marco 1.25.0 - en to nb translation catalogue (417 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
nb: «%s» funnet i oppsettsdatabasen er ikke en gyldig verdi for tastaturbinding «%s»

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
nb: «%s» funnet i oppsettsdatabasen er ikke en gyldig verdi for endring av museknapp

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
nb: «%s» er ikke en gyldig verdi for fokusattributt

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
nb: «%s» er ikke en gyldig verdi for attributt for endring av størrelse

en: "%s" is not a valid value for state attribute
nb: «%s» er ikke en gyldig verdi for tilstandsattributt

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
nb: attributtet «version» kan ikke brukes i metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
nb: %d lagret i GSettings-nøkkel %s er utenfor intervallet %d til %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
nb: %g millisekunder for å tegne en vindusramme

en: %s (as %s)
nb: %s (som %s)

en: %s (as another user)
nb: %s (som en annen bruker)

en: %s (as superuser)
nb: %s (som superbruker)

en: %s (on %s)
nb: %s (på %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
nb: (Ikke implementert) Navigering fungerer med hensyn på programmer, ikke vinduer

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
nb: <%s> geometri «%s» er ikke definert

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
nb: <%s> må spesifisere enten en geometri eller et opphav som har geometri

en: <%s> name "%s" used a second time
nb: <%s> navn «%s» brukt på nytt

en: <%s> parent "%s" has not been defined
nb: <%s> opphav «%s» er ikke definert

en: <%s> specified twice for this theme
nb: <%s> oppgitt to ganger for denne drakten

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
nb: <button function=«%s» state=«%s» draw_ops=«ett-eller-annet»/> må spesifiseres for denne rammestilen

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
nb: <marco_session>-attributt sett men vi har allerede økt-ID

en: <tt>%s</tt> is not responding.
nb: <tt>%s</tt> svarer ikke.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
nb: <tt>Gi arbeidsområde nytt navn</tt>

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
nb: En streng som beskriver en skrift for vinduers tittellinje. Størrelsen fra beskrivelsen vil kun brukes hvis alternativet titlebar_font_size settes til 0. I tillegg vil dette alternativet deaktiveres hvis alternativet titlebar_uses_desktop_font settes til «true».

en: A style called "%s" has not been defined
nb: En stil med navn «%s» er ikke definert

en: Action on title bar double-click
nb: Handling ved dobbeltklikk på tittellinjen

en: Action on title bar middle-click
nb: Handling ved klikk med midtre museknapp på tittellinjen

en: Action on title bar right-click
nb: Handling ved høyreklikk på tittellinjen

en: Activate the window menu
nb: Aktiver vindumenyen

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
nb: Alpha må være mellom 0.0 (usynlig) og 1.0 (helt ugjennomsiktig), var %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
nb: Alpha-verdi «%s» i blandet farge er ikke mellom 0.0 og 1.0

en: Always On Visible Workspace
nb: Alltid på synlig arbeidsområde

en: Always on _Top
nb: All_tid øverst

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
nb: Vinkelen må være mellom 0.0 og 360.0, var %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
nb: Programmet satte en feil _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
nb: Arrangering av knapper på tittellinjen

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
nb: Plassering av knapper på tittellinjen. Verdien skal være en streng av type «menu:minimize,maximize,spacer,close»; kolon skiller venstre hjørne av vinduet fra høyre hjørne, og knappenavnene skilles av komma. Duplisering av knapper er ikke lovlig. Ukjente knapper ignoreres uten tilbakemelding slik at knapper kan legges til i fremtidige versjoner uten å ødelegge for eldre versjoner. En tagg for mellomrom kan brukes for å sette inn mellomrom mellom to knapper.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
nb: Høyde/bredde-forhold «%s» er ukjent

en: Attached Modal Dialog
nb: Fastlåst modal dialogboks

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
nb: Attributt «%s» er ugyldig i <%s>-element i denne sammenhengen

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
nb: Attributt «%s» gjentatt to ganger på samme <%s>-element

en: Automatically raises the focused window
nb: Hever fokusert vindu automatisk

en: Bad version specification '%s'
nb: Ugyldig versjonsspesifikasjon «%s»

en: Bar
nb: Linje

en: Bell event
nb: Klokkehendelse

en: Benchmark
nb: Ytelsestest

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
nb: Blandingsformat er «blend/bg_color/fg_color/alpha», «%s» passer ikke i formatet

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
nb: Boolske verdier må være «sann» eller «usann», ikke «%s»

en: Border
nb: Kant

en: Border "%s" is unknown
nb: Grense «%s» er ukjent

en: Border-only window
nb: Vindu uten innhold

en: Bug in window manager:
nb: Feil i vindusbehandler:

en: Button Layouts
nb: Knappeplasseringer

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
nb: Høyde/bredde-forhold %g for knapp er ikke fornuftig

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
nb: Knappefunksjon «%s» finnes ikke i denne versjonen (%d, trenger %d)

en: Button layout test %d
nb: Test av knappeplassering %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nb: Kan ikke ha to draw_ops for et <button>-element (drakten spesifiserte en draw_ops-attributt i tillegg til et <draw_ops>-element, eller det spesifiserte to elementer)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nb: Kan ikke ha to draw_ops for et <menu_icon>-element (drakten spesifiserte en draw_ops-attributt i tillegg til et <draw_ops>-element, eller det spesifiserte to elementer)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nb: Kan ikke ha to draw_ops for et <piece>-element (drakten spesifiserte en draw_ops-attributt i tillegg til et <draw_ops>-element, eller så spesifiserte det to elementer)

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
nb: Kan ikke oppgi både «button_width»/«button_height» og «aspect_ratio» for knapper

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
nb: Når man holder nede denne valgtasten så vil venstreklikk flytte vinduet, midtklikk endre vinduets størrelse og høyreklikk vise vindusmenyen. Handlingene til midt- og høyreklikk kan byttes rundt med nøkkelen «resize_with_right_button». Valgtasten angis som f.eks. «<Alt>» eller «<Super>».

