dolphin - en to my translation catalogue (553 entries)

en: &Edit
my: &Eတည်းဖြတ်

en: &Go
my: &Gသွားမည်

en: &View
my: &Vမြင်ကွင်း

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
my: %1 မိတ္တူ

[ctx: @action]
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
my[0]: %2ကို ကလစ်ဘုတ်သို့ကူးယူ

[ctx: @action]
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
my[0]: %2၏တည်နေရာကို ကလစ်ဘုတ်သို့ကူးယူ

[ctx: @action]
en: Copy…
my: ကူးယူ…

[ctx: @action]
en: Create Folder...
my: ဖိုလ်ဒါတည်ဆောက်မည်...

[ctx: @action]
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
my[0]: %2ကို ကလစ်ဘုတ်သို့ ရွှေ့ယူ

[ctx: @action]
en: Cut…
my: ဖြတ်ယူ…

[ctx: @action]
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
my[0]: %2ပုံတူပွား

[ctx: @action]
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
my[0]: %2 အမှိုက်ပုံးသို့ရွှေ့မည်

[ctx: @action]
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
my[0]: %2ကိုထာဝရဖျက်

[ctx: @action]
en: Rename %2 | Rename %2
my[0]: %2 အမည်ပြောင်းမည်

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
my: ဖျက်မည် (အမှိုက်ပုံးအတွက်ဖြတ်လမ်း)

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
my: ကလစ်ဘုတ်မှပွားထည့်

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
my: ဤအသိပေးချက်ကိုပယ်ချမည်

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
my: ထပ်မမေးပါနှင့်

[ctx: @action keep short]
en: More
my: ပိုမို

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
my: ကွန်ရက်ဖိုလ်ဒါ ထည့်မည်

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
my: တပ်ဂ်များထည့်မည်

[ctx: @action:button]
en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

[ctx: @action:button]
en: Cancel Copying
my: ကူးယူခြင်းပယ်ဖျက်

[ctx: @action:button]
en: Cancel Cutting
my: ရွှေ့ယူခြင်းပယ်ဖျက်

[ctx: @action:button]
en: Cancel Duplicating
my: ပွားယူခြင်းပယ်ဖျက်

[ctx: @action:button]
en: Cancel Moving
my: ရွှေ့ပြောင်းခြင်းပယ်ဖျက်

[ctx: @action:button]
en: Cancel Renaming
my: အမည်ပြောင်းခြင်းပယ်ဖျက်

[ctx: @action:button]
en: Download New Services...
my: ဝန်ဆောင်မှုအသစ်များဒေါင်းလုတ်ဆွဲမည်...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
my: အမှိုက်ပုံးရှင်း

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
my: ရွေးချယ်စနစ်မှထွက်မည်

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
my[0]: %1 ဖွင့်မည်

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
my[0]: တာမီနယ် %1ခုဖွင့်မည်

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
my: အမည်ပြောင်း၍ဖွက်မည်

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
my: အိမ်တည်နေရာ ရွေးမည်

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
my: လက်ရှိတည်နေရာကို သုံးမည်

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
my: ဒီဖော့တည်နေရာကို သုံးမည်

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
my[0]: တပ်ဂ် - %2

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
my: &Qထွက်မည် %1

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
my: ရွေးမည်

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
my: တည်နေရာကူးယူမည်

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
my: တည်နေရာကူးယူမည်…

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Last Tab
my: နောက်တပ်ဘ်ကို သက်ဝင်စေမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
my: နောက်တပ်ဘ်ကို သက်ဝင်စေမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
my: ရှေ့တပ်ဘ်ကို သက်ဝင်စေမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Tab %1
my: တပ်ဘ် %1 ကို သက်ဝင်စေမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
my: မီဒီယာဖိုင်လ်အလိုအလျောက်ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
my: အလိုအလျောက် တိုင်အကျယ်

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
my: အလိုအလျောက် လှိမ့်တင်ခြင်း

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
my: ရွေးထားသည်များ ရှင်းမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
my: အခြားတပ်ဘ်များပိတ်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
my: တပ်ဘ်ပိတ်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
my: ရက်စွဲအကျဥ်း

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
my: အမှိုက်ပုံဆိုင်ရာ ပြင်ဆင်မည်…

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
my: ပြင်ဆင်မည်...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
my: ကူးယူရန်

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Inactive Split View
my: သက်ဝင်မှုမရှိသော သီးခြားမြင်ကွင်းသို့ ကူးယူမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Inactive Split View…
my: သက်ဝင်မှုမရှိသော သီးခြားမြင်ကွင်းသို့ ကူးယူမည်…

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
my: စိတ်ကြိုက် တိုင်အကျယ်

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
my: ကတ်

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
my: ဖျက်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
my: တပ်ဘ် ဖြုတ်ပစ်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
my: အမှိုက်ပုံးရှင်း

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
my: အိမ်ဒါရိုက်ထရီတွင်သာ

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
my[0]: တည်နေရာပြ-တန်း

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Inactive Split View
my: သက်ဝင်မှုမရှိသော သီးခြားမြင်ကွင်းသို့ ရွေ့ပြောင်းမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Inactive Split View…
my: သက်ဝင်မှုမရှိသော သီးခြားမြင်ကွင်းသို့ ရွေ့ပြောင်းမည်…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
my: အမှိုက်ပုံးသို့ရွေ့ယူရန်

