synaptic - en to ms translation catalogue (692 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
ms: 	%s %s tetapi %s akan dipasangkan

en: 	%s %s but it is not installable
ms: 	%s %s tetapi tidak boleh dipasang

en: 	%s but it is a virtual package
ms: 	%s tetapi ia adalah pakej maya

en: 	%s but it is not going to be installed
ms: 	%s tetapi tidak akan dipasang

en: 
    %s have to be downloaded
ms: 
    %s mesti dimuat turun

en: 
    Completely removed the following packages:
ms: 
    Buang sepenuhnya pakej berikut:

en: 
    Downgraded the following packages:
ms: 
    Nyahtatar pakej berikut:

en: 
    Installed the following packages:
ms: 
    Pasangkan pakej berikut:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
ms: 
    Tidak semua perubahan dan penataran berjaya. Untuk maklumat lanjut kegagalan, sila kembangkan panel 'Terperinci' di bawah.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
ms: 
    Pakej %s tidak mempunyai versi tersedia, tetapi wujud didalam pangkalan data.
    Ini bermakna pakej masih dalam dipendensi tetapi tidak pernah dimuat naik, mungkin sudah dilupus, atau tidak tersedia dengan kandungan sources.list.

en: 
    Reinstalled the following packages:
ms: 
    Pasang semula pakej berikut:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
ms: 
    Buang pakej PENTING berikut:

en: 
    Removed the following packages:
ms: 
    Buang pakej berikut:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
ms: 
    Berjaya memasang semua perubahan. Anda boleh tutup tetingkap ini sekarang.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
ms: 
    Berjaya memasang semua pakej dalam medium semasa. Untuk teruskan pemasangan dengan medium berikut tutup tetingkap ini.

en: 
    Upgraded the following packages:
ms: 
    Tatar pakej berikut:

en: 
    While installing package %s:
ms: 
    Semasa memasang pekej %s:

en: 
    While preparing for installation:
ms: 
    Semasa bersedia untuk memasang:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
ms:  %s: %s %s tetapi %s akan dipasang

en:  or
ms:  atau

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
ms[0]: %d pakej baru akan dipasang
ms[1]: %d pakej baru akan dipasang

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
ms[0]: %d pakej baru akan dipasang semula
ms[1]: %d pakej baru akan dipasang semula

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
ms[0]: %d pakej dikunci
ms[1]: %d pakej dikunci

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
ms[0]: %d pakej akan <b>dinyahtatar</b>
ms[1]: %d pakej akan <b>dinyahtatar</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
ms[0]: %d pakej ditahan dan tidak akan ditatar
ms[1]: %d pakej ditahan dan tidak akan ditatar

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
ms[0]: %d pakej akan dibuang
ms[1]: %d pakej akan dibuang

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
ms[0]: %d pakej akan ditatar
ms[1]: %d pakej akan ditatar

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
ms: %i pakej tersenarai, %i dipasang, %i rosak, %i untuk dipasang/ditatar, %i untuk dibuang

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
ms: %i pakej tersenarai, %i dipasang, %i rosak, %i akan dipasang/ditatar, %i untuk dibuang; %s akan dibebaskan

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
ms: %i pakej tersenarai, %i dipasang, %i rosak, %i untuk dipasang/ditatar, %i untuk dibuang; %s akan digunakan

en: %s Changelog
ms: %s Log Perubahan

en: %s Properties
ms: Ciri %s

en: %s of extra space will be freed
ms: %s ruang cakera lagi akan dikosongkan

en: %s of extra space will be used
ms: %s ruang cakera lagi akan digunakan

en: %s: %s but it is a virtual package
ms: %s: %s tetapi ia adalah pakej maya

en: %s: %s but it is not going to be installed
ms: %s: %s tetapi tidak akan dipasang

en: (no vendor)
ms: (tiada pembekal)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
ms: --add-cdrom Tambah cdrom ketika permulaan (perlukan laluan ke cdrom)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
ms: --ask-cdrom Tanya untuk menambah cdrom dan keluar

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
ms: --dist-upgrade-mode Panggil NaikTarafDist dan papar perubahan

en: --non-interactive Never prompt for user input
ms: --non-interactive Jangan maklum untuk input pengguna

en: --task-window Open with task window
ms: --task-window Bukan dengan tetingkap tugas

en: --test-me-harder  Run test in a loop
ms: --test-me-harder Jalankan ujian dalam satu gelung

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
ms: --update-at-startup  Panggil "Reload" ketika permulaan

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
ms: --upgrade-mode Panggil Penataran dan papar perubahan

en: -f=? Give an alternative filter file
ms: -f=? Berikan satu fail penapis alternatif

en: -h   This help text
ms: -h Teks bantuan ini

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
ms: -i=? Mula dengan Penapis awalan dengan nama yang diberi

en: -r   Open in the repository screen
ms: -r Buka dalam skrin repositori

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
ms: t- Berikan tajuk tetingkap utama alternatif (cth. nama hos dengan `uname-n`)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
ms: <b>%s</b> (<b>amat perlu</b>) akan dibuang

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
ms: <b>%s</b> (versi <i>%s</i>) akan dipasang

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
ms: <b>%s</b> (versi <i>%s</i>) akan dipasang semula

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
ms: <b>%s</b> (versi <i>%s</i>) akan ditatar ke versi <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
ms: <b>%s</b> akan di<b>nyahtatar</b>

en: <b>%s</b> will be removed
ms: <b>%s</b> akan dibuang

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
ms: <b>%s</b> akan dibuang bersama konfigurasi sekali

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
ms: <b>(YANG PERLU) untuk dibuang</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
ms: <b><big>Tanda penataran dengan cara bijak?</big></b>
    
    Kaedah penataran lalai langkau penataran yang mungkin timbulkan masalah atau memerlukan pemasangan pakej tambahan.
    
    Penataran bijak (dist-upgrade) cuba untuk menyelesaikan perselisihan dan memenuhi semua dependensi penataran dengan cara bijak.
    
