libksieve - en to nb translation catalogue (391 entries)

en:  The "reject" action cancels the implicit keep and refuses delivery of a message.
nb:  Handlingen «reject» (Avvis) avbryter den impliserte Behold og nekter å levere en melding.

en:  day |  days
nb[0]:  dag
nb[1]:  dager

en: "else" block
nb: «else» blokk

en: "elsif" block
nb: «elsif» blokk

en: "foreverypart", which is an iterator that walks though every MIME part of a message, including nested parts, depth first, and applies the commands in the specified block to each of them.
nb: «foreverypart» er en iterator som får gjennom hver MIME-del av en melding, også med nesting, dypest først, og bruker kommandoene i blokka på hver del.

en: "require" missing for command "%1"
nb: «require» mangler for kommando «%1»

en: "require" missing for comparator "%1"
nb: «require» mangler for sammenlikner «%1»

en: "require" missing for test "%1"
nb: «require» mangler for test «%1»

en: "require" must be first command
nb: «require» må være første kommando

en: &Activate vacation notifications
nb: Slå &på ferievarsler

en: &Resend notification only after:
nb: &Send varsel på ny bare etter:

en: &Send responses for these addresses:
nb: &Send varsler til disse adressene:

en: &Start TLS nonetheless
nb: &Start TLS likevel

en: (Account does not support Sieve)
nb: (Kontoen støtter ikke Sieve)

en: (No Sieve scripts available on this server)
nb: (Ingen Sieve-skript tilgjengelig på denne tjeneren)

en: (No special capabilities available)
nb: (Ingen spesielle muligheter tilgjengelig)

en: ...
nb: …

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
nb: Lukk alle andre faner

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: A feature "%1" in condition "%2" is not supported by server
nb: Tjeneren støtter ikke en egenskap «%1» i betingelsen  «%2»

en: A variable has global scope in all scripts that have declared it with the "global" command.  If a script uses that variable name without declaring it global, the name specifies a separate, non-global variable within that script.
nb: En variabel har globalt omfang i alle skripter som har deklarert den med «global»-kommandoen. Hvis et skript bruker det variabelnavnet uten å deklarere det globalt, så betegner navnet en særskilt, ikke-global variabel inne i det skriptet.

en: Action "fileinto" has "copy" argument but current server does not support it
nb: Handlingen «fileinto» (lagre i) har argumentet «kopier», men gjeldende tjener støtter det ikke

en: Actions
nb: Handlinger

en: Add Flags
nb: Legg til flagg

en: Add ForEveryPart loop
nb: Legg til ForEveryPart-sløyfe

en: Add comment
nb: Legg til kommentar

en: Add flags:
nb: Legg til flagg:

en: Add header
nb: Legg til meldingshode

en: Add new block:
nb: Legg til ny blokk:

en: Add new header:
nb: Legg til nytt meldingshode:

en: Addflag is used to add flags to a list of [IMAP] flags.  It doesn't replace any previously set flags.  This means that multiple occurrences of addflag are treated additively.
nb: Addflag brukes til å legge til flagg til en liste over [IMAP] flagg. Det erstatter ingen flagg som er satt fra før. Dette betyr at flere forekomster av addflag legges sammen.

en: Additional email:
nb: Ytterligere e-post:

en: Address
nb: Adresse

en: Allow out-of-office replies to be sent to messages marked as SPAM.
nb: Tillat fraværssvar til meldinger merket som SPAM.

en: Allow out-of-office settings to be changeable by the user.
nb: Tillat bruker å endre innstillinger for fraværsmeldinger.

en: Allow users to upload out-of-office sieve scripts, but prevent them from changing any settings, such as the domain to react to or the spam reaction switch.
nb: Tillat brukere å laste opp Sieve-skripter for fraværsmeldinger, men ikke la dem endre noen innstillinger, slik som domenet det skal reageres til eller bryter for søppelpost-reaksjon.

en: An unknown error was encountered.
nb: Det oppsto en ukjent feil.

en: An unknown tag "%1" was found during parsing action "%2".
nb: En ukjent tagg  «%1» ble funnet da handlingen «%2» ble tolket.

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing action "%2".
nb: En ukjent taggverdi  «%1» ble funnet da handlingen «%2» ble tolket.

en: An unknown tag value "%1" was found during parsing condition "%2".
nb: En ukjent taggverdi  «%1» ble funnet mens betingelsen «%2» ble tolket.

en: Annotation:
nb: Merknad:

en: Annotations:
nb: Merknader:

en: Answered
nb: Besvart

en: Anychild
nb: EtBarn

en: Append at the end
nb: Legg til på slutten

en: Apply Changes
nb: Bruk endringene

en: Argument "%1" Repeated
nb: Argumentet «%1» er gjentatt

en: Authentication failed.
    Most likely the password is wrong.
    The server responded:
    %1
nb: Autentiseringen feilet.
    Mest sannsynlig er passordet feil. 
    Tjeneren svarte:
    %1

en: Available Scripts
nb: Tilgjengelige skripter

en: Available Sieve scripts:
nb: Tilgjengelige Sieve-skript:

en: Block "Else"
nb: «Else»-blokk

en: Block "Elsif"
nb: «Elsif»-blokk

en: Body
nb: Kropp

en: By default, the deleteheader action deletes all occurrences of the named header field.
nb: Som standard vil deleteheader-handlingen slette alle forekomster av det oppgitte meldingshodefeltet.

en: Bytes
nb: byte

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
nb: Kan ikke finne  «%1»  i elementet  «%2».

