kfontinst - en to nds translation catalogue (390 entries)

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
nds: %1 bargt de Schriftoort <b>%2</b>. De is al op Dien Systeem installeert.

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
nds[0]: %1 dubbelt Schriftoort funnen.
nds[1]: %1 dubbelt Schriftoorden funnen.

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
nds: "%1" is en Pixelbild-Schriftoort, un de sünd op Dien Systeem utmaakt.

en: %1 is not a font.
nds: "%1" is keen Schriftoort.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
nds[0]: %2 [%1 Pixel]
nds[1]: %2 [%1 Pixels]

en: &Main Toolbar
nds: &Hööft-Warktüüchbalken

en: (C) Craig Drummond, 2000 - 2009
nds: © Craig Drummond, 2000 - 2009

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
nds: © Craig Drummond, 2004-2007

en: (C) Craig Drummond, 2007
nds: © Craig Drummond, 2007

en: 1 Font | %1 Fonts
nds[0]: %1 Schriftoort
nds[1]: %1 Schriftoorden

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
nds: <h1>Schriftoorden installeren</h1><p> Mit dit Moduul kannst Du TrueType-, Type1- un Bitmap-Schriftoorden installeren.</p><p>Du kannst Schriftoorden ok mit Konqueror installeren, wenn Du "fonts:/" na den Adressbalken ingiffst (all installeerte Schriftoorden warrt wiest) un eenfach en Schriftoort na den passen Orner kopeerst - also na "%1", wenn de Schriftoort bloots för Di sülven verföögbor wesen schall, un na "%2", wenn Du ehr för all Brukers verföögbor maken wullt.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
nds: <h1>Schriftoorden installeren</h1><p> Mit dit Moduul kannst Du TrueType-, Type1- un Bitmap-Schriftoorden installeren.</p><p>Du kannst Schriftoorden ok mit Konqueror installeren, wenn Du "fonts:/" na den Adressbalken ingiffst (all installeert Schriftoorden warrt wiest) un eenfach en Schriftoort na den Orner kopeerst.</p>

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
nds: <h3>Afbreken?</h3><p>Wullt Du dit redig afbreken?</p>

en: <h3>Error</h3>
nds: <h3>Fehler!</h3>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
nds: <h3>Afslaten</h3><p>Bitte beacht, Du muttst all lopen Programmen nieg starten, ehr se üm de Ännern wies warrt.</p>

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
nds: <h3>Schriftkoppeln</h3><p>Disse List wiest de Schriftkoppeln op Dien Systeem. Dat gifft twee Hööftoorden vun Schriftkoppeln:<ul><li><b>Standard</b> sünd besünner Koppeln, de de Schriftenpleger bruukt.<ul>%1</ul></li><li><b>Egen</b> sünd Koppeln, de Du sülven opstellt hest. Wenn Du dor en Schriftoort tofögen wullt, kannst Du ehr dor eenfach vun de Schriftoorden-List hentrecken. Wullt Du en Schrift ut den Koppel wegmaken, treck ehr op den Koppel "All Schriftoorden".</li></ul></p>

en: <i>%1</i> already exists.
nds: <i>%1</i> gifft dat al.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
nds: <i>%1</i> bargt de Schriftoort <b>%2</b>. De is al op Dien Systeem installeert.

en: <i>%1</i> does not exist.
nds: <i>%1</i> gifft dat nich.

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
nds: <i>%1</i> is en Pixelbild-Schriftoort, un de sünd op Dien Systeem utmaakt.

en: <i>%1</i> is not a font.
nds: <i>%1</i> is keen Schriftoort.

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
nds: <li><i>All Schriften</i> bargt all de Schriftoorden, de dat op Dien Systeem gifft - Systeem- un persöönlich Schriftoorden.</li><li><i>Systeem</i> bargt all Schriften, de sik vun all Brukers bruken laat.</li><li><i>Persöönlich</i> bargt Dien egen Schriftoorden.</li><li><i>Nich indeelt</i> bargt all Schriftoorden, de noch nich na en "Egen" Koppel toornt sünd.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
nds: <li><i>All Schriften</i> bargt all de Schriftoorden, de dat op Dien Systeem gifft.</li><li><i>Nich indeelt</i> bargt all Schriftoorden, de noch nich na en "Egen" Koppel toornt sünd.</li>

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nds: <p>Wullt Du <b>%1</b> redig wegdoon?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nds[0]: <p>Wullt Du disse %1 Schriftoort, binnen den Koppel <b>%2</b>, redig utmaken?</p>
nds[1]: <p>Wullt Du disse %1 Schriftoorden, binnen den Koppel <b>%2</b>, redig utmaken?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nds: <p>Wullt Du <b>%1</b>, binnen den Koppel <b>%2</b>, redig utmaken?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nds: <qt>Wullt Du <b>%1</b> redig utmaken?</qt>

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nds[0]: <p>Wullt Du disse %1 Schriftoort, binnen den Koppel <b>%2</b>, redig anmaken?</p>
nds[1]: <p>Wullt Du disse %1 Schriftoorden, binnen den Koppel <b>%2</b>, redig anmaken?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
nds: <p>Wullt Du <b>%1</b>, binnen den Koppel <b>%2</b>, redig anmaken?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
nds: <qt>Wullt Du <b>%1</b> redig anmaken?</qt>

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
nds[0]: <p>Wullt Du disse Schriftoort redig vun <i>%2</i> na <i>%3</i> verschuven?</p>
nds[1]: <p>Wullt Du disse %1 Schriftoorden redig vun <i>%2</i> na <i>%3</i> verschuven?</p>

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
nds: <p>Wullt Du redig</p><p>"<b>%1</b>"</p><p>vun <i>%2</i> na <i>%3</i> verschuven?</p>

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
nds: <p>Wullt Du <b>%1</b> redig wegmaken?</p><p><i>Bloots de Koppel warrt wegmaakt, man nich sien Schriftoorden.</i></p>

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
nds: <p>Disse List wiest Dien installeert Schriftoorden. Se sünd na Familien tohoopstellt, de eckige Klemmen wiest de Tall vun Stilen, in de dat de Familie gifft. Bispill:</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Normaal</li><li>Fett</li><li>Fett kursiev</li><li>Kursiev</li></ul></li></ul>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
nds: <qt>Dat gifft al en Koppel mit den Naam <b>%1</b>.</qt>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
nds: <table><tr><td align="right">Anmaakt:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Utmaakt:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Deelwies anmaakt:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Alltohoop:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
nds: <table><tr><td align="right">Anmaakt:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Utmaakt:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Alltohoop:</td><td>%3</td></tr></table>

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
nds: Aapkatten quengelt jüst in Dezember över wahnschapen Xylofoonkläng

en: Add Fonts
nds: Schriftoorden tofögen

en: Add to "%1".
nds: Na "%1" tofögen

en: Administrator
nds: Pleger

en: Aegean Numbers
nds: Ägääsch Tallen

en: All Characters
nds: All Bookstaven

en: All Fonts
nds: All Schriftoorden

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
nds: AaÄäÆæÅåBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoÖöØøPpQqRrSsßTtUuÜüVvWwXxYyZz01234567890

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
nds: aäæåbcdefghijklmnoöøpqrsßtuüvwxyz

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
nds: AÄÆÅBCDEFGHJKLMNOÖØPQRSTUÜVWXYZ

en: Alphabetic Presentation Forms
nds: Alfabeetsch Dorstell-Formen

en: Ancient Greek Musical Notation
nds: Ooltgreeksch Musikschrift

en: Ancient Greek Numbers
nds: Ole greeksche Tallen

en: Arabic
nds: Araabsch

en: Arabic Presentation Forms-A
nds: Araabsch Dorstell-Formen A

en: Arabic Presentation Forms-B
nds: Araabsch Dorstell-Formen B

en: Arabic Supplement
nds: Araabsch-Verwiedern

en: Are you sure you wish to delete:
nds: Wullt Du dit redig wegdoon?

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
nds: Wullt Du "%1" redig wegdoon?

en: Armenian
nds: Armeensch

en: Arrows
nds: Pielen

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
nds: Identiteetprööv fehlslaan.<br><i>%1</i>

en: AutoSkip
nds: Automaatsch övergahn

en: Backend died
nds: Systeem-Hülpprogramm is afstört

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
nds: Dat Hülpprogramm is leider afstört, man wöör nieg opropen. Versöök dat bitte nochmaal.

en: Balinese
nds: Balineesch

en: Basic Latin
nds: Latiensch Grundlaag

en: Bengali
nds: Bengaalsch

en: Black
nds: Extrafett

en: Block Elements
nds: Blockelementen

en: Bold
nds: Fett

en: Bopomofo Extended
nds: Bopomofo-Verwiedern

en: Box Drawing
nds: Rahmenelementen

en: Braille Patterns
nds: Braille-Mustern

en: Buginese
nds: Bugineesch

en: Byzantine Musical Symbols
nds: Byzantiensch Musiksymbolen

en: CJK Compatibility
nds: CJK, Kompatibiliteet

en: CJK Compatibility Forms
nds: CJK-Formen för Kompatibiliteet

en: CJK Compatibility Ideographs
nds: CJK, Bildtekens för Kompatibiliteet

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
nds: CJK, Bildtekens för Kompatibiliteet, Verwiedern

en: CJK Radicals Supplement
nds: CJK-Radikalen-Verwiedern

en: CJK Strokes
nds: CJK-Streken

en: CJK Symbols and Punctuation
nds: CJK-Symbolen un Punkteren

en: CJK Unified Ideographs
nds: CJK, Liekmaakt Bildtekens

en: CJK Unified Ideographs Extension A
nds: CJK, Liekmaakt Bildtekens, Verwiedern A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
nds: CJK, Liekmaakt Bildtekens, Verwiedern B

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
nds: Schriftoorden laat sik bloots binnen "%1" oder "%2" installeren

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
nds: Du kannst bloots Schriftoorden ut "%1"oder "%2" wegdoon.

en: Canadian Aboriginal
nds: Kanaadsche Oorinwahners

en: Cancel font scan?
nds: Dörkieken vun de Schriftoorden afbreken?

en: Cannot Print
nds: Drucken nich mööglich

en: Cannot copy fonts
nds: Schriftoorden latt sik nich koperen

en: Cannot move fonts
nds: Schriftoorden laat sik nich verschuven

en: Category
nds: Kategorie

en: Charcell
nds: Tekenzell

en: Cherokee
nds: Cherokeesch

en: Combining Diacritical Marks
nds: Verbunnen diakritsche Tekens

en: Combining Diacritical Marks Supplement
nds: Verbinnen diakritsche Tekens, Todoon

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
nds: Verbinnen diakritsche Tekens för Symbolen

en: Combining Half Marks
nds: Verbinnen Halftekens

en: Common
nds: Allgemeen

en: Condensed
nds: Drang

en: Control Pictures
nds: Stüerteken-Symbolen

en: Coptic
nds: Koptsch

en: Could not read font.
nds: Schriftoort lett sik nich lesen.

en: Could not remove all files associated with %1
nds: Nich all Dateien, de "%1" tohöört, laat sik wegmaken

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
nds: Nich all Dateien, de <i>%1</i> tohöört, laat sik wegmaken

en: Counting Rod Numerals
nds: Tellstaav-Tallen

en: Create New Group
nds: Nieg Koppel opstellen

en: Cuneiform
nds: Kielschrift

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
nds: Kielschrift-Tallen un -Punkteren

en: Currency Symbols
nds: Tahlmiddelsymbolen

en: Cypriot
nds: Zypersch

en: Cypriot Syllabary
nds: Zypersch Sülvenschrift

en: Cyrillic
nds: Kyrillsch

en: Cyrillic Supplement
nds: Kyrillsch-Verwiedern

en: Date
nds: Datum

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Delete Font
nds: Schriftoort wegdoon

en: Delete Fonts
nds: Schriftoorden wegdoon

en: Delete Marked Files
nds: Markeert Dateien wegdoon

en: Demi Bold
nds: Halvigfett

en: Developer and maintainer
nds: Schriever un Pleger

en: Disable
nds: Utmaken

en: Disable Font
nds: Schriftoort utmaken

en: Disable Fonts
nds: Schriftoorden utmaken

en: Disabling
nds: Utmaken

en: Do not show this message again
nds: Disse Mellen nich nochmaal wiesen

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
nds[0]: Wullt Du disse %1 Schriftoort redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du disse %1 Schriftoorden redig wegdoon?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
nds[0]: Wullt Du disse %1 Schriftoort redig utmaken?
nds[1]: Wullt Du disse %1 Schriftoorden redig utmaken?

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
nds[0]: Wullt Du disse %1 Schriftoort redig anmaken?
nds[1]: Wullt Du disse %1 Schriftoorden redig anmaken?

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
nds: Wullt Du de Schriftoorden för all Brukers oder bloots för Di sülven installeren?

en: Duplicate Fonts
nds: Dubbelt Schriftoorden

en: ERROR: Could not determine font's name.
nds: Fehler: De Schriftoortnaam lett sik nich faststellen.

en: Enable
nds: Anmaken

en: Enable Font
nds: Schriftoort anmaken

en: Enable Fonts
nds: Schriftoorden anmaken

en: Enabling
nds: Anmaken

en: Enclosed Alphanumerics
nds: Inslaten alphanumeersch Tekens

en: Enclosed CJK Letters and Months
nds: Inslaten CJK-Bookstaven un Maanden

en: Ethiopic
nds: Äthioopsch

en: Ethiopic Extended
nds: Äthioopsch-Verwiedern

en: Ethiopic Supplement
nds: Äthioopsch-Verwiedern

en: Expanded
nds: Breed

en: Export Group
nds: Koppel exporteren

en: Extra Bold
nds: Extrafett

en: Extra Condensed
nds: Extradrang

en: Extra Expanded
nds: Extrabreed

en: Extra Light
nds: Extralicht

en: Failed to download <i>%1</i>
nds: <i>%1</i> lett sik nich daalladen

en: Failed to open %1 for writing
nds: "%1" lett sik nich schrieven.

en: Failed to save list of fonts to print.
nds: Schriftoort-List för't Drucken lett sik nich sekern.

en: Failed to start font printer.
nds: Schriftoortdrucker lett sik nich starten.

en: Failed to start the system daemon
nds: De Systeemdämoon lett sik nich opropen

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
nds: De Systeemdämoon lett sik nich opropen.<br><i>%1</i>

en: Family
nds: Familie

en: File Location
nds: Datei-Steed

en: File Name
nds: Dateinaam

en: File Type
nds: Dateityp

en: File containing list of fonts to print
nds: Datei mit de List vun Schriftoorden, de Du drucken wullt

en: Font
nds: Schriftoort

en: Font Installer
nds: Schriftinstallatschoon

en: Font Printer
nds: Schriftoort drucken

en: Font Viewer
nds: Schriftoortkieker

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
nds: Schriftoort, de Du drucken wullt, angeven as "Familie,Stil". "Stil" is en 24Bit-Dezimaaltall in't Formaat <Stärk><Breed><Negen>.

en: Font/File
nds: Schriftoort/Datei

en: FontConfig Match
nds: FontConfig-Övereenstimmen

en: Fonts
nds: Schriftoorden

en: Foundry
nds: Maker

en: General Punctuation
nds: Allgemeen Punkteren

en: Geometric Shapes
nds: Geometersch Tekens

en: Georgian
nds: Georgsch

en: Georgian Supplement
nds: Georgsch-Verwiedern

en: Glagolitic
nds: Glagolitsch

en: Gothic
nds: Gootsch

en: Greek
nds: Greeksch

en: Greek Extended
nds: Greeksch-Verwiedern

en: Greek and Coptic
nds: Greeksch un Koptsch

en: Group
nds: Koppel

en: Gujarati
nds: Gudscharati

en: Half-Width and Full-Width Forms
nds: Halvig- un Heelbreed Formen

en: Hangul
nds: Hangeul

en: Hangul Compatibility Jamo
nds: Hangul Jamo för Kompatibiliteet

en: Hangul Jamo
nds: Hangeul Jamo

en: Hangul Syllables
nds: Hangul-Sülven

en: Heavy
nds: Fett

en: Hebrew
nds: Hebrääsch

en: High Private Use Surrogates
nds: Hoge Utwesseln för Privaatbruuk

en: High Surrogates
nds: Hoge Utwesseln

en: IPA Extensions
nds: IPA-Verwiedern

en: Ideographic Description Characters
nds: Beschrieven Bildtekens

en: Inherited
nds: Arvt

en: Installing
nds: Installeren

en: Italic
nds: Kursiev

en: Kangxi Radicals
nds: Kangchi-Radikalen

en: Katakana Phonetic Extensions
nds: Katakana, phoneetsch Verwiedern

en: Kharoshthi
nds: Karoschti

en: Khmer Symbols
nds: Khmer-Symbolen

en: Lao
nds: Laootsch

en: Latin
nds: Latiensch

en: Latin Extended Additional
nds: Latiensch-Verwiedern, Todoon

en: Latin Extended-A
nds: Latiensch-Verwiedern A

en: Latin Extended-B
nds: Latiensch-Verwiedern B

en: Latin Extended-C
nds: Latiensch-Verwiedern C

en: Latin Extended-D
nds: Latiensch-Verwiedern D

en: Latin-1 Supplement
nds: Latiensch-1-Verwiedern

en: Letter, Lowercase
nds: Bookstaven, lütt

en: Letter, Modifier
nds: Bookstaven, Wesseltekens

en: Letter, Other
nds: Bookstaven, anner

en: Letter, Titlecase
nds: Bookstaven, Titel

en: Letter, Uppercase
nds: Bookstaven, groot

en: Letter-Like Symbols
nds: Bookstavenliek Symbolen

en: Light
nds: Licht

en: Linear B
nds: Lineaar B

en: Linear B Ideograms
nds: Lineaar-B-Bildtekens

en: Linear B Syllabary
nds: Lineaar-B-Sülvenschrift

en: Links To
nds: Link op

en: Looking for files associated with %1
nds: Dateien, de %1 toornt sünd, warrt söcht...

en: Low Surrogates
nds: Siet Utwesseln

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
nds: Bett den Dialoog na dat X-Programm in, dat "WinID" angifft

en: Mark for Deletion
nds: Na Wegdolist tofögen

en: Mark, Enclosing
nds: Tekens, ümsluten

en: Mark, Non-Spacing
nds: Tekens, nich platzbruken

en: Mark, Spacing Combining
nds: Tekens, platzbruken-verbinnen

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
nds: Mathemaatsch alphanumeersch Symbolen

en: Mathematical Operators
nds: Mathemaatsch Operatern

en: Medium
nds: Middel

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
nds: Verscheden mathemaatsche Symbolen A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
nds: Verscheden mathemaatsche Symbolen B

en: Miscellaneous Symbols
nds: Verscheden Symbolen

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
nds: Verscheden Symbolen un Pielen

en: Miscellaneous Technical
nds: Verscheden technisch Tekens

en: Modifier Tone Letters
nds: Toonwessel-Bookstaven

en: Mongolian
nds: Mongoolsch

en: Monospaced
nds: Fastbreed

en: Move
nds: Verschuven

en: Move Font
nds: Schriftoort verschuven

en: Move Fonts
nds: Schriftoorden verschuven

en: Move to personal folder.
nds: Na persöönlich Orner verschuven

en: Move to system folder.
nds: Na Systeemorner verschuven

en: Moving
nds: Verschuven

en: Musical Symbols
nds: Musiksymbolen

en: Myanmar
nds: Birmaansch

en: NKo
nds: N'Ko

en: New Group
nds: Nieg Koppel

en: New Tai Lue
nds: Tai Lü

en: No characters found.
nds: Keen Bookstaven funnen

en: No duplicate fonts found.
nds: Keen dubbelt Schriftoorden funnen.

en: No files?
nds: Keen Dateien?

en: No fonts
nds: Keen Schriftoorden

en: No special methods supported.
nds: Keen besünner Metoden ünnerstütt.

en: Normal
nds: Normaal

en: Nothing to Delete
nds: Nix utsöcht

en: Nothing to Disable
nds: Nix utsöcht

en: Nothing to Enable
nds: Nix utsöcht

en: Nothing to Move
nds: Nix utsöcht

en: Number Forms
nds: Tallvarianten

en: Number, Decimal Digit
nds: Tallen, dezimaal Nummern

en: Number, Letter
nds: Tallen, Bookstaven

en: Number, Other
nds: Tallen, anner

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
nds: 0123456789,;.:?!'\"»«›‹„“‚‘_#°(+-·×*÷/^<>)§$%&=~µ@€[]{}

en: Oblique
nds: Schraag

en: Old Italic
nds: Oolt-Itaalsch

en: Old Persian
nds: Oolt-Pers'sch

en: Only fonts may be deleted.
nds: Du kannst bloots Schriftoorden wegdoon.

en: Open all %1 fonts in font viewer?
nds: All %1 Schriftoorden mit den Schriftoortkieker opmaken?

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
nds[0]: Schriftoort mit den Schriftoortkieker opmaken?
nds[1]: All %1 Schriftoorden mit den Schriftoortkieker opmaken?

en: Open in Font Viewer
nds: Mit Schriftoortkieker opmaken

en: Optical Character Recognition
nds: Optsch Tekenraden

en: Osmanya
nds: Osmanija

en: Other, Control
nds: Anner, Stüertekens

en: Other, Format
nds: Anner, Formateren

en: Other, Not Assigned
nds: Anner, nich towiest

en: Other, Private Use
nds: Anner, Privaatbruuk

en: Other, Surrogate
nds: Anner, Utwesseln

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
nds: Verlöven afwiest<br><i>%1</i>

en: Personal
nds: Persöönlich

en: Personal Fonts
nds: Persöönlich Schriftoorden

en: Phags Pa
nds: Phagspa

en: Phags-pa
nds: Phagspa

en: Phoenician
nds: Phönizsch

en: Phonetic Extensions
nds: Phoneetsch Verwiedern

en: Phonetic Extensions Supplement
nds: Phoneetsch Verwiedern-Todoon

en: Please enter new string:
nds: Bitte en niege Tekenkeed ingeven:

en: Please enter new text:
nds: Bitte nieg Tekenkeed ingeven:

en: Please specify "%1" or "%2".
nds: Bitte giff "%1" oder "%2" an.

en: Preview String
nds: Vöransicht-Tekenkeed

en: Preview Text
nds: Vöransicht-Text

en: Preview Type
nds: Vöransicht-Typ

en: Print
nds: Drucken

en: Print Font Samples
nds: Schriftbispelen drucken

en: Private Use Area
nds: Rebeet för Privaatbruuk

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Proportional
nds: Topassen

en: Punctuation, Close
nds: Punkteren, afsluten

en: Punctuation, Connector
nds: Punkteren, verbinnen

en: Punctuation, Dash
nds: Punkteren, Binnstreek

en: Punctuation, Final Quote
nds: Punkteren, Enn-Goosfööt

en: Punctuation, Initial Quote
nds: Punkteren, Anfang-Goosfööt

en: Punctuation, Open
nds: Punkteren, Anfang

en: Punctuation, Other
nds: Punkteren, anner

en: Regular
nds: Normaal

en: Reload
nds: Nieg laden

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Remove Group
nds: Koppel wegmaken

en: Remove file containing list of fonts to print
nds: Datei mit de Schriftoordenlist wegmaken

en: Remove from current group.
nds: Ut aktuell Koppel wegmaken

en: Remove group
nds: Koppel wegmaken

en: Removing
nds: Wegmaken

en: Roman
nds: Normaal

en: Runic
nds: Runen

en: Select Font to View
nds: Schriftoort för't Ankieken utsöken

en: Select size to print font:
nds: Bitte de Grött för't Drucken utsöken:

en: Semi Bold
nds: Halvigfett

en: Semi Condensed
nds: Halvigdrang

en: Semi Expanded
nds: Halvigbreed

en: Separator, Line
nds: Trenntekens, Lien

en: Separator, Paragraph
nds: Trenntekens, Afsnitt

en: Separator, Space
nds: Trenntekens, Freeruum

en: Set Criteria
nds: Markmalen fastleggen

en: Shavian
nds: Shaw-Alfabeet

en: Show Face:
nds: Schriftoort wiesen:

en: Simple font installer
nds: Eenfach Schriftinstallatschoon

en: Simple font printer
nds: Schriftoort eenfach drucken

en: Simple font viewer
nds: Eenfach Schriftoortkieker

en: Sinhala
nds: Singaleesch

en: Size
nds: Grött

en: Size index to print fonts
nds: Gröttindex för't Drucken:

en: Skip
nds: Övergahn

en: Small Form Variants
nds: Lüttformen

en: Spacing Modifier Letters
nds: Platzbruken Ännertekens

en: Specials
nds: Besünnere

en: Standard Preview
nds: Standard-Vöransicht

en: Style
nds: Stil

en: Superscripts and Subscripts
nds: Hooch- un daalsett Tekens

en: Supplemental Arrows-A
nds: Piel-Verwiedern A

en: Supplemental Arrows-B
nds: Piel-Verwiedern B

en: Supplemental Mathematical Operators
nds: Mathemaatsch Operatern, Verwiedern

en: Supplemental Punctuation
nds: Punkteren-Todoon

en: Supplementary Private Use Area-A
nds: Rebeet för Privaatbruuk, Todoon A

en: Supplementary Private Use Area-B
nds: Rebeet för Privaatbruuk, Todoon B

en: Symbol, Currency
nds: Symbolen, Tahlmiddel

en: Symbol, Math
nds: Symbolen, mathemaatsch

en: Symbol, Modifier
nds: Symbolen, Wesseltekens

en: Symbol, Other
nds: Symbolen, anner

en: Symbol/Other
nds: Symbolen/Anner

en: Syriac
nds: Syrsch

en: System
nds: Systeem

en: System Fonts
nds: Systeem-Schriftoorden

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
nds: Dat Systeem-Hülpprogramm is afstört. Versöök dat bitte nochmaal.<br><i>%1</i>

en: Tagbanwa
nds: Tagbanuwa

en: Tags
nds: Betekers

en: Tai Xuan Jing Symbols
nds: Tai Chan Ging-Symbolen

en: Tamil
nds: Tamielsch

en: Thaana
nds: Taana

en: Thai
nds: Thailannsch

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
nds: Keen druckbor Schriftoorden verföögbor.Bloots anmaakt Nich-Bitmap-Schriftoorden laat sik drucken.

en: Thin
nds: Dünn

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
nds: Disse Striep wiest den Status vun de Schriftfamilie un vun de enkelten Schriftstilen

en: This displays a preview of the selected font.
nds: Dit is en Vöransicht vun de utsöchte Schriftoort.

en: Tibetan
nds: Tibeetsch

en: URL to install
nds: Installeer-Steed

en: URL to open
nds: Steed, de Du opmaken wullt

en: Ugaritic
nds: Ugaritsch

en: Ultra Bold
nds: Överfett

en: Ultra Condensed
nds: Överdrang

en: Ultra Expanded
nds: Överbreed

en: Ultra Light
nds: Överlicht

en: Unable to start backend.
nds: Hülpprogramm lett sik nich opropen.

en: Unclassified
nds: Ahn Klass

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
nds: Bi't Afarbeiden geev dat en Fehler: <i>%1</i>

en: Unicode Block: %1
nds: Unicode-Block: %1

en: Unicode Script: %1
nds: Unicode-Schrift: %1

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
nds: Liekmaakt Sülventekens v.d. kanaadschen Oorinwahners

en: Uninstalling
nds: Deinstalleren

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Unmark for Deletion
nds: Vun Wegdolist wegmaken

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
nds: Nich ünnerstütt Akschoon.<br><i>%1>

en: Updating
nds: Opfrischen

en: Variation Selectors
nds: Form-Utsökers

en: Variation Selectors Supplement
nds: Form-Utsökers, Verwiedern

en: Vertical Forms
nds: Pielrecht Formen

en: Where to Install
nds: Installeer-Steed

en: Writing System
nds: Schriefsysteem

en: XML Decimal Entity
nds: XML-Dezimaalentiteet

en: Yi Radicals
nds: Yi-Radikalen

en: Yi Syllables
nds: Yi-Sülventekens

en: Yijing Hexagram Symbols
nds: I-Ging-Hexagrammen

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
nds: Du kannst en Schriftoorden-Paket nich direktemang installeren.
    Pack "%1" bitte ut un installeer de Delen enkel.

en: You did not select anything to delete.
nds: Du hest nix utsöcht, wat Du wegdoon wullt.

en: You did not select anything to disable.
nds: Du hest nix utsöcht, wat Du utmaken wullt.

en: You did not select anything to enable.
nds: Du hest nix utsöcht, wat Du anmaken wullt.

en: You did not select anything to move.
nds: Du hest nix utsöcht, wat sik verschuven lett.