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
my: တပ်ဘ်အသစ်

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
my: နောက်တပ်ဘ်

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
my: လမ်းကြောင်းဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
my: လမ်းကြောင်းကို တပ်ဘ်အသစ်တွင်ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
my: လမ်းကြောင်းကို ဝင်းဒိုးအသစ်တွင် ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
my: တပ်ဘ်အသစ်တွင် ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
my: တပ်ဘ်အသစ်များတွင် ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
my: ဝင်းဒိုးအသစ်တွင် ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
my: အကြိုမြင်ကွင်း

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
my: ရှေ့တပ်ဘ်

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
my: ကိုယ်ပိုင်လက္ခဏာများ

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
my: အမည်ပြောင်းမည်...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
my: ပြန်လည်ထားသိုမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Files and Folders
my: ဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါရွေးမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်လ်များပြမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
my: နေရာလွတ်ဆိုင်ရာ သတင်းအချက်အလက်များ ပြမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
my: ဦိးတည်ပစ်မှတ် ပြမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
my: ဇွန်း တိုး/လျော့တန်း ပြမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
my: စစ်ထုတ်တန်း အဖွင့်/အပိတ်

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
my: ရှာဖွေတန်း အဖွင့်/အပိတ်

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
my: နေရာများ သို့ ထည့်မည်

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
my: &Eဖိုင်လ်အမျိုးအစားတည်းဖြတ်မည်...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Inactive Split View
my: သက်ဝင်မှုမရှိသော သီးခြားမြင်ကွင်းသို့ ကူးယူမည်

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
my: ရွေးထားသည်များ ပြောင်းပြန်လုပ်မည်

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Inactive Split View
my: သက်ဝင်မှုမရှိသော သီးခြားမြင်ကွင်းသို့ ရွေ့ပြောင်းမည်

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
my: ပွား

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching...
my: ကိုက်ညီသည့်အိုင်တမ်များ ရွေးမည်...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
my: အားလုံးမရွေးချယ်တော့ပါ

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching...
my: ကိုက်ညီသည့်အိုင်တမ်များ မရွေးပါ...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
my: တပ်ဘ်ပိတ်မည်

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
my: ဖျက်မည်…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
my: ဤတွင် ပုံတူပွားမည်

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
my: ဤတွင်ပုံတူပွားမည်…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
my: အမှိုက်ပုံးသို့ရွေ့ယူရန်…

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
my: &Wဝင်းဒိုးအသစ်

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
my: တပ်ဘ်အသစ်

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
my: ကိုယ်ပိုင်လက္ခဏာများ

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
my: တပ်ဘ်ပိတ်ခြင်းပြန်ဆုတ်မည်

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
my: &Nကွန်ရက်ဖိုလ်ဒါများ

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
my: &lအပ္ပလီကေးရှင်းများ

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
my: အလိုအလျောက်စတင်မည်

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
my: အမှိုက်ပုံး

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
my: တည်းဖြတ်၍ရသော တည်နေရာ

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
my: တည်နေရာအစားထိုးမည်

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
my: ပန်နယ်များ သော့ခတ်မည်

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
my: ပန်နယ်များ သော့ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
my: ဖိုလ်ဒါများ အရင်

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်လ်များနောက်ဆုံး

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
my: ဖိုင်လ်များနှိုင်းယှဥ်မည်

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
my: တာမီနယ်ပန်နယ် အာရုံမစိုက်တော့ပါ

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter...
my: စစ်ထုတ်မည်...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File...
my: ဖိုင်လ်ရှာမည်...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
my: တာမီနယ်ပန်နယ် အာရုံစိုက်မည်

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
my: %1 ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
my: &Tတာမီနယ်ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
my: နှစ်သက်သောရှာဖွေကိရိယာဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
my: တာမီနယ်ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal Here
my: ဤတွင်တာမီနယ်ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style...
my: ရုပ်ပြမြင်ကွင်းစတိုင်ချိန်ညှိမည်...

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
my: ဇွန်းပမာဏ ပြန်သတ်မှတ်မည်

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
my: နောက်ထပ်သတင်းအချက်အလက်များ ပြမည်

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်လ်များပြမည်

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
my: ပန်နယ်များပြမည်

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
my: အုပ်စုများတွင်ပြမည်

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
my: ဖြင့်စီမည်

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
my: ရပ်မည်

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
my: ကျစ်လစ်

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
my: အသေးစိတ်

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
my: အိုင်ကွန်များ

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
my: ပြင်ဆင်မည်

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
my: ဇွန်း

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
my[0]: ရွေးချယ်ထားသော အိုင်တမ် %1ခု အတွက် လုပ်ဆောင်ချက်များ

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
my: လက်ရှိမြင်ကွင်းအတွက်လုပ်ဆောင်ချက်များ

[ctx: @action:intoolbar]
en: Filter
my: စစ်ထုတ်မည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
my: ရှာမည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select
my: ရွေးချယ်မည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
my: အကြိုမြင်ကွင်းများ ပြမည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
my: မြင်ကွင်းထုံးနည်း

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
my: ပိတ်မည်

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
my: ပိတ်မည်

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
my: သီးခြားခွဲမည်

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
my: သိုလှောင်နေရာ

[ctx: @info]
en: Close left view
my: ဘယ်မြင်ကွင်းပိတ်မည်

[ctx: @info]
en: Close right view
my: ညာမြင်ကွင်းပိတ်မည်

[ctx: @info]
en: Compact view mode
my: ကျစ်လစ်-မြင်ကွင်း

[ctx: @info]
en: Could not access <filename>%1</filename>.
my: <filename>%1</filename> ကို ရယူအသုံးပြု၍ မရခဲ့ပါ။

[ctx: @info]
en: Details view mode
my: အသေးစိတ်ပြမြင်ကွင်း

[ctx: @info]
en: Go back
my: ပြန်လှည့်ရန်

[ctx: @info]
en: Go forward
my: ရှေ့သွားရန်

[ctx: @info]
en: Icons view mode
my: အိုင်ကွန်ပြမြင်ကွင်း

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
my: လင်းပိုင်ဝင်းဒိုးအသစ် ဖွင့်မည်

[ctx: @info]
en: Restart now?
my: အခုပြန်စတင်မလား

[ctx: @info]
en: Searching...
my: ရှာဖွေနေသည်...

