mate-power-manager 1.25.0 - en to nb translation catalogue (396 entries)

en: %.0f second | %.0f seconds
nb[0]: %.0f sekund
nb[1]: %.0f sekunder

en: %.1f day | %.1f days
nb[0]: %.1f dag
nb[1]: %.1f dager

en: %.1f hour | %.1f hours
nb[0]: %.1f time
nb[1]: %.1f timer

en: %.1f minute | %.1f minutes
nb[0]: %.1f minutt
nb[1]: %.1f minutter

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

en: %i hour | %i hours
nb[0]: %i time
nb[1]: %i timer

en: %i minute | %i minutes
nb[0]: %i minutt
nb[1]: %i minutter

en: %s %s remaining (%.1f%%)
nb: %s %s gjenstår (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
nb: %s %s til batteriet er ladet (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
nb: %s %s til batteriet er ladet (%.1f%%)
    Gir %s kjøretid

en: %s charging (%.1f%%)
nb: %s lader (%.1f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
nb: %s lader ut (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
nb: %s lader ut (%.1f%%)

en: %s empty
nb: %s tom

en: %s is fully charged
nb: %s er fullt ladet

en: %s not present
nb: %s finnes ikke

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
nb: %s UPS-kraft gjenstår (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
nb: %s batterikraft gjenstår (%.0f%%)

en: %s remaining
nb: %s gjenstår

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
nb: %s venter på å lade (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
nb: %s venter på å lade ut (%.1f%%)

en: 1 day
nb: 1 dag

en: 1 week
nb: 1 uke

en: 10 minutes
nb: 10 minutter

en: 2 hours
nb: 2 timer

en: 6 hours
nb: 6 timer

en: AC adapter | AC adapters
nb[0]: Nettstrømsadapter
nb[1]: Nettstrømsadaptere

en: About Power Manager Brightness Applet
nb: Om panelprogram for styring av lysstyrke

en: About Power Manager Inhibit Applet
nb: Om panelprogram for hindring av strømstyring

en: Actions
nb: Handlinger

en: Adjusts laptop panel brightness.
nb: Justerer lysstyrke for skjerm på bærbare datamaskiner

en: Allow backlight brightness adjustment
nb: Tillat justering av lysstyrke for baklys

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
nb: Lar brukeren hindre automatisk strømstyring.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
nb: Du har omtrent <b>%s</b> batteritid igjen på UPS-strøm (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
nb: Du har omtrent <b>%s</b> batteritid igjen på UPS-strøm (%.0f%%). Gjenopprett strømtilførsel for datamaskinen for å unngå å tape data.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
nb: Omtrent <b>%s</b> gjenstår (%.0f%%)

en: Ask me
nb: Spør meg

en: Attached computer battery low
nb: Tilkoblet datamaskin har lav strømstyrke

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
nb: Tilkoblet datamaskin har lite strøm (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
nb: PCen som er koblet til har meget lite strøm (%.0f%%). Denne enheten vil snart slås av hvis den ikke blir ladet.

en: Attribute
nb: Attributt

en: Automatic sleep enabled
nb: Automatisk hvilemodus aktivert

en: Automatic sleep inhibited
nb: Automatisk hvilemodus hindret

en: Battery Charged | Batteries Charged
nb[0]: Batteriet er ladet
nb[1]: Batteriene er ladet

en: Battery Discharging
nb: Batteriet lades ut

en: Battery critical low action
nb: Handling ved kritisk lav batterikapasitet

en: Battery critically low
nb: Batterikapasiteten er kritisk lav.

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
nb: Batteriet har meget lav kapasitet (%1.1f%%) hvilket betyr at det kan være gammelt eller ødelagt.

en: Battery is full
nb: Batterikapasiteten er full

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
nb: Batteriet er fullt ladet.
    Gir %s kjøringstid

en: Battery is low
nb: Batterikapasiteten er lav

en: Battery is very low
nb: Batterikapasiteten er kritisk lav

en: Battery low
nb: Batterikapasiteten er lav

en: Battery may be broken
nb: Batteriet kan være ødelagt

en: Blank screen
nb: Blank skjerm

en: Brightness Applet
nb: Lysstyrke

en: Brightness Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for lysstyrke

en: Cannot connect to mate-power-manager
nb: Kunne ikke koble til mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
nb: Kan ikke hente lysstyrke for skjerm

en: Capacity
nb: Kapasitet

en: Capacity:
nb: Kapasitet:

en: Cell charge
nb: Spenning for celle

en: Cell phone | Cell phones
nb[0]: Mobiltelefon
nb[1]: Mobiltelefoner

en: Cell phone battery low
nb: Batteri på mobiltelefon har lav strømstyrke

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
nb: Mobiltelefon har lite strøm (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
nb: Mobiltelefon har meget lite strøm (%.0f%%). Denne enheten vil snart slutte å fungere hvis den ikke blir ladet.

en: Charge
nb: Lading

en: Charge accuracy
nb: Nøyaktighet for ladetid

en: Charge profile
nb: Ladeprofil

en: Charge rate:
nb: Laderate:

en: Charge time:
nb: Ladetid:

en: Charged
nb: Ladet

en: Charging
nb: Lader

en: Check CPU load before sleeping
nb: Sjekk arbeidsmengde før maskinen settes i hvilemodus

en: Computer | Computers
nb[0]: Datamaskin
nb[1]: Datamaskiner

en: Computer failed to hibernate.
nb: Datamaskinen klarte ikke å gå i dvalemodus.

en: Computer failed to suspend.
nb: Datamaskinen klarte ikke å gå i hvilemodus.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
nb: Datamaskinen vil gå i dvalemodus meget snart hvis den ikke kobles til strøm.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
nb: Datamaskinen vil slås av meget snart hvis den ikke kobles til strøm.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
nb: Datamaskinen vil gå i hvilemodus meget snart hvis den ikke kobles til strøm.

en: Configure power management
nb: Sett opp strømstyring

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2006 Benjamin Canou
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2006-2007 Richard Hughes
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

en: Correction factor
nb: Korrigeringsfaktor

en: Could not get the maximum value of the backlight
nb: Kunne ikke finne maksimalverdi for baklyset

en: Could not get the value of the backlight
nb: Kunne ikke hente verdi for baklys

en: Could not set the value of the backlight
nb: Kunne ikke sette verdi for baklys

en: Current charge:
nb: Ladenivå:

en: Data length:
nb: Datalengde:

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Design charge:
nb: Ladekapasitet fra fabrikk:

en: Details
nb: Detaljer

en: Device
nb: Enhet

en: Device History
nb: Historikk for enhet

en: Device Information
nb: Informasjon om enhet

en: Device Profile
nb: Profil for enhet

en: Di_m display when idle
nb: De_mp lysstyrke for skjerm når datamaskinen ikke er i bruk

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
nb: Demp skjermens lysstyrke etter en gitt periode inaktivitet på nettstrøm

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
nb: Demp skjermens lysstyrke etter en gitt periode inaktivitet på batteristrøm

en: Discharge accuracy
nb: Nøyaktighet for utladingstid

en: Discharge profile
nb: Profil for utlading

en: Discharge time:
nb: Tid for utlading:

en: Discharging
nb: Lader ut

en: Display
nb: Vis

en: Display DPMS activated
nb: Vis om DPMS er aktivert

en: Display options for the notification icon.
nb: Visningsinnstillinger for varslingsikon.

