gwenview - en to nds translation catalogue (278 entries)

en: %1 file | %1 files
nds[0]: %1 Datei
nds[1]: %1 Dateien

en: %1 folder | %1 folders
nds[0]: %1 Orner
nds[1]: %1 Ornern

en: &File
nds: &Datei

en: &Fit image to page
nds: Bild op Siedengrött &topassen

en: &No scaling
nds: &Keen Topassen

en: &Rating
nds: &Beweerten:

en: &Scale to:
nds: &Grött ännern op:

en: &Settings
nds: &Instellen

en: &Stop
nds: &Ophollen

en: &View
nds: &Ansicht

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
nds: Ümdreihen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
nds: Spegeln

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
nds: Grött ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
nds: Na links dreihen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
nds: Na rechts dreihen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
nds: Wanneln

en: <b>Thumbnail Bar</b>
nds: <b>Vöransichtbalken</b>

en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
nds: <i>Text ingeven oder een vun de Indrääg nerrn anklicken, wenn Du dat Formaat fastleggen wullt.</i>

[ctx: @action]
en: Edit Tags
nds: Slötelwöör bewerken

[ctx: @action]
en: Properties
nds: Egenschappen

[ctx: @action]
en: Sidebar
nds: Sietpaneel

[ctx: @action]
en: Start Page
nds: Startsiet

[ctx: @action Go to first image]
en: First
nds: Eerst

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
nds: Lest

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
nds: Nakamen

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
nds: Verleden

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
nds: Null

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
nds: Nieg laden

[ctx: @action:button]
en: Copy
nds: Koperen

[ctx: @action:button]
en: Deselect
nds: Ut Köör rutnehmen

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
nds: Ännern wegsmieten un nieg laden

[ctx: @action:button]
en: Move
nds: Verschuven

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
nds: Passen

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
nds: Orner de Steden tofögen

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
nds: Datum

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
nds: Dateigrött

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
nds: Dateinaam

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
nds: Na Datum filtern

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
nds: Na Naam filtern

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
nds: Na Beweerten filtern

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
nds: Na Slötelwoort filtern

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
nds: Bildgrött

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
nds: Beweerten

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
nds: Sorteren na

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
nds: Vöransicht-Enkelheiten

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
nds: Steed bewerken

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
nds: Dörkieken

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
nds: Ansicht

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
nds: Datum

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
nds: Datei "%1" lett sik nich opmaken

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
nds: De Datei lett sik nich schrieven. Beseker bitte, Du hest de nödigen Verlöven för<filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
nds: Datei lett sik nich schrieven

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
nds: De Datei lett sik nich överschrieven. Beseker bitte, Du hest de nödigen Verlöven för't Schrieven na <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
nds: Gwenview kann keen Dokmenten vun den Typ "%1" wiesen.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
nds: Gwenview kann disse Oort Biller nich bewerken.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
nds: Gwenview kann Biller nich as "%1" sekern.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
nds: Gwenview kann disse Oort Dokmenten nich sekern.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
nds: Bild lett sik nich laden

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
nds: Metainformatschonen laat sik nich laden.

[ctx: @info]
en: No data to store.
nds: Keen Daten dor, de sik sekern laat

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
nds[0]: Een Dokment lett sik nich sekern:
nds[1]: %1 Dokmenten laat sik nich sekern:

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
nds: Du hest dit Bild ännert. Laadst Du dat nieg, kaamt all Dien Ännern weg.

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
nds: Bi to sekern...

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
nds: Dit Slötelwoort all utsöcht Biller towiesen

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
nds: Ornern na Biller dörkieken

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
nds: Tomaken

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
nds: Heelschirmbedrief instellen

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
nds: Na't eerste Bild gahn

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
nds: Na't leste Bild gahn

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
nds: Na nakamen Bild gahn

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
nds: Na verleden Bild gahn

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
nds: Sietpaneel versteken

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
nds: De Startsiet opmaken

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
nds: Bild na links dreihen

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
nds: Bild na rechts dreihen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
nds: Sietpaneel wiesen

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
nds: Affalltünn

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
nds: Utsöcht Biller ankieken

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
nds: Wedderhalen

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
nds: Tofällig

[ctx: @item:intable]
en: Comment
nds: Kommentar

[ctx: @item:intable]
en: File Size
nds: Dateigrött

[ctx: @item:intable]
en: File Time
nds: Dateitiet

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
nds: Bildgrött

[ctx: @item:intable %1 is number of millions of pixels in image]
en: (%1MP)
nds: (%1 MP)