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
my: ဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများ၏အကြိုမြင်ကွင်းပြမည်

[ctx: @info]
en: Split view
my: မြင်ကွင်းခွဲမည်

[ctx: @info]
en: Stop loading
my: တွန်းတင်ခြင်းရပ်မည်.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
my: တည်နေရာကူးယူရမည့် ဖိုင်လ် သို့ ဖိုလ်ဒါတစ်ခုရွေးချယ်ပါ။

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied over.
my: ကူးယူမည့် ဖိုင်လ် သို့ ဖိုလ်ဒါတစ်ခုရွေးချယ်ပါ။

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
my: ကူးယူမည့်ဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများကိုရွေးချယ်ပါ

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
my: ဖြတ်ယူမည့်ဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများကိုရွေးချယ်ပါ

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
my: ဤတွင်ပုံတူပွားယူမည့်ဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများကိုရွေးချယ်ပါ

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved over.
my: ရွှေ့ယူမည့် ဖိုင်လ် သို့ ဖိုလ်ဒါတစ်ခုရွေးချယ်ပါ။

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
my: အမှိုက်ပုံးသို့ ရွှေ့ယူမည့် ဖိုင်လ် သို့ ဖိုလ်ဒါတစ်ခုရွေးချယ်ပါ။

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
my: အမြဲတမ်းအတွက်ဖြတ်မည့်ဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများကိုရွေးချယ်ပါ

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
my: အမည်ပြောင်းမည့် ဖိုင်လ်သို့ဖိုလ်ဒါရွေးပါ။
    တစ်ပြိုင်တည်းအများကြီးရွေး၍အမည်ပြောင်းနိုင်သည်။

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
my: ရွေးချယ်စနစ်

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
my: ရွေးချယ်မှုစနစ်- ဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများကို ရွေးရန် သို့ မရွေးရန် ကလစ်မည်။

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2022 The Dolphin Developers
my: (C) ၁၉၉၈-၂၀၂၂ လင်းပိုင်းဒက်ဗ်ဗလော့ပါများ

[ctx: @info:credit]
en: Aaron J. Seigo
my: အယ်ရွန် ဂျေ. ဆိုင်ဂို

[ctx: @info:credit]
en: David Faure
my: ဒေးဗစ်ဖော့

[ctx: @info:credit]
en: Developer
my: ပရိုဂရမ်မာ

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
my: ဒိုကူမန်တေးရှင်း

[ctx: @info:credit]
en: Elvis Angelaccio
my: အယ်ဗစ်အန်ဂျလာဆီယို

[ctx: @info:credit]
en: Emmanuel Pescosta
my: အန်မြူရယ်ပက်ကိုတာ

[ctx: @info:credit]
en: Felix Ernst
my: ဖီလစ်အွန်းနက်စ်

[ctx: @info:credit]
en: Frank Reininghaus
my: ဖရန့်ခ်ရိိန်နင်ဂက်စ်

[ctx: @info:credit]
en: Holger Freyther
my: ဟော်ဂျာဖရီသာ

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Ottens
my: ကယ်ဗင်အောက်တန်

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
my: ထိန်းသိမ်းသူ (၂၀၁၂-၂၀၁၄) နှင့် ပရိုဂရမ်မာ

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
my: ထိန်းသိမ်းသူ (၂၀၁၄-၂၀၁၈) နှင့် ပရိုဂရမ်မာ

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
my: ထိန်းသိမ်းသူ (၂၀၁၈-၂၀၂၁) နှင့် ပရိုဂရမ်မာ

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
my: ထိန်းသိမ်းသူ (၂၀၂၁ကတည်းက) နှင့် ပရိုဂရမ်မာ

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
my: ထိန်းသိမ်းသူ (၂၀၂၁ကတည်းက) နှင့် ပရိုဂရမ်မာ (၂၀၁၉ ကတည်းက)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
my: ထိန်းသိမ်းသူ နှင့် ပရိုဂရမ်မာ (၂၀၀၆-၂၀၁၂)

[ctx: @info:credit]
en: Max Blazejak
my: မက်စ်ဘလေ့ဇ်ဂျက်

[ctx: @info:credit]
en: Michael Austin
my: မစ်ချယ်အော်စတင်

[ctx: @info:credit]
en: Méven Car
my: မီဗန်ကား

[ctx: @info:credit]
en: Peter Penz
my: ပီတာပန့်ဇ်

[ctx: @info:credit]
en: Rafael Fernández López
my: ရာဖေးဖာနန်ဒက်လိုပက်ဇ်

[ctx: @info:credit]
en: Sebastian Trüg
my: ဆီဘက်ရှန်း ထရပ်ဂ်

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
my: ဖိုလ်ဒါများရေတွက်နေသည် - %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
my: ဖိုလ်ဒါများ - %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
my: ဖိုလ်ဒါတွန်းတင်နေသည်...

[ctx: @info:progress]
en: Sorting...
my: စီနေသည်...

