MAIL - en to nb translation catalogue (901 entries)

en:  Column: %1
nb:  Kolonne: %1

en:  day |  days
nb[0]:   dag
nb[1]:  dager

en:  sec
nb:  s

en: %1 match | %1 matches
nb[0]: %1 samsvar
nb[1]: %1 samsvar

en: %1 of %2 used
nb: %1 av %2 brukt

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
nb: %1 (standard)

en: &Add Account...
nb: L&egg til konto …

en: &Add...
nb: &Legg til …

en: &Address Book
nb: &Adressebok

en: &All Fields
nb: &Alle felter

en: &Archive File:
nb: &Arkivfil:

en: &Archive Folder...
nb: &Arkiver mappe …

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
nb: Spør hv&a som skal gjøres når meldinger dras til en annen mappe

en: &Assign Shortcut...
nb: &Tilegn snarvei …

en: &Attach
nb: &Legg ved

en: &Attach file
nb: &Legg ved en fil

en: &Automatic Spellchecking
nb: &Automatisk stavekontroll

en: &BCC addresses:
nb: &Blindkopiadresser:

en: &CC addresses:
nb: &Kopiadresser:

en: &Configure Automatic Archiving...
nb: &Tilpass automatisk arkivering …

en: &Configure KMail...
nb: Oppsett av &KMail …

en: &Configure Summary View...
nb: &Sett opp sammendragsvisning …

en: &Copy Global Templates
nb: &Kopier globale maler

en: &Create Filter
nb: &Lag filter

en: &Cryptographic Message Format
nb: &Kryptografisk meldingsformat

en: &Debug Sieve...
nb: Feilsøk &sieve …

en: &Delete Search
nb: &Slett søk

en: &Delete folder and subfolders after completion
nb: &Slett mappe og undermapper etter fullføring

en: &Dictionary
nb: &Ordliste

en: &Dictionary:
nb: &Ordliste:

en: &Display Message
nb: &Vis melding

en: &Drafts folder:
nb: &Kladdemappe:

en: &Duplicate existing identity
nb: Lag &kopi av den eksisterende identiteten

en: &Duplicate existing vCard
nb: Lag &kopi av det eksisterende vCard-et

en: &Edit
nb: &Rediger

en: &Edit Recipients
nb: R&ediger adressater

en: &Email address:
nb: &E-postadresse:

en: &Encrypt Message
nb: &Krypter melding

en: &Existing identities:
nb: &Eksisterende identiteter:

en: &Expiration Settings
nb: &Utløpsinnstillinger

en: &Expire
nb: &Foreldet

en: &Expire All Folders
nb: Slett &foreldede meldinger i alle mappene

en: &File
nb: &Fil

en: &Find Messages...
nb: &Finn meldinger …

en: &Find in Message...
nb: &Finn i melding …

en: &Folder:
nb: &Mappe:

en: &Forward
nb: &Videresend

en: &From
nb: &Fra

en: &From existing vCard
nb: &Fra eksisterende vCard

en: &Go
nb: &Gå

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Identity
nb: &Identitet

en: &Identity:
nb: &Identitet:

en: &Ignore Thread
nb: &Ignorer tråd

en: &Import Messages...
nb: &Importer meldinger …

en: &Include sub-folders
nb: Ta &med undermapper

en: &Insert Recent Text File
nb: &Sett inn en nylig brukt tekstfil

en: &Insert Text File...
nb: Sett &inn tekstfil …

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
nb: &Bruk den samme tegnkodinga ved svar eller videresending (hvis mulig)

en: &Mail Transport
nb: &E-post-transport

en: &Mail transport:
nb: E-pos&t transport:

en: &Mailing List Management...
nb: Håndtering av &e-postliste …

en: &Message
nb: &Melding

en: &Modify...
nb: &Endre …

en: &Move All Messages to Trash
nb: Flytt alle meldingene til &papirkurven

en: &Move to Trash
nb: Flytt til &papirkurven

en: &New Composer
nb: &Ny melding

en: &New Message...
nb: &Ny melding …

en: &New identity:
nb: &Ny identitet:

en: &Next Message
nb: &Neste melding

en: &Options
nb: &Valg

en: &Previous Message
nb: &Forrige melding

en: &Remind me later
nb: &Påminn meg senere

en: &Remove
nb: &Fjern

en: &Rename
nb: E&ndre navn

en: &Reply-To address:
nb: &Svaradresse:

en: &Reply...
nb: &Svar …

en: &Request Disposition Notification
nb: &Be om meldingskvittering

en: &Save as Draft
nb: Lagre som &kladd

en: &Send Mail
nb: &Send e-post

en: &Send Mail Via
nb: &Send e-post via

en: &Send Now
nb: &Send nå

en: &Send Queued Messages
nb: Send meldingene i &køen

en: &Send as Is
nb: Send &uten endring

en: &Sent-Mail Folder
nb: Mappe for send&t e-post

en: &Sent-Mail folder:
nb: Mappe for se&ndt e-post:

en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: &Sign Message
nb: &Signer melding

en: &Snippets
nb: &Biter

en: &Specify the Subject
nb: &Oppgi et emne

en: &Spellchecker...
nb: Stave&kontroll …

en: &Templates folder:
nb: &Malmappe:

en: &Tools
nb: Verk&tøy

en: &Undo
nb: &Angre

en: &Undo: "%1"
nb: &Angre: «%1»

en: &Use System Settings values
nb: Br&uk verdier fra Systeminnstillinger

en: &Use custom colors
nb: &Bruk egne farger

en: &Use custom fonts
nb: &Bruk selvvalgte skrifttyper

en: &Use custom message templates for this identity
nb: &Bruk selvvalgte meldingsmaler for denne identiteten

en: &Use custom message-id suffix
nb: &Bruk egen endelse som meldings-id

en: &Value:
nb: &Verdi:

en: &View
nb: &Vis

en: &Watch Thread
nb: &Overvåk tråd

en: &With empty fields
nb: &Med tomme felter

en: &Wordwrap
nb: &Tekstbryting

en: &Your name:
nb: Navnet &ditt:

en: &vCard path:
nb: &vCard-sti:

en: (Current system setting: %1)
nb: (Bruk gjeldende systeminnstillinger:%1)

en: (c), 2004 Tobias Koenig
nb: © 2004 Tobias Koenig

en: (no templates)
nb: (ingen maler)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
nb[0]: 1 vedlegg (%2)
nb[1]: %1 vedlegg (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
nb[0]: 1 ulest melding
nb[1]: %1 uleste meldinger

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
nb: <b>ADVARSEL:</b> Å bruke HTML i e-post kan gjøre det lettere for uvedkommende å utnyttet sikkerhetshull for å få tilgang til systemet. <a href="whatsthis1">Mer om HTML e-post … </a> <a href="whatsthis2">Mer om eksterne referanser …</a>

