vinagre 3.19.x - en to nb translation catalogue (268 entries)

en: %s authentication is required
nb: %s autentisering kreves

en: %s wants to share their desktop with you.
nb: %s vil dele skrivebordet sitt med deg.

en: (Protocol: %s)
nb: (Protokoll: %s)

en: - Remote Desktop Viewer
nb: - Visning av eksternt skrivebord

en: A password is required in order to access this remote desktop.
nb: Et passord kreves for å få tilgang til dette eksterne skrivebordet.

en: A username is required in order to access this remote desktop.
nb: Et brukernavn kreves for å få tilgang til dette eksterne skrivebordet.

en: About this application
nb: Om dette programmet

en: Access MS Windows remote desktops
nb: Få tilgang til eksterne skrivebord med MS Windows

en: Access Spice desktop server
nb: Koble til Spice skrivebordstjener

en: Access Unix/Linux terminals
nb: Aksesser Unix-/Linux-terminaler

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
nb: Tilgang til Unix/Linux, Windows og andre maskiner.

en: Access remote desktops
nb: Bruk eksternt skrivebord

en: Add the current connection to your bookmarks
nb: Legg til gjeldende tilkobling i dine bokmerker

en: Adjust the window to the size of the remote desktop
nb: Justerer vinduet til samme størrelse som eksternt skrivebord

en: An error occurred
nb: Det oppstod en feil

en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
nb: Er du sikker på at du ønsker å fjerne %s fra bokmerkene?

en: Authentication error
nb: Feil ved autentisering

en: Authentication failed
nb: Autentisering mislyktes

en: Authentication for host %s has failed
nb: Autentisering for vert %s mislyktes

en: Authentication is required
nb: Autentisering kreves

en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
nb: Autentiseringsmetoden mot vert %s støttes ikke. (%u)

en: Authentication unsupported
nb: Autentisering støttes ikke

en: Automatically share clipboard between client and guest
nb: Del utklippstavle mellom klient og gjest automatisk

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
nb: Ugyldig verdi for flagget «shared»: %d. Verdien skal være 0 eller 1. Overser den.

en: Bookmark Folder
nb: Lag bokmerke for mappe

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
nb: Ved å slå på omvendte tilkoblinger kan du få tilgang til eksterne skrivebord som befinner seg bak en brannmur. Ekstern side skal initiere tilkoblingen med deg. Se hjelpfilen for mer informasjon.

en: Can't send host identity confirmation
nb: Klarte ikke å sende bekreftelse på vertsidentitet

en: Cancel Login
nb: Avbrutt innlogging

en: Cannot initialize preferences manager.
nb: Klarte ikke å starte opp oppsettsbehandler.

en: Certificate Verification
nb: Bekreftelse av sertifikat

en: Choose a Remote Desktop
nb: Velg et eksternt skrivebord

en: Choose a remote desktop to connect to
nb: Velg et eksternt skrivebord å koble til

en: Choose the file
nb: Velg fil

en: Close connection
nb: Lukk tilkobling

en: Color _Depth:
nb: Farge_dybde:

en: Configure incoming VNC connections
nb: Konfigurer innkommende VNC-tilkoblinger

en: Connect
nb: Koble til

en: Connect to a remote desktop
nb: Koble til et eksternt skrivebord

en: Connecting…
nb: Kobler til …

en: Connection
nb: Tilkobling

en: Connection closed
nb: Tilkobling lukket

en: Connection options
nb: Alternativer for tilkobling

en: Connection refused by server
nb: Tilkobling nektet av tjener

en: Connection to host %s was closed.
nb: Tilkobling til vert %s ble lukket.

en: Connectivity
nb: Tilkobling

en: Could not get a screenshot of the connection.
nb: Klarte ikke å ta skjermbilde av tilkoblingen.

