
ms: Mod &Tulis Ganti

en: PHP Keyword/Datatype list
ms: Katakunci PHP/Senarai jenis data

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
ms: Tampal teks sebelumnya atau potong kandungan klipbod

en: Patches and more
ms: Tampalan dan lain-lain

en: Pr&int header
ms: &Cetak pengepala

en: Previous Bookmark
ms: Tanda Laman Terdahulu

en: Pri&nt footer
ms: &Cetak pengaki

en: Print the current document.
ms: Cetak dokumen semasa

en: Properties of %1
ms: Ciri %1

en: Reached Breakpoint
ms: Sampai ke Titik Putus

en: Reloa&d
ms: &Muat semula

en: Reload the current document from disk.
ms: Muat semula dokumen semasa dari cakera.

en: Remove all bookmarks of the current document.
ms: Buang semua tanda laman untuk dokumen semasa.

en: Revert the most recent editing actions
ms: Patah balik tindakan pengeditan paling terkini

en: Revert the most recent undo operation
ms: Patah balik operasi batal paling terkini

en: S&elected Background Color...
ms: Warna Latar Belakang Yang &Dipilih

en: S&trikeout
ms: &Garis Lorek

en: Save File
ms: Simpan Fail

en: Save failed
ms: Simpan gagal

en: Save the current document
ms: Simpan dokumen semasa

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
ms: Simpan dokumen semasa ke dalam cakera, dengan nama pilihan anda.

en: Scroll Line Down
ms: Skrol Baris ke Bawah

en: Scroll Line Up
ms: Skrol Baris Atas

en: Scroll Page Down
ms: Skrol Page Down

en: Scroll Page Up
ms: Skrol Page Up

en: Select Character Left
ms: Pilih Aksara di Kiri

en: Select Character Right
ms: Pilih Aksara di Kanan

en: Select Mime Types
ms: Pilih Jenis Mime

en: Select Page Down
ms: Pilih Page Down

en: Select Page Up
ms: Pilih Page Up

en: Select Word Left
ms: Pilih Perkataan di Kiri

en: Select Word Right
ms: Pilih Perkataan di Kanan

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
ms: Pilih Jenis Mime yang anda ingin untuk jenis fail ini.
    Ambil perhatian bahawa ini juga akan mengedit sambungan fail yang berkenaan secara automatik.

en: Select the entire text of the current document.
ms: Pilih seluruh teks dokumen semasa.

en: Select to Beginning of Document
ms: Pilih ke Permulaan Dokumen

en: Select to Beginning of Line
ms: Pilih ke Permulaan Baris

en: Select to Bottom of View
ms: Pilih ke Bawah Paparan

en: Select to End of Document
ms: Pilih ke Penghujung Dokumen

en: Select to End of Line
ms: Pilih ke Penghujung Baris

en: Select to Matching Bracket
ms: Pilih Kurungan Sepadan

en: Select to Next Line
ms: Pilih Baris Berikutnya

en: Select to Previous Line
ms: Pilih ke Baris Sebelumnya

en: Select to Top of View
ms: Pilih ke Atas Paparan

en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
ms: Memilih samada kekunci Naik Halaman dan Turun Halaman harus mengubah posisi menegak kursor relatif kepada penglihatan atas.

en: Set &Bookmark
ms: Set &Tanda Buku

en: Set Default Mark Type
ms: Setkan Jenis Tanda Piawai

en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
ms: Tetapkan jumlah baris untuk tampak atas dan bawah kursor yang mungkin.

en: Show &Icon Border
ms: Papar Sempadan &Ikon

en: Show &Line Numbers
ms: Papar Nombor &Baris

en: Show &line numbers
ms: Papar baris no&mbor

en: Show Folding &Markers
ms: Papar &Penanda Lipatan

en: Show Scroll&bar Marks
ms: Papar Tanda &Bar Skrol

en: Show Static &Word Wrap Marker
ms: Papar Penanda Balut &Perkataan Statik

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
ms: Papar/sembunyi Penanda Balut Perkataan, garisan menegak yang dilukis di lajur balut perkataan seperti yang ditakrif dalam ciri pengeditan

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
ms: Papar/Sembunyikan baris arahan di bawah paparan.