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Close window
nb: Lukk vindu

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
nb: Kommainndelt klasseliste. Hvert kjørende med grafisk brukergresesnitt referert til gitt vindusbehandlerklasse vil bli ignorert av "Vis skrivebord"-funksjonalitet.

en: Commands to run in response to keybindings
nb: Kommandoer som skal kjøres som svar på tastatursnarveier

en: Compositing Manager
nb: Kompositeringsbehandler

en: Constant "%s" has already been defined
nb: Konstant «%s» er allerede definert

en: Control how new windows get focus
nb: Kontroller hvordan nye vinduer får fokus

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
nb: Koordinatuttrykket inneholdt en ukjent operator ved begynnelsen av denne teksten: «%s»

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
nb: Koordinatuttrykk inneholder tegn «%s» som ikke er tillatt

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
nb: Koordinatuttrykk inneholder flyttall «%s» som ikke kunne tolkes

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
nb: Koordinatuttrykk inneholder heltall «%s» som ikke kunne tolkes

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
nb: Koordinatuttrykket ser ikke ut til å ha noen operatorer eller operander

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
nb: Koordinatuttrykket sluttet med en operator i stedet for en operand

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
nb: Koordinatuttrykket hadde en parantes slutt uten parantes start

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
nb: Koordinatuttrykket hadde en åpen parantes uten en avsluttende parantes

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
nb: Koordinatuttrykket hadde en operand hvor en operator var ventet

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
nb: Koordinatuttrykket haddeen ukjent variabel eller konstant «%s»

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
nb: Koordinatuttrykket har en operator «%s» hvor en operand var ventet

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
nb: Koordinatuttrykket har en operator «%c» etter en operator «%c» og ingen operand mellom dem.

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
nb: Tolkeren for koordinatuttrykk oversteg buffergrensen.

en: Coordinate expression results in division by zero
nb: Koordinatuttrykket resulterer i divisjon med null

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
nb: Koordinatuttrykket prøver å bruke mod-operator på et flyttall

en: Coordinate expression was empty or not understood
nb: Koordinatuttrykket var tomt eller ble ikke forstått

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
nb: Kunne ikke hente utvalg fra vindusbehandler på skjerm %d, display «%s»

en: Could not create directory '%s': %s
nb: Kunne ikke opprette mappe «%s»: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
nb: Kunne ikke finne en drakt! Sjekk at %s finnes og inneholder de vanlige draktene.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
nb: Kunne ikke åpne øktfil «%s» for skriving: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
nb: Kunne ikke lese «%s» som et flyttall

en: Could not parse "%s" as an integer
nb: Kunne ikke lese «%s» som et heltall

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
nb: Kunne ikke lese alpha-verdi «%s» i blandet farge

en: Could not parse color "%s"
nb: Kunne ikke lese farge «%s»

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
nb: Kunne ikke tolke skriftbeskrivelsen «%s» fra GSettings-nøkkelen %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
nb: Kunne ikke lese skyggefaktor «%s» i skyggelagt farge

en: Could not release screen %d on display "%s"
nb: Kunne ikke slippe skjerm %d på display «%s»

en: Current theme
nb: Iført drakt

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
nb: Ventetid i millisekund for autohevningsvalg

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
nb: Bestem om nye vinduer opprettes midt i skjermen

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
nb: Bestemmer om Marco skal håndtere «kompositering»

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
nb: Bestemmer om systemet og programmer kan generere hørbare «pip». Kan brukes sammen med «synlig klokke» for å tillate still «pip».

en: Dialog Box
nb: Dialogboks

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
nb: Forsto ikke pil «%s» for element <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
nb: Forsto ikke fargekomponent «%s» i fargespesifikasjonen

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
nb: Forsto ikke fyll-type «%s» for <%s>-element

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
nb: Forsto ikke skygge «%s» for element <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
nb: Forsto ikke tilstand «%s» for element <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
nb: Forsto ikke tilstand «%s» i fargespesifikasjonen

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
nb: Forsto ikke etterslepende tegn «%s» i streng «%s»

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
nb: Forsto ikke verdi «%s» for type fargeovergang

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
nb: Slår av funksjoner som kreves av gamle eller ødelagte programmer

en: Distance "%s" is unknown
nb: Avstand «%s» er ukjent

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
nb: Ikke vis vinduer som er maksimert og ikke har dekorasjoner i fullskjermmodus

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
nb: Tegnet %d rammer på %g sekunder hos klienten (%g millisekunder per ramme) og %g sekunder på klokken inklusive ressurser på X-tjener (%g millisekunder per ramme)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
nb: Element <%s> er ikke tillatt under <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et <%s>-element

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et <constand> element

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et avstand/kant/aspektrate-element

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et element for tegneoperasjon

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
nb: Element <%s> er ikke tillatt inne i et name/author/date/description element

en: Enable Visual Bell
nb: Skru på visuell ringeklokke

en: Error closing session file '%s': %s
nb: Feil under lukking av øktfil «%s»: %s

en: Error loading theme: %s
nb: Feil under lasting av drakt: %s

en: Error writing session file '%s': %s
nb: Feil under skriving av øktfil «%s»: %s

en: Expand the alt-tab popup window to fit longer window titles
nb: Utvider hurtigmenyen «Alt + Tab» til å dekke lengre vindustitler

