akregator - en to nds translation catalogue (310 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
nds[0]:  (1 nich leest Naricht)
nds[1]:  (%1 nich leest Narichten)

en:  (no unread articles)
nds:  (keen Naricht nich leest)

en:  article |  articles
nds[0]:  Naricht
nds[1]:  Narichten

en:  day |  days
nds[0]:  Dag
nds[1]:  Daag

en:  minute |  minutes
nds[0]:  Minuut
nds[1]:  Minuten

en: &Add Feed...
nds: Stroom &tofögen...

en: &Article
nds: N&aricht

en: &Configure Akregator...
nds: Akregator &instellen...

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: &Delete Feed
nds: Stroom &wegdoon

en: &Delete Folder
nds: Orner &wegdoon

en: &Delete articles older than:
nds: Narichten &wegdoon, de öller sünd as:

en: &Edit
nds: &Bewerken

en: &Edit Feed...
nds: Stroom &bewerken...

en: &Export Feeds...
nds: Strööm &exporteren...

en: &Fetch Feed
nds: &Stroom afropen

en: &Fetch Feeds
nds: &Strööm afropen

en: &File
nds: &Datei

en: &General
nds: &Allgemeen

en: &Go
nds: &Gah

en: &Import Feeds...
nds: Strööm &importeren...

en: &Keep all articles
nds: &All Narichten wohren

en: &Mark As
nds: &Markeren as

en: &Mark Feed as Read
nds: Stroom as &leest markeren

en: &Mark Feeds as Read
nds: Strööm as &leest markeren

en: &Mark as Important
nds: As w&ichtig markeren

en: &Name:
nds: &Naam:

en: &Next Article
nds: &Nakamen Naricht

en: &Next Feed
nds: &Nakamen Stroom

en: &Normal View
nds: &Normaal

en: &Open Homepage
nds: Tohuussiet &opmaken

en: &Previous Article
nds: &Verleden Naricht

en: &Previous Feed
nds: &Verleden Stroom

en: &Rename Folder
nds: Orner üm&nömen

en: &Save Link As...
nds: Link &sekern as...

en: &Settings
nds: &Instellen

en: &Use default settings
nds: Vörinstellen &bruken

en: &Use interval fetching
nds: Na faste &Tiet opfrischen

en: &View
nds: &Ansicht

en: &Widescreen View
nds: &Breed Schirm

en: 'Delayed mark as read' feature
nds: Töven "As leest markeren"-Funkschoon

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
nds: © 2004 - 2008 Frank Osterfeld

en: 1 unread article | %1 unread articles
nds[0]: Een Naricht nich leest
nds[1]: %1 Narichten nich leest

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
nds: <h2>Narichtenlist</h2>Hier kannst Du de Narichten ut den opstunns utsöchten Stroom ankieken. Du kannst de Narichten ok plegen: Över den rechten Muusknoop kannst Du se a.B. as wichtig markeren ("Naricht wohren") oder wegdoon. Wenn Du de tohören Nettsiet ankieken wullt, kannst Du ehr intern in en Paneel oder mit en extern Nettkieker ankieken.

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du de Naricht <b>%1</b> wegdoon wullt?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du den Stroom <b>%1</b> wegdoon wullt?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du den Orner <b>%1</b> mitsamts sien Strööm un Ünnerornern wegdoon wullt?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
nds[0]: <qt>Büst Du seker, Du wullt de utsöchte Naricht wegdoon?</qt>
nds[1]: <qt>Büst Du seker, Du wullt de %1 utsöchten Narichten wegdoon?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du dissen Stroom wegdoon wullt?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du dissen Orner mitsamts sien Strööm un Ünnerornern wegdoon wullt?</qt>

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
nds: <qt>Stroomlist (%1) lett sik nich lesen.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
nds: <qt>De Standard-Stroomlist is schaadhaftig (leeg OPML). En Sekernkopie wöör opstellt:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
nds: <qt>De Standard-Stroomlist is schaadhaftig (leeg OPML). En Sekerheitkopie lett sik nich opstellen.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
nds: <qt>De Standard-Stroomlist is schaadhaftig (leeg XML). En Sekernkopie wöör opstellt:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
nds: <qt>De Standard-Stroomlist is schaadhaftig (leeg XML). En Sekerheitkopie lett sik nich opstellen.</qt>

en: A KDE Feed Reader
nds: Mellenströöm-Kieker för KDE

en: About
nds: Över

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
nds: Togriep torüchwiest: Stroomlist lett sik nich as <b>%1</b> sekern. Prööv bitte Dien Verlöven.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
nds: Togriep torüchwiest: Datei "%1" lett sik nich schrieven. Prööv bitte Dien Verlöven.

en: Activate Tab %1
nds: Paneel %1 anmaken

en: Add Feed
nds: Stroom tofögen

en: Add Folder
nds: Orner tofögen

en: Add Imported Folder
nds: Importeert Orner tofögen

en: Add New Source
nds: Nieg Born tofögen

en: Add a feed with the given URL
nds: En Stroom mit de angeven Adress tofögen

en: Adva&nced
nds: Ver&wiedert

en: Advanced Feed Reader Settings
nds: Verwiedert Stroomkieker-Instellen

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
nds: Akregator hett sik nich propper tomaakt. Wullt Du den verleden Törn wedderherstellen?

en: All Articles
nds: All Narichten

en: All Feeds
nds: All Strööm

en: Always show the tab bar
nds: Paneelbalken jümmers wiesen

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
nds: Paneelbalken jümmers wiesen, ok wenn dat bloots een Paneel gifft

en: Ar&chive
nds: Ar&chiv

en: Archive Backend
nds: Archiv-Hölper

en: Archive Mode
nds: Archivbedrief

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
nds: Wullt Du disse Inföhrensiet redig utmaken?

en: Article Limit
nds: Grenz för Narichten

en: Article List
nds: Narichtenlist

en: Article List Colors
nds: Narichtenlist-Klören

en: Article display mode.
nds: Ansichttyp för Narichten

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
nds: Autor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
nds: Inholt

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
nds: Datum

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
nds: Beschrieven

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
nds: Stroom

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
nds: Titel

en: Articles
nds: Narichten

en: Articles list.
nds: De Narichtenlist

en: Author
nds: Autor

en: Author of librss
nds: Autor vun librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
nds: Fehlerberichtpleeg, Verbetern vun de Bruukborkeit

en: C&ancel Feed Fetches
nds: A&fropen vun Strööm afbreken

en: C&ombined View
nds: T&osamensett

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
nds: Orner "%1" lett sik nich na sien egen Ünnerorner "%2" verschuven

en: Close Tab
nds: Paneel tomaken

en: Close tab
nds: Paneel tomaken

en: Close the current tab
nds: Aktuell Tab tomaken

en: Columns
nds: Striepen

en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
nds: Befehl för't Starten vun den extern Nettkieker. För %u warrt de URL inföögt.

en: Complete Story
nds: Heel Naricht

en: Concurrent Fetches
nds: Afropen to de sülve Tiet

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
nds: Instellbor Tiet na't Utsöken vun en Naricht, ehr se as leest markeert warrt.

en: Configure Feed Reader Appearance
nds: Stroomkieker-Utsehn instellen

en: Configure Feed Reader Archive
nds: Stroomkieker-Archiev instellen

en: Configure Feed Reader Browser
nds: Stroomkieker instellen

en: Configure Feeds
nds: Strööm instellen

en: Contributor
nds: Bidreger

en: Copy &Link Address
nds: &Linkadress koperen

en: Copy Link Address
nds: Linkadress koperen

en: Could not fetch feed: %1
nds: Stroom lett sik nich halen: %1

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
nds: De Akregator-Komponent lett sik nich finnen, bitte överprööv Dien Installatschoon.
    %1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
nds: Datei "%1" lett sik nich importeren (OPML gellt nich)

en: Could not read feed (invalid XML)
nds: Stroom lett sik nich lesen (leeg XML)

en: Could not read feed (invalid feed)
nds: Stroom lett sik nich lesen (leeg Stroom)

en: Could not read feed (unknown format)
nds: Stroom lett sik nich lesen (Formaat nich begäng)

en: Date
nds: Datum

en: Day | Days
nds[0]: Dag
nds[1]: Daag

en: Default Archive Settings
nds: Standardinstellen för dat Archiv

en: Default expiry age for articles in days.
nds: Standard-Aflooptiet för Narichten in Daag

en: Delete Article
nds: Naricht wegdoon

en: Delete Expired Articles
nds: Aflopen Narichten wegdoon

en: Delete Feed
nds: Stroom wegdoon

en: Delete Folder
nds: Orner wegdoon

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
nds[0]:  Dag
nds[1]:  Daag

en: Delete articles older than:
nds: Narichten wegdoon, de öller sünd as:

en: Delete expired articles
nds: Aflopen Narichten wegdoon

en: Detach Tab
nds: Paneel aflösen

en: Developer
nds: Schriever

en: Di&sable archiving
nds: Archiv &utmaken

en: Disable
nds: Utmaken

en: Disable Archiving
nds: Archiv utmaken

en: Disable Introduction Page
nds: Inföhrensiet utmaken

en: Display name of RSS column
nds: Wieste Naam vun den RSS-Striep

en: Do Not Expire Important Articles
nds: Wichtige Narichten nich aflopen laten

en: Do not expire important articles
nds: Wichtige Narichten nich aflopen laten

en: Do not save any articles
nds: Keen Narichten sekern

en: Downloading %1
nds: An't Daalladen vun %1

en: Enclosure
nds: Inslaten Link

en: Expiry Age
nds: Aflooptiet

en: External Browsing
nds: Extern Nettkieker

en: Fe&tch All Feeds
nds: All Ströö&m afropen

en: Fee&d
nds: &Stroom

en: Feed &URL:
nds: Stroom-&URL:

en: Feed Properties
nds: Stroom-Egenschappen

en: Feed added:
     %1
nds: Stroom toföögt:
     %1

en: Feed file not found on remote server
nds: Stroomdatei lett sik op feern Server nich finnen

en: Feed found, downloading...
nds: Stroom funnen, an't daalladen...

en: Feed list was deleted
nds: Stroomlist wöör wegdaan

en: Feed not found from %1.
nds: Bi %1 findt sik keen Stroom.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
nds: Strööm

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
nds: Tosamen

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
nds: Nich leest

en: Feeds
nds: Strööm

en: Feeds added:
     %1
nds: Strööm toföögt:
     %1

en: Fetch aborted
nds: Afropen afbraken

en: Fetch all fee&ds on startup
nds: All Strööm na den Start a&fropen

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
nds: All Strööm jümmers na %1 Minuten opfrischen.

en: Fetch completed
nds: Afropen fardig

en: Fetch error
nds: Afroopfehler

en: Fetch feedlist on startup.
nds: Stroomlist bi't Starten afropen

en: Fetch feeds every:
nds: Strööm jümmers afropen na:

en: Fetch on startup
nds: Bi't Starten afropen

en: Fetching Feeds...
nds: Strööm warrt afropen...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
nds: Grötten vun den eersten Trenner (normalerwies pielrecht).

en: Fixed font:
nds: Fastbreed Schriftoort:

en: Folder name:
nds: Ornernaam:

en: Font Size
nds: Schriftgrött

en: Fonts
nds: Schriftoorden

en: Go Down in Tree
nds: Na nerrn in'n Boom gahn

en: Go Left in Tree
nds: Na links in'n Boom gahn

en: Go Right in Tree
nds: Na rechts in'n Boom gahn

en: Go Up in Tree
nds: Na baven in'n Boom gahn

en: Go to Bottom of Tree
nds: Heel na nerrn in'n Boom gahn

en: Go to Top of Tree
nds: Heel na baven in'n Boom gahn

en: Hide main window on startup
nds: Hööftfinster bi't Hoochfohren versteken

en: Hour | Hours
nds[0]: Stünn
nds[1]: Stünnen

en: Icons
nds: Lüttbiller

[ctx: Important articles filter]
en: Important
nds: Wichtig

en: Imported Feeds
nds: Importeert Strööm

en: Imported Folder
nds: Importeert Orner

en: Imported folder name:
nds: Naam för importeerten Orner:

en: Insomnia
nds: Slaaploosheit

en: Interval for autofetching
nds: Opfrischtiet för't automaatsche Afropen

en: Interval for autofetching in minutes.
nds: Opfrischtiet för't autom. Afropen in Minuten.

en: KDE Apps
nds: KDE-Programmen

en: KDE Dot News
nds: KDE-Dot-Narichten

en: Keep All Articles
nds: All Narichten wohren

en: Keep Enabled
nds: Anmaakt laten

en: Left mouse click:
nds: Muus-Linksklick:

en: Limit Number of Articles
nds: Tall vun Narichten ingrenzen

en: Limit archi&ve to:
nds: Archi&vgrött ingrenzen op:

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
nds[0]:  Naricht
nds[1]:  Narichten

en: Limit the number of articles in a feed
nds: De Tall vun Narichten vun een Stroom ingrenzen

en: Load the &full website when reading articles
nds: För't Lesen &hele Nettsiet laden

en: Loading canceled
nds: Laden afbraken

en: Loading completed
nds: Laadt.

en: Loading...
nds: An't Laden...

en: Ma&rk All Feeds as Read
nds: All Strööm as l&eest markeren

en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Mar&k articles as read when they arrive
nds: Narichten bi't Ankamen as &leest markeren

en: Mar&k selected article read after
nds: Utsöcht Naricht as leest markeren &na:

en: Mark &all feeds as read on startup
nds: &All Strööm na den Start as leest markeren

en: Mark all feeds as read on startup
nds: All Strööm bi't Starten as leest markeren

en: Mark all feeds as read on startup.
nds: All Strööm bi't Starten as leest markeren

en: Mark selected article as new
nds: Utsöcht Naricht as nieg markeren

en: Mark selected article as read
nds: Utsöcht Naricht as leest markeren

en: Mark selected article as unread
nds: Utsöcht Naricht as nich leest markeren

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
nds[0]:  Sekunn
nds[1]:  Sekunnen

en: Medium font size:
nds: Middelschriftgrött:

en: Middle mouse click:
nds: Muus-Middelklick:

en: Minimum font size:
nds: Minimaal Schriftgrött:

en: Minute | Minutes
nds[0]: Minuut
nds[1]: Minuten

en: Move Node Down
nds: Knütt na nerrn schuven

en: Move Node Left
nds: Knütt na links schuven

en: Move Node Right
nds: Knütt na rechts schuven

en: Move Node Up
nds: Knütt na baven schuven

en: N&ext Unread Feed
nds: N&akamen nich leesten Stroom

en: Ne&w Folder...
nds: Nieg O&rner...

en: Ne&xt Unread Article
nds: Na&kamen nich leest Naricht

en: Network
nds: Nettwark

en: Networking is available now.
nds: Nettwark is nu verföögbor.

en: Networking is not available.
nds: Nettwark is nich verföögbor.

[ctx: New articles filter]
en: New
nds: Nieg

en: New articles:
nds: Nieg Narichten:

en: Node or destination folder not found
nds: Knütt oder Teelorner lett sik nich finnen

en: Notify when new articles arri&ve
nds: Bescheed geven, wenn nieg Narichten an&kummt

en: Number of articles to keep per feed.
nds: Tall vun Narichten per Stroom, de sekert warrt

en: Number of concurrent fetches
nds: Tall vun liektiedige Afropen

en: OPML Parsing Error
nds: OPML-Inleesfehler

en: Open Link in External &Browser
nds: Link mit extern &Nettkieker opmaken

en: Open Link in New &Tab
nds: Link in nieg &Paneel opmaken

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
nds: En Link nich as normaal in en nieg Finster (extern Kieker), man in en nieg Paneel opmaken.

en: Open in Background Tab
nds: In Achtergrund-Paneel opmaken

en: Open in External Browser
nds: In extern Nettkieker opmaken

en: Open in Tab
nds: In Paneel opmaken

en: Open links in new tab instead of in new window
nds: Links as nieg Paneel, nich as nieg Finster opmaken

en: Opening Feed List...
nds: Stroomlist warrt opmaakt...

en: Pre&vious Unread Article
nds: &Verleden nich leest Naricht

en: Prev&ious Unread Feed
nds: V&erleden nich leesten Stroom

en: Read Error
nds: Leesfehler

en: Reload All Tabs
nds: All Paneels nieg laden

en: Remove &Important Mark
nds: W&ichtig-Mark wegdoon

en: Reset search bar when changing feeds
nds: Bi't Wesseln vun Strööm Söökbalken leddig maken

en: Resets the quick filter when changing feeds.
nds: Sett den Fixfilter bi't Wesseln vun Strööm torüch.

en: Restore Session
nds: Törn wedderherstellen

en: Sans serif font:
nds: Schriftoort ahn Serifen:

en: Save an unlimited number of articles.
nds: Keen bövere Grenz för't Sekern vun Narichten.

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
nds: Grötten vun den tweten Trenner (normalerwies kimmrecht).

en: Select Next Tab
nds: Nakamen Paneel utsöken

en: Select Previous Tab
nds: Verleden Paneel utsöken

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
nds: Aktiveer dit, wenn Du Bescheed över nieg Narichten kriegen wullt

en: Send &File...
nds: &Datei sennen...

en: Send &Link Address...
nds: Link&adress sennen...

en: Serif font:
nds: Schriftoort mit Serifen:

en: Show Quick Filter
nds: Fixfilter wiesen

en: Show Quick Filter Bar
nds: Fixfilter-Warktüüchbalken wiesen

en: Show close button on each tab
nds: Tomaken-Knoop op elkeen Paneel wiesen

en: Show close buttons on tabs
nds: Tomaken-Knööp op Paneels wiesen

en: Show close buttons on tabs instead of icons
nds: Op Paneelkoorten Tomaken-Knööp ansteed vun Lüttbiller wiesen

en: Show tra&y icon
nds: S&ysteemafsnitt-Lüttbild wiesen

en: Show tray icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild wiesen

en: Sizes for first splitter
nds: Grötten för eersten Trenner

en: Sizes for second splitter
nds: Grötten för tweten Trenner

en: Spanish feeds
nds: Spaansch Mellenströöm

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
nds: Leggt fast, wat de Snackblasen bruukt warrt.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
nds: Leggt fast, wat dat Systeemafsnitt-Lüttbild wiest warrt.

en: Standard font:
nds: Standardschriftoort:

en: Startup
nds: Starten

en: Status Filter
nds: Statusfilter

en: Stores the last search line text
nds: Wohrt den verleden Sööktext

en: Stores the last status filter setting
nds: Wohrt de verleden Instellen för den Statusfilter

en: Tabs
nds: Paneels

en: Text Filter
nds: Textfilter

en: The feed to be listed was already removed.
nds: De Stroom, den Du opmaken wullt, wöör al wegdaan.

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
nds: De Datei "%1" lett sik nich lesen, kiek wat ehr dat gifft un för den aktuellen Bruker leesbor is.

en: There are no unread articles
nds: Dat gifft keen nich leest Narichten

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
nds: Mit disse Optschoon köönt Brukers ehr egen Programm-Kennen angeven, se bruukt de Standardteken nich bruken. En Reeg Proxyservers breekt de Verbinnen dorüm af, dat gifft dor "gator" binnen den Naam.

en: Timeout on remote server
nds: Tietafloop op feern Server

en: Tons of bug fixes
nds: Barg vun Fehlerrichten

en: U&se a custom update interval
nds: &Egen Opfrischen-Tiet bruken

en: Unknown host
nds: Nich begäng Reekner

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
nds: Nich leest

en: Unread articles:
nds: Nich leest Narichten:

en: Untitled
nds: ahn Naam

en: Use &notifications for all feeds
nds: &Bescheden för all Strööm bruken

en: Use HTML Cache
nds: HTML-Twischenspieker bruken

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
nds: KDE-Nettkieker för't Opmaken mit extern Nettkieker bruken

en: Use custom colors
nds: Egen Klören bruken

en: Use default KDE web browser
nds: Standard-Nettkieker vun KDE bruken

en: Use interval fetching
nds: Na faste Tiet opfrischen

en: Use notifications
nds: Bescheden bruken

en: Use the &browser cache (less network traffic)
nds: &Nettkieker-Twischenspieker bruken (weniger Överdregen)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
nds: Bi't Daalladen vun Strööm de KDE-Instellen för den HTML-Twischenspieker bruken, wat nich nödig Överdregen verhöödt. Bloots utmaken, wenn dat noot deit.

en: Use the specified command when opening in external browser.
nds: Angeven Befehl för't Opmaken mit extern Nettkieker bruken

en: Use this command:
nds: Dissen Befehl utföhren:

en: View Mode
nds: Ansichttyp

en: What the click with left mouse button should do.
nds: Resultaat vun en Klick mit den linken Muusknoop

en: What the click with middle mouse button should do.
nds: Resultaat vun en Klick mit den Middelmuusknoop

en: When adding feeds, place them in this group
nds: Toföögt Strööm binnen dissen Koppel platzeren

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
nds: Wenn anmaakt, warrt as wichtig markeerte Narichten nich wegdaan, wenn se afloopt oder de Narichtentall över de Grenz kummt.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
nds: Leggt fast, wat en utsöcht Naricht eerst na en Töövtiet as leest markeert warrt.

en: Write Error
nds: Schrievfehler

en: You can view multiple articles in several open tabs.
nds: Du kannst en Reeg Narichten in mehr apen Paneels ankieken.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
nds: &Nieg

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
nds: &Leest

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
nds: &Nich leest

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
nds: XML-Inleesfehler

[ctx: global settings]
en: Global
nds: Globaal

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
nds: Nienich