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
nds[0]: %1 Datei utsöcht
nds[1]: %1 Dateien utsöcht

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
nds[0]: %1 Orner utsöcht
nds[1]: %1 Ornern utsöcht

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
nds: %1 un %2 utsöcht

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
en: Browse
nds: Dörkieken

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
en: Scroll
nds: Rullen

[ctx: @title actions category]
en: Edit
nds: Bewerken

[ctx: @title actions category]
en: File
nds: Datei

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
nds: Bewerken

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
nds: Bewerken

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
nds: Ansicht

[ctx: @title:column]
en: Property
nds: Egenschap

[ctx: @title:column]
en: Value
nds: Weert

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @title:window]
en: Image Information
nds: Bildinformatschonen

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
nds: Import afslaten

[ctx: @title:window]
en: Open Image
nds: Bild opmaken

[ctx: @title:window]
en: Rename
nds: Ümnömen

en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
nds: En List vun Dateiverwiedern, de Gwenview nich laden schall.
                Ok "*.new" warrt utslaten: Disse Verwiedern bruukt
                KSaveFile för't Sekern vun Temporeerdateien.

en: Add Filter
nds: Filter tofögen

en: Advanced
nds: Verwiedert

en: An Image Viewer
nds: En Bildkieker

en: Animations:
nds: Animeren:

en: Autofit each image
nds: Automaatsch na't Bild topassen

en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
nds: Dat Dörkieken na Slötelwöör funkscheneert nich. Beseker bitte, Nepomuk is op Dien Reekner propper installeert.

en: Cancel
nds: Afbreken

en: Centimeters
nds: Zentimeters

en: Copy Here
nds: Hierhen koperen

en: Could not create destination folder.
nds: Teelorner lett sik nich opstellen.

en: Could not load document %1
nds: Dokment "%1" lett sik nich laden.

en: Create Folder...
nds: Orner opstellen...

en: Crop
nds: Tosnieden

en: Current image modified
nds: Aktuell Bild ännert

en: Current size:
nds: Aktuell Grött:

en: Date <=
nds: Datum <=

en: Date =
nds: Datum =

en: Date >=
nds: Datum >=

en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
nds: Leggt fast, wat passeert, wenn Du Bild B ankiekst, wenn Du vörher en
                Deel vun Bild A grootmaakt hest. Bruukst Du „Autom. topassen“,
                warrt Bild B so groot maakt, dat dat den Schirm utfüllen deit. Bruukst Du
                „Sülve wohren“, warrt för all Biller de sülve Ansichtgrött un de sülve Steed
                bruukt: För Bild B warrt de sülven Ansichtgröttparameters as för A bruukt 
                (ännerst Du de, warrt Bild A achteran ok mit de ännerten Topassen wiest).
                Bruukst Du „Per Bild“, warrt de Parameters per Bild wohrt: För Bild B warrt
                toeerst de sülven Parameters bruukt as för Bild A, man denn warrt se dor
                vun trennt wohrt (ännerst Du de, warrt Bild A NICH mit de ännerten
                Parameters wiest).

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
nds[0]: Wullt Du dat importeert Dokment vun de Reedschap wegmaken?
nds[1]: Wullt Du de %1 importeert Dokmenten vun de Reedschap wegmaken?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
nds[0]: Wullt Du dat övergahn Dokment vun de Reedschap wegmaken?
nds[1]: Wullt Du de %1 övergahn Dokmenten vun de Reedschap wegmaken?

en: Description
nds: Beschrieven

en: Developer
nds: Schriever

en: Device UDI
nds: Reedschap-UDI

en: Discard Changes
nds: Ännern wegsmieten

en: Display slide show images in random order
nds: Diaschau-Biller in tofällig Reeg wiesen

en: Edit
nds: Bewerken

en: Enlarge smaller images
nds: Lütte Biller grötter maken

en: Enter the import destination
nds: Dat Importteel angeven

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
nds[0]: Dokment lett sik nich wegdoon:
    %2
nds[1]: Dokmenten laat sik nich wegdoon:
    %2

en: File Operations
nds: Dateiakschonen

en: Flip
nds: Ümdreihen

en: Folders
nds: Ornern

en: General
nds: Allgemeen

en: Go Back to the Document List
nds: Torüch na de Dokmentenlist gahn

en: Go back to the original
nds: Torüch na't Orginaal

en: Go to first modified image
nds: Na dat eerste ännerte Bild gahn

en: Go to it
nds: Dorhen gahn

en: Go to the First Document
nds: Na't eerste Dokment gahn

en: Go to the Last Document
nds: Na't leste Dokment gahn

en: Gwenview Importer
nds: Gwenview-Importeren

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
nds: Gwenview kann Biller nich in't Formaat "%1" sekern.

