mate-power-manager 1.25.0 - en to ms translation catalogue (392 entries)

en: %.0f second | %.0f seconds
ms[0]: %.0f saat

en: %.1f day | %.1f days
ms[0]: %.1f hari

en: %.1f hour | %.1f hours
ms[0]: %.1f jam

en: %.1f minute | %.1f minutes
ms[0]: %.1f minit

en: %d second | %d seconds
ms[0]: %d saat

en: %i hour | %i hours
ms[0]: %i jam

en: %i minute | %i minutes
ms[0]: %i minit

en: %s %s remaining (%.1f%%)
ms: %s %s yang tinggal (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
ms: %s %s sehingga dicas (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
ms: %s %s sehingga dicas (%.1f%%)
    Memberikan %s masa berjalan bateri

en: %s charging (%.1f%%)
ms: %s mengecas (%.1f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
ms: %s menyahcas (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
ms: %s nyahcas (%.1f%%)

en: %s empty
ms: %s kosong

en: %s is fully charged
ms: %s telah dicas sepenuhnya

en: %s not present
ms: %s tidak hadir

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
ms: %s dari kuasa sandar UPS berbaki (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
ms: %s dari bateri berbaki (%.0f%%)

en: %s remaining
ms: %s berbaki

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
ms: %s menunggu untuk dicas (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
ms: %s menunggu untuk nyahcas (%.1f%%)

en: 1 day
ms: 1 hari

en: 1 week
ms: 1 minggu

en: 10 minutes
ms: 10 minit

en: 2 hours
ms: 2 jam

en: 6 hours
ms: 6 jam

en: AC adapter | AC adapters
ms[0]: Penyesuai AC

en: About Power Manager Brightness Applet
ms: Perihal Aplet Kecerahan Pengurus Kuasa

en: About Power Manager Inhibit Applet
ms: Perihal Aplet Rencat Pengurus Kuasa

en: Actions
ms: Tindakan

en: Adjusts laptop panel brightness.
ms: Laras kecerahan panel komputer riba.

en: Allow backlight brightness adjustment
ms: Benarkan pelarasan kecerahan cahaya latar

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
ms: Benarkan pengguna merencat penjimatan kuasa secara automatik.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ms: Lebih kurang <b>%s</b> kuasa sandar UPS berbaki (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ms: Lebih kurang <b>%s</b> kuasa UPS berbkai (%.0f%%). Kembalikan kuasa AC ke komputer untuk mengelak kehilangan data.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
ms: Lebih kurang <b>%s</b> berbaki (%.0f%%)

en: Ask me
ms: Tanya saya

en: Attached computer battery low
ms: Komputer bersambung lemah

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ms: Kuasa komputer bersambung lemah (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ms: Kuasa komputer disambungkan sangat lemah (%.0f%%). Peranti ini akan berhenti berfungsi jika tidak dicaskan.

en: Attribute
ms: Atribut

en: Automatic sleep enabled
ms: Tidur automatik dibenarkan

en: Automatic sleep inhibited
ms: Rencatkan tidur secara automatik

en: Battery Charged | Batteries Charged
ms[0]: Bateri telah Dicas

en: Battery Discharging
ms: Bateri dinyahcas

en: Battery critical low action
ms: Tindakan bateri lemah kritikal

en: Battery critically low
ms: Bateri lemah kritikal

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
ms: Bateri mempunyai kapasiti sangat lemah (%1.1f%%), bermakna mungkin telah lama atau rosak.