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
nb: Klarte ikke å hente aktiv protokoll fra protokolliste.

en: Could not merge UI XML file: %s
nb: Klarte ikke å flette XML-fil for brukergrensesnitt: %s

en: Could not open the file.
nb: Klarte ikke å åpne filen.

en: Could not parse the file.
nb: Klarte ikke å lese filen.

en: Could not remove the old bookmarks file
nb: Klarte ikke å fjerne gammel bokmerkefil

en: Could not send password
nb: Klarte ikke å sende passord

en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
nb: Lag et nytt toppvindu i en eksisterende instans av Vinagre

en: Desktop Name:
nb: Skrivebordsnavn:

en: Desktop sharing invitation
nb: Invitasjon til skrivebordsdeling

en: Dimensions:
nb: Dimensjoner:

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Disconnect All
nb: Koble fra alle

en: Disconnect all connections
nb: Koble fra alle tilkoblinger

en: Disconnect the current connection
nb: Koble fra gjeldende tilkobling

en: Do not send mouse and keyboard events
nb: Ikke send hendelser for mus og tastatur

en: Enable fullscreen mode for this connection
nb: Slå på fullskjermmodus for denne tilkoblingen

en: Enable keyboard shortcuts
nb: Slå på tastatursnarveier

en: Enable scaled mode
nb: Slå på skalert modus

en: Enable shortcuts
nb: Slå på snarveier

en: Error activating reverse connections
nb: Feil under aktivering av omvendte tilkoblinger

en: Error connecting to host.
nb: Feil ved tilkobling til verten.

en: Error creating the SSH tunnel
nb: Feil ved oppretting av SSH-tunnel

en: Error loading UI file
nb: Feil under åpning av brukergrensesnitt-fil

en: Error opening old bookmarks file: %s
nb: Feil under åpning av gammel bokmerkefil: %s

en: Error removing bookmark: Entry not found
nb: Feil under fjerning av bokmerke: fant ikke oppføring

en: Error saving recent connection.
nb: Feil under lagring av siste tilkobling.

en: Error saving screenshot
nb: Feil under lagring av skjermbilde

en: Error saving the credentials on the keyring.
nb: Feil under lagring av autentiseringsinformasjon på nøkkelringen.

en: Error showing help
nb: Feil under visning av hjelp

en: Error while creating the file %s: %s
nb: Feil under oppretting av fil %s: %s

en: Error while initializing bookmarks: %s
nb: Feil under oppstart av bokmerkene: %s

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
nb: Feil under initiering av bokmerkene: Filen er ikke en bokmerkefil fra vinagre

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
nb: Feil under initiering av bokmerker: Filen ser ut til å være tom

en: Error while migrating bookmarks: %s
nb: Feil under migrering av bokmerker: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
nb: Feil under migrering av bokmerker: Klarte ikke å lage XML-strukturen

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
nb: Feil under migrering av bokmerker: Klarte ikke å sluttføre XML-strukturen

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
nb: Feil udner migrering av bokmerker: Klarte ikke å initiere XML-strukturen

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
nb: Feil under migrering av bokmerker: VNC-tillegg er ikke aktivert

en: Error while saving bookmarks: %s
nb: Feil under lagring av bokmerker: %s

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
nb: Feil under lagring av bokmerker: Klarte ikke å lage XML-strukturen

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
nb: Feil under lagring av bokmerker: Klarte ikke å sluttføre XML-strukturen

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
nb: Feil under lagring av bokmerker: Klarte ikke å initiere XML-strukturen

en: Error while saving history file: %s
nb: Feil under lagring av historikkfil: %s

en: Error while saving preferences: %s
nb: Feil under lagring av brukervalg: %s

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
nb: Klarte ikke å legge til mDNS-visning for tjeneste: %s

en: Failed to browse for hosts: %s
nb: Klarte ikke å se etter verter: %s

en: Failed to create the directory
nb: Klarte ikke å lage katalogen

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
nb: Klarte ikke å initiere mDNS-visning: %s