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
nb: Feil under fdopen() av loggfil %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
nb: Fant ikke en gyldig fil for drakten %s

en: Failed to get hostname: %s
nb: Feil under henting av vertsnavn: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
nb: Klarte ikke å iføre drakt «%s»: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
nb: Feil under åpning av X Window System-skjerm «%s»

en: Failed to open debug log: %s
nb: Feil under åpning av feilsøkingslogg: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
nb: Feil under tolking av lagret øktfil: %s

en: Failed to restart: %s
nb: Feil under omstart: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
nb: Feil under søk i draktmappe: %s

en: Fake menu item %d
nb: Falsk menyoppføring %d

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
nb: Hurtig Alt + Tab med kompositeringshåndering (skru av miniatyrbilder)

en: Frame geometry does not specify size of buttons
nb: Rammegeometrien spesifiserer ikke størrelse på knapper

en: Frame style already has a button for function %s state %s
nb: Rammestil har allerede en knapp for funksjon %s tilstand %s

en: Frame style already has a piece at position %s
nb: Rammestil har allerede en del i posisjon %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
nb: GTK-fargespesifikasjon må ha en avsluttende klamme etter tilstanden, f.eks. gtk:fg[NORMAL], hvor NORMAL er tilstanden; kunne ikke lese «%s»

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
nb: GTK-fargespesifikasjon må ha tilstand i klammer, f.eks. gtk:fg[NORMAL], hvor NORMAL er tilstanden; kunne ikke lese «%s»

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse "%s"
nb: Tilpasset GTK-fargespesifikasjon må ha fargenavn og alternativ i parentes, f.eks. gtk:custom(foo,bar); klarte ikke tolke «%s»

en: Gradients should have at least two colors
nb: En fargeovergang må ha minst to farger

en: Gtk:custom format is "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" does not fit the format
nb: Gtk:custom-formatet er «gtk:custom(fargenavn,alternativ)», «%s» passer ikke dette formatet

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
nb: Skjul alle vinduer og sett fokus til skrivebordet

en: Icon size in alt-tab popup window
nb: Ikonstørrelse i sprettoppvinduet Alt + Tab

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
nb: Hvis denne er aktivert så vil vinduer maksimeres når de dras og slippes over toppen av skjermen. Dette vil kun virke når «allow-tiling» er aktivert.

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
nb: Hvis denne er aktivert så vil vinduer maksimeres loddrett og størrelsen vannrett vil dekke halvparten av tilgjengelig areal når vinduer slippes på skjermkanter. Dra-og-slipp til toppen vil maksimere vinduet hvis «allow-top-tiling» er aktivert.

en: If enabled, tiling a window will cycle through multiple different sizes by using the same keyboard shortcut multiple times in a row.
nb: Hvis denne er aktivert så vil flislegging av vindu bla gjennom forskjellige størrelser med samme hurtigtast brukt flere ganger etter hverandre.

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
nb: Hvis denne settes til «true» og fokusmodus er enten «sloppy» eller «mouse» så vil vindu med fokus automatisk heves etter et pause oppgitt i nøkkelen auto_raise_delay. Dette er ikke relatert til heving av vinduet ved å klikke på det og heller ikke til å gå inn i et vindu ved en dra-og-slipp operasjon.

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
nb: Hvis angitt som sant, vil nye vinduer åpnes midt på skjermen. Ellers åpnes de øverst til venstre.

en: If set to true, no window thumbnails will be displayed in the alt-tab popup window when the compositing manager is enabled. Application icons will be displayed instead. Note that on high resolution screens with many visible windows there can be a perceptible lag in rendering.
nb: Hvis angitt som sann vil ingen vindusminiatyrbilder vises i sprettoppvinduet Alt + Tab når kompositeringsbehandleren er påskrudd. Programminiatyrbilder vil vises i steden for. Legg merke til at det kan oppstå en treghet i opptegningen av vinduer hvis skjermer har høy oppløsning.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
nb: Hvis denne settes vil «titlebar_font» ignoreres og forvalgt skrift vil brukes for vindustitler.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
nb: Hvis denne er sann vil marco gi bruker mindre informasjon og inntrykk av «direkte manipulasjon», ved å vise kun ramme ved flytting og å unngå animasjoner. Dette er en betydelig reduksjon i brukervennlighet for mange brukere, men kan la eldre programmer og terminaltjenere fungere på en bedre måte.Denne funksjonen vil deaktiveres hvis hjelpefunksjoner for tilgjengelighet aktiveres.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
nb: Hvis denne settes til sann vil Marco forholde seg til programmer i stedet for vinduer. Konseptet er litt abstrakt, men i praksis er programbasert oppsett mer likt Mac, og mindre likt Windows. Når du fokuserer et vindu i programbasert modus vil alle vinduer i programmet heves. I tillegg vil ikke fokusklikk sendes gjennom til vinduer i andre programmer i programbasert modus. Programbasert modus er i stor grad ikke implementert ennå.

en: If true, trade off usability for less resource usage
nb: Hvis sann, prioriter ressursbruk fremfor brukervennlighet

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
nb: Hvis du tar med draw_ops «%s» her vil dette lage en sirkulær referanse

en: Initialize session from savefile
nb: Sett igang økt fra fra ei lagret fil

en: Integer %ld is too large, current max is %d
nb: Heltall %ld er for stort, maksimalverdien er %d

en: Integer %ld must be positive
nb: Heltall %ld må være positivt

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
nb: Ugyldig WM_TRANSIENT_FOR vindu 0x%lx oppgitt for %s.