en: Battery is full
ms: Bateri penuh

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
ms: Bateri telah dicas sepenuhnya.
    Menyediakan %s masa berjalan komputer riba

en: Battery is low
ms: Bateri lemah

en: Battery is very low
ms: Bateri sangat lemah

en: Battery low
ms: Bateri lemah

en: Battery may be broken
ms: Bateri mungkin rosak

en: Blank screen
ms: Skrin gelap

en: Brightness Applet
ms: Aplet Kecerahan

en: Brightness Applet Factory
ms: Kilang Aplet Kecerahan

en: Cannot connect to mate-power-manager
ms: Tidak dapat sambung ke mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
ms: Tidak mendapatkan kecerahan panel komputer riba

en: Capacity
ms: Kapasiti

en: Capacity:
ms: Kapasiti:

en: Cell charge
ms: Cas sel

en: Cell phone | Cell phones
ms[0]: Telefon bimbit

en: Cell phone battery low
ms: Kuasa telefon mudah alih lemah

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ms: Kuasa telefon mudah alih lemah (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ms: Kuasa telefon mudah alih sangat lemah (%.0f%%). Peranti ini akan berhenti berfungsi jika tidak dicaskan.

en: Charge
ms: Cas

en: Charge accuracy
ms: Ketepatan cas

en: Charge profile
ms: Profil mengecas

en: Charge rate:
ms: Kadar cas:

en: Charge time:
ms: Masa cas:

en: Charged
ms: Dicas

en: Charging
ms: Mengecas

en: Check CPU load before sleeping
ms: Periksa muatan CPU sebelum tidur

en: Computer | Computers
ms[0]: Komputer

en: Computer failed to hibernate.
ms: Komputer gagal dihibernasikan.

en: Computer failed to suspend.
ms: Komputer gagal ditangguh.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ms: Komputer akan dihibernasikan sebentar lagi kecuali ia dipalamkan.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ms: Komputer akan dimatikan sebentar lagi kecuali ia dipalamkan.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ms: Komputer akan ditangguh sebentar lagi kecuali ia dipalamkan.

en: Configure power management
ms: Konfigur pengurusan kuasa

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2006 Benjamin Canou
    Hak Cipta © 2011-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2006-2007 Richard Hughes
    Hak Cipta © 2011-2021 Pembangun MATE

en: Copyright © 2011-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2011-2021 Pembangun MATE

en: Correction factor
ms: Faktor pembetulan

en: Could not get the maximum value of the backlight
ms: Tidak boleh dapatkan nilai maksimum cahaya latar

en: Could not get the value of the backlight
ms: Tidak boleh dapatkan nilai cahaya latar

en: Could not set the value of the backlight
ms: Tidak boleh tetapkan nilai cahaya latar

en: Current charge:
ms: Cas terkini:

en: Data length:
ms: Panjang data:

en: Description
ms: Keterangan

en: Design charge:
ms: Reka bentuk cas:

en: Details
ms: Perincian

en: Device
ms: Peranti

en: Device History
ms: Sejarah peranti

en: Device Information
ms: Maklumat Peranti

en: Device Profile
ms: Profil peranti

en: Di_m display when idle
ms: Ma_alpkan paparan ketika melahu

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
ms: Malapkan skrin selepas tempoh tidak aktif ketika menggunakan kuasa AC

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
ms: Malapkan skrin selepas tempoh tidak aktif ketika menggunakan kuasa bateri

en: Discharge accuracy
ms: Ketepatan nyahcas

en: Discharge profile
ms: Profil nyahcas

en: Discharge time:
ms: Masa nyahcas:

en: Discharging
ms: Nyahcas

en: Display
ms: Paparan

en: Display DPMS activated
ms: Paparan DPMS diaktifkan

en: Display options for the notification icon.
ms: Papar pilihan untuk ikon pemberitahuan.

en: Do nothing
ms: Tidak buat apa-apa

en: Empty
ms: Kosong

en: Energy
ms: Tenaga

en: Energy (design)
ms: Tenaga (reka bentuk)

en: Energy when empty
ms: Tenaga bila kosong

en: Energy when full
ms: Tenaga bila penuh

en: Excellent
ms: Bagus

en: Exit after a small delay (for debugging)
ms: Keluar selepas lengah sedikit (untuk penyahpepijatan)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
ms: Keluar selepas pengurus dimuatkan (untuk penyahpepijatan)

en: Failed to hibernate
ms: Gagal berhibernasi

en: Failed to suspend
ms: Gagal ditangguh

en: Failure was reported as:
ms: Kegagalan dilaporkan sebagai:

en: Fair
ms: Sederhana

en: General
ms: Am

en: Get the current brightness
ms: Dapatkan kecerahan semasa

en: Get the number of brightness levels supported
ms: Dapatkan sokongan tahap bilangan kecerahan

en: Good
ms: Baik

en: Graph type:
ms: Jenis graf:

en: Hibernate
ms: Hibernasi

en: Hibernate button action
ms: Tindakan butang hibernasi

en: History
ms: Sejarah

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
ms: Jika mesej pemberitahuan patut dipaparkan selepas tangguh atau hibernasi gagal.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
ms: JIka mesej pemberitahuan apatut dipaparkan bila bateri telah dicas penuh.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
ms: Jika mesej pemberitahuan patut dipaparkan bila bateri semakin lemah.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
ms: Jika keutamaan dan item statistik patut ditunjukkan dalam konteks menu

en: If sounds should be used
ms: Jika bunyi patut digunakan

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
ms: Jika bunyi patut digunakan ketika kuasa tersangat lemah, atau perencat pinta untuk hentikan polisi tindakan.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
ms: Jika pemuat CPU patut diperiksa sebelum melakukan tindakan melahu.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
ms: Jika peristiwa bateri patut berlaku ketika penutup ditutup dan kuasa diputuskan

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
ms: Jika peristiwa penutup bateri ditutup sepatutnya berlaku (contoh 'Tangguh ketika penutup ditutup ketika menggunakan kuasa bateri') ketika penutup sebelum ini ditutup dan kuasa AC diputuskan pada masa lain.

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
ms: Jika kecerahan cahaya latar papan kekunci patut dikurangkan bila komputer menggunakan kuasa bateri.

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
ms: Jika kecerahan skrin patut diubah bila menukar antara kuasa AC dengan kuasa bateri.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
ms: Jika skrin patut dimalapkan untuk menjimatkan kuasa semasa komputer melahu ketika menggunakan kuasa AC.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
ms: Jika skrin patut dimalapkan untuk menjimatkan kuasa semasa komputer melahu ketika menggunakan kuasa bateri.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
ms: Jika skrin patut mengurangkan kecerahannya ketika menggunakan kuasa bateri.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
ms: Jika pengguna patut diberitahu bila penyesuai AC ditanggalkan.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ms: Jika pemberitahuan berasaskan masa harus digunakan. Jika ditetapkan kepada palsu, maka perubahan peratusan digunakan sebaliknya, yang mungkin dapat membaiki BIOS ACPI rosak.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
ms: Jika kita harus tunjukkan amaran kapasiti lemah untuk bateri rosak

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
ms: Jika kita harus tunjukkan amaran kapasiti lemah untuk bateri rosak.

en: Image
ms: Imej

en: Inhibit Applet
ms: Aplet Perencat

en: Inhibit Applet Factory
ms: Kilang Aplet Perencat

en: Keyboard | Keyboards
ms[0]: Papan kekunci

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
ms: Kecerahan cahaya latar papan kekunci ketika menggunakan kuasa AC.

en: Keyboard battery low
ms: Bateri papan kekunci lemah

en: LCD brightness : %d%%
ms: Kecerahan LCD : %d%%

en: LCD brightness when on AC
ms: Kecerahan LCD ketika menggunakan kuasa AC

en: LCD dimming amount when on battery
ms: Amaun kemalapan LCD ketika menggunakan bateri

en: Laptop battery | Laptop batteries
ms[0]: Bateri komputer riba

en: Laptop battery critically low
ms: Bateri komputer riba lemah kritikal

en: Laptop battery low
ms: Bateri komputer riba lemah

en: Laptop lid close action on battery
ms: Tindakan menutup penutup komputer riba ketika menggunakan bateri

en: Laptop lid close action when on AC
ms: Tindakan menutup penutup komputer riba ketika menggunakan kuasa AC

en: Laptop lid is closed
ms: Penutup komputer riba ditutup

en: Last full charge:
ms: Cas penuh terakhir:

en: Lead acid
ms: Asid Plumbum

en: Lid has closed
ms: Penutup telah ditutup

en: Lid has opened
ms: Penutup telah terbuka

en: Lithium Ion
ms: Ion Litium

en: Lithium Iron Phosphate
ms: Ferum Litium Fosfat

en: Lithium Polymer
ms: Polimer Litium

en: Lock GNOME keyring on sleep
ms: Kunci keyring GNOME ketika tidur

en: Lock screen on hibernate
ms: Kunci skrin ketika hibernasi

en: Lock screen on suspend
ms: Kunci skrin ketika tangguh

en: Lock screen when blanked
ms: Kunci skrin ketika menjadi gelap

en: MATE Power Manager
ms: Pengurus Kuasa MATE

en: MATE Power Manager Backlight Helper
ms: Pembantu Cahaya Latar MATE Power Manager

en: MATE Power Preferences
ms: Keutamaan Kuasa MATE

en: MATE;power;management;preferences;settings;
ms: MATE;kuasa;pengurusan;keutamaan;tetapan;

en: Make Default
ms: Jadikan Lalai

en: Manual inhibit
ms: Rencat secara manual

en: Media player | Media players
ms[0]: Pemain media

en: Media player battery low
ms: Kuasa pemain media lemah

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ms: Kuasa pemain media lemah (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ms: Kuasa pemain media sangat lemah (%.0f%%). Peranti ini akan berhenti berfungsi jika tidak dicaskan.

en: Method used to blank screen on AC
ms: Kaedah digunakan untuk gelapkan skrin ketika menggunakan kuasa AC

en: Method used to blank screen on battery
ms: Kaedah digunakan untuk gelapkan skrin ketika menggunakan kuasa bateri

en: Missing
ms: Hilang

en: Mouse | Mice
ms[0]: Tetikus

en: Mouse battery low
ms: Bateri tetikus lemah

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: Nickel Cadmium
ms: Nikel Kadmium

en: Nickel metal hydride
ms: Nikel logam hidrida

en: No
ms: Tidak

en: No backlights were found on your system
ms: Tiada cahaya latar ditemui pada sistem anda

en: No valid option was specified
ms: Tiada pilihan sah dinyatakan

en: Notification Area
ms: Kawasan Pemberitahuan

en: Notify on a low power
ms: Maklumkan ketika kuasa lemah

en: Notify on a sleep failure
ms: Maklumkan ketika gagal tidur

en: Notify on low capacity of mouse battery
ms: Maklumkan ketika kuasa bateri tetikus rendah

en: Notify when AC adapter is disconnected
ms: Maklumkan bila penyesuai AC ditanggalkan

en: Notify when fully charged
ms: Maklumkan bila sudah dicas sepenuhnya

en: Observe power management
ms: Pantau pengurusan kuasa

en: On AC Power
ms: Menggunakan Kuasa AC

en: On Battery Power
ms: Menggunakan Kuasa Bateri

en: On UPS Power
ms: Menggunakan Kuasa UPS

en: On battery power
ms: Menggunakan kuasa bateri

en: Online
ms: Disambungkan

en: Only display an icon when a battery is p_resent
ms: Hanya papar ikon bila bate_ri hadir

en: Only display an icon when charging or _discharging
ms: Hanya papar ikon bila mengecas atau _dinyahcas

en: PDA battery low
ms: Bateri PDA lemah

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ms: Kuasa PDA lemah (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ms: Kuasa PDA sangat lemah (%.0f%%). Peranti ini akan berhenti berfungsi jika tidak dicaskan.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
ms: Peratus kecerahan yang ditetapkan pada cahaya latar papan kekunci menggunakan kuasa AC. Nilai yang  sah diantara 0 hingga 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
ms: Peratus mengurangan cahaya latar papan kekunci ketika melahu.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
ms: Peratus mengurangan cahaya latar papan kekunci ketika menggunakan kuasa bateri.

