dolphin - en to nds translation catalogue (302 entries)

en: &Edit
nds: &Bewerken

en: &Go
nds: &Gahn na

en: &View
nds: &Ansicht

[ctx: @action]
en: Create Folder...
nds: Orner opstellen...

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
nds: Wegdoon (bruukt Affalltünn-Tastkombinatschoon)

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nds: Afbreken

[ctx: @action:button]
en: Download New Services...
nds: Nieg Deensten daalladen...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
nds: Leddig maken

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
nds: Tohuussteed utsöken

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
nds: Aktuell Orner

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
nds: Standardorner

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
nds: Utsöken...

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
nds: Nakamen Paneel anmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
nds: Verleden Paneel anmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
nds: Automaatsch Striepbreden

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
nds: Automaatsch Rullen

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
nds: Anner Paneels tomaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
nds: Paneel tomaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
nds: Instellen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
nds: Koperen

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
nds: Egen Striepbreden

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
nds: Knippen

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
nds: Paneel aflösen

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
nds: Affalltünn leddig maken

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
nds: Na Affalltünn

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
nds: Nieg Paneel

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
nds: Nakamen Paneel

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
nds: Padd as nieg Paneel opmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
nds: Padd as nieg Finster opmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
nds: As Paneel opmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
nds: Binnen nieg Paneels opmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
nds: As nieg Finster opmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
nds: Vöransicht

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
nds: Verleden Paneel

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
nds: Egenschappen

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
nds: Ümnömen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
nds: Wedderherstellen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
nds: Versteken Dateien wiesen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
nds: Freeruum-Info wiesen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
nds: Ansichtgrött-Schuver wiesen

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
nds: De Stedenlist tofögen

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
nds: Dateityp &bewerken...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
nds: Köör ümdreihen

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
nds: Infögen

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching...
nds: Passen Indrääg utsöken...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
nds: All afkören...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching...
nds: Passen Indrääg afkören...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
nds: Paneel tomaken

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
nds: Nieg &Finster

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
nds: Nieg Paneel

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
nds: Egenschappen

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
nds: Paneel tomaken torüchnehmen

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
nds: &Nettwarkornern

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
nds: &Programmen

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
nds: Affalltünn

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
nds: Steed-Ingaavfeld

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
nds: Steed utwesseln

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
nds: Paneels afsluten

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
nds: Paneels opsluten

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
nds: Ornern toeerst

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
nds: Dateien verglieken

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File...
nds: Datei söken...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
nds: &Konsool opmaken

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
nds: Konsool opmaken

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
nds: As Koppeln

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
nds: Sorteren na

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
nds: Anhollen

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
nds: Drang

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
nds: Enkelheiten

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
nds: Lüttbiller

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
nds: Ansichten

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
nds: Opdelen

[ctx: @info]
en: Close left view
nds: Ansicht links tomaken

[ctx: @info]
en: Close right view
nds: Ansicht rechts tomaken

[ctx: @info]
en: Compact view mode
nds: Drang Ansicht

[ctx: @info]
en: Details view mode
nds: Enkelheiten-Ansicht

[ctx: @info]
en: Go back
nds: Torüch gahn

[ctx: @info]
en: Go forward
nds: Vörut gahn

[ctx: @info]
en: Icons view mode
nds: Lüttbildansicht

[ctx: @info]
en: Searching...
nds: Bi to söken...

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
nds: Vöransichten vun Dateien un Ornern wiesen

[ctx: @info]
en: Split view
nds: Ansicht delen

[ctx: @info]
en: Stop loading
nds: Laden anhollen

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
nds: De Steed för den Tohuusorner is leeg oder dat gifft ehr nich, se warrt nich bruukt.

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
nds: Dit ännert de Ansichtegenschappen vun all Ornern. Wullt Du dat redig?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
nds: Dit ännert de Ansichtegenschappen vun all Ünnerornern. Wullt Du dat redig?

[ctx: @info:credit]
en: Developer
nds: Schriever

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
nds: Dokmentatschoon

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
nds: Pleger un Schriever (2006-2012)

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
nds: Ornern warrt tellt: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
nds: Ornern: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
nds: Orner warrt laadt...

[ctx: @info:progress]
en: Sorting...
nds: Bi to sorteren…

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
nds: Dokment, dat Du opmaken wullt

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
nds: Dolphin warrt mit en deelt Ansicht start

[ctx: @info:status]
en: 0 Folders, 0 Files
nds: 0 Ornern, 0 Dateien

[ctx: @info:status]
en: 1 File | %1 Files
nds[0]: 1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
nds[0]: %1 Datei utsöcht
nds[1]: %1 Dateien utsöcht

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder | %1 Folders
nds[0]: 1 Orner
nds[1]: %1 Ornern

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
nds[0]: %1 Orner utsöcht
nds[1]: %1 Ornern utsöcht

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
nds: Orner opstellt.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
nds: Wegdoon afslaten.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
nds: Dolphin ünnerstütt Nettsieden nich, Konqueror warrt opropen

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
nds: Leeg Protokoll

[ctx: @info:status]
en: No items found.
nds: Nix funnen.

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
nds: Mit Spood kopeert.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
nds: Link mit Spood opstellt.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
nds: Mit Spood na Affalltünn verschaven.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
nds: Datei mit Spood verschaven.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
nds: Mit Spood ümnöömt.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
nds: De Steed "%1" is leeg.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
nds: De Steed is leddig.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
nds: Nich begäng Fehler.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information...
nds: Verschoon-Informatschonen warrt opfrischt...

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
nds: Filterbalken versteken

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
nds: Filter bi't Wesseln vun den Orner wohren

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
nds: Söök utmaken

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
nds[0]: Grött: 1 Pixel
nds[1]: Grött: %1 Pixels

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
nds: De Tiet, wannehr en Bruker disse Egenschappen tolest ännert hett

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
nds: Mit disse Optschoon kannst Du dat Utsehn vun de Ansicht fastleggen. Opstunns gifft dat de Weerten Lüttbiller (0), Enkelheiten (1) un Striepen (2).

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines the used version of the view properties.
nds: Disse Optschoon leggt de bruukt Verschoon vun de Ansichtegenschappen fast.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
nds: Disse Optschoon gifft dat Attribut an (Text, Grött, Datum, usw.), na dat sorteert warrt.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
nds: Is dit anmaakt, warrt versteken Dateien (dat sünd de, de mit en "." anfangt) binnen de Dateiansicht wiest.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
nds: Is dit anmaakt, warrt en Vöransicht vun den Dateiinholt as Lüttbild wiest.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
nds: Is dit anmaakt, warrt de sorteerten Indrääg na Koppeln ornt.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
nds: Drang

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
nds: Enkelheiten

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
nds: Lüttbiller

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
nds: Egen Schriftoort

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
nds: Systeem-Schriftoort

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
nds: Ahn Grenz

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
nds: Groot

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
nds: Normaal

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
nds: Lütt

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
nds: Ahn Grenz

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
nds: Opwarts

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
nds: Daalwarts

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
nds[0]: %1 Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
nds: Utföhren,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
nds: Verbaden

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
nds: Lesen,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
nds: Schrieven,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
nds[0]: %1 Indrag utsöcht
nds[1]: %1 Indrääg utsöcht

[ctx: @label]
en: Additional Information
nds: Bito-Informatschonen

[ctx: @label]
en: Artist
nds: Künstler

[ctx: @label]
en: Audio
nds: Klang

[ctx: @label]
en: Comment
nds: Kommentar

[ctx: @label]
en: Document
nds: Dokment

[ctx: @label]
en: Duration
nds: Afspeelduer

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
nds: Na Koppel sorteren

[ctx: @label]
en: Header column widths
nds: Koppbreed

[ctx: @label]
en: Height
nds: Hööchde

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
nds: Versteken Dateien wiest

[ctx: @label]
en: Image
nds: Bild

[ctx: @label]
en: Line Count
nds: Regentall

[ctx: @label]
en: Link Destination
nds: Link-Teel

[ctx: @label]
en: Modified
nds: Ännert

[ctx: @label]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
nds: Sorteerreeg

[ctx: @label]
en: Orientation
nds: Utrichten

[ctx: @label]
en: Other
nds: Anner

[ctx: @label]
en: Owner
nds: Eegner

[ctx: @label]
en: Path
nds: Padd

[ctx: @label]
en: Permissions
nds: Verlöven

[ctx: @label]
en: Previews shown
nds: Vöransichten wiest

[ctx: @label]
en: Properties last changed
nds: Tolest ännert Egenschappen

[ctx: @label]
en: Rating
nds: Beweerten

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
nds: Bi't Sorteren vun Dateien un Ornern de Ornern na vörn schuven

[ctx: @label]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @label]
en: Skip previews for remote files above:
nds: Keen Vöransicht vun feern Dateien grötter as:

[ctx: @label]
en: Sort files by
nds: Dateien sorteren na

[ctx: @label]
en: Tags
nds: Slötelwöör

[ctx: @label]
en: Track
nds: Stück

[ctx: @label]
en: Type
nds: Typ

[ctx: @label]
en: User Group
nds: Brukerkoppel

[ctx: @label]
en: Version
nds: Verschoon

[ctx: @label]
en: View Mode
nds: Ansichttyp

[ctx: @label]
en: Visible roles
nds: Sichtbor Rullen

[ctx: @label]
en: Word Count
nds: Wöörtall

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
nds: De Daten utsöken, de Du wiesen wullt:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
nds: Hööchsttall vun Regen:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
nds: Gröttst Breed:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
nds: Sorteren:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
nds: Ansichttyp:

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
nds: De Deensten utsöken, de Du binnen dat Rechtsklickmenü wiesen wullt:

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
nds: Befehlen "Koperen na" un "Verschuven na"

[ctx: @option:check]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
nds: Archiven as Orner opmaken

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
nds: Ornern toeerst wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
nds: Versteken Dateien wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
nds: As Koppeln wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show preview
nds: Vöransicht wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
nds: Köörmark wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show space information
nds: Freeruum-Info wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
nds: Kortinformatschonen wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
nds: Ansichtgrött-Schuver wiesen

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
nds: Wegdoon vun Dateien oder Ornern

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
nds: Verschuven vun Dateien oder Ornern na de Affalltünn

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
nds: Filterbalken wiesen

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
nds: Heel Padd binnen Steedbalken wiesen

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
nds: All Ornern

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
nds: Aktuell Orner

[ctx: @title]
en: File Manager
nds: Dateipleger

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
nds: Resultaten för de Söök na "%1"

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
nds: Binnen all KDE-Programmen nafragen bi't:

[ctx: @title:group]
en: Navigation
nds: Navigeren

[ctx: @title:group]
en: Others
nds: Anner

[ctx: @title:group]
en: Startup
nds: Start

[ctx: @title:group]
en: Trash
nds: Affalltünn

[ctx: @title:group]
en: View Modes
nds: Ansichten

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
nds: Fröher dissen Maand

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
nds: Vör een Week

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
nds: Vör dree Weken

[ctx: @title:group Date]
en: Today
nds: Vundaag

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
nds: Vör twee Weken

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
nds: Güstern

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
nds: Bruker: %1 | Koppel: %2 | Anner: %3

[ctx: @title:group General settings]
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @title:group Size]
en: Big
nds: Groot

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
nds: Ornern

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
nds: Normaal

[ctx: @title:group Size]
en: Small
nds: Lütt

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
nds: Dolphin-Warktüüchbalken

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
nds: Steedbalken

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
nds: Hööftbalken

[ctx: @title:menu]
en: Selection
nds: Köör

[ctx: @title:menu]
en: Tools
nds: Warktüüch

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
nds: Nieg opstellen

[ctx: @title:tab]
en: Compact
nds: Drang

[ctx: @title:tab]
en: Details
nds: Enkelheiten

[ctx: @title:tab]
en: Icons
nds: Lüttbiller

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
nds: Bedregen

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
nds: Beglöven

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
nds: Vöransichten

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
nds: Statusbalken

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
nds: Ansichtegenschappen bruken

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
nds: Vöransicht för %1 instellen

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
nds: Nafraag

[ctx: @title:window]
en: Folders
nds: Ornern

[ctx: @title:window]
en: Information
nds: Informatschonen

[ctx: @title:window]
en: Places
nds: Steden

[ctx: @title:window]
en: Select
nds: Utsöken

[ctx: @title:window]
en: Unselect
nds: Afkören

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
nds: Konsool

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
nds: Laden anhollen

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
nds[0]: Wullt Du 1 Indrag redig opmaken?
nds[1]: Wullt Du %1 Indrääg redig opmaken?