    <b>Nota:</b> Penataran hanya akan ditanda. Anda perlu laksanakannya kemudian.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
ms: <b><big>Keluar dan singkirkan perubahan yang ditanda?</big></b>
    
    Masih terdapat perubahan ditanda yang belum dilaksanakan. Mereka akan hilang jika anda menutup 'Synaptic'.

en: <b>Appearance</b>
ms: <b>Penampilan</b>

en: <b>Applying Changes</b>
ms: <b>Melaksana Perubahan</b>

en: <b>Colors</b>
ms: <b>Warna</b>

en: <b>Columns</b>
ms: <b>Lajur</b>

en: <b>Current</b>
ms: <b>Semasa</b>

en: <b>Fonts</b>
ms: <b>Fon</b>

en: <b>History files</b>
ms: <b>Fail sejarah</b>

en: <b>Installed Version</b>
ms: <b>Versi Terpasang</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
ms: <b>Versi Tersedia Terkini</b>

en: <b>Maintainer:</b>
ms: <b>Penyelenggara:</b>

en: <b>Marked</b>
ms: <b>Ditanda</b>

en: <b>Marking Changes</b>
ms: <b>Menandakan Perubahan</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
ms: <b>Nota:</b> Pertukaran tidak digunakan serta-merta. Pertama sekali anda perlu menanda semua perubahan dan kemudian laksanakan mereka.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
ms: <b>Catatan:</b>Untuk memasang versi yang berbeza dari lalai, pilih <b>Pakej -> Paksa Versi...</b> dari menu.

en: <b>Other</b>
ms: <b>Lain-lain</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
ms: <b>Kelakuan penataran pakej (distribusi lalai)</b>

en: <b>Package:</b>
ms: <b>Pakej:</b>

en: <b>Priority:</b>
ms: <b>Keutamaan:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
ms: <b>Pelayan Proksi</b>

en: <b>Section:</b>
ms: <b>Bahagian:</b>

en: <b>Summary</b>
ms: <b>Ringkasan</b>

en: <b>Tags:</b>
ms: <b>Tag:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
ms: <b>Fail Sementara</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
ms: <b>Output Terminal:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
ms: <b>Ikon berikut digunakan untuk menandakan status semasa pekej </b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
ms: <b>untuk DINYAHTATAR</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
ms: <b>untuk dibuang sepenuhnya (termasuk fail konfigurasi)</b>

en: <b>To be removed</b>
ms: <b>Untuk dibuang</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
ms[0]: <b>Amaran:</b> %d pakej amat perlu akan dibuang
ms[1]: <b>Amaran:</b> %d pakej-pakej amat perlu akan dibuang

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
ms: <big><b>Tidak boleh memuat turun kesemua pakej fail penting</b></big>
    
    Versi pakej yang anda mahu pasangkan mungkin tidak ada lagi di dalam repositori, atau ia mempunyai masalah dengan sumber pakej. Segar semula senarai pakej dan periksak sumber pakej (contoh: CD atau sambungan rangkaian).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
ms: <big><b>Tidak dapat memuat turun semua indeks repositori</b></big>
    
    Repositori tersebut mungkin tidak terdapat lagi ataupun tidak dapat dihubungi disebabkan masalah rangkaian. Jika terdapat versi lama indeks yang gagal akan digunakan. Sebaliknya repositori tersebut tidak akan dipedulikan. Periksa sambungan rangkaian anda dan pastikan alamat repositori didalam keutamaan adalah betul.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
ms: <big><b>Masukkan baris APT yang lengkap bagi repositori ingini ditambah</b></big>
    
    Baris APT mengandungi jenis, lokasi dan kandungan sesuatu repositori, sebagai contoh <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Anda boleh dapatkan penjelasan terperinci untuk <i>syntax</i> di dalam dokumentasi.

en: <i>Can't close while running</i>
ms: <i>Tidak boleh ditutup semasa berjalan</i>

en: <i>Finished</i>
ms: <i>Selesai</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
ms: <i>Menyediakan pakej...</i>

en: <i>Running...</i>
ms: <i>Berjalan...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
ms: <span size="large" weight="bold">Tetapkan pilihan dalaman</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
ms: <span size="large" weight="bold">Tetapan ini memberi kesan kepada teras sistem anda. Pertimbangkan apa-apa perubahan dengan teliti.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
ms: <span size="large" weight="bold">Tugas mana yang komputer anda patut lakukan?</span>
    
    Ini adalah kumpulan pakej yang telah dipilih untuk melaksanakan setiap tugas. Jika anda memilih tugas, pakej yang berkaitan akan ditanda untuk pemasangan.

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
ms: <span size="small">Hakcipta (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Hakcipta (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
ms: <span size="xx=large" weight="bold">Versi synaptic</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
ms: <span weight="bold" size="large">Laksana pertukaran berikut?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
ms: <span weight="bold" size="larger">Tidak dapat menanda semua pakej untuk pemasangan atau penataran</span>
    
    Pakej berikut mempunyai dependensi yang tidak dapat diselesaikan. Pastikan bahawa semua repositori yang diperlukan telah ditambah dan dibolehkan dalam keutamaan.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
ms: <span weight="bold" size="larger">Masukkan label untuk CD-Rom ini</span>
    
    Label ini akan digunakan jika anda ingin memasang pakej dari CD-Rom ini.  Dicadangkan juga menulis label tersebut kepada CD-Rom supaya ia lebih senang dijumpai kemudian.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
ms: <span weight="bold" siza="larger">Masukan label pada CD-ROM</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
ms: <span weight="bold" size="larger">Tanda perubahan tambahan yang diperlukan?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
ms: <span weight="bold" size="larger">Maklumat pakej anda ketinggalan zaman.</span>
    
    Pakej anda lebih lama dari 48 jam. Mungkin ada kemaskini keselamatan tersedia. Digalakkan anda segarkan semula maklumat pakej kerapkali.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
ms: Satu pakej gagal dipasang. Cuba untuk pulih balik:

en: APT line:
ms: Baris APT:

en: APT system reports:
    %s
ms: Laporan Sistem APT:
    %s

en: A_pplication Font
ms: Fon A_plikasi

en: A_pply Marked Changes
ms: Lak_sanakan Perubahan Bertanda

en: About Synaptic
ms: Perihal Synaptic

en: Add
ms: Tambah

en: Add downloaded packages
ms: Tambah pakej yang dimuat turun

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
ms: Tambah pakej dimuat-turun dengan fitur "Jana skrip muat turun pakej" kepada sistem

en: All
ms: Semua

en: Alphabetic
ms: Berabjad

en: Always Ask
ms: Sentiasa Tanya

en: Always prefer the highest version
ms: Sentiasa pilih versi tertinggi

en: Always prefer the installed version
ms: Sentiasa pilih versi yang telah dipasang

en: Amateur Radio
ms: Radio Amatur

en: An error occurred
ms: Ralat berlaku

en: An error occurred while saving configurations.
ms: Ralat berlaku ketika menyimpan konfigurasi

en: Another synaptic is running
ms: Synaptic yang lain sedang dijalankan

en: Apply
ms: Laksana

en: Apply all marked changes
ms: Laksanakan semua perubahan bertanda

en: Apply changes in a terminal window
ms: Laksanakan perubahan dalam tetingkap terminal

en: Applying Changes
ms: Melaksanakan Perubahan

en: Applying marked changes. This may take a while...
ms: Melaksanakan perubahan bertanda. Sedikit masa diperlukan...