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
nb: TLS kan ikke brukes fordi det ikke støttes av det underliggende Qt-biblioteket.

en: Check Syntax
nb: Kontroller syntaks

en: Check if there is still an active out-of-office reply configured on startup.
nb: Se etter om det ennå er satt opp et aktivt fraværssvar når KMail starter.

en: Close
nb: Lukk

en: Collecting data for account '%1'...
nb: Henter data for konto «%1» …

en: Collecting diagnostic information about Sieve support...
nb: Henter diagnostisk informasjon om støtte for Sieve …

en: Command "%1" not supported
nb: Kommando «%1» er ikke støttet

en: Command "%1" violates command ordering constraints
nb: Kommandoen «%1» bryter grense for kommandorekkefølge

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comparator "%1" not supported
nb: Sammenlikner «%1» er ikke støttet

en: Conditions
nb: Betingelser

en: Configure vacation notifications to be sent:
nb: Oppsett av ferievarsel som skal sendes:

en: Conflicting Arguments: "%1" and "%2"
nb: Konflikt mellom argumentene «%1» og «%2»

en: Content type
nb: Innholdstype

en: Contents of script '%1':
nb: Innhold av skriptet «%1»:

en: Convert
nb: Konverter

en: Could not load the file %1:
    "%2" is the detailed error description.
nb: Klarte ikke laste inn fila %1:
    «%2» er den detaljerte feilbeskrivelsen.

en: Count
nb: Antall

en: Create folder
nb: Opprett mappe

en: Currentdate
nb: Dagens dato

en: Date
nb: Dato

en: Day
nb: Dag

en: Deactivate
nb: Skru av

en: Deactivate Script
nb: Skru av skript

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Script
nb: Slett skript

en: Delete Sieve Script Confirmation
nb: Bekreft sletting av Sieve-skript

en: Delete header
nb: Slett meldingshode

en: Deleted
nb: Slettet

en: Destroy mail posted by...
nb: Makuler post sendt av …

en: Discard
nb: Forkast

en: Discard is used to silently throw away the message.
nb: «discard» (forkast) brukes tl å kaste vekk meldinga uten videre.

en: Do not send vacation replies to spam messages
nb: Ikke send meldingskvitteringerer som svar på søppelpost

en: Do you want to delete "%1" script?
nb: Vil du fjerne skriptet «%1»?

en: Draft
nb: Kladd

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit Script...
nb: Rediger skript …

en: Edit...
nb: Rediger …

en: Editor
nb: Redigerer

en: Enclose
nb: Lukk inn

en: Enclose action command is defined to allow an entire message to be enclosed as an attachment to a new message.
nb: Handlingskommandoen Lukk inn defineres til at en komplett melding legges inn som et vedlegg til en ny melding.

en: End date:
nb: Sluttdato:

en: Envelope
nb: Konvolutt

en: Environment
nb: Miljø

en: Equal to
nb: Lik

en: Error during importing script. Do you want to switch to text mode?
nb: Feil mens skript ble importert. Vil du bytte til tekstmodus?

en: Error during load page about %1
nb: Feil under sideinnlasting ca %1

en: Error during parsing
nb: Feil under tolking

en: Errors reported:
nb: Feil som er meldt:

en: Exists
nb: Finnes

en: Extract Text
nb: Trekk ut tekst

en: Failed to fetch the list of scripts
nb: Klarte ikke å hente lista over skripter

en: False
nb: Usann

en: File Into
nb: Lagre i

en: Filter on Mailing List-ID
nb: Filter på e-postliste-ID

en: Filter on Spamassassin
nb: Filtrer på Spamassassin

en: Filter on Subject
nb: Filtrer på emne

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
nb: Neste

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
nb: Forrige

[ctx: Find text]
en: F&ind:
nb: F&inn:

en: Flag messages
nb: Merk meldinger

en: Flagged
nb: Flagget

en: Forward Message
nb: Videresend melding

en: Forward Message and add copy
nb: Videresend melding og legg til kopi

en: From
nb: Fra

en: From:
nb: Fra:

en: Global Variable
nb: Last inn variabler

en: Go to Line
nb: Gå til linje

en: Greater than
nb: Større enn

en: Greater than or equal
nb: Større enn eller lik

en: Has Flag
nb: Har flagg

en: Header
nb: Meldingshode

en: Help
nb: Hjelp

en: Help about: %1
nb: Hjelp om: %1

en: Help about: '%1'
nb: Hjelp om: «%1»

en: Hour
nb: Time

en: I am out of office till %1.
    