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Empty
nb: Tom

en: Energy
nb: Strømstyrke

en: Energy (design)
nb: Strømstyrke (fabrikk)

en: Energy when empty
nb: Strømstyrke når tom

en: Energy when full
nb: Strømstyrke når full

en: Excellent
nb: Utmerket

en: Exit after a small delay (for debugging)
nb: Avslutt etter en liten pause (for feilsøking)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
nb: Avslutt når tjenesten har startet (for feilsøking)

en: Failed to hibernate
nb: Klarte ikke å gå i dvalemodus

en: Failed to suspend
nb: Klarte ikke å gå i hvilemodus

en: Failure was reported as:
nb: Feilen ble rapportert som:

en: Fair
nb: Akseptabel

en: General
nb: Generelt

en: Get the current brightness
nb: Hent lysstyrke

en: Get the number of brightness levels supported
nb: Hent antall nivåer som er støttet for lysstyrke

en: Good
nb: God

en: Graph type:
nb: Type graf:

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: Hibernate button action
nb: Handling for hvilemodusknapp

en: History
nb: Historikk

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
nb: Om en varslingsmelding skal vises etter hvilemodus eller dvalemodus.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
nb: Om en varslingsmelding skal vises når batteriet er ferdig ladet.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
nb: Om en varslingsmelding skal vises når batterinivåte er lavt.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
nb: Hvorvidt brukervalg og statistikkoppføringer skal vises i kontekstmenyen

en: If sounds should be used
nb: Om lyder skal benyttes

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
nb: HVorvidt lyd skal brukes når strømstyrken er kritisk lav eller om forespørsler om hindring har stoppet en handling fra regelsettet.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
nb: Hvorvidt prosessorbelastningen skal sjekkes før inaktiv-handling utføres.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
nb: Hvorvidt batterihendelsen skal inntreffe når lokket er lukket og strømmen ikke er tilkoblet

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
nb: Om handlingen for lukking av laptoplokket skal inntrette (for eksempel 'Hvilemodus når lokket er lukket ved batteridrift') når lokket tidligere har vært lukket og nettspenning er koblet fra senere.

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
nb: Om tastaturets bakgrunnsbelysning skal reduseres når datamaskinen kjører på batteri

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
nb: Hvorvidt lysstyrke skal endres ved bytte mellom batteri og vanlig strøm.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
nb: Hvorvidt skjermen skal dempes for å spare strøm når datamaskinen ikke er i bruk og koblet til strøm.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
nb: Hvorvidt skjermen skal dempes for å spare strøm når datamaskinen ikke er i bruk og på batteristrøm.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
nb: Hvorvidt skjermen skal dempes for å spare strøm når datamaskinen kjører på batteristrøm.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
nb: Om brukeren skal varsles ved frakobling av nettstrøm.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
nb: Om det gis tidsbaserte påminnelser. Hvis dette slås av vil prosentvis endring bli brukt i steden for, hvilket kan omgå feil i fall du har en ødelagt ACPI-BIOS.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
nb: Hvorvidt advarsel om lav kapasitet skal vises for et ødelagt batteri

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
nb: Hvorvidt advarsel om lav kapasitet skal vises for et ødelagt batteri.

en: Image
nb: Bilde

en: Inhibit Applet
nb: Panelprogram for hindring

en: Inhibit Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for hindring

en: Keyboard | Keyboards
nb[0]: Tastatur
nb[1]: Tastatur

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
nb: Lysstyrke for tastaturets bakgrunnsbelysning når nettspenning er tilkoblet.

en: Keyboard battery low
nb: Batteriet i tastaturet har lav strømstyrke

en: LCD brightness : %d%%
nb: LCD lysstyrke: %d%%

en: LCD brightness when on AC
nb: Skjermens lysstyrke ved tilkoblet nettstrøm

en: LCD dimming amount when on battery
nb: Mengde demping av lysstyrke ved bruk av batteri

en: Laptop battery | Laptop batteries
nb[0]: Bærbar-batteri
nb[1]: Bærbar-batterier

en: Laptop battery critically low
nb: Batterikapasiteten er kritisk lav

en: Laptop battery low
nb: Batteri på bærbar datamaskin har lav strømstyrke

en: Laptop lid close action on battery
nb: Handling når lokket på datamaskinen lukkes og den kjører på batteri