en: Architecture
ms: Senibina

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
ms: Tanya untuk sahkan penukaran yang juga berkesan pada pakej lain

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
ms: Tanya untuk keluar selepas penukaran telah berjaya dilaksanakan

en: Authentication
ms: Pengesahihan

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
ms: Pengesahihan diperlukan untuk menjalankan Pengurus Pakej Synaptic

en: Automatic install
ms: Pemasangan Automatik

en: Automatic removable
ms: Boleh dibuang secara automatik

en: Automatically
ms: Secara Automatik

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
ms: Tutup secara automatik selepas perubahan berjaya dilaksanakan

en: Automatically installed
ms: Dipasang secara automatik

en: Available versions:
ms: Versi tersedia:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
ms: Ungkapan nalar '%s' salah dalam fail Paparan Susut

en: Base System
ms: Sistem Asas

en: Binary (deb)
ms: Binari (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
ms: Operator boolean diantara kriteria ciri:

en: Breaks
ms: Pecah

en: Broken
ms: Rosak

en: Broken dependencies
ms: Dependensi rosak

en: Broken:
ms: Rosak:

en: Can't read %s
ms: Tidak dapat baca % s

en: Can't write %s
ms: Tidak boleh menulis %s

en: Cancel
ms: Batal

en: Cannot find filename or size tag
ms: Tidak menemui nama fail atau saiz tag

en: Cannot read vendors.list file
ms: Tidak dapat baca fail vendor.list

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
ms: Tidak dapat mulakan alat konfigurasi!
    Anda perlu memasang pakej yang diperlukan iaitu 'libgnome2-perl'.

en: Changes applied
ms: Perubahan dilaksanakan

en: Choose font
ms: Pilih fon

en: Choose the action from the context menu of the package.
ms: Pilih tindakan daripada menu konteks pakej tersebut.

en: Cleaning package lists...
ms: Membersih senarai pakej...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
ms: Klik pada ikon status untuk buka menu yang mengandungi semua tindakan.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
ms: Mengklik pada ikon status menandakan tindakan yang paling berkemungkinan

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
ms: Tutup dialog ini setelah penukaran berjaya diselesaikan

en: Color
ms: Warna

en: Color packages by their status
ms: Warnakan pakej berdasarkan statusnya

en: Color selection
ms: Pemilihan warna

en: Colors
ms: Warna

en: Columns and Fonts
ms: Lajur dan Fon

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
ms: Senarai host dan domain yang diasingkan koma tidak akan dihubungi melalui proksi (cth.. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
ms: Umum

en: Communication
ms: Komunikasi

en: Community Maintained (installed)
ms: Selenggaraan Komuniti (dipasang)

en: Complete changelog of the latest version:
ms: Log penukaran versi terkini yang lengkap:

en: Completely
ms: Sepenuhnya

en: Component
ms: Komponen

en: Conflicting packages
ms: Pakej berkonflik

en: Conflicts
ms: Konflik

en: Consider recommended packages as dependencies
ms: Pertimbangkan pakej yang dicadangkan sebagai dependensi

en: Converted From RPM by Alien
ms: Ditukar dari RPM oleh Alien

en: Copy
ms: Salin

en: Copying package lists...
ms: Menyalin senarai pakej...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
ms: Tidak boleh laksana perubahan!
    Baiki dulu pakej yang rosak.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
ms: Tidak dapat tatar sistem!
    Baiki dahulu pakej yang rosak.

en: Couldn't identify disc.
ms: Tidak dapat mengenalpasti cakera.

en: Credits
ms: Penghargaan

en: Cross Platform
ms: Pelbagai Platform

en: Ctrl-c pressed
ms: Ctrl-c ditekan

en: Currently in broken policy state
ms: Semasa ini didalam keadaan polisi rosak

en: Custom
ms: Suai

en: Databases
ms: Pangkalan data

en: Debtag support is enabled.
ms: Sokongan Debtag diaktifkan

en: Debug
ms: Nyahpepijat

en: Default Upgrade
ms: Penataran Lalai

en: Delete _History files older than:
ms: Padam fail se_jarah lebih lama dari:

en: Delete all cache package files now.
ms: Padam semua cache fail pakej sekarang.

en: Dependants
ms: Diperlukan

en: Dependencies
ms: Dependensi

en: Dependencies of the Latest Version
ms: Dependensi versi terbaru

en: Dependency of
ms: Dependensi bagi

en: Dependent packages
ms: Pakej Perlu

en: Depends
ms: Bergantung

en: Description
ms: Keterangan

en: Description %s
ms: Keterangan %s

en: Description and Name
ms: Keterangan dan Nama

en: Details
ms: Perincian

en: Development
ms: Pembangunan

en: Difference between the files
ms: Perbezaan antara fail

en: Direct connection to the Internet
ms: Sambungan terus ke Internet

en: Disc Label
ms: Label Cakera

en: Disc label:
ms: Label cakera:

en: Disc not successfully scanned.
ms: Gagal mengimbas cakera.

en: Distribution
ms: Distribusi

en: Distribution:
ms: Distribusi:

en: Do you want to add another CD-ROM?
ms: Anda ingin tambah CD-ROM lain?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
ms: Anda mahu teruskan, dengan mengabaikan pakej ini?

en: Do you want to quit Synaptic?
ms: Anda mahu keluar dari Synaptic?

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Documented by
ms: Didokumenkan oleh

en: Done
ms: Selesai

en: Done!
ms: Selesai!

en: Double click on the package name.
ms: Dwi-klik nama pakej.

en: Download
ms: Muat Turun

en: Download Size
ms: Saiz Muat Turun

en: Download rate: %s/s - %s remaining
ms: Kadar muat turun: %s/s -%s berbaki

en: Download rate: ...
ms: Kadar muat turun: ...

en: Download:
ms: Muat turun:

en: Downloading Changelog
ms: Memuat turun Log Perubahan

en: Downloading Package Files
ms: Memuat turun Fail Pakej

en: Downloading Package Information
ms: Memuat turun Maklumat Pakej

en: Downloading file %li of %li
ms: Memuat turun fail %li dari %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
ms: RALAT: Tidak dapat masukan kata laluan untuk pengguna super

en: ERROR: could not create configuration directory %s
ms: RALAT: tidak dapat cipta direktori konfigurasi %s

en: ERROR: could not create log directory %s
ms: RALAT: tidak dapat cipta direktori log %s

en: ERROR: could not create state directory %s
ms: RALAT: tidak dapat cipta direktori keadaan %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
ms: RALAT: tidak dapat cipta direktori tmp %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
ms: RALAT: tidak dapat buka %s untuk penulisan

en: Editors
ms: Penyunting

en: Education
ms: Pendidikan

en: Electronics
ms: Elektronik

en: Email
ms: Emel

en: Embedded Devices
ms: Peranti Terbenam

en: Empty disc name.
ms: Nama cakera kosong.

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Enhances
ms: Pertingkat

en: Error failed to fork pty
ms: Ralat: gagal untuk buat cabang pty

en: Error in package %s
ms: Ralat dalam pakej %s

en: Error parsing file record
ms: Ralat menghurai rekod fail

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
ms: Pakej amat perlu akan dibuang.
    Ini mungkin akan menyebabkan sistem anda lumpuh!

en: Exclude
ms: Kecualikan

en: Exclude selected sections
ms: Kecualikan bahagian dipilih

en: Excludes
ms: Kecualikan

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
ms: Ungkapan ditemui, sila lihat senarai di kiri untuk masukan yang sepadan.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
ms: Output lebih telah dihasilkan semasa operasi Pengurus Pakej

en: FTP proxy:
ms: Proksi FTP:

en: Failed
ms: Gagal

en: Failed to fetch %s
      %s
ms: Gagal mengambil %s 
    %s

en: Failed to mark all available upgrades!
ms: Gagal untuk menanda kesemua tatar yang sedia ada!

en: Failed to mount the cdrom.
ms: Gagal melekapkan cdrom.

en: Failed to open %s.new
ms: Gagal buka %s.new

en: Failed to rename
ms: Gagal menamakan semula

en: Failed to rename %s.new to %s
ms: Gagal menamakan semula %s.new ke %s

en: Failed to reopen fd
ms: Gagal untuk membuka semula fd

en: Failed to resolve dependency problems!
ms: Gagal melerai masalah dependensi!

en: Failed to stat %s%s
ms: Gagal guna %s%s

en: Field
ms: Medan

en: File
ms: Fail

en: Files
ms: Fail

en: Filters
ms: Penapis

en: Find
ms: Cari

en: FingerPrint
ms: Cap Jari

en: Fonts
ms: Fon

en: For installation or upgrade
ms: Untuk pemasangan atau penataran

en: For removal
ms: Untuk pembuangan

en: Force version:
ms: Paksa versi:

en: Found %i packages
ms: Temui %i pakej

en: GNOME Desktop Environment
ms: Persekitaran Desktop GNOME

en: GNU R statistical system
ms: Sistem statistik GNU R

en: GObject Introspection data
ms: Data Kaji Diri GObject

en: Games and Amusement
ms: Permainan dan Hiburan

en: General
ms: Am

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
ms: Jana skrip shell supaya anda dapat memuat turun pakej terpilih ke dalam komputer lain

en: Generate package download script
ms: Jana skrip muat turun pakej

en: Get Changelog
ms: Dapatkan log penukaran

en: Get Screenshot
ms: Dapatkan cekupan skrin

en: Gnustep Desktop Environment
ms: Persekitaran Desktop Gnustep

en: Graphics
ms: Grafik

en: HTTP authentication
ms: Pengesahihan HTTP

en: HTTP proxy:
ms: Proksi HTTP:

en: Haskell Programming Language
ms: Bahasa Pengaturcaraan Haskell

en: History
ms: Sejarah

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
ms: Sejarah pakej yang telah dipasang, ditatar, dan dibuang.

en: Hit
ms: Kena

en: Hold Current Version
ms: Tahan Versi Semasa

en: IP address or host name of the ftp proxy server
ms: Alamat IP atau nama hos pelayan proksi ftp

en: IP address or host name of the http proxy server
ms: Alamat IP atau nama hos pelayan proksi http

en: Icon Legend
ms: Petunjuk Ikon

en: Icon _Legend
ms: _Pertunjuk Ikon

en: Identifying disc...
ms: Mengenalpasti cakera...

en: Ignore
ms: Abaikan

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
ms: Mengabai rekod tidak sah di dalam fail sources.list!

en: Include
ms: Termasuk

en: Include selected sections only
ms: Sertakan bahagian yang dipilih sahaja

en: Includes
ms: Termasuk

en: Insert a disc in the drive.
ms: Sisipkan cakera padat ke talam pemacu

en: Install, remove and upgrade software packages
ms: Pasang, buang dan tatar pakej perisian

en: Installed
ms: Dipasang

en: Installed (auto removable)
ms: Dipasang (boleh buang sendiri)

en: Installed (local or obsolete)
ms: Dipasang (setempat atau lapuk)

en: Installed (locked to the current version)
ms: Dipasang (dikunci ke versi semasa)

en: Installed (locked):
ms: Dipasang (terkunci):

en: Installed (manual)
ms: Dipasang (manual)

en: Installed (unsupported)
ms: Dipasang (tidak disokong)

en: Installed (upgradable)
ms: Dipasang (boleh ditatar)

en: Installed Files
ms: Fail Dipasang

en: Installed Version
ms: Versi Terpasang

en: Installed packages that are up-to-date
ms: Pakej dipasang yang sudah dikemaskini

en: Installed packages that are upgradable
ms: Pakej dipasang yang boleh ditatar

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
ms: Pakej dipasang yang boleh ditatar kepada versi huluan

en: Installed:
ms: Dipasang:

en: Installing and removing software
ms: Memasang dan membuang perisian

en: Installing software
ms: Memasang perisian

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
ms: Ralat Dalaman. Semua Penataran merosakkan sesuatu. Sila lapor.

en: Internal Error, non-zero counts
ms: Ralat Dalaman, kiraan bukan-sifar

en: Internal error
ms: Ralat dalaman

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
ms: Ralat dalaman semasa membuka cache (%d). Sila laporkan.

en: Internationalization and localization
ms: Antarabangsa dan setempat

en: Interpreted Computer Languages
ms: Bahasa Komputer diterjemahkan

en: Invalid disc name!
ms: Nama cakera tidak sah!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
ms: Rekod tidak sah dalam fail keutamaan, tiada Pengepala Pakej

en: Java Programming Language
ms: Bahasa Pengaturcaraan Java

en: KDE Desktop Environment
ms: Persekitaran Desktop KDE

en: Keep Configuration
ms: Kekalkan Konfigurasi

en: Kernel and modules
ms: Kernel dan modul

en: Latest Version
ms: Versi Terkini

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
ms: Biarkan synaptic memilih versi terbaik untuk anda. Jika tidak pasti, guna pilihan ini.

en: Libraries
ms: Pustaka

en: Libraries - Development
ms: Pustaka - Pembangunan

en: Libraries - Old
ms: Pustaka - Lama

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
ms: Pakej pustaka yang tidak diperlukan lagi (deborphan masih diperlukan)

en: Line %u too long in markings file.
ms: Baris %u terlampau panjang dalam fail penandaan.

en: Lisp Programming Language
ms: Bahasa Pengaturcaraan Lisp

en: Local
ms: Setempat

en: Localization
ms: Tempatan

en: Look in:
ms: Lihat dalam:

en: Maintainer
ms: Penyelenggara

en: Malformed line %u in markings file
ms: Baris %u cacat dalam fail penandaan

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
ms: Halaman Man:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Manual installed
ms: Dipasang secara manual

en: Manual proxy configuration
ms: Konfigurasi proksi manual

en: Mark All Upgrades
ms: Tanda Semua Penataran

en: Mark Packages by _Task...
ms: Tanda Pakej berdasarkan _Tugas...

en: Mark Recommended for Installation
ms: Tanda yang Disaran untuk Pemasangan

en: Mark Suggested for Installation
ms: Tanda yang Dicadang untuk Pemasangan

en: Mark all possible upgrades
ms: Tanda semua tatar yang mungkin

en: Mark for Co_mplete Removal
ms: Tanda untuk Pe_mbuangan Penuh

en: Mark for Complete Removal
ms: Tanda untuk Dibuang Sepenuhnya

en: Mark for Installation
ms: Tanda untuk pemasangan

en: Mark for R_einstallation
ms: Tanda untuk P_emasangan Semula

en: Mark for Reinstallation
ms: Tanda untuk Pemasangan Semula

en: Mark for Removal
ms: Tanda untuk Dibuang

en: Mark for Upgrade
ms: Tanda untuk Ditatar

en: Mark for _Installation
ms: Tanda untuk Pe_masangan

en: Mark for _Removal
ms: Tanda untuk Pem_buangan

en: Mark for _Upgrade
ms: Tanda untuk Pe_nataran

en: Marked Changes
ms: Perubahan Bertanda

en: Marked for complete removal
ms: Ditanda untuk dibuang sepenuhnya

en: Marked for complete removal:
ms: Ditanda untuk dibuang sepenuhnya:

en: Marked for downgrade
ms: Ditanda untuk dinyahtatar

en: Marked for downgrade:
ms: Ditanda untuk dinyahtatar:

en: Marked for installation
ms: Ditanda untuk pemasangan

en: Marked for installation:
ms: Ditanda untuk pemasangan:

en: Marked for re-installation
ms: Ditanda untuk pemasangan semula

en: Marked for reinstallation:
ms: Ditanda untuk pemasangan semula:

en: Marked for removal
ms: Ditanda untuk dibuang

en: Marked for removal:
ms: Ditanda untuk pembuangan:

en: Marked for upgrade
ms: Ditanda untuk ditatar

en: Marked for upgrade:
ms: Ditanda untuk penataran:

en: Marking all available upgrades...
ms: Menanda semua tatar tersedia...

en: Mathematics
ms: Matematik

en: Meta Packages
ms: Pakej Meta

en: Miscellaneous  - Graphical
ms: Pelbagai - Bergrafik

en: Miscellaneous - Text Based
ms: Pelbagai - Berasaskan Teks

en: Missing Recommends
ms: Kehilangan Saranan

en: Mono/CLI Infrastructure
ms: Infrastruktur Mono/CLI

en: Mounting CD-ROM...
ms: Melekapkan CD-ROM...

en: Move D_own
ms: Alih K_ebawah

en: Move _Up
ms: Alih _Keatas

en: N/A
ms: T/A

en: NOT AUTHENTICATED
ms: TIDAK DISAHIHKAN

en: Name
ms: Nama

en: Network
ms: Rangkaian

en: Networking
ms: Perangkaian

en: Never show this message again
ms: Jangan sekali papar mesej ini lagi

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
ms: Jangan sekali-kali tatar kepada versi baru secara automatik. Berhati-hati dengan pilihan ini kerana anda tidak akan dapat kemaskini keselamatan secara automatik! Jika anda memaksa sesuatu versi secara manual, versi pakej akan menurut versi edaran yang dipilih.

en: New Filter %i
ms: Penapis Baru %i

en: New in repository
ms: Baru dalam repositori

en: New in repository:
ms: Baru dalam repositori:

en: Newsgroup
ms: Kumpulan berita

en: No package is selected.
ms: Tiada pakej dipilih

en: No proxy for:
ms: Tiada proksi untuk:

en: No valid records were found.
ms: Tiada rekod sah ditemui.

en: Not automatic:
ms: Tidak automatik:

en: Not found
ms: Tidak ditemui

en: Not installable
ms: Tidak boleh dipasang

en: Not installed
ms: Tidak dipasang

en: Not installed (locked)
ms: Tidak dipasang (dikunci)

en: Not installed (locked):
ms: Tidak dipasang (terkunci):

en: Not installed (new in repository)
ms: Tidak dipasang (baru didalam repositori)

en: Not installed (residual config)
ms: Tidak dipasang (baki konfigurasi)

en: Not installed (unsupported)
ms: Tidak dipasang (tidak disokong)

en: Not installed packages
ms: Pakej tidak dipasang

en: Not installed:
ms: Tidak dipasang:

en: Not marked
ms: Tidak ditanda

en: Number of undo operations:
ms: Bilangan operasi buat asal:

en: OCaml Programming Language
ms: Bahasa Pengaturcaraan OCaml

en: Obsoletes
ms: Lapuk

en: Only experts should use this.
ms: Hanya yang mahir patut guna ini.

en: Open changes
ms: Buka perubahan

en: Origin
ms: Asal

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
ms: Pengarang asal:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Penyelenggara:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Penyumbang:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
ms: Diyatimkan

en: PHP Programming Language
ms: Bahasa Pengaturcaraan PHP

en: Package
ms: Pakej

en: Package Manager
ms: Pengurusan Pakej

en: Package Manager output
ms: Output Pengurus Pakej

en: Package Name
ms: Nama Pakej

en: Package changes
ms: Perubahan Pakej

en: Package is supported
ms: Pakej disokong

en: Package management software using apt.
ms: Perisian pengurusan pakej menggunakan apt.

en: Package name
ms: Nama pakej

en: Package with Debconf
ms: Pakej dengan Debconf

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
ms: Pakej yang baru didalam repositori sejak "Muat Semula" terakhir

en: Packages that are not available in any repository
ms: Pakej yang tidak ada dalam mana-mana repositori

en: Packages that will be installed or upgraded
ms: Pakej yang akan dipasang atau ditatarkan

en: Packages that will be removed
ms: Pakej yang akan dibuang

en: Packages that will never be upgraded
ms: Pakej yang tidak akan ditatarkan

en: Packages that won't be changed
ms: Pakej yang tidak akan diubah

en: Packages with broken dependencies
ms: Pakej dengan dependensi rosak

en: Password
ms: Kata laluan

en: Pattern
ms: Corak

en: Perl Programming Language
ms: Bahasa Pengaturcaran Perl

en: Pinned
ms: Dipinkan

en: Please insert a disc in the drive.
ms: Sila memasukkan cakera ke dalam pemacu.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
ms: Sila masukkan cakera berlabel
    %s
    dalam pemacu %s

en: Please select a directory
ms: Sila pilih satu direktori

en: Policy broken
ms: Polisi rosak

en: Port number of the ftp proxy server
ms: Nombor port pelayan proksi ftp

en: Port number of the http proxy server
ms: Nombor port pelayan proksi http

en: PreDepends
ms: Pra-Bergantung

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
ms: Utamakan versi pakej dari distribusi pilihan ketika menatar pakej. Jika and memaksa versi dari distribusi berlainan secara manual, versi pakej tidak akan menurut distribusi tersebut sehingga ia memasukkan distribusi lalai.

en: Prefer versions from:
ms: Utamakan versi dari:

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Preparing...
ms: Menyediakan...

en: Priority
ms: Keutamaan

en: Properties
ms: Ciri

en: Provided Packages
ms: Pakej dibekalkan

en: Provided packages
ms: Pakej yang disediakan

en: Provides
ms: Menyediakan

en: Python Programming Language
ms: Bahasa Pengaturcaran Python

en: Queued
ms: Dibaris gilir

en: Quick Introduction
ms: Pengenalan pantas

en: Quick filter
ms: Penapis pantas

en: Rebuilding search index
ms: Membina semua indeks gelintar

en: Recommendations
ms: Saranan

en: Recommends
ms: Saranan

en: Reduced View
ms: Paparan Ringkas

en: ReducedView
ms: Paparan Susut

en: Registering disc...
ms: Mendaftar cakera...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
ms: Fail pelepasan untuk beberapa repositori tidak dapat diperoleh atau disahihkan. Repositori sebegitu akan diabaikan.

en: Reload
ms: Muat semula

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
ms: Muat semula maklumat pakej untuk dimaklumkan tentang pakej baharu, pakej dibuang atau pakej tertatar.

en: Reloading outdated package information:
ms: Memuat semula maklumat pakej lama

en: Reloading package information...
ms: Memuat semula maklumat pakej...

en: Remember my answer for future upgrades
ms: Ingatkan jawapan saya untuk penataran masa hadapan

en: Remember the answer
ms: Ingatkan jawapan

en: Removal of packages:
ms: Pembuangan pakej:

en: Remove
ms: Buang

en: Remove Including Orphaned Dependencies
ms: Buang Termasuklah Dependensi Yatim

en: Removed packages that have left configuration files on the system
ms: Pakej dibuang yang telah meninggalkan fail konfigurasi pada sistem

en: Removing software
ms: Membuang perisian

en: Replace configuration file
    '%s'?
ms: Ganti fail konfigurasi
    '%s'?

en: Replaced packages
ms: Pakej diganti

en: Replaces
ms: Mengganti

en: Repositories
ms: Repositori

en: Repositories changed
ms: Repositori berubah

en: Residual config
ms: Konfig tertinggal

en: Restricted On Export
ms: Eksport Terhad

en: Return to the main screen
ms: Kembali ke skrin utama

en: ReverseDepends
ms: Bergantung Songsang

en: Ruby Programming Language
ms: Bahasa Pengaturcaraan Ruby

en: S_earch Results
ms: K_eputusan Gelintar

en: Save Markings _As...
ms: Simpan Penandaan _Sebagai...

en: Save changes
ms: Simpan perubahan

en: Save full state, not only changes
ms: Simpan keadaan sepenuhnya, tidak hanya perubahan

en: Save script
ms: Simpan skrip

en: Scanning CD-ROM
ms: Mengimbas CD-ROM

en: Scanning disc...
ms: Mengimbas cakera...

en: Science
ms: Sains

en: Search
ms: Gelintar

en: Search Filter
ms: Penapis Gelintar

en: Search History
ms: Sejarah Gelintar

en: Search for packages
ms: Gelintar pakej

en: Search:
ms: Gelintar:

en: Searching
ms: Menggelintar

en: Section
ms: Bahagian

en: Section(s)
ms: Bahagian

en: Section(s):
ms: Bahagian:

en: Sections
ms: Bahagian

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select directory
ms: PIlih direktori

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
ms: Pilih pakej dan pilih tindakan dari menu 'Pakej'.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
ms: Pilih versi %s yang ingin dipaksa untuk pemasangan

en: Setting markings...
ms: Menetapkan penanda...

en: Setup Vendors
ms: Persediaan Pembekal

en: Shells
ms: Shell

en: Show package properties in the main window
ms: Papar ciri pakej dalam tetingkap utama

en: Show this dialog at startup
ms: Papar dialog ini semasa permulaan

en: Size
ms: Saiz

en: Size:
ms: Saiz:

en: Smart Upgrade
ms: Penataran Pintar

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
ms: Beberapa pakej tidak dapat diperoleh dari pelayan

en: Source (deb-src)
ms: Sumber (deb-src)

en: Starting help viewer...
ms: Memulakan pelihat bantuan...

en: Starting package configuration tool...
ms: Memulakan alat konfigurasi pakej...

en: Starting package documentation viewer...
ms: Memulakan pelihat dokumentasi pakej

en: Stat failed for %s
ms: Gagal menggunakan %s

en: Successfully fixed dependency problems
ms: Berjaya membaiki masalah dependensi

en: Successfully marked available upgrades
ms: Berjaya menanda tatar tersedia

en: Suggestions
ms: Cadangan

en: Suggests
ms: Cadangan

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Supported
ms: Disokong

en: Synaptic Package Manager
ms: Pengurus Pakej Synaptic

en: Synaptic Package Manager
ms: Pengurus Pakej Synaptic

en: Syntax error in line %s
ms: Ralat sintaks pada baris % s

en: System Administration
ms: Pentadbiran Sistem

en: System upgrade:
ms: Penataran Sistem

en: Tags
ms: Tag

en: Tasks
ms: Tugas

en: TeX Authoring
ms: Pengarangan TeX

en: Text Be_side Icons
ms: Teks _Sebelah Ikon

en: Text _Below Icons
ms: Teks Di_bawah Icons

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
ms: Log perubahan mengandungi maklumat tentang perubahan dan pepijat tertutup dalam setiap versi pakej.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
ms: Tindakan yang dipilih akan memberi kesan kepada pakej lain. Perubahan berikut diwajibkan jika mahu teruskan.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
ms: Fail konfigurasi %s telah diubahsuai (oleh anda atau skrip). Versi dikemaskini diserta bersama pakej ini. Jika and ingin kekalkan versi semasa, pilih 'Kekal'. Adakah anda ingin ganti fail semasa dan pasang penyelenggara pakej versi terbaharu?

en: The following details are provided:
ms: Perincian berikut disertakan:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
ms: Label akan digunakan untuk mengenalpasti CD-ROM sekiranya anda mahu memasang pakej darinya kelak.

en: The list of installed files is only available for installed packages
ms: Senarai fail terpasang tersedia untuk pakej terpasang sahaja.

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
ms: Senarai sumber tidak dapat dibaca.
    Pergi ke dialog repositori untuk betulkan masalah.

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
ms: Perubahan bertanda sedang dilakukan sekarang. Ia mengambil sedikit masa. Tunggu sebentar.

en: The package files will be downloaded, but not installed
ms: Fail pakej akan dimuat turun, tapi tidak dipasang

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ms: Senarai pakej atau fail status tidak dapat dihurai atau dibuka.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
ms: Pengurus Pakej sentiasa memilih versi terbaik yang tersedia. Jika anda paksa versi yang berbeza dari yang ditetapkan, ralat pada pengelolaan dependensi boleh berlaku.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
ms: Repositori akan ditanda untuk pakej perisian yang baru, dibuang atau ditatar.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
ms: Maklumat repositori berubah. Anda perlu klik pada butang "Muat Semula" supaya perubahan berkesan.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
ms: Perisian pada sistem anda disusun didalam apa yang dipanggil sebagai <i>pakej</i>. Pengurus pakej membolehkan anda untuk memasang, menatar atau membuang pakej perisian.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
ms: Terdapat synaptic lain dijalankan dalam mod interaktif. Sila tutupkannya dahulu.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
ms: Terdapat synaptic lain berjalan dalam mod tidak-interaktif. Sila tunggu ia selesaikan dahulu.

en: This application is supported by the distribution
ms: Aplikasi ini menyokong distribusi

en: This behavior can be changed in the preferences later.
ms: Kelakuan ini boleh diubah didalam keutamaan kemudian.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
ms: Ini adalah peluang terakhir anda untuk meneliti senarai perubahan yang dipilih sebelum dilaksanakan.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
ms: Perisian ini dilesen dibawah terma GNU General Public Licence, Versi 2

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
ms: Ini bermaksud yang ada aplikasi pengurusan pakej (seperti apt-get atau aptitude) sedang dijalankan. Sila tutup aplikasi tersebut dahulu.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
ms: Tindakan ini akan menghenti paksa operasi dan mungkin tinggalkan sistem dalam keadaan rosak. Adakah anda pasti ingin melakukannya?

en: To be downgraded
ms: Akan dinyahtatar

en: To be installed
ms: Akan dipasang

en: To be kept
ms: Akan dikekalkan

en: To be re-installed
ms: Akan dipasang semula

en: To be removed
ms: Akan dibuang

en: To be upgraded
ms: Akan ditatar

en: Translated by
ms: Terjemahan oleh

en: Trying to recover from package failure
ms: Mencuba untuk pulih daripada kegagalan pakej

en: Type
ms: Jenis

en: U_nmark
ms: Bua_ng Tanda

en: U_nmark All
ms: Bua_ng Semua Tandaan

en: Unable to change to %s
ms: Tidak boleh tukar kepada %s

en: Unable to correct dependencies
ms: Tidak boleh betulkan dependensi

en: Unable to correct missing packages
ms: Tidak boleh betulkan pakej yang hilang

en: Unable to create a tmp file
ms: Tidak boleh membuat fail tmp

en: Unable to get exclusive lock
ms: Tidak boleh mengunci secara eksklusif

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
ms: Gagal mencari sebarang fail pakej. Kemungkinan ini bukanlah cakera-terbenar APT.

en: Unable to lock the download directory
ms: Tidak boleh mengunci direktori muat turun

en: Unable to lock the list directory
ms: Tidak boleh mengunci direktori senarai

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
ms: Tidak boleh tanda penataran
    Periksa sistem anda jika ada ralat.

en: Unable to read %s
ms: Tidak boleh baca % s

en: Unable to read the cdrom database %s
ms: Gagal membaca pangkalan data cdrom %s

en: Unchanged
ms: Tidak berubah

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unknown source type
ms: Jenis sumber tidak diketahui

en: Unmark
ms: Jangan Tanda

en: Unmounting CD-ROM...
ms: Menanggslkan CD-ROM...

en: Upgradable
ms: Boleh ditatar

en: Upgradable (upstream)
ms: Boleh ditatar (huluan)

en: Upgradable:
ms: Boleh Ditatar:

en: Usage: synaptic [options]
ms: Penggunaan: synaptic [pilihan]

en: Use custom application font
ms: Guna fon aplikasi suai

en: Use custom terminal font
ms: Guna fon terminal suai

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Utilities
ms: Utiliti

en: Value:
ms: Nilai:

en: Variable:
ms: Pembolehubah:

en: Vendor
ms: Pembekal

en: Vendor block %s is invalid
ms: Blok vendor %s tidak sah

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
ms: Pembekal menandatangani pakej mereka untuk mengesahkan keaslian dan integriti pakej tersebut. Melumpuhkan proses pengesahan adalah risiko keselamatan.

en: Vendors...
ms: Pembekal...

en: Version
ms: Versi

en: Version Control Systems
ms: Sistem Kawalan Versi

en: Version number
ms: Nombor versi

en: Version:
ms: Versi:

en: Versions
ms: Versi

en: Video software
ms: Perisian video

en: View package properties
ms: Papar ciri pakej

en: Visible
ms: Kelihatan

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
ms: Lawati  laman sesawang di
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
ms: Menunggu cakera...

en: Warning
ms: Amaran

en: Web servers
ms: Pelayan sesawang

en: Word Processing
ms: Pemprosesan Kata

en: World Wide Web
ms: Jaringan Sesawang

en: Writing sources list...
ms: Menulis senarai sumber...

en: Written by
ms: Ditulis oleh

en: Xfce Desktop Environment
ms: Persekitaran Desktop Xfce

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
ms: Anda akan memasang perisian yang <b>tidak dapat disahihkan</b>! Tindakan ini boleh menyebabkan individu berniat jahat untuk merosakkan atau mengambil alih sistem anda.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
ms: Anda sedang menambah komponen "universe".
    
     Pakej dalam komponen ini tidak disokong. Anda pasti?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
ms: Anda boleh tandakan pakej untuk dipasang, ditatar atau dibuang dalam beberapa cara.

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
ms[0]: Anda mempunyai %d pakej rosak dalam sistem!
    
    Gunakan penapis "Rosak" untuk mencari mereka.
ms[1]: Anda mempunyai %d pakej rosak dalam sistem!
    
    Gunakan penapis "Rosak" untuk mencari mereka.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
ms: Anda perlu memasang pakej "dwww" untuk melayar dokumentasi pakej

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
ms: Anda sepatutnya selalu memuat semula maklumat pakej, Jika tidak anda mungkin tertinggal penataran keselamatan yang penting.

en: Zope/Plone Environment
ms: Persekitaran Zope/Plone

en: _Add CD-ROM...
ms: T_ambah CD-ROM...

en: _Add Repository
ms: _Tambah Repositori

en: _Architecture
ms: S_eni Bina

en: _Browse Documentation
ms: _Layar Dokumentasi

en: _Configure...
ms: _Konfigur...

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Custom Filters
ms: Penapis S_uai

en: _Default Upgrade
ms: Penataran _Lalai

en: _Delete Cached Package Files
ms: _Buang Fail Pakej Cache

en: _Delete downloaded packages after installation
ms: _Padam pakej yang dimuat turun selepas pemasangan

en: _Description
ms: _Keterangan:

en: _Deselect All
ms: _Nyahpilih Semua

en: _Download Changelog
ms: _Memuat-turun Log Penukaran

en: _Download package files only
ms: _Muat turun fail pakej sahaja

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _File
ms: _Fail

en: _Filters
ms: _Penapis

en: _Fix Broken Packages
ms: _Baiki Pakej Rosak

en: _Force Version
ms: Paksa _Versi

en: _Force Version...
ms: _Paksa Versi...

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Hide
ms: _Sembunyi

en: _Hide Details
ms: _Sembunyi Perincian

en: _History
ms: Sejara_h

en: _Icons Only
ms: _Ikon Sahaja

en: _Invert All
ms: _Kalih Semua

en: _Keep
ms: _Kekalkan

en: _Keep history
ms: _Kekal sejarah

en: _Leave all downloaded packages in the cache
ms: _Biarkan semua pakej dimuat turun dalam cache

en: _Lock Version
ms: _Kunci Versi

en: _Mark
ms: _Tanda

en: _Mark All Upgrades...
ms: _Tanda Semua Penataran...

en: _Only delete packages which are no longer available
ms: _Hanya padam pakej yang bukan lagi tersedia

en: _Package
ms: _Pakej

en: _Properties
ms: _Ciri

en: _Quick Introduction
ms: _Pengenalan Pantas

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Read Markings...
ms: _Baca Penanda...

en: _Reload
ms: Muat Se_mula

en: _Reload Package Information
ms: _Muat Semula Maklumat Pakej

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Repositories
ms: _Repositori

en: _Save Markings
ms: _Simpan Penanda

en: _Search
ms: _Gelintar

en: _Search...
ms: _Gelintar:

en: _Sections
ms: _Bahagian

en: _Select All
ms: Pilih _Semua

en: _Set Internal Option...
ms: _Tetapkan Pilihan Dalaman...

en: _Settings
ms: _Tetapan

en: _Show Details
ms: Papa_r Perincian

en: _Smart Upgrade
ms: Penataran P_intar

en: _Terminal Font
ms: Fon _Terminal

en: _Text Only
ms: _Teks Sahaja

en: _Toolbar
ms: _Palang Alat

en: _Verify package signatures
ms: Sa_hkan tandatangan pakej

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
ms: bzip2 gagal, mungkin cakera sudah penuh.

en: contrib
ms: sumbangan

en: couldn't open %s for writing
ms: tidak boleh buka %s untuk penulisan

en: days
ms: hari

en: dist upgrade Failed
ms: penataran distribusi Gagal

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
ms: gzip gagal, berkemungkinan cakera penuh.

en: non free
ms: bukan percuma

en: or dependency
ms: atau dependensi

en: translators-credits
ms: abuyop