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
nb: <b>ADVARSEL:</b> Bekreftelser send uten videre kan undergrave personvernet. <a href="whatsthis-mdn">Mer om meldingskvitteringer …</a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
nb: <qt>
    <h1>Lagre meldinger kryptert</h1>
    Hvis du krysser av i denne boksen blir sendte meldinger lagret kryptert på samme måte som de ble sendt. Dette anbefales ikke, for du kan ikke lese meldinger etter at et nødvendig sertifikat er foreldet.
    <p>
    Likevel kan det være lokale regler som forutsetter at man bruker dette valget. Hvis du er usikker, kontakt din systemadministrator.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
nb: <qt>
    <h1>Gi advarsel hvis et sertifikat i kjeden er foreldet</h1>
    Velg det laveste antall dager alle sertifikatene i kjeden skal være gyldige uten å gi advarsel.
    <p>
    Den anbefalte SPHINX-innstillinga er 14 dager.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
nb: <qt>
    <h1>Gi advarsel hvis krypteringssertifikatet blir foreldet</h1>
    Velg det laveste antall dager som krypteringssertifikatet skal være gyldig før det gis en advarsel.
    <p>
    Den anbefalte SPHINX-innstillinga er 14 dager.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
nb: <qt>
    <h1>Gi advarsel hvis rotsertifikatet blir foreldet</h1>
    Velg minste antall dager rot-sertifikatet er gyldig uten å gi en advarsel.
    <p>
    Anbefalt SPHINX-innstilling er 14 dager.
    </p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
nb: <qt><a href="whatsthis">Informasjon om selvvalgt format …</a></qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
nb: <qt> <h3>BCC – Blindkopiadresser</h3><p> Adressene som oppgis her blir lagt til all e-post som sendes med denne identiteten. Adressene er ikke synlige for andre mottakere.</p><p>Dette brukes ofte til å sende en kopi av all sendt e-post til en annen av dine e-postkontoer. </p><p>Hvis du skriver inn flere blindkopi-adresser, så bruk komma mellom hver av dem.</p><p>Er du i tvil, så la feltet stå tomt.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
nb: <qt> <h3>CC – Kopiadresser</h3><p> Adressene som oppgis her blir lagt til all e-post som sendes med denne identiteten.</p><p>Dette brukes ofte til å sende en kopi av all sendt e-post til en annen av dine e-postkontoer. </p><p>Hvis du skriver inn flere kopi-adresser, så bruk komma mellom hver av dem.</p><p>Er du i tvil, så la feltet stå tomt.</p></qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
nb: <qt><h3>E-postadresse</h3><p>Dette feltet skal inneholde hele e-postadressen din.</p><p>Dette er hovedadressen, og brukes for all utgående post. Hvis du har mer enn en adresse, opprett en ny identitet eller legg til ekstra aliaser i feltet nedenfor.</p><p>Hvis dette feltet er tomt, eller adressen er feil, vil man få problemer med å svare på meldingene dine.</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
nb: <qt><h3>E-postaliaser</h3><p>Dette feltet inneholder alias-adresser som også tilhører denne identiteten (i motsetning til å representere en annen identitet).</p><p>Eksempel:</p><table><tr><th>Hovedadresse:</th><td>foerst.sist@example.org</td></tr><tr><th>Aliaser:</th><td>foerst@example.org<br>sost@example.org</td></tr></table><p>Skriv én alias-adresse på hver linje.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
nb: <qt> <h3>Håndtering av forespørsler om meldingskvittering</h3><p>Meldingskvitteringer (engelsk forkortelse MDN) er en utvidelse av det som ofte kalles <b>lest-melding</b>. Den som sender meldinga få tilbakemelding fra systemet, og mottakerens e-postprogram lager et svar som viser avsenderen hva som har hendt med meldinga. Vanlige tilbakemeldinger er <b>vist</b> (dvs. lest), <b>slettet</b> og <b>oversendt</b> (f.eks. videresendt). </p><p>For å styre sending av meldingskvitteringer i KMail har du disse valgene:</p><ul> <li><em>Ignorer</em>: Ignorer alle forespørsler om meldingskvitteringer. Ingen kvittering blir sendt automatisk (anbefales). </li><li><em>Spør</em>: Sender meldingskvittering bare etter at brukeren er blitt spurt om det. På denne måten kan du sende kvittering for noen meldinger, mens du avviser eller ignorerer andre.</li><li><em>Avvis</em>: Sender alltid en <b>avvist</b>-kvittering. Dette er bare <em>litt</em> bedre enn å alltid sende kvitteringer. Avsender får fremdeles vite at meldinga er kommet fram, men får ikke vite om den er lest eller slettet osv.</li><li><em>Send alltid</em>: Sender alltid kvitteringen når det spørres etter det. Det betyr at avsenderen får vite når meldinga kom fram og hva som har hendt med den (vist, slettet osv.). Dette valget frarådes sterkt, men siden det er ønskelig for behandling av f.eks. kundeforhold. så er det gjort tilgjengelig.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
nb: <qt><h3>Organisasjon</h3><p>I dette feltet bør navnet på organisasjonen din stå hvis du vil at det skal synes i meldingshodet som sendes ut.</p><p>Det er greit (og ganske vanlig) å la dette stå tomt.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
nb: <qt><h3>Svaradresse</h3><p>Dette angir <tt>Svaradresse:</tt>-feltet i meldingshodet til en annen adresse enn <tt>Fra:</tt>-adressen.</p><p>Dette kan være nyttig når du har en gruppe menneske som jobber sammen i liknende roller. Det kan for eksempel hende du vil at e-poster du sender ut skal ha din e-postadresse i <tt>Fra:</tt>-feltet, men alle svar skal gå til en gruppeadresse.</p><p>Hvis du er i tvil, så la dette feltet stå tomt.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
nb: <qt><h3>Navnet ditt</h3><p>Dette feltet skal inneholde navnet ditt, slik du vil at det skal vises i meldingshodet som blir sendt ut.</p><p>Hvis du lar dette feltet stå tomt, vil ikke navnet ditt komme fram, bare e-postadressen din.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
nb: <qt><p> <strong>Følgende uttrykk kan brukes for datoer:</strong></p><ul> <li>d – datoen som et tall uten null foran (1-31)</li><li>dd – dagen som et tall med null foran (01-31)</li><li>ddd – dagen som en forkortelse for ukedagen (man – søn)</li><li>dddd – langt dagnavn (mandag-søndag)</li><li>M – måned som tall uten null foran (1-12)</li><li> MM – måned som tall med null foran (01-12)</li><li>MMM – forkortet månedsnavn (jan – des)</li><li> MMMM – fullt månedsnavn (januar – desember)</li><li>yy – året som et tosifret tall (00-99)</li> <li>yyyy – året som et firesifret tall (0000-9999)</li></ul> <p><strong>Disse uttrykkene kan brukes for klokkeslett:</strong></p><ul> <li>m – minutter uten null foran(0-59)</li> <li>mm – minutter med null foran(00-59)</li><li>s – sekunder uten null foran(0-59)</li> <li>ss – sekunder med null foran (00-59)</li><li>z – millisekunder uten null foran(0-999)</li> <li>zzz – millisekunder med null foran(000-999)</li><li>AP – vis AM/PM. AP blir erstattet med enten «AM» eller «PM».</li> <li>ap – bytter til AM/PM-visning. ap blir erstattet med enten «am» eller «pm».</li><li>Z – tidssone i numerisk format (-0500)</li> </ul><p><strong>Alle andre inn-tegn blir ignorert</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
nb: <qt> <p>Slå på dette om du vil at KMail skal be om meldingskvittering for hver e-post du sender.</p> <p> Dette valget påvirker bare standardinnstillinga, du kan fremdeles slå av og på meldingskvitteringer for hver melding du sender, menyvalg <em>Valg</em>-><em>Be om meldingskvittering</em>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
nb: <qt> <p>For å kunne signere denne meldinga må du først ha angitt en (OpenPGP eller S/MIME)-nøkkel du vil bruke. </p><p>I identitetsoppsettet kan du velge hvilken nøkkel som skal brukes for denne identiteten .</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
nb: <qt> <p>Velg om du vil at KMail skal sende alle meldingene i utboksen når du sjekker e-post manuelt, også ved automatisk sjekk, eller om du ikke vil at meldingene skal sendes automatisk i det hele tatt.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
nb: <qt><p>S/MIME (X.509)-sertifikatet du velger her blir brukt til å signere meldinger. </p> <p>Du kan la dette stå tomt, men da kan ikke KMail signere meldinger kryptografisk ved hjelp av S/MIME. Vanlige e-postfunksjoner blir ikke endret.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
nb: <qt> <p>S/MIME-sertifikatet du velger her blir brukt til å signere meldinger og til å kryptere meldinger til deg selv.</p> <p>Du kan  la dette stå tomt, men da kan ikke KMail signere utgående meldinger til deg selv kryptografisk med S/MIME. Vanlige e-postfunksjoner blir ikke endret.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
nb: <qt> <p>Standarddomenet settes etter alfakrøllen («@») i ufullstendige adresser.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
nb: <qt><p>Du har bedt om at meldingene skal bli kryptert til deg selv, men den valgte identiteten angir ingen (OpenPGP eller S/MIME) krypteringsnøkkel som skal brukes til dette.</p><p>Velg hvilke(n) nøkkel(-er) som skal brukes i identitetsoppsettet.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette den tomme mappa <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette den tomme mappa <resource>%1</resource> og alle dens undermapper? Hvis undermappene ikke er tomme, så slettes også innholdet i dem. <p><b>Merk</b> at slettede meldinger ikke lagres i papirkurven og blir permanent slettet.</p> </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette mappa <resource>%1</resource>, alle undermappene, og kvitte deg med innholdet deres? <p><b>Merk</b> at slettede meldinger ikke lagres i papirkurven og blir permanent slettet.</p> </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette mappa <resource>%1</resource>, og kvitte deg med innholdet?<p><b>Merk</b> at slettede meldinger ikke lagres i papirkurven og blir permanent slettet.</p> </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette søket <b>%1</b>? <br />Meldingene som vises i den blir ikke slettet hvis du gjør dette, for de er lagret i andre mapper.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette foreldede meldinger i mappa <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil flytte alle meldinger fra mappa <b>%1</b> til papirkurven?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
nb[0]: <qt>Er du sikker på at du vil slette den valgte meldinga? <br />Når den er slettet, kan den ikke gjenopprettes.</qt>
nb[1]: <qt>Er du sikker på at du vil slette de %1 valgte meldingene? <br />Når de er slettet, kan de ikke gjenopprettes.</qt>

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Er det sikkert at du vil fjerne identiteten med navnet <b>«%1»</b>?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nb: <qt>Dette gjemmer menylinja helt. Du kan vise den igjen ved å taste %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
nb: <qt>Trykk på knappen under og trykk den tasten eller tastekombinasjonen du vil bruke som tilknytning til denne mappa.</qt>

[ctx: @action]
en: Archive
nb: Arkiv

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
nb: &Slett

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
nb: N&y

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
nb: &Slett

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
nb: &Slett

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
nb: &Søk

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
nb: &I meldingsteksten …

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
nb: Neste

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
nb: Forrige

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
nb: &Viktig

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
nb: &I meldingsteksten …

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
nb: &Som vedlegg …

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
nb: &Emne

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
nb: Alt

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
nb: Papirkurv

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
nb: Ny

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
nb: Om dette velges blir det vist en doalog der du kan velge hvilke sammendrag du vil se og også sette opp sammendragene slik du vil se dem.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
nb: I teksten

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
nb: &Navn:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
nb: &Emne:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
nb: Verdi

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
nb: Navn på programtilleggssammendrag

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
nb: Mappe

[ctx: @title:group]
en: Recipients
nb: Adressater

[ctx: @title:group]
en: Signature
nb: Signatur

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
nb: Ny

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
nb: Avansert

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
nb: E-postliste

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
nb: Snarvei

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
nb: Mottar

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
nb: Sender

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
nb: Vis

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
nb: Egenskaper for mappa %1

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
nb: Arkivmappe

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
nb: En sikkerhetskopi av teksten i skrivevinduet kan bli opprettet regelmessig. Du kan velge hvilket intervall som brukes til å lage sikkerhetskopiene her. Du kan skru av autolagring ved å sette det til 0.

en: A list of all the recently used URLs
nb: En liste over alle nylig brukte URL-er

en: A list of all the recently used encodings
nb: En liste over alle nylig brukte kodinger

en: A&dd...
nb: L&egg til …

en: A&pply Filter
nb: &Bruk filter

en: A&vailable Tags
nb: Til&gjengelige tagger

en: Abort Current Operation
nb: Avbryt denne handlinga

en: About to send email...
nb: I ferd med å sende e-post …

en: Action Item Message
nb: Handlingsmelding

en: Add
nb: Legg til

en: Add 'header' to message. This can be repeated
nb: Legg «meldingshode» til i meldinga. Dette kan gjentas

en: Add Favorite Folder...
nb: Legg til favorittmappe …

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
nb[0]: Legg til fil som &vedlegg
nb[1]: Legg til filer som &vedlegg

en: Add Followup Reminder...
nb: Legg til påminnelse om oppfølging …

en: Add Markup Plain Text
nb: Legg til oppmerking Ren tekst

en: Add New Tag...
nb: Legg til ny etikett …

en: Add Note...
nb: Legg til merknad …

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
nb[0]: Legg URL inn i meldings&tekst
nb[1]: Legg URL-er inn i meldings&tekst

en: Add a new identity
nb: Legg til en ny identitet

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
nb: Legg til et vedlegg til meldinga. Dette kan gjentas

en: Add as &Attachment
nb: Legg til som &vedlegg

en: Add as &Inline Image
nb: Legg til som &innebygget bilde

en: Add new tag
nb: Legg til ny tagg

en: Add new tag...
nb: Legg til ny tagg …

en: Add to Address Book
nb: Legg til i adresseboka

en: Add to Existing Contact
nb: Legg til eksisterende kontakt.

en: Add...
nb: Legg til …

en: Address type:
nb: Adressetype:

en: All folders selected are empty or were not indexed.
nb: Alle mapper som er valgt er tomme, eller ble ikke indeksert.

en: Allow local flags in read-only folders
nb: Tillat lokale flagg i skrivebeskyttede mapper

en: Allow messages to load external references from the Internet
nb: Tillat brev å hente eksterne referanser fra Internett

en: Allow to start specific folder
nb: Tillat start med  bestemt mappe

en: Always
nb: Alltid

en: Always send
nb: Send alltid

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
nb: Det ble funnet et annet e-postprogram på systemet, Vil du importere data fra dette?

en: Anti-virus support
nb: Støtte for antivirus

en: Append S&ignature
nb: Legg til s&ignatur

en: Appl&y All Filters
nb: Bruk alle &filtrene

en: Apply &to:
nb: Bruk &på:

en: Archive Mail Agent was not registered.
nb: Postarkiv-agenten var ikke registrert.

en: Archive all subfolders
nb: Arkiver alle undermapper

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
nb: Arkivmappe er ikke definert. Kontroller innstillingene for konto %1

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
nb: Er du sikker på at du vil tømme papirkurven?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
nb: Er du sikker på at du vil slette alle foreldede meldinger?

en: As Attachment
nb: Som vedlegg

en: As icons
nb: Som ikoner

en: As list
nb: Som liste

en: Ask
nb: Spør

en: Ask Before Sending
nb: Spør før sending

en: Attach Folder
nb: Legg ved mappe

en: Attach my vCard to message
nb: Legg til mitt vCard til meldingen

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
nb: Forsøk å dekryptere krypterte meldinger når de vises

en: Auto Resize Image
nb: Automatisk endring av bildestørrelse

en: Autocorrection
nb: Autorettelse

en: Autocorrection language:
nb: Språk for autorettelse:

en: Automatically import keys and certificate
nb: Importer automatisk nøkler og sertifikater

en: Automatically request &message disposition notifications
nb: Be automatisk om &meldingskvittering

en: Automatically save the message at this specified interval
nb: Lagre meldinga automatisk etter oppgitt tidsintervall

en: Autosave Message Failed
nb: Klarte ikke autolagre melding

en: Autosave interval:
nb: Intervall for autolagring:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
nb: BZ2-komprimert tar-arkiv (.tar.bz2)

en: Beta testing of PGP 6 support
nb: Betatesting av støtte for PGP 6

en: Bookmark This Link
nb: Sett bokmerke for denne lenka

en: Browser
nb: Nettleser

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
nb: Standardinnstillinga til GnuPG er å bruke fila ~/.gnupg/policies.txt for å sjekke om en sertifikatpraksis er tillatt. Hvis dette valget er på vil det ikke bli sjekket.

en: C&ustom format:
nb: &Selvvalgt format:

en: Cannot copy item. %1
nb: Kan ikke kopiere element. %1

en: Cannot fetch collection. %1
nb: Kan ikke hente samling. %1

en: Cannot get search result. %1
nb: Kan ikke hente søkeresultat. %1

en: Cannot move message. %1
nb: Kan ikke flytte melding. %1

en: Cannot move messages.
nb: Kan ikke flytte meldinger.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
nb: Sertifikat og nøkkelvedlegg

en: Certificate Manager
nb: Sertifikathåndterer

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
nb: Endring av de globale HTML-innstillingene vil overstyre alle de lokale mappeinnstillingene.

en: Charset
nb: Tegnsett

en: Check &Mail
nb: Sjekk &e-post

en: Check Mail
nb: Sjekk e-post

en: Check Mail In
nb: Sjekk e-post i

en: Check mail on startup
nb: Sjekk e-post ved oppstart

en: Check spelling before send
nb: Stavekontroller før send

en: Check to store messages encrypted
nb: Kryss av for å lagre meldinger kryptert

en: Cl&ean Spaces
nb: Slett &overflødige mellomrom

en: Clear Selection
nb: Tøm utvalg

en: Close Composer
nb: Lukk meldingsredigeringa

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
nb: Lukk det selvstendige meldingsvinduet når meldingen er besvart eller videresendt

en: Close to quota threshold:
nb: Nær kvoteterskelen:

en: Collapse all threads in the current folder
nb: Fold sammen alle trådene i denne mappa

en: Collapse the current thread or group
nb: Fold sammen denne tråden eller gruppa

en: Colors
nb: Farger

en: Composer
nb: Ny melding

en: Compressed Zip Archive (.zip)
nb: Komprimert Zip-arkiv (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
nb: Vedlegg

en: Configure &Filters...
nb: Tilpass &filtre …

en: Configure &Notifications...
nb: Oppsett av &påminnelser …

en: Configure KMail...
nb: Oppsett av KMail …

en: Configure shortcut
nb: Sett opp snarveie

en: Configure the summary view
nb: &Sett opp sammendragsvisningen

en: Confirm &before send
nb: &Bekreft før sending

en: Contact cannot be stored: %1
nb: Kan ikke lagre kontakten: %1

en: Contact created successfully
nb: Kontakt vellykket opprettet

en: Contact modified successfully
nb: Kontakt vellykket endret

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
nb: Kontakt eier

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
nb: Inneholder-betingelsen kan ikke brukes med færre enn 4 tegn.

en: Copy Message | Copy %1 Messages
nb[0]: Kopier melding
nb[1]: Kopier %1 meldinger

en: Copy Message To...
nb: Kopier meldinger til …

en: Copy Message to Folder
nb: Kopier melding til mappe

en: Copying messages canceled.
nb: Kopiering av meldinger er avbrutt.

en: Copying messages failed.
nb: Meldingene ble ikke kopiert.

en: Copying messages...
nb: Kopierer meldinger …

en: Core developer
nb: Hovedutvikler

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
nb: Klarte ikke starte importveiviseren. Kontroller installasjonen.

en: Create...
nb: Opprett …

en: Cryptography
nb: Kryptografi

en: Custom Templates
nb: Selvvalgte maler

en: Custom message-&id suffix:
nb: Bruk din egen endelse for meldings-&id:

en: Customize accounts order...
nb: Rediger kontorekkefølge …

en: Cut Message | Cut %1 Messages
nb[0]: Klipp ut melding
nb[1]: Klipp ut %1 meldinger

en: D&ictionary:
nb: Ordl&iste:

en: Date
nb: Dato

en: Decrease tag priority
nb: Minsk taggprioritet

en: Defa&ult send method:
nb: S&tandard sendingsmetode:

en: Defaul&t domain:
nb: S&tandarddomene:

en: Default aggregation:
nb: Standard sammenstilling:

en: Default forwarding type:
nb: Standard type for videresending:

en: Default theme:
nb: Standardtema:

en: Define custom mime header fields:
nb: Angi egne mime-topptekster:

en: Delayed Messages...
nb: Utsatte meldinger …

en: Delete Folder
nb: Slett mappa

en: Delete Message
nb: Slett melding

en: Delete Messages
nb: Slett meldingene

en: Delete Search
nb: Slett søk

en: Delete T&hread
nb: Slett &tråd

en: Delete current vCard
nb: Slett gjeldende vCard

en: Delete vCard
nb: Slett vCard

en: Deleting messages
nb: Sletter meldinger

en: Deleting messages canceled.
nb: Sletting av meldinger avbrutt.

en: Deleting messages failed.
nb: Sletting av meldingene feilet.

en: Deleting messages...
nb: Sletter meldinger …

en: Deny
nb: Avvis

en: Deta&iled new mail notification
nb: Detal&jert påminnelse ved ny e-post

en: Detect Automatically
nb: Oppdag automatisk

en: Display KMail's Welcome Page
nb: Vis velkomstsiden til KMail

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
nb[0]: Distribusjonslista %2 er tom, den kan ikke brukes.
nb[1]: Distribusjonslistene %2 er tomme, de kan ikke brukes.

en: Do not Loop
nb: Ikke gå rundt

en: Do not check certificate policies
nb: Ikke sjekk sertifikatpraksis

en: Do not perform any HTTP requests
nb: Ikke utfør noen HTTP forespørsler

en: Do not perform any LDAP requests
nb: Ikke utfør noen LDAP-forespørsler

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
nb: Ikke send meldingskvitteringer som svar på krypterte meldinger

en: Do not show a message preview pane
nb: Ingen forhåndsvisning av meldinger

en: Do you want to attach this folder "%1"?
nb: Vil du legge ved denne mappa «%1»?

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
nb: Skal de valgte meldingene videresendes som vedlegg i én melding (som MIME-samling) eller som enkeltmeldinger?

en: Do you want to remove tag '%1'?
nb: Vil du fjerne etiketten «%1»?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
nb: Vil du slette meldinga eller lagre den til senere?

en: Documentation
nb: Hjelpetekst

en: Done
nb: Ferdig

en: E&mpty Trash
nb: &Tøm papirkurven

en: E&nable detection of missing attachments
nb: Slå &på melding om manglende vedlegg

en: E&xclude important messages from expiry
nb: &Ikke la viktige meldinger blir foreldet

en: E-mails Scams
nb: E-postsvindler

en: Edit "Out of Office" Replies...
nb: Rediger fraværsmeldinger …

en: Edit Note...
nb: Rediger merknad …

en: Edit Search...
nb: Rediger søk …

en: Edit contact...
nb: Rediger kontakt …

en: Edit...
nb: Rediger …

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
nb: E-postadressen ble ikke funnet i nøkkel/sertifikater

en: Email Address:
nb: E-postadresse:

en: Email a&liases:
nb: E-posta&liaser:

en: Email added successfully.
nb: E-post vellykket lagt inn.

en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurven

en: Empty local &trash folder on program exit
nb: &Tøm den lokale papirkurven når programmet avsluttes

en: Empty the local trash folder on program exit
nb: Tøm den lokale papirkurven når programmet avsluttes

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
nb: Slå på automatisk linjebryting ved oppgitt bredde

en: Enable system tray icon
nb: Bruk systemikonfeltet

en: Encrypt
nb: Krypter

en: Encrypted Messages
nb: Krypterte meldinger

en: Enter charset:
nb: Oppgi tegnkoding:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
nb: Skriv nettadressen til tjeneren for godkjenning av sertifikater via Internett (OCSP-tilbyder). Nettadressen starter som oftest med http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
nb: Skriv adressen til din HTTP mellomtjener som vil bli brukt for alle HTTP forespørsler knyttet til S/MIME. Syntaksen er host:port, for eksempel: minmellomtjener.example.com:3128.

en: Enter new forward prefix:
nb: Oppgi ny forstavelse for videresending:

en: Enter new key word:
nb: Oppgi nytt nøkkelord:

en: Enter new reply prefix:
nb: Oppgi nytt svarprefiks:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
nb: Hvis du skriver inn en LDAP tjener her vil alle LDAP forespørsler bli sendt til den tjeneren først. For å være presis, denne innstillinga vil overkjøre alle vert og port parametere spesifisert i en LDAP URL og vil også bli brukt hvis en vert og port ikke har blitt medregnet i URL-en. Andre LDAP tjenere vil bare bli brukt hvis en feil oppstår under tilkoplingen til «mellomtjeneren».
    Syntaksen er «VERT» eller «VERT:PORT». Hvis PORT ikke er medregnet vil port 389 (standard LDAP port) bli brukt.

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
nb: Skru bruken av HTTP for S/MIME helt av.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
nb: Skrur helt av bruken av LDAP for S/MIME.

en: Error while removing duplicates
nb: Feil ved fjerning av duplikater

en: Expand all threads in the current folder
nb: Fold ut alle trådene i den åpne mappa

en: Expand the current thread or group
nb: Fold ut denne tråden eller gruppa

en: Expire
nb: Gjør foreldet

en: Expire Folder
nb: Slett foreldede meldinger i mappa

en: Expire Old Messages?
nb: Slette foreldede meldinger?

en: Expire...
nb: Gjør foreldet …

en: Extend Selection to Next Message
nb: Utvid utvalget til neste melding

en: Extend Selection to Previous Message
nb: Utvid utvalget til forrige melding

en: External editor was started.
nb: Eksternt skriveprogram ble startet.

en: F&older
nb: M&appe

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
nb: Klarte ikke åpne autolagret fil ved %1.
    Årsak: %2

en: Failed to store contact
nb: Klarte ikke å lagre kontakten

en: Fetch missing issuer certificates
nb: Hent manglende utstedersertifikater

en: Filter &Log Viewer...
nb: Filter&loggviser …

en: Filter on &From...
nb: Filter på &avsender(e) …

en: Filter on &Subject...
nb: Filter på &emne …

en: Filter on &To...
nb: Filter på &mottaker(e) …

en: Filter on Mailing-&List...
nb: Filter på e-post&liste …

en: Filter on Mailing-List %1...
nb: Filter på e-postlista %1 …

en: Filter on Mailing-List...
nb: Filter på e-postliste …

en: Filtering message %1 of %2
nb: Filtrerer melding %1 av %2

en: Filtering messages
nb: Filtrerer meldinger

en: Fixed Width Font
nb: Skrift med fast bredde

en: Focus on First Folder
nb: Fokus på første mappe

en: Focus on Last Folder
nb: Fokus på siste mappe

en: Focus on Next Folder
nb: Flytt fokus til neste mappe

en: Focus on Next Message
nb: Flytt fokus til neste melding

en: Focus on Previous Folder
nb: Flytt fokus til forrige mappe

en: Focus on Previous Message
nb: Flytt fokus til forrige melding

en: Folder List
nb: Mappeliste

en: Folder Shortcut %1
nb: Mappesnarvei %1

en: Folder Tooltips
nb: Hjelpebobler for mappe

en: Folder holds a mailing list
nb: Mappa inneholder en e-postliste

en: Folder name not defined.
nb: Mappenavnet er ikke oppgitt.

en: Folders
nb: Mapper

en: Followup Reminder Agent was not registered.
nb: Agenten for påminnelse om oppfølging var ikke registrert.

en: Followup Reminder Messages...
nb: Påminnelsesmeldinger om oppfølging …

en: Fonts
nb: Skrifter

en: For intermediate CA certificates:
nb: For mellomsertifikater for CA-sertifikater:

en: For&ward Subject Prefixes
nb: Emneforstavelser ved &videresending

en: Former co-maintainer
nb: Tidligere med-vedlikeholder

en: Former core developer
nb: Tidligere hovedutvikler

en: Former maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Forward Inline As Default.
nb: Videresending inni teksten som standard.

en: Forward To...
nb: Send videre til …

en: From
nb: Fra

en: Full message
nb: Hele meldinga

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
nb: GZ-komprimert tar-arkiv (.tar.gz)