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
nds: Nafragen, wenn Finstern mit mehr as een Paneel tomaakt warrt

en: Automatic scrolling
nds: Automaatsch Rullen

en: Browse through archives
nds: Archiven dörkieken

en: C&lose Current Tab
nds: Aktuell Paneel &tomaken

en: Default
nds: Standard

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
nds: De Grött vun de Datei-Lüttbiller fastleggen

en: Do not ask again
nds: Nich nochmaal fragen

en: Empty Recently Closed Tabs
nds: Tolest tomaakt Paneels leddig maken

en: Enabled plugins
nds: Anmaakt Modulen

en: Enlarge Small Previews
nds: Lütte Vöransichten grötter maken

en: Expandable folders
nds: Ornern laat sik utfoolden

en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
nds: Gifft an, wat de Startinstellen ännert wöörn (intern Instellen, nich binnen de Böversiet wiest)

en: Hidden files shown
nds: Versteken Dateien wiest

en: Home URL
nds: Tohuus-URL

en: Icon size
nds: Lüttbildgrött

en: Location
nds: Steed

en: Lock the layout of the panels
nds: Dat Paneelutsehn afsluten

en: Maximum text width index (0 means unlimited)
nds: Hööchst Textbreed (0 bedüüdt nich ingrenzt)

en: Maximum textlines (0 means unlimited)
nds: Hööchsttall Textregen (0 bedüüdt nich ingrenzt)

en: Position of columns
nds: Striepensteed

en: Preview size
nds: Vöransichtgrött

en: Previews shown
nds: Vöransichten wiest

en: Recently Closed Tabs
nds: Tolest tomaakt Paneels

en: Reload
nds: Nieg laden

en: Rename inline
nds: Direktemang ümnömen

en: Select Remote Charset
nds: Feern Tekensett utsöken

en: Select all items matching this pattern:
nds: All Indrääg utsöken, op de dit Muster passt:

en: Should the URL be editable for the user
nds: Fastleggen, wat de Bruker de URL bewerken dörv

en: Should the filter bar be shown
nds: Leggt fast, wat de Filterbalken wiest warrt

en: Should the full path be shown inside the location bar
nds: Binnen den Steedbalken den helen Padd wiesen

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
nds: Befehlen "Koperen na" un "Verschuven na" binnen Rechtsklickmenü wiesen

en: Show selection toggle
nds: Köörhevel wiesen

en: Show the space information in the statusbar
nds: Freeruum-Info op Statusbalken wiesen

en: Show tooltips
nds: Kortinfos wiesen

en: Show zoom slider in the statusbar
nds: Ansichtgrött-Schuver op Statusbalken wiesen

en: Split the view into two panes
nds: De Ansicht in twee Delen opspleten

en: Stop
nds: Anhollen

en: Text completion mode of the URL Navigator
nds: Den URL-Navigator sien Textkompletteer-Bedrief

en: Text width index
nds: Textbreed Index

en: Timestamp since when the view properties are valid
nds: Tietmark, vun wenn af de Ansichtegenschappen gellt

en: Unselect all items matching this pattern:
nds: All Indrääg afkören, op de dit Muster passt:

en: Use auto-expanding folders for all view types
nds: Bi all Ansichttypen Ornern automaatsch utfoolden

en: Use system font
nds: Systeem-Schriftoort bruken

en: What
nds: Wat

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
nds: Du hest en Reeg Paneels in dit Finster apen. Wullt Du dat Programm redig utmaken?

en: Zoom
nds: Ansichtgrött

[ctx: action:button]
en: Content
nds: Inholt

[ctx: action:button]
en: Filename
nds: Dateinaam

[ctx: action:button]
en: From Here
nds: Vun hier af

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
nds: Vun hier af (%1)

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
nds: Ornern bi't Trecken opmaken

[ctx: option:check]
en: Rename inline
nds: Direktemang ümnömen

en: play
nds: Afspelen
