Xfce Apps - en to ms translation catalogue (280 entries)

en: %d occurrence | %d occurrences
ms[0]: %d kemunculan

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
ms: %s | Pengarang: %s | Nama Fail: %s

en: <b>Display</b>
ms: <b>Paparan</b>

en: <b>Font</b>
ms: <b>Fon</b>

en: <b>General</b>
ms: <b>Am</b>

en: <b>Indentation</b>
ms: <b>Indentasi</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
ms: <b>Pelbagai</b>

en: <b>Toolbar</b>
ms: <b>Palang Alat</b>

en: About this application
ms: Perihal aplikasi ini

en: All Documents
ms: Semua Dokumen

en: All Files
ms: Semua Fail

en: Always
ms: Sentiasa

en: Always show tabs even with one file
ms: Sentiasa tunjuk tab walaupun ada satu fail

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Arabic
ms: Arab

en: Armenian
ms: Armenia

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
ms: Pengesahihan diperlukan untuk jalankan Pad Tetikus sebagai root.

en: Auto indent a new line
ms: Auto indenkan baris baharu

en: Baltic
ms: Baltik

en: Body:
ms: Badan:

en: Button
ms: Butang

en: C_olumn number:
ms: Bilangan _lajur:

en: Celtic
ms: Celtik

en: Central European
ms: Eropah Tengah

en: Change the case of the selection opposite case
ms: Ubah kata pemilihan menjadi kata berlawanan

en: Change the case of the selection to lowercase
ms: Ubah kata pemilihan menjadi huruf kecil

en: Change the case of the selection to title case
ms: Ubah kata pemilihan menjadi kata tajuk

en: Change the case of the selection to uppercase
ms: Ubah kata pemilihan menjadi huruf besar

en: Change the editor font
ms: Ubah fon penyunting

en: Change the visibility of the main menubar
ms: Ubah ketampakan palang menu utama

en: Change the visibility of the statusbar
ms: Ubah ketampakan palang status

en: Change the visibility of the toolbar
ms: Ubah ketampakan palang alat

en: Checking encodings...
ms: Memeriksa pengekodan...

en: Chinese Simplified
ms: Cina Mudah

en: Chinese Traditional
ms: Cina Tradisional

en: Choose Mousepad Font
ms: Pilih Fon Mousepad

en: Choose a filetype
ms: Pilih satu jenis fail

en: Clear Documents History
ms: Kosongkan Sejarah Dokumen

en: Clear _History
ms: Kosongkan Se_jarah

en: Clear the recently used files history
ms: Kosongkan sejarah fail diguna baru-baru ini

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
ms: Mengosongkan sejarah dokumen akan buang secara kekal semua masukan tersenarai semasa.

en: Close _Tab
ms: T_utup Tab

en: Close the current document
ms: Tutup dokumen semasa

en: Close this tab
ms: Tutup tab ini

en: Close this window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Conve_rt
ms: Tuka_r

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
ms: Tukar semua tab menjadi ruang dalam pemilihan atau dokumen

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
ms: Tukar semua ruang menjadi tab dalam baris(s) atau dokumen terpilih

en: Copy the selection
ms: Salin pemilihan

en: Create a new document
ms: Cipta dokumen baharu

en: Create a new document in a new window
ms: Cipta dokumen baharu dalam tetingkap baharu

en: Cut the selection
ms: Potong pemilihan

en: Cycled notebook tab switching
ms: Pertukaran tab buku nota berkitar

en: Cyrillic
ms: Cyril

en: Cyrillic/Russian
ms: Cyrill/Russia

en: Cyrillic/Ukrainian
ms: Cyrill/Ukraine

en: Decrease the indentation of the selection or current line
ms: Kurangkan indentasi pemilihan atau baris semasa

en: Default
ms: Lalai

en: Delete the current selection
ms: Padam pemilihan semasa

en: Display line endings
ms: Papar penghujung baris

en: Display the Mousepad user manual
ms: Papar panduan pengguna Mousepad

en: Display whitespace
ms: Papar ruang putih

en: Do not register with the D-BUS session message bus
ms: Jangan daftar  dengan bas mesej sesi D-BUS

en: Do you want to save the changes before closing?
ms: Anda mahu simpan perubahan sebelum menutup?

en: Do you want to save your changes before reloading?
ms: Anda mahu simpan perubahan yang anda buat sebelum memuat semula?

en: Document
ms: Dokumen

en: Document Settings
ms: Tetapan Dokumen

en: Down
ms: Turun

en: Drag & Drop
ms: Seret & Lepas

en: Dup_licate Line / Selection
ms: Ganda _Duakan Baris / Pemilihan

en: Duplicate the current line or selection
ms: Ganda duakan baris atau pemilihan semasa

en: Editor
ms: Penyunting

en: Enable _syntax highlighting
ms: Benarkan penyorotan _sintaks

en: Enable automatic indentation
ms: Benarkan indentasi automatik

en: Enable text _wrapping
ms: Benarkan pel_ilitan teks

en: Externally Modified
ms: Diubahsuai Secara Luaran

en: Failed to clear the recent history
ms: Gagal kosongkan sejarah baru-baru ini

en: Failed to open the document
ms: Gagal membuka dokumen

en: Failed to open the documentation browser
ms: Gagal membuka pelayar dokumentasi

en: Failed to print the document
ms: Gagal mencetak dokumen

en: Failed to reload the document
ms: Gagal memuat semula dokumen

en: Failed to save the document
ms: Gagal menyimpan dokumen

en: File
ms: Fail

en: Filetype: %s
ms: Jenis fail: %s

en: Filetype: None
ms: Jenis fail: Tiada

en: Find _Next
ms: Cari _Berikutnya

en: Find _Previous
ms: Cari _Terdahulu

en: Find and Rep_lace...
ms: Cari dan _Ganti...

en: Fonts
ms: Fon

en: Georgian
ms: Georgia

en: Go To
ms: Pergi Ke

en: Go to a specific location in the document
ms: Pergi ke lokasi tertentu dalam dokumen

en: Greek
ms: Yunani

en: Header:
ms: Pengepala:

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Hebrew Visual
ms: Ibrani Tampak

en: Highlight _All
ms: Sorot Semu_a

en: Highlight current line
ms: Sorot baris semasa

en: Highlight matching brackets
ms: Sorot kurungan sepadan

en: Icon Size:
ms: Saiz Ikon:

en: Icons Only
ms: Ikon Sahaja

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
ms: Jika anda tidak simpan dokumen, semua perubahan akan hilang.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
ms: Jika anda kembali semula fail, semua perubahan yang dibuat akan hilang.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
ms: Jika anda simpan dokumen, semua perubahan luran akan hilang.

en: Increase the indentation of the selection or current line
ms: Tingkatkan indentasi pemilihan atau baris semasa

en: Insert Spaces
ms: Sisip Jarak

en: Insert Tabs
ms: Sisip Tab

en: Insert _Spaces
ms: Sisip _Jarak

en: Insert spaces when the tab button is pressed
ms: Sisip jarak bila butang tab ditekan

en: Invalid byte sequence in conversion input
ms: Jujukan bait tidak sah dalam input pertukaran

en: Japanese
ms: Jepun

en: Korean
ms: Korea

en: Large Toolbar
ms: Palang Alat Besar

en: Leave fullscreen mode
ms: Tinggalkan mod skrin penuh

en: Line E_nding
ms: Pe_nghujung Baris

en: Line N_umbers
ms: N_ombor Baris

en: Line _Down
ms: Baris Ke _Bawah

en: Line _Up
ms: Baris Ke _Atas

en: Line numbers:
ms: Nombor baris:

en: Line: %d Column: %d
ms: Baris: %d Lajur" %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
ms: Baris: %d Lajur: %d Pemilihan: %d

en: Loading the template failed
ms: Memuatkan templat gagal

en: Long line margin at column:
ms: Margin baris panjang pada lajur:

en: Make the window fullscreen
ms: Jadikan tetingkap berskrin penuh

en: Miscellaneous
ms: Pelbagai

en: Missing Templates directory
    '%s'
ms: Direktori Templat Hilang
    '%s'

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
ms: Mousepad mensasarkan penyunting yang mudah-digunakan dan pantas. Kami mahukan sebuah penyunting untuk menyunting fail-fail teks dengan pantas, bukan persekitaran pembangunan atau penyunting yang dilengkapi dengan banyak pemalam.

en: Move the current document to a new window
ms: Alih dokumen semasa ke tetingkap baharu

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: New From Te_mplate
ms: Baharu Dari Te_mplat

en: New _Window
ms: _Tetingkap Baharu

en: No clipboard data
ms: Tiada data papan keratan

en: No filetype
ms: Tiada jenis fail

en: No items found
ms: Tiada item ditemui

en: No style scheme
ms: Tiada skema gaya

en: No template files found in
    '%s'
ms: Tiada fail templat ditemui dalam
    '%s'

en: None
ms: Tiada

en: Nordic
ms: Nord

en: Numbering interval:
ms: Sela penomboran:

en: Op_en Recent
ms: B_uka Baru-Baru Ini

en: Open '%s'
ms: Buka '%s'

en: Open File
ms: Buka Fail

en: Open a file
ms: Buka satu fail

en: Open the preferences dialog
ms: Buka dialog keutamaan

en: Ot_her (%d)...
ms: La_in (%d)...

en: Ot_her...
ms: La_in...

en: Other:
ms: Lain-lain:

en: Paste _Special
ms: Tampal _Khas

en: Paste as _Column
ms: Tampal sebagai _Lajur

en: Paste from _History
ms: Tampal dar i Se_jarah

en: Paste from the clipboard history
ms: Tampal dari sejarah papan keratan

en: Paste the clipboard
ms: Tampal papan keratan

en: Paste the clipboard text into a column
ms: Tampal teks papan keratan ke dalam lajur

en: Plain Text
ms: Teks Biasa

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat kepada <%s>.

en: Print _line numbers
ms: Cetak _nombor baris

en: Print page _headers
ms: Cetak p_engepala halaman

en: Print the current document
ms: Cetak dokumen semasa

en: Print version information and exit
ms: Cerak maklumat versi dan keluar

en: Re_vert
ms: Ke_mbali

en: Read Only
ms: Baca Sahaja

en: Redo the last undone action
ms: Buat semula tindakan belum buat terakhir

en: Remember window position
ms: Ingat kedudukan tetingkap

en: Remember window size
ms: Ingat saiz tetingkap

en: Remember window state
ms: Ingat keadaan tetingkap

en: Remove all entries from the documents history?
ms: Buang semua masukan dari sejarah dokumen?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
ms: Buang semua jarak belakang dari baris(s) atau dokumen terpilih

en: Replace _all in:
ms: Ganti semu_a dalam:

en: Replace _with:
ms: Ganti _dengan:

en: Reverse the order of something
ms: Songsangkan tertib sesuatu

en: Revert to the saved version of the file
ms: Kembali ke versi tersimpan fail

en: Romanian
ms: Romania

en: Run Mousepad as root
ms: Jalankan Pad Tetikus sebagai root

en: Save A_ll
ms: Simpan Sem_ua

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Save Changes
ms: SImpan Perubahan

en: Save _As...
ms: Simpan Seb_agai...

en: Save all document in this window
ms: Simpan semua dokumen dalam tetingkap ini

en: Save current document as another file
ms: Simpan dokumen semasa sebagai fail lain

en: Save the current document
ms: Simpan dokumen semasa

en: Search _direction:
ms: _Arah gelintar:

en: Search backwards for the same text
ms: Gelintar undur bagi teks yang serupa

en: Search for and replace text
ms: Gelintar dan ganti teks

en: Search for text
ms: Gelintar teks

en: Search forwards for the same text
ms: Gelintar maju untuk teks yang serupa

en: Select F_ont...
ms: Pilih F_on...

en: Select Tab Size
ms: Pilih Saiz Tab

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select the next tab
ms: Pilih tab berikutnya

en: Select the previous tab
ms: Pilih tab terdahulu

en: Select the text in the entire document
ms: Pilih teks dalam keseluruhan dokumen

en: Selection
ms: Pemilihan

en: Set custom tab size
ms: Tetapkan saiz tab suai

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
ms: Tetapkan penghujung baris dokumen ke DOS / Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
ms: Tetapkan penghujung baris dokumen ke Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
ms: Tetapkab penghujung baris dokumen ke Unix (LF)

en: Show full filename in title bar
ms: Tunjuk nama fail penuh dalam palang tajuk

en: Show line numbers
ms: Tunjuk nombor baris

en: Show the preferences dialog
ms: Tunjuk dialog keutamaan

en: Show toolbar
ms: Tunjuk palang alat

en: Simple Text Editor
ms: Penyunting Teks Ringkas

en: Small Toolbar
ms: Palang Alat Kecil

en: South European
ms: Eropah Selatan

en: St_atusbar
ms: Palang _Status

en: St_rip Trailing Spaces
ms: Tanggalkan Jarak Belakang

en: Store the byte-order mark in the file
ms: Simpan tanda tertib-bait dalam fail

en: Style:
ms: Gaya:

en: System
ms: Sistem

en: Tab _Size
ms: _Saiz Tab

en: Tab mode:
ms: Mod tab:

en: Tab width:
ms: Lebar tab:

en: Text Below Icons
ms: Teks Bawah Ikon

en: Text Beside Icons
ms: Teks Sebelah Ikon

en: Text Editor
ms: Penyunting Teks

en: Text Only
ms: Teks Sahaja

en: Thai
ms: Siam

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
ms: Dokumen telah diubahsuai dari luar. Anda mahu terus menyimpan?

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
ms: Sela yang mencetak nombor baris. Contohnya satu niali 1 akan cetak nombor baris pada setiap baris, satu nilai 2 akan cetak nombor baris pada setiap baris, dan seterusnya.

en: To _Lowercase
ms: Menjadi Huruf _Kecil

en: To _Opposite Case
ms: Menjadi Kata _Berlawanan

en: To _Title Case
ms: Menjadi Kata _Tajuk

en: To _Uppercase
ms: Menjadi _Huruf Besar

en: Toggle breaking lines in between words
ms: Togol baris hentian diantara perkataan

en: Toggle the overwrite mode
ms: Togol mod tulis-ganti

en: Turkish
ms: Turki

en: Undo the last action
ms: Buat asal tindakan terakhir

en: Unicode
ms: Unikod

en: Untitled
ms: Tidak Bertajuk

en: Up
ms: Naik

en: Use system monospace font
ms: Guna fon monospace sistem

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: View
ms: Lihat

en: Western
ms: Barat

en: Window
ms: Tetingkap

en: Wrap long lines
ms: Lilit baris panjang

en: Write Unicode _BOM
ms: Tulis Unikod _BOM

en: [FILES...]
ms: [FAIL...]

en: _About
ms: Perih_al

en: _Auto Indent
ms: _Auto Inden

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Close Window
ms: Tutu_p Tetingkap

en: _Color Scheme
ms: Skemas _Warna

en: _Contents
ms: Ka_ndungan

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Decrease Indent
ms: _Kurangkan Inden

en: _Detach Tab
ms: Tan_ggalkan Tab

en: _Document
ms: _Dokumen

en: _Don't Save
ms: _Jangan Simpan

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Encoding:
ms: P_engekodan:

en: _File
ms: _Fail

en: _Filetype
ms: Jenis _Fail

en: _Fullscreen
ms: Skr_in Penuh

en: _Go to...
ms: _Pergi ke...

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Increase Indent
ms: T_ingkatkan Inden

en: _Line number:
ms: Bilangan _baris:

en: _Match whole word
ms: _Padan keseluruhan perkataan

en: _Menubar
ms: Palang _Menu

en: _New
ms: _Baharu

en: _Next Tab
ms: Tab _Berikutnya

en: _Open
ms: _Buka

en: _Open...
ms: _Buka...

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Previous Tab
ms: Tab Te_rdahulu

en: _Print...
ms: _Cetak...

en: _Quit
ms: K_eluar

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Replace All
ms: _Ganti Semua

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Search
ms: _Gelintar

en: _Search for:
ms: Geli_ntar untuk:

en: _Tabs to Spaces
ms: _Tab ke Ruang

en: _Toolbar
ms: Palang Ala_t

en: _Transpose
ms: _Transpos

en: _View
ms: _Lihat

en: _Word Wrap
ms: _Lilit Kata

en: _Wrap around
ms: _Lilit sekeliling

en: always
ms: sentiasa