en: Percentage
ms: Peratus

en: Percentage action is taken
ms: Peratus tindakan diambil

en: Percentage charge:
ms: Peratusan cas:

en: Percentage considered critical
ms: Peratus dianggap kritikal

en: Percentage considered low
ms: Peratus dianggap lemah

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ms: Palamkan penyesuai AC untuk mengelak kehilangan data.

en: Poor
ms: Lemah

en: Power
ms: Kuasa

en: Power Information
ms: Maklumat kuasa

en: Power Management
ms: Pengurusan Kuasa

en: Power Management Preferences
ms: Keutamaan Pengurusan Kuasa

en: Power Manager
ms: Pengurus Kuasa

en: Power Manager Brightness Applet
ms: Aplet Kecerahan Pengurus Kuasa

en: Power Manager Inhibit Applet
ms: Aplet Perencat Pengurus Kuasa

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Pengurus Kuasa diedar dengan harapan ia akan memberi manfaat, tetapi TANPA APA-APA JAMINAN, tanpa dikenakan jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN ATAS APA JUA TUJUAN. Sila rujuk Lesen Awam Am GNU untuk maklumat lanjut.

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Pengurus Kuasa ialah sebuah perisian bebas; anda boleh mengedarnya semula dan/atau mengubah suainya di bawah terma Lesen Awam Am GNU yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada Lesen versi 2  atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi yang terkemudian.

en: Power Statistics
ms: Statistik Kuasa

en: Power button action
ms: Tindakan butang kuasa

en: Power management daemon
ms: Daemon pengurusan kuasa

en: Power plugged in
ms: Kuasa telah dipalam masuk

en: Power unplugged
ms: Kuasa ditanggalkan

en: Predicted time
ms: Masa diramalkan

en: Prediction accuracy
ms: Ketepatan ramalan

en: Present
ms: Hadir

en: Product:
ms: Produk:

en: Put _display to sleep when inactive for:
ms: Jadikan _paparan ke tidur bila tidak aktif selama:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
ms: Jadikan komputer ke _tidur bila tidak aktif selama:

en: Rate
ms: Kadar

en: Rechargeable
ms: Boleh dicas semula

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
ms: Kurangkan kecerahan cahaya latar ketika menggunakan kuasa bateri

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
ms: Kurangkan kecerahan cahaya latar papan kekunci ketika menggunakan kuasa bateri

en: Refreshed
ms: Disegar Semula

en: Resumed
ms: Disambung semula

en: Select this device at startup
ms: Sila pilih peranti ini pada permulaan

en: Serial number
ms: Nombor siri

en: Serial number:
ms: Nombor siri:

en: Set display _brightness to:
ms: Tetapkan k_ecerahan paparan ke:

en: Set the current brightness
ms: Tetapkan kecerahan semasa

en: Show data points
ms: Tunjuk titik data

en: Show version of installed program and exit
ms: Tunjuk versi program dipasang dan keluar

en: Shutdown
ms: Matikan

en: Sleep timeout computer when on AC
ms: Had tamat masa tidur komputer ketika menggunakan kuasa AC

en: Sleep timeout computer when on UPS
ms: had tamat masa tidur komputer ketika menggunakan kuasa UPS

en: Sleep timeout computer when on battery
ms: Had tamat masa tidur komputer ketika menggunakan kuasa bateri

en: Sleep timeout display when on AC
ms: Paparan had tamat masa ketika menggunakan kuasa AC

en: Sleep timeout display when on UPS
ms: Paparan had tamat masa ketika menggunakan kuasa UPS

en: Sleep timeout display when on battery
ms: Paparan had tamat masa ketika menggunakan kuasa bateri

en: State
ms: Keadaan

en: Statistics
ms: Statistik

en: Supply
ms: Bekalan

en: Suspend
ms: Tangguh

en: Suspend button action
ms: Tindakan butang tangguh

en: Suspend failed
ms: Tangguh gagal

en: Suspend started
ms: Penangguhan bermula

en: Tablet battery low
ms: Bateri tablet lemah

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ms: Kuasa tablet lemah (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ms: Kuasa tablet sangat lemah (%.0f%%). Peranti ini akan berhenti berfungsi jika tidak dicaskan.

en: Technology
ms: Teknologi

en: Technology:
ms: Teknologi:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
ms: Kaedah DPMS yang digunakan untuk gelapkan skrin bila menggunakan kuasa AC.