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
nb: Ugyldig tegn «%c» i parameteren «color_name» til «gtk:custom». Kun «A-Za-z0-9-_» er gyldige.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
nb: Ugyldig skalering av tittel «%s» (må være en av xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
nb: Plasser vindu i forgrunnen

en: Large Title Font
nb: Stor tittelskrift

en: Line %d character %d: %s
nb: Linje %d, tegn %d : %s

en: List of applications ignored by show-desktop
nb: Liste over programmer ignorert av show-desktop

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
nb: Lastet drakten «%s» på %g sekunder

en: Lower window below other windows
nb: Senk vinduet under andre vinduer

en: Ma_ximize
nb: Ma_ksimer

en: Make X calls synchronous
nb: Gjør X-kall synkrone

en: Marco was compiled without support for verbose mode
nb: Marco er kompilert uten støtte for «verbose»-modus

en: Maximize Window
nb: Maksimer vindu

en: Maximize window
nb: Maksimer vindu

en: Maximize window horizontally
nb: Maksimer vinduet horisontalt

en: Maximize window vertically
nb: Maksimer vinduet vertikalt

en: Maximum number of columns in alt-tab popup window
nb: Største antall kolonner i hurtigmenyen «Alt + Tab»

en: Mi_nimize
nb: Mi_nimer

en: Minimize Window
nb: Minimer vindu

en: Minimize window
nb: Minimer vindu

en: Missing %s extension required for compositing
nb: Mangler utvidelsen %s som kreves for kompositeringsfunksjon

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
nb: Mangler <frame state=«%s» resize=«%s» focus=«%s» stil=«ett-eller-annet»/>

en: Modal Dialog Box
nb: Modal dialogboks

en: Modifier to use for modified window click actions
nb: Valgtast til bruk for endrede vindushandlinger

en: Move Titlebar On_screen
nb: Flytt tittellinje på _skjermen

en: Move backward between panels and the desktop immediately
nb: Gå baklengs mellom paneler og skrivebordet omgående

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
nb: Gå baklengs mellom paneler og skrivebordet, ved bruk av et oppsprettsvindu

en: Move backward between windows immediately
nb: Gå baklengs mellom vinduer omgående

en: Move backward between windows of an application immediately
nb: Bla bakover gjennom et programs vinduer med en gang

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
nb: Bla gjennom vinduer fra et program bakover med oppsprettvindu

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
nb: Gå gjennom vinduer baklengs på alle arbeidsområder, ved bruk av et oppsprettsvindu

en: Move backward between windows, using a popup window
nb: Gå gjennom vinduer baklengs, ved bruk av et oppsprettsvindu.

en: Move between panels and the desktop immediately
nb: Bla gjennom paneler og skrivebordet med en gang

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
nb: Bla gjennom paneler og skrivebordet med dialog

en: Move between windows immediately
nb: Flytt fokus mellom vinduer med en gang

en: Move between windows of an application immediately
nb: Bla gjennom et programs vinduer med en gang

en: Move between windows of an application, using a popup window
nb: Bla gjennom vinduene i et program med et oppsprettvindu

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
nb: Flytt mellom vinduer på alle arbeidsområder, ved bruk av et oppsprettsvindu

en: Move between windows, using a popup window
nb: Bytt mellom vinduer med en dialog

en: Move to Another _Workspace
nb: Flytt til et annet _arbeidsområde

en: Move to Workspace R_ight
nb: Flytt til arbeidsområdet til hø_yre

en: Move to Workspace _Down
nb: Flytt til arbeidsområdet un_der

en: Move to Workspace _Left
nb: Flytt til arbeidsområdet til _venstre

en: Move to Workspace _Up
nb: Flytt til et arbeidsområdet _over

en: Move window
nb: Flytt vindu

en: Move window one workspace down
nb: Flytt vindu ett arbeidsområde ned

en: Move window one workspace to the left
nb: Flytt vindu et arbeidsområde til venstre

en: Move window one workspace to the right
nb: Flytt vindu ett arbeidsområde til høyre

en: Move window one workspace up
nb: Flytt vindu ett arbeidsområde opp

en: Move window to center of screen
nb: Flytt vinduet til midten av skjermen

en: Move window to east (right) monitor
nb: Flytt vinduet til østre skjerm (høyre)

en: Move window to east (right) side of screen
nb: Flytt vinduet til skjermens østre (høyre) kant

en: Move window to north (top) monitor
nb: Flytt vinduet til nordre skjerm (øverst)

en: Move window to north (top) side of screen
nb: Flytt vinduet til skjermens nordre (øverste) kant

en: Move window to north-east (top right) corner
nb: Flytt vinduet til nordøstre hjørne (øverst til høyre)

en: Move window to north-west (top left) corner
nb: Flytt vinduet til nordvestre hjørne (øverst til venstre)

en: Move window to south (bottom) monitor
nb: Flytt vinduet til søndre skjerm (nederst)

en: Move window to south (bottom) side of screen
nb: Flytt vinduet til skjermens søndre (nederste) kant

en: Move window to south-east (bottom right) corner
nb: Flytt vinduet til sørøstre hjørne (nederst til høyre)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
nb: Flytt vindu til sørøstre hjørne (nederst til venstre)

en: Move window to west (left) monitor
nb: Flytt vinduet til vestre skjerm (venstre)