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
my: ဖွင့်မည့် မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
my: လင်းပိုင်းအား သေချာကို ဝင်းဒိုးအသစ်တွင်ဖွင်မည်။

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
my: အခွဲမြင်ကွင်းနှင့် လင်းပိုင် စတင်လိမ့်မည်။

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
my: ပေးချက်များအဖြစ် ပေးခဲ့သော ဖိုင််လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများ ကိုရွေးချယ်မည်

[ctx: @info:status]
en: 0 Folders, 0 Files
my: သုည ဖိုလ်ဒါများ၊ သုည ဖိုင်လ်များ

[ctx: @info:status]
en: 1 File | %1 Files
my[0]: ဖိုင်လ် %1ခု

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
my[0]: ဖိုင်လ် %1ခု ရွေးထားသည်

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder | %1 Folders
my[0]: ဖိုလ်ဒါ %1ခု

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
my[0]: ဖိုလ်ဒါ %1ခု ရွေးထားသည်

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
my: ဖိုလ်ဒါ ဖန်တီးခဲ့သည်။

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
my: ဖျက်သိမ်းမှုလုပ်ဆောင်ချက်ပြီးမြောက်ပါပြီ

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
my: မမှန်ကန်သော ပရိုတိုကော

[ctx: @info:status]
en: No items found.
my: အိုင်တမ်များ မတွေ့ပါ။

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
my: အောင်မြင်စွာ ကူးယူနိုင်ခဲ့သည်။

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
my: အောင်မြင်စွာ လင့်ခ်ချိတ်နိုင်ခဲ့သည်။

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
my: အမှိုက်ပုံးသို့ အောင်မြင်စွာ ရွေ့ပြောင်းနိုင်ခဲ့သည်။

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
my: အောင်မြင်စွာ ရွေ့ပြောင်းနိုင်ခဲ့သည်။

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
my: အောင်မြင်စွာ အမည်ပြောင်းနိုင်ခဲ့သည်။

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
my: တည်နေရာ '%1' သည် မမှန်ကန်ပါ။

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
my: တည်နေရာသည် ဗလာဖြစ်နေသည်။

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
my: အမှိုက်ပုံးဆိုင်ရာလုပ်ဆောင်မှုပြီးမြောက်ခဲ့သည်။

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
my: မသိသောအမှား။

[ctx: @info:status]
en: Updating version information...
my: ဗားရှင်းဆိုင်ရာ အချက်အလက်များ အပ်ဒိတ်တင်နေသည်...

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
my: %1 ဖရီး

[ctx: @info:status folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
my: %1၊ %2 (%3)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
my: စစ်ထုတ်တန်း ဖွက်မည်

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
my: ရှာဖွေမှု လက်လျော့မည်

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
my: ဖိုင််လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများ ရှာဖွေမည်

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
my: စစ်ထုတ်တန်း ပြမည်

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
my[0]: အရွယ်အစား - %1 ပစ်ခ်ဆယ်

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
my: ၎င်းသည် ဤဝင်းဒိုးကို ပိတ်ပစ်မည်။

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
my: ၎င်းသည် အိုင်ကွန်၏အရွယ်အစားကို ကြီးမားစေသည်။

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
my: ၎င်းသည် အိုင်ကွန်၏အရွယ်အစားကို သေးငယ်စေသည်။

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
my: ၎င်းသည် အိုင်ကွန်၏အရွယ်အစားကို ဒီဖော့သို့ ပြန်သတ်မှတ်သည်။

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
my: ၁ သို့မဟုတ် ထက်ပိုသော

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
my: ၂ သို့မဟုတ် ထက်ပိုသော

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
my: ၃ သို့မဟုတ် ထက်ပိုသော

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
my: ၄ သို့မဟုတ် ထက်ပိုသော

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
my: ဘာရက်စွဲဖြစ်ဖြစ်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
my: ဘာအကဲဖြတ်မှုဖြစ်ဖြစ်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
my: ဘာအမျိုးအစားဖြစ်ဖြစ်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
my: အော်ဒီယိုဖိုင်လ်များ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
my: ကျစ်လစ်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
my: အသေးစိတ်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူများ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
my: ဖိုလ်ဒါများ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
my: အမြင့်ဆုံးအကဲဖြတ်မှုအဆင့်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
my: အိုင်ကွန်များ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
my: ပုံရိပ်များ

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
my: ဤလ

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
my: ဤအပတ်

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
my: ဤနှစ်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
my: ယနေ့

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
my: ဗီဒီယိုများ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
my: မနေ့

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
my: ကိုယ်ပိုင်ဓလေ့သတ်မှတ်ထားသော ဖောင့်

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
my: စစ်စတမ်ဖောင့်

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
my: အလွန်ကြီး

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
my: ကြီး

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
my: အလယ်အလတ်

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
my: သေးငယ်

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
my: ကြီး

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
my: အလယ်အလတ်

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
my: သေးငယ်

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
my: တက်နေသည်

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
my: ဆင်းနေသည်

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
my: ဖွက်ထားသောနေရာများ ပြမည်

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
my[0]: အိုင်တမ် %1ခု

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
my: ဆောင်ရွက်၊

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
my: ဖတ်၊

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
my: ရေး၊

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
my[0]: အိုင်တမ် %1ခု ရွေးချယ်ထားသည်