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
ms: Kaedah DPMS yang digunakan untuk gelapkan skrin bila menggunakan kuasa bateri.

en: The ID of the last device selected
ms: ID bagi peranti terakhir dipilih

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ms: UPS dibawah tahap kritikal dan komputer akan dihibernasi.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ms: UPS dibawah tahap kritikal dan komputer akan dimatikan.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ms: UPS dibawah tahap kritikal dan komputer akan <b>dimatikan</b> apabila UPS habis sepenuhnya.

en: The URI to show to the user on sleep failure
ms: URI dipaparkan pada pengguna bila gagal tidur

en: The action to take when the UPS is critically low.
ms: Tindakan untuk diambil bila kuasa UPS sangat rendah.

en: The action to take when the UPS is low.
ms: Tindakan untuk diambil bila kuasa UPS adalah rendah.

en: The action to take when the battery is critically low.
ms: Tindakan untuk diambil bila kuasa bateri sangat rendah.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
ms: Tindakan untuk diambil apabila penutup komputer riba ditutup dan komputer riba menggunakan kuasa AC.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
ms: Tindakan untuk diambil apabila penutup komputer riba ditutup dan komputer riba menggunakan kuasa bateri.

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
ms: Tindakan yang diambil bila butang hibernasi sistem ditekan.

en: The action to take when the system power button is pressed.
ms: Tindakan yang diambil bila butang kuasa sistem ditekan.

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
ms: Tindakan yang diambil bila butang tangguh sistem ditekan.

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
ms: Amaun masa dalam saat sebelum paparan tidur bila komputer menggunakan kuasa AC.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
ms: Amaun masa dalam saat bila komputer gunakan kuasa AC perlu menjadi tidak aktif sebelum tidur.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
ms: Jumlah masa dalam saat komputer ketika menggunakan kuasa UPS perlu menjadi tidak aktif sebelum tidur.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ms: Jumlah masa dalam saat komputer ketika menggunakan kuasa UPS perlu menjadi tidak aktif sebelum paparan tidur.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
ms: Jumlah masa dalam saat komputer ketika menggunakan kuasa bateri perlu menjadi tidak aktif sebelum tidur.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ms: Jumlah masa dalam saat komputer ketika menggunakan kuasa bateri perlu menjadi tidak aktif sebelum paparan tidur.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
ms: Jumlah kemalapan kecerahan paparan ketika menggunakan kuasa bateri. Nilai yang mungkin antara 0 hingga 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ms: Bateri dibawah tahap kritikal dan komputer akan dihibernasi.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ms: Bateri dibawah tahap kritikal dan komputer akan dimatikan.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ms: Bateri dibawah tahap kritikal dan komputer akan ditangguh.<br><b>PERHATIAN:</b> Sejumlah kecil kuasa diperlukan untuk membolehkan komputer dalam keadaan ditangguh.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ms: Bateri dibawah tahap kritikal dan komputer akan <b>dimatikan</b> apabila bateri habis sepenuhnya.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
ms: Kecerahan paparan bila menggunakan kuasa AC. Nilai yang mungkin adalah diantara 0.0 hingga 100.0.

en: The brightness of the screen when idle
ms: Kecerahan skrin ketika melahu

en: The default amount of time to dim the screen after idle
ms: Jumlah masa lalai untuk malapkan skrin selepas melahu

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
ms: Jumlah masa lalai untuk malapkan skrin selepas melahu.

en: The default graph type to show for history
ms: Jenis graf lalai untuk ditunjukkan untuk sejarah

en: The default graph type to show for stats
ms: Jenis graf lalai untuk ditunjukkan untuk  stat

en: The default graph type to show in the history window.
ms: Jenis graf lalai untuk ditunjukkan dalam tetingkap sejarah.

en: The default graph type to show in the stats window.
ms: Jenis graf lalai untuk ditunjukkan dalam tetingkap stat.