en: Laptop lid close action when on AC
nb: Handling når lokket på datamaskinen lukkes med strøm tilkoblet

en: Laptop lid is closed
nb: Lokket på den bærbare er lukket

en: Last full charge:
nb: Siste fulle lading:

en: Lead acid
nb: Bly/syre

en: Lid has closed
nb: Lokk lukket

en: Lid has opened
nb: Lokk åpnet

en: Lithium Ion
nb: Litiumion

en: Lithium Iron Phosphate
nb: Litiumjernfosfat

en: Lithium Polymer
nb: Litiumpolymer

en: Lock GNOME keyring on sleep
nb: Lås GNOME-nøkkelringen i sovetilstand

en: Lock screen on hibernate
nb: Lås skjermen når datamaskinen går i dvalemodus

en: Lock screen on suspend
nb: Lås skjermen når datamaskinen går i hvilemodus

en: Lock screen when blanked
nb: Lås skjermen når den blankes ut

en: MATE Power Manager
nb: MATE strømstyring

en: MATE Power Manager Backlight Helper
nb: MATE strømstyring hjelp for baklys

en: MATE Power Preferences
nb: Brukervalg for strøm

en: MATE;power;management;preferences;settings;
nb: MATE;strøm;strømstyring;innstillinger;oppsett;

en: Make Default
nb: Bruk som forvalg

en: Manual inhibit
nb: Manuell hindring

en: Media player | Media players
nb[0]: Mediespiller
nb[1]: Mediespillere

en: Media player battery low
nb: Batteri på mediespiller har lav strømstyrke

en: Media player is low in power (%.0f%%)
nb: Mediespiller har lite strøm (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
nb: Mediespiller har meget lite strøm (%.0f%%). Denne enheten vil snart slutte å fungere hvis den ikke blir ladet.

en: Method used to blank screen on AC
nb: Metode for utblanking av skjerm på nettstrøm

en: Method used to blank screen on battery
nb: Metode for utblanking av skjerm på batteristrøm

en: Missing
nb: Mangler

en: Model
nb: Modell

en: Model:
nb: Modell:

en: Monitor | Monitors
nb[0]: Multimeter
nb[1]: Multimetere

en: Mouse | Mice
nb[0]: Mus
nb[1]: Mus

en: Mouse battery low
nb: Batteri i mus har lav strømstyrke

en: Never
nb: Aldri

en: Nickel Cadmium
nb: Nikkel-kadmium

en: Nickel metal hydride
nb: Nikkel-metallhydrid

en: No
nb: Nei

en: No backlights were found on your system
nb: Baklys ble ikke funnet på ditt system

en: No valid option was specified
nb: Ingen gyldige flagg ble oppgitt

en: Notification Area
nb: Varslingsområde

en: Notify on a low power
nb: Varsle ved lav strømstyrke

en: Notify on a sleep failure
nb: Varsle ved feil

en: Notify on low capacity of mouse battery
nb: Varsle når musebatteriet begynner å gå tomt

en: Notify when AC adapter is disconnected
nb: Varsle når strømtilkobling fjernes

en: Notify when fully charged
nb: Varsle når batteriet er ferdig ladet

en: Observe power management
nb: Overvåk strømstyring

en: On AC Power
nb: På nettstrøm

en: On Battery Power
nb: På batteristrøm

en: On UPS Power
nb: På UPS-strøm

en: On battery power
nb: På batteristrøm

en: Online
nb: Tilkoblet

en: Only display an icon when a battery is p_resent
nb: K_un vis et ikon når et batteri er tilkoblet

en: Only display an icon when charging or _discharging
nb: Vis kun ikon når batteriet lades eller utla_des

en: PDA | PDAs
nb[0]: PDA
nb[1]: PDA-er

en: PDA battery low
nb: Batteriet på PDAen har lav strømstyrke

en: PDA is low in power (%.0f%%)
nb: PDA har lite strøm (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
nb: PDA har meget lite strøm (%.0f%%). Denne enheten vil snart slutte å fungere hvis den ikke blir ladet.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
nb: Prosent for tastaturets bakgrunnsbelysning når det brukes nettspenning. Gyldige verdier er mellom 0 og 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
nb: Redusering av tastaturets bakgrunnsbelysning i prosent ved lediggang.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
nb: Redusering av tastaturets bakgrunnsbelysning i prosent når batteridrift inntreffer.

en: Percentage
nb: Prosent

en: Percentage action is taken
nb: Prosentnivå handlingen utføres ved

en: Percentage charge:
nb: Prosent ladet:

en: Percentage considered critical
nb: Prosentnivå ansett som kritisk

en: Percentage considered low
nb: Prosentnivå ansett som lavt

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
nb: Sett inn strømkabelen for å unngå å tape data.

en: Poor
nb: Svak

en: Power
nb: Potens

en: Power Information
nb: Informasjon om strøm

en: Power Management
nb: Strømstyring

en: Power Management Preferences
nb: Brukervalg for strøm

en: Power Manager
nb: Strømstyring

en: Power Manager Brightness Applet
nb: Panelprogram for styring av lysstyrke

en: Power Manager Inhibit Applet
nb: Panelprogram for hindring av strømstyring

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Strømstyring distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Strømstyring er fri programvare; du kan redistribuere og/eller modifisere den i henhold til GNU General Public License som publisert av Free Software Foundation, enten versjon 2 av lisensen eller valgfri senere versjon.

en: Power Statistics
nb: Strømstatistikk

en: Power button action
nb: Handling for strømknapp

en: Power management daemon
nb: Tjeneste for strømstyring

en: Power plugged in
nb: Strøm tilkoblet

en: Power unplugged
nb: Strøm ikke tilkoblet

en: Predicted time
nb: Estimert tid

en: Prediction accuracy
nb: Nøyaktighet for forutbestemmelse

en: Present
nb: Tilstede

en: Product:
nb: Produkt:

en: Put _display to sleep when inactive for:
nb: Sett _skjermen i hvilemodus når den har vært inaktiv i:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
nb: Sett _datamaskinen i hvilemodus når den har vært inaktiv i:

en: Rechargeable
nb: Ladbart

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
nb: Reduser skjermens lysstyrke ved bruk av batteri

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
nb: Reduser lysstyrken for baklys på batteridrift

en: Refreshed
nb: Oppdatert

en: Resumed
nb: Gjenopptatt

en: Select this device at startup
nb: Velg denne enheten ved oppstart

en: Serial number
nb: Serienummer

en: Serial number:
nb: Serienummer:

en: Set display _brightness to:
nb: Sett lysstyrke for skjerm til:

en: Set the current brightness
nb: Set lysstyrke

en: Show data points
nb: Vis datapunkter

en: Show version of installed program and exit
nb: Vis versjon for installert program og avslutt

en: Shutdown
nb: Slå av

en: Sleep timeout computer when on AC
nb: Tidsavbrudd for hvilemodus ved nettstrøm

en: Sleep timeout computer when on UPS
nb: Tidsavbrudd for hvilemodus på UPS

en: Sleep timeout computer when on battery
nb: Tidsavbrudd for hvilemodus på batteri

en: Sleep timeout display when on AC
nb: Tidsavbrudd for skjermblanking på nettstrøm

en: Sleep timeout display when on UPS
nb: Tidsavbrudd for skjermblanking på UPS

en: Sleep timeout display when on battery
nb: Tidsavbrudd for skjermblanking på batteri

en: State
nb: Stat

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Supply
nb: Forsyning

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Suspend button action
nb: Handling for hvilemodusknapp

en: Suspend failed
nb: Hvilemodus mislyktes

en: Suspend started
nb: Hvilemodus aktivert

en: Tablet | Tablets
nb[0]: Nettbrett
nb[1]: Nettbrett

en: Tablet battery low
nb: Batteri på tavle-PC har lav strømstyrke

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
nb: Tavle-PC har lite strøm (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
nb: Tavle-PC har meget lite strøm (%.0f%%). Denne enheten vil snart slutte å fungere hvis den ikke blir ladet.

en: Technology
nb: Teknologi

en: Technology:
nb: Teknologi:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
nb: DPMS-metode som brukes for utblanking av skjermen når maskinen er koblet til lysnettet.

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
nb: DPMS-metode som brukes for utblanking av skjermen når maskinen går på batteri.

en: The ID of the last device selected
nb: ID-en for sist valgte enhet

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
nb: UPSen er under kritisk nivå og datamaskinen er i ferd med å gå i dvalemodus.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
nb: UPSen er under kritisk nivå og datamaskinen er i ferd med å slå seg av.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
nb: UPSen er under kritisk nivå og datamaskinen vil <b>slå seg av</b> når UPSen er tom.

en: The URI to show to the user on sleep failure
nb: URI som skal vises til bruker hvis hvilemodus feiler

en: The action to take when the UPS is critically low.
nb: Handling som skal utføres når batterinivå på UPS er kritiskt lavt

en: The action to take when the UPS is low.
nb: Handling som skal utføres når UPS er kritiskt lavt.

en: The action to take when the battery is critically low.
nb: Handling som skal utføres når batterinivået er kritiskt lavt

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
nb: Handlingen som skal utføres i det datamaskinens lokk lukkes mens maskinen er tilsluttet nettspenning.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
nb: Handling som utføres i det datamaskinens lokk lukkes og laptop-en går på batteri.

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
nb: Handlingen som skal utføres når systemets knapp for dvaletilstand trykkes.

en: The action to take when the system power button is pressed.
nb: Handling som skal utføres når systemets av-knapp trykkes.

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
nb: Handlingen som skal utføres når det trykkes på knappen for hviletilstand.

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
nb: Tid i sekunder før skjermen går i dvalemodus når datamaskinen går på nettstrøm

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
nb: Tid i sekunder datamaskinen må være inaktiv før den går i hvilemodus når den går på nettstrøm.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
nb: Tomgangstiden i sekunder for datamaskinen går i sovetilstand på nødstrøm.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
nb: Tidsrummet i sekunder før skjermen går i sovetilstand ved nødstrøm.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
nb: Tid datamaskinen må være inaktiv i sekunder før den går i hvilemodus på batteristrøm.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
nb: Tid datamaskinen må være inaktiv i sekunder før skjermen blankes når maskinen går på batteristrøm.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
nb: Mengden skjermens lysstyrke skal dimmes ved batteribruk. Gyldige verdier er mellom 0 og 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
nb: Batterinivået er kritisk, og datamaskinen er i ferd med å gå i dvale.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
nb: Batterinivået er kritisk, og datamaskinen er i ferd med å skru seg av.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
nb: Batterinivået er kritisk, og datamaskinen er i ferd med å gå i hvilemodus. <br><b>MERK:</b> Du trenger noe strøm selv når datamaskinen kjører i hvilemodus.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
nb: Batterinivået er kritisk, og datamaskinen vil <b>slå seg av</b> når batteriet er tomt.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
nb: Skjermens lysstyrke på nettspenning. Mulige verdier ligger mellom 0.0 og 100.0.

en: The brightness of the screen when idle
nb: Skjermens lysstyrke ved inaktiv økt

en: The default amount of time to dim the screen after idle
nb: Forvalgt mengde tid før skjermen blankes ved inaktivitet

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
nb: Forvalgt mengde tid før skjermen blankes ved inaktivitet.

en: The default graph type to show for history
nb: Graftype som skal vises som forvalg for historikk

en: The default graph type to show for stats
nb: Graftype som vises som forvalg for statistikk

en: The default graph type to show in the history window.
nb: Forvalgt graftype for bruk i historikkvinduet.

en: The default graph type to show in the stats window.
nb: Graftype som skal vises som forvalg i statistikkvinduet

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
nb: Identifikator for siste enhet brukt til å returnere fokus til korrekt enhet.

en: The index of the page number to show by default
nb: Indeksen for sidenummeret som skal vises som forvalg

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
nb: Indeksen for sidenummeret som skal vises som forvalg, brukt til å returnere fokus til rett side.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
nb: Maksimumsforløp av tid som vises på x-aksen for historikkgrafen.

en: The maximum time displayed for history
nb: Maksimumstiden vist for historikk

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
nb: Batterinivået i prosent som regnes som kritiskt. Bare gyldig når use-time-for-policy er usann.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
nb: Batterinivået i prosent som regnes som kritiskt lavt. Bare gyldig når use-time-for-policy er usann.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
nb: Batterinivå i prosent når handlingen for kritisk batterinivå utføres. Kun gyldig når use_time_for_policy er usant.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
nb: Prosent tastaturets bakgrunnsbelysning skal reduseres når det ikke brukes. For eksempel vil bakgrunnsbelysningnen hvis satt til '60' gå til 40% ved lediggang. Gyldige verdier er mellom 0 og 100.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
nb: Prosent tastaturets bakgrunnsbelysning skal reduseres ved batteridrift. For eksempel vil bakgrunnsbelysningnen hvis satt til '60' gå til 40% på batteri. Gyldige verdier er mellom 0 og 100.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
nb: Resterende batteritid i sekunder av batteritid når kritisk handling utføres. Kun gyldig når use_time_for_policy er sann.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
nb: Resterende batteritid i sekunder når batterinivået regnes for kritiskt. Kun gyldig når use_time_for_policy er sann.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
nb: Resterende batteritid i sekunder når batterinivået regnes for å være for lavt. Kun gyldig når use_time_for_policy er sann.

en: The time remaining when action is taken
nb: Gjenstående tid handling skal utføres ved

en: The time remaining when critical
nb: Gjenstående tid ved kritisk nivå

en: The time remaining when low
nb: Gjenstående tid ved lavt nivå

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
nb: Typen sovetilstand som benyttes når datamaskinen er inkativ.

en: There is no data to display.
nb: Ingen data å vise

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
nb: Dette er en instilling for skjermlysstyrken for bærbare datamaskinen brukt ved tomgang. Bare gyldig når use-time-for-policy er sann.

en: This program can only be used by the root user
nb: Dette programmet kan kun brukes av root-brukeren

en: This program must only be run through pkexec
nb: Dette programmet må kun kjøres via pkexec

en: Time elapsed
nb: Medgått tid

en: Time to empty
nb: Tid til tom

en: Time to full
nb: Tid til full

en: UPS | UPSs
nb[0]: UPS
nb[1]: UPS-er

en: UPS Discharging
nb: UPS lades ut

en: UPS critical low action
nb: Handling ved kritisk lav batterikapasitet på UPS

en: UPS critically low
nb: UPS-kapasitet kritisk lav

en: UPS low
nb: UPS har lav strømstyrke

en: UPS low power action
nb: Handling ved lav batterikapasitet på UPS

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown state
nb: Ukjent tilstand

en: Unknown technology
nb: Ukjent teknologi

en: Unknown time
nb: Ukjent tid

en: Use mate-screensaver lock setting
nb: Bruk låseinnstilling fra mate-screensaver

en: Use smoothed line
nb: Bruk utjevnet linje

en: Value
nb: Verdi

en: Vendor
nb: Leverandør

en: Vendor:
nb: Leverandør:

en: Visit help page
nb: Besøk hjelpsiden

en: Voltage
nb: Spenning

en: Waiting to charge
nb: Venter på å lade

en: Waiting to discharge
nb: Venter på å lade ut

en: When UPS power is _critically low:
nb: Når UPS-kapasiteten er kritisk lav:

en: When UPS power is l_ow:
nb: Når UPS-kapasiteten er l_av:

en: When battery po_wer is critically low:
nb: Når batterika_pasiteten er kritisk lav:

en: When laptop lid is cl_osed:
nb: Når lokket på datamaskinen l_ukkes:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
nb: Hvis sovetilstand slå feil, kan vi vise en knapp slik at brukeren kan utbedre situasjonen. La dette stå blankt hvis knappen ikke skal vises.

en: When the _suspend button is pressed:
nb: Når knapp for hvilemodu_s trykkes:

en: When the power _button is pressed:
nb: Når strømkna_ppen trykkes:

en: When to show the notification icon
nb: Når et ikon skal vises i varslingsområdet

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
nb: Hvorvidt NetworkManager skal til- og fra-kobles ved sovetilstand.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
nb: Hvorvidt NetworkManager skal koble fra før hvile eller dvale samt koble til igjen ved fortsettelse.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
nb: Hvorvidt GNOME-nøkkelringen skal låses i det datamaskinen går i dvale. Dette betyr at nøkkelringen låses opp igjen i fortsettelsen.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
nb: Hvorvidt GNOME-nøkkelringen låses i det datamaskinen går i hvile. Dette betyr at nøkkelringen låses opp igjen i fortsettelsen.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
nb: Om skjermen skal være låst når datamaskinen våkner fra dvale. Brukes kun hvis lock_use_screensaver_settings er satt til usant.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
nb: Om skjermen skal være låst når datamaskinen våkner fra hvile. Brukes kun hvis lock_use_screensaver_settings er satt til usant.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
nb: Om skjermen låses i det den skrus av. Brukes kun hvis lock_use_screensaver_settings er satt til usant.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
nb: Om maskinen skal settes i dvale-, hvilemodus eller ingen endring ved inaktivitet.'

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
nb: Om innstillingene fra mate-screenserver vedrørende låsning av skjermen brukes til å bestemme hvorvidt skjermen låses etter dvale, hvile eller blank skjerm.

en: Whether to use time-based notifications
nb: Om tidsbaserte varslinger skal benyttes

en: Whether we should show the history data points
nb: Hvorvidt datapunkter for historikk skal vises.

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
nb: Hvorvidt historikkdatapunkter skal vises i statistikk-vinduet.

en: Whether we should show the stats data points
nb: Hvorvidt vi skal vise statistikkdatapunktene

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
nb: Hvorvidt statistikkdatapunktene skal vises i statistikk-vinduet.

en: Whether we should smooth the history data
nb: Hvorvidt historikkdataene skal utgjevnes

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
nb: Hvorvidt historikkdata i grafen skal jevnes ut.

en: Whether we should smooth the stats data
nb: Hvorvidt statistikkdataene skal utgjevnes

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
nb: Hvorvidt statistikkgrafens data skal utgjevnes.

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
nb: Trådløst tastatur har lav strømstyrke (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
nb: Trådløst tastatur har meget lite strøm (%.0f%%). Denne enheten vil snart slutte å fungere hvis den ikke blir ladet.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
nb: Trådløs mus har lite strøm (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
nb: Trådløs mus har meget lite strøm (%.0f%%). Denne enheten vil snart slutte å fungere hvis den ikke blir ladet.

en: Yes
nb: Ja

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med dette programmet. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc. 51 Franklin Street, Fifth Florr, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: _About
nb: Om

en: _Always display an icon
nb: _Alltid vis et ikon

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Never display an icon
nb: _Aldri vis et ikon

en: _Only display an icon when battery power is low
nb: Vis kun ik_on når levetiden for batteriet er lav

en: _Preferences
nb: Innstillinger

en: _Reduce backlight brightness
nb: _Reduser lysstyrke for baklys

en: _Reduce keyboard backlight
nb: _Reduser tastaturets baklys

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter
