akonadi-kcal - en to nds translation catalogue (279 entries)

en: &All journal entries
nds: &All Daagbookindrääg

en: &Attendees
nds: &Deelnehmers

en: &End date:
nds: &Enndatum:

en: &End month:
nds: &Ennmaand:

en: &Notes, subitems
nds: &Notizen, Ünnerindrääg

en: &Priority
nds: &Prioriteet

en: &Start date:
nds: &Anfangdatum:

en: &Title:
nds: &Titel:

en: &Use colors
nds: &Klören bruken

en: &Year:
nds: &Johr:

en: 1 Attachment: | %1 Attachments:
nds[0]: 1 Bilaag:
nds[1]: %1 Bilagen:

en: 1 Attendee: | %1 Attendees:
nds[0]: 1 Deelnehmer:
nds[1]: %1 Deelnehmers:

en: 1 Subitem: | %1 Subitems:
nds[0]: 1 Ünnerindrag:
nds[1]: %1 Ünnerindrääg:

en: 1 day | %1 days
nds[0]: 1 Dag
nds[1]: %1 Daag

en: 1 hour | %1 hours
nds[0]: Stunn
nds[1]: %1 Stünnen

en: 1 hour  | %1 hours
nds[0]: 1 Stunn
nds[1]: %1 Stünnen

en: 1 minute | %1 minutes
nds[0]: 1 Minuut
nds[1]: %1 Minuten

en: 1 minute  | %1 minutes
nds[0]: 1 Minuut
nds[1]: %1 Minuten

en: 2009-01-19
nds: 19.01.2009

en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">Print year options:</span></p></body></html>
nds: <html><head/><body> <p><span style=" font-size:9pt; font-weight:600;">Johr-Druckoptschonen:</span> </p> </body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print day options:</span></p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Druckoptschonen för Daag:</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print incidence options:</span></p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Druckoptschonen för Begeefnissen:</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print journal options:</span></p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Druckoptschonen för Daagböker:</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print month options:</span></p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Druckoptschonen för Maanden:</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print to-dos options:</span></p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Druckoptschonen för Opgaven:</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Print week options:</span></p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Druckoptschonen för Weken:</span></p></body></html>

en: <placeholder>undefined</placeholder>
nds: <placeholder>nich fastleggt</placeholder>

[ctx: @action:button]
en: &Archive
nds: &Archiveren

[ctx: @action:button]
en: &Preview
nds: &Vöransicht

[ctx: @info]
en: The archive file name is not valid.
nds: De Naam vun de Archivdatei is leeg.

[ctx: @info]
en: Unable to print, an invalid print style was specified.
nds: Drucken nich mööglich, leeg Druckstil angeven.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable automatic archiving or purging of older items
nds: Fastleggen, wat Du öller Indrääg automaatsch archiveren oder wegdoon wullt

[ctx: @info:tooltip]
en: Enable one time archiving or purging of older items
nds: Fastleggen, wat Du eenmaal öller Indrääg archiveren oder wegdoon wullt

[ctx: @info:tooltip]
en: Purge the old items without saving them
nds: De olen Indrääg ahn Sekern wegdoon

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the type of print
nds: Den Drucktyp utsöken

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the archival age in days, weeks or months
nds: Dat Archiveeröller in Daag, Weken oder Maanden fastleggen

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the location of the archive
nds: De Steed för't Archiev fastleggen

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the one time archiving cut-off date
nds: De Tietgrenz för't Archiveren fastleggen

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the print orientation
nds: De Utrichten bi't Drucken fastleggen