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
ms: Pengenalpasti peranti terakhir yang digunakan untuk kembali fokus ke peranti yang betul.

en: The index of the page number to show by default
ms: Indeks nombor halaman yang ditunjukkan secara lalai

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
ms: Indeks nombor halaman untuk ditunjukkan secara lalai yang digunakan untuk kembali fokus ke halaman yang betul.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
ms: Tempoh masa maksimum dipaparkan pada paksi-x bagi graf sejarah.

en: The maximum time displayed for history
ms: Masa maksimum dipaparkan untuk sejarah

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
ms: Peratusan bateri apabila ia dianggap kritikal. Hanya sah ketika use-time-for-policy adalah false.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
ms: Peratusan bateri apabila ia dianggap lemah. Hanya sah ketika use-time-for-policy adalah false.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
ms: Peratusan bateri apabila langkah kritikal dilaksanakan. Hanya sah ketika use-time-for-policy adalah palsu.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
ms: Peratus mengurangan cahaya latar papan kekunci ketika melahu. Contohnya, jika ditetapkan pada '60', cahaya latar akan dipotong sebanyak 40% ketika melahu. Nilai yang sah diantara 0 hingga 100.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
ms: Peratus mengurangan cahaya latar papan kekunci ketika menggunakan kuasa bateri. Contohnya, jika ditetapkan pada '60', cahaya latar akan dipotong sebanyak 40% ketika menggunakan kuasa bateri. Nilai yang sah diantara 0 hingga 100.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
ms: Baki masa dalam saat bagi bateri ketika tindakan kritikal diambil. Hanya sah apabila use-time-for-policy adalah benar.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
ms: Baki masa dalam saat bagi bateri dianggap kritikal. Hanya sah apabila use-time-for-policy adalah benar.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
ms: Baki masa dalam saat bagi bateri dianggap lemah. Hanya sah apabila use-time-for-policy adalah benar.

en: The time remaining when action is taken
ms: Masa berbaki ketika tindakan diambil

en: The time remaining when critical
ms: Masa berbaki ketika kritikal

en: The time remaining when low
ms: Masa berbaki ketika lemah

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
ms: Jenis tidur yang patut dibuat bila komputer tidak aktif.

en: There is no data to display.
ms: Tiada data untuk dipaparkan.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
ms: Ini adalah kecerahan skrin panel komputer riba yang digunakan bila sesi melahu. Hanya sah bila use-time-for-policy adalah benar.

en: This program can only be used by the root user
ms: Program ini hanya boleh digunakan oleh pengguna root

en: This program must only be run through pkexec
ms: Program ini mesti hanya dijalankan melalui pkexec

en: Time elapsed
ms: Masa berlalu

en: Time to empty
ms: Masa menjadi kosong

en: Time to full
ms: Masa untuk penuh

en: Type
ms: Jenis

en: UPS Discharging
ms: Menyahcas UPS

en: UPS critical low action
ms: Tindakan lemah kritikal UPS

en: UPS critically low
ms: UPS lemah kritikal

en: UPS low
ms: UPS lemah

en: UPS low power action
ms: Tindakan kuasa lemah UPS

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unknown state
ms: Keadaan tidak diketahui

en: Unknown technology
ms: Teknologi tidak diketahui

en: Unknown time
ms: Masa tidak diketahui

en: Use mate-screensaver lock setting
ms: Guna tetapan kunci mate-screensaver

en: Use smoothed line
ms: Gunakan garis licin

en: Value
ms: Nilai

en: Vendor
ms: Pembekal

en: Vendor:
ms: Pembekal:

en: Visit help page
ms: Lawat halaman bantuan

en: Voltage
ms: Voltan

en: Waiting to charge
ms: Menunggu untuk dicas

en: Waiting to discharge
ms: Menunggu untuk dinyahcas

en: When UPS power is _critically low:
ms: Ketika kuasa UPS _lemah kritikal:

en: When UPS power is l_ow:
ms: Ketika kuasa UPS ren_dah:

en: When battery po_wer is critically low:
ms: Ketika kuasa bateri lemah _kritikal:

en: When laptop lid is cl_osed:
ms: Ketika penutup komputer riba dit_utup:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
ms: Apabila tidur gagal kita boleh tunjukkan butang kepada pengguna untuk bantu membaiki situasi. Biarkan ia gelap jika tidak mahu ditunjukkan.

en: When the _suspend button is pressed:
ms: Ketika butang _tangguh ditekan:

en: When the power _button is pressed:
ms: Ketika _butang kuasa ditekan:

en: When to show the notification icon
ms: Bila hendak tunjukkan ikon pemberitahuan

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
ms: Sama ada NetworkManager patut menyambung dan putuskan ketika tidur

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
ms: Sama ada NetworkManager patut putuskan sebelum menangguh atau berhibernasi dan sambung semasa menyambung semula.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
ms: Sama ada keyring GNOME dikunci sebelum komputer berhibernasi. Ini bermakna keyring perlu dibuka ketika sambung semula.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
ms: Sama ada keyring GNOME dikunci sebelum komputer ditangguh. Ini bermakna keyring perlu dibuka ketika sambung semula.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
ms: Sama ada skrin dikunci ketika komputer bangun dari hibernasi. Hanya digunakan jika lock_use_screensaver adalah palsu.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
ms: Sama ada skrin dikunci ketika komputer bangun dari tangguh. Hanya digunakan jika lock_use_screensaver adalah palsu.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
ms: Sama ada skrin dikunci ketika skrin dimatikan. Hanya digunakan jika lock_use_screensaver_settings adalah palsu.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
ms: Sama ada hendak berhibernasi, menangguh atau tidak berbuat apa-apa ketika tidak aktif

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
ms: Sama ada menggunakan tetapan kunci skrin mate-screensaver untuk tentukan sekiranya skrin dikunci selepas hibernasi, tangguh atau skrin gelap.

en: Whether to use time-based notifications
ms: Sama ada hendak gunakan pemberitahuan berasaskan masa

en: Whether we should show the history data points
ms: Sama ada kita patut tunjukkan titik data sejarah

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
ms: Sama ada kita patut tunjukkan titik data sejarah dalam tetingkap statistik.

en: Whether we should show the stats data points
ms: Sama ada kita patut tunjukkan titik data stat

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
ms: Sama ada kita patut tunjukkan titik data stat dalam tetingkap statistik.

en: Whether we should smooth the history data
ms: Sama ada kita patut licinkan data sejarah

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
ms: Sama ada kita patut licinkan data sejarah dalam graf.

en: Whether we should smooth the stats data
ms: Sama ada kita patut licinkan data stat

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
ms: Sama ada kita patut licinkan data stat dalam graf.

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
ms: Kuasa papan kekunci tanpa wayar lemah (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ms: Kuasa papan kekunci tanpa wayar sangat lemah (%.0f%%). Peranti ini akan berhenti berfungsi jika tidak dicaskan.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
ms: Kuasa tetikus tanpa wayar lemah (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ms: Kuasa tetikus tanpa wayar sangat lemah (%.0f%%). Peranti ini akan berhenti berfungsi jika tidak dicaskan.

en: Yes
ms: Ya

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ms: Anda seharusnya telah menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama program ini; jika tiada, laporkan kepada Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: _About
ms: Perih_al

en: _Always display an icon
ms: _Sentiasa papar ikon

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Never display an icon
ms: _Jangan papar ikon

en: _Only display an icon when battery power is low
ms: _Hanya papar ikon ketika bateri lemah

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Reduce backlight brightness
ms: _Kurangkan kecerahan cahaya latar

en: _Reduce keyboard backlight
ms: _Kurangkan cahaya latar papan kekunci

en: hour | hours
ms[0]: jam

en: minute | minutes
ms[0]: minit