[ctx: @label]
en: Accessed
my: အသုံးပြုခဲ့သည်

[ctx: @label]
en: Additional Information
my: နောက်ထပ်သတင်းအချက်အလက်

[ctx: @label]
en: Album
my: အယ်ဘမ်

[ctx: @label]
en: Artist
my: အနုပညာရှင်

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
my: အချိုးအစား

[ctx: @label]
en: Audio
my: အသံ

[ctx: @label]
en: Author
my: ရေးသားသူ

[ctx: @label]
en: Bitrate
my: ဘစ်နှုန်း

[ctx: @label]
en: Comment
my: မှက်ချက်

[ctx: @label]
en: Created
my: ဖန်တီးခဲ့သည်

[ctx: @label]
en: Date Photographed
my: ပုံရိုက်ခဲ့သော နေ့စွဲ

[ctx: @label]
en: Deletion Time
my: ဖျက်မည့်အချိန်

[ctx: @label]
en: Document
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ

[ctx: @label]
en: Downloaded From
my: မှဒေါင်းလုတ်ဆွဲခဲ့သည်

[ctx: @label]
en: Duration
my: ကြာချိန်

[ctx: @label]
en: File Extension
my: ဖိုင်လ်တိုးချဲ့အမည်

[ctx: @label]
en: Frame Rate
my: ဖရိန်ပြောင်းနှုန်း

[ctx: @label]
en: Genre
my: အမျိုးအစား

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
my: အုပ်စုဖွဲ့စီသည်

[ctx: @label]
en: Header column widths
my: ခေါင်းစီးတိုင် အကျယ်

[ctx: @label]
en: Height
my: အမြင့်

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်လ်များပြထားသည်

[ctx: @label]
en: Image
my: ပုံရိပ်

[ctx: @label]
en: Line Count
my: စာကြောင်းအရေအတွက်

[ctx: @label]
en: Link Destination
my: လင့်ခ် ဦးတည်နေရာ

[ctx: @label]
en: Modified
my: မွမ်းမံခဲ့သည်

[ctx: @label]
en: Name
my: အမည်

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
my: ဖိုင်လ်စီရမည့်အစဉ်

[ctx: @label]
en: Orientation
my: တည်နေရာအခင်းအကျင်း

[ctx: @label]
en: Other
my: အခြား

[ctx: @label]
en: Owner
my: ပိုင်ရှင်

[ctx: @label]
en: Path
my: လမ်းကြောင်း

[ctx: @label]
en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

[ctx: @label]
en: Previews shown
my: ပြထားသောအကြိုမြင်ကွင်းများ

[ctx: @label]
en: Properties last changed
my: နောက်ဆုံးပြောင်းလဲခဲ့သောကိုယ်ပိုင်လက္ခဏာများ

[ctx: @label]
en: Rating
my: အကဲဖြတ်မှု

[ctx: @label]
en: Release Year
my: ထုတ်ဝေသည့်နှစ်

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
my: ဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါစဉ်ရာတွင် ဖိုလ်ဒါအရင်ပြမည်

[ctx: @label]
en: Show hidden files and folders last
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများနောက်ဆုံးတွင် ပြမည်

[ctx: @label]
en: Size
my: အရွယ်အစား

[ctx: @label]
en: Sort files by
my: ဖြင့်ဖိုင်လ်စီမည်

[ctx: @label]
en: Tags
my: တပ်ဂ်များ

[ctx: @label]
en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

[ctx: @label]
en: Track
my: သံစဉ်

[ctx: @label]
en: Type
my: ရိုက်သွင်းမည်

[ctx: @label]
en: User Group
my: အသုံးပြုသူအုပ်စု

[ctx: @label]
en: Version
my: ဗားရှင်း

[ctx: @label]
en: Video
my: ဗီဒီယို

[ctx: @label]
en: View Mode
my: မြင်ကွင်းထုံးနည်း

[ctx: @label]
en: Visible roles
my: မြင်သာသော ကဏ္ဍများ

[ctx: @label]
en: Width
my: အနံ

[ctx: @label]
en: Word Count
my: စကားလုံးအရေအတွက်

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
my: အတိုင်းအတာ

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
my: ဖိုလ်ဒါများ -

[ctx: @label:checkbox]
en: General:
my: ယေဘုယျ -

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
my: အိုင်ကွန်၏ဒီဖော့အရွယ်အစား -

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
my: အညွှန်းစာ ဖောင့် -

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
my: အညွှန်းစာ အနံ

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
my: အများဆုံးအကြောင်းရေ -

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
my: အကျယ်ဆုံးအနံ -

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
my: အိုင်ကွန်အရွယ်အစား အကြိုကြည့်မည်

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
my: စီသည် -

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
my: မြင်ကွင်းထုံးနည်း

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
my: ရှာရန်...

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
my: ပရိုဂရမ်စတင်ချိန်တွင် ပြမည် -

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
my: 'သို့ကူးယူမည်' နှင့် 'သို့ရွေ့ပြောင်းမည်' အမိန့်များ

[ctx: @option:check]
en: Delete
my: ဖျက်မည်

[ctx: @option:check]
en: Expandable
my: ဖွင့်ဖြန့်လို့ရသော

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
my: ထိမ်းသိမ်းတိုက်များကို ဖိုလ်ဒါအဖြစ်သုံးမည်

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
my: ဖိုလ်ဒါများ အရင်ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်လ်များပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်လ်များနောက်ဆုံးတွင် ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
my: အုပ်စုများတွင်ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show preview
my: အကြိုမြင်ကွင်း ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
my: ရွေးချယ်မှုအမှတ်အသား ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show space information
my: နေရာလွတ်ဆိုင်ရာ သတင်းအချက်အလက်များ ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show status bar
my: အခြေအနေပြတန်း ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
my: ကိရိယာသဲလွန်စများ ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
my: ဇွန်း တိုး/လျော့တန်း ပြမည်

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
my: မြင်ကွင်းဆိုင်ရာ ဒီဖော့ဆက်တင်အဖြစ်သုံးမည်

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
my: ဖိုင််လ်နှင့်ဖိုလ်ဒါများ ဖျက်သောအခါ

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
my: အမှိုက်ပုံးရှင်းနေသောအခါ