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the units for the automatic archive age
nds: De Eenheit för de Öllersgrenz bi't automaatsche Archiveren fastleggen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Archiving saves old items into the given file and then deletes them in the current calendar. If the archive file already exists they will be added. (<link url="#">How to restore</link>)
nds: Dat Archiveren sekert ole Indrääg binnen de angeven Datei un maakt se ut den aktuellen Kalenner weg. Wenn dat de Archievdatei al gifft, warrt ehr de Indrääg toföögt. (<link url="#">Wodennig Een dat wedderherstellt</link>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want your output to be printed in "portrait" or "landscape". You can also default to the orientation best suited to the selected style or to your printer's default setting.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat Dien Siet "Hoochkant" oder "Dwars" wesen schall. Du kannst ok de beste Utrichten för den Druckstil oder den Drucker sien Standardinstellen bruken.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can select which items should be archived. Events are archived if they ended before the date given above; to-dos are archived if they were finished before the date.
nds: Hier kannst Du de Indrääg angeven, de Du archiveren wullt. Begeefnissen warrt archiveert, wenn se vör dat baven angeven Datum ennen doot, Opgaven, wenn se vör dat Datum heel afslaten weern.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this feature is enabled, the application will regularly check if events and to-dos have to be archived; this means you will not need to use this dialog box again, except to change the settings.
nds: Is dit anmaakt, kiekt KOrganizer sülven na, wat Begeefnissen un Opgaven archiveert warrn schöölt. Du bruukst dissen Dialoog denn nich nochmaal opmaken, utbenahmen Du wullt de Instellen ännern.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If you check this box, events and to-dos older than the specified age will be archived or purged. The items will be archived unless the "Delete only" option is enabled; else the items will be purged and not saved.
nds: Maakst Du dit an, warrt Begeefnissen un Opgaven, de öller sünd as de angeven Tiet, archiveert oder wegmaakt. De Indrääg warrt archiveert, wenn nich de Optschoon "Bloots wegdoon" anmaakt is.

[ctx: @info:whatsthis]
en: In order to add an archive to your calendar, use the Merge Calendar function. You can view an archive by opening it like you would any other calendar. It is not saved in a special format, but as vCalendar.
nds: Wenn Du en Archiev na Dien Kalenner tofögen wullt, kannst Du dat mit de Funkschoon »Kalenner tosamenföhren« maken. Du kannst Archiven mit KOrganizer opmaken un ankieken, jüst as all anner Kalenners. Archiven hebbt keen besünner Formaat, dat sünd eenfach vCalendar-Dateien.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select one of the following types of prints you want to make. You may want to print an individual item, or all the items for a specific time range (like a day, week or month), or you may want to print your to-do list.
nds: Söök en vun den nakamen Drucktypen ut: Du kannst en enkel Indrag utdrucken, all Indrääg binnen en angeven Tietrebeet (as en Dag, Week oder Maand), oder Dien Opgavenlist.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the time units (days, weeks or months) for automatic archiving.
nds: De Tieteenheit (Daag, Weken oder Maanden) bi't automaatsche Archiveren fastleggen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to archive events if they ended before the date given above.
nds: Maak dit an, wenn Du Begeefnissen, de vör dat Datum baven to Enn sünd, archiveren wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to archive to-dos if they were completed before the date given above.
nds: Maak dit an, wenn Du Opgaven, de vör dat Datum baven afslaten weern, archiveren wullt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to delete old events and to-dos without saving them. It is not possible to recover the events later.
nds: Bruuk dit, wenn Du ole Indrääg eenfach wegdoon un nich sekern wullt. Disse Indrääg laat sik denn later nich wedderherstellen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The age of the events and to-dos to archive. All older items will be saved and deleted, the newer will be kept.
nds: Dat Öller vun de Begeefnissen un Opgaven, de archiveert warrn schöölt. All öller Indrääg warrt sekert un wegdaan, niegere blievt binnen den Kalenner.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The date before which items should be archived. All older events and to-dos will be saved and deleted, the newer (and events exactly on that date) will be kept.
nds: Dat Datum, ehr dat all Indrääg archiveert warrn schöölt. All Begeefnissen un Opgaven, de dor vör liggt, warrt sekert un wegdaan, nieger Indrääg (un de jüst op den angeven Dag) blievt binnen den Kalenner.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The path of the archive file. The events and to-dos will be appended to the specified file, so any events that are already in the file will not be modified or deleted. You can later load or merge the file like any other calendar. It is not saved in a special format, it uses the iCalendar format.
nds: De Padd na't Archiv. De Begeefnissen un Opgaven warrt de Archivdatei anhangt. Begeefnissen, de dor al binnen sünd, warrt nich ännert oder wegdaan. Later kannst Du de Datei laden oder tosamenföhren as jichtenseen anner Kalennerdatei ok. De Archiven hebbt keen besünner Formaat, dat sünd eenfach iCalendar-Dateien.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Landscape
nds: Dwars

[ctx: @item:inlistbox]
en: Portrait
nds: Hoochkant

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use Default Orientation of Selected Style
nds: Stil-Standardutrichten bruken

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use Printer Default
nds: Drucker-Standardinstellen bruken

[ctx: @item:inlistbox expiration in monthly units]
en: Month(s)
nds: Maanden

[ctx: @item:inlistbox expiration in weekly units]
en: Week(s)
nds: Weken

[ctx: @item:inlistbox expires in daily units]
en: Day(s)
nds: Daag

[ctx: @label]
en: Archive &file:
nds: Archiev&datei:

[ctx: @label]
en: Page &orientation:
nds: Siet-&Utrichten:

[ctx: @label filter for KUrlRequester]
en: *.ics|iCalendar Files
nds: *.ics|iCalendar-Dateien

[ctx: @label to-do due date]
en: Due
nds: Löppt af

[ctx: @label to-do percentage complete]
en: Complete
nds: Afslaten

[ctx: @option sort by due date/time]
en: Due Date
nds: Afloopdatum

[ctx: @option sort by percent completed]
en: Percent Complete
nds: Utföhrt (in Perzent)

[ctx: @option sort by priority]
en: Priority
nds: Prioriteet

[ctx: @option sort by start date/time]
en: Start Date
nds: Anfangdatum

[ctx: @option sort in descreasing order]
en: Descending
nds: Daalwarts

[ctx: @option sort in increasing order]
en: Ascending
nds: Opwarts

[ctx: @option:check]
en: &Delete only, do not save
nds: Bloots &wegdoon, nich sekern

[ctx: @option:check]
en: Archive &Events
nds: &Begeefnissen archiveren

[ctx: @option:check]
en: Archive Completed &To-dos
nds: Afslaten &Opgaven archiveren

[ctx: @option:check]
en: Archive or purge completed to-dos
nds: Afslaten Opgaven archiveren oder wegdoon

[ctx: @option:check]
en: Archive or purge events
nds: Begeefnissen archiveren oder wegdoon

[ctx: @option:radio]
en: Archive now items older than:
nds: Nu Indrääg archiveren, de öller sünd as:

[ctx: @option:radio]
en: Automaticall&y archive items older than:
nds: Indrääg automaats&ch archiveren, de öller sünd as:

[ctx: @title general print settings]
en: General
nds: Allmeen

[ctx: @title:group]
en: Print Style
nds: Druckstil

[ctx: @title:group]
en: Type of Items to Archive
nds: Na Indragtyp archiveren

[ctx: @title:window]
en: Archive/Delete Past Events and To-dos
nds: Verleden Begeefnissen un Opgaven wegdoon oder archiveren

[ctx: @title:window]
en: Print
nds: Drucken

[ctx: @title:window]
en: Printing error
nds: Fehler bi't Drucken

en: Anonymous
nds: Anonüm

en: Archive events
nds: Begeefnissen archiveren

en: Archive old events to a separate file
nds: Ole Begeefnissen in en Datei archiveren

en: Archive to-dos
nds: Opgaven archiveren

en: Archiving events
nds: Begeefnissen archiveren

en: Attach&ments
nds: &Bilagen

en: By default, enable reminders for new events
nds: Standardwies Anstööt för nieg Begeefnissen anmaken

en: By default, enable reminders for new to-dos
nds: Standardwies Anstööt för nieg Opgaven anmaken

en: Cannot write archive file %1. %2
nds: Archievdatei "%1" lett sik nich schrieven. %2

en: Cannot write archive. %1
nds: Archiev "%1" lett sik nich schrieven.

en: Check this box if you want the attachment information included on the print-out. The attachments themselves are not printed.
nds: Maak dit an, wenn Du ok de Bilaaginformatschonen mit utdrucken wullt. De Bilagen sülvens warrt nich utdruckt.

en: Check this box if you want the attendees list included on the print-out.
nds: Maak dit an, wenn Du ok de Deelnehmerlist mit utdrucken wullt

en: Check this box if you want the incidence notes included on the print-out.
nds: Maak dit an, wenn Du ok de Notizen to de Begeefnissen mit utdrucken wullt

en: Check this box if you want to draw note lines in the empty area of the print. This is useful if you want to hand-write notes on this print-out.
nds: Maak dit an, wenn Du Notizregen binnen dat leddige Rebeet vun den Utdruck hebben wullt. Dat is goot, wenn Du Di noch Notizen to de Begeefnissen maken wullt.

en: Check this box if you want to enable reminders for all newly created Events. You can always turn-off the reminders in the Event editor dialog.
nds: Maak dit an, wenn Du Anstööt för all nieg opstellt Begeefnissen anmaken wullt. Du kannst de Anstööt jümmers binnen den Begeefnis-Bewerkendialoog utmaken.

en: Check this box if you want to enable reminders for all newly created To-dos. You can always turn-off the reminders in the To-do editor dialog.
nds: Maak dit an, wenn Du Anstööt för all nieg opstellt Opgaven anmaken wullt. Du kannst de Anstööt jümmers binnen den Opgaav-Bewerkendialoog utmaken.

en: Check this box if you want to enable the specified file to be used as the default sound file for new reminders. You can always specify another file in the Reminder configuration accessible from the Event or To-do editors.
nds: Maak dit an, wenn Du de angeven Datei as Standard-Klangdatei för niege Anstööt bruken wullt. Du kannst de Datei jümmers binnen den Begeefnis-oder Opgaven-Bewerkendialoog ännern.

en: Check this box if you want to print a small footer on each page that contains the date of the print.
nds: Maak dit an, wenn Du op elk Siet en lütt Footreeg drucken wullt, de de Tiet vun den Druckopdrag bargt

en: Check this box if you want to print more details for the incidence, including the visibility and secrecy properties.
nds: Maak dit an, wenn Du mehr Enkelheiten to dat Begeefnis utdrucken wullt, as de Sichtborkeit un de Privaatheit.

en: Check this box to enable automatic generation of mails when creating, updating or deleting events (or to-dos) involving other attendees. You should check this box if you want to use the groupware functionality (e.g. Configuring Kontact as a KDE Kolab client).
nds: Maak dit an, wenn Du automaatsch Nettbreven loosstüern wullt, wenn Du Begeefnissen (oder Opgaven) opstellst, opfrischst oder wegdeist, de ok anner Deelnehmers angaht. Maak dat an, wenn Du de Arbeitkoppel-Funkschonen bruken wullt (a.B. för den Bruuk vun Kontact as Kolab-Client för KDE).

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
nds: Maak dit an, wenn KOrganizer de Arbeitstünnen op Fierdaag nich markeren schall.

en: Check this box to use the KDE-wide e-mail settings, which are defined using the System Settings "About Me" Module. Uncheck this box to be able to specify your full name and e-mail.
nds: Maak dit an, wenn Du de KDE-Instellen för Nettpost bruken wullt. De kannst Du in de Systeeminstellen binnen dat "Över mi"-Moduul"topassen. Wenn Du dit nich anmaakst, kannst Du hier Dien Naam un Nettpostadress ingeven.

en: Check this option if you want to see the item descriptions printed.
nds: Maak dit an, wenn Du de Indrääg ehr Beschrieven utdrucken wullt

en: Check this option to automatically determine the required time range, so all events will be shown.
nds: Maak dit an, wenn Du KOrganizer dat Tietrebeet automaatsch so fastleggen schall, dat all Begeefnissen dor binnen liggt.

en: Check this option to exclude the time in description box
nds: Maak dit an, wenn Du de Tiet nich binnen de Beschrieven hebben wullt

en: Check this option to limit events to a single line, truncating as necessary to save space.
nds: Maak dit an, wenn Du Begeefnissen op een Reeg ingrenzen wullt. Länger Indrääg warrt afsneden, wenn nödig, dat spoort Ruum.

en: Co&nnect sub-to-dos with its parent
nds: Ü&nneropgaven mit Hööftopgaav verbinnen

en: Date && Time Range
nds: Datum- un Tietrebeet

en: Date &range:
nds: Tiet&rebeet:

en: Date Range
nds: Tietrebeet

en: Day begins at
nds: Daganfang

en: Default appointment time
nds: Standardtiet för Terminen

en: Default audio file
nds: Standard-Klangdatei

en: Default duration of new appointment (HH:MM)
nds: Standardduer för niege Terminen (hh:mm)

en: Default reminder time
nds: Standardalarmtiet

en: Default time for reminders
nds: Standardtiet för Anstööt

en: Default time unit for reminders
nds: Standardtieteenheit för Vöranstööt

en: Delete Old Items
nds: Ole Indrääg wegdoon

en: Delete all items before %1 without saving?
    The following items will be deleted:
nds: All Indrääg vör %1 wegdoon, ahn to sekern?
    Disse Indrääg warrt wegdaan:

en: Delete old events
nds: Ole Begeefnissen wegdoon

en: Description:
nds: Beschrieven:

en: Detai&ls (visiblility, secrecy, etc.)
nds: Enke&lheiten (Sichtborkeit, Vertrolichkeit, usw.)

en: Due date:
nds: Afloopdatum:

en: Duration:
nds: Duer:

en: E&mail address
nds: &Nettpostadress

en: E&xtend time range to include all events
nds: Tietrebeet op Begeefnissen &topassen

en: Enable a default sound file for audio reminders
nds: En Standard-Klangdatei för Klang-Anstööt bruken

en: Enable reminders for new Events
nds: Anstööt för nieg Begeefnissen anmaken

en: Enable reminders for new To-dos
nds: Anstööt för nieg Opgaven anmaken

en: Enable this to print week numbers at the left of each row.
nds: Maak dit an, wenn Du linkerhand vun de Regen Wekennummern utdrucken wullt

en: End date:
nds: Enndatum:

en: End ti&me:
nds: Ennt&iet:

en: Ending month for the print
nds: Ennmaand för't Drucken

en: Ending year for the print
nds: Ennjohr för't Drucken

en: Enter a name for this to-do list that will be put at the top of the print-out
nds: Giff bitte en Naam för disse Opgavenlist in, he warrt baven op den Utdruck wiest

en: Enter default duration for events here. The default is used if you do not supply an end time.
nds: Hier kannst Du en Standardduer för Begeefnissen fastleggen. Se warrt bruukt, wenn Du keen Enntiet angiffst.

en: Enter here your e-mail address. This e-mail address will be used to identify the owner of the calendar, and displayed in events and to-dos you create.
nds: Giff hier Dien Nettpostadress in. Över disse Adress warrt de Kalenner sien Eegner toornt, un se warrt in vun Di opstellte Opgaven un Begeefnissen wiest.

en: Enter the default reminder time for all newly created items. The time unit is specified in the adjacent combobox.
nds: Giff de Standardtiet för Anstööt för all nieg opstellt Indrääg in. De Tieteenheit lett sik in't Utsöökfeld dor blang fastleggen.

en: Enter the default reminder time units for all newly created items. The time is specified in the adjacent spinbox.
nds: Giff de Standardtieteenheiten för all nieg opstellt Indrääg in. De Tiet warrt in't Utsöökfeld blangenbi fastleggt.

en: Enter the default time for events here. The default is used if you do not supply a start time.
nds: Hier kannst Du de Standardtiet för Begeefnissen angeven. Wenn Du keen Anfangtiet angiffst, warrt de Standardtiet nahmen.

en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events.
nds: Giff hier de fröhste Tiet in, de Du normalerwies för Begeefnissen bruukst.

en: Enter your full name here. This name will be displayed as "Organizer" in to-dos and events you create.
nds: Giff hier Dien helen Naam in. Disse Naam warrt as "Utrichter" för vun Di opstellte Opgaven un Begeefnissen wiest.

en: Exclude c&onfidential
nds: Vertr&oliche utsluten

en: Exclude holidays
nds: Nich op Fierdaag

en: Exclude pri&vate
nds: Pri&vate utsluten

en: Exclude t&ime from timetable detail display items
nds: T&iet ut de Enkelheiten vun Stünnenplaan-Indrääg wegmaken

en: Full &name
nds: Heel &Naam

en: General
nds: Allmeen

en: Holiday
nds: Fierdag

en: If auto-archiving is enabled, events older than this amount will be archived. The unit of this value is specified in another field.
nds: Wenn dat automaatsche Archiveren anmaakt is, warrt Begeefnissen archiveert, de öller sünd as disse Weert angifft. De Eenheit för den Weert kannst Du in en anner Feld fastleggen.

en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>End date</i> option. This option is used to define the start date.
nds: Wenn Du mehr Daag op eenmaal utdrucken wullt, kannst Du mit disse un de <i>Enndatum</i>-Optschoon en Tietrebeet angeven. Mit disse Optschoon leggst Du dat Anfangdatum fast.

en: If you want to print more days at once, you can define a range of dates with this option and the <i>Start date</i> option. This option is used to define the end date.
nds: Wenn Du mehr Daag op eenmaal utdrucken wullt, kannst Du mit disse un de <i>Anfangdatum</i>-Optschoon en Tietrebeet angeven. Mit disse Optschoon leggst Du dat Enndatum fast.

en: In days
nds: In Daag

en: In months
nds: In Maanden

en: In weeks
nds: In Weken

en: Include Information
nds: Ok Informatschonen drucken

en: Include daily re&curring to-dos and events
nds: Opgaven un Begeefnissen mit &Dag-Wedderhalen insluten

en: Include to-&dos that are due on the printed day(s)
nds: Ok &Opgaven, de op den utdruckten Dag afloopt

en: Include weekl&y recurring to-dos and events
nds: Opgaven un Begeefnissen mit &Week-Wedderhalen insluten

en: Journal entries
nds: Daagbookindrääg

en: Limit events in each day to a &single line
nds: Begeefnissen op &een Reeg ingrenzen

en: Location:
nds: Steed:

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the end
nds: %1 na Enn

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 after the start
nds: %1 na Anfang

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the end
nds: %1 vör Enn

[ctx: N days/hours/minutes before/after the start/end]
en: %1 before the start
nds: %1 vör Anfang

en: Name for this to-do list
nds: Naam för disse Opgavenlist

en: No Attachments
nds: Keen Bilagen

en: No Attendees
nds: Keen Deelnehmers

en: No Subitems
nds: Keen Ünnerindrääg

en: No attachment named "%1" found in the incidence.
nds: Keen Bilaag mit den Naam "%1" binnen dat Begeefnis funnen

en: No due date
nds: Keen Afloopdatum

en: No end date
nds: Keen Enndatum

en: No reminders
nds: Keen Anstööt

en: No start date
nds: Keen Anfangdatum

en: Notes:
nds: Notizen:

en: Organizer:
nds: Utrichter:

en: Person: %1
nds: Persoon: %1

en: Print &Footer
nds: &Footreeg drucken

en: Print &all to-dos
nds: &All Opgaven drucken

en: Print &incidence
nds: Vör&kamen drucken

en: Print &journal
nds: &Daagbook drucken

en: Print &week
nds: &Week drucken

en: Print &year
nds: &Johr drucken

en: Print Layout
nds: Sieden-Utsehn

en: Print a datetime footer on each page
nds: Druckt en Datum-/Tietreeg nerrn op elkeen Siet

en: Print da&y
nds: &Dag drucken

en: Print daily recurring items
nds: Indrääg mit Dag-Wedderhalen drucken

en: Print in color
nds: Klöört drucken

en: Print incidence details
nds: Begeefnis-Enkelheiten drucken

en: Print item descriptions
nds: Indragbeschrieven drucken

en: Print items on one line
nds: Indrääg op een Reeg drucken

en: Print mont&h
nds: &Maand drucken

en: Print only to-dos due in the &range:
nds: Bloots Opgaven drucken, de binnen dit &Tietrebeet afloopt:

en: Print the attachments
nds: De Bilagen drucken

en: Print the attendees
nds: De Deelnehmers utdrucken

en: Print the notes
nds: De Notizen drucken

en: Print to-&dos
nds: &Opgaven drucken

en: Print to-dos due within the specified date range
nds: Opgaven drucken, de binnen de angeven Tiet afloopt

en: Print week &numbers
nds: Weken&nummern drucken

en: Print week numbers
nds: Weken&nummern drucken

en: Print weekly recurring items
nds: Indrääg mit Week-Wedderhalen drucken

en: Prints a calendar for an entire year
nds: Druckt en Kalenner för en heel Johr

en: Prints all events of a single day on one page
nds: All Begeefnissen vun een Dag op een Siet drucken

en: Prints all events of one month on one page
nds: All Begeefnissen vun een Maand op een Siet drucken

en: Prints all events of one week on one page
nds: All Begeefnissen vun een Week op een Siet drucken

en: Prints all journals for a given date range
nds: Druckt all Daagbookindrääg ut en angeven Tietrebeet

en: Prints all to-dos in a (tree-like) list
nds: All Opgaven in (Boom-) List drucken

en: Prints an incidence on one page
nds: Druckt en Begeefnis op een Siet

en: Priority
nds: Prioriteet

en: Regularly archive events
nds: Begeefnissen automaatsch archiveren

en: Reminder:  | %1 reminders:
nds[0]: Anstoot:
nds[1]: %1 Vöranstööt:

en: Repeats:
nds: Wedderhaalt:

en: Save Attachment
nds: Bilaag sekern

en: Secrecy: %1
nds: Vertrolichkeit: %1

en: Security Exclusions
nds: Sekerheit-Utsluten

en: Select the calendar where this item will be stored.
nds: Kalenner för't Sekern vun dissen Indrag utsöken

en: Set a file to be used as the default sound file for new reminders. You can always specify another file in the Reminder configuration accessible from the Event or To-do editors.
nds: En Datei as Standard-Klangdatei för niege Anstööt fastleggen. Du kannst de Datei jümmers binnen den Begeefnis-oder Opgaven-Bewerkendialoog ännern.

en: Settings:
nds: Instellen:

en: Show as: Busy
nds: Wiesen as: Bunnen

en: Show as: Free
nds: Wiesen as: Free

en: Show note &lines
nds: Notiz-&Regen wiesen

en: Show note &lines in Filofax layout
nds: Notiz-&Regen binnen Tietplaner wiesen

en: Show timezone selectors in the event and todo editor dialog.
nds: Tietrebeet-Köör binnen Begeefnis- un Opgaaveditor wiesen

en: Similar to "Print daily recurring to-dos and events". Weekly to-dos and events will be omitted when making a print of the selected month.
nds: Liek mit "Opgaven un Begeefnissen mit Dag-Wedderhalen drucken". Opgaven un Begeefnissen mit Week-Wedderhalen warrt bi't Drucken vun den utsöchten Maand övergahn.

en: Sort direction:
nds: Sorteerrichten:

en: Sort field:
nds: Sorteerfeld:

en: Sorting Options
nds: Sorteer-Optschonen

en: Start &time:
nds: Anfang&tiet:

en: Start date:
nds: Anfangdatum:

en: Starting date for the print
nds: Dat Anfangdatum för't Drucken fastleggen

en: Starting month for printing
nds: Startmaand för't Drucken

en: Starting year for printing
nds: Startjohr för't Drucken

en: The Filofax format prints the information for the days selected without a timeline.
nds: In't Tietplaner-Formaat warrt de utsöchten Daag ahn Tietlien wiest.

en: The attachment "%1" is a web link that is inaccessible from this computer.
nds: De Bilaag "%1" is en Nettlink, op den sik vun dissen Reekner nich togriepen lett.

en: The calendar invitation stored in this email message is broken in some way. Unable to continue.
nds: Disse Nettbreef bargt en schaadhaftig Inladen. Wiedermaken nich mööglich.

en: The unit in which the expiry time is expressed.
nds: De Eenheit för de Archiveer-Tietgrenz

en: There are no items before %1
nds: Vör %1 gifft dat keen Indrääg.

en: This printing style does not have any configuration options.
nds: För dissen Druckstil gifft dat keen Optschonen.

en: This task is overdue!
nds: Disse Opgaav steiht ut!

en: Time Boxes
nds: Tietkastens

en: To-do List
nds: Opgavenlist

en: To-do list
nds: Opgavenlist

en: To-do: %1
nds: Opgaav: %1

en: To-dos to Print
nds: Opgaven, de druckt warrn schöölt

en: URL of the file where old events should be archived
nds: De Adress vun de Datei, na de de Begeefnissen archiveert warrt

en: Unable to create a temporary file for the attachment.
nds: För de Bilaag lett sik keen Temporeerdatei opstellen.

en: Use Groupware communication
nds: Arbeitkoppel-Kommunikatschoon bruken

en: Use email settings from System Settings
nds: Nettpostinstellen ut Systeeminstellen bruken

en: What to do when archiving
nds: Archiveer-Akschoon

en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the first month to be printed. Use the option <i>End month</i> to define the last month in this range.
nds: Wenn Du mehr Maanden op eenmaal drucken wullt, kannst Du hier an Maandrebeet angeven. Disse Optschoon gifft den eersten Maand an, de druckt warrt. Mit de Optschoon <i>Ennmaand</i> kannst Du den lesten Maand in't Rebeet angeven.

en: When you want to print more months at once, you can define a month range. This option defines the last month to be printed. Use the option <i>Start month</i> to define the first month in this range.
nds: Wenn Du mehr Maanden op eenmaal drucken wullt, kannst Du hier an Maandrebeet angeven. Disse Optschoon gifft den lesten Maand an, de druckt warrt. Mit de Optschoon <i>Anfangmaand</i> kannst Du den eersten Maand in't Rebeet angeven.

en: When you want to print more years at once, you can define a year range. This option defines the first year to be printed. Use the option <i>End year</i> to define the last year in this range.
nds: Wenn Du mehr Johren op eenmaal drucken wullt, kannst Du en Johrenrebeet angeven. Disse Optschoon gifft dat eerste Johr an, dat druckt warrt. Mit de Optschoon <i>Ennjohr</i> kannst Du dat leste Johr in't Rebeet angeven.

en: When you want to print more years at once, you can define a year range. This option defines the last year to be printed. Use the option <i>Start year</i> to define the first year in this range.
nds: Wenn Du mehr Johren op eenmaal drucken wullt, kannst Du en Johrenrebeet angeven. Disse Optschoon gifft dat leste Johr an, dat druckt warrt. Mit de Optschoon <i>Startjohr</i> kannst Du dat eerste Johr in't Rebeet angeven.

en: With this option it is possible to leave out the daily recurring to-dos and events in the print. They take a lot of space and make the month view needlessly complicated.
nds: Mit disse Optschoon kannst Du Begeefnissen un Opgaven mit dagbaseert Wedderhalen bi't Drucken övergahn. Se nehmt en Barg Platz in un maakt de Maandansicht böös vigeliensch, wat villicht nich noot deit.

en: You should check this option if you want to print to-dos which are due on one of the dates which are in the supplied date range.
nds: Maak dit an, wenn Du ok Opgaven utdrucken wullt, de binnen dat angeven Tietrebeet afloopt.

[ctx: except for listed dates]
en:  except
nds:  utbenahmen

en: hh:mm
nds: hh.mm

[ctx: no status]
en: none
nds: keen

en: nobody@nowhere
nds: keeneen@narms

[ctx: print date: formatted-datetime]
en: printed: %1
nds: Utdruckt: %1

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
nds: Grund nich begäng

[ctx: starttime - endtime summary]
en: %1-%2 %3
nds: %1 - %2 %3

[ctx: starttime - endtime summary, location]
en: %1-%2 %3, %4
nds: %1 - %2 %3, %4

[ctx: subitem Priority: N]
en: Priority: %1
nds: Prioriteet: %1

[ctx: subitem Secrecy: secrecyString]
en: Secrecy: %1
nds: Vertrolichkeit: %1

[ctx: subitem due date]
en: Due Date: %1
nds: Afloopdatum: %1

[ctx: subitem due time]
en: Due Time: %1
nds: Aflooptiet: %1

[ctx: subitem start date]
en: Start Date: %1
nds: Anfangdatum: %1

[ctx: subitem start time]
en: Start Time: %1
nds: Anfangtiet: %1

[ctx: to-do summary (Due: date)]
en: %1 (Due: %2)
nds: %1  (Löppt af: %2)

[ctx: to-do summary (Due: datetime)]
en: %1 (Due: %2)
nds: %1  (Löppt af: %2)

[ctx: unknown status]
en: unknown
nds: nich begäng

[ctx: weekday, shortmonthname daynumber]
en: %1, %2 %3
nds: %1, %3. %2.
