mate-screensaver 1.26.0 - en to ms translation catalogue (162 entries)

en: %U on %h
ms: %U pada %h

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
ms: %s nampaknya bukan tema penyelamat skrin yang sah.

en: %s. See --help for usage information.
ms: %s. Lihat --help untuk maklumat penggunaan.

en: (current) UNIX password:
ms: Kata laluan UNIX (semasa):

en: <b>Leave a message for %R:</b>
ms: <b>Tinggalkan mesej untuk %R:</b>

en: <b>Screensaver preview</b>
ms: <b>Pratonton penyelamat skrin</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
ms: <b>Amaran: skrin tidak akan dikunci untuk pengguna root.</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
ms: <span size="small">%U pada %h</span>

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
ms: Grid bergaya seni pop dengan warna-warna berdenyut.

en: Activate when idle
ms: Aktifkan bila melahu

en: Allow embedding a keyboard into the window
ms: Benar pembenaman papan kekunci ke dalam tetingkap

en: Allow logout
ms: Benarkan daftar keluar

en: Allow the session status message to be displayed
ms: Benarkan mesej status sesi untuk dipaparkan

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
ms: Benarkan mesej status sesi untuk dipaparkan bila skrin dikunci.

en: Allow user switching
ms: Benarkan pertukaran pengguna

en: Authentication failed.
ms: Pengesahihan gagal.

en: Background picture for lock screen:
ms: Gambar latar belakang untuk skrin kunci:

en: Blank screen
ms: Skrin gelap

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
ms: Buih-buih logo GNOME disekeliling skrin

en: Bubbles the MATE logo around the screen
ms: Buih-buih logo MATE disekeliling skrin

en: Can not get username
ms: Tidak boleh mendapatkan nama pengguna

en: Can't set PAM_TTY=%s
ms: Tidak dapat menetapkan PAM_TTY=%s

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ms: Menyebabkan penyelamat skrin keluar secara lemah lembut

en: Checking...
ms: Memeriksa...

en: Color to use for images background
ms: Warna untuk digunakan untuk imej latar belakang

en: Command to invoke from the logout button
ms: Perintah untuk dibangkitkan dari butang daftar keluar

en: Copying file: %u of %u
ms: Menyalin fail: %u dari %u

en: Copying files
ms: Menyalin fail

en: Copying themes
ms: Menyalin tema

en: Cosmos
ms: Kosmos

en: Could not load the main interface
ms: Tidak dapat memuatkan antaramuka utama

en: Display a slideshow from your Pictures folder
ms: Paparkan paparan slaid dari folder Gambar anda

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
ms: Papar paparan slaid gambar kosmos

en: Do not randomize pictures from location
ms: Jangan rawakkan gambar-gambar dari lokasi

en: Do not try to stretch images on screen
ms: Jangan cuba regangkan imej pada skrin

en: Don't become a daemon
ms: Jangan jadi daemon

en: Embedded keyboard command
ms: Perintah papan kekunci terbenam

en: Enable debugging code
ms: Benarkan kod penyahpepijatan

en: Enter new UNIX password:
ms: Masukkan katalaluan baharu UNIX:

en: Error while changing NIS password.
ms: Ralat ketika menukar kata laluan NIS.

en: File to use for the background image.
ms: Fail yang diguna untuk imej latar belakang.

en: Floating GNOME
ms: GNOME terapung

en: Floating MATE
ms: MATE terapung

en: From:
ms: Dari:

en: Hide password
ms: Sembunyi kata laluan

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ms: Jika penyelamat skrin sedang aktif, nyah-aktifkan (skrin tidak kosong lagi)

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
ms: Jika penyelamat skrin sedang aktif, maka tukar ke demo grafik lain

en: Incorrect password.
ms: Kata laluan salah.

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
ms: Halang penyelamat skrin dari mengaktif.  Perintah menghalang semasa penghalang sedang aktif.

en: Invalid screensaver theme
ms: Tema penyelamat skrin tidak sah

en: Launch screensaver and locker program
ms: Lancar penyelamat skrin dan program pengunci

en: Location to get images from
ms: Lokasi mendapatkan imej-imej

en: Lock on activation
ms: Kunci semasa pengaktifan

en: Log _Out
ms: Daftar _Keluar

en: Logout command
ms: Perintah daftar keluar

en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
ms: MATE;penyelamatskrin;GNOME;logo;buih;

en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
ms: MATE;penyelamatskrin;suai;paparanslaid;gambar;folder;

en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
ms: MATE;penyelamatskrin;grid;denyutan;warna;

en: MATE;screensaver;locker;
ms: MATE;penyelamatskrin;pengunci;

en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
ms: MATE;penyelamatskrin;logo;buih;

en: MATE;screensaver;preferences;
ms: MATE;penyelamatskrin;keutamaan

en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
ms: MATE;penyelamatskrin;paparanslaid;kosmos;

en: Message to show in the dialog
ms: Mesej untuk ditunjukkan di dalam dialog

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: No longer permitted to access the system.
ms: Tidak lagi diizinkan untuk mencapai sistem.

en: No password supplied
ms: Tiada kata laluan dibekalkan

en: Not permitted to gain access at this time.
ms: Tidak diizinkan untuk mendapat capaian pada masa ini.

en: Not used
ms: Tidak digunakan

en: Occasionally rotate images as they move
ms: Putarkan imej sekali-sekala semasa sedang bergerak

en: PATH
ms: LALUAN

en: Password has been already used. Choose another.
ms: Kata laluan telah digunakan. Pilih yang lain.

en: Password unchanged
ms: Kata laluan tidak berubah

en: Password:
ms: Kata laluan:

en: Picture Filename
ms: Nama Fail Gambar

en: Pictures folder
ms: Folder gambar

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
ms: Sila pastikan penyelamat skrin dipasang dengan betul

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
ms: Cuit penyelamat skrin yang sedang berjalan untuk meniru aktiviti pengguna

en: Pop art squares
ms: Segi empat seni pop

en: Power _Management
ms: Pengurusan _Kuasa

en: Print out frame rate and other statistics
ms: Cetak keluar kadar bingkai dan statistik lain

en: Query the length of time the screensaver has been active
ms: Tanya panjang masa penyelamat skrin telah aktif

en: Query the state of the screensaver
ms: Tanya keadaan penyelamat skrin

en: Random
ms: Rawak

en: Regard the computer as _idle after:
ms: Anggap komputer sebaga_i melahu selepas:

en: Retype new UNIX password:
ms: Taip semula kata laluan baharu UNIX:

en: S_witch User...
ms: Tu_kar Pengguna...

en: Screensaver
ms: Penyelamat skrin

en: Screensaver Preferences
ms: Keutamaan Penyelamat Skrin

en: Screensaver Preview
ms: Pratonton Penyelamat Skrin

en: Screensaver theme selection mode
ms: Mod pemilihan tema penyelamat skrin

en: Screensaver themes
ms: Tema penyelamat skrin

en: Screensavers
ms: Penyelamat skrin

en: Select Background Image
ms: Pilih Imej Latar Belakang

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR untuk mengaktifkan penyelamat skrin bila sesi sedang melahu.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR untuk membenarkan pembenaman papan kekunci ke dalam tetingkap bila cuba membuka kunci. Kekunci "keyboard_command" mesti ditetapkan dengan perintah yang sesuai.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR untuk mengunci skrin bila penyelamat skrin aktif.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR untuk menawarkan pilihan di dalam dialog buka kunci untuk membenarkan daftar keluar selepas dilengah. Kelengahan ini ditentukan di dalam kekunci "logout_delay".

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
ms: Tetapkan ini kepada BENAR untuk menawarkan pilihan di dalam dialog buka kunci untuk tukar ke akaun pengguna berlainan.

en: Set your screensaver preferences
ms: Tetapkan keutamaan penyelamat skrin anda

en: Show debugging output
ms: Tunjukkan output penyahpepijatan

en: Show password
ms: Tunjuk kata laluan

en: Show paths that images follow
ms: Tunjuk laluan yang diikuti imej

en: Show the logout button
ms: Tunjukkan butang daftar keluar

en: Show the switch user button
ms: Tunjukkan butang tukar pengguna

en: Sorry, passwords do not match
ms: Maaf, kata laluan tidak sepadan

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ms: Memberitahu proses penyelamat skrin sedang berjalan untuk mengunci skrin serta-merta

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
ms: Beritahu proses penyelamat skrin yang berjalan untuk menyahkunci skrin serta-merta

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
ms: Aplikasi pemanggil yang menghalang penyelamat skrin

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
ms: Perintah yang akan dijalankan akan membenamkan widget papan kekunci ke dalam tetingkap jika kekunci "embedded_keyboard_enabled" ditetapkan kepada BENAR. Perintah ini akan melaksanakan satu antaramuka palam XEMBED dan output sebuah tetingkap XID ke output piawai.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ms: Perintah untuk dibangkitkan bila butang daftar keluar diklik. Perintah ini akan mendaftar keluar pengguna tanpa sebarang interaksi. Kunci ini berkesan hanya jika kekunci "logout_enable" ditetapkan ke Benar.

en: The initial size and position of window
ms: Saiz permulaan dan posisi tetingkap

en: The maximum number of images to keep on screen
ms: Bilangan maksimum imej untuk dikekalkan pada skrin