en: Move window to west (left) side of screen
nb: Flytt vinduet til skjermens vestre (venstre) kant

en: Move window to workspace 1
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 1

en: Move window to workspace 10
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 10

en: Move window to workspace 11
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 11

en: Move window to workspace 12
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 12

en: Move window to workspace 2
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 2

en: Move window to workspace 3
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 3

en: Move window to workspace 4
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 4

en: Move window to workspace 5
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 5

en: Move window to workspace 6
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 6

en: Move window to workspace 7
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 7

en: Move window to workspace 8
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 8

en: Move window to workspace 9
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 9

en: Name of workspace
nb: Arbeidsområdets navn

en: New Workspace Name:
nb: Nytt navn på arbeidsområde:

en: No "%s" attribute on element <%s>
nb: Ingen «%s»-attributt på element <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
nb: Ingen «extent_angle» eller «to»-attributt <%s>-element

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
nb: Ingen «start_angle» eller «from»-attributt på element <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
nb: <%s> er ikke satt for drakten «%s»

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
nb: Ingen <draw_ops> kalt «%s» er definert

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
nb: Ingen <draw_ops> med navn «%s» er definert

en: No command %d has been defined.
nb: Ingen kommando %d er definert

en: No draw_ops provided for button
nb: Ingen draw_ops tilbys for knappen

en: No draw_ops provided for frame piece
nb: Ingen draw_ops tilbys for rammedelen

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
nb: Ingen rammestil satt for vindutype «%s» i drakten «%s», legg til et <window type=«%s» style_set=«ett-eller-annet»/>-element

en: No terminal command has been defined.
nb: Ingen terminalkommando er definert

en: No text is allowed inside element <%s>
nb: Ingen tekst tillatt inne i element <%s>

en: Normal Application Window
nb: Normalt programvindu

en: Normal Title Font
nb: Normal tittelskrift

en: Number of workspaces
nb: Antall arbeidsområder

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
nb: Antall arbeidsområder. Må være større enn null og har et fast maksimum for å hindre at noen ødelegger skrivebordet ved å be om for mange arbeidsområder ved en feiltagelse.

en: Opened log file %s
nb: Åpnet loggfil %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
nb: Det ytterste elementet i drakten skal være <metacity_theme> ikke <%s>

en: Print version
nb: Skriv ut versjon

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
nb: Egenskap %s på vindu 0x%lx inneholdt ugyldig UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
nb: Egenskap %s på vindu 0x%lx inneholdt ugyldig UTF-8 for oppføring %d i listen

en: Put Window On Only One Workspace
nb: Plasser vindu kun på ett arbeidsområde

en: Raise window above other windows
nb: Hev vinduet over andre vinduer

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
nb: Hev vindu hvis skjult av et annet vindu, senk det ellers

en: Remove Window From Top
nb: Fjern vindu fra forgrunnen

en: Rename current workspace
nb: Gi aktivt arbeidsområde nytt navn

en: Replace the running window manager with Marco
nb: Erstatt kjørende vindusbehandler med Marco

en: Resize window
nb: Endre størrelse på vindu

en: Restore Window
nb: Gjenopprett vindu

en: Restore window
nb: Gjenopprett vindu

en: Roll Up Window
nb: Rull opp vindu

en: Roll _Up
nb: Rull _opp

en: Run a defined command
nb: Kjør selvvalgt kommando

en: Run a terminal
nb: Kjør en terminal

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
nb: Skjerm %d på display «%s» har allerede en vindusbehandler

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
nb: Skjerm %d på display «%s» har allerede en vindusbehandler; prøv å bruke flagget --replace for å erstatte aktiv vindusbehandler.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
nb: Skjerm %d på display «%s» er ugyldig

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
nb: Sett denne til usann for å skru av rammekat for forvalgte vinduer mens det utføres fanebytte.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
nb: Sett denne til "sann" for å endre størrelse på høyre knapp og vise en meny med midre knapp mens tasten angitt i "mouse_button_modifier"; satt til falsk for å få det til å fungere på motsatt vis.

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
nb: Feil bruk av denne innstillingen kan medføre feilaktig oppførsel, brukere anbefales å ikke endre på forvalget som er satt til sant. Mange handlinger (f.eks. klikk i klientområdet, flytting eller endring av størrelsen på vinduer) fremhever vinduet som en sideeffekt. Hvis denne innstilling er usann, hvilket sterkt frarådes, frakobles fremheving fra andre brukerhandlinger, og fremhevelsesforespørsler opprettet fra programmer ignoreres. Se http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Selv når denne innstilling er falsk, kan vinduer fremdeles fremheves ved Alt+venstre-klikk et sted i vinduet, et normalt klikk på vindusdekorasjonene eller av spesielle beskjeder fra tekstsøkere, som aktiveringsforespørsler fra tasklist-panelprogrammer. Denne innstillingen er for øyeblikket avskrudd i klikk-for-fokus-tilstand. Merk at listen over måter å fremheve vinduer når raise_on_click er usant ikke inkluderer programmeringsmessige forespørsler fra programmer om fremheving av vinduer: slike forespørsler vil bli sett bort fra uansett årsak for forespørsel. Hvis du er programutvikler og har en bruker som klager over at programmet ikke fungerer med denne innstilling avskrudd, fortell dem at det er »deres« skyld at deres vindushåndtering ikke fungerer og at de skal endre innstillingen tilbake til sant eller leve med »feilen« de har igangsatt.