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
ms: Papar/Sembunyikan nombor baris di sebelah kiri paparan.

en: Shrink Font
ms: Kecilkan Fon

en: Static Word Wrap
ms: Balut Perkataan Statik

en: Success:
ms: Berjaya:

en: Switch to Command Line
ms: Tukar ke Baris Arahan

en: Te&xt Settings
ms: Seting &Teks

en: Testing, ...
ms: Cuba, ...

en: Text Cursor Movement
ms: Pergerakan Kursor Teks

en: The Editing Commands
ms: Arahan Edit

en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
ms: Nombor tanda laman akan disusun mengikut baris ditempatkan.

en: The cool buffersystem
ms: Sistem penimbal tenang

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
ms: Arahan diff gagal. Pastikan diff(1) dipasang dan ada dalam PATH anda.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
ms: Dokumen tidak dapat disimpan kerana mustahil untuk menulis ganti ke %1.|n
    Pastikan anda mempunyai akses tulis ke fail ini atau ruang cakera yang cukup boleh didapatkan.

en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
ms: Penyunting akan memaparkan simbol unuk menunjukkan kehadiran tab di dalam teks.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.
    
    Check if you have read access to this file.
ms: Fail %1 tidak dapat dimuatkan kerana ia tidak dapat dibaca.
    
    Semak sama ada anda mempunyai akses baca ke fail ini.

en: The line color to use for boxes
ms: Warna baris hendak diguna untuk kotak

en: The margin inside boxes, in pixels
ms: Jidar di dalam kotak, dalam piksel

en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
ms: Nama jenis fail akan menjadi teks item menu yang berkenaan.

en: The section name is used to organize the file types in menus.
ms: Nama seksyen digunakan untuk mengatur jenis fail dalam menu.

en: The width of the box outline
ms: Lebar garis luar kotak

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
ms: Arahan ini membolehkan pertukaran antara mod pilihan normal (berasaskan baris dengan mod pilihan blok.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
ms: Arahan ini membolehkan anda mengeksport dokumen semasa dengan semua maklumat penonjolan ke dalam dokumen HTML.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
ms: Arahan ini membuka dialog dan membolehkan anda memilih baris yang anda ingin kursor bergerak kepadanya.

en: This decreases the display font size.
ms: Ini mengurangkan saiz fon paparan.

en: This increases the display font size.
ms: Ini meningkatkan saiz fon paparan.

en: Transpose Characters
ms: Transposisikan Aksara

en: Typographical Conventions for %1
ms: Konvensyen Tipografi untuk %1

en: Unco&mment
ms: &Nyahkomen

en: Unknown command '%1'
ms: Arahan tak diketahui '%1'

en: Unset Background Color
ms: Nyahset Warna Latar Belakang

en: Unset Selected Background Color
ms: Nyahset Warna Latar Belakang Yang Dipilih

en: Uppercase
ms: Huruf Besar

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
ms: Penggunaan: %1 on|off|1|0|true|false

en: Use &Default Style
ms: Guna  Gaya &Piawai

en: Use Default Style
ms: Guna Gaya Piawai

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
ms: Guna arahan ini untuk salin teks yang dipilih masa ini sebagai HTML ke klipbod sistem.

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
ms: Guna arahan ini untuk salin teks yang dipilih masa ini ke klipbod sistem.

en: Use this to unindent a selected block of text.
ms: Guna ini untuk nyahinden blok teks yang dipilih.

en: Very nice help
ms: Bantuan yang mulia

en: W&idth:
ms: &Lebar:

en: Width must be at least 1.
ms: Lebar mestilah sekurang-kurangnya 1.

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
ms: Anda boleh pilih jika tanda lipatan kod patut dipaparkan, jika lipatan kod adalah mungkin.

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
ms: Anda tidak menyediakan akhiran atau awalan sandaran. Menggunakan akhiran piawai: '~'