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
my: ဖိုင်လ် သို့ ဖိုလ်ဒါ အမှိုက်ပုံးသို့ ရွေးခြင်း

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
my: ကန့်ထားသော မြင်ကွင်းထုံးနည်း ဖြင့်စတင်မည်

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
my: တည်နေရာပြ-တန်းကို တည်းဖြတ်ခွင့်ပြုမည်

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Open new folders in tabs
my: ဖိုလ်ဒါအသစ်များကို တပ်ဘ်များတွင် ဖွင့်မည်

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
my: စစ်ထုတ်တန်း ပြမည်

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
my: ခေါင်းစဉ်တန်းတွင် လမ်းကြောင်းအပြည့်အစုံပြမည်

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
my: ဖိုလ်ဒါအားလုံး

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
my: လက်ရှိဖိုလ်ဒါ

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
my: လက်ရှိဖိုလ်ဒါနှင့် ၎င်း၏လက်အောက်ခံဖိုလ်ဒါများ

[ctx: @title]
en: File Manager
my: ဖိုင်လ်မန်နေဂျာ

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
my: '%1' မှ စုံးစမ်းမှုရလဒ်များ

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
my: နောက်ထပ်သတင်းအချက်အလက်

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
my: သို့သက်ရောက်စေမည် -

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
my: လင်းပိုင်တွင်အတည်ပြုချက်တောင်းခံရန်၊ အောက်ပါအချိန်တွင် -

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
my: ဆက်စပ်မီနူး

[ctx: @title:group]
en: Date style:
my: ရက်စွဲစတိုင် -

[ctx: @title:group]
en: Folder size displays:
my: ဖိုလ်ဒါအရွယ်အစားဖော်ပြချက်-

[ctx: @title:group]
en: General:
my: ယေဘုယျ -

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
my: တိုလီမိုလီများ -

[ctx: @title:group]
en: Navigation
my: လမ်းညွှန်

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
my: တပ်ဘ်အသစ်များဖွင့်မည် -

[ctx: @title:group]
en: Others
my: အခြား

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
my: အောက်ပါအတွက် မြင်ကွင်းတွင် အကြိုမြင်ကွင်းများ ပြမည်

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
my: စီသည့်ထုံးနည်း -

[ctx: @title:group]
en: Startup
my: ပရိုဂရမ်စတင်ချိန်

[ctx: @title:group]
en: Trash
my: အမှိုက်ပုံး

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
my: အသုံးပြုသူတုံ့ပြန်ချက်

[ctx: @title:group]
en: View Modes
my: မြင်ကွင်းထုံးနည်းများ

[ctx: @title:group]
en: View:
my: မြင်ကွင်း -

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
my: လုပ်ဆောင်-ဖိုင်လ်ဖွင်သောအခါ -

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
my: ဤလအစောပိုင်းက

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
my: လွန်ခဲ့သော တစ်ပတ်က

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
my: လွန်ခဲ့သောသုံးပတ်က

[ctx: @title:group Date]
en: Today
my: ယနေ့

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
my: လွန်ခဲ့သောနှစ်ရက်က

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
my: မနေ့

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
my: 'အစောတုန်းက' MMMM, yyyy

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
my: 'လွန်ခဲ့သောတစ်ပါတ်က' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
my: 'လွန်ခဲ့သောသုံးပါတ်က' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
my: 'လွန်ခဲ့သောနှစ်ပါတ်က' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
my: 'မနေ့' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
my: အသုံးပြုသူ- %1 | အုပ်စု- %2 | အခြား- %3

[ctx: @title:group General settings]
en: General
my: ယေဘုယျ

[ctx: @title:group Groups that start with a digit]
en: 0 - 9
my: ၀-၉

[ctx: @title:group Size]
en: Big
my: ကြီးမား

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
my: ဖိုလ်ဒါများ

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
my: အလယ်အလတ်

[ctx: @title:group Size]
en: Small
my: သေးငယ်

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
my: &Bစာမျက်နှာအမှတ်အသားများ

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
my: လင်းပိုင် ကိရိယာတန်း

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
my: တည်နေရာပြ-တန်း

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
my: ပင်မကိရိယာတန်း

[ctx: @title:menu]
en: Selection
my: ရွေးချယ်မှု

[ctx: @title:menu]
en: Tools
my: ကိရိယာများ

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
my: အသစ်ဖန်တီးရန်

[ctx: @title:tab]
en: Compact
my: ကျစ်လစ်

[ctx: @title:tab]
en: Details
my: အသေးစိတ်

[ctx: @title:tab]
en: Icons
my: အိုင်ကွန်များ

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
my: အမူအကျင့်

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
my: အတည်ပြုချက်များ

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
my: အကြိုမြင်ကွင်းများ

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
my: အခြေအနေပြတန်း

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
my: မြင်ကွင်းဆိုင်ရာကိုယ်ပိုင်လက္ခဏာများ သုံးနေသည်

[ctx: @title:window]
en: Configure
my: ပြင်ဆင်မည်

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
my: %1 အတွက် အကြိုမြင်ကွင် ပြင်ဆင်မည်

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
my: အတည်ပြုချက်

[ctx: @title:window]
en: Folders
my: ဖိုလ်ဒါများ

[ctx: @title:window]
en: Information
my: သတင်းအချက်အလက်

[ctx: @title:window]
en: Places
my: နေရာများ

[ctx: @title:window]
en: Select
my: ရွေးချယ်မည်

[ctx: @title:window]
en: Unselect
my: မရွေးချယ်တော့ပါ

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
my: ပြသ-စတိုင် ကြည့်မည်

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
my: တာမီနယ်

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
my: တွန်းတင်ခြင်းရပ်မည်.

en: Actions for %1
my: %1အတွက် လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Always ask
my: အမြဲတမ်းမေးပါ

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
my[0]: အိုင်တမ် %1ခုကို တကယ်ဖွင့်တော့မှာလား။

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
my[0]: တာမီနယ်ဝင်းဒိုး%1ခုကို တကယ်ဖွင့်တော့မှာလား

en: Auto-Play media files
my: မီဒီယာဖိုင်လ်အလိုအလျောက်ဖွင့်မည်

en: Automatic scrolling
my: အလိုအလျောက် လှိမ့်တင်ခြင်း

en: Browse through archives
my: ထိမ်းသိမ်းတိုက်များကို ရှောက်ကြည့်မည်

en: C&lose Current Tab
my: &lလက်ရှိတပ်ဘ် ပိတ်မည်

en: Date display format
my: ရက်စွဲဖော်ပြမှုပုံစံ

en: Default
my: ဒီဖော့

en: Do not ask again
my: နောက်ထပ်မမေးပါနှင့်

en: Dolphin
my: လင်းပိုင်

en: Empty Recently Closed Tabs
my: မကြာမီကပိတ်ခဲ့သောတပ်ဘ်များ ရှင်းပစ်မည်

en: Enabled plugins
my: ဖွင့်ထားသောပလပ်ဂင်များ

en: Enlarge Small Previews
my: သေးငယ််သောအကြိုမြင်ကွင်းများ ချဲ့ပြမည်

en: Expandable folders
my: ဖွင့်ချလို့ရသော ဖိုလ်ဒါများ

en: Filter...
my: စစ်ထုတ်မည်...

en: Folder is empty
my: ဖိုလ်ဒါသည် ဗလာဖြစ်နေသည်

en: Hidden files shown
my: ဖွက်ထားသောဖိုင်လ်များပြထားသည်

en: Hide this File?
my: ဤဖိုင်လ်ဖွက်မည်လား။

en: Hide this Folder?
my: ဤဖိုလ်ဒါဖွက်မည်လား။

en: Home URL
my: အိမ်ယူအာအယ်

en: Icon size
my: အိုင်ကွန်အရွယ်အစား

en: Install Konsole
my: ကွန်ဆိုး တပ်ဆင်မည်

en: Loading canceled
my: တွန်းတင်ခြင်းပယ်ဖျက်ခဲ့သည်

en: Loading...
my: တွန်းတင်နေသည်...

en: Location
my: တည်နေရာ

en: Lock the layout of the panels
my: ပန်နယ်များ၏အခင်းအကျင်းကို ပုံသေထားမည်

[ctx: Mebibytes; used as a suffix in a spinbox showing e.g. '3 MiB']
en:  MiB
my:  မက်ဘီဘိုက်

en: More Search Tools
my: နောက်ထပ်ရှာဖွေကိရိယာများ

en: New tab will be open after last one
my: တပ်ဘ်အသစ်ကို နောက်ဆုံးတပ်ဘ်နောက်တွင် ဖွင့်မည်

en: New windows:
my: ဝင်းဒိုးအသစ်များ -

en: No Bluetooth devices found
my: မည်သည့်ဘလူးတုစက်မှ မတွေ့ပါ

en: No items matching the filter
my: မည်သည်အိုင်တမ်မှ စစ်ထုတ်ချက်နှင့် မကိုက်ညီပါ

en: No items matching the search
my: ရှာဖွေမှုနှင့်ကိုက်ညီသော အိုင်တမ်များမတွေ့ပါ

en: No limit
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: No previews
my: အကြိုမြင်ကွင်းများမရှိ

en: No recently used items
my: မကြာသေးမီကအသုံးပြုခဲ့သောအိုင်တမ်များမရှိ

en: No shared folders found
my: ဝေမျှထားသော ဖိုလ်ဒါများမတွေ့ပါ

en: No tags
my: တပ်ဂ်များမရှိ

en: Open in application
my: အပ္ပလီကေးရှင်းတွင်ဖွင့်မည်

en: Position of columns
my: တိုင်များ၏တည်နေရာ

en: Preview size
my: အကြိုမြင်ကွင်းအရွယ်အစား

en: Previews shown
my: ပြထားသောအကြိုမြင်ကွင်းများ

en: Recently Closed Tabs
my: မကြာမီကပိတ်ခဲ့သောတပ်ဘ်များ

en: Reload
my: ပြန်တွန်းတင်

en: Remember open folders and tabs
my: ဖွင့်ထားသော ဖိုလ်ဒါများနှင့်တပ်ဘ်များ မှတ်ထားမည်

en: Rename inline
my: စာကြောင်းနေရာတွင်တန်းအမည်ပြောင်းမည်

en: Run script
my: ညွှန်ကြားကုတ် ဆောင်ရွက်မည်

en: Search
my: ရှာမည်

en: Search for %1
my: %1အတွက် ရှာမည်

en: Search for %1 in %2
my: %2တွင် %1အတွက် ရှာမည်

en: Search...
my: ရှာရန်...

en: Select Remote Charset
my: အဝေးအက္ခရာအစုရွေးမည်

en: Should the filter bar be shown
my: စစ်ထုတ်တန်း ပြ၊မပြ

en: Show &Terminal Panel
my: &Tတာမီနယ်ပန်နယ်ပြမည်

en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
my: ဆက်စပ်မီနူးတွင် 'ဤတွင်ပုံတူပွားမည်' ကိုပြမည်

en: Show 'Open Terminal' in context menu.
my: ဆက်စပ်မီနူးတွင် 'တာမီနယ်ဖွင့်မည်' ကိုပြမည်

en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
my: ဆက်စပ်မီနူးတွင် 'တပ်ဘ်အသစ်တွင်ဖွင့်မည်' နှင့် 'တပ်ဘ်အသစ်များတွင်ဖွင့်မည်' ကိုပြမည်

en: Show 'Open in New Window' in context menu.
my: ဆက်စပ်မီနူးတွင် 'ဝင်းဒိုးအသစ်တွင်ဖွင့်မည်' ကိုပြမည်

en: Show 'Sort By' in context menu.
my: ဆက်စပ်မီနူးတွင် 'ဖြင့်စီမည်' ကို ပြမည်

en: Show 'View Mode' in context menu.
my: ဆက်စပ်မီနူးတွင် 'မြင်းကွင်းစနစ်' ကိုပြမည်။

en: Show selection toggle
my: ရွေးချက်မှု ပိတ်/ဖွင့် ပြမည်

en: Show the space information in the statusbar
my: နေရာလွတ်ဆိုင်ရာ သတင်းအချက်အလက်များကို အခြေအနေပြ-တန်းတွင် ပြမည်

en: Show the statusbar
my: အခြေအနေပြ-တန်း ပြမည်

en: Show tooltips
my: ကိရိယာသဲလွန်စများ ပြမည်

en: Show zoom slider in the statusbar
my: ဇွန်း တိုး/လျော့တန်းကို အခြေအနေပြ-တန်းတွင် ပြမည်

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
my: က-အ

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
my: တက်နေသည်

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
my: ငယ်စဉ်ကြီးလိုက်

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
my: သက်တမ်းကြီးစဉ်ငယ်လိုက်

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
my: ငယ်စဉ်ကြီးလိုက်

[ctx: Sort descending]
en: Descending
my: ဆင်းနေသည်

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
my: ကြီးစဉ်ငယ်လိုက်

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
my: ကြီးစဉ်ငယ်လိုက်

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
my: သက်တမ်းငယ်စဉ်ကြီးလိုက်

[ctx: Sort descending]
en: Z-A
my: အ-က

en: Split the view into two panes
my: မြင်ကွင်းကို နှစ်ခုခွဲမည်

en: Stop
my: ရပ်မည်

[ctx: String list separator]
en: ,
my: ၊

en: Text width index
my: စာသားအကျယ်ညွှန်းကိန်း

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
my[0]: ဖိုင်လ် %1ခု

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
my[0]: ဖိုလ်ဒါ %1ခု

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
my: "%1"၊ "%2"၊ "%3" နှင့် "%4"

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
my[0]: ရွေးချယ်ထားသောအိုင်တမ် %1ခု

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
my[0]: ရွေးချယ်ထားသော ဖိုင်လ် %1ခု

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
my[0]: ရွေးချယ်ထားသော ဖိုလ်ဒါ %1ခု

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
my: "%1"၊ "%2" နှင့် "%3"

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
my: "%1" နှင့် "%2"

en: The Trash was emptied.
my: အမှိုက်ပုံး ရှင်းပြီးဖြစ်သည်။

en: Trash Emptied
my: အမှိုက်ပုံး ရှင်းလိုက်ပြီ

en: Trash is empty
my: အမှိုက်ပုံး ဗလာ

en: Use system font
my: စစ်စတမ်ဖောင့် သုံးမည်

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
my: ဇွန်း -

en: View options:
my: မြင်ကွင်းရွေးချယ်စရာများ -

en: Warning
my: သတိ

en: What
my: ဘာလဲ

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
my: သင့်တွင် မသိမ်းဆည်းရသေးသော ပြောင်းလဲမှုများရှိသည်။ ယင်းတို့ကို သိမ်းမှာလား၊ စွန့်ပစ်မှာလား။

en: Zoom
my: ဇွန်း

en: Zoom To Default
my: ဒီဖော့သို့ ဇွန်းမည်

[ctx: action:button]
en: Content
my: အကြောင်းအရာ

[ctx: action:button]
en: Filename
my: ဖိုင်လ်အမည်

[ctx: action:button]
en: From Here
my: ဤနေရာမှ

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
my: ဤနေရာမှ (%1)

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
my: သင်၏အိမ်ဒါရိုက်ထရီတွင် ရှာဖွေပါ

[ctx: action:button]
en: Your files
my: သင်၏ဖိုင်လ်များ

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
my: လင်းပိုင်ဆက်တင်၏ အစုငယ်။

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
my: နေရာများ

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
my: ဆက်တင်

[ctx: option:check]
en: Rename inline
my: စာကြောင်းနေရာတွင်တန်းအမည်ပြောင်းမည်

[ctx: option:radio]
en: After current tab
my: လက်ရှိတပ်ဘ်နောက်

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
my: အက္ခရာစဉ်၊ စာလုံးအကြီးအသေးသတိမပြု

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
my: အက္ခရာစဉ်၊ စာလုံးအကြီးအသေး သတိပြုမည်

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
my: တပ်ဘ်တန်းအဆုံးတွင်

[ctx: option:radio]
en: Natural
my: သဘာဝ

[ctx: option:radio]
en: Number of items
my: အိုင်တမ်အရေအတွက်

[ctx: option:radio]
en: Size of contents, up to
my: ပါဝင်အကြောင်းအရာအရွယ်အစား၊ အောက်ပါထိ

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
my: လုံးဝဥဿုံ (သာဓက။ ။ '%1')

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
my: ဆက်နွယ်သော (သာဓက။ ။ '%1')

en: pause
my: ခေတ္တရပ်မည်

en: play
my: ဖွင့်ပြမည်

[ctx: separator in list of apps blocking device unmount]
en: ,
my: ၊