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
nb: Skyggefaktor «%s» i skyggelagt farge er negativ

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
nb: Skyggeformatet er «shade/base_color/factor», «%s» passer ikke i formatet

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
nb: Skal ikke være noen «resize»-attributt på <%s>-element for maksimert tilstand

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
nb: Skal ikke være noen «resize»-attributt på <%s>-element for maksimert/skyggelagt tilstand

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
nb: Vis panelets «Kjør program»-dialog

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
nb: Vis panelets «Kjør program»-dialog

en: Show the panel's main menu
nb: Vis hovedmenyen for panelet

en: Size of the application icons displayed in alt-tab popup window. The screen's scale factor is applied to this value.
nb: Størrelsen til programikonene som vises i hurtigmenyen «Alt + Tab». Størrelsen ganges med skjermens skaleringsfaktor.

en: Small Title Font
nb: Liten tittelskrift

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
nb: Noen programmer overser spesifikasjoner på måter som resulterer i problemer i vindusbehandleren. Dette alternativet setter Marco i strengt korrekt modus som vil gi et mer konsist brukergrensesnitt gitt at man ikke må kjøre programmer som oppfører seg på feil måte.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
nb: Et annet program bruker allerede nøkkelen %s med modifikatorer %x som binding

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Style has already been specified for state %s focus %s
nb: Stil er allerede spesifisert for tilstanden %s fokus %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
nb: Stil er allerede spesifisert for tilstand %s størrelsesendring %s fokus %s

en: Switch to previously selected workspace
nb: Bytt til tidligere valgte arbeidsområde

en: Switch to workspace 1
nb: Bytt til arbeidsområde 1

en: Switch to workspace 10
nb: Bytt til arbeidsområde 10

en: Switch to workspace 11
nb: Bytt til arbeidsområde 11

en: Switch to workspace 12
nb: Bytt til arbeidsområde 12

en: Switch to workspace 2
nb: Bytt til arbeidsområde 2

en: Switch to workspace 3
nb: Bytt til arbeidsområde 3

en: Switch to workspace 4
nb: Bytt til arbeidsområde 4

en: Switch to workspace 5
nb: Bytt til arbeidsområde 5

en: Switch to workspace 6
nb: Bytt til arbeidsområde 6

en: Switch to workspace 7
nb: Bytt til arbeidsområde 7

en: Switch to workspace 8
nb: Bytt til arbeidsområde 8

en: Switch to workspace 9
nb: Bytt til arbeidsområde 9

en: Switch to workspace above the current workspace
nb: Bytt til arbeidsområdet over aktivt arbeidsområde

en: Switch to workspace below the current workspace
nb: Bytt til arbeidsområdet under aktivt arbeidsområde

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
nb: Bytt til arbeidsområdet til venstre for aktivt arbeidsområde

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
nb: Bytt til arbeidsområdet til høyre for aktivt arbeidsområde

en: System Bell is Audible
nb: Systemringeklokka er hørbar

en: Take a screenshot
nb: Ta et skjermdump

en: Take a screenshot of a window
nb: Ta et skjermdump av et vindu

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
nb: Forteller Marco hvordan synlig tilbakemelding på at systempip eller andre programspesifikke pip har vært aktivert. Det er to gyldige verdier; «fullscreen» som forårsaker et sort/hvitt blink over hele skjermen, og «frame_flash», som forårsaker at tittellinjen i programmet som sendte pipet blinker. Hvis programmet som sendte pipet er ukjent (hvilket er tilfelle for forvalgt «systempip») vil tittellinjen i fokusert vindu blinke.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
nb: Nøklene /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definerer tastaturbindinger som korresponderer til disse kommandoene. Aktivering av tastaturbinding for run_command_N vil utføre kommando_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
nb: Nøkkelen /apps/macro/global_keybindings/run_command_screenshot definerer en tastatursnarvei som utløser innstillingen for denne kommandoen.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
nb: Nøkkelen /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot definerer en tastaturbinding som medfører at kommandoen som oppgis av denne innstillingen kjøres.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Formatet ser slik ut: «<Control>a» eller «<Shift><Alt>F1». Tolkeren er ganske liberal og tillater små og store bokstaver, i tillegg til forkortelser som «<Ctl>» og «<Ctrl>». Hvis du setter alternativet til den spesielle strengen «disabled», vil det ikke være en tastebinding for denne handlingen.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action. This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
nb: Formatet ser slik ut: «<Control>a» eller «<Shift><Alt>F1». Tolkeren er ganske liberal og tillater små og store bokstaver, i tillegg til forkortelser som «<Ctl>» og «<Ctrl>». Hvis du setter alternativet til den spesielle strengen «disabled», vil det ikke være en tastebinding for denne handlingen. Denne tastatursnarveien kan reverseres ved å holde nede «Shift»-tasten; derfor kan ikke «Shift» være en av tastene som brukes.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/marco/keybinding_commands The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Tastatursnarvei for kjøring av en tilhørende kommando i /apps/marco/keybinding_commands. Formatet ser slik ut: «<Control>a» eller «<Shift><Alt>F1.». Tolkeren er ganske liberal og tillater små og store bokstaver, i tillegg til forkortelser som «<Ctl>» og «<Ctrl>». Hvis du setter alternativet til den spesielle strengen «disabled», vil det ikke være en tastatursnarvei for denne handlingen.

en: The name of a workspace.
nb: Arbeidsområdets navn.

en: The popup window may be expanded up to the width determined by the config parameter 'alt-tab-max-columns'.
nb: Hurtigmenyen kan utvides opp til den bredden som styres av oppsettsparameteren «alt-tab-max-columns».

en: The popup window will be expanded to fit up to these many entries per row.
nb: Hurtigmenyen vil utvides til å dekke så mange oppføringer per rad.

en: The screenshot command
nb: Kommando for skjermavbildning

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
nb: Drakten bestemmer utseende for vinduskanter, tittellinjer osv.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
nb: Ventetid for vinduet heves hvis auto_raise er satt til sann. Tiden angis i tusendels sekund.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
nb: Fokusmodus for vindu indikerer hvordan vinduer aktiveres. Denne har tre mulige verdier; «click» betyr at vinduer må klikkes for å fokusere dem, «sloppy» betyr at vinduer fokuseres når muspekeren er over vinduet, og «mus» betyr at vinduer fokuseres når muspekeren er over vinduet og at fokus fjernes når muspekeren forlater vinduet.