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
nb: Generelt

en: GnuPG Settings...
nb: GnuPG-innstillinger …

en: GnuPG support
nb: GnuPG-støtte

en: Go to Archive
nb: Gå til arkiv

en: Go to the next folder with unread messages
nb: Gå til neste mappe med uleste meldinger

en: Go to the next message
nb: Gå til neste melding

en: Go to the next unread message
nb: Gå til neste uleste melding

en: Go to the next unread text
nb: Gå til neste uleste tekst

en: Go to the previous folder with unread messages
nb: Gå til forrige mappe med uleste meldinger

en: Go to the previous message
nb: Gå til forrige melding

en: Go to the previous unread message
nb: Gå til forrige uleste melding

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
nb: Neste uleste &tekst

en: HTML Messages
nb: HTML-meldinger

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
nb: Bakgrunnen til HTML-statuslinja – HTML-melding

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
nb: Bakgrunnen til HTML-statuslinja – Ingen HTML-melding

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
nb: Forgrunnen til HTML-statuslinja – HTML-melding

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
nb: Forgrunnen til HTML-statuslinja – Ingen HTML-melding

en: HTML Toolbar
nb: HTML-verktøylinje

en: HTTP Requests
nb: HTTP-forespørsler

en: Headers
nb: Meldingshoder

en: Hide attachment list
nb: Skjul vedlegglista

en: Hide menu bar
nb: Skjul menylinje

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
nb: &Ulest:

en: Identity Name
nb: Identitetsnavn

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
nb: Hvis antall adressater er større enn dette vil KMail gi et varsel og be om bekreftelse før e-posten sendes. Varselet kan slås av.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
nb: Hvis du velger dette vil sertifikatlista aldri bli brukt for å sjekke gyldigheten til S/MIME-sertifikater.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
nb: Hvis dette valget er på vil manglende utstedersertifikater bli hentet hvis det blir nødvendig (dette gjelder for begge metodene for å sjekke gyldighet på, både CRL og OCSP)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
nb: Hvis du velger dette vil S/MIME-sertifikater bli sjekket ved hjelp av en statusprotokoll på Internett (forkortet til «OCSP» for «Online Certificates Status Protocol»). Fyll in nettadressen til OCSP-tilbyderen nedenfor.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
nb: Hvis dette valget er på vil S/MIME-sertifikater bli sjekket ved å bruke lister for sertifikat-gjenkalling (CRL).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
nb: Hvis denne muligheten er valgt vil verdien til HTTP mellomtjeneren vist til høyre (som kommer fra miljøvariabelen http_proxy) bli brukt for alle HTTP-forespørsler.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
nb: Overse HTTP distribusjonspunkt for CRL sertifikater

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
nb: Ignorer LDAP distribusjonspunkt for CRL sertifikater

en: Ignore service URL of certificates
nb: Ignorer tjeneste-URL i sertifikater

en: Image
nb: Bilde

en: Important Message
nb: Viktig melding

en: Improved HTML support
nb: Forbedret støtte for HTML

en: Improved searches
nb: Forbedret søk

en: Increase tag priority
nb: Øk taggprioritet

en: Informs if message reading is a suspected email scam
nb: Gir melding hvis meldinga som blir lest er en mistenkt svindelpost

en: Initiating sending process...
nb: Starter sendeprosessen …

en: Insert Signature At C&ursor Position
nb: Sett inn signatur der &pekeren står

en: Insert clipboard text as attachment
nb: Sett inn tekst fra utklippstavla som vedlegg

en: Insert the signature above any quoted text
nb: Sett inn signaturen over all sitert tekst

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
nb[0]:  minutt
nb[1]:  minutter

en: Invalid Email Address
nb: Ugyldig e-postadresse

en: Invalid Email Alias "%1"
nb: Ugyldig alias for e-postadresse "%1"

en: Invitations
nb: Invitasjoner

en: Invoke Handler
nb: Ta i bruk behandler

en: Jump to First Unread Message
nb: Gå til første uleste melding

en: Jump to Folder...
nb: Hopp til mappe …

en: Jump to Last Selected Message
nb: Gå til sist valgte melding

en: Jump to Newest Message
nb: Gå til nyeste melding

en: Jump to Oldest Message
nb: Gå til eldste melding

en: Jump to original folder
nb: Hopp til opprinnelig mappe

en: KDE Email Client
nb: KDE E-postklient

en: KDE Kontact Summary
nb: KDE Kontact-sammendrag

en: KMail &Introduction
nb: KMail-&velkomst

en: KMail Error
nb: KMail-feil

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
nb: KMail kan analysere meldinger etter mistenkelige e-postsvindler ved å se etter noen vanlige knep som brukes til å lure deg

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
nb: KMail er i frakoblet modus. Hvordan vil du fortsette?

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
nb: KMail er nå basert på rammeverket Akonadi styring med personlig informasjon, noe som fører til mange endringer.

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
nb: KMail er satt i frakoblet modus. Alle jobber som krever nettverk er satt på vent

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
nb: KMail er koblet til igjen. Alle jobber som krever nettverk er gjenopptatt

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
nb: KMail er satt til å være koblet til. Alle jobber som krever nettverk blir gjenopptatt når en nettverksforbindelse oppdages

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
nb: KMail kunne ikke finne en e-postliste i denne mappa.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
nb: KMail kunne ikke fullt ut finne en e-postliste i denne mappa. Vennligst fyll inn adressene for hånd.

en: Kontact Summary
nb: Kontact-sammendrag

en: Kontact Summary View
nb: Visning av kontact-sammendrag

en: LDAP Requests
nb: LDAP-forespørsler

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
nb: Ta med i manuell e-postsjekk

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
nb: Gå til frakoblet modus når KMail avsluttes

en: Last Search
nb: Siste søk

en: Layout
nb: Utseende

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
nb: Mindre frys i brukerflaten, e-postsjekk skjer i bakgrunnen

en: Link
nb: Lenke

en: List Archives
nb: Listearkiver

en: List Help
nb: Listehjelp

en: List of collections is empty. %1
nb: Samlingslista er tom. %1

en: Load E&xternal References
nb: Last E&ksterne referanser

en: Load External References
nb: Laster eksterne referanser

en: Load external reference when mail comes for this contact
nb: Last eksterne referanser når e-post kommer fra denne kontakten

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
nb: Lasting av eksterne referanser i html-meldinger vil gjøre deg mer sårbar for søppelpost og kan øke risikoen for at systemet ditt blir overtatt av andre nåværende og framtidige utnyttelser av sikkerhetshull.

en: Locali&zed format (%1)
nb: &Lokalt format (%1)

en: Long folder list
nb: Lang mappeliste

en: Loop in All Folders
nb: Gå rundt i alle mapper

en: Loop in All Marked Folders
nb: Gå rundt i alle merkede mapper

en: Loop in Current Folder
nb: Gå rundt i den åpne mappa

en: Lose Formatting
nb: Mist formatering

en: Lose the formatting?
nb: Miste formatering?

en: M&ove Thread to Trash
nb: F&lytt tråd til papirkurven

en: Mailing list description:
nb: Beskrivelse av e-postliste:

en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Manage &Sieve Scripts...
nb: Behandle &sieve-skript …

en: Mar&k Message
nb: &Merk melding

en: Mar&k selected message as read after
nb: Mer&k den valgte meldinga som lest etter

en: Mark &Thread
nb: Merk &tråden

en: Mark Thread as &Action Item
nb: Merk tråden som &handlingspunkt

en: Mark Thread as &Important
nb: Merk tråden som v&iktig

en: Mark Thread as &Read
nb: Merk tråden som &lest

en: Mark Thread as &Unread
nb: Merk tråden som &ulest

en: Mark all messages in the selected thread as read
nb: Merk alle meldinger i den valgte tråden som leste

en: Mark all messages in the selected thread as unread
nb: Merk alle meldinger i den valgte tråden som uleste

en: Maximum recent addresses retained:
nb: Største antall nylige adresser som blir husket:

[ctx: Menu item]
en: Encoding
nb: Koding

en: Message
nb: Melding

en: Message Body
nb: Meldingskropp

en: Message Default Format
nb: Standard meldingsformat

en: Message Disposition Notifications
nb: Meldingskvitteringer

en: Message From &Template
nb: Melding fra &mal

en: Message List
nb: Meldingsliste

en: Message List - Action Item Messages
nb: Meldingsliste – handlingsmeldinger

en: Message List - Important Messages
nb: Meldingsliste – viktige meldinger

en: Message List - Unread Messages
nb: Meldingsliste – uleste meldinger

en: Message Preview Pane
nb: Forhåndsvisningsrute

en: Message Tag: %1
nb: Meldingstagg: %1

en: Message Tags
nb: Meldingstagger

en: Message Window
nb: Meldingsvindu

en: Message template for forward
nb: Meldingsmal for videresending

en: Message template for new message
nb: Meldingsmal for ny melding

en: Message template for reply
nb: Meldingsmal for svar

en: Message template for reply to all
nb: Meldingsmal for svar til alle

en: Message will be encrypted
nb: Meldinga vil bli kryptert

en: Message will be signed
nb: Meldinga vil bli signert

en: Message will not be encrypted
nb: Meldinga vil ikke bli kryptert

en: Message will not be signed
nb: Meldinga vil ikke bli signert

[ctx: Message->]
en: &Forward
nb: Send &videre

[ctx: Message->]
en: &Reply
nb: &Svar

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
nb: E-post-&liste

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
nb: &Omdiriger …

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
nb: &Som vedlegg …

en: Messages archived
nb: Meldinger arkivert.

en: Messages copied successfully.
nb: Meldingene er kopiert.

en: Messages deleted successfully.
nb: Meldingene ble vellykket slettet.

en: Messages moved successfully.
nb: Meldingene er flyttet.

en: Messages moved to trash successfully.
nb: Meldingene er flyttet til papirkurven.

en: Mod&ify...
nb: En&dre …

en: Modify the selected identity
nb: Endre valgt identitet

en: Modify...
nb: Endre …

en: More...
nb: Mer …

en: Move Message | Move Messages
nb[0]: Flytt melding
nb[1]: Flytt meldinger

en: Move Message To...
nb: Flytt melding til …

en: Move Message to Folder
nb: Flytt melding til mappe

en: Move To Trash
nb: Flytt til papirkurven

en: Move message to trashcan
nb: Flytt meldinga til papirkurven

en: Move thread to trashcan
nb: Flytt tråd til papirkurven

en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

en: Moved all messages to the trash
nb: Flytt alle meldingene til papirkurven

en: Moving messages
nb: Flytter meldinger

en: Moving messages canceled.
nb: Flytting av meldinger er avbrutt.

en: Moving messages failed.
nb: Meldingene ble ikke flyttet.

en: Moving messages to trash canceled.
nb: Flytting av meldinger til papirkurven er avbrutt.

en: Moving messages to trash failed.
nb: Meldingene ble ikke flyttet til papirkurven.

en: Moving messages to trash...
nb: Flytter meldinger til papirkurven …

en: Moving messages...
nb: Flytter meldinger …

en: Multiple encryption keys per address
nb: Flere krypteringsnøkler per adresse

en: Name of the attachment:
nb: Navnet til vedlegget:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
nb: Nettverksforbindelse er oppdaget, alle jobber som krever nettverk er gjenopptatt

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
nb: Nettverket er ikke tilkoblet. Informasjon fra mappa kunne ikke oppdateres.

en: Never
nb: Aldri

en: Never Automatically
nb: Aldri automatisk

en: Never consult a CRL
nb: Aldri sjekk med en sertifikatliste (CRL)

en: New AddressBook Contact...
nb: Ny adressebok-kontakt …

en: New Mail Notification
nb: Påminnelse ved ny e-post

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
nb: Agent som varsler om ny e-post er ikke registrert. Kontakt din administrator.

en: New Message From &Template
nb: Lag ny melding fra &mal

en: New Message To...
nb: Ny melding til …

en: New Message t&o Mailing-List...
nb: Ny melding til &e-post-liste …

en: New Messages In
nb: Nye meldinger i

en: New message list and new folder tree
nb: Ny meldingsliste og nytt mappetre

en: Next &Unread Message
nb: Neste &uleste melding

en: Next Unread &Folder
nb: Neste uleste &mappe

en: No Picture
nb: Ikke noe bilde

en: No Subject
nb: Intet emne

en: No Subject Specified
nb: Intet emne er oppgitt

en: No To: specified
nb: Ingen Til: adresse oppgitt

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
nb: Ingen lagring

en: No autosave
nb: Ingen autolagring

en: No folder returned.
nb: Ingen mappe hentet.

en: No folder selected
nb: Ingen mappe valgt

en: No limit
nb: Ingen grense

en: No messages selected.
nb: Ingen melding er valgt.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
nb: Ingen nettverksforbindelse funnet, alle jobber som krever nettverk er satt på vent

en: No picture set for your address book entry.
nb: Ikke noe bilde er satt for ditt adressebokelement.

en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Not available.
nb: Ikke tilgjengelig.

en: Nothing
nb: Ingenting

en: OCSP responder URL:
nb: Nettadresse for OCSP-tilbyderen:

en: OCSP responder signature:
nb: Signatur for OCSP-tilbyder:

en: Offline
nb: Frakoblet

en: On All Mail Checks
nb: Ved alle e-postsjekkinger

en: On Manual Mail Checks
nb: Når e-post blir sjekket manuelt

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
nb: En av OpenPGP-krypteringsnøklene som er satt opp inneholder ikke en bruker-ID med den e-postadressen som er valgt for denne identiteten (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
nb: En av OpenPGP-nøklene som er satt opp inneholder ikke en bruker-ID med den valgte e-postadressen for denne identiteten (%1).
    Dette kan føre til advarsler når mottakeren prøver å bekrefte signaturer som er laget med dette oppsettet.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
nb: En av S/MIME-krypteringssertifikatene som er satt opp inneholder ikke den e-postadressen som er satt opp for denne identiteten (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
nb: En av S/MIME-signeringssertifikatene som er satt opp inneholder ikke den e-postadressen som er satt opp for denne identiteten (%1).
    Dette kan føre til advarsler når mottakeren prøver å bekrefte signaturer laget med dette oppsettet.

en: Online Certificate Validation
nb: Tilkoblet godkjenning av sertifikater

en: Online status (unknown)
nb: Tilkoblingsstatus (ukjent)

en: Online/Offline
nb: Tilkoblet/Frakoblet

en: Only check for new mail
nb: Bare se etter ny e-post

en: Only headers
nb: Bare meldingshoder

en: Only open composer window
nb: Bare åpne skrivevinduet

en: Open &Message
nb: Åpne &melding

en: Open &Search Folder
nb: Åpne &søkemappe

en: Open Address Book
nb: Åpne adresseboka

en: Open Message
nb: Åpne melding

en: Open Message in List Archive
nb: Åpne melding i listearkiv

en: Open in Address Book
nb: Åpne i adresseboka

en: Open this folder on &startup:
nb: Åpne denne mappa ved oppstart:

en: OpenPGP encryption key:
nb: krypteringsnøkkel for OpenPGP:

en: OpenPGP signing key:
nb: OpenPGP-signeringsnøkkel:

en: Opening Autosave File Failed
nb: Klarte ikke åpne autolagret fil

en: Organi&zation:
nb: Organisas&jon:

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Other Actio&ns...
nb: A&ndre handlinger …

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
nb[0]: Fraværsmelding aktiv på tjener
nb[1]: Fraværsmelding aktiv på tjenere

en: Outgoing Account:
nb: Utgående konto:

en: Outgoing accounts (add at least one):
nb: Utgående kontoer (legg til minst en):

en: Outlook-compatible attachment naming
nb: Vedleggsnavngivning som samspiller med Outlook

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
nb: PGP 6-støtte og videre forbedring av krypteringsstøtten

en: POP filters
nb: POP-filtre

en: Paste as Attac&hment
nb: Lim inn som et &vedlegg

en: Picture
nb: Bilde

en: Please select the folder that should be archived.
nb: Velg mappa som skal arkiveres.

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
nb[0]: Vent mens meldinga overføres
nb[1]: Vent mens %1 meldinger overføres

en: Post New Message
nb: Post ny melding

en: Post to List
nb: Send innlegg til liste

en: Pr&epend Signature
nb: Legg til s&ignatur foran

en: Prefer &HTML to Plain Text
nb: Foretrekk &HTML framfor ren tekst

en: Prefer &Plain Text to HTML
nb: Foretrekk &ren tekst framfor HTML

en: Prefer HTML to plain text
nb: Foretrekk HTML framfor ren tekst

en: Preferred handler:
nb: Foretrukket behandler:

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Previous Unread &Message
nb: Fo&rrige uleste melding

en: Previous Unread F&older
nb: Forrige uleste ma&ppe

en: Primary host for LDAP requests:
nb: Primær vert for LDAP-forespørsler:

en: Printing
nb: Utskrift

en: Printing Output
nb: Utskrift

en: Push email (IMAP IDLE)
nb: Skyv e-post (IMAP IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
nb: Legg i kø

en: Quota
nb: Kvote

en: Quote characters
nb: Sitattegn

en: Quote original message:
nb: Siter opprinnelig melding:

en: Quoted Text - First Level
nb: Sitert tekst – første nivå

en: Quoted Text - Second Level
nb: Sitert tekst – andre nivå

en: Quoted Text - Third Level
nb: Sitert tekst – tredje nivå

en: Re&move
nb: &Fjern

en: Re&save as Template
nb: Lagre om igjen  &som mal

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
nb: Slå på alle «Ikke spør igjen» advarsler igjen

en: Read message body from 'file'
nb: Les meldingsteksten fra «fil»

en: Reading
nb: Lesing

[ctx: Receiver of the email]
en: To
nb: Til

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
nb: Gjenkjenn disse nøkkelordene som en kommando for å legge til en fil:

en: Recycle colors on deep &quoting
nb: &Bruk fargene på nytt ved mange sitatledd

en: Remo&ve
nb: &Fjern

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove &Action Item Thread Mark
nb: Ta bort trådmerke for &handlingspunkt

en: Remove &Important Thread Mark
nb: Ta bort trådmerket &Viktig

en: Remove Shortcut
nb: Fjern snarvei

en: Remove selected tag
nb: Fjern  valgt tagg

en: Remove the selected identity
nb: Fjern valgt identitet

en: Removing duplicates
nb: Fjerner duplikater

en: Rename
nb: Endre navn

en: Rename the selected identity
nb: Fjern valgt identitet

en: Repl&y Subject Prefixes
nb: Emne&forstavelse ved svar

en: Reply Special
nb: Svar spesielt

en: Reply To...
nb: Svar til …

en: Reply Without &Quote...
nb: Svar &uten sitering …

en: Reply to &All...
nb: Svar til &alle …

en: Reply to A&uthor...
nb: Svar til avsen&der …

en: Reply to Mailing-&List...
nb: Svar til e-post-&lista …

en: Request Help
nb: Be om hjelp

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
nb: Lagre denne meldinga på nytt i malmappa. Da kan den brukes senere.

en: Restore default domain name
nb: Tilbakestill til standard domenenavn

en: Retrieval Options
nb: Valg for henting av post

en: Retrieving folder properties
nb: Henter mappeegenskaper

en: Rich Text
nb: Rik tekst

en: Rich Text Editing
nb: Redigere rik tekst

en: S&end as Is
nb: Send &uten endring

en: S/MIME Validation
nb: S/MIME-validering

en: S/MIME encryption certificate:
nb: S/MIME -krypteringssertifikat:

en: S/MIME signing certificate:
nb: S/MIME signeringssertifikat:

en: Save &As...
nb: &Lagre som …

en: Save &Distribution List...
nb: Lagre &distribusjonsliste …

en: Save A&ttachments...
nb: &Lagre vedlegg …

en: Save Attachments...
nb: Lage vedlegg …

en: Save Image On Disk...
nb: Lagre bilde på disk …

en: Save Link As...
nb: Lagre lenke som …

en: Save To File
nb: Lagre til fil

en: Save as &Draft
nb: Lagre som &kladd

en: Save as &File
nb: Lagre som &fil

en: Save as &Template
nb: Lagre som &mal

en: Save email as text or html file
nb: Lagre e-post som en tekst- eller html-fil

en: Save email in Draft folder
nb: Lagre e-post i kladdemappa

en: Save email in Template folder
nb: Lagre e-post i malmappa

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
nb: Lagre denne meldinga i kladdemappa. Den kan bli redigert og sendt senere.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
nb: Rull nedover den åpne meldinga. Hvis bunnen av meldinga vises, gå til neste uleste melding.

en: Search &only in:
nb: Søk &bare i:

en: Search complete.
nb: Søk fullført.

en: Search failed.
nb: Søket mislyktes.

en: Search folder &name:
nb: Søk mappe&navn:

en: Search in &all folders
nb: Søk i &alle mapper

en: Search stopped.
nb: Søk stoppet.

en: Searching...
nb: Søker …

en: Security Warning
nb: Sikkerhetsadvarsel

en: Select
nb: Velg

en: Select &All Messages
nb: Merk &alle meldinger

en: Select &Recipients...
nb: Velg &mottakere …

en: Select First Message
nb: Velg første melding

en: Select Folder with Focus
nb: Velg mappe med fokus

en: Select Last Message
nb: Velg siste melding

en: Select Message with Focus
nb: Velg melding med fokus

en: Select a cryptographic format for this message
nb: Velg et kryptografisk format for denne meldinga

en: Select email to put in whitelist:
nb: Velg e-post å legge til hvitlista:

en: Select specific folders:
nb: Velg bestemte mapper:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
nb: Velg ordliste som skal brukes for stavekontroll av denne meldinga

en: Select the number of days here
nb: Velg her antall dager

en: Select the outgoing account to use for sending this message
nb: Velg utgående konto som skal brukes til å sende denne meldinga

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
nb: Velg programtilleggssammendragene som skal vises på sammendragssiden.

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
nb: Velg sendt-mappe der en kopi av denne meldinga vil bli lagret

en: Send &Later
nb: Send s&enere

en: Send &Later Via
nb: Send s&enere via

en: Send &messages in outbox folder:
nb: Send &meldingene i utboksmappa:

en: Send A&gain...
nb: Send i&gjen …

en: Send As Digest
nb: Send som samling

en: Send Confirmation
nb: Send Bekreftelse

en: Send Individually
nb: Send enkeltvis

en: Send Later
nb: Send senere

en: Send Later Agent was not registered.
nb: Send senere-agenten var ikke registrert.

en: Send Now
nb: Send nå

en: Send Queued Messages Via
nb: Send meldinger i køen via

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
nb: Send melding til «adresse» eller legg ved fila nettadressen peker til

en: Send policy:
nb: Sendepraksis:

en: Send queued mail on mail check
nb: Send meldingene i køen når e-post hentes

en: Sending Message Failed
nb: Det lyktes ikke å sende meldinga

en: Sending Without Confirmation
nb: Send uten bekreftelse

en: Sending messages
nb: Sender meldinger

en: Sent-mail &folder:
nb: &Mappe for sendt e-post:

en: Serverside Subscription...
nb: Abonnement på tjenersiden …

en: Set Focus to Quick Search
nb: Sett fokus til hurtigsøk

en: Set a subject for this message
nb: Oppgi et emne for denne meldinga

en: Set as &Default
nb: Velg som stan&dard

en: Set as Default
nb: Velg som standard

en: Set body of message
nb: Velg meldingskropp

en: Set replyTo to 'address'
nb: Sett svarTil  til «adresse»

en: Set subject of message
nb: Velg emne for meldinga

en: Set the "From:" email address for this message
nb: Velg «Fra:» e-postadressen for denne meldinga

en: Set the default forwarded message format
nb: Bestem standard format for videresendte meldinger

en: Set the maximum number of recipients for the warning
nb: oppgi høyeste antall adressater for varsling

en: Set the text width for automatic word wrapping
nb: Oppgi tekstbredde for automatisk linjebryting

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
nb: Emne

en: Share image...
nb: Del bilde …

en: Short folder list
nb: Kort mappeliste

en: Show Favorite Folders View
nb: Vis favorittmappevisning

en: Show HTML Format
nb: Vis HTML-format

en: Show HTML format when mail comes from this contact
nb: Vis i HTML-format når e-post kommer fra denne kontakten

en: Show attachment list
nb: Vis vedlegglista

en: Show crypto label indicator
nb: Vis etikettindikator for krypto

en: Show folder quick search field
nb: Vis redigeringslinje for hurtigsøk

en: Show folder quick search line edit
nb: Vis redigeringslinje for hurtigsøk

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
nb: Vis antall nye meldinger i hver mappe

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
nb: Vis i redigeringen håndtering av tekstbiter og innsettingspanel.

en: Show the message preview pane below the message list
nb: Forhåndsvisning nedenfor meldingslista

en: Show the message preview pane next to the message list
nb: Forhåndsvisning ved siden av meldingslista

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
nb:  Linje: %1

en: Sign
nb: Signer

en: Signature
nb: Signaturer

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
nb: Oppgir antall egendefinerte MIME hodefelter som skal settes inn i meldinger (bare for internt bruk)

en: Specifies the policy used when displaying policy
nb: Oppgir hvilken praksis som brukes når praksis vises

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
nb: Oppgir bredden på samlingsfeltet i søkevinduet (bare for internt bruk)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
nb: Oppgir bredden på datofeltet i søkevinduet (bare for internt bruk)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
nb: Oppgir bredden på mappefeltet i søkevinduet (bare for internt bruk)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
nb: Oppgir bredden på adressatfeltet i søkevinduet (bare for internt bruk)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
nb: Oppgir bredden på avsenderfeltet i søkevinduet (bare for internt bruk)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
nb: Oppgir bredden på emnefeltet i søkevinduet (bare for internt bruk)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
nb: Oppgir om mappene skal gå ut på dato i bakgrunnen (bare for internt bruk)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
nb: Oppgir om dette er aller første gang programmet kjøres (bare for internt bruk)

en: Specify e&ditor:
nb: &Oppgi skriveprogram:

en: Specify the folder to open when the program is started
nb: Oppgi mappe som skal åpnes når programmet starter

en: Spellcheck: off
nb: Stavekontroll: av

en: Spellcheck: on
nb: Stavekontroll: på

en: Spellchecker
nb: Stavekontroll

en: Sta&ndard format (%1)
nb: Sta&ndardformat (%1)

en: Standard Templates
nb: Standardmaler

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
nb: Arkiv

en: Starting...
nb: Starter …

en: Subscribe to List
nb: Abonner på liste

en: Summary for %1
nb: Sammendrag for %1

en: Support for adding notes (annotations) to mails
nb: Støtte for å legge til notater (kommentarer) til e-poster

en: Sync All
nb: Synkroniser alt

en: System Tray
nb: Systemkurv

en: System tray notification
nb: Melding i systemikonfeltet

en: Ta&g Settings
nb: Ta&gg-innstillinger

en: Templates
nb: Maler

en: Text Direction Toolbar
nb: Verktøylinje for tekstretning

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
nb: Fila inneholder flere meldinger. Bare den første meldinga blir vist.

en: The file does not contain a message.
nb: Fila inneholder ikke en melding.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
nb: Høyden på KMails oppsettsdialog (bare for internt bruk)

en: The height of the search window (for internal use only)
nb: Høyden på søkevinduet (bare for internt bruk)

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
nb: Det ser ut til at meldinga du har skrevet henviser til en vedlagt fil, men du har ikke lagt ved noe. Vil du legge til en fil til meldinga?

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
nb: Den sist valgte mappa i dialogvinduet for mappevalg.

en: The signature file is not valid
nb: Signaturfila er ugyldig

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
nb: Størrelse på identitetsdialogen (bare for internt bruk)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
nb: Terskel for når brukeren skal varsles om at en mappe nærmer seg kvotegrensen.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
nb: Bredden på KMails oppsettsdialog (bare for internt bruk)

en: The width of the search window (for internal use only)
nb: Bredden på søkevinduet (bare for internt bruk)

en: There are no unread messages
nb: Det er ingen uleste meldinger

en: There is nothing to undo.
nb: Ingenting å angre.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
nb: Det oppsto et problem med å omnavne søkemappa. En vanlig grunn for dette er at det finnes en annen søkemappe fra før, med samme navnet. Feilen var: «%1».

en: This charset is not supported.
nb: Denne tegnkodingen er ikke støttet.

en: This folder does not have any expiry options set
nb: Denne mappa har ingen innstillinger for foreldede meldinger

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
nb[0]: Denne identiteten er endret til å bruke standard meldingstransport:
nb[1]: Disse %1 identitetene er endret til å bruke standard meldingstransport:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
nb[0]: Denne identiteten er endret til å bruke den endrede meldingstransporten:
nb[1]: Disse %1 identitetene er endret til å bruke den endrede meldingstransporten:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
nb: For hvert brev som sendes sjekkes denne lista ovenfra og ned etter et tegnsett som inneholder alle de nødvendige tegnene.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
nb: Dette valget krever dirmngr >= 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
nb: Dette gjør at meldinger merket «Viktig» eller «Handlingspunkt» ikke blir slettet (eller flyttet til en arkivmappe) når gamle meldinger i en mappe foreldes automatisk

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
nb: Denne verdien brukes for å avgjøre om du vil vise KMail-introduksjonen.

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
nb: Tidsstempel for statusmeldinga «Overføring ferdig»

en: To: field is empty. Send message anyway?
nb: Til: feltet er tomt. Vil du sende meldinga likevel?

en: Toggle Message Tag: %1
nb: Slå av eller på meldingstagg: %1

en: Toggle rich text editing mode
nb: Slå av/på rik tekst-redigering

en: Too many recipients
nb: For mange adressater

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
nb: Slå på dette for å få Microsoft Outlook™ til å forstå navn på vedlegg med ikke-engelske tegn

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
nb: Om du slår av HTML-modus vil teksten miste formatering. Er du sikker?

en: Unable to create folder. %1
nb: Kunne ikke opprette mappe. %1

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
nb: Klarte ikke å hente mappe. Feilen var: %1

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
nb: Klarte ikke å hente overliggende mappe. Feilen var: %1

en: Unable to return list of folders.
nb: Klarte ikke å hente mappeliste.

en: Unable to start account wizard
nb: Klarte ikke å starte kontoveiviseren

en: Unable to start import wizard
nb: Klarte ikke å starte importveiviseren

en: Uncompressed Archive (.tar)
nb: Ukomprimert arkiv (.tar)

en: Undefined Encryption Key
nb: Krypteringsnøkkelen er ikke angitt

en: Undefined Signing Key
nb: Signeringsnøkkelen er ikke angitt

en: Unread Message
nb: Ulest melding

en: Unsubscribe From List
nb: Stopp abonnement på lista

en: Unsubscribe from List
nb: Stopp abonnement på lista

en: Usability tests and improvements
nb: Brukstesting og forbedringer

en: Usage:
nb: Bruk:

en: Use Fi&xed Font
nb: &Bruk skrift med fast bredde

en: Use Global Setting
nb: Bruk global innstilling

en: Use HTML
nb: Bruk HTML

en: Use custom &icons
nb: Bruk selvvalgte &ikoner

en: Use e&xternal editor instead of composer
nb: &Bruk et annet skriveprogram enn KMails eget

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
nb: Å bruke HTML i e-post gjør deg mer sårbar for søppelpost, og kan øke risikoen for at systemet ditt blir overtatt av andre nåværende og framtidige utnyttelser av sikkerhetshull.

en: Use the selected identity by default
nb: Sett den valgte identiteten som standard-identitet

en: Validate Send Default Shortcut
nb: Valider Send standard-snarvei

en: Validate certificates online (OCSP)
nb: Sjekk gyldigheten på sertifikater på Internett (OCSP)

en: View the given message file
nb: Vis den oppgitte meldingsfila

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
nb: &Fold sammen tråden/gruppa

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
nb: &Fold ut tråden/gruppa

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
nb: Fold sammen a&lle tråder

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
nb: Fold ut &alle tråder

en: Warn if the number of recipients is more than:
nb: Si fra om antall adressater er større enn:

en: Warn if too many recipients are specified
nb: Si fra om for mange adressater er angitt

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
nb: Vi kan ikke opprette en etikett. Det finnes fra før en etikett med samme navn.

en: We cannot delete vCard file.
nb: Klarte ikke å slette vard-fila.

en: What's next?
nb: Hva er neste?

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
nb: Når dette er valgt blir sendte meldinger lagret på kryptert form

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nb: Når det letes etter plasseringa til en CRL, så vil sertifikatet som skal testes vanligvis inneholde en oppføring i det som er kjent som «CRL distribusjonspunkt» (DP). Det er nettadresser som beskriver hvordan man får tilgang til adressen. Den første DP-oppføringa som blir funnet blir brukt.  Med dette valget vil alle oppføringene som bruker HTTP vil ikke bli tatt hensyn til når det søkes etter en brukbar DP.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nb: Når det letes etter plasseringa til en CRL, så vil sertifikatet som skal testes vanligvis inneholde en oppføring i det som er kjent som  «CRL distribusjonspunkt» (DP). Det er nettadresser som beskriver hvordan man får tilgang til adressen. Den første DP-oppføringa som blir funnet blir brukt.  Med dette valget vil alle oppføringene som bruker LDAP vil ikke bli tatt hensyn til når det søkes etter en brukbar DP.

en: When replying, do not quote any existing signature
nb: Ikke siter eksisterende signatur ved svar

en: Whitelist:
nb: Hvitliste:

en: Work Offline
nb: Arbeid frakoblet

en: Work Online
nb: Arbeid tilkoblet

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
nb: Du forsøker å sende e-post til fler enn %1 adressater. Skal meldinga sendes likevel?

en: You did not selected a valid folder.
nb: Du valgte ikke en gyldig mappe.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
nb: Du oppga ikke et emne. Vil du sende meldinga likevel?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
nb: Du har ikke din egen kontakt definert i adresseboka.

en: You forgot to add conditions.
nb: Du glemte å legge til betingelser.

en: You forgot to define condition.
nb: Du glemte å definere betingelse.

en: You forgot to select collections.
nb: Du glemte å velge samlinger.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
nb: Du har valgt å bruke en metode for koding av ikke-engelske tegn i navn til vedlegg som blir forstått av Microsoft Outlook™ og andre e-postklienter som ikke støtter standarden for koding av navn på vedlegg.
    Merk at KMail kan lage ikke-standard meldinger, og det er da mulig at meldinga ikke blir forstått av e-postklienter som følger standarden; så du bør bare bruke dette valget hvis du ikke har noen annen mulighet.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
nb: Du må skrive inn din e-postadresse i «Fra:»-feltet. Du burde også angi din e-postadresse for alle identiteter, slik at du ikke må skrive den inn for hver melding.

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
nb: Du må oppgi minst en mottaker for å kunne kryptere en kladd.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
nb: Du må oppgi minst en mottaker, enten i «Til:»-feltet, som kopi eller blindkopi.

en: email
nb: e-post

en: kontactsummary
nb: kontact-sammendrag

en: no proxy
nb: ingen mellomtjener

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
nb: Foretrukket format:

[ctx: sender address field]
en: &From:
nb: &Fra:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
nb: Nå&r du åpner en mappe:

en: unnamed
nb: navnløs

en: web
nb: nett

en: Ägypten and Kroupware project management
nb: Ägypten og Kroupware prosjektstyring
