Xfce Apps - en to nb translation catalogue (281 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
nb: 
    Parole Mediaspiller %s
    
    En del av Xfce Goodies-prosjektet
    https://goodies.xfce.org
    
    Lisensiert GNU GPL.
    
    Meld fra om feil til <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
nb: 16:9 (Bredskjermsformat)

en: <b>Audio Visualization</b>
nb: <b>Audiovisualisering</b>

en: <b>Color Balance</b>
nb: <b>Fargebalanse</b>

en: <b>Keyboard</b>
nb: <b>Tastatur</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
nb: <b>Spilleliste-innstillinger</b>

en: <b>Screensaver</b>
nb: <b>Skjermsparer</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
nb: <b>Undertittel-innstillinger</b>

en: <b>Video Output</b>
nb: <b>Video-utgang</b>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
nb: <big><span color='#BBBBBB'><i>av</i></span> <span color='#F4F4F4'>Ukjent artistnavn</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
nb: <big><span color='#BBBBBB'><i>på</i></span> <span color='#F4F4F4'>Ukjent album</span></big>

en: <i>by</i>
nb: <i>av</i>

en: <i>on</i>
nb: <i>på</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
nb: <span color='#F4F4F4'><b><big>Ukjent sang</big></b></span>

en: A modern simple media player for the Xfce Desktop Environment.
nb: En moderne og enkel medieavspiller for skrivebordsmiljøet Xfce.

en: A_ngle Menu
nb: Kamerav_inkel-meny

en: About
nb: Om

en: Add
nb: Legg til

en: Add files to playlist
nb: Legg til filer til spilleliste

en: Add to playlist...
nb: Legg til i spilleliste …

en: Additional software is required.
nb: Ytterligere programvare påkrevd

en: Advanced Stream Redirector (%s)
nb: Avansert strøm-videresender (%s)

en: All files
nb: Alle filer

en: All supported files
nb: Alle støttede filer

en: Always minimize to tray when window is closed
nb: Alltid minimer til systemkurv når vinduet lukkes

en: Always replace playlist with opened files
nb: Alltid erstatt spilleliste med åpnede filer

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Are you sure you want to quit?
nb: Er du sikker på at du ønsker å avslutte?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
nb: Er du sikker på at du vil slette nylig elementhistorikk? Dette kan ikke omgjøres.

en: Armenian
nb: Armensk

en: Audio
nb: Lyd

en: Audio CD
nb: Lyd-CD

en: Audio Track #%d
nb: Lydspor #%d

en: Audio Track:
nb: Lydspor:

en: Audio and video
nb: Lyd og video

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatically show subtitles when playing movie file
nb: Automatisk visning av undertitler når det vises film

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Brightness:
nb: Lysstyrke:

en: Buffering
nb: Mellomlagrer

en: Buffering (0%)
nb: Mellomlagrer (0%)

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Celtic
nb: Keltisk

en: Central European
nb: Sentral-europeisk

en: Chapter %i
nb: Kapittel %i

en: Check and remove duplicate media entries
nb: Sjekk og fjern media-duplikater

en: Chinese Simplified
nb: Kinesisk, Forenklet

en: Chinese Traditional
nb: Kinesisk, Tradisjonell

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear History
nb: Tøm historikk

en: Clear Recent Items
nb: Slett nylige elementer

en: Clear playlist
nb: Tøm spilleliste

en: Close
nb: Lukk

en: Configure your media player
nb: Oppsett av din mediaspiller

en: Continue
nb: Fortsett

en: Contrast:
nb: Kontrast:

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Current Locale
nb: Gjeldende regiondata

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Cyrillic/Russian
nb: Kyrillisk/Russisk

en: Cyrillic/Ukrainian
nb: Kyrillisk/Ukrainsk

en: Decrease volume
nb: Senk lydstyrke

en: Disable screensaver when playing movies
nb: Skru av skjermsparer ved videoavspilling

en: Disc Playlist
nb: Disk-spilleliste

en: Display
nb: Skjerm

en: Display Parole user manual
nb: Vis Paroles brukermanual

en: Do not load plugins
nb: Ikke last tillegg

en: Do you want to continue loading or stop?
nb: Ønsker du å fortsette innlasting eller å stoppe?