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
nb: Vinduplaseringsmodus indikerer hvordan nye vinduer plasseres. "automatic" betyr at systemet velger en plassering automatisk basert på tilgjengelig plass på skrivebordet, eller ved en simpel kaskade hvis det ikke finnes noen plass; "pointer" betyr at nye vinduer plasseres i samsvar med musepekerens posisjon: "manual" betyr at brukeren manuelt skal plassere det nye vinduet med musa eller tastaturet.

en: The window screenshot command
nb: Kommando for vindusskjermbilde

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
nb: Brytningsstilen brukes til å bestemme hvordan det byttes fra et arbeidsområde til et annet på grensen til arbeidsområdebytteren. Hvis satt til "ingen brytning", vil ingenting skje hvis du prøver å bytte til et arbeidsområde som befinner seg på utsiden av grensen for arbeidsområdebytteren. Hvis satt til "klassisk", vil gammel Marco-oppførsel brukes: enen av en rad leder til begynnelsen på neste og enden på en kolonne likeså. Hvis satt till "torodial", vil arbeidsområder koble til hverandre som en smultring: enden av hver rad leder til sin egen begynnelse og enden av hver kolonne likeså.

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
nb: Drakten inneholdt et uttrykk som resulterte i en feil: %s

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
nb: Temaet krever versjon %s, men sist støttet temaversjon er %d.%d

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
nb: Det oppsto en feil under kjøring av <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
nb: Disse vinduene støtter ikke &quot;lagre aktivt oppsett&quot; og vil måtte startes på nytt manuelt neste gang du logger inn.

en: This is a sample message in a sample dialog
nb: Dette er en eksempelbeskjed i en eksempeldialog

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
nb: Dette alternativet bestemmer effekten av dobbeltklikk på tittellinjen. Gyldige alternativer er «toggle_shade», hvilket vil rulle ned/opp vinduet, «toggle_maximizes» som vil maksimere/gjenopprette vinduet, «toggle_maximize_horisontally» som vil maksimere vinduet i horisontal retning, «toggle_maximize_vertically» som vil maksimere/gjenopprette vinduet i vertikal retning, «toggle_minimize», som vil minimere vinduet, «shade» som vil rulle vinduet opp, «menu» som vil vise vindusmenyen, «lower» som vil plassere vinduet bak alle andre og «none» som ikke gjør noen ting.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
nb: Dette alternativet bestemmer effekten av klikk med midterste musknapp på tittellinjen. Gyldige alternativer er «toggle_shade», hvilket vil rulle ned/opp vinduet, «toggle_maximizes» som vil maksimere/gjenopprette vinduet, «toggle_maximize_horisontally» som vil maksimere vinduet i horisontal retning, «toggle_maximize_vertically» som vil maksimere/gjenopprette vinduet i vertikal retning, «toggle_minimize», som vil minimere vinduet, «shade» som vil rulle vinduet opp, «menu» som vil vise vindusmenyen, «lower» som vil plassere vinduet bak alle andre og «none» som ikke gjør noen ting.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
nb: Dette alternativet bestemmer effekten av høyreklikk på tittellinjen. Gyldige alternativer er «toggle_shade», hvilket vil rulle ned/opp vinduet, «toggle_maximizes» som vil maksimere/gjenopprette vinduet, «toggle_maximize_horisontally» som vil maksimere vinduet i horisontal retning, «toggle_maximize_vertically» som vil maksimere/gjenopprette vinduet i vertikal retning, «minimize», som vil minimere vinduet, «shade» som vil rulle vinduet opp, «menu» som vil vise vindusmenyen, «lower» som vil plassere vinduet bak alle andre og «none» som ikke gjør noen ting.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
nb: Dette alternativet gir ekstra kontroll over hvordan nylig opprettede vinduer får fokus. Det har to mulige verdier; «smart» benytter brukers normale fokusmodus, og «strict» som fører til at vinduer som startes fra en terminal ikke får fokus.

en: Tile window to east (right) side of screen
nb: Flislegg vinduet til skjermens østre (høyre) kant

en: Tile window to north-east (top right) corner
nb: Flislegg vinduet til nordøstre hjørne (øverst til høyre)

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
nb: Flislegg vinduet til nordøstre hjørne av skjermen (øverst til høyre)

en: Tile window to north-west (top left) corner
nb: Flislegg vinduet til nordvestre hjørne (øverst til venstre)

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
nb: Flislegg vinduet til nordvestre hjørne av skjermen (øverst til venstre)

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
nb: Flislegg vinduet til sørøstre hjørne (nederst til høyre)

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
nb: Flislegg vinduet til sørøstre hjørne av skjermen (nederst til høyre)

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
nb: Flislegg vinduet til sørvestre hjørne (nederst til venstre)

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
nb: Flislegg vinduet til sørvestre hjørne av skjermen (nederst til venstre)

en: Tile window to west (left) side of screen
nb: Flislegg vinduet til skjermens vestre (venstre) kant

en: Toggle fullscreen mode
nb: Slå av/på fullskjermmodus

en: Toggle maximization state
nb: Endre tilstand for maksimering

en: Toggle shaded state
nb: Endre tilstand for skyggelegging

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
nb: Slå av/på om vinduet skal vises over alle andre vinduer

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
nb: Slå av/på om vinduet skal vises på alle arbeidsområder eller bare ett

en: Torn-off Menu
nb: Avrevet meny

en: Turn compositing off
nb: Slå av «kompositering»

en: Turn compositing on
nb: Slå på «kompositering»

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
nb: Aktiverer en synlig indikator når et program eller systemet lager et pip; nyttig for hørselsskadde og for bruk i støyende miljøer.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
nb: Ukjent attributt %s på <%s>-element

en: Unknown element %s
nb: Ukjent element %s

en: Unknown function "%s" for button
nb: Ukjent funksjon «%s» for knapp

en: Unknown position "%s" for frame piece
nb: Ukjent posisjon «%s» for rammedel

en: Unknown state "%s" for button
nb: Ukjent tilstand «%s» for knapp

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
nb: Ukjent style_set «%s» på <%s>-element

en: Unknown type "%s" on <%s> element
nb: Ukjent type «%s» på <%s>-element

en: Unknown window information request: %d
nb: Ukjent forespørsel om vindusinformasjon: %d

en: Unma_ximize
nb: _Gjenopprett

en: Unroll Window
nb: Rull ned vindu

en: Usage: %s
nb:  Bruk: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
nb: Bruk: marco-theme-viewer [DRAKTNAVN]

en: Use standard system font in window titles
nb: Bruk forvalgt systemskrift i vindustitler

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
nb: Brukerdefinerte konstanter må begynne med stor bokstav; "%s" gjør ikke det

en: Utility Palette
nb: Verktøypalett

en: Visual Bell Type
nb: Visuell ringeklokke-type

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
nb: Om heving skal være en sideeffekt av andre handlinger brukeren utfører

en: Whether to display preselected tab window border
nb: Hvorvidt forvalgt rammekant skal vises

en: Whether to enable cycling through different tile sizes
nb: Hvorvidt gjennomblaing av flisestørrelser skal slås på

en: Whether to enable window tiling
nb: Hvorvidt flislegging skal slås på

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
nb: Hvorvidt vinduer skal maksimeres når de dras til toppen av skjermen

en: Whether to resize with the right button
nb: Om størrelsen endres med høyre tast

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
nb: Vindu %s setter SM_CLIENT_ID på seg selv i steden for på WM_CLIENT_LEADER-vinduet som spesifisert i ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
nb: Vindu %s setter et MWM-hint som indikerer at det ikke kan endre størrelse, men setter minste størrelse %d x %d og maks størrelse %d x %d; dette virker ikke fornuftig.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
nb: Vindu 0x%lx har egenskap %s
    som var forventet å ha type %s format %d
    og faktisk har type %s format %d n_items %d.
    Dette er mest sannsynlig en feil i programmet, ikke vindusbehandleren.
    Vinduet har title=«%s» class=«%s» name=«%s»

en: Window App Menu
nb: Vinduets programmeny

en: Window Management
nb: Håndtering av vinduer

en: Window Menu
nb: Vindumeny

en: Window Title Goes Here
nb: Vindutittel skal her

en: Window focus mode
nb: Fokuseringsmodus for vindu

en: Window manager error:
nb: Feil i vindusbehandler:

en: Window manager warning:
nb: Advarsel fra vindusbehandler:

en: Window manager:
nb: Vindusbehandler:

en: Window placement mode
nb: Plasseringsmodus for vindu

en: Window title font
nb: Skrifttype for vindustittel

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
nb: Vindutype «%s» er allerede tildelt et stilsett

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
nb: Funksjonalitet for å gå rundt ødelagte programmer er deaktivert. Noen programmer vil kanskje ikke oppføre seg korrekt.

en: Workspace %d
nb: Arbeidsområde %d

en: Workspace %d%n
nb: Arbeidsområde %d%n

en: Workspace %s%d
nb: Arbeidsområde %s%d

en: Workspace 1_0
nb: Arbeidsområde 1_0

en: Workspace wrap style
nb: Brytningsstil for arbeidsområder

en: X Display to use
nb: X-skjerm som skal brukes

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
nb: Du kan velge å vente en kort stund for å se om det fortsetter eller tvinge programmet til å avslutte helt.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
nb: Du må oppgi en bakgrunn for at en alpha-verdi skal ha mening

en: _Always on Visible Workspace
nb: _Alltid på synlig arbeidsområde

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Force Quit
nb: _Tvungen nedstenging

en: _Move
nb: F_lytt

en: _OK
nb: _Ok

en: _Only on This Workspace
nb: K_un på dette arbeidsområdet

en: _Resize
nb: _Endre størrelse

en: _Unroll
nb: R_ull ned

en: _Wait
nb: _Vent

en: bottom
nb: bunn

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
nb: rammegeometrien spesifiserer ikke «%s»-dimensjon

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
nb: rammegeometri spesifiserer ikke dimensjon «%s» for kant «%s»

en: left
nb: venstre

en: nested <window> tag
nb: <window>-tag med flere nivåer

en: right
nb: høyre

en: top
nb: topp
