gwenview - en to nb translation catalogue (363 entries)

en:  px
nb: piksler

en: %1 file | %1 files
nb[0]: %1 fil
nb[1]: %1 filer

en: %1 folder | %1 folders
nb[0]: %1 mappe
nb[1]: %1 mapper

en: &Checkerboard background
nb: &Bakgrunn med sjakkmønster

en: &File
nb: &Fil

en: &Fit image to page
nb: &Tilpass bildet til siden

en: &No scaling
nb: &Ingen skalering

en: &Rating
nb: &Vurdering

en: &Scale to:
nb: &Skaler til:

en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: &Solid color background:
nb: &Ensfarget bakgrunn

en: &Stop
nb: &Stopp

en: &View
nb: &Vis

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
nb: Vend

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
nb: Speilvend

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
nb: Endre størrelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
nb: Drei til venstre

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
nb: Drei til høyre

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
nb: Omdanne

en: <b>Thumbnail Bar</b>
nb: <b>Sidestolpe for miniatyrer</b>

en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
nb: <i>Skriv inn tekst eller trykk på elementene nedenfor for å tilpasse formatet</i>

[ctx: @action]
en: Edit Tags
nb: Rediger merker

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
nb: Gå ut av fullskjermmodus

[ctx: @action]
en: Properties
nb: Egenskaper

[ctx: @action]
en: Sidebar
nb: Sidestolpe

[ctx: @action]
en: Start Page
nb: Startside

[ctx: @action Go to first image]
en: First
nb: Først

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
nb: Siste

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
nb: Neste

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
nb: Forrige

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
nb: Null

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
nb: Legg til mappe til Steder

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
nb: Glem alle filer

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
nb: Glem denne fila

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
nb: Legg til mappe i Steder

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
nb: Glem alle mapper

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
nb: Glem denne mappa

[ctx: @action Share images]
en: Share
nb: Del

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
nb: Last på nytt

[ctx: @action:button]
en: Copy
nb: Kopier

[ctx: @action:button]
en: Deselect
nb: Fravelg

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
nb: Forkast endringer og last inn på nytt

[ctx: @action:button]
en: Link
nb: Lenke

[ctx: @action:button]
en: Move
nb: Flytt

[ctx: @action:button]
en: Rename
nb: Bytt navn

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
nb: Fyll

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
nb: Tilpass størrelse

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
nb: Legg mappe til Steder

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
nb: Dato

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
nb: Filstørrelse

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
nb: Filnavn

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
nb: Filtrer etter dato

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
nb: Filtrer etter navn

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
nb: Filtrer etter vurdering

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
nb: Filtrer etter merke

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
nb: Bildestørrelse

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
nb: Vurdering

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
nb: Sorter etter

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
nb: Miniatyrbilde-detaljer

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
nb: Rediger plassering

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
nb: Erstatt adresse

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
nb: Synkende

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
nb: Bla

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
nb: Vis

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
nb: Dato

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
nb: Vurdering

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
nb: <emphasis strong='true'>Klarte ikke lagre <filename>%1</filename>:</emphasis><nl />%2 />%2

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
nb: Klarte ikke åpne fila %1

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
nb: Klarte ikke å åpne fil for skriving, se etter at du har de nødvendige rettigheter i <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
nb: Klarte ikke åpne fil for skriving.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
nb: Klarte ikke å skrive over fil, se etter at du har de nødvendige rettigheter i <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
nb: Gwenview kan ikke vise dokumenter av type %1.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
nb: Gwenview kan ikke redigere denne typen bilde.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
nb: Gwenview kan ikke lagre bilder som %1.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
nb: Gwenview kan ikke lagre denne dokumenttypen.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
nb: Det lyktes ikke å laste inn bilde.

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
nb: Det lyktes ikke å laste inn metainformasjon.

[ctx: @info]
en: No data to store.
nb: Ingen data å lagre.

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
nb[0]: Ett dokument kunne ikke lagres:
nb[1]: %1 dokumenter kunne ikke lagres:

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
nb: Dette bildet er endret. Hvis du laster det inn på nytt, mister du endringene.

[ctx: @info %1 is the name of the document which failed to save, %2 is the reason for the failure]
en: <filename>%1</filename>: %2
nb: <filename>%1</filename>:%2

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
nb: Lagrer …

[ctx: @info:status %1 current document index, %2 total documents]
en: %1 of %2
nb: %1 av %2

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
nb: Valgt %1 av %2 (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
nb[0]: %1 bilde
nb[1]: %1 bilder

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
nb[0]: %1 video
nb[1]: %1 videoer

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
nb: Tilordne dette merket til alle markerte bilder

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
nb: Bla i mapper etter bilder

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
nb: Oppsett av fullskjermmodus

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
nb: Gå til første bilde

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
nb: Gå til siste bilde

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
nb: Gå til neste bilde

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
nb: Gå til forrige bilde

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
nb: Skjul sidestolpe

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
nb: Åpne startsiden

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
nb: Drei bilde mot venstre

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
nb: Drei bilde mot høyre

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
nb: Vis sidestolpe

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
nb: Kast

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
nb: Vis valgte bilder

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
nb: Sløyfe

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
nb: Tilfeldig

[ctx: @item:intable]
en: Comment
nb: Kommentar

[ctx: @item:intable]
en: File Size
nb: Filstørrelse

[ctx: @item:intable]
en: File Time
nb: Filtid

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
nb: Bildestørrelse

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
nb[0]: %1 fil valgt
nb[1]: %1 filer valgt

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
nb[0]: %1 mappe er valgt
nb[1]: %1 mapper er valgt

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
nb: %1 og %2  valgt

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
nb: Størrelsesforhold:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
nb: Plassering:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
nb: Størrelse:

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
en: Perceptual
nb: Sansningsmessig (perseptuell)

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
en: Relative Colorimetric
nb: Relativ fargemåling

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
nb: Avanserte innstillinger

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
nb: Behold forholdet mellom høyde og bredde

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
en: Browse
nb: Bla

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
en: Scroll
nb: Rull

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
en: Zoom
nb: Forstørre/-minske

[ctx: @title actions category]
en: Edit
nb: Rediger

[ctx: @title actions category]
en: File
nb: Fil

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
nb: Rediger

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
nb: Rediger

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
nb: Vis

[ctx: @title:column]
en: Property
nb: Egenskap

[ctx: @title:column]
en: Value
nb: Verdi

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @title:window]
en: Image Information
nb: Bildeinformasjon

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
nb: Import fullført

[ctx: @title:window]
en: Open Image
nb: Åpne bildet

[ctx: @title:window]
en: Rename
nb: Endre navn

[ctx: @title:window]
en: Save Image
nb: Lagre bilde

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
nb: Kopier %1

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
nb: Lenke til %1

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
nb: Flytt %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
nb[0]: Kopier %1 bilde
nb[1]: Kopier %1 bilder

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
nb[0]: Lenke til %1 bilde
nb[1]: Lenke til %1 bilder

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
nb[0]: Flytt %1 bilde
nb[1]: Flytt %1 bilder

en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
nb: En liste over filetternavn som Gwenview ikke skal forsøke å
              laste inn. Vi utelater også *.new siden dette er etternavnet
             som KSaveFile bruker for midlertidige filer.

en: A starting file or folders
nb: En startfil eller mappe

en: Add Filter
nb: Legg til filter

en: Add tag
nb: Legg til merkelapp

en: Advanced
nb: Avansert

en: All buttons
nb: Alle knapper

en: An Image Viewer
nb: En bildeviser

en: Animations:
nb: Animasjoner:

en: Apply only the profile embedded in the image file
nb: Bruk bare profilen innebygd i bildefilen

en: Assume that system-wide color correction already applies monitor profile.
nb: Forutsett at global farge­korrigering allerede har brukt skjermprofilen.

en: Autofit each image
nb: Tilpass automatisk hvert bilde

en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
nb: Det går ikke an å bla etter merke. Se etter at Nepomuk er riktig installert på maskinen din.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Centimeters
nb: Centimeter

en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
nb: Trykk på et rødt øye og velg øyestørrelse, eller dobbeltklikk for å rette opp direkte.

en: Color profile:
nb: Fargeprofil::

en: Configure
nb: Sett opp

en: Copy Here
nb: Kopier hit

en: Could not create destination folder.
nb: Klarte ikke opprette målmappe.

en: Could not create temporary upload folder.
nb: Klarte ikke å opprette midlertidig mappe for opplasting.

en: Could not load document %1
nb: Klarte ikke laste inn dokument %1

en: Create Folder...
nb: Opprett mappe …

en: Crop
nb: Beskjær

en: Current Image
nb: Gjeldende bilde

en: Current Maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Current image modified
nb: Gjeldende bilde er endret

en: Current size:
nb: Gjeldende størrelse:

en: Date <=
nb: Dato ≤

en: Date =
nb: Dato =

en: Date >=
nb: Dato ≥

en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
nb: Avgjør hvordan farger skal vises når skjermen bruker en ICC-fargeprofil
                og et bilde inneholder farger som ikke får plass i fargespennet til
                profilen. «Perseptuell» vil skalere alle fargene til bildet likt og
                slik at de får plass i fargespennet. «Relativ» vil bare avgrense
                de fargene som ikke får plass i fargespennet og vil la de andre
                bli værende slik de er..

en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
nb: Bestemmer hva som skjer når en går til bilde B etter å ha 
                 zoomet inn på en del av bilde A. Hvis det er satt til 
                 Tilpass automatisk, så blir bilde B justert til å passe 
                 med skjermen. Hvis det er satt til Behold samme 
                 så vil alle bilder dele samme størrelse og plassering: 
                  bilde B blir satt til samme forstørring/forminsking som 
                  bilde A (og hvis dette endres blir bilde A vist med 
                  oppdatert størrelse og posisjon). Hvis det er satt til 
                  Individuelt, så husker hvert bilde sin størrelse og 
                  posisjon: bilde B får først samme parametere som 
                  bilde A, men husker deretter sin egen størrelse og 
                  posisjon (hvis dette endres blir IKKE bilde A vist med 
                  oppdatert størrelse og posisjon).

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
nb[0]: Skal det importerte dokumentet slettes fra enheten?
nb[1]: Skal de %1 importerte dokumentene slettes fra enheten?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
nb[0]: Skal det utelatte dokumentet slettes fra enheten?
nb[1]: Skal de %1 utelatte dokumentene slettes fra enheten?

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Developer
nb: Utvikler

en: Device UDI
nb: Enhetens UDI

en: Discard Changes
nb: Forkast endringer

en: Display slide show images in random order
nb: Vis lysbilder i tilfeldig rekkefølge

en: Edit
nb: Rediger

en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
nb: Slå på dette ved lite diskplass. Dette hindrer lagring av miniatyrbilder på disken og bruker miniatyrbilder av lavere kvalitet dersom dette er tilgjengelig.

en: Enlarge smaller images
nb: Forstørr mindre bilder

en: Enter the import destination
nb: Oppgi mål for importen

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
nb[0]: Klarte ikke opprette %1 målmappe.
nb[1]: Klarte ikke opprette %1 målmapper.

en: Failed to create subfolders:
nb: Klarte ikke å opprette undermapper:

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
nb[0]: Klarte ikke å slette dokumentet:
    %2
nb[1]: Klarte ikke å slette dokumenter:
    %2

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
nb[0]: Klarte ikke importere %1 dokument
nb[1]: Klarte ikke importere %1 dokumenter

en: Failed to import documents:
nb: Klarte ikke importere dokument:

en: File Operations
nb: Filhandlinger

en: Flip
nb: Vend

en: Folders
nb: Mapper

en: General
nb: Generelt

en: Go Back to the Document List
nb: Gå tilbake til dokumentliste

en: Go back to the original
nb: Gå tilbake til originalen.

en: Go to first modified image
nb: Gå til første endrede bilde

en: Go to it
nb: Gå til det

en: Go to the First Document
nb: Gå til det første dokumentet

en: Go to the Last Document
nb: Gå til det siste dokumentet

en: Gwenview Importer
nb: Gwenview importerer

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
nb: Gwenview kan ikke lagre bilder i «%1»-format.

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
nb: Gwenview vet ikke hvordan denne typen dokument kan vises.

en: Height
nb: Høyde

en: Height:
nb: Høyde:

en: Hide menu bar
nb: Skjul menylinje

en: History has been disabled.
nb: Historie er slått av.

en: History:
nb: Historie:

en: Horizontal
nb: Vannrett

en: ISO (A4, A3...)
nb: ISO-størrelse (A4, A3, …)

en: If you quit now, your changes will be lost.
nb: Hvis du avslutter nå blir endringene borte.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Image Information
nb: Bildeinformasjon

en: Image Operations
nb: Bildeoperasjoner

en: Image Position
nb: Bildeposisjon

en: Image Settings
nb: Bildeinnstillinger

en: Image View
nb: Bildevisning

en: Import All
nb: Importer alle

en: Import Selected
nb: Importer valgte

en: Import more Documents
nb: Importer flere dokumenter

en: Importing documents...
nb: Importerer dokumenter …

en: Inches
nb: Tommer

en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
nb: Indeksen representerer forholdet valgt i avanserte innstillinger

en: Information
nb: Informasjon

en: Interval between images (in seconds)
nb: Intervall mellom bilder (i sekunder)

en: Invalid source folder.
nb: Ugyldig kildemappe.

en: Keep
nb: Behold

en: Keep aspect ratio
nb: Behold høyde/bredde-forhold

en: Keep ratio
nb: Behold høyde/bredde-forhold

en: Keep same zoom and position
nb: Behold samme størrelse og plassering

en: Landscape
nb: Liggende

en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
nb: Sist brukte relative høyde når avanserte innstillinger er på

en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
nb: Sist brukte relative bredde når avanserte innstillinger er på

en: Last visited: %1
nb: Sist besøkt: %1

en: Link Here
nb: Lag lenke hit

en: Listing content of:
nb: Lister innholdet i:

en: Loading <filename>%1</filename> failed
nb: Det lyktes ikke å laste inn <filename>%1</filename>

en: Loop
nb: Sløyfe

en: Loop on images
nb: Vis bilder i sløyfe

en: Low resource usage mode
nb: Lav ressursbrukmodus

en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Millimeters
nb: Millimeter

en: Mirror
nb: Speilvend

en: Missing required source folder argument.
nb: Mangler obligatorisk argument for kildemappe.

en: Mouse wheel behavior:
nb: Musehjulets oppførsel:

en: Move Here
nb: Flytt hit

en: Name contains
nb: Navnet inneholder

en: Name does not contain
nb: Navnet inneholder ikke

en: New size:
nb: Ny størrelse:

en: Next
nb: Neste

en: Next modified image
nb: Neste endrede bilde

en: No document selected
nb: Ingen dokumenter valgt

en: None
nb: Ingen

en: Not Tagged
nb: Ikke merket

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
nb[0]: Ett dokument er importert.
nb[1]: %1 dokumenter er importert.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
nb[0]: Ett dokument er utelatt fordi det allerede var importert.
nb[1]: %1 dokumenter er utelatt fordi de allerede var importert.

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
nb[0]: Ett bilde er endret.
nb[1]: %1 bilder er endret.

en: One image modified | %1 images modified
nb[0]: Ett bilde endret
nb[1]: %1 bilder endret

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
nb[0]: Ett av dem har fått nytt navn fordi et annet dokument med samme navn var importert fra før.
nb[1]: %1 av dem har fått nye navn fordi andre dokumenter med samme navn var importert fra før.

en: Open Containing Folder
nb: Åpne mappen med innholdet

en: Open With
nb: Åpne med

en: Operations
nb: Handlinger

en: Orientation:
nb: Retning:

en: Original extension
nb: Opprinnelig filetternavn

en: Original extension, in lower case
nb: Opprinnelig filetternavn, med små bokstaver

en: Original filename
nb: Opprinnelig filnavn

en: Original filename, in lower case
nb: Opprinnelig filnavn, med små bokstaver

en: Other Application...
nb: Andre programmer …

en: Pause Slideshow
nb: Pause i lysbildeframvisning

en: Per image zoom and position
nb: Bruk størrelse og plassering per bilde

en: Photo Importer
nb: Foto-importerer

en: Places
nb: Steder

en: Portrait
nb: Stående

en: Preview:
nb: Forhåndsvisning:

en: Previous
nb: Forrige

en: Previous modified image
nb: Forrige endrede bilde

en: Print Image
nb: Skriv ut bilde

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Quit
nb: Avslutt

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Rating <=
nb: Vurdering ≤

en: Rating =
nb: Vurdering =

en: Rating >=
nb: Vurdering ≥

en: Rating:
nb: Vurdering:

en: Recent Files
nb: Nylig brukte filer

en: Recent Folders
nb: Nylig brukte mapper

en: Redo
nb: Gjør om igjen

en: Reduce Red Eye
nb: Fjern røde øyne

en: Remember folders and URLs
nb: Husk mapper og nettadresser

en: Rename <filename>%1</filename> to:
nb: Endre navn på <filename>%1</filename> til:

en: Rename Format:
nb: Endre navn på format:

en: Rename documents automatically
nb: Gi dokumenter automatisk nye navn

en: Rendering intent:
nb: Gjengivelsesformål:

en: Resize
nb: Endre størrelse

en: Resize Image
nb: Endret størrelse

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
nb: Begrens beskjæring til bredde/høyde-forholdet når avanserte innstillinger er slått av

en: Resume Slideshow
nb: Fortsett lysbildevisning

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Rotate Left
nb: Drei til venstre

en: Rotate Right
nb: Drei mot høyre

en: Row count:
nb: Antall rader:

en: Save All
nb: Lagre alle

en: Save All Changes
nb: Lagre alle endringer

en: Save using another format
nb: Lagre med et annet format

en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
nb: Skaler alle farger likt for å få plass til dem i fargespennet til den aktive fargeprofilen.

en: Scaling
nb: Skalering

en: Select Image Information to Display...
nb: Velg bildeinformasjon som skal vises …

en: Select the documents to import
nb: Velg dokumenter som skal importeres

en: Settings...
nb: Innstillinger …

en: Shooting date
nb: Opptaksdato

en: Shooting time
nb: Opptakstid

en: Show failed files...
nb: Vis filer med importfeil …

en: Show failed subfolders...
nb: Vis undermapper med importfeil …

en: Show selection button only
nb: Vis bare valgknapp

en: Show slideshow in fullscreen mode
nb: Vis lysbildevisning i fullskjermmodus

en: Show thumbnails
nb: Vis miniatyrbilder

en: Show transparency with:
nb: Vis gjennomsiktighet med:

en: Show videos
nb: Vis videoer

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
nb[0]: Skal det importerte eller utelatte dokumentet slettes fra enheten?
nb[1]: Skal de %1 importerte og utelatte dokumentene slettes fra enheten?

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Slideshow
nb: Bildeframvisning

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
nb[0]: %1 sekund
nb[1]: %1 sekunder

en: Software
nb: Programvare

en: Source folder
nb: Kildemappe

en: Square
nb: Kvadrat

en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
nb: Avgrens farger som ikke får plass i fargespennet til den aktive fargeprofilen, uten å endre andre farger.

en: Start Slideshow
nb: Start bildeframvisning

en: Start in fullscreen mode
nb: Start i fullskjermmodus

en: Start in slideshow mode
nb: Start i bildeframvisningsmodus

en: Stay There
nb: Bli der

en: Stop at last image of folder
nb: Stopp ved siste bilde i mappa

en: Surrounding background
nb: Omkringliggende bakgrunn

en: Synchronize
nb: Synkroniser

en: Tag Editor
nb: Merkeredigering

en: Tagged
nb: Merket

en: Tags
nb: Merker

en: Tags:
nb: Merker:

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
nb: Enhets-UDI, brukt til å hente informasjon om enheten (navn, ikon m.m.)

en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
nb: Hvor mye av minnet Gwenview kan bruke før det
           advarer brukeren og foreslår å lagre endringene

en: This Screen
nb: Denne skjermen

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
nb: Dette skjuler menylinja helt. Du kan vise den igjen ved å trykke %1.

en: Thumbnail actions:
nb: Handling for miniatyrbilde:

en: Thumbnails
nb: Miniatyrbilder

en: Thumbnails:
nb: Miniatyrbilder:

en: Too many arguments.
nb: For mange argumenter.

en: Undo
nb: Angre

[ctx: Verb]
en: Copy To...
nb: Kopier til …

[ctx: Verb]
en: Move To...
nb: Flytt til …

[ctx: Verb]
en: Rename...
nb: Endre navn …

[ctx: Verb]
en: Trash
nb: Legg i papirkurv

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
nb: Lenke til …

en: Vertical
nb: Loddrett

en: Videos:
nb: Videoer:

en: View Imported Documents with Gwenview
nb: Vis importerte dokumenter med Gwenview

en: What do you want to do now?
nb: Hva vil du gjøre nå?

en: Width
nb: Bredde

en: You are now viewing the new document.
nb: Du ser nå på det nye dokumentet.

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
nb: Du har endret på mange bilder. For å unngå minneproblemer bør du lagre arbeidet ditt.

en: You reached the first document, what do you want to do?
nb: Du nådde det første dokumentet, hva vil du gjøre?

en: You reached the last document, what do you want to do?
nb: Du nådde det siste dokumentet, hva vil du gjøre?

en: Zoom mode:
nb: Zoom modus:

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
nb: Forstørr for å fylle vinduet i bredden eller høyden