en: Don't Install
nb: Ikke installer

en: Empty
nb: Tom

en: Enable keyboard multimedia keys
nb: Skru på multimedia-knapper på tastaturet

en: Encoding:
nb: Tegnkoding:

en: Error
nb: Feil

en: Error saving playlist file
nb: Feil ved lagring av spilleliste

en: Exit fullscreen
nb: Avslutt fullskjerm

en: Extend your media player
nb: Utvid din mediaspiller

en: Font:
nb: Skriftype:

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: GStreamer Error
nb: GStreamer-feil

en: GStreamer backend error
nb: Feil i Gstreamer-bakstykke

en: General
nb: Generelt

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Go
nb: Gå

en: Go back 1 minute
nb: Gå 1 minutt bakover

en: Go back 10 minutes
nb: Gå 10 minutter bakover

en: Go back 10 seconds
nb: Gå 10 sekunder bakover

en: Go forward 1 minute
nb: Gå 1 minutt forover

en: Go forward 10 minutes
nb: Gå 10 minutter forover

en: Go forward 10 seconds
nb: Gå 10 sekunder forover

en: Go to position
nb: Gå til posisjon

en: Greek
nb: Gresk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Hebrew Visual
nb: Visuell hebraisk

en: Hue:
nb: Kulør:

en: Icelandic
nb: Islandsk

en: Increase volume
nb: Øk lydstyrke

en: Insert Disc
nb: Sett inn disk

en: Install
nb: Installer

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Leave Fullscreen
nb: Forlat fullskjerm

en: Leave _Fullscreen
nb: Forlat _fullskjerm

en: Lower volume
nb: Senk lydstyrke

en: M3U Playlist (%s)
nb: M3U-spilleliste (%s)

en: MPRIS2 remote control
nb: MPRIS2-fjernkontroll

en: Media stream is not seekable
nb: Mediastrøm er ikke søkbar

en: Media to play
nb: Media til avspilling

en: Message
nb: Melding

en: Mini Mode
nb: Mini-modus

en: Minimize to tray
nb: Minimer til systemkurv

en: Move Down
nb: Flytt nedover

en: Move Up
nb: Flytt oppover

en: Mute
nb: Demp

en: Mute volume
nb: Stilne lydstyrke

en: Next Track
nb: Neste spor

en: Next track
nb: Neste spor

en: No available plugin installer was found.
nb: Ingen tilgjengelig installerer for plugin ble funnet.

en: No installed plugins found on this system
nb: Fant ingen installerte tillegg på dette systemet

en: None
nb: Ingen

en: Nordic
nb: Nordisk

en: Notify
nb: Varsle

en: Open
nb: Åpne

en: Open Containing Folder
nb: Åpne mappe som inneholder denne

en: Open Media Files
nb: Åpne mediafiler

en: Open Network Location
nb: Åpne nettverksplassering

en: Open _Location...
nb: Åpne _plassering …

en: Open _Recent
nb: Åpne _nylige

en: Open a new instance
nb: Åpne en ny instans

en: Open file
nb: Åpne fil

en: Open location
nb: Åpne plassering

en: PLS Playlist (%s)
nb: PLS-spilleliste (%s)

en: P_lugins
nb: T_illegg

en: P_revious Track
nb: F_orrige spor

en: Parole Media Player
nb: Parole mediaspiller

en: Parole Media Player cannot start.
nb: Parole mediaspiller kan ikke starte opp.

en: Parole Plugins
nb: Parole-tillegg

en: Parole Settings
nb: Parole-innstillinger

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
nb: Parole kan alternativt minimeres til systemkurven.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
nb: Parole har avspilling av lokale mediafiler, inkludert videoer med undertitller, lyd-CD-er, DVD-er, og live-strømmer. Parole er også utvidbart via programtillegg.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
nb: Parole er en moderne, enkel mediaspiller basert på GStreamer-rammeverket og skrevet for å passe godt inn i Xfce-skrivebordet. Det er tuftet på enkelhet, fart og ressursbruk.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
nb: Parole kjører allerede, bruk -i for å åpne en ny instans

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
nb: Parole trenger <b>%s</b> for å spille denne filen.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
nb: Parole trenger <b>%s</b> som kan installeres automatisk, for avspilling av denne filen.

en: Permission denied
nb: Adgang nektet

en: Persian
nb: Persisk

en: Play
nb: Spill

en: Play Disc
nb: Spill disk

en: Play opened files
nb: Spill åpnede filer

en: Play or pause if already playing
nb: Spill eller pause av spillende

en: Play your media
nb: Spill dine mediafiler

en: Play/Pause
nb: Spill av/Pause

en: Playback
nb: Avspilling

en: Playlist
nb: Spilleliste

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
nb[0]: Spilleliste (%i kapittel)
nb[1]: Spilleliste (%i kapitler)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
nb[0]: Spilleliste (%i element)
nb[1]: Spilleliste (%i elementer)

en: Playlist files
nb: Spilleliste-filer

en: Please check your installation
nb: Sjekk din installasjon

en: Please check your installation.
nb: Sjekk din installasjon

en: Please choose a supported playlist format
nb: Velg et støttet spilleliste-format

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
nb: Gå til https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs for å rapportere feil.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
nb: Start Parole på nytt for at denne endringen skal tre i kraft.

en: Plugin
nb: Tillegg

en: Plugin failed to load
nb: Tillegg kunne ikke innlastes

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Previous Track
nb: Forrige spor

en: Previous track
nb: Forrige spor

en: Print version information and exit
nb: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en: Quit
nb: Avslutt

en: Raise volume
nb: Øk lydstyrke

en: Remember my choice
nb: Husk mitt valg

en: Remember playlist
nb: Husk spilleliste

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove selected item
nb: Fjern valgt element

en: Remove selected media
nb: Fjern valgt media

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Replace playlist when opening files
nb: Erstatt spilleliste med åpnede filer

en: Reset to defaults
nb: Tilbakestill til forvalg

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Saturation:
nb: Metning:

en: Save
nb: Lagre

en: Save Playlist as...
nb: Lagre spilleliste som …

en: Select Subtitle File
nb: Velg undertekst-fil

en: Select Text Subtitles...
nb: Velg undertekster …

en: Select next item
nb: Velg neste element

en: Select previous item
nb: Velg forrige element

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
nb: Velg Audio-CD/VCD/DVD enhetssti

en: Shareable Playlist (%s)
nb: Delbar spilleliste (%s)

en: Show Playlist
nb: Vis spilleliste

en: Show icon in the system tray
nb: Vis ikon i systemkurv

en: Show menubar
nb: Vis menylinje

en: Show notifications for currently playing tracks
nb: Vis varsler for låter som avspilles

en: Show visual effects when an audio file is played
nb: Vis visuelle effekter når en lydfil avspilles

en: Shuffle
nb: Omstokking

en: South European
nb: Sør-europeisk

en: Square
nb: Kvadratisk

en: Start in embedded mode
nb: Start i innebygd modus

en: Start in fullscreen mode
nb: Start i fullskjermsmodus

en: Start playing opened files
nb: Start avspilling av åpnede filer

en: Stop
nb: Stopp

en: Subtitle #%d
nb: Undertekst #%d

en: Subtitle Files
nb: Undertekstfiler

en: Subtitles
nb: Undertekster

en: Subtitles:
nb: Undertekster:

en: The stream is taking too much time to load
nb: Det tar for lang tid å laste inn strømmen

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
nb: Denne utviklingsutgaven bringer med seg et nytt mini-modus, og muligheten til å spille eller gjenta innhold ved å klikke på sirkel-ikonene. Draktvalg er forenklet og filnavn blir vist når ingen ID3-merkelapper finnes.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
nb: Denne utviklingsutgaven fikser flere feil, skrivefeil, og historiske detaljer i dokumentasjonen. Merkelapper blir nå behandlet på filer levert over HTTP/S. Clutter-videobakenden er avskrudd for GTK+ 3.22 og nyere på grunn av store API-endringer.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
nb: Denne utviklingsutgaven er en stor opprydding i kodebasen, noe som gjør Parole lettere, og enklere å forbedre. Alle nettadresser har blitt oppdatert til HTTPS. Et stort antall feil har blitt rettet opp i og en ny tastatursnarveishjelper har kommet til.

en: This is a minor bugfix release.
nb: Denne utgivelsen har noen små feilrettinger.

en: This is a minor translations-only release.
nb: Denne utgivelsen har kun nye oversettelser.

en: This release adds support for automatic codec installation.
nb: Denne utgivelsen legger til støtte for automatisk installasjon av kodeker.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
nb: Denne utgaven har fullført overgangen til Gtk+3 verktøysett, forbedringer i bruker-grensesnittet (mer strømlinjeformet informasjonsflyt i menyer) og bedre spillelister. Videre har eksisterende programtilleg blitt forbedret og nye har kommet til (som MPRIS2). Mesteparten av grafikken har blitt oppdatert i denne utgaven og vi bruker nå i hovedsak GStremer1.0-rammeverket.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
nb: Denne utgaven fikser et problem med å finne DVD-drev plasseringer.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
nb: Denne utgivelsen forbedrer byggeprosessen og inneholder flere feilrettinger. Denne nye stabile versjonen er en anbefalt oppgradering for alle brukere.

en: This release improves thumbnail management and storage and fixes volume hotkeys when viewing fullscreen content.
nb: Denne utgivelsen forbedrer behandling av miniatyrbilder og lagring, og fikser hurtigtaster for lydstyrke ved fullskjermsvisning.

en: This release inhibits power management during video playback.
nb: Denne utgivelsen forhindrer strømstyring under avspilling av videoer.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
nb: Denne utgaven er den første stabile utgaven i 1.0-serien. En ny innstilling for automatisk videoutdata øker ytelsen i virtuelle maskiner og ressursfattige enheter. Et stort antall feil er også fikset, og utgivelsen egner seg derfor for alle brukere.

en: This release refreshes the playlist and dialog look and feel. Shuffling the playlist is more efficient and can be reversed. DVD support has also been improved and will no longer freeze when started.
nb: Denne utgivelsen oppdaterer drakta til spillelista og dialogvinduene. Tilfeldig spilleliste kan nå lages raskere, og kan dessuten reverseres. DVD-støtten er også forbedret, og fryser ikke ved oppstart.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
nb: Denne ustabile utviklingsutgivelsen legger til et nytt Clutter-bakstykke og rydder opp i avleggse Gtk3-symboler. Den legger også til et "gå til posisjon"-trekkplaster og fikser flerfoldige feil.

en: Toggle fullscreen
nb: Veksle fullskjerm

en: Toggle menubar
nb: Veksle menylinje

en: Toggle playlist
nb: Veksle spilleliste

en: Track %i
nb: Spor %i

en: Tray icon
nb: Systemkurv-ikon

en: Tray icon plugin
nb: Systemkurvikon-tillegg

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Type %s --help to list all available command line options
nb: Skriv %s --hjelp for å se full liste over tilgjengelige kommandolinje-tilvalg

en: Unable to install missing codecs.
nb: Kunne ikke installere manglende kodeker.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
nb: Kan ikke laste inn tillegget «%s», sjekk din GStreamer-installasjon

en: Unable to open default web browser
nb: Kunne ikke åpne forvalgt nettleser

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown Album
nb: Ukjent album

en: Unknown Artist
nb: Ukjent artist

en: Unknown Song
nb: Ukjent sang

en: Unknown playlist format
nb: Ukjent spillelisteformat

en: Unmute
nb: Skru på lyden

en: Unmute (restore) volume
nb: Gjennopprett (tidligere) lydstyrke

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: View
nb: Vis

en: Visit Parole website
nb: Besøk Parole-nettsiden

en: Visualization type:
nb: Visualiseringstype:

en: Volume
nb: Lydstyrke

en: Volume _Down
nb: Lydstyrke _ned

en: Volume _Up
nb: Lydstyrke _opp

en: Western
nb: Vestlig

en: X Window System (No Xv)
nb: X vindussystem (ingen Xv)

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
nb: X vindussystem (X11/XShm/Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
nb: [FILES…] - Spill filmer og låter

en: _About
nb: _Om

en: _Aspect Ratio
nb: _Størrelsesforhold

en: _Audio
nb: _Lyd

en: _Audio Menu
nb: _Audiomeny

en: _Audio Track
nb: _Lydspor

en: _Chapter Menu
nb: _Kapittel-meny

en: _Chapters
nb: _Kapittel

en: _Clear recent items...
nb: _Tøm nylige elementer …

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _DVD Menu
nb: _DVD-meny

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _Leave Fullscreen
nb: _Forlat fullskjerm

en: _Mute
nb: _Demp

en: _Next
nb: _Neste

en: _Next Track
nb: _Neste spor

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Open...
nb: _Åpne …

en: _Play
nb: _Spill

en: _Playback
nb: _Avspilling

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: _Repeat
nb: _Gjenta

en: _Report a Bug...
nb: _Rapporter feil …

en: _Save Playlist...
nb: Lagre _spilleliste …

en: _Shuffle
nb: _Omstokking

en: _Subpicture Menu
nb: _Undervideomeny

en: _Subtitles
nb: _Undertekster

en: _Title Menu
nb: _Tittelmeny

en: _Tools
nb: _Verktøy

en: by
nb: av

en: on
nb: på