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
ms: Bilangan dalam minit selepas pengaktifan penyelamat skrin sebelum penguncian skrin.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ms: Bilangan dalam minit selepas pengaktifan penyelamat skrin sebelum pilihan daftar keluar dipaparkan di dalam dialog buka kunci. Kunci ini berkesan hanya jika kekunci "logout_enable" ditetapkan kepada BENAR.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
ms: Bilangan dalam minit untuk dijalankan sebelum menukar tema penyelamat skrin.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
ms: Bilangan dalam saat ketidakaktifan sebelum mengisyaratkan ke pengurusan kuasa. Kekunci ini ditetapkan dan diuruskan oleh ejen sesi pengurusan kuasa.

en: The reason for inhibiting the screensaver
ms: Alasan menghalang penyelamat skrin

en: The screensaver has been active for %d seconds.
ms: Penyelamat skrin telah diaktifkan selama %d saat.

en: The screensaver is %s
ms: Penyelamat skrin adalah %s

en: The screensaver is being inhibited by:
ms: Penyelamat skrin sedang dihalang oleh:

en: The screensaver is not currently active.
ms: Penyelamat skrin tidak aktif buat masa ini.

en: The screensaver is not inhibited
ms: Penyelamat skrin tidak dihalang

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
ms: Mod pemilihan digunakan oleh penyelamat skrin. "blank-only" untuk benarkan penyelamat skrin tanpa menggunakan sebarang tema semasa diaktifkan, "single" untuk benarkan penyelamat skrin menggunakan hanya satu tema semasa diaktifkan (ditetapkan di dalam kekunci "themes"), dan "random" untuk benarkan penyelamat skrin menggunakan tema rawak semasa diaktifkan.

en: The source image to use
ms: Sumber imej untuk diguna

en: Theme for lock dialog
ms: Tema untuk dialog kunci

en: Theme to use for the lock dialog
ms: Tema yang digunakan untuk dialog kunci.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
ms: Kekunci ini menentukan senarai tema untuk digunakan oleh penyelamat skrin. Diabaikan bila "mode" kekunci adalah "blank-only", mesti bekalkan nama tema bila "mode" adalah "single", dan mesti bekalkan senarai tema bila "mode" adalah "random".

en: Time before locking
ms: Masa sebelum penguncian

en: Time before logout option
ms: Masa sebelum pilihan daftar keluar

en: Time before power management baseline
ms: Masa sebelum garis dasar pengurusan kuasa

en: Time before theme change
ms: Masa sebelum tukar tema

en: Time has expired.
ms: Masa telah tamat tempoh.

en: To:
ms: Ke:

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ms: Hidupkan penyelamat skrin (kosongkan skrin)

en: Unable to establish service %s: %s
ms: Tidak dapat menubuhkan perkhidmatan %s: %s

en: Username:
ms: Nama pengguna:

en: Version of this application
ms: Versi bagi aplikasi ini

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
ms: LEBARxTINGGI+X+Y

en: You are required to change your password immediately (password aged)
ms: Anda perlu menukar kata laluan anda serta merta (kata laluan terlalu lama)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
ms: Anda perlu menukar kata laluan anda serta merta (dikuatkuasa oleh root)

en: You have the Caps Lock key on.
ms: Anda telah menghidupkan kekunci Caps Lock.

en: You must choose a longer password
ms: Anda mesti pilih kata laluan yang lebih panjang

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
ms: Anda mesti menetapkan satu imej.  Lihat --help untuk maklumat penggunaan.

en: You must wait longer to change your password
ms: Anda mesti tunggu lebih lama untuk menukar kata laluan anda

en: Your account has expired; please contact your system administrator
ms: Akaun anda telah luput, sila hubungi pentadbir sistem anda

en: _Activate screensaver when computer is idle
ms: _Aktifkan penyelamat skrin bila komputer melahu

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Leave Message
ms: Tingga_lkan mesej

en: _Lock screen when screensaver is active
ms: Kunci skrin bi_la penyelamat skrin aktif

en: _Log Out
ms: _Daftar Keluar

en: _Password:
ms: _Kata Laluan:

en: _Preview
ms: _Pratonton

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Screensaver theme:
ms: Tema penyelamat _skrin:

en: _Switch User
ms: _Tukar Pengguna

en: _Unlock
ms: Buka k_unci

en: active
ms: aktif

en: failed to register with the message bus
ms: gagal mendaftar dengan mesej bus

en: image - floats images around the screen
ms: imej - apungkan imej-imej di sekeliling skrin

en: inactive
ms: tidak aktif

en: not connected to the message bus
ms: tidak bersambung ke mesej bus

en: screensaver already running in this session
ms: penyelamat skrin sudah berjalan di dalam sesi ini