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
nds: Gwenview kann disse Oort Dokmenten nich wiesen

en: Height
nds: Hööchd

en: Height:
nds: Hööchde:

en: History has been disabled.
nds: De Vörgeschicht wöör utmaakt.

en: History:
nds: Vörgeschicht:

en: Horizontal
nds: Kimmrecht

en: If you quit now, your changes will be lost.
nds: Wenn Du nu ophöllst, kaamt Di Dien Ännern weg.

en: Ignore
nds: Övergahn

en: Image Information
nds: Bildinformatschonen

en: Image Operations
nds: Bildakschonen

en: Image Position
nds: Bildpositschoon

en: Image Settings
nds: Bildinstellen

en: Image View
nds: Bildansicht

en: Import All
nds: All importeren

en: Import Selected
nds: Utsöchte importeren

en: Import more Documents
nds: Mehr Dokmenten importeren

en: Importing documents...
nds: Dokmenten warrt importeert...

en: Inches
nds: Toll

en: Information
nds: Informatschonen

en: Interval between images (in seconds)
nds: Tiet twischen de Biller (in Sekunnen)

en: Interval:
nds: Tiet:

en: Keep
nds: Wohren

en: Keep aspect ratio
nds: Bildproportschoon wohren

en: Keep ratio
nds: Proportschoon wohren

en: Keep same zoom and position
nds: Ansichtgrött un Steed wohren

en: Landscape
nds: Dwars

en: Last visited: %1
nds: Tolest besöcht: %1

en: Link Here
nds: Hierhen en Link maken

en: Listing content of:
nds: Inholt oplisten vun:

en: Loading <filename>%1</filename> failed
nds: <filename>%1</filename> lett sik nich laden

en: Loop
nds: Wedderhalen

en: Loop on images
nds: Billerslööp

en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Mirror
nds: Spegeln

en: Mouse wheel behavior:
nds: Muusrad-Bedregen:

en: Move Here
nds: Hierhen verschuven

en: Name contains
nds: Naam bargt

en: Name does not contain
nds: Naam bargt nich

en: Next
nds: Nakamen

en: Next modified image
nds: Nakamen ännert Bild

en: No document selected
nds: Keen Dokment utsöcht

en: None
nds: Keen

en: Not Tagged
nds: Keen Slötelwöör

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
nds[0]: Een Dokment wöör importeert.
nds[1]: %1 Dokmenten wöörn importeert.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
nds[0]: Een Dokment wöör övergahn, wiel dat al importeert wöör.
nds[1]: %1 Dokmenten wöörn övergahn, wiel se al importeert wöörn.

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
nds[0]: Een Bild wöör ännert.
nds[1]: %1 Biller wöörn ännert.

en: One image modified | %1 images modified
nds[0]: Een Bild ännert
nds[1]: %1 Biller ännert

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
nds[0]: Dor wöör een vun ümnöömt, wiel en anner Dokment mit den sülven Naam al importeert wöör.
nds[1]: Dor wöörn %1 vun ümnöömt, wiel anner Dokmenten mit de sülven Naams al importeert wöörn.

en: Open With
nds: Opmaken mit

en: Operations
nds: Akschonen

en: Orientation:
nds: Utrichten:

en: Original extension
nds: Orginaalverwiedern

en: Original extension, in lower case
nds: Orginaalverwiedern, lüttschreven

en: Original filename
nds: Orginaal-Dateinaam

en: Original filename, in lower case
nds: Orginaal-Dateinaam, lüttschreven

en: Other Application...
nds: Anner Programm...

en: Per image zoom and position
nds: Ansichtgrött un Steed per Bild

en: Photo Importer
nds: Foto-Importeren

en: Places
nds: Steden

en: Portrait
nds: Hoochkant

en: Preview:
nds: Vöransicht:

en: Previous
nds: Verleden

en: Previous modified image
nds: Verleden ännert Bild

en: Print Image
nds: Bild drucken

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Quit
nds: Utmaken

en: Random
nds: Tofällig

en: Rating <=
nds: Beweerten <=

en: Rating =
nds: Beweerten =

en: Rating >=
nds: Beweerten >=

en: Rating:
nds: Beweerten:

en: Recent Folders
nds: Verleden Ornern

en: Redo
nds: Wedderhalen

en: Remember folders and URLs
nds: URLs un Ornern wohren

en: Rename <filename>%1</filename> to:
nds: <filename>%1</filename> ümnömen to:

en: Rename Format:
nds: Formaat ümnömen

en: Rename documents automatically
nds: Dokmenten automaatsch ümnömen

en: Resize
nds: Grött ännern

en: Restore
nds: Wedderherstellen

en: Retry
nds: Nochmaal versöken

en: Rotate Left
nds: Na links dreihen

en: Rotate Right
nds: Na rechts dreihen

en: Row count:
nds: Regentall:

en: Save All
nds: All Sekern

en: Save All Changes
nds: All Ännern sekern

en: Save using another format
nds: In en anner Formaat sekern

en: Scaling
nds: Grött topassen

en: Select Image Information to Display...
nds: Bildinformatschonen utsöken, de Du wiesen wullt...

en: Select the documents to import
nds: De Dokmenten utsöken, de Du importeren wullt

en: Settings...
nds: Instellen...

en: Shooting date
nds: Opnehmdatum

en: Shooting time
nds: Opnehmtiet

en: Show slideshow in fullscreen mode
nds: Diaschau in Heelschirmbedrief wiesen

en: Show thumbnails
nds: Vöransichten wiesen

en: Show videos
nds: Videos wiesen

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
nds[0]: Wullt Du dat importeert oder övergahn Dokment vun de Reedschap wegmaken?
nds[1]: Wullt Du de %1 importeert oder övergahn Dokmenten vun de Reedschap wegmaken?

en: Size:
nds: Grött:

en: Slideshow
nds: Diaschau

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
nds[0]: %1 s
nds[1]: %1 s

en: Software
nds: Programmen

en: Source folder
nds: Bornorner

en: Square
nds: Quadraat

en: Start Slideshow
nds: Diaschau anfangen

en: Start in fullscreen mode
nds: In Heelschirmbedrief starten

en: Start in slideshow mode
nds: In Diaschaubedrief starten

en: Stay There
nds: Dor blieven

en: Stop at last image of folder
nds: Bi't leste Bild vun Orner anhollen

en: Synchronize
nds: Synkroniseren

en: Tag Editor
nds: Slötelwoort-Editor

en: Tagged
nds: Hett Slötelwöör

en: Tags
nds: Slötelwöör

en: Tags:
nds: Slötelwöör:

en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
nds: De Spiekerandeel, den Gwenview bruken dörv, ehr dat den Bruker
                wohrschoen un dat Sekern vun Ännern vörslaan deit.

en: This Screen
nds: Disse Schirm

en: Thumbnails
nds: Vöransichten

en: Undo
nds: Torüchnehmen

[ctx: Verb]
en: Copy To...
nds: Koperen na...

[ctx: Verb]
en: Move To...
nds: Verschuven na...

[ctx: Verb]
en: Rename...
nds: Ümnömen...

[ctx: Verb]
en: Trash
nds: Na Affalltünn verschuven

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
nds: Link na...

en: Vertical
nds: Pielrecht

en: View Imported Documents with Gwenview
nds: Importeert Dokmenten mit Gwenview ankieken

en: What do you want to do now?
nds: Wat wullt Du nu doon?

en: Width
nds: Breed

en: You are now viewing the new document.
nds: Du kiekst Di nu dat niege Dokment an

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
nds: Du hest vele Biller ännert. Seker Dien Ännern man, wenn Du Spiekerproblemen verhöden wullt.

en: You reached the first document, what do you want to do?
nds: Du büst bi't eerste Dokment ankamen. Wat wullt Du nu doon?

en: You reached the last document, what do you want to do?
nds: Du büst bi't leste Dokment ankamen. Wat wullt Du nu doon?

en: Zoom mode:
nds: Ansichtgrött-Bedrief:
