Xfce Apps - en to ms translation catalogue (283 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
ms: 
    Pemain Media Parole  %s
    
    Sebahagian dari Projek Kudapan Xfce
    https://goodies.xfce.org
    
    Dilesenkan bawah GNU GPL.
    
    Sila laporkan pepijat kepada <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
ms: 16:9 (Skrin Lebar)

en: <b>Audio Visualization</b>
ms: <b>Pengvisualan Audio</b>

en: <b>Author</b>
ms: <b>Pengarang</b>

en: <b>Color Balance</b>
ms: <b>Imbangan Warna</b>

en: <b>Description</b>
ms: <b>Keterangan</b>

en: <b>Keyboard</b>
ms: <b>Papan Kekunci</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
ms: <b>Tetapan Senarai Main</b>

en: <b>Screensaver</b>
ms: <b>Penyelamat Skrin</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
ms: <b>Tetapan Sarikata</b>

en: <b>Video Output</b>
ms: <b>Output Video</b>

en: <big><b>Open Network Location</b></big>
ms: <big><b>Buka Lokasi Rangkaian</b></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
ms: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Artist Tidak Diketahui</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
ms: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Album Tidak Diketahui</span></big>

en: <i>by</i>
ms: <i>oleh</i>

en: <i>on</i>
ms: <i>pada</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
ms: <span color='#F4F4F4'><b><big>Lagu Tidak Diketahui</big></b></span>

en: A_ngle Menu
ms: Menu _Sudut

en: Add
ms: Tambah

en: Add files to playlist
ms: Tambah fail ke senarai main

en: Add to playlist...
ms: Tambah ke senarai main...

en: Additional software is required.
ms: Perisian tambahan diperlukan.

en: Advanced Stream Redirector
ms: Arah Semula Strim Lanjutan

en: All files
ms: Semua fail

en: All supported files
ms: Semua fail disokong

en: Always minimize to tray when window is closed
ms: Sentiasa diminimum ke talam bila tetingkap ditutup

en: Always replace playlist with opened files
ms: Sentiasa ganti senarai main dengan fail dibuka

en: Arabic
ms: Arab

en: Are you sure you want to quit?
ms: Anda pasti hendak keluar?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
ms: Anda pasti ingin kosongkan sejarah item baru-baru ini anda? Ia tidak boleh dikembalikan.

en: Armenian
ms: Armenia

en: Audio CD
ms: CD Audio

en: Audio Track #%d
ms: Trek Audio #%d

en: Audio Track:
ms: Trek Audio:

en: Audio and video
ms: Audio dan video

en: Automatic
ms: Automatik

en: Automatically show subtitles when playing movie file
ms: Tunjuk sarikata secara automatik bila memainkan fail cereka

en: Baltic
ms: Baltik

en: Brightness:
ms: Kecerahan:

en: Buffering
ms: Menimbal

en: Buffering (0%)
ms: Menimbal (0%)

en: By Extension
ms: Mengikut Sambungan

en: Cancel
ms: Batal

en: Celtic
ms: Celt

en: Central European
ms: Eropah Tengah

en: Chapter %i
ms: Bab %i

en: Check and remove duplicate media entries
ms: Periksa dan buang masukan media pendua

en: Chinese Simplified
ms: Cina Mudah

en: Chinese Traditional
ms: Cina Tradisional

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear History
ms: Kosongkan Sejarah

en: Clear Recent Items
ms: Kosongkan Item Baru-baru Ini

en: Clear playlist
ms: Kosongkan senarai main

en: Close
ms: Tutup

en: Configure your media player
ms: Konfigur pemain media anda

en: Continue
ms: Teruskan

en: Contrast:
ms: Beza Jelas:

en: Croatian
ms: Croatia

en: Current Locale
ms: Lokal Semasa

en: Cyrillic
ms: Cyril

en: Cyrillic/Russian
ms: Cyril/Russia

en: Cyrillic/Ukrainian
ms: Cyril/Ukraine

en: Decrease volume
ms: Kurangkan volum

en: Disable screensaver when playing movies
ms: Lumpuhkan penyelamat skrin bila memainkan cereka

en: Disc Playlist
ms: Senarai Main Cakera

en: Display
ms: Paparan

en: Display Parole user manual
ms: Papar panduan pengguna Parole

en: Do not load plugins
ms: Jangan muatkan pemalam

en: Do you want to continue loading or stop?
ms: Anda mahu terus memuatkan atau henti?

en: Don't Install
ms: Jangan Pasang

en: Empty
ms: Kosong

en: Enable keyboard multimedia keys
ms: Benarkan kekunci multimedia papan kekunci

en: Encoding:
ms: Pengekodan:

en: Error
ms: Ralat

en: Error saving playlist file
ms: Ralat menyimpan fail senarai main

en: Exit fullscreen
ms: Keluar dari skrin penuh

en: Extend your media player
ms: Pertingkatkan pemain media anda

en: Extension
ms: Sambungan

en: File Type
ms: Jenis Fail

en: Font:
ms: Fon:

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: GStreamer Error
ms: Ralat GStreamer

en: GStreamer backend error
ms: Ralat bahagian belakang GStreamer

en: General
ms: Am

en: Georgian
ms: Georgia

en: Go
ms: Pergi

en: Go back 1 minute
ms: Undur 1 minit

en: Go back 10 minutes
ms: Undur 10 minit

en: Go back 10 seconds
ms: Undur 10 saat

en: Go forward 1 minute
ms: Maju 1 minit

en: Go forward 10 minutes
ms: Maju 10 minit

en: Go forward 10 seconds
ms: Maju 10 saat

en: Go to position
ms: Pergi ke kedudukan

en: Greek
ms: Yunani

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Hebrew Visual
ms: Ibrani Tampak

en: Hide Playlist
ms: Sembunyi Senarai Main

en: Hue:
ms: Rona:

en: Icelandic
ms: Iceland

en: Increase volume
ms: Tingkatkan volum

en: Insert Disc
ms: Sisip Cakera

en: Install
ms: Pasang

en: Japanese
ms: Jepun

en: Korean
ms: Korea

en: Leave Fullscreen
ms: Tinggalkan Skrin Penuh

en: Leave _Fullscreen
ms: Tinggalkan Skrin _Penuh

en: Lower volume
ms: Turunkan volum

en: M3U Playlists
ms: Senarai Main M3U

en: MPRIS2 remote control
ms: Kawalan jauh MPRIS2

en: Media stream is not seekable
ms: Strim media tidak boleh dijangkau

en: Media to play
ms: Media untuk dimainkan

en: Message
ms: Mesej

en: Mini Mode
ms: Mod Mini

en: Minimize to tray
ms: Minimumkan ke talam

en: Move Down
ms: Alih ke Bawah

en: Move Up
ms: Alih ke Atas

en: Mute
ms: Senyap

en: Mute volume
ms: Senyapkan volum

en: Next Track
ms: Trek Berikutnya

en: Next track
ms: Trek berikutnya

en: No available plugin installer was found.
ms: Tiada pemasang pemalam yang tersedia ditemui.

en: No installed plugins found on this system
ms: Tiada pemalam terpasang ditemui dalam sistem ini

en: None
ms: Tiada

en: Nordic
ms: Nord

en: Notify
ms: Makluman

en: Open
ms: Buka

en: Open Containing Folder
ms: Buka Folder Mengandungi

en: Open Media Files
ms: Buka Fail Media

en: Open Network Location
ms: Buka Lokasi Rangkaian

en: Open _Location...
ms: Buka _Lokasi...

en: Open _Recent
ms: Buka _Baru-baru Ini

en: Open a new instance
ms: Buka kejadian baharu

en: Open file
ms: Buka fail

en: Open location
ms: Buka lokasi

en: PLS Playlists
ms: Senarai Main PLS

en: P_lugins
ms: Pema_lam

en: P_revious Track
ms: Trek Te_rdahulu

en: Parole Media Player
ms: Pemain Media Parole

en: Parole Media Player cannot start.
ms: Pemain Media Parole tidak dapat mula.

en: Parole Plugins
ms: Pemalam Parole

en: Parole Settings
ms: Tetapan Parole

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
ms: Parole boleh diminimumkan ke talam sistem.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
ms: Parole fiturkan main balik fail media setempat, termasuklah video dengan sokongan sarikata, CD Audio, DVD, dan strim langsung. Parole juga boleh ditambah baik melalui pemalam.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
ms: Parole adalah pemain media ringkas yang modern berasaskan pada bingkai kerja GStreamer dan ditulis untuk disesuaikan dengan desktop Xfce. Ia direka berdasarkan keringkasan, kelajuan dan penggunaan sumber yang efisyen.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
ms: Parole sudah dijalankan, guna -i untuk buka kejadian baharu

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
ms: Parole perlukan <b>%s</b> untuk main fail ini.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
ms: Parole perlukan <b>%s</b> untuk main fail
    ini. Ia boleh dipasang secara automatik.

en: Pause
ms: Jeda

en: Permission denied
ms: Keizinan dinafikan

en: Persian
ms: Parsi

en: Play
ms: Main

en: Play Disc
ms: Main Cakera

en: Play opened files
ms: Main fail dibuka

en: Play or pause if already playing
ms: Main atau jeda jika sudah dimainkan

en: Play your media
ms: Main media anda

en: Play/Pause
ms: Main/Jeda

en: Playback
ms: Main Balik

en: Playlist
ms: Senarai Main

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
ms[0]: Senarai main (%i bab)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
ms[0]: Senarai main (%i item)

en: Playlist files
ms: Fail senarai main

en: Please check your installation
ms: Sila semak pemasangan anda

en: Please check your installation.
ms: Sila semak pemasangan anda.

en: Please choose a supported playlist format
ms: Sila pilih format senarai main yang disokong

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
ms: Sila pergi ke https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs untuk laporkan pepijat anda.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
ms: Sila mulakan semula Parole supaya perubahan ini berkesan.

en: Plugin
ms: Pemalam

en: Plugin failed to load
ms: Pemalam gagal dimuatkan

en: Position:
ms: Kedudukan:

en: Previous Track
ms: Trek Terdahulu

en: Previous track
ms: Trek terdahulu

en: Print version information and exit
ms: Cetak maklumat versi dan keluar

en: Quit
ms: Keluar

en: Raise volume
ms: Naikkan volum

en: Remember my choice
ms: Ingat pilihan saya

en: Remember playlist
ms: Ingat senarai main

en: Remove
ms: Buang

en: Remove selected item
ms: Buang item terpilih

en: Remove selected media
ms: Buang media terpilih

en: Repeat
ms: Ulang

en: Replace playlist when opening files
ms: Ganti senarai main bila membuka fail

en: Reset to defaults
ms: Tetap semula ke lalai

en: Romanian
ms: Romania

en: Saturation:
ms: Ketepuan:

en: Save Playlist as...
ms: Simpan Senarai Main sebagai...

en: Select File Types (By Extension)
ms: Pilih Jenis Fail (Mengikut Sambungan)

en: Select Subtitle File
ms: Pilih Fail Sarikata

en: Select Text Subtitles...
ms: Pilih Sarikata Teks...

en: Select next item
ms: Pilih item berikutnya

en: Select previous item
ms: Pilih item terdahulu

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
ms: Tetapkan laluan peranti CD-Audio/VCD/DVD

en: Shareable Playlist
ms: Senarai  Main Boleh Kongsi

en: Show Playlist
ms: Tunjuk Senarai Main

en: Show icon in the system tray
ms: Tunjuk ikon dalam talam sistem

en: Show menubar
ms: Tunjuk Palang _Menu

en: Show notifications for currently playing tracks
ms: Tunjuk pemberitahuan untuk trek semasa dimainkan

en: Show visual effects when an audio file is played
ms: Tunjuk kesan visual bila fail audio dimainkan

en: Shuffle
ms: Kocok

en: South European
ms: Eropah Selatan

en: Square
ms: Petak

en: Start in embedded mode
ms: Mula dalam mod terbenam

en: Start in fullscreen mode
ms: Mula dalam mod berskrin penuh

en: Start playing opened files
ms: Mula memainkan fail dibuka

en: Stop
ms: Henti

en: Subtitle #%d
ms: Sarikata #%d

en: Subtitle Files
ms: Fail Sarikata

en: Subtitles
ms: Sarikata

en: Subtitles:
ms: Sarikata:

en: Thai
ms: Siam

en: The stream is taking too much time to load
ms: Strim mengambil masa terlalu banyak untuk dimuatkan

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
ms: Keluaran pembangunan ini menambah satu mod mini baharu dan keupayaan memainkan atau memainkan semula kandungan dengan mengklik ikon bulatan. Penemaan adalah ringkas dan nama fail dipaparkan bila tiada tag ID3 ditemui.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
ms: Keluaran pembangunan ini mengeluarkan beberapa pembaikan pepijat, salah taip, dan perincian bersejarah yang ada di dalam dokumentasi. Tag kini diproses pada fail yang dihantar menerusi HTTP/S. Bahagian belakang video yang berselerak telah dilumpuhkan bagi GTK+ 3.22 dan yang lebih baharu atas sebab perubahan API yang signifikan.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
ms: Keluaran pembangunan ini melibatkan pembersihan besar-besaran tapak kod, menjadikan Parole lebih ringan dan lebih mudah ditambahbaik. Semua URL telah dikemaskini dengan HTTPS. Sebahagian besar pepijat telah dileraikan dan satu pembantu pintasan papan kekunci baharu telah diperkenalkan.

en: This is a minor translations-only release.
ms: Ini adalah keluaran terjemahan kecil-sahaja.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
ms: Keluaran ini fiturkan peralihan lengkap ke kit alat Gtk+3, penambahbaikan dalam antaramuka-pengguna (menu mengikut arus-perdana), senarai main lebih baik. Tambahan pula, pemalam sedia ada telah dipertingkatkan dan pemalam baharu ditambah (MPRIS2). Kebanyakan kerja seni telah dikemaskini untuk keluaran ini dan kini bingkai kerja GStreamer1.0 dijadikan sebagai lalai.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
ms: Keluaran ini telah membaiki masalah dengan pengesanan lokasi pemacu DVD.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
ms: Keluaran ini menambahbaik proses binaan dan menyertakan beberapa pembaikan pepijat. Keluaran stabil baharu ini merupakan tatar saranan untuk semua pengguna.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
ms: Keluaran ini menandakan keluaran stabil pertama bagi siri 1.0. Satu pilihan output video Automatik telah ditambah untuk menambahbaik penggunaan pada mesin maya dan peranti berprestasi rendah. Sebahagian besar pepijat juga telah diselesaikan, menjadikan keluaran ini lebih sesuai untuk semua pengguna.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
ms: Keluaran pembangunan tidak stabil ini menambah bahagian belakang clutter baharu dan membersihkan simbol Gtk3 yang lapuk. Ia juga menambah fitur "pergi ke kedudukan" dan beberapa pepijat telah diselesaikan.

en: Toggle fullscreen
ms: Togol skrin penuh

en: Toggle menubar
ms: Togol palang menu

en: Toggle playlist
ms: Togol senarai main

en: Track %i
ms: Trek %i

en: Tray icon
ms: Ikon talam

en: Tray icon plugin
ms: Pemalam ikon talam

en: Turkish
ms: Turki

en: Type %s --help to list all available command line options
ms: Taip %s --help untuk lihat senarai pilihan baris perintah yang tersedia.

en: Unable to install missing codecs.
ms: Tidak dapat memasang kodeks yang hilang

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
ms: Tidak boleh muatkan pemalam "%s", semak pemasangan GStreamer anda.

en: Unable to open default web browser
ms: Tidak boleh buka pelayar sesawang lalai

en: Unicode
ms: Unikod

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unknown Album
ms: Album Tidak Diketahui

en: Unknown Artist
ms: Artis Tidak Diketahui

en: Unknown Song
ms: Lagu Tidak Diketahui

en: Unknown playlist format
ms: Format senarai main tidak diketahui

en: Unmute
ms: Suarakan

en: Unmute (restore) volume
ms: Suarakan (pulih) volum

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: View
ms: Lihat

en: Visit Parole website
ms: Lawati laman sesawang Parole

en: Visit Website
ms: Lawati Laman Sesawang

en: Visualization type:
ms: Jenis pengvisualan:

en: Volume
ms: Volum

en: Volume _Down
ms: Volum _Turun

en: Volume _Up
ms: Volum _Naik

en: Western
ms: Barat

en: X Window System (No Xv)
ms: Sistem X Window (Tanpa Xv)

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
ms: Sistem X Window (X11/XShm/Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
ms: [FILES...] - Main cereka dan lagu

en: _About
ms: Perih_al

en: _Aspect Ratio
ms: Nisbah Bi_dang

en: _Audio Menu
ms: Meu _Audio

en: _Audio Track
ms: Trek _Audio

en: _Chapter Menu
ms: Menu _Bab

en: _Chapters
ms: _Bab

en: _Clear recent items...
ms: K_osongkan Item baru-baru Ini...

en: _Contents
ms: Ka_ndungan

en: _DVD Menu
ms: Menu _DVD

en: _Fullscreen
ms: Skrin _Penuh

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Leave Fullscreen
ms: T_inggalkan Skrin Penuh

en: _Mute
ms: Sen_yap

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: _Next Track
ms: Trek Berikut_nya

en: _Open
ms: B_uka

en: _Open...
ms: _Buka...

en: _Pause
ms: _Jeda

en: _Play
ms: _Main

en: _Playback
ms: Mai_n Balik

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Previous
ms: _Terdahulu

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Repeat
ms: _Ulang

en: _Report a Bug...
ms: _Lapor Pepijat...

en: _Save Playlist...
ms: _Simpan Senarai Main...

en: _Shuffle
ms: Ko_cok

en: _Subtitles
ms: _Sarikata

en: _Title Menu
ms: Menu _Tajuk

en: _Tools
ms: Ala_tan

en: by
ms: oleh

en: on
ms: hidup