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
nb: Klarte ikke å finne avahi-vertsnavn: %s

en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

en: Fit the remote screen into the current window size
nb: Tilpass ekstern skjerm til størrelsen på aktivt vindu

en: Folder
nb: Mappe

en: For instance: joe@example.com:5022
nb: For eksempel: per@domene.no:5022

en: High Color (16 bits)
nb: Mange farger (16-biter)

en: Host key verification failed
nb: Bekreftelse av vertsnøkkel mislyktes

en: Host:
nb: Vert:

en: Hostname not known
nb: Ukjent vertsnavn

en: Impossible to accept the stream tube: %s
nb: Dette strømrøret kan ikke godtas: %s

en: Impossible to create the connection: %s
nb: Klarte ikke å lage tilkoblingen: %s

en: Impossible to get service property: %s
nb: Klarte ikke å hente egenskap for tjeneste: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
nb: Klarte ikke å hente personbilde: %s

en: Impossible to get the contact name: %s
nb: Klarte ikke å hente navn på kontakt: %s

en: Invalid argument %s for --geometry
nb: Argumentet %s er ugyldig for «--geometry»

en: Invalid name for this folder
nb: Ugyldig mappenavn

en: Invalid name for this item
nb: Ugyldig oppføringsnavn

en: Issuer:
nb: Utsteder:

en: It uses the VNC, RDP and SPICE protocols, and can even be used to connect to SSH servers.
nb: Det bruker VNC-, RDP- og SPICE-protokollene, og kan til og med brukes til å koble til SSH-tjenere.

en: Keep the screen aspect ratio when using scaling
nb: Beholder høyde-/breddeforhold for skjerm ved skalering

en: Leave fullscreen
nb: Forlat fullskjerm

en: Log In Anyway
nb: Logg inn likevel

en: Login dialog canceled
nb: Innloggingsdialog avbrutt

en: Low Color (8 bits)
nb: Få farger (8-biter)

en: Maximum number of history items in connect dialog
nb: Maksimalt antall historikkelementer i tilkoblingsdialogen

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
nb: Migrerer bokmerkefilen til det nye formatet. Denne operasjonen skal bare kjøres en gang.

en: Migration cancelled
nb: Migrering avbrutt

en: Minimize window
nb: Minimer vindu

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: New fingerprint:
nb: Nytt fingeravtrykk:

en: No route to host
nb: Ingen rute til vert

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
nb: Ingen av de aktive tilleggene støtter denne handlingen. Aktiver tillegg og prøv igjen.

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
nb: Merk: alle undermapper og bokmerker blir også fjernet.

en: Old fingerprint:
nb: Gammelt fingeravtrykk:

en: On the port %d
nb: På port %d

en: Open %s:%d
nb: Åpne %s:%d

en: Open Vinagre in fullscreen mode
nb: Åpne Vinagre i fullskjermmodus

en: Open a .VNC file
nb: Åpne en .VNC-fil

en: Open a file recognized by Vinagre
nb: Åpne en fil som gjenkjennes av Vinagre

en: Open the Vinagre manual
nb: Åpne hjelp for Vinagre

en: Optional
nb: Valgfri

en: Optional.
nb: Valgfri.

en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
nb: Valgfri. Hvis denne er tom, brukes gjeldende brukernavn. Kan også oppgis i Vert-feltet ovenfor i formatet brukernavn@vertsnavn.

en: Options
nb: Alternativer

en: Parent Folder
nb: Opphavsmappe

en: Password dialog canceled
nb: Passorddialog avbrutt

en: Permission denied
nb: Tilgang nektet

en: Please check your installation.
nb: Kontroller installasjonen.

en: Quit the program
nb: Avslutt programmet

en: RDP Options
nb: Alternativer for RDP

en: Read only
nb: Bare se

en: Remote Desktop (VNC) file
nb: Fil for eksternt skrivebord (VNC)

en: Remote Desktop Connection
nb: Ekstern skrivebordstilkobling

en: Remote Desktop Viewer
nb: Visning av eksternt skrivebord

en: Remote desktop password for %s
nb: Passord for eksternt skrivebord for %s

en: Remove Folder?
nb: Vil du fjerne mappen?

en: Remove Item?
nb: Vil du fjerne oppføringen?

en: Requests an update of the screen
nb: Ber om en oppdatering av skjermen

en: Resize the screen guest to best fit
nb: Endre størrelse på skjerm for gjest for beste tilpasning

en: Reverse Connections
nb: Omvendte tilkoblinger

en: Root Folder
nb: Rotmappe

en: SPICE Options
nb: Alternativer for SPICE

en: SSH Options
nb: Alternativer for SSH

en: S_caling
nb: S_kalering

en: Save Screenshot
nb: Lagre skjermbilde

en: Scaling
nb: Skalering

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
nb: Skalering støttes ikke på denne installasjonen.
    
    Les filen README - som distribueres med Vinagre - for å finne ut hvordan du slår på denne funksjonen.

en: Screenshot of %s at %s
nb: Skjermbilde av %s på %s

en: Search for remote hosts on the network
nb: Søk etter eksterne verter på nettverket

en: Secure shell password: %s
nb: Passord for sikkert skall: %s

en: Select a remote desktop protocol for this connection
nb: Velg en protokoll for tilgang til eksterne skrivebord for denne tilkoblingen

en: Send Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
nb: Sender Ctrl+Alt+Del til eksternt skrivebord

en: Send Ctrl-Alt-Del
nb: Sende Ctrl+Alt+Del

en: Set height of the remote desktop
nb: Sett høyde på eksternt skrivebord

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
nb: Bruk negativ verdi («false») for å slå av menysnarveier. Bruk positiv verdi («true») for å slå dem på. Merk at disse knappetrykkene sendes til menyen, og at ekstern vert ikke mottar dem.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
nb: Bruk positiv verdi («true») for å alltid vise faner. Bruk negativ verdi («false») for å bare vise fanene når det finnes flere enn én tilkobling.

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
nb: Bruk positiv verdi («true») for å la programmet lytte etter omvendte tilkoblinger ved oppstart.

en: Set width of the remote desktop
nb: Sett bredde på eksternt skrivebord

en: Show VNC Options
nb: Vis Alternativer for VNC

en: Show help
nb: Vis hjelp

en: Show or hide the statusbar
nb: Vis eller skjul statuslinje

en: Show or hide the toolbar
nb: Vis eller skjul verktøylinje

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
nb: Oppgir maksimalt antall oppføringer i vertsoppføringen.

en: Specify geometry of the main Vinagre window
nb: Oppgi geometri for hovedvinduet for Vinagre

en: Spice Files
nb: Spice-filer

en: Store the login credential in GNOME Keyring
nb: Lagre autentiseringsinformasjon i GNOME-nøkkelring

en: Subject:
nb: Emne:

en: Supply an alternative port using colon
nb: Oppgi en alternativ port ved bruk av kolon

en: Take a screenshot of the current remote desktop
nb: Ta et skjermbilde av aktivt eksternt skrivebord

en: The below certificate could not be verified.
    Do you trust the certificate?
nb: Sertifikatet kunne ikke bekreftes.
    Stoler du på sertifikatet?

en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
nb: Denne filen er ikke for Spice: Mangler gruppen «connection».

en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
nb: Denne filen er ikke for Spice: Mangler nøkkel «host».

en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
nb: Denne filen er ikke for VNC: Mangler gruppen «Connection».

en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
nb: Denne filen er ikke for VNC: Mangler nøkkel «Host».

en: The file was not recognized by any of the plugins.
nb: Filen ble ikke gjenkjent av noen av tilleggene.

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
nb[0]: Følgende feil oppsto:
nb[1]: Følgende feil oppsto:

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
nb[0]: Klarte ikke å åpne følgende fil:
nb[1]: Klarte ikke å åpne følgende filer:

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
nb: Identiteten på ekstern vert (%s) er ukjent.
    Dette skjer når du logger på en datamaskin første gang.
    
    Identiteten den eksterne datamaskinen sendte er %s. Kontakt systemadministrator hvis du vil være helt sikker på at det er trygt å fortsette.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er brukes allerede i denne mappen. Velg et annet navn.

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
nb: Programmet fant ingen tilgjengelige TCP-porter fra 5500 og oppover. Kanskje andre kjørende programmer har brukt opp alle TCP-portene dine?

en: The protocol %s is not supported.
nb: Protokollen %s støttes ikke.

en: The remote host has changed its certificate.
    Do you trust the new certificate?
nb: Ekstern vert har endret sitt sertifikat.
    Stoler du på det nye sertifikatet?

en: The service %s was already registered by another plugin.
nb: Tjenesten %s er allerede registrert av et annet tillegg.

en: There are no supported files
nb: Ingen støttede filer

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
nb: Dette skrivebordet kan nås via følgende IP-adresse(r):

en: This might not work on all VNC servers
nb: Dette virker kanskje ikke på alle VNC-tjenere

en: Timed out when logging in
nb: Tidsavbrudd ved innlogging

en: Timed out when logging into SSH host
nb: Tidsavbrutt ved innlogging på SSH-vert

en: True Color (24 bits)
nb: Sanne farger (24-biter)

en: Ultra Low Color (3 bits)
nb: Meget få farger (3-biter)

en: Unable to find a free TCP port
nb: Fant ingen ledig TCP-port

en: Unable to find a valid SSH program
nb: Fant intet gyldig SSH-program

en: Unable to spawn ssh program
nb: Klarte ikke å starte ssh-program

en: Unable to spawn ssh program: %s
nb: Klarte ikke å starte ssh-program. %s

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown reason
nb: Ukjent årsak

en: Use Server Settings
nb: Bruk innstillinger fra tjener

en: Use h_ost
nb: Bruk ve_rt

en: VNC Files
nb: VNC-filer

en: VNC Options
nb: Alternativer for VNC

en: VNC Options:
nb: Alternativer for VNC:

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
nb: Vis gjeldende eksternt skrivebord i fullskjerm

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
nb: Vinagre slår av tastatursnarveier som forvalgt, slik at alle tastatursnarveier blir sendt til eksternt skrivebord.
    
    Denne meldingen blir bare vist én gang.

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
nb: Vinagre forsøkte å åpne en brukergrensesnitt-fil, men fikk følgende feilmelding:

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
nb: Vinagre er et program for visning av eksterne skrivebord for GNOME-skrivebordet

en: Vinagre shows remote Windows, Mac OS X and Linux desktops.
nb: Vinagre viser eksterne skrivebord på Windows, Mac OS X og Linux.

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
nb: En klient som kobler til en vert kan enten be verten om å la eventuelle andre klienter forbli tilkoblet eller bryte alle pågående tilkoblinger. Bruk positiv verdi («true») her for å dele skrivebordet med andre klienter.

en: Whether we should leave other clients connected
nb: Hvorvidt andre klienter skal være koblet til

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
nb: Om faner skal vises selv når det bare finnes én tilkobling

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
nb: Om menysnarveier skal vises

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
nb: Om programmet skal lytte etter omvendte tilkoblinger ved oppstart

en: [server:port]
nb: [tjener:port]

en: _Add Bookmark
nb: _Legg til bokmerke

en: _Always Enabled
nb: _Alltid aktivert

en: _Authenticate
nb: _Autentiser

en: _Bookmarks
nb: _Bokmerker

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _Domain:
nb: _Domene

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Enable Reverse Connections
nb: Slå på omv_endte tilkoblinger

en: _Full screen
nb: _Fullskjerm

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: _Height:
nb: _Høyde:

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Host:
nb: _Vert:

en: _Keep Aspect Ratio
nb: Behold høyde-/breddeforhold

en: _Keep aspect ratio
nb: _Behold høyde-/breddeforhold

en: _Keyboard shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Original size
nb: _Opprinnelig størrelse

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Protocol:
nb: _Protokoll:

en: _Recent Connections
nb: _Nylige tilkoblinger

en: _Refresh Screen
nb: Oppdate_r skjermen

en: _Remember this credential
nb: _Husk dette passordet

en: _Remote
nb: Ekste_rn

en: _Resize guest
nb: End_re størrelse på gjest

en: _Reverse Connections…
nb: Omvendte tilkoblinge_r …

en: _Scaling
nb: _Skalering

en: _Send Ctrl-Alt-Del
nb: _Sende Ctrl+Alt+Del

en: _Share clipboard
nb: _Del utklippstavle

en: _Statusbar
nb: _Statuslinje

en: _Take Screenshot
nb: _Ta skjermbilde

en: _Toolbar
nb: _Verktøylinje

en: _Use JPEG Compression
nb: Br_uk JPEG-komprimering

en: _Username:
nb: Br_ukernavn:

en: _View
nb: _Vis

en: _View only
nb: Ba_re se

en: _Width:
nb: _Bredde:

en: as a SSH tunnel
nb: som en SSH-tunnel

en: filename
nb: filnavn

en: hostname or user@hostname
nb: vertsnavn eller bruker@vertsnavn