    In urgent cases, please contact Mrs. "vacation replacement"
    
    email: "email address of vacation replacement"
    phone: +49 711 1111 11
    fax.:  +49 711 1111 12
    
    Yours sincerely,
    -- "enter your name and email address here"
nb: Jeg er borte til %1.
    
    I viktige saker, ta kontakt med «vikar»
    
    e-post: «e-post til vikaren»
    telefon: +47 811 11111
    faks: +47 811 11111
    
    Vennlig hilsen,
    -- «oppgi navnet og e-postadressen din her»

en: IHave
nb: Jeghar

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it merely files or redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
nb: Hvis det valgfrie nøkkelordet «:copy» er oppgitt, så vil kommandoen det tilhører ikke oppheve «keep» som ellers vil bli gjort. I stedet blir bare en kopi  lagret eller omdirigert, i tillegg til hva som ellers gjøres med meldinga.l

en: If the optional ":copy" keyword is specified, the tagged command does not cancel the implicit "keep". Instead, it redirects a copy in addition to whatever else is happening to the message.
nb: Hvis det valgfrie nøkkelordet «:copy» er oppgitt, så vil kommandoen det tilhører ikke oppheve «keep» som ellers vil bli gjort. I stedet blir en kopi omdirigert, i tillegg til hva som ellers gjøres med meldinga.

en: If the optional ":create" argument is specified, it instructs the Sieve interpreter to create the specified mailbox, if needed, before attempting to deliver the message into the specified mailbox.
nb: Hvis det valgfrie argumentet «:create» er oppgitt, så gir det Sieve-tolkeren beskjed om å opprette den angitte postkassa, hvis nødvendig, før den forsøker å levere meldinga i postkassa.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Import Script
nb: Importer skript

en: Import...
nb: Importer …

en: In variable:
nb: I variabel:

en: Include:
nb: Inkluder:

en: Includes
nb: Inkluderer

en: Incompatible Actions "%1" and "%2" requested
nb: Det er bedt om handlinger «%1» og «%2» som ikke passer sammen

en: Insert at the beginning
nb: Sett inn ved begynnelsen

en: Invalid Argument "%1" to "%2"
nb: Ugyldig argument «%1» til «%2»

en: Item:
nb: Element:

en: Julian
nb: Juliansk

en: KMail's Out of Office Reply functionality relies on server-side filtering. You have not yet configured an IMAP server for this. You can do this on the "Filtering" tab of the IMAP account configuration.
nb: KMails fraværsmelding-funksjon er avhengig av filtrering på tjenersiden. Du har ikke satt opp noen IMAP-tjener for dette. Du kan gjøre det på «Filtrering»-fanen på oppsettssida for IMAP-konto.

en: Keep
nb: Behold

en: Keep a copy
nb: Behold en kopi

en: Length
nb: Lengde

en: Less than
nb: Mindre enn

en: Less than or equal
nb: Mindre enn eller lik

en: Lower
nb: Små

en: Lower first letter
nb: Liten bokstav først

en: Mail Loop detected
nb: Postsløyfe funnet

en: Mailbox exists
nb: Postboks finnes

en: Mailbox:
nb: Postboks:

en: Main block
nb: Hovedblokk

en: Match a&ll of the following
nb: Samsvar med a&lle de følgende

en: Match all messages
nb: Samsvar med alle meldinger

en: Match an&y of the following
nb: Samsvar med &en eller flere av de følgende

en: Message Id
nb: Meldings-ID

en: Message subject:
nb: Meldingsemne:

en: Meta Data
nb: Metadata

en: Metadata exists
nb: Metadata finnes

en: Minute
nb: Minutt

en: Modify search behavior
nb: Endre søkeoppførsel

en: Month
nb: Måned

en: More information
nb: Mer informasjon

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
nb: Ned

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
nb: Nederst

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
nb: Øverst

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
nb: Opp

en: Name (optional):
nb: Navn (valgfritt):

en: Name:
nb: Navn:

en: Network down.
nb: Nettverket er nede.

en: New Script
nb: Nytt skript

en: New Script...
nb: Nytt skript …

en: New Sieve Script
nb: Nytt Sieve-skript

en: No IMAP server configured...
nb: Ingen IMAP-tjener er satt opp  …

en: No Sieve URL configured
nb: Ingen Sieve-URL satt opp

en: No errors found.
nb: Ingen feil funnet.

en: None
nb: Ingen

en: Not enough arguments for SelectConvertParameterWidget. Expected 2 arguments.
nb: Ikke nok argumenter for SelectConvertParameterWidget. Forventet 2 argumenter.

en: Not equal to
nb: Ikke lik

en: Notify
nb: Varsle

en: Number of characters:
nb: Antall tegn:

en: Once
nb: En gang

en: Only react to mail coming from domain
nb: Reager bare på e-post som kommer fra domene

en: Optional
nb: Valgfri

en: Out-of-office reply still active
nb: Fraværssvar fremdeles aktivt

en: Parameters
nb: Parametre

en: Parameters:
nb: Parametre:

en: Parse error: Carriage Return (CR) without Line Feed (LF)
nb: Tolkefeil: Vognretur (CR) uten ny linje (LF)

en: Parse error: Expected ';' or '{', got something else
nb: Tolkefeil: Forventet ';' eller '{', fikk noe annet

en: Parse error: Expected Command, got something else
nb: Tolkefeil: Forventet Kommando, fikk noe annet

en: Parse error: Illegal Character
nb: Tolkefeil: Ulovlig tegn

en: Parse error: Invalid UTF-8 sequence
nb: Tolkefeil: Ugyldig UTF8-sekvens

en: Parse error: Missing ',' between Strings in String List
nb: Tolkefeil: Manglende ',' mellom strenger i strengliste

en: Parse error: Missing ',' between Tests in Test List
nb: Tolkefeil: Manglende ',' mellom tester i testliste

en: Parse error: Missing ';' or Block
nb: Tolkefeil: Manglende ';' eller blokk

en: Parse error: Missing Whitespace
nb: Tolkefeil: manglende blanktegn

en: Parse error: Number out of Range (must be smaller than %1)
nb: Tolkefeil: Nummer utenfor verdiområde (må være mindre enn %1)

en: Parse error: Only Strings allowed in String Lists
nb: Tolkefeil: Bare strenger tillatt i strenglister

en: Parse error: Only Tests allowed in Test Lists
nb: Tolkefeil: Bare tester tillatt i testlister

en: Parse error: Only whitespace and #comments may follow "text:" on the same line
nb: Tolkefeil: Bare blanktegn og #kommentarer kan følge etter «tekst» på samme linje

en: Parse error: Premature end of Block (missing closing '}')
nb: Tolkefeil: Blokk avsluttet for tidlig (mangler '}' )

en: Parse error: Premature end of Multiline String (did you forget the '.'?)
nb: Tolkefeil: Flerlinjet streng avsluttet for tidlig (glemte du en '.' ?)

en: Parse error: Premature end of Quoted String (missing closing '"')
nb: Tolkingsfeil: Sitert streng sluttet for tidlig (mangler avsluttende '"')

en: Parse error: Premature end of String List (missing closing ']')
nb: Tolkefeil: Strengliste sluttet for tidlig (mangler lukkende ']' )

en: Parse error: Premature end of Test List (missing closing ')')
nb: Tolkefeil: Testliste slutter for tidlig (mangler sluttparentes ')' )

en: Parse error: Tag Name has leading Digits
nb: Tolkefeil: Sifre først i tagg-navn

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in String List
nb: Tolkefeil: Komma først, sist eller duplisert i strengliste

en: Parse error: Trailing, Leading or Duplicate Commas in Test List
nb: Tolkefeil: Komma først, sist eller duplisert i testliste

en: Parse error: Unexpected Character, probably a missing space?
nb: Tolkefeil: Uventet tegn, trolig et manglende mellomrom?

en: Parse error: Unquoted Slash ('/') without Asterisk ('*'). Broken Comment?
nb: Tolkefeil: Usitert skråstrek ('/') uten Stjerne ('*'). Ødelagt kommentar?

en: Path is not specified.
nb: Stien er ikke oppgitt.

en: Percent
nb: Prosent

en: Please enter a name for the new Sieve script:
nb: Skriv inn et navn for det nye Sieve-skriptet:

en: Please enter your authentication details for your sieve account (usually the same as your email password):
nb: Skriv dine autentiseringsopplysninger for din sievekonto (vanligvis det samme som passordet til e-posten):

en: Please select an action.
nb: Velg en handling.

en: Please select an condition.
nb: Velg en betingelse.

en: Protect special character
nb: Beskytt spesialtegn

en: Quote wildcard
nb: Sett jokertegn i hermetegn

en: Really delete script "%1" from the server?
nb: Er det sikkert at du vil slette skriptet «%1» fra tjeneren?

en: Redirect
nb: Omdiriger

en: Reject
nb: Avvis

en: Remove Flags
nb: Fjern flagg

en: Removeflag is used to remove flags from a list of [IMAP] flags. Removeflag clears flags previously set by "set"/"addflag". Calling removeflag with a flag that wasn't set before is not an error and is ignored.
nb: Removeflag brukes til å fjerne flagg fra en liste over [IMAP]-flagg. Removeflag fjerner flagg som er satt tidligere med «set»/«addflag». Om removeflag kalles med flagg som ikke er satt fra før er det ikke en feil, og det blir ignorert.

en: Replace
nb: Erstatt

en: Reply To
nb: Svar til

en: Save As...
nb: Lagre som …

en: Script name already used "%1".
nb: Skriptnavnet «%1» er brukt fra før.

en: Script name:
nb: Skriptnavn:

en: Script needs regex support, but server does not have it.
nb: Skriptet trenger støtte for regex, men tjeneren har det ikke.

en: Script part %1
nb: Skript del %1

en: Script should always have just one "Else" block. We cannot add another one.
nb: Skriptet må alltid ha bare  én «Else»-blokk. Enda en kan ikke legges til.

en: Second
nb: Sekund

en: Seen
nb: Sett

en: Select multiple headers...
nb: Velg flere meldingshoder …

en: Send out-of-office replies to mails coming from this domain only.
nb: Send fraværssvar bare til e-post som kommer fra dette domenet.

en: Sender
nb: Avsender

en: Server Meta Data
nb: Metadata for tjener

en: Server Meta Data Exists
nb: Metadata for tjener finnes

en: Set Flags
nb: Sett flagg

en: Set value to:
nb: Sett verdien til:

en: Setflag is used for setting [IMAP] system flags or keywords. Setflag replaces any previously set flags.
nb: Setflag brukes til å sette [IMAP] systemflagg eller nøkkelord. Flagg som er satt fra før blir erstattet.

en: Sieve Authentication Details
nb: Sieve autentiseringsdetaljer

en: Sieve Editor Error
nb: Feil i Sieve-redigering

en: Sieve Error
nb: Sieve-feil

en: Sieve Script
nb: Sieve-skript

en: Sieve Script Upload
nb: Last opp Sieve-skript

en: Sieve Template:
nb: Sieve-mal:

en: Sieve capabilities:
nb: Sieve muligheter:

en: Sieve implementations that implement the "spamtest" test use an identifier of either "spamtest" or "spamtestplus" for use with the capability mechanism.
nb: Sieve-implementeringer som kan bruke «spamtest»-testen bruker identifikator enten «spamtest» eller «spamtestplus» for bruk med denne mekanismen.

en: Sieve implementations that implement the "virustest" test have an identifier of "virustest" for use with the capability mechanism.
nb: Sieve-implementeringer som kan bruke «virustest»-testen bruker identifikatoren «virustest»  for bruk med denne mekanismen.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply has been deactivated.
nb: Sieve-skript ble installert på tjeneren «%1».
    Fraværsmeldinger er nå skrudd av.

en: Sieve script installed successfully on the server '%1'.
    Out of Office reply is now active.
nb: Sieve-skript ble installert på tjeneren «%1».
    Fraværsmeldinger er nå skrudd på.

en: Sieve script:
nb: Sieve-skript:

en: Site Policy Limit Violation: Block nesting too deep (max. %1)
nb: Bryter grenser satt for dette systemet: Blokker nestet for dypt (maks. %1)

en: Site Policy Limit Violation: Test nesting too deep (max. %1)
nb: Bryter grenser satt for dette systemet: Tester nestet for dypt (maks. %1)

en: Site Policy Limit Violation: Too many Actions requested (max. %1)
nb: Bryter grenser satt for dette systemet: Bedt om for mange handlinger (maks. %1)

en: Size
nb: Størrelse

en: Some errors were found during parsing. <a href="sieveerrordetails">(Details...)</a>
nb: Noen feil ble oppdaget under tolkingen. <a href="sieveerrordetails">(Detaljer …)</a>

en: Someone (probably you) changed the vacation script on the server. KMail is no longer able to determine the parameters for the autoreplies. Default values will be used.
nb: Noen (antakelig du) endret ferie-skriptet på tjeneren. KMail er ikke lenger i stand til å bestemme parametrene til autosvarene. Standardverdiene vil bli brukt.

en: Spam Test
nb: Spam-test

en: Start date:
nb: Startdato:

en: Stop
nb: Stopp

en: Stored in variable name:
nb: Lagret i variabelnavn:

en: Subject
nb: Emne

en: Subject:
nb: Emne:

en: Subtype
nb: Undertype

en: TLS encryption requested, but not supported by server.
nb: Det er bedt om TLS-kryptering, men tjeneren støtter det ikke.

en: TLS encryption was requested, but your Sieve server does not advertise TLS in its capabilities.
    You can choose to try to initiate TLS negotiations nonetheless, or cancel the operation.
nb: Det ble bedt om TLS-kryptering, men din Sieve-tjener viser ikke TLS blant sine muligheter.
    Du kan forsøke å innlede TLS-forhandlinger likevel, eller avbryte handlinga.

en: Test "%1" not supported
nb: Test «%1» er ikke støttet

en: The "address" test matches Internet addresses in structured headers that contain addresses.  It returns true if any header contains any key in the specified part of the address, as modified by the comparator and the match keyword.
nb: «address»-testen ser etter samsvar med internett-adresser i strukturerte meldingshoder som inneholder adresser. Den returnerer Sann hvis et meldingshode inneholder en nøkkel i den oppgitte adressedelen, som endret med komparatoren og nøkkelordet match.

en: The "convert" action specifies that all body parts with a media type equal to "media-type" be converted to the media type in "media-type" using conversion parameters.
nb: «Konverter»-handlingen betyr at alle deler i meldingskroppen med mediatype lik «media-type» skal konverteres til mediatypen oppgitt i «media-type» ved bruk av konverteringsparametre.

en: The "envelope" test is true if the specified part of the [SMTP] (or equivalent) envelope matches the specified key.
nb: Testen «envelope» (konvolutt) gir Sann hvis den oppgitte konvolutten [SMTP] (eller tilsvarende) samsvarer med den oppgitte nøkkelen.

en: The "exists" test is true if the headers listed in the header-names argument exist within the message.  All of the headers must exist or the test is false.
nb: Testen «exists» (finnes) er Sann hvis meldingshodene listet opp i argumentet header-names finnes  i meldinga. Alle meldingshodene må være til stede, ellers gir testen Usann.

en: The "extracttext" action may be used within the context of a "foreverypart" loop and is used to store text into a variable
nb: Handlingen "trekk ut tekst" kan brukes i en "for hver del"-sløyfe og brukes til å lagre tekst i en variabel.

en: The "false" test always evaluates to false.
nb: Testen «false» (Usann)returnerer alltid Usann.

en: The "fileinto" action delivers the message into the specified mailbox.
nb: Handlingen «fileinto» (lagre i)  leverer meldingen i den oppgitte postkassa.

en: The "header" test evaluates to true if the value of any of the named headers, ignoring leading and trailing whitespace, matches any key.
nb: Testen «header» (meldingshode) blir Sann hvis verdien av noen av de nevnte meldingshodene (uten tomrom først og sist) samsvarer med noen av nøklene.

en: The "ihave" test provides a means for Sieve scripts to test for the existence of a given extension prior to actually using it.
nb: Testen «ihave» (Jeg har) gir en mulighet for Sieve-skripter til å teste om en gitt utvidelse finnes, før den faktisk brukes.

en: The "include" command takes an optional "location" parameter, an optional ":once" parameter, an optional ":optional" parameter, and a single string argument representing the name of the script to include for processing at that point.
nb: Kommandoen «include» (inkluder) kan ha en parameter «location», en parameter «:once», en parameter «:optional» – alle valgfrie – og en streng som argument som viser navnet på skriptet som skal tas med for behandling her.

en: The "keep" action is whatever action is taken in lieu of all other actions, if no filtering happens at all; generally, this simply means to file the message into the user's main mailbox.
nb: Handlingen «keep» (behold) er det som gjøres i stedet for alle andre handlinger, hvis det ikke gjøres noen filtrering, dette betyr ganske enkelt å levere meldinga i brukerens hovedpostkasse.

en: The "mailboxexists" test is true if all mailboxes listed in the "mailbox-names" argument exist in the mailstore, and each allows the user in whose context the Sieve script runs to "deliver" messages into it.
nb: Testen «mailboxexists» (Postboks finnes) er Sann hvis alle postkasser oppgitt i argumentet «mailbox-names» finnes i e-postlageret, og hver postkasse lar brukeren som kjører Sieve-skriptet «levere» meldinger i den.

en: The "metadataexists" test is true if all of the annotations listed in the "annotation-names" argument exist for the specified mailbox.
nb: Testen «metadataexists» (Metadata finnes)- er Sann hvis alle merknader listet opp i argumentet «annotation-names» finnes for den oppgitte postkassa.

en: The "notify" action specifies that a notification should be sent to a user.
nb: Handlingen «notify» (varsle) oppgir at en varsling skal sendes til en bruker.

en: The "redirect" action is used to send the message to another user at a supplied address, as a mail forwarding feature does.  The "redirect" action makes no changes to the message body or existing headers, but it may add new headers.
nb: Handlngen «redirect» (omdiriger) brukes til å sende meldinga videre til en annen bruker på en oppgitt adresse, slik vanlig videresending gjør, «redirect»-handlingen gjør ingen endringer i meldingskroppen eller eksisterende meldingshoder, men kan legge til nye meldingshoder.

en: The "replace" command is defined to allow a MIME part to be replaced with the text supplied in the command.
nb: Kommandoen «replace» (erstatt) brukes til å erstatte en MIME-del med den teksten som oppgis i kommandoen,

en: The "return" command stops processing of the immediately included script only and returns processing control to the script that includes it.
nb: «return»-kommandoen avslutter kjøring av skriptet den ligger i og fortsetter behandling i skriptet som ligger utenpå.

en: The "servermetadataexists" test is true if all of the server annotations listed in the "annotation-names" argument exist.
nb: Testen «servermetadataexists» (Metadata for tjener finnes) er Sann hvis alle tjener-merknader listet opp i argumentet «annotation-names» finnes.

en: The "set" action stores the specified value in the variable identified by name.
nb: «Sett» lagrer oppgitt verdi i den variabelen som er oppgitt ved navn.

en: The "size" test deals with the size of a message.  It takes either a tagged argument of ":over" or ":under", followed by a number representing the size of the message.
nb: Testen «size» (størrelse) dreier seg om en meldings størrelse. Den har et tagget argument med enten «:over» eller «:under» fulgt av et tall som representerer størrelsen på meldinga.

en: The "stop" action ends all processing.  If the implicit keep has not been cancelled, then it is taken.
nb: «stop» avslutter all behandling. Hvis den implisitte «keep» ikke er kansellert blir den utført.

en: The "true" test always evaluates to true.
nb: «true»-testen returnerer alltid Sann.

en: The "vacation" action implements a vacation autoresponder similar to the vacation command available under many versions of Unix. Its purpose is to provide correspondents with notification that the user is away for an extended period of time and that they should not expect quick responses.
nb: Handlngen «vacation» (ferie) implementerer en automatisk svarer som likner «vacation»-kommandoen som finnes i mange Unix-versjoner. Formålet er å gi korrespondenter en varsling om at brukeren er borte en viss tid og at de ikke må forvente et umiddelbart svar.

en: The Sieve script was successfully uploaded.
nb: Sieve-skriptet ble lastet opp.

en: The addheader action adds a header field to the existing message header.
nb: Addheader-handlingen legger til et meldingshodefelt i det eksisterende meldingshodet.

en: The body test matches content in the body of an email message, that is, anything following the first empty line after the header.  (The empty line itself, if present, is not considered to be part of the body.)
nb: «body«-testen finner samsvar  meldingskroppen til en e-postmelding, dvs. alt etter den første tomme linja etter meldingshodet. (Den tomme linja betraktes ikke som en del av meldingskroppen, om den er der.)

en: The break command terminates the closest enclosing loop.
nb: Break-kommandoen avslutter den nærmeste omsluttende sløyfen.

en: The currentdate test is similar to the date test, except that it operates on the current date/time rather than a value extracted from the message header.
nb: Testen på dagens dato likner dato-testen, men den brukes på dagens dato/tid i stedet for en verdi hentet fra meldingshodet.

en: The date test matches date/time information derived from headers containing date-time values.
nb: Dato-testen finner samsvar med dato/tid-informasjon hentet fra meldingshoder som inneholder slike verdier.

en: The environment test retrieves the item of environment information specified by the name string and matches it to the values specified in the key-list argument.
nb:  Miljø-testen henter miljøvariabelen gitt ved navnestrengen og søker samsvar med innholdet i den med verdier oppgitt i nøkkel-liste-argumentet.

en: The hasflag test evaluates to true if any of the variables matches any flag name.
nb: «hasflag»-testen blir Sann hvis noen av variablene samsvarer med et flagg-navn.

en: The script did not upload successfully.
    The script may contain errors.
nb: Skriptet ble ikke lastet opp skikkelig.
    Skriptet kan ha enkelte feil.

en: The script did not upload successfully.
    This is probably due to errors in the script.
    The server responded:
    %1
nb: Skriptet ble ikke lastet opp skikkelig.
    Dettes skyldes sannsynligvis feil i skriptet.
    Tjeneren svarte:
    %1

en: The server does not seem to support TLS. Disable TLS if you want to connect without encryption.
nb: Det ser ut til at tjeneren ikke støtter TLS. Slå av TLS om du vil koble til uten kryptering.

en: There is still an active out-of-office reply configured.
    Do you want to edit it?
nb: Det er fremdeles satt opp et aktivt fraværssvar.
    Vil du redigere det?

en: This extension defines a ":seconds" parameter to provide more granularity for such situations.
nb: Denne utvidelsen definerer en «:seconds»-parameter som gir finere oppdeling for slike situasjoner.

en: This modifier adds the necessary quoting to ensure that the expanded text will only match a literal occurrence if used as a parameter to :regex.  Every character with special meaning (. , *, ? , etc.) is prefixed with \ in the expansion
nb: Denne modifikatoren legger til slike hermetegn som trengs for at den utfoldede teksten bare samsvarer med en bokstavelig forekomst hvis den brukes som parameter til regex. Alle tegn med spesielle betydninger (., *, ? osv,) får \ foran seg i utfoldingen.

en: This test retrieves the value of the mailbox annotation "annotation-name" for the mailbox "mailbox". The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
nb: Denne testen henter verdien av postkasse-merknaden «annotation-name» for postkassa «mailbox». Verdien blir sammenliknet med «key-list». Testen er Sann hvis merknaden finnes og verdien samsvarer med noen av nøklene.

en: This test retrieves the value of the server annotation "annotation-name".  The retrieved value is compared to the "key-list". The test returns true if the annotation exists and its value matches any of the keys.
nb: Denne testen henter verdien av tjener-merknaden «annotation-name» . Verdien blir sammenliknet med «key-list». Testen er Sann hvis merknaden finnes og verdien samsvarer med noen av nøklene.

en: Through the ":days" parameter, it limits the number of auto-replies to the same sender to one per [n] days, for a specified number of days. But there are cases when one needs more granularity, if one would like to generate "vacation" replies more frequently.
nb: Med «days»-parameteren begrenses antall autosvar til samme avsender til ett for hver [n]  dager, for et oppgitt antall dager. Men det er tilfeller der det trengs finere inndeling. hvis en vil lage «vacation»-svar oftere.

en: Time
nb: Tid

en: To
nb: Til

en: To:
nb: Til:

en: Too many argument found for "%1", max value is %2, number of value found %3 for %4
nb: Fant for mange argumenter for «%1», største verdi er %2, fant %3 verdier for %4

en: Too many arguments for SelectConvertParameterWidget, "%1"
nb: For mange argumenter for SelectConvertParameterWidget, «%1»

en: True
nb: Sann

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown location type "%1" during parsing includes
nb: Ukjent stedstype «%1» mens inkluderinger ble tolket

en: Unknown tag "%1" during loading loop "for"
nb: Ukjent tagg «%1» mens «for»-sløyfe ble lastet

en: Unknown tag "%1" during loading of variables.
nb: Ukjent tagg «%1» mens variabler ble lastet.

en: Unknown tag "%1" during parsing condition "%2"
nb: En ukjent tagg  «%1» ble funnet mens betingelsen «%2» ble tolket

en: Unknown tagValue "%1" during loading loop "for"
nb: Ukjent tagValue «%1» mens «for»-sløyfe ble lastet

en: Upper
nb: Store

en: Upper first letter
nb: Stor bokstav først

en: Use "," to separate capabilities
nb: Bruk «,» som skilletegn mellom muligheter

en: Use ; to separate emails
nb: Bruk ; som skilletegn mellom e-poster

en: Use list
nb: Bruk liste

en: Vacation
nb: Ferie

en: Vacation reason:
nb: Feriegrunn:

en: Vacations
nb: Ferier

en: Value
nb: Verdi

en: Value:
nb: Verdi:

en: Variable
nb: Variabel

en: Variable name
     (if empty it uses internal variable):
nb: Variabelnavn
     (hvis tomt bruker det en intern variabel):

en: Variable name:
nb: Variabelnavn:

en: Virus Test
nb: Virustest

en: We can not add more includes elements.
nb: Flere inkluderinger kan ikke legges til.

en: We cannot parse script. We cannot switch to graphical mode
nb: Skriptet kan ikke tolkes. Det går ikke å bytte til grafisk modus.

en: We detected a loop if in a loop if. It's not supported
nb: Fant en if-løkke inni en if-løkke. Det er ikke støttet

en: Weekday
nb: Ukedag

en: With value:
nb: Med verdi:

en: Year
nb: År

en: You can drag and drop element on editor to import template
nb: Du kan dra og slippe element på redigeringen for å importere en mal

en: You cannot use protected name.
nb: Du kan ikke bruke et beskyttet navn.

en: You will overwrite script. Do you want to continue?
nb: Du kommer til å skrive over skriptet. Vil du fortsette?

en: Your server did not list "vacation" in its list of supported Sieve extensions;without it, KMail cannot install out-of-office replies for you.Please contact your system administrator.
nb: Tjeneren din viste ikke «vacation» (ferie) i sin liste over støttede Sieve-utvidelser, uten dette kan ikke KMail legge inn fraværsmeldinger for deg. Ta kontakt med systemadministratoren din.

en: Zone
nb: Sone

en: address:
nb: adresse:

en: all
nb: alt

en: contains
nb: inneholder

en: content
nb: innhold

[ctx: create a new sieve script]
en: New...
nb: Nytt …

en: day:
nb: dag:

en: days
nb: dager

en: detail
nb: detalj

en: domain
nb: domene

en: exists
nb: finnes

en: false
nb: usann

en: forEveryPart is not supported by your server
nb: Tjeneren støtter ikke forEveryPart

en: from:
nb: fra:

en: header:
nb: meldingshode:

en: headers:
nb: meldingshoder:

en: high importance
nb: svært viktig

en: is
nb: er

en: localpart
nb: lokaldel

en: low importance
nb: lite viktig

en: matches
nb: samsvarer

en: message:
nb: melding:

en: method:
nb: metode:

en: normal importance
nb: normalt viktig

en: not contains
nb: inneholder ikke

en: not exists
nb: finnes ikke

en: not is
nb: er ikke

en: not matches
nb: samsvarer ikke

en: not regex
nb: ikke regex

en: personal
nb: personlig

en: raw
nb: rå

en: seconds
nb: sekunder

en: text
nb: tekst

en: text:
nb: tekst:

en: true
nb: sann

en: unnamed
nb: uten navn

en: user
nb: bruker

en: value:
nb: verdi:
