Xfce Apps - en to nb translation catalogue (420 entries)

en: Ad_vanced
nb: A_vansert

en: All Files
nb: Alle filer

en: Allow bold te_xt
nb: Tillat fet te_kst

en: Allows the terminal to play sound to indicate some events.
nb: Lar terminalen spille av en lyd for å indikere visse hendelser.

en: Allows the terminal to use WM's capability of urgent hint to indicate some events.
nb: Tillater terminalen å bruke vindusbehandlerens funksjon for å indikere prioriterte varsler eller hendelser.

en: Always
nb: Alltid

en: Always keep window on _top
nb: Alltid behold vindu i _topplag

en: Appearance and Animation
nb: Utseende og animasjon

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Armenian
nb: Armensk

en: Auto-detect
nb: Automatisk

en: Auto-hi_de mouse pointer
nb: Skj_ul musepekeren automatisk

en: Automatically _copy selection to clipboard
nb: _Kopier utvalg til utklippstavle automatisk

en: B_old text color:
nb: H_alvfet tekstfarge:

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Black
nb: Svart

en: Black on White
nb: Svart på hvitt

en: Block
nb: Blokker

en: Blue
nb: Blå

en: Brown / Yellow
nb: Brun / gul

en: C_ase sensitive
nb: S_kill mellom små og store bokstaver

en: C_ustom command:
nb: S_elvvalgt kommando:

en: Cell spacing:
nb: Celleavstand:

en: Celtic
nb: Keltisk

en: Centered
nb: Sentrert

en: Central European
nb: Sentral-europeisk

en: Chinese Simplified
nb: Forenklet kinesisk

en: Chinese Traditional
nb: Tradisjonell kinesisk

en: Choose Terminal Font
nb: Velg terminalskrift

en: Choose background color
nb: Velg bakgrunnsfarge

en: Choose bold font color
nb: Farge for fet skrift

en: Choose cursor background color
nb: Velg bakgrunnsfarge for peker

en: Choose cursor foreground color
nb: Velg forgrunnsfarge for peker

en: Choose tab activity color
nb: Velg farge for faneaktivitet

en: Choose text color
nb: Velg tekstfarge

en: Choose text selection background color
nb: Velg bakgrunnsfarge for markert tekst

en: Choose text selection foreground color
nb: Velg forgrunnsfarge for tekstutvalg

en: Choose title color
nb: Velg tittelfarge

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Close
nb: Lukk

en: Close Other Ta_bs
nb: Lukk _andre faner

en: Close T_ab
nb: Lukk _fane

en: Close _Window
nb: Lukk _vindu

en: Close all tabs?
nb: Lukk alle faner?

en: Close tab?
nb: Lukk fane?

en: Close this tab
nb: Lukke denne fanen

en: Close window?
nb: Lukk vindu?

en: Co_mpatibility
nb: St_øtte

en: Color Selector
nb: Fargevelger

en: Command
nb: Kommando

en: Compatibility
nb: Samspill

en: Compose Email
nb: Skriv ny e-post

en: Configure Xfce Terminal
nb: Konfigurer Xfce-terminal

en: Consider the following
    characters part of a _word
    when double clicking:
nb: Anse følgende
    tegn som en del av et _ord
    ved dobbeltklikk:

en: Context Menu
nb: Sammenhengsmeny

en: Control-H
nb: Control + H

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
nb: Kontrollerer hvorvidt tekst i terminalen tillates å blinke når '\e[5m'-skiftesekvenskoder brukes.

en: Copy Email Address
nb: Kopier e-postadresse

en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse

en: Copy _Input To All Tabs...
nb: Kopier _inndata til alle faner …

en: Copy _Input:
nb: Kopier _inndata:

en: Copy as _HTML
nb: Kopier som _HTML

en: Copy input
nb: Kopier inndata

en: Copy to clipboard
nb: Kopier til utklippstavlen

en: Copy to clipboard as HTML
nb: Kopier til utklippstavle som HTML

en: Cu_rsor color:
nb: Ma_rkørfarge:

en: Cursor
nb: Peker

en: Cursor blinks
nb: Pekeren blinker

en: Cursor shape:
nb: Pekerform:

en: Custom Colors
nb: Selvvalgte farger

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: D_uration:
nb: _Varighet:

en: Dark Gray
nb: Mørk grå

en: Dark Pastels
nb: Mørke pastellfarger

en: Default (%s)
nb: Forvalg (%s)

en: Default character e_ncoding:
nb: Forvalgt _tegnkoding:

en: Default geometry:
nb: Forvalgt geometri:

en: Disable _help window shortcut key (F1 by default)
nb: Skru av hurtigtast for _hjelpevindu (standardverdi F10)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
nb: Deaktiver alle me_nyhurtigtaster (som f.eks. Alt+F)

en: Disable dialog (can be re-enabled in the Preferences)
nb: Deaktiver dialogvindu (kan aktiveres i innstillingene)

en: Disable for 15 minutes
nb: 15 minutters deaktivering

en: Disable for 5 minutes
nb: 5 minutters deaktivering

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
nb: Skru av hurtigtast for _meny (standardverdi F10)

en: Disable until program restart
nb: Deaktiver fram til omstart av programmet

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Display _borders around new windows
nb: Vis _kantlinje rundt nye vinduer

en: Display _menubar in new windows
nb: Vis _menylinje i nye vinduer

en: Display _toolbar in new windows
nb: Vis _verktøylinje i nye vinduer

en: Display help contents
nb: Vis hjelpeinnhold

en: Display mismatch
nb: Skjerm

en: Do _not ask me again
nb: _Ikke spør på nytt

en: Do not disable dialog
nb: Ikke deaktiver dialogvindu

en: Double Click
nb: Dobbeltklikk

en: Down
nb: Ned

en: Drop-do_wn
nb: Rulle_gardin

en: Drop-down Terminal
nb: Nedfellbar terminal

en: Enable _overlay scrolling (Requires Restart)
nb: Slå på autoskjuling av rullefelt (krever omstart)

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
nb: Aktiver denne innstillingen for å tillate programmer som kjører inn i terminalvinduet å bruke fet tekst.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text to bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
nb: Aktiver denne innstillingen for å tillate skiftesekvenser som '\e[1;35m' å framheve tekst i lyse farger i tillegg til fet tekst. Hvis deaktivert, vil tekstfargen beholdes.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
nb: Aktiver denne innstillingen for å velge en selvvalgt halvfet farge. Hvis deaktivert vil forvalgt tekstfarge bli brukt.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
nb: Aktiver denne innstillingen for å velge egen tekst- og bakgrunnsfarge for tekstmarkøren. Hvis deaktivert vil bakgrunnen og tekstfargene være motsatt.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the selection. If disabled the background and text colors will be reversed.
nb: Aktiver denne innstillingen for å velge egen tekst- og bakgrunnsfarge for utvalget. Hvis deaktivert vil bakgrunnen og tekstfargene være motsatt.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
nb: Aktiver denne innstillingen for å vise menylinjen i nyopprettede terminalvinduer.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
nb: Aktiver denne innstillingen for å vise verktøylinjen i nye terminalvinduer.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
nb: Aktiver denne innstillingen for å vise vindusdekorasjoner rundt nyopprettede terminalvinduer.

en: Enable this option to use system-wide monospace font.
nb: Aktiver denne innstillingen for å bruke fastbreddeskrift på hele systemet.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
nb: Gjør deg i stand til å trykke en tast for å rulle nedover terminalvinduet helt til ledeteksten.

en: Encoding
nb: Koding

en: Enter the text to be copied to all tabs
nb: Skriv inn teksten som skal kopieres til alle fanene

en: Enter the title for the current terminal tab
nb: Skriv inn tittel for gjeldende terminalfane

en: Erase TTY
nb: Slett TTY

en: Escape sequence
nb: Skiftesekvens

en: Failed to connect to session manager: %s
nb: Klarte ikke å koble til øktbehandler: %s

en: Failed to create the regular expression
nb: Klarte ikke opprette regulært uttrykk

en: Failed to execute child
nb: Klarte ikke kjøre underprosess

en: Failed to open the URL '%s'
nb: Klarte ikke å åpne nettadressen «%s»

en: Failed to save terminal contents
nb: Klarte ikke å lagre terminalinnhold

en: Failed to set encoding %s
nb: Klarte ikke å sette kodingen %s

en: Filled
nb: Fylt

en: Find
nb: Finn

en: Find Ne_xt
nb: Finn _neste

en: Find Pre_vious
nb: Finn _forrige

en: Font
nb: Skrift

en: General
nb: Generelt

en: General Options
nb: Generelle innstillinger

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Go to Tab 1
nb: Vis fane 1

en: Go to Tab 2
nb: Vis fane 2

en: Go to Tab 3
nb: Vis fane 3

en: Go to Tab 4
nb: Vis fane 4

en: Go to Tab 5
nb: Vis fane 5

en: Go to Tab 6
nb: Vis fane 6

en: Go to Tab 7
nb: Vis fane 7

en: Go to Tab 8
nb: Vis fane 8

en: Go to Tab 9
nb: Vis fane 9

en: Goes after initial title
nb: Plasseres etter foranstilt vindustittel

en: Goes before initial title
nb: Plasseres foran foranstilt vindustittel

en: Greek
nb: Gresk

en: Green
nb: Grønn

en: Green on Black
nb: Grønn på svart

en: He_ight:
nb: _Høyde:

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Help
nb: Hjelp

en: I-Beam
nb: Tekstendrings-peker

en: If disabled, URLs can be opened by Ctrl + left mouse click.
nb: Hvis avskrudd, kan nettadresser åpnes med Ctrl+venstre museklikk.

en: If disabled, new tab will be opened in the rightmost position.
nb: Hvis avskrudd, vil ny fane bli åpnet helt til høyre.

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
nb: Hvis påslått, vil snarveien som åpner og lukker vinduet gi fokus, istedenfor å lukke det, hvis det tidligere har mistet fokus

en: Image Files
nb: Bildefiler

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
nb: Ugyldig argument for valget «--dynamic-title-mode»: %s

en: Invalid geometry string "%s"
nb: Ugyldig geometriangivelse «%s»

en: Isn't displayed
nb: Vises ikke

en: Japanese
nb: Japansk

en: Keep window open when it loses focus
nb: Hold vindu åpnet når det mister fokus

en: Korean
nb: Koreansk

en: L_eft
nb: _Venste

en: Last _Active Tab
nb: Sist _aktive fane

en: Light Blue
nb: Lyseblå

en: Light Cyan
nb: Lys-cyan

en: Light Gray
nb: Lysegrå

en: Light Green
nb: Lysegrønn

en: Light Magenta
nb: Lys magenta

en: Light Red
nb: Lyserød

en: Load Presets...
nb: Last inn forvalg …

en: Match _entire word only
nb: Jamfør _bare hele ord

en: Match as _regular expression
nb: Jamfør som _regulært uttrykk

en: Misc
nb: Ymse

en: Move Tab _Left
nb: Flytt fane til _venstre

en: Move Tab _Right
nb: Flytt fane til _høyre

en: Move to monitor with poi_nter
nb: Flytt til skjerm med pe_ker

en: Narrow
nb: Smal

en: Never
nb: Aldri

en: None (use solid color)
nb: Ingen (bruk ensfarget)

en: Nordic
nb: Nordisk

en: Note: Ctrl+click for color editor.
nb: Merk: Ctrl + klikk for fargebehandling.

en: OPTION
nb: VALG

en: On the left side
nb: På venstre side

en: On the right side
nb: På høyre side

en: Opacity setting is not available since compositing is either disabled
    or not supported by your Window Manager.
nb: Gjennomsiktighetsinnstilling er utilgjengelig fordi komposittmodus
    enten er avslått eller ikke støttes av vindusbehandleren.

en: Open Link
nb: Åpne lenke

en: Open T_erminal
nb: Ny t_erminal

en: Open _Tab
nb: Ny _fane

en: Open a dialog to specify the color
nb: Åpne bilde for å spesifiere farge

en: Open a new terminal tab
nb: Åpne ny terminalfane

en: Open a new terminal window
nb: Åpne nytt terminalvindu

en: Open new tab to the _right of the active tab
nb: Åpne ny fane til _høyre for aktiv fane

en: Open the preferences dialog
nb: Åpne dialogvindu for innstillinger

en: Open the shortcuts dialog
nb: Åpne dialogvinduer for hurtigtaster

en: Opening New Windows
nb: Åpne nye vinduer

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
nb: Valget «%s» krever at man angir farge som dets argument

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
nb: Valget «--command/-e» krever at man angir kommandoen som skal kjøres som argument

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
nb: Valget «--default-display» krever at man angir forvalgt X-display som argument.

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
nb: Valget «--default-working-directory» krever at man angir forvalgt arbeidsmappe som argument

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
nb: Valget «--display» krever at man angir X-skjerm som argument

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
nb: Valget «--dynamic-title-mode» krever at man angir dynamisk flismodus som som argument

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line separated from "--execute/-x"
nb: Valget «--execute/-x» krever at man angir kommandoen som skal kjøres på resten av kommandolinjen adskilt fra «--execute/-x»

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
nb: Valget «--font» krever at man angir skriftnavnet som dets argument

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
nb: Valget «--geometry» krever at man angir vindusgeometrien som argument

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
nb: Valget «--icon/-I» krever at man angir et ikonnavn eller filnavnet til et ikon

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
nb: Valget «--initial-title» krever at man angir den foranstilte vindustittelen som argument

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
nb: Valget «--role» krever at man angir vindusrollen som argument

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
nb: Valget «--sm-client-id» krever at man spesifiserer dens unike økt ID-en som dets parameter.

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
nb: Valget «--startup-id» krever at man angir oppstarttid som argument

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
nb: Valget «--title/-T» krever at man angir tittel som argument

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
nb: Valget «--working-directory» krever at man angir arbeidskatalogen som argument

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
nb: Valget «--zoom» krever at man angir forstørrelsesnivå (%d .. %d) som dets argument

en: Other
nb: Andre

en: Palette
nb: Palett

en: Paste Clipboard
nb: Lim inn fra utklippstavle

en: Paste Selection
nb: Lim inn utvalg

en: Paste _Selection
nb: Lim inn _utvalg

en: Paste _Selection Alt
nb: Lim inn _utvalg (alt.)

en: Paste from clipboard
nb: Lim inn fra utklippstavlen

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
nb: Det kan være farlig å lime inn denne teksten i terminalen.
    Det ser ut som om kommandoer vil kjøres, muligens med
    rottilgang («sudo»).

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed.
nb: Det kan være farlig å lime inn denne teksten i terminalen. Det ser ut som om kommandoer vil kjøres.

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Meld inn feil til <%s>.

en: Position
nb: Posisjon

en: Pr_eferences...
nb: _Innstillinger …

en: Presets
nb: Forvalg

en: Re_wrap terminal contents on resize
nb: Juster _linjebryting på ny ved endring av terminalstørrelse

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
nb: Mottok ugyldige fargedata: Feil format (%d) eller lengde (%d)

en: Red
nb: Rød

en: Replaces initial title
nb: Erstatter foranstilt vindustittel

en: Rese_t
nb: _Tilbakestill

en: Reset
nb: Nullstille

en: Reset cell spacing values to defaults
nb: Tilbakestill celleavstand til forvalg

en: Reset double click options to defaults
nb: Tilbakestill valg for dobbeltklikk til forvalg

en: Reset tab activity _indicator after
nb: Tilbakestill _indikator for faneaktivitet etter

en: Right
nb: Høyre

en: Right click action:
nb: Hva skal skje ved høyreklikk:

en: Romanian
nb: Rumensk

en: Run a _custom command instead of my shell
nb: Kjør en s_elvvalgt kommando istedenfor skallet mitt

en: Sa_ve Contents...
nb: _Lagre innhold …

en: Save contents...
nb: Lagre innhold …

en: Scaled
nb: Skalert

en: Scr_ollbar is:
nb: Ru_llefelt er:

en: Scroll on _Output
nb: Rull ved _utdata

en: Scroll on _keystroke
nb: Rull ved _tastetrykk

en: Scroll on ou_tput
nb: _Rull ved utdata

en: Scroll_back:
nb: Rull_efeltstørrelse:

en: Scrolling
nb: Ruller

en: Search terminal contents
nb: Søk i terminalinnhold

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
nb: Se manualsiden %s for fullstendig forklaring av valgene ovenfor.

en: Select Background Image File
nb: Velg bakgrunnsbildefil

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select this option to allow commands that use utmp/wtmp records (such as `write` or `wall`) to work.
nb: Velg denne innstillingen for å tillate alle kommandoer å bruke utmp/wtmp -oppføringer (som "write" eller "wall") for å fungere.

en: Select this option to force Terminal to run custom command instead of your shell when you open new terminals.
nb: Velg denne innstillingen for å kjøre selvvalgt kommando først når nye terminaler åpnes.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
nb: Velg denne innstillingen for å tvinge Terminal til å kjøre skallet ditt som et innlogging-skall når du åpner nye terminaler. Se dokumentasjonen til skallet for detaljer om forskjeller mellom å kjøre skallet interaktivt eller å kjøre som innloggingsskall.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
nb: Velg denne innstillingen for å få nye terminaler (faner eller vinduer) til å bruke selvvalgt arbeidsmappe. Ellers vil gjeldende arbeidsmappe brukes.

en: Set Title Co_lor...
nb: Velg titte_lfarge …

en: Set _Encoding
nb: Velg _koding

en: Short_cuts...
nb: &Hurtigtaster …

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Show Window _Borders
nb: Vis _vinduskant

en: Show _Menubar
nb: Vis _menylinje

en: Show _Toolbar
nb: Vis _verktøylinje

en: Show _status icon in notification area
nb: Vis _statusikon i varslingsområdet

en: Show a dialog that allows to edit text that is considered unsafe for pasting.
nb: Vis et dialogvindu der en kan redigere tekst som anses som farlig å lime inn.

en: Show bold text in b_right colors
nb: Vis fet tekst i l_yse farger

en: Show unsafe _paste dialog
nb: Vis dialogvindu for farlig innliming

en: Show window _borders
nb: Vis vindus_kanter

en: Show/hide the menubar
nb: Vis/skjul menylinjen

en: Show/hide the toolbar
nb: Vis/skjul verktøylinjen

en: Show/hide the window decorations
nb: Vis/skjul vindusdekorasjoner

en: Solarized (dark)
nb: Solbleket (mørk)

en: Solarized (light)
nb: Solbleket (mørk)

en: South-Eastern Europe
nb: Sørøst-Europa

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
nb: Angir hvor mange linjer du kan rulle tilbake ved hjelp av rullefeltet.

en: St_yle:
nb: _Stil:

en: Stretched
nb: Strukket

en: Switch to last active tab
nb: Bytt til sist aktive fane

en: Switch to next tab
nb: Bytt til neste fane

en: Switch to previous tab
nb: Bytt til forrige  fane

en: T_abs
nb: _Faner

en: Tab Options
nb: Faneinnstillinger

en: Tab activit_y color:
nb: F_aneaktivitetsfarge:

en: Tabs
nb: Faner

en: Terminal Emulator
nb: Teminalemulator

en: Terminal Preferences
nb: Terminalinnstillinger

en: Text _selection color:
nb: Farge for _markert tekst:

en: Text blinks:
nb: Tekst blinker:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nb: Xfce utviklingsteam. Alle rettigheter reservert.

en: The child process exited normally with status %d.
nb: Underprosessen avsluttet normalt med status %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
nb: Underprosessen ble avbrutt med signalet %d.

en: The child process was aborted.
nb: Underprosessen ble avbrutt.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
nb: Den tilfeldige fargen er basert på den valgte bakgrunnsfargen, den samme lysstyrken beholdes.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
nb: Noen faner har fremdeles kjørende prosesser.
    Alle vil avsluttes hvis dette vinduet lukkes.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
nb: Det er fremdeles en prosess som kjører.
    Den vil avsluttes hvis denne fanen lukkes.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
nb: Det er fremdeles en prosess som kjører.
    Den vil avsluttes hvis dette vinduet lukkes.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
nb: Disse innstillingene kan forårsake ukorrekt oppførsel hos noen programmer.
    De er her for å tillate deg å jobbe rundt oppførsel hos programmer og
    operativsystemer som forventer forskjellig terminalstøtte.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
nb: Denne innstillingen bestemmer hvorvidt pekeren blinker eller ei.

en: This option controls whether the scrollbar is drawn as an overlay (auto-hide) or not.
nb: Dette alternativet styrer om rullefeltet skjules automatisk.

en: This option controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
nb: Lar deg rulle oppover gjennom hele terminalhistorikken.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
nb: Denne innstillingen bestemmer om terminalen vil rulle automatisk nedover når ny tekst lages av kommandoene som kjøres i terminalen.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
nb: Dette vinduet har %d åpne faner. Alle faner vil
    lukkes hvis dette vinduet lukkes.

en: Tiled
nb: Flislagt

en: Title
nb: Vindustittel

en: Toggle Drop-down Terminal
nb: Veksle rullegardin-terminal

en: Toggle fullscreen mode
nb: Slå av/på fullskjermmodus

en: Toggle read-only mode
nb: Veksle skrivebeskyttelse

en: Toggle scroll on output
nb: Veksle rulling ved utdata

en: Transparent background
nb: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: U_p
nb: O_pp

en: Unable to determine your login shell.
nb: Klarte ikke bestemme innloggingsskallet ditt.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
nb: Klarte ikke slippe Mozilla-URL på terminal: Feil format (%d) eller lengde (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
nb: Klarte ikke slippe URI-liste på terminalen: Feil format (%d) eller lengde (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
nb: Klarte ikke slippe valgt element av typen text/plain i terminal: Feil format (%d) eller lengde (%d)

en: Unable to parse color: %s
nb: Klarte ikke tolke som farge: %s

en: Unable to register terminal service: %s
nb: Klarte ikke registrere terminaltjeneste: %s

en: Underline
nb: Understrek

en: Unknown option "%s"
nb: Ukjent valgt «%s»

en: Unknown option "-%c"
nb: Ukjent valg «-%c»

en: Unli_mited scrollback
nb: _Ubegrenset tilbakerulling

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: Usage:
nb: Bruk:

en: Use _middle mouse click to close tabs
nb: Bruk _midtklikk for å lukke faner

en: Use custom styling to make tabs _slim (restart required)
nb: Bruk selvvalgt draktvalg for å gjøre faner _tynne (omstart påkrevd)

en: Use middle mouse click to open _URLs
nb: Bruk midtklikk for å åpne _nettadresser

en: Use shortcut to _focus visible window
nb: Bruk snarvei for å _fokusere synlig vindu

en: Use system _font
nb: Bruk system_skrift

en: User id mismatch
nb: Bruker-ID stemmer ikke

en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: Visit Xfce Terminal website
nb: Åpne nettsiden til Xfce-terminal

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning: Potentially Unsafe Paste
nb: Advarsel: Mulig farlig innliming

en: Western European
nb: Vest-europeisk

en: When focused
nb: Ved fokus

en: When unfocused
nb: Utenfor fokus

en: White
nb: Hvit

en: White on Black
nb: Hvitt på sort

en: Wi_dth:
nb: _Bredde:

en: Wide
nb: Vid

en: Window Options
nb: Vindusinnstillinger

en: Window or Tab Separators
nb: Vindu eller fanedelere

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
nb: Skrevet av Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
nb: Xfce-terminal

en: Xfce Terminal Emulator
nb: Xfce Terminalemulator

en: Xfce Terminal Settings
nb: Innstilling av Xfce-terminal

en: Yellow
nb: Gul

en: Zoom In Alt
nb: Zoom inn (alt.)

en: Zoom Out Alt
nb: Zoom ut (alt.)

en: Zoom _In
nb: _Forstørre

en: Zoom _Out
nb: _Forminske

en: Zoom in with larger font
nb: Forstørr med større skrift

en: Zoom out with smaller font
nb: Forminsk med mindre skrift

en: Zoom to default size
nb: Endre forstørrelsesnivå til forvalg

en: _About
nb: _Om

en: _Always show tabs
nb: _Alltid vis faner

en: _Ambiguous-width characters:
nb: Tegn med tvetydig bredde:

en: _Appearance
nb: _Utseende

en: _Audible bell
nb: _Hørbar ringeklokke

en: _Background color:
nb: _Bakgrunnsfarge:

en: _Backspace key generates:
nb: _Rettetast genererer:

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Clear Scrollback and Reset
nb: _Tøm rulleminne og nullstill

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Colors
nb: _Farger

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _Copy
nb: Ko_pier

en: _Delete key generates:
nb: _Delete-tast genererer:

en: _Detach Tab
nb: Lø_sne fane

en: _Dynamically-set title:
nb: _Dynamisk vindustittel:

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _File
nb: _Fil

en: _File:
nb: _Fil:

en: _Find...
nb: _Finn …

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: _General
nb: _Generelt

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Initial title:
nb: _Foranstilt vindustittel:

en: _Keep window open when it loses focus
nb: _Hold vindu åpent når det mister fokus

en: _Next
nb: _Neste

en: _Next Tab
nb: _Neste fane

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: _Normal Size Alt
nb: _Normal størrelse (alt.)

en: _Opacity:
nb: _Dekkevne:

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Paste Alt
nb: _Lim inn (alt.)

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Previous Tab
nb: _Forrige fane

en: _Read-Only
nb: _Skrivebeskyttet

en: _Relaunch
nb: _Start igjen

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: _Reset compatibility options to defaults
nb: _Tilbakestill samspillvalg til forvalgte verdier

en: _Run command as login shell
nb: _Kjør kommando som innloggingsskall

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

en: _Set Title...
nb: _Velg tittel …

en: _Shading:
nb: _Skyggelegging:

en: _Text color:
nb: _Tekstfarge:

en: _Title:
nb: _Tittel:

en: _Undo Close Tab
nb: _Angre lukking av fane

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
nb: _Oppdater utmp/wtmp -oppføringer når kommandoen startes

en: _Use system theme colors for text and background
nb: Bruk s_ystemdraktens farger for tekst og bakgrunn

en: _Vary the background color for each tab
nb: _Varier bakgrunnsfargen for hver enkelt fane

en: _View
nb: _Vis

en: _Visual bell
nb: _Visuell ringeklokke

en: _Working directory:
nb: _Arbeidsmappe:

en: _Wrap around
nb: Søk _rundt

en: _Zoom
nb: _Forstørrelse

en: c_olumns
nb: _kolonner

en: color
nb: farge

en: command
nb: kommando

en: directory
nb: mappe

en: display
nb: skjerm

en: font
nb: skrift

en: geometry
nb: geometri

en: icon
nb: ikon

en: mode
nb: modus

en: role
nb: rolle

en: row_s
nb: _rader

en: seconds
nb: sekunder

en: string
nb: streng

en: title
nb: tittel

en: x height
nb: x-høyde

en: x width
nb: x-bredde

en: zoom
nb: forstørrelsesnivå
